etrelFd Randstad wil Optreden advocaat Moszkowicz in zaak Robin bedenkelijk chirurgen uitzenden Meisjes mishandelden 21 leeftijdgenoten 'Bekend onder druk' 'Tussen-toets' CBR verhoogt slagingskans Actie tegen Schiphol gaat door, hoe dan ook <y V5 Onhaalbaar' zeggen artsen jn vliegende vaart naar het ziekenhuis Analyse Gevangenisstraf voor moeder van Frenkie P. Minder angst voor aids DE STEM BINNENLAND A3 Politie Limburg verwacht vele Poema-kijkers Nederland: In 's-Gravendeel krijgen moslim-meisjes van gemeentewege lichaamsbedekkende badpakken verstrekt om aldus toch deel te kunnen nemen aan de zwemlessen van hun school. De meisjes die op een asielzoekersschool zitten, zwom men tot nog toe in lange broeken en T-shirts en met hoofddoekjes op. Dat vond het zwembad-bestuur van 's- Gravendeel maar niets. De lichaamsbedekkende pakken doen denken aan die van surfers. Ze zijn nogal prijzig en dus worden ze door de gemeente betaald. De pakken vallen onder de noe mer 'leermiddel'. Het is allemaal heel netjes geregeld natuurlijk, maar soms vraag je je wel eens af wat er zou gebeuren als Ne derland erin zou slagen het complete verhaal van dit soort bureaucratische beslommeringen integraal in kran ten van verre landen te publiceren. MERIJN Van onze verslaggever Oss - Drie Osse meisjes van 15 en 16 jaar hebben eerder deze maand 21 leeftijdgenoten mishandeld. Ze trokken sommige slachtoffers van de fiets, sloegen ze in elkaar of mishandelden ze met een stok. Het motief voor de mishandeling is pure verve ling, aldus de politie. De politie van Oss heeft de drie meisjes gisteren verhoord. Ze be kenden in totaal 21 mishandelin gen, op 8 en 9 oktober in het Si- beliuspark in Oss. De meisjes, twee van 15 jaar en één van 16 jaar, wachtten de leeftijdgenoten daar op. In vier gevallen werden personen van hun fiets getrokken en in elkaar geslagen. Deze vier hebben daarvan ook aangifte ge daan. Bij de andere mishandelin gen ging het om slaan met een stok of met de vlakke hand. Volgens de politiewoordvoerder Van onze verslaggever Roermond - De moeder van Frenkie P, de leider van de Bende van Venlo, is gisteren veroordeeld tot een voorwaar delijke celstraf van twee maanden. De 44-jarige Venlose B. kreeg de straf omdat ze twee jaar geleden een pistool, een Baretta, verkocht zou hebben aan de 23-jarige A. Met dat wapen is eerder, in ja nuari 1994, waarschijnlijk Reu- vernaar Jeu Wissink in diens wo ning doodgeschoten door de tot levenslange gevangenisstraf ver oordeelde Frenkie P. Tegen moe der B. was zes maanden celstraf geëist. A. moest gisteren ook terecht staan voor de aankoop van het wapen. De politierechter wees de strafzaak tegen A. echter door naar de meervoudige strafkamer van de rechtbank. Die behandelt ingewikkelde zaken en kan hoge re straffen opleggen dan de poli tierechter. A. moet zich tezijnertijd ook ver antwoorden voor zijn vermeende betrokkenheid bij de verkoop van een wapen, waarmee waarschijn lijk in juni 1993 lbo Karaca is vermoord. lokten de drie meisjes alleen ru zie met kinderen van hun eigen leeftijd uit 'omdat ze alleen kin deren wilden pakken die ze aan konden'. Utrecht (anp) - De angst voor aids neemt in Nederland af. Dat concludeert het Nivel, het Nederlands Insitituut voor Onderzoek van de Gezond heidszorg. Vorig jaar hebben minder men sen met hun huisarts over aids gesproken dan het jaar daarvoor. In 1995 stelden op elke 10.000 Nederlanders 21 patiënten de ziekte tijdens het spreekuur aan de orde. In het jaar daarvoor wa ren dat er 24. Dat blijkt uit het jaarverslag van Peilstations Ne derland. De peilstations vormen een lan delijke netwerk van 44 huisart senpraktijken,. Iedere week mel den de deelnemende artsen het voorkomen van bepaalde ziekte beelden en gebeurtenissen in hun praktijk. Samen bestrijken de huisartsen een representatieve selectie van een procent van de Nederlandse bevolking. Angst voor aids wordt sinds 1988 geregistreerd. Het aantal ge sprekken over de ziekte in de be handelkamer steeg geleidelijk. In 1995 is voor het eerst sprake van een daling. De rechtbank van Amsterdam buigt zich vanaf dinsdag over de claim van zestig miljoen gulden die justitie in maart van dit jaar indiende bij Charles Z. Z., een voormalig autocoureur, is tot vijf jaar cel veroordeeld wegens hasj handel. Justitie probeert via de Pluk-ze-wetgeving winsten die met criminele activiteiten zijn gemaakt, terug te vorderen. Vorig jaar legde justitie beslag op waardevolle eigendommen van Z. 19 OKTOBER 1996 A2 ZATERDAG 19 OKTOBER 1996 Groot-Brittannië en Ierland' Zaterdag geregeld zon, maar in Ierland en Schotland meer be wolking en toenemende kans op regen. Zondag veel bewol king en van tijd tot tijd regen In oost-Engeland ook opkla ringen. Veel wind. Maxima za terdag rond 13, zondag onge veer 15 graden. België en Luxemburg: Gere geld zon, maar zaterdagoch tend nog veel bewolking en re gen. Aan de kust vrij veel wind. Maxima zaterdag rond 13 gra den, zondag een graadje hoger. Noord- en Midden-Frankrijk; Zaterdag vooral in de Vogezen en Jura eerst nog regen. Elders opklaringen en vrijwel overal droog. Zondag eerst plaatselijk mist. Verder perioden met zon maar in de buurt van het Ka naal later meer bewolking en kans op regen. Aan het Kanaal vrij veel wind. Middagtempe- ratuur ongeveer 15 graden; za terdag met name in de Vendee iets hogere maxima. Zuid-Frankrijk: Zaterdag wol kenvelden, ook nu en dan zon en vooral in de Franse Alpen regen. In het zuidoosten tame lijk zonnig en droog. Zondag eerst plaatselijk mist. Zondag later op de dag gaat de Mistral liggen. Maxima uiteenlopend van 14 graden rond Clermont- Ferrand tot 21 in het zuiden. Portugal: Geregeld zon en droog. Zaterdag in het noorden meer bewolking en nog wat re gen of motregen. Middagtem- peratuur van 21 graden in het noorden tot 25 in de Algarve. Spanje: Flinke zonnige perio den en droog. Zaterdag in het noordwesten wolkenvelden en wat regen of motregen. Maxi ma uiteenlopend van 21 graden langs de Golf van Biskaje tot ongeveer 25 in het zuiden. In Andalusië enkele graden hoger. Italië: Flinke perioden met zon en in het zuiden, zaterdag ook nog in het midden, enkele buien. Ook onweer is mogelijk. Middagtemperatuur meest tus sen 17 en 22 graden. Griekenland en Kreta: Naast wolkenvelden ook zon en enke le regen- of onweersbuien, za terdag vooral in het westen. Middagtemperatuur rond 20 graden; in het noordoosten la gere maxima. Duitsland: Zaterdag bewolkt en enige tijd regen. Zondag pe rioden met zon, maar ook kans op een bui. Het is fris met maxima rond 13 graden. Zwitserland: In het noorden vooral zaterdag meest bewolkt en van tijd tot tijd regen, vanaf 1300 meter ook sneeuw. In het zuiden minder fris met rond Locarno maxima yan 17 gra-- den. Oostenrijk: In het noorden meest bewolkt en nu en dan re gen, zaterdag vooral in Tirol. Sneeuwgrens dalend naar 1000 meter op zondag. In Stiermar ken en Karinthië op beide da gen geregeld zon en droog. Middagtemperatuur omstreeks 13 graden. Van onze verslaggever Nijmegen - De kans dat ie mand voor de eerste keer slaagt voor het rijexamen neemt flink toe. Dit als gevolg van de invoering van een tus sentijdse toets van het GBR. Kandidaten die eraan mee doen hebben een gemiddelde slagingskans van 60 procent. I Normaal gesproken slaagt U slechts 40 procent van alle leerling-automobilisten voor de eerste keer. Dit is gebleken uit een onder zoek, uitgevoerd door de Stich ting Wetenschappelijk Onder zoek Verkeersveiligheid (SWOV). Sinds een jaar experimenteert het Centraal Bureau Rijvaardig- heden (CBR) in de regio Zuid (Limburg en Brabant) met tus sentijdse toetsen, waarbij een examinator een 'proefexamen' afneemt. Dat gebeurt uitsluitend op basis van vrijwilligheid en te gen een extra kostprijs van 122,80 bovenop de normale les- kosten voor dat ene uur. De CBR-tussentoets wordt afge nomen op het moment dat een kandidaat driekwart van zijn les sen erop heeft zitten. De situatie van het echte rijexamen wordt volledig nagebootst en n& afloop krijgt de leerling te horen op wel ke punten de rijstijl voor verbete ring vatbaar is. Wie tijdens die toets de bijzonde re verrichtingen goed uitvoert, krijgt voor dat onderdeel vrijstel ling tijdens het 'echte' examen, dat een poosje later plaatsvindt. Op verzoek van verkeersminister Jorritsma heeft de SWOV het ex periment in de regio Zuid beoor deeld. De verrassende stijging van slagingspercentage was aan leiding het experiment uit te breiden. Het wordt nu één jaar lang landelijk uitgevoerd. In de CBR-regio Oost (Gelderland, Overijssel, Flevoland) legden gis teren alvast enkele kandidaten de toets af. In Brabant en Limburg maakt inmiddels bijna veertig procent van alle leerlingen ge bruik ervan. Voor het bromfietsexamen be staat onder jongeren veel belang stelling. Sinds de invoering in juni hebben bijna 20.000 jeugdi gen examen afgelegd, zo blijkt uit cijfers van het CBR. Aanvankelijk slaagde 28 procent voor de proef, maar eind septem ber was dit al ruim 40 procent. Het CBR verklaart deze stijging uit het feit dat steeds meer kandi daten voor het examen een theo riecursus volgen bij een rijschool. Het CBR heeft de afgelopen maanden bijna 300.000 brom fietscertificaten verstrekt aan mensen die voor 1 juni 1980 zijn geboren en daarom geen examen hoefden te doen. Actieleider Wijnand Duyvendak verbijsterd en geschokt over 'onthulling' verleden Door Rinze Brandsma Amsterdam/Den Haag - On danks het verbod van de bur gemeester van Haarlemmer meer organiseert de Vereni ging Milieudefensie zondag 27 oktober massale acties 'op of rondom Schiphol'. Milieude fensie voert de komende week een kort geding tegen het ver bod van het 'ballonnenpro- test'. Daarmee willen de ac tievoerders het vliegverkeer op de luchthaven twee uur lang lam leggen. Als ook de rechter uitspreekt dat een blokkade met ballonnen te gevaarlijk is, dan laat Milieude fensie voorlopig de ballonnen thuis. „Maar het is zeker dat we die zondagmiddag, op de ge plande tijd tussen twee en vier uur, op Schiphol iets gaan doen. Wij zullen laten zien dat de strijd tegen het explosief toenemende vliegverkeer een behoorlijke om vang heeft gekregen", aldus cam pagneleider Wijnand Duyvendak van Milieudefensie. Duyvendak heeft verbijsterd en geschokt gereageerd op 'onthul lingen' over zijn actieverleden. Een verslaggever van De Tele graaf confronteerde hem donder dag met e^n 'smoelenboek' uit de jaren tachtig van de Centrale Re cherche Informatiedienst (CRI). In die dikke verzameling van fo to's en persoonsgegevens komt, samen met zo'n veertig andere actievoerders, Duyvendak voor in het gezelschap van René R., journalist/activist Hans Krikke en andere toenmalige 'verdach ten' van aanslagen door de terro ristische actiegroep RaRa. Giste ren legde het ochtendblad een verband tussen de huidige Schip- hol-actieleider en RaRa-aansla- gen. Bovendien zou de Binnen landse Veiligheidsdienst (BVD) aanwijzingen hebben gekregen dat veel hardere acties tegen Schiphol dreigen. De woordvoerder van de BVD, die onder het ministerie van Bin nenlandse Zaken valt, reageert wat lacherig op het verhaal over de mogelijke terreurdreiging, maar weigert er op in te gaan. Milieudefensie heeft verklaard zich te zullen verzetten tegen ge welddadige en ondergrondse ac ties. Wijnand Duyvendak noemt de publicatie over zijn actieverle den 'erg vervelend'. Hij vindt het echter 'een flinterdun verhaal'. In 1984, het jaar dat de lijst zou zijn samengesteld, was hij redac teur van het actieblad Bluf. Duy vendak: „Juist in die tijd heb ik mij verzet tegen gewelddadige acties en illegale actiestructuren. Ik was, en ben nog steeds, tegen actievoerders die zich onvind baar houden en tegen acties die onbespreekbaar zijn. Over onze Schiphol-acties hebben wij in al le openheid gepraat, bijvoorbeeld met de politie in Haarlem/Haar lemmermeer en de marechaussee op Schiphol." EEN VOS IN JE VUILNISBAK, IS DAT NATUUR? De vos is cultuurvolgcr. Hij volgt ook dc slechte kanten van onze cultuur. Heldere en evenwichtige informatie over flora en fauna: bel 033 - 4652681 of033 - 4614232 (tevens fax), of schrijf aan Postbus 1180, 3800 BD Amersfoort. Stichting Actief Faunabeheer ■J. 17 Anagram: rots-strot- doel -bloed- roek-koter- snot-noest- Arno-rayon- Lear-later- kerk-akker- amen- manen- teil-liter- tras-start- toorts ylbode dokter sonate crayon halter rakker inname taster TIJDSCHRIFT •japuo uappiw 'atyaojq 'sjqoaJ >||OM 'jooq VERVOLG VAN VOORPAGINA De rechtbank wil over hun bevin dingen een rapport hebben voor de strafzaak tegen Trudy J. plaatsvindt. Dat zal op zijn vroegst in januari zijn. Verdachte Trudy J. zei gistermor gen in de rechtszaal dat zij sinds 10 augustus een aantal keren heeft geprobeerd haar bekentenis in te trekken. „Maar de politie zei dat dat onzin was en wilde geen nieuwe verklaring meer op pa pier zetten." Mr. Moszkowicz zei dat J. hem heeft verteld dat zij onder geeste lijke druk van de omstandighe den en onder druk van de verba lisanten tot haar bekentenis kwam. „Zij heeft drie maanden lang in haar cel gezeten. Ze werd per et maal een half uur gelucht en mocht alleen maar met haar ad vocaat praten. De druk door de verbalisanten was toelaatbaar, maar heeft voor haar wel meege speeld. Ze heeft me gezegd dat ze heeft bekend om voor zichzelf rust te creëren," aldus Moszko wicz. De vrouw heeft sinds haar arres tatie op 3 mei van dit jaar diverse haar bekende en onbekende men sen als verdachten genoemd. In totaal hield justitie acht mensen aan. Van hen is alleen J. als ver dachte overgebleven. Tot nu toe hebben maar twee van de zeven vrijgelaten personen van justitie een verklaring van niet verdere vervolging ontvangen. Formeel blijven de vijf anderen nog ver dacht. Door Hans Rube Rotterdam - Randstad wil chirurgische teams gaan uitzenden. Voor spoedoperaties, kleine ingrepen of het wegwerken van wachtlijsten. 'Onhaalbaar', zegt de beroepsgroep zelf„We heb ben helemaal geen loslopende chirurgen in Nederland." Bedrijvenpoli's waarin onderne mingen hun werknemers buiten normale werktijden met voor rang kunnen laten behandelen. Sportblessures die in het week einde ontstaan, of de wachtlijs ten: mogelijkheden genoeg voor loslopende chirurgen. Uitzend bureau Randstad wil het 'gat in de markt' vullen met speciale vliegende chirurgenteams en tast momenteel met ziekenhuisdirec- Bunde (anp) - De politie in Limburg verwacht dit weekeinde een stroom toeristen in de bossen in Bunde, waar begin deze maand een poema is gezien. Hoewel de politie na woens dag geen serieuze meldingen meer heeft gekregen, raadt ze het publiek af het bos in te gaan, Cameraploegenüit' 'binnen- en buitenland hebben de af gelopen dagen door het bos gestruind in de hoop een glimp van het roofdier op te vangen. De politie blijft de komende dagen met twee agenten zoeken naar het dier. Begin oktober meldde een vi deo-amateur zich bij de poli tie met beelden van de poe- zei een vrouw dat een katachtig beest had gezien bij Valkenburg. De politie vermoedt dat het dier al lang is verdwenen, maar neemt het zekere voor het onzekere. ties en verzekeraars de mogelijk heden af. „Onhaalbaar," meent prof. dr. H. Jeekel, hoofd van de afdeling chirurgie van het Acade misch Ziekenhuis Dijkzigt in Rotterdam, tevens voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Heelkunde. „Gemiddeld werken de Neder landse chirurgen al 62 tot 63 uur per week, hebben wij berekend. In ons land zijn er geen loslopen de chirurgen. Als er wel rondlo pen, dan zegt dat wat over hun kwaliteit." „Het is een wild plan, waar grote bezwaren aan kleven. Alleen de operatie doen is natuurlijk niet alles. Voor de operatie moet de specialist de patiënt intensief zien, de indicatie stellen. De arts patiënt-relatie is zeer belangrijk, zowel de dag voor als de dagen na de operatie. Dat garandeert de kwaliteit." Dwaas plan Een dwaas plan uit oogpunt van kwaliteit, maar ook financieel meent Jeekel. „Ziekenhuizen en specialisten hebben een bepaald budget. Binnen die financiële ruimte kan dit niet worden uitge voerd. Dus er zal een zak geld bij moeten komen. Ga je die extra operaties in het weekeinde of in de avonduren uitvoeren dan kost dat alleen nog maar extra, van wege de hogere vergoedingen aan het personeel." „Trouwens, sportblessures of ge broken benen die in het weekein de ontstaan worden natuurlijk ook nu al direct verholpen. Nie mand blijft een weekeinde met een gebroken been liggen." De gevestigde chirurgen zitten vanzelfsprekend niet te wachten op het initiatief van het uitzend bureau, reageert Randstad. „Als je wachtlijsten wegwerkt, ont neem je ze een stukje inkomens garantie voor de toekomst," meent de woordvoerder van de uitzendorganisatie. Reddingswerkers brengen de schipper van de Frian zes uur na het ongeluk aan wal. FOTO RUBEN SCHIPPER VERVOLG VAN VOORPAGINA De duikers zochten zich in het donker een weg door kleine ruim ten. „Ze hadden daarbij last van het koude water en de onbekend heid met het schip", vult de voor lichter aan. „Drie duikers moes ten voor onderzoek naar het zie kenhuis. Twee kregen een meng sel van water en olie binnen en de derde had problemënt'°)met de spieren. Na onderzoek mochten ze weer naar de kazerne terug" In het schipittteël<?ïi^pA>ldoende lucht aanwezig te zijn omdat het na de aanvaring kapseisde en on dersteboven zonk. „Grootste ge vaar voor de schipper was niet het gebrek aan lucht, maar on derkoeling. Bij onderkoeling werken organen niet meer en kan het hart het begeven." Nadat ze de schipper hadden ge vonden hebben de duikers hem een mondstuk ingedaan en hem zo van zuurstof voorzien. Zo "ijFKuiféldé' hiêt gezelschap' voor zichtig, naar de uitgang van het schip om naar boven te zwem- 11U 11ÖZ1 ut? i IJ] toil M./ja u 'JW i men. „Hij was al flink onderkoeld. Bo ven water hebben we hem meteen iets warms omgeslagen", aldus de voorlichter. In razende vaart werd de schipper per ambulance, voorafgegaan door een politie auto, naar het ziekenhuis ge bracht. Verondersteld wordt dat de vrouw van de schipper (gewond aan haar been) en de schipper zelf geen nadelige gevolgen aan het'ongeluk zullen overhouden. Het ongeluk onstond toen in dichte mist kustvaarder en bin nenschip elkaar kruisten op een knooppunt van vaarwegen, ter hoogte van de Dordtse Kil. Vol gens hulpverleners zat het zee schip na de botsing vast aan de gezonken Frian. Uit angst de ge vangen schipper schade te berok kenen, is die toestand zo gelaten. Tot bleek dat de kustvaarder door de stroming was losgeko men. Hij mocht daarop zijn weg vervolgen naar de eindbestem ming: Shell Moerdijk. Het voer met een lading drukinkt. Gistermiddag nog hebben ber gers van. Tak Marine met een 'drijvende bok het voorbereiden de werk om de Frian weer boven te krijgen uitgevoerd. HET OPTREDEN van advocaat ■w. D. Moszkowicz in de zaak Robin Bogers krijgt bedenkelij ke trekken. Voorop staat dat een raadsman in principe alles raag/moet doèn in het belang 'an zijn cliënt. Maar er zijn grenzen. Hoofdverdachte Trudy J. heeft tegenover deze voor haar Meuwe advocaat recent haar eerdere bekentenis ingetrokken. 4ij vertelde hem ook een uitge breid verhaal waarin zij ieder een beschuldigde die zij al eer- Jer tegenover de politie in Breda beeft zwart gemaakt. He firma Moszkowicz heeft zich 'olgens diverse advocaten een 'an de eerste dagen na de arres tee van de verdachte schrifte- bjk bij J. gemeld om haar te ver enigen. De advocaat hield gis- eren na de pro-formazitting '°or de Bredase rechtbank een Persconferentie waarin hij - op jragen van journalisten - aan- ood haar hele verhaal tegen- nem voor te lezen, aarom volstond de advocaat met de mededeling dat zij tegenover Hem haar eerdere ont- te.nnende verklaringen tot in de an heeft herhaald? Kennelijk Moszkowicz er belang bij ,a er volop aandacht aan zijn emoeienis met deze zaak wordt j ed. En hoe kun je dat van- eg de dag beter doen dan door or microfoons en televisieca- Mr. D. Moszkowicz krijgt een schouderklopje van persrechter G. Poerink voordat de zitting begint. foto de stem/johan van gurp mera's allerlei smakeloze details te noemen? Hoe zal dit alles uitwerken op de familie van Robin? De rust is daar na een zeer hectisch half jaar eindelijk een beetje terugge keerd. Haar verwerking kon na de bewogen rouwdienst van twee weken geleden eindelijk beginnen. Moszkowicz brengt nu alle beschuldigingen jegens de eerder vrijgelaten verdachten naar buiten, tot en met de be schuldiging dat de ex-vriend van J. de moord op zijn geweten heeft. Robin is, zegt J., door K. voor een losgeld van honderd duizend gulden ontvoerd. Alle wonden bij de nabestaanden worden weer opengereten! De aandacht van de raadsman voor het hypnose-verzoek van zijn cliënte lijkt overtrokken. De waarde van zo'n verhoor is be perkt. Het houdt ook risico's voor haar in. Voor het bewijs le vert het helemaal niets op. Het kan hooguit een zeer beperkte rol spelen bij de overtuiging van de rechtbank, het andere be standdeel dat be wezen moet zijn wil iemand ver oordeeld kunnen worden. 'Wettig' en overtuigend bewijs.' Door Wippel Houben Hypnose, instraling, leugende tector, narco-analyse en andere soortgelijke methoden mogen niet meetellen voor het bewijs. De Nederlandse wetgever acht ze onbetrouwbaar. Een verdach te heeft dan geen controle over zichzelf en kan dus niet in vrij heid verklaren. Het staat iedere verdachte vrij een verklaring on der hypnose af te leggen. Hij mag immers alles aanwenden om de rechtbank ontlastend materi aal aan te bieden. Die moet zelf maar beoordelen wat ze ermee doet. De Bredase rechtbank heeft gis termorgen voor een noviteit ge zorgd door, op verzoek van de raadsman, de rechter-commissa- ris opdracht te geven om een deskundige aan te wijzen voor dat verhoor. Tot nu toe laat een verdachte zo'n verhoor zelf afne men en biedt het, als het voor hem gunstig is, aan de rechtbank aan. Hij kan het ook achterhou den ais het resultaat voor hem slecht is uitgevallen. Nu de zaak officieel via de rech- ter-commissaris is geleid, moet het verslag van het verhoor deel gaan uitmaken van het dossier. Dat houdt risi co's in voor J. "Het kan zijn dat zij vanuit haar onderbewustzijn dingen zegt die tot nader onder zoek leiden en nieuw bewijs op leveren. Dat kan wel tegen haar gebruikt worden, net zo goed als haar opmerkingen in de rechts zaal over dat verhoor. Mr. Moszkowicz zegt dat de fa milie van J. hem een 'klein be drag' betaalt dat maar 'net bo ven een toevoeging uitkomt.' Hij verdedigt haar omdat het 'een zaak is van groot belang.' De vraag is wiens belang. De recla me die mr. Moszkowicz via deze trieste affaire voor zichzelf maakt, is voor hem kennelijk de doorslaggevende factor. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE)

de Stem | 1996 | | pagina 3