L Provinciale titelstrijd samengestelde wedstrijd Terneuzen-Goes om rode lantaarn aan prijsvraag» Sportlcas &±f. Dressirarwedstrijd in manege Magrette Eerste springconcours in hippisch centrum Heikant ENTEN URGIE m/i Zeeuws interesse voor Ronde van Nederland WIELER SPATTEN ZILVEREN SCHOEN s se m v 4: de STEM SPORT ZEELAND B4 17". ELISABETH ZIEKEMUIS I van onze paardensportmedewerker jiinemuiden - In het mooie recrea tiegebied De Piet nabij het vliegveld I Midden-Zeeland te Arnemuiden wordt vandaag de provinciale titel- strijd samengestelde wedstrijd (SGW) gehouden. Voor de organisa tie tekent de Stichting Promoting SGW Zuid-West, die vorig jaar is in- teld en nu dit kampioenschap I voor de eerste keer houdt. jjYY'24-Breskens duel om eerste plaats in vierde klasse A ZONDAGVOETBAL Vooruit eerste halve finalist ZAVIO beker oorbereider Albregtse en Merrelaar naar EK surfen Gunstige loting judoteams SPORTNIEUWS KORT Edy de Witte weg bij STEEN SV Aloy naar Athene Everaers kandidaat-voorzitter KNWU Cysouw/Roeland blijft topper De Cocq lacht, ZVC Morres huilt Mansell heeft weer zin in rentree Becker speelt wel in Stuttgart TOPSCORERS-KLASSEMENT ZATERDAG 19 OKTOBER 1996 in c marktsector met ca. 80.000 :nd. Sor mensen met een eigen wil lunatielijnen, toegankelijk, direct irin ilidariteit, professionaliteit en 'ice var de leden zijn. Een bond :e tijdVan hoog tot laag. De Unie Ireda is/regens uitbreiding van de its voor ei: er wede) stigd in Bda. Maar medio 1997 te bou-en kantoor in Berc als secretaree, goede contactuele nisatietalent, lAVO-opleiding aan- se-opleiding MEAO secretariële bondswerk. I ONDER MER BESTAAN UIT: r, assisteren an de bestuurder, ordt besteed aan neurochliirgie, 1 werkzaamheden in het kadq van am. U wordt in de gelegerd verder te ontwikkelen door stidie- aan de ontwikkeling van uw vk- et afdelingsbeleid door middel ijn projecten. Het aantal bereikbaar- is beperkt waarbij gebruik gema# an piketkamers. U hebt daarom geè erlqiemer vanwege een benoeming n naar het beperkte woongebied is sregeling verhuiskosten \an toepas- Elisabeth Ziekenhuis beschikt over pvang. Voor de overige abeidsvoor- CAO-Ziekenhuiswezen \an toepas- er informatie wenst kunt u contact de heer P. Eikmans, hoofc Chirurgie, ereikbaar op telefoonnunmer (013) ein 81321. den wordt verzocht voor 1 november ïiftelijke sollicitatie te richbn aan de oneelszaken van het St. Elisabeth Postbus 90151, 5000 LC Tilburg, "Jding van vacaturenummer HC 96/88, week van november zullen reeds rekken plaatsvinden. met leden. met afwisseling n zelfstandigheid, siast teamverbam uitstekende pri- den. functie, dan kunt u w sollicitatiebrief envelop, uiterlijk tj 10 dagen na sturen aan: De Unié t.a.v. de heer 4811 CT Breda. De samengestelde wedstrijd bestaat uit vier onderdelen. Een dressuurproef; een wegparcours, de warming up voor de cross-country: een afstand variërend van vier tot vijf kilo meter dat afgelegd mag worden in een zelf te bepalen tempo mits in een toege stane tijd van ongeveer vijftien minuten. Vervolgens de uithoudingsproef cross country: het uithoudingsvermogen van ruiter en paard wordt getest over een af stand van 2500 tot 4500 meter, dit gaat door een bosrijk gebied met natuurlijke hindernissen, die overwonnen moeten worden met een maximaal aantal hin dernissen van 22. Tenslotte het afslui tend springparcours waarbij de hoogte van de hindernissen van ondergeschikt belang is. •Tijdens deze titelstrijd voor de provincie Zeeland van de KNF (Koninklijke Ne derlandse Federatie van Landelijke Rij- verenigingen en Ponyclubs) is ook het kampioenschap van Zuid-Holland en Noord-Brabant van de KNF, NBVR (Ne derlandse Bond van Rij- en Jachtvereni- gingen), NPC (Nederlandse Pony Club) en de NKB (Noordbrabantse Katholieke Bond). Er staan 72 combinaties op de startlij s- ten in de verschillende klassen paarden en pony's. Van die 72 zijn er 35 Zeeuwen. Van die 35 Zeeuwen vijf Zeeuws-Vla mingen. Dat zijn titelhoudster Natasja Hertogh met Wagner van De Zwinruiters, clubge noot Mark Merk met Goofy, beiden in M- klasse paarden. De laatste ruiter pakte vorig jaar het brons. Hij mocht na een duikeling in het water toch de cross vervolgen en het afsluitend springparcours doen en kwam keurig op de derde plaats terecht. In de L-klasse paarden twee Zwinruiter-leden, Mare Broodman met Ibar en Dony Morel met Ibrahim. De vijfde Zeeuws-Vlaming is Wendy Elzen met Morena van De Klep- pertjes in de L-klasse pony's. Van onze sportmedewerker Axel - Zondag kunnen de regio nale voetballiefhebbers zich on der meer vermaken bij een (weetal opmerkelijke dueis. In de tweede klasse is Terneuzen gastheer van Goes en in de vier de klasse komt Breskens op be zoek bij HW'24. Koewacht- Sluiskü en Vogelwaarde- STEEN spelen in de 'schaduw' van deze gevechten. Terneuzen kreeg zondag de kous op de kop. De formatie van trainer Robby de Muynck, die Gerard Maas naar het tweede had verban- nen, was in Bergen op Zoom op permachtig tegen MOC'17, maar vergat te scoren. Dit brak in de slotminuut op en daarmee kreeg Terneuzen met 1-0 een ontzettend koude douche te verwerken. Goes deed het niet veel beter door 1-3 van Dongen te verhezen. Gevolg van dit alles is dat Terneu zen na zes duels drager van de ro de lantaarn is en Goes eveneens nog volop in degradatiegevaar is. Goes won tot nu toe één keer en Terneuzen nog niet eenmaal. De rood-zwarten kegelden intussen nog maar zeven keer raak en dat is onder de maat. Goes deed het nog minder goed en bleef op zes tref fers voor steken. Die onmacht in de frontlijn zou tanen betekenen dat het zondag een O-O-wedstrijd wordt. „Het is wat zorgelijk," weet ook Robby de Muynck, trainer bij Terneuzen. „Goes zal hard knokken voor de zege," verwacht hij. Van zijn team eist én verwacht hij een zelfde bi jstelling. „Is die als die van vorige 'zij MOC'17, dan is het goed. Toen zat het tegen, maar dat kan zo blijven aldus de Bressiaan- der, die ondanks de tegenvallende resultaten progressie in zijn hoofdmacht ziet. „Er wordt scherper getraind en beter gevoetbald," is zijn mening. Die opgaande lijn voortzetten, is volgens De Muynck van belang. Wint Terneuzen, dan komt het op zeven punten uit zeven duels. Vo rig jaar, dat aangemerkt werd als succes, was dat een schamel punt je meer. Een klas lager komt Axel in en te gen Zierikzee uit. De Axelaars lij ken de wagonnetjes weer op de rails hebben staan en moeten in staat worden geacht de winst te gen het laag geklasseerde Zierik zee te kunnen pakken. Het zou Axel een keurige stek in de mid denmoot brengen. Een plaats waarop men mikte en dus keurig aan zou voldoen. Patrijzen komt uit bij Unitas'30 en is hier favoriet voor de zege. De aansluiting met de top zou er door behouden wor den. HW'24-Breskens is een strijd waarin de eerste plaats in de rang schikking van de vierde klasse A als inzet geldt. Een topper dus, met HW'24 als de te kloppen ploeg. Die favorietenrol moeten de Hul stenaren nu eenmaal met zich meetorsen. „Ik heb er geen bezwaar tegen," meldde trainer Ko Stoutjesdijk al eens. En waarom ook. HW'24 heeft klasse in huis, heeft de zaken voor elkaar en heeft de uitstraling van een ploeg die hogerop wil. Dat waarmaken is een ander verhaal. „We gaan daarom voor drie pun ten naar Hulst. In feite hebben we er niets te verliezen maar alles te winnen. Spelen op een punt, levert niets op," zegt Nico Knol, doelman bij Breskens met een overtuiging die niets aan duidelijkheid over laat. De reden: „We vormen weer een team. Het draait goed en bijna elke kans is een goal. Plus het ge geven dat we er nog maar twee doelpunten tegen hebben," zegt Knol, die HW'24 toch als favoriet aanmerkt. Cadeau zullen de Hul stenaren het echter niet krijgen. Maar dat is niets nieuws voor de geel-blauwen. In de overige duels in deze klas mag Philippine in en tegen Dom burg kansrijk genoemd worden, moet Hansweertse Boys bij Wal cheren kunnen winnen en is Luc- tor'88-IJzendijke een duel in de schijn van de rode lantaarn. De thuisclub bezit momenteel echter over de beste papieren zodat het opnieuw een zware dobber gaat worden voor trainer Paul van der Hooft en zijn mannen. Koewacht- Sluiskil is een strijd tussen twee teams die elkaar weinig toegeven en dat geldt eveneens voor het duel Vogelwaarde-STEEN. PROGRAMMA Tweede klasse E: Dongen-Roosend- aal, Rood Wit-RKTW, SC Gastel- Terheijden, NOAD-LONGA, TAC/BWB-MOC'17, Terneuzen-Goes. Derde klasse A: Middelburg-Moerse Boys, Zierikzee-Axel, Unitas'30-Pa- trijzen, Beek Vooruit-Sprundel, Vir tus-Vlissingen, BSC-RCS. Vierde klasse A: HW'24-Breskens, Domburg-Philippine, Walcheren- Hansweertse Boys, Luctor'88-LJzen- dijke, Koewacht-Sluiskil, Vogelwaar de-STEEN. Vijfde klasse A: Hoofdplaat-Zeelan- dia, Robur-Hulsterloo, Aardenburg- Graauw, Clinge-Corn Boys, Renesse- Hontenisse, Sluis-Oostburg. Zesde klasse A: Biervliet-Kwaden- damme, Cortgene-Jong Ambon, Zee land Sport-Dreischor, Schoondijke- Zonnemaire, Volharding-Ouwerkerk, Groede-Noormannen. Zesde klasse B: FC Moerstraten-Ter hole, Lepelstraatse Boys-SDO, RIA- Rimboe, Val Aan-Vosmeer, Vivoo- Nieuw Borgvliet, WW67-SC Wel berg. Terneuzen-trainer Robby de Muynck: „Het is zorgelijk dat wij nog maar zevenmaal hebben ge scoord. FOTO WIM KOOYMAN Van onze paardensportmedewerker tol - In manege Magrette nabij Axel gaat vandaag de eerste tesuurwedstrijd van start voor de dressuureompetitie om de fraeve Jan trofee van dit indoorseizoen. Dit voor alle klassen paarden en pony's. Voor de organisatie tekent de landelijke rij- vereniging en ponyclub Graeve Jan uit Sas van Gent, die in de manege van Piet Kosters zijn thuishaven heeft. Zo'n tachtig deelnemers staan op Om 15.45 uur is het de beurt aan de startlijsten. Er wordt met de B- e pony's begonnen. Om 10.15 zijn de L-pony's aan de beurt, Ml- en M2-klasse ®om 13.40 uur de Z-pony's. Om '""uur start men met de Zi en. Hierin de combinaties ra de Zwinruiters Ingrid Faes met de paarden Diana en Ivanti, ra Noordhoek met Edwin en Nicole Vaes met Ivan Deux Lieveke Goossens met Haydn, van De Oranjeruiters. de Ml- en M2-paarden, rond 17.15 uur de L-paarden en tot slot de B- paarden om 18.45 uur. De juryle den zijn Renate Mahu uit Hengst dijk voor de B-pony's, Vivian Thijs uit Wachtebeke voor de L-pony's, Tanneke Kayser uit Biervliet voor de M-pony's, Piet Westveer uit Kapelle voor de Z-pony's en, Z- en M-paarden, Mina de Feyter uit Axel voor de L-paarden en Peter Kosters uit Axel voor de B-paar den. Oostburg - Vooruit heeft zich als eerste weten te plaatsen voor de halve finale van de ZAVIO beker. De Bressiaanders bereikten die halve eindstrijd door in de kwartfinale Groosman/Ca- suals met 10-5 uit te schake len. Voor de competitie werd slechts een duel gespeeld. Bron pakte de eerste winst punten door Rabo Aarden- burg/Eede met 5-4 aan de ze gekar te binden. Stand: 1. Dikke van Dale 3-9, 2. Zeemeeuw 3-9, 3. Leenhouts 3- 4, 4. Bron 2-3, 5. Bon Ami 3-3, 6. Groosman/Casuals 2-1, 7. Rabo Aardenburg/Eede 3-1, 8. Ver duin 3-1. (ADVERTENTIE) eiend Loodgieters- en Centrale zijn wij op zoek naar: er heeft de capaciteiten om een Spievering zelfstandig te begefe' hoog in het vaandel staan. Hij e achtergrond, flexibel en stres. t met onze opdrachtgevers en rvaring in een soortgelijk® '|jnc 1 jagende baan binnen ons bedrijf, men. Een goede salariëring lierbij vanzelfsprekend. TS-niveau, technisch inzicht rale verwarmingswerken. cm t staat zijn de opgedragen w nt bereid u verder te bekwa itgroeien tot een zelfstandig oede salariëring en prima secun wij u uit binnen zeven dage ities t.a.v. de directie. NOC»NSF en uw regionale dagblad organiseren samen de Actie Sportkas. Hiervoor zet NOC-NSF o.a. haar mascotte Nockie in. De grote Nockie-prijs- vraag is een onderdeel van de Actie Sportkas. Doe mee aan de grote Nockie-prijsvraag en maak kans op 2 toegangskaarten voor een groot sport evenement. een Nockie sporthanddoek en een gratis plaatsing van een Nockie wensadvertentie in dit regionale dagblad. Heb jij al een Actie Sportkas-kaart? Vul dan op de Nockie antwoordkaart de volgens jou allerleukste tekst in van de lege balloon in onderstaande Nockie strip en stuur deze naar ons op. 8 weken lang worden in deze krant elke week 3 win naars bekend gemaakt. Bel voor meer informatie over de Actie Sportkas en de deelnemende sportclubs naar: De Stem, Ad Karremans, tel. 076 - 53 12 285. Door Eddy de Schrijver Axel - De stichting Interna tionale Juniorendriedaagse Groot-Axel onder leiding van Ap den Doelder wil de Profronde van Nederland naar Zeeuws Vlaanderen ha len. Met name Hulst is in de picture voor een aankomst van een rit. Al eerder liet voorzitter Ap den Doelder weten dat Morres te gast zou zijn om sfeer om te snuiven. Volgens Herman Brinkhof uit Vught, mede-organisator van de pas opgewaardeerde internatio nale profwieleronde, is Hulst -of liever gezegd de stichting inter nationale juniorendriedaagse Groot-Axel- niet in beeld voor volgend jaar. „Wat dat betreft is ons route schema zo goed als rond. Ik denk dat Hulst voor 1997 geen haalbare kaart is. Voor 1998 hebben we zo'n 20 kandidaten op de lijst staan waaronder dus Groot-Axel." Deze organisatie heeft in de ogen van de KNWU hoog ge scoord tijdens het nationaal kampioenschap tijdrijden. Den Doelder vond het nationaal kampioenschap wel een ge slaagd evenement, maar de da tum is volgens de Axelaar niet optimaal. „Als een dergelijk evenement in augustus verreden zou worden, dan was het voor ons veel be ter," aldus Den Doelder. Of de stichting Internationale Junio rendriedaagse Groot-Axel op nieuw in zal schrijven is nog niet bekend. „Ligt aan de datum en er zijn altijd meerdere kapers op de kust." De interesse voor de Ronde van Nederland is er wel degelijk. Brinkhof bevestigt dat ook. „Er is zowel mondeling als schrifte lijk belangstelling getoond.". Den Doelder beaamt dat ook. „We willen de wielersport in dit deel van Zeeland op een hoger plan brengen met leuke evene menten." Overigens heeft ook Zierikzee belangstelling getoond om een rit te mogen organiseren voor de Ronde van Nederland. Brinkhof heeft daarover een uitgesproken mening. „Als men dan de inten tie heeft om naar Midden-Zee land te trekken, vind ik dat te veel van het goede. Je hebt al een Ronde van Midden Zee land." Oostburg - Dennis Albregtse uit Breskens en Michel Merre laar uit Oostburg hebben zich tijdens het nationaal kam pioenschap surfen voor junio ren, wat afgelopen weekend onder uitstekende omstandig heden werd gevaren, weten te plaatsen voor het Europese Kampioenschap. Dat betekent dat ze dit weekend oktober) in actie zullen komen op de Gre- velingen, waar na het NK nu ook het EK Super Acht wordt gevaren. St. Petersburg - De Nederlandse judoploegen hebben vrijdag niet ongunstig geloot voor het EK lan denteams in St. Petersburg. De vrouwenploeg komt zaterdag in de eerste ronde uit tegen Rusland, de mannenploeg tegen Wit-Rus- land. Bij winst staat de vrouwenploeg in de halve finales tegen Frank rijk, de mannen tegen titelverde diger Duitsland. Bij de vrouwen ontbreekt titelverdediger Groot- Brittannië. Van onze paardensportmede werker Heikant - De Stichting Hip pisch Sportcentrum Heikant houdt vandaag in manege Heikant het eerste spring concours hippique voor paarden en pony's van dit in doorseizoen. Zo'n honderd combinaties komen aan het vertrek in de immens grote springpiste die het nieuwe hippische centrum rijk is. Vanaf 9.00 uur komen de pony's in het parcours, waarbij hier het systeem van de opeenvolgende hoogten wordt gehanteerd. Dus men begint met een hoogte van zeventig centimeter voor de ca tegorie C van de klasse B en zo verder. Dit systeem heeft twee grote voordelen: het is prettig voor de parcoursbouwer, hij moet minder keren het parcours veranderen en het geeft voorde len voor de wedstrijdorganisa tie. Dit ten aanzien van het tijd schema. Naast een klassiek parcours voor de pony's, is er ook een bij zonder parcours. Zaterdag is dat een progressief parcours. Om ongeveer 11.00 uur komen de paarden aan het vertrek in de volgorde van de klassen: L, M, Z en ZZ. In de Z- klasse zien we onder meer op de startlijst staan Mia Rundkranz uit Sint-Gillis-Waes met de paarden Mephisto en Pikateur, van de ruiterclub Hulst Ellen Briquet met Queen en Ilyo de Loos met Nadir, Carine van Gij zel met Arpette van de Loweg- ruiters uit Kieldrecht, Piet Hui- ge met Elvis van De Weelruiters (die in totaal met vier paarden naar dit concours komt) en Tino van Triel met Levi uit Wondel- gem. Emiel Sleeuwenhoek uit Rucp- hen heeft zich gemeld voor de ZZ-klasse. Het tweede parcours voor de paarden is voor de B-klasse een progressief parcours en voor de andere klassen een parcours met vastgestelde tijd. Parcoursbouwer is Bram Schil- leman uit Biervliet. De juryle den zijn Christian de Feyter en Matty van Doorn uit Axel en Paul Burm uit Kapellebrug. Sint Jansteen - STEEN heeft trainer Edy de Witte ontslagen. Na een spoedvergadering van het bestuur kwam men tot de conclusie het dienstverband tussen trainer en club te beëindi gen. Voorzitter Jan Pleunis leidde inmiddels al een training. „We zijn zonder rancune uit elkaar gegaan. De groep en de trainer stonden op dit moment te ver van elkaar en dat is niet goed. De resultaten waren niet zo goed. Vijf punten uit zes wedstrijden, daar hadden we meer van verwacht. We hebben de signalen op gevangen en er mee gedaan wat voor onze club het beste lijkt. Maar om nu te zeggen dat ik het leuk vind, is natuurlijk niet waar. De Witte heeft voor de club heel veel gedaan. Daar zijn we hem ook dankbaar voor. We zijn zakelijk goed uit elkaar ge gaan," aldus Pleunis. Er is nog geen opvolger benoemd. „Nee, we kijken rustig uit naar een man die bij de groep past. Daar nemen we de tijd voor. We oriënteren ons en gaan er zeker geen onnodig haastwerk van maken. Ik heb tenslotte ook papieren, al is het niet de bedoeling dat ik de groep blijf trainen," aldus Pleunis. Graauw - SV Aloy neemt komende zondag 20 oktober met een vijfentwintigtal atleten deel aan de marathon van Athene. On der hen de Zeeuws Vlamingen Lucien Hoop en Alex Matthijs- sens, beiden uit Kloosterzande en Ko de Koeyer uit Zaamslag. Het gezelschap is afgelopen week vertrokken onder leiding van Hennie Magnus. Het is de honderdste marathon en daarmee de oudste van de wereld. Geheel in traditie wordt hij gelopen van de plaats Marathon naar Athene. Terneuzen - M. (Rinus) Everaers uit Kats wordt door het dis- trictsbestuur unaniem voorgedragen als kandidaat voor het voorzitterschap van het district Zeeland van de KNWU. De vacature van het districtsvoorzitterschap was ontstaan na dat de huidige voorzitter, Rien Westveer, kenbaar had gemaakt terug te treden tijdens de komende najaarsvergadering van het district. Dit vanwege wijziging in zijn werkkring. Door het districtsbestuur is aan consul Henk Remijnsen en Rien Westveer gevraagd op zoek te gaan naar een externe kandidaat. Na een aantal oriënterende gesprekken is Rinus Everaers, bur gemeester van de gemeente Noord-Beveland, bereid gevonden zich kandidaat te stellen voor het voorzitterschap van het dis trict Zeeland van de KNWU. De voorzitterswisseling vindt plaats tijdens de algemene leden vergadering van het district Zeeland van de KNWU op 19 no vember in Ons Dorpshuis te Kruiningen. Axel - In het Axelse zaalvoetbal blijft Cysouw/Roeland een top- ploeg. In het treffen met het eveneens ongeslagen V-Deco/La Chouette bleef een nederlaag uit. Het onderlinge treffen bleef onbeslist en eindigde in een 4-4-score. Johnny Lensen nam daarbij het kwartetje van Cysouw/Roeland voor zijn rekening. Voor V-Deco/La Chouette scoorden Frank van Drongelen, Mark de Feyter, Freddy Bakker en Marco Bolleman. Deze puntende- ling werd door Maradonna jr uitgebuit. Met 0-6 klopte deze ploeg Gemeentehuis/Van Waes en nam daarmee de leiding. Overige uitslagen: Den Doelder-ZSC 5-6, Priums/Pluym-Ratjetoe 3-11, Broomche- mie-Engelhard 0-16, Disco Love-Outokumpu 10-4, Marine Ser vice-Gemeente 5-0. Stand: Maradonna jr 4-12, V-Deco/La Chouette 4-10, Cysouw/Roeland 4-10, Marine Service 3-9, Ratjetoe 4-9, Disco Love 4-9, Gemeentehuis/Van Waes 4-6, Den Doelder 4-4, Engel hard 3-3, Outokumpu 3-3, ZSC 4-3, Primus/Pluym 4-3, Linden- hof 3-1, Gemeente 4-0, Broomchemie 4-0. Axel - In de eerste klas van het zaalvoetbal heeft De Cocq een knappe 6-0 zege behaald op Matisse uit Goes. ZVH Morres ver ging het minder goed tegen Nomi uit St-Willebrord en verloor met 5-8. ZVH MORRES-NOMI 5-8 - „Onnodig verlies," foeterde coach Henk Maas van de thuisclub. Zijn team had in het scoren pech maar miste daarbij legio kansen op winst. Nomi scoorde beter en won daardoor met 5-8 nadat Arno Zwegers voor 1-0 en 2-0 had gezorgd en Mike van Rossem voor 3-3 en 4-8 eer Kees de Putter de eindstand op 5-8 bepaalde. DE COCQ-MATISSE 6-0 - De Goesenaren hielden lang stand maar slaagden er toch niet in een eenmaal geslagen kloof te dichten. De Cocq leidde halverwege met 2-0 door treffers van Dirk Verdonck en Sjaak van de Broeke. Na de doelwisseling maakte Dir Verdonck 3-0 en Robin Buitendijk 4-0 waarna Har ry Coppens zich meldde voor 5-0 en 6-0. En dat betekende dat De Cocq een ruime en dik verdiende zege boekte. Londen - Nigel Mansell overweegt terug te keren in het Formu le I-circus. De 43-jarige wereldkampioen van 1992 lijkt kandi daat voor een plaats in het Jordan-team. Mansell reed op 14 mei 1995 zijn laatste Formule I-race voor McLaren. Gisteren liet hij weten nog niet definief afscheid te hebben genomen van de autosport. „Mijn tijd is nog niet voorbij. Als er een goed aanbod komt, zit ik zo weer achter het stuur." Teamchef Eddie Jordan zoekt nog een ploeggenoot voor nieuwe ling Ralf Schumacher, de jongere broer van Michael. Jordan kent de eisen van Mansell. De Engelsman verlangt voor een sei zoen Formule I ruim 15 miljoen gulden. Per race is het tarief 1,5 miljoen. Stuttgart - Boris Becker heeft de toernooileiding van Stuttgart van zijn komst verzekerd. Becker meldde zich donderdag ge blesseerd af tijdens het toernooi in Ostrava. De Duitser denkt ondanks de polsblessure woensdag wel aan het Super 9-toer- nooi, met een prijzengeld van 3,7 miljoen gulden, te kunnen beginnen. FRANK GEENSEN uit Philippine reed zijn laatste wedstrijd op de weg in Kalken. Geensen deed het prima en sloot het seizoen af met een fraaie tweede plaats. De koers werd gewonnen door Ferd- die Vlerick. ERIK VEREECKEN is inmiddels ook weer op de veldritfiets ge stapt. Meteen deed de Hulstenaar dat uitstekend met een over winning in Hamme waar de wedstrijd in handen was van de vrije bond VWF. Het is twijfelachtig of Vereecken zich zal inspannen om het klassement van de Zeeuwse veldritcompetitie weer op zijn naam te schrijven. Vereecken wijkt liever uit naar België. 1. A. Human (Dauwendaele), 9 doelpunten. 2. 3. P. Bom (SSV'65), A. Wauters (Vogelwaarde), 8 doelpunten. 4. N. de Wolff (Sluiskil), 7 doel punten. 5. J. Lambert (Hoek), 6 doelpun ten. 6 t/m 10 R. Back (Hansw. Boys), J. Lensen (Koewacht), P. Kamstra (s Heer Arendsk.), M. de Groote (SSV'65), M. Strijdonk (V.V. Steen), 5 doelpunten. 11 t/m 18 S. de Ruysscher (Bres kens), C. Osmamovski (Breskens), E. Leonhart (Dauwendaele), R. Mohr (Heinkenszand), P. Witha gen (HW'24), C. Blommaert (HW'24), H. Rietjens (HW'24), P. Schipper (Kloetinge), 4 doelpun ten. 19 t/m 36 T. Hanny (AZW), P. de Putter (Breskens), R. v.d. Velde (Dauwendaele), A. Niiskens (Hoek), D. Rietjens (HW'24), M. Nieuwelink (Koewacht), R. Bayra (Kruiningen), A. Nieuwenhuyse (Kruiningen), R. Melaard (Middel burg za), M. Schieman (Philippi ne), F. Goedegebuure (s Heer Arendsk.), R. ae Jager (s Heer Arendsk.), L. Goossen (Tern. Boys), P. Landa (Tern. Boys), P. Baumgarte (Terneuzen), W. Bis schop (V.V. Steen), A. Meijer (Zaamslag), W. Duerinck (Zaam slag), 3 doelpunten. Clubscore: 1/2. Dauwendaele (HW'24), 22 doelpunten. 3/4. 's-Heer Arendskerke (Bres kens), 15 doelpunten.

de Stem | 1996 | | pagina 19