E L unicef ZONNERANDA :r seur Els slaat op laatste van 36 holes toe Twee records voor Curacaose honkballer Opnamen film over Senna beginnen dinsdag UITSLAGEN STANDEN Advocaat ziet defensiever concept als laatste redmiddel Zorgen over Gascoigne >obank Ossendrecht IDIENST M/V SPORT B2 ÏMERCIEEL TALENT redenen om UNICEF do's te kopen- Vergeetachtige gokker wint een fortuin Uitgelaten Turkse fan doodt zus met geweer BADMINTON PAARDENSPORT SPORTPRIJSVRAGEN TRIATLON TURNEN VOETBAL SQUASH t, ete Sampras uitgeschakeld len kinderen \o9uS SPORTNIEUWS KORT 'In een Zonneranda duurt de zomer tot ver in de herfst l' DE VERANDA MET ELEKTRISCH SCHUIFDAK 0495-626665 ZÖnnerandA' ER 1996 X104 jekt op korte termijn' relatiebeheerders Bedrijven en ehterhand. U ondersteunt hen - goede communicatie tussen de :r en leidt noodzakelijke infor- ^orrecte afwikkeling van over- riële ondersteuning en werkt u i klanten algemene informatie pleiding op mbo-niveau. U heeft [heid tot het volgen van studies, Irukkingsvaardigheid en een |"g- voor Belgische klanten; deze uitenland. U adviseert onder 'er bewaardiensten en andere r klanten ook bij inschrijving lvert u coupons, dividenden en ling op mbo-niveau. U bent ede commerciële, representatieve nd. ledewerker commerciële binnen- A. J. M. Haverkamp, commercieel 50. Meer informatie nd kunt u krijgen telefoon (0164) 60 37 50. igen aan de directie van de Ossendrecht. M DE STEM ZATERDAG 19 OKTOBER 1996 Willemstad (anp) - De Cu- 10Se honkballer Andruw Hones heeft twee records ge vestigd in de Amerikaanse „wfcompetitie. Donderdag «erd hij de jongste speler die eeB homerun sloeg in een wedstrijd om de League-titel, jones, die voor de Atlanta Braves uitkomt, is bovendien je eerste speler die binnen een van de laagste klasse doorbrak naar de drie divisies hogere Major Leagues. De 20-jarige Jones sloeg de ho merun donderdagavond in de be slissende wedstrijd tussen Atlan ta en St. Louis Cardinals om het kampioenschap van de National League. Atlanta won de wed strijd met 15-0. Het oude record stond op naam van Mickey Mant le van de New York Yankees. Mantle, die eerder dit jaar over leed, vestigde zijn record in 1952. Andruw Jones is de eerste honk baller van Cura?ao die uitkomt in de World Series, de strijd om het officieuze wereldkampioenschap. De World Series beginnen zater dagavond. In een serie over maxi maal zeven wedstrijden zullen de Atlanta Braves, dat de eerste drie wedstrijden tegen de Cardinals voor de titel in de National Lea gue verloor, en de New York Yan kees elkaar bekampen. Manager Billy Cox van de Atlan ta Braves noemt Andruw Jones het grootste talent dat de club ooit heeft voortgebracht. Cox voorspelt hem 'een gouden toe komst'. Jones is overigens de tweede inwoner van Curasao die in de Major Leagues uitkomt. De eerste was Hensley Meulens, die nu beroepshonkballer is in Ja pan. Andruw Jones is op Curacao tot een held uitgegroeid. Alle wed strijden van de Atlanta Braves worden rechtstreeks door de televisie uigezonden. Een officië le delegatie van het eilandbe stuur reisde kortgeleden naar At lanta om hem te huldigen. Atlanta. Play-offs National League. Zevende wedstrijd; Atlanta Braves - St. Louis Cardinals 15-0. Eindstand: 4-3. World Series, zaterdag: New York Yankees - Atlanta Braves. PSV past zijn tactiek niet aan Middelburg, is al meer dan 30 jaar at deel uitmaakt van het Belgische delgroot bedrijf met 20 werknemers, vervult in het schrootverwerkings- Ir een steeds belangrijkere positie ting van het management zijn wij die van aanpakken weet! rennismaking met de metaalrecycling- rtages en milieu, zal ook structurering bakket behoren. Na verloop van tijd buitendienstfunktie, inhoudende Verkoop van schrootmaterialen. KARAKTEREIGENSCHAPPEN verantwoordelijkheidsgevoel flexibele instelling organisatietalent leidinggevende capaciteiten commercieel talent een pré ie en goed rdelijkheid. Eindhoven - Drie dagen na de ontluistering tegen SK 'Brann krijgt PSV morgena vond in eigen stadion de 'kans op revanche. In de eerste topper van dit sei zoen is Feyenoord de tegen stander. „Ach, in de Europa Cup is nog niets verloren en als we zondag winnen, staan we weer bovenaan," zag Dick Advocaat gisteren door de wolken heen de r,PSV tegen Feyenoord, dat zijn liedstrijden op zich," zei de fSV-trainer ook nog. Die weten- moet hem steunen, want voor het eerst in jaren geldt op iindhovens grondgebied de Rot- erdamse ploeg als favoriet. Op lapier tenminste. Feyenoord heeft vooral het voor deel van een complete ploeg. Trainer Arie Haan hoeft van zijn favoriete elf geen speler te mis sen, Advocaat kan uiteraard geen beroep doen op de langdu rig gekwetsten Faber en Gudjo- hnsen, maar mist door schorsin- ook keeper Waterreus en aanvoerder Numan. De doelman wordt vervangen door Van Ede, terwijl Cocu waarschijnlijk een linie zakt om het verdedigingskwartet te com- iren. Een meevaller voor is dat zowel Jonk als Eijkel kamp inzetbaar lijkt. Marcelo tot slot kampt met een liesbles sure. Feyenoord, koploper met twee punten voorsprong, heeft ook op andere gebieden een voorsprong op PSV. De ploeg van Haan j de afgelopen week twee lagen meer rust na een Europese rerplichting. Het resultaat, de 3- l-overwinning bij Espanyol, zal iet .zelfvertrouwen ook flink hebben opgekrikt. En waar Ad- Advocaat: „In de Europa Cup is nog niets verloren en als we zondag winnen, staan we weer bovenaan. vocaat de laatste tijd zijn team doorinterlands (Nilis en Dy,- gryse) en blessures (vooral Vink en Eijkelkamp) steeds moest wijzigen, kon Feyenoord vaak in de sterkste formatie verschijnen, al ontbrak dinsdag Fraser door een schorsing. Het grootste probleem van' PSV cjelaatste weken is vaak PSV 'zelf. In de wedstrijden tegen Di- namo Batumi, De Graafschap, FC Utrecht, Fortuna Sittard en SK Brann gaven de spelers niet thuis of schrokken ze pas te laat wakker. Na een goede start (vijf tien punten uit vijf wedstrijden) leverden de laatstè vijf competi tieduels daardoor slechts zes punten op. Bovendien slaagt de club er maar niet in een goede spits te presen teren, waardoor de problemen de afgelopen weken alleen maar groter werden. Sinds woensdag is Dalian Atkinson op proef. De 28-jarige spits draaide ooit twee goede seizoenen bij Aston Villa, maar lijkt niet de verlosser te zijn die PSV zo hard nodig heeft. Advocaat vond die conclusie gis teren te voorbarig. Hoe PSV weer op de rails moet komen te staan, lijkt voorlopig voor zowel trainer als spelers een raadsel. Als belangrijkste remedie wordt vaak 'hard werken' genoemd, maar aan spelers die de mouwen opstropen, heeft de ploeg juist een groot gebrek. Redmiddel Pas als laatste redmiddel wil Ad vocaat kiezen voor een defensie ver concept, door een creatieve speler te vervangen door een ver dedigend ingestelde voetballer. In dat geval zou Jonk op het mid denveld een positie naar voren kunnen schuiven. Achter hem komt dan een plaats vrij voor een defensieve midden velder. Probleem is wel dat juist Jonk op zijn huidige plaats niet alleen de beste speler van het team is, maar ook de meest constante fac tor. Bovendien werd in de eerste maanden van het seizoen aange toond dat PSV ook met de huidi ge speelstijl goed uit de voeten kan. Tactische aanpassingen zei Ad vocaat voor het duel met Feye noord nog niet te overwegen, maar een nieuwe nederlaag brengt het bijstellen van het con cept dichtbij. „Want als we min der blijven voetballen, zullen we toch een oplossing moeten vin den. Maar ach, drie weken gele den hoorde ik dat PSV al bijna kampioen was en vandaag is ie dereen in mineur. Over drie we ken kan alles weer anders zijn. Daar trek ik me niet zoveel van aan.-" Vermoedelijke opstellingen. PSV: Van Ede; Vampeta, Stam, Val- ckx, Cocu; Vink, Jonk, Degryse, Zenden; Eijkelkamp, Nilis. FEYENOORD: De Goey; Boateng, Koeman, Fraser, Graff; Van Wonde ren, Van Gastel, Sanchez, Van Bron- ckhorst; Taument, Larsson. Scheidsrechter: Mario van der Ende. Aanvang: zondag 18.00 uur. (rtr) - Gokken ging hem beter af dan onthou den. De Brit Brian Green zette onlangs bij een wedkantoor een pond in op een reeks van zeven koersen, maar verliet na afloop van de laatste race op tv teleurge steld het pand. Hij bleek echter vergeten op jvelke paarden hij precies Toen de man zes dagen later terugkwam bij Ladbrokes onthulde bet kantoor hem z'jn fortuin: ruim 750.000 gulden. „Ik sloeg steil ach terover," reageerde Green, «maar het gaat al beter met me." Londen (rtr) - Glenn Hoddle maakt zich zorgen over Paul Gas coigne. De nieuwe Engelse bondscoach heeft de veelbesproken middenvelder uitgenodigd voor een gesprek. De 29-jarige Gascoigne heeft een veelbewogen weekje achter de rug. Fo to's van zijn toegetakelde vrouw Sheryl verschenen aan het begin van de week in de pers. „Ik ben van de trap gevallen," zei de echtgenote. Maar aan die versie werd hevig getwijfeld. Woensdag misdroeg Gascoigne zich in de Amsterdam Arena, waar Glas gow Rangers met 4-1 klop kreeg van Ajax. De Engelse international kreeg vlak na de 1-0 rood. Hij schopte, zonder dat er een bal in de buurt was, naar Bogarde, die hem even tevoren een flinke zet had gegeven. Hoddle liet onlangs weten het Engels elftal om Gascoigne heen te willen bouwen. „Hij is voor de komende zes jaar onze belangrijkste schakel," zei de coach toen. Hij heeft pr-man David Davies opdracht gegeven con tact te zoeken met Gascoigne. „Hoddle maakt zich ongerust," luidde het korte commentaar. Rangers' manager Walter Smith steunt Gascoigne vooralsnog. „Maar ik ga wel met hem praten. Hij moet toch eens proberen zijn agressie op een andere manier tot uiting te laten komen. Ook bij ons raakt het geduld een keer op. Bij de bookmakers is Gascoigne opnieuw 'hot'. Gokkers denken dat de middenvelder dit weekeinde, tegen Aberdeen, opnieuw rood zal krijgen. Zij wilden geld zetten op de minuut. Het zou Britse gokkers ook niet ver bazen als Gascoigne aan het eind van het seizoen Schotland ontvlucht. Als de international voor Albanië en San Marino kiest, betalen de book makers 200 keer de inzet uit. Istanbul (rtr) - Een iets te uitbundig overwinnings feestje na het Europa- Cup duel met Galatasaray-Paris SG (4-2) heeft donderdag avond tot een familiedrama geleid in Turkije. Een elfjarige fan van Gala- tasaray vierde de zege door met een jachtgeweer in de lucht te vuren. Daarbij schoot hij zijn twee jaar oudere zus in het hoofd. Het meisje overleed later in het ziekenhuis aan haar ver wondingen. De politie heeft de jongen opgepakt voor verhoor. Some (efe) - De verfilming van het le esverhaal van Ayrton Senna begint uisdag op het circuit Enzo e Dino Ferra- Imola. De Braziliaanse Formule 1- I ®eur kwam daar op 1 mei 1994 om het ven bij een erstige crash. Behalve in i, worden ook opnamen gemaakt in maco en Brazilië. 'The Last Race', zoals de werktitel luidt, was aanvankelijk bestemd voor de bioscopen, maar wordt nu een docu-drama voor de televisie. Het Braziliaanse station Rede Globo heeft de productie al aangekocht. Actrice Sharon Stone speelt een gastrol als de godin Giaguari, een populaire mythologische figuur. Senna placht zich in gebed tot de godin te richten voor aanvang van een race. „Het moet een bijzonder document worden over de Formule 1-wereld. We hadden het plan voor een film maar het bleek niet mogelijk de daarvoor benodigde 20 miljoen gulden bijeen te krijgen. Daarom is besloten tot een wat journalistieke aanpak," zei regisseur Gianni Volpe. Hij werkt samen met de Engelse ver slaggever Alec Marr van News of the World, die de dood van Senna heeft onderzocht. - Nieuw-Zeeland 3-0, Engeland - Zuid-Afrika 3-0. Mittelfart. Open Deense. Vrouwenenkel: achtste finales: Andrievskaja (Zwe) - Meulen- dijks (Ned) 11-8 11-1. Vrouwendubbel, achtste finales: Van Hooren/Conijn (Ned) - Berg/Pedersen (Den) 11-15 15-11 18-17, Andrievskaja/Gandrup (Zwe/5/8) - Van den Heuvel/Go- wers (Ned/Eng) 15-7 9-15 18-13). Monterrey. CSI. Ford Intercontinental Cup, na barrage: 1. Simon (Oos) E.T. 0- 35,30, 2. Lansink (Ned) Visa Al- datus 0-36,74, 3. Tops (Ned) Ope rette La Silla 0-41,94, 4. Beer- baum (Dui) Spreh Rush On 3- 50,33, 5. Sloothaak (dui) San Pa- trignano Weihaiwej 4-36,52. Tabel A, 1,40 m, na barrage: 1. Billington (GBr) Nico 0-32,89, 2. Michael Whitaker (GBr) 0-33,41, 3. Tops/Almea La Silla 0-33,82, 4. Grubb (VSt) Cama Lacros 0- 33,94, 8. Lansink/Visa Calvaro Z 0-43,06. Toto 42A: eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 1 winnaar, bruto f. 2.539,40; derde prijs: 41 winnaars, f. 154,80. Upington (ZAf). Powerman, run- bike-run (10-60-10 km). Mannen: 1. Tobin (VSt) 2.36.23, 2. Tissink (ZAf) 2.39.55, 3. Watson (VSt) 2.42.04, 7. Maas 2.47.08. Vrouwen: 1. Rudolph (Dui) 2.59.17, 2. Nelson (NZe) 3.00.01, 3. Silverstone (ZAf) 3.04.49. Adelaide. Australië Cup. Mannen, zeskamp: 1. Jian Chen (Chn) 56,70 punten, 2. Serkov (Rus) 56,55, 3. Sjoekov (Rus) 56,15, 4. Beresjkoera (Oek) 55,30, 5. Ivanov (Bul) 55,15. Petaling Jaya. WK landenteams. Vrouwen, halve finales: Australië NEC - FC UTRECHT 2-2 (1-0). 45. Sumiala 1-0, 49. Mols 1-1, 68. Van Eijkeren 2-1, 85. Witschge 2- 2. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 4119. Gele kaart: Kemble (NEC), Van Burik (FC Utrecht). NEC: Roorda; Verhoeven, Maes, Kemble en Sobiech; Crüden (46. Van Eijkeren), Janssen, Koning (10. Langerak) en Pothuizen; Su miala en Graef (87. Poetilo). FC UTRECHT: Ponk; Nascimen- to, Van Burik, Van der Net en Asmus; De Jong, Robbemond, Witschge en Visser (82. Van Nieuwkerk); Van Loen en Mol's. cata 339300 - De Amerikaanse tennisser Pete Sampras is bij I. ®vitatietoemooi in Hongkong, gedoteerd met 1,25 miljoen en> al in de voorronde uitgeschakeld. ÏJn°j11™mer één van de wereldranglijst verloor gisteren kansloos jt "ribabwaan Byron Black: 6-4 6-2. Ook Thomas Muster red- iZT1 Hii ging in zijn groep met 6-2 6-4 ten onder tegen de Jonas Björkman. Mannen, 785.000 gulden. ales: Henman (Eng/7) - Ferreira (ZAf/2) 6-4 6-3, Prinosii (Dui) - -™,J ../5) 7"6 1-6, Damm (Tsj) - Stich (Dui/6) 5-7 6-4 6-4. Ntf'Li ïnnen' 680.000 gulden. 'las/4; I Larsson (Zwe) - Karbacher (Dui) 6-1 7-6, Philippoussis v. 1 (Mar) 6-4 3-6 7-6, Rios (Chi/1) - Staoytchev (Bul) 7-6 6-3. ^artfin ?UWen' 1,5 miljoen gulden. Gpriat, mei Maloli (Kro/2) - Schultz (Ned/6) 6-3 7-6, Novotna (Tsj/4) - Oty» y^t) 6-4 6-2, Hingis (Zwi/5) - Appelmans (Bel) 6-3 6-1, Huber Sfate Mna (It3) 6"1 6-J VberDn^aannen' invitatietoernooi, 1,25 miljoen gulden: Spadea (VSt) - tobi-Uvbt) P - -- - I fWn >BlariL„St) 6-1 0-6 6-4, Björkman (Zwe) - Muster (Oos) 3-6 6-2 6-4, By- Hite v! Sampras (VSt) 6-4 6-2. HtnL, UWen, 187.500 gulden. JFild (V^tn (Fra/3) - Endo (Jap/6) 6-2 4-6 7-5, Tanasugarn (Tha) Liffny6-4, Wang Shi-ting (Tai/5) - Kijimuta (Jap/4) 6-3 6-4, 1 - Basuki (Indo/2) 6-2 6-2. Wentworth (rtr) - De Zuid- Afrikaanse golfer Ernie Els doet ook zaterdag nog mee aan het wereldkampioen schap matchplay in Went worth (Eng). De titelverdedi ger balanceerde gisteren voortdurend op de rand van de afgrond. In de kwartfinale tegen de Amerikaan Steve Strieker sloeg Els pas op de laatste van de 36 holes toe. Halverwege stond hij nog zes holes achter. Els' herstel tijdens de middag sessie was opzienbarend, de problemen waarvoor hij zich ge steld zag waren bovendien groot. Tot twee keer toe mikte hij van buiten de green raak met een chip en hij liet ook een suc cesvolle putt van meer dan tien meter noteren. Op de 33e hole van de dag achterhaalde de Zuid-Afrikaanse favoriet zijn opponent en op de laatste, 450 meter lang, werd het pleit be slecht. Els maakte een birdie, Strieker slechts par na in een bunker te zijn beland. „Terugkomen na zes holes down, dat is alsof een droom uitkomt," zei Els. „Bij het begin van de tweede ronde kon ik slechts hopen dat ik de laatste negen holes zou halen." In 1992 maakte Sandy Lyle ook eens zo'n achterstand goed te gen Nick Faldo. Het record da teert van ruim dertig jaar gele den, toen Gary Player tegen de Amerikaan Tony Lema een ver schil van zeven wegwerkte tus sen de 19e en de 37e hole. Els staat zaterdag in de halve fi nale tegenover Mark Brooks. De Amerikaanse PGA-kampioen versloeg de Schot Colin Montgo- merie ook met één hole. De twee andere confrontaties waren een zijdig. De Amerikaan Tom Leh man, winnaar van het Brits Open en als tweede geplaatst, was na 31 holes al klaar met zijn landgenoot Mark O'Meara, de Fijiër Vijay Singh tegen Steve Jones (VSt) zelfs nog drie holes eerder. Wentworth. WK matchplay. Tweede ronde (36 holes): Singh (Fij) wint van Jones (VSt/3) met 9 holes en nog 8 te gaan; Lehman (VSt/2) w.v. O'Meara (VSt/7) 6 en 5; Els (ZAf/1) w.v. Strieker (VSt) 1 up; Brooks (VSt/4) w.v. Montgomerie (Sch/5) 1 up. Halve finales: Els - Brooks, Singh - Lehman. Dubai. Creek Open. Eindstand: 1. Friedlander (Swa) 280, 2. Kamps (ZAf), Kyi Hla Han (Bur), 4. Stephens (Aus), Nam Young-woo (ZKo), Choi Kyung-ju (Zko) 285. Chiba. Int. toernooi. Stand na tweede ronde: 1. Watts (VSt) 132, 2. Maruyama (Jao), Price (Zim) 134, 4. Gibson (Can), Lin Keng-chi (Tai) 136. Sicilië. Italiaanse open, vrouwen. Eerste ronde: 1. Davies (Eng) en Fi scher (Dui) 68, 3. Sutton (Eng), Na varro (Spa), Sterner (Zwe), Adamson (ZAf), Pike (VSt) en Mourque (Fra) 69, 11. De Boer 71, 44. Hageman 75. Collstrop stapt uit peloton Brussel - De wielerploeg Collstrop trekt zich aan het einde van het seizoen terug uit het peloton. De geldschieter is van mening dat hij voldoende naamsbekendheid heeft verworven. Ploegleider Willy Teirlinck stapt waarschijnlijk over naar een Zwit serse ploeg. Kopman Capiot tekende eerder een contract bij TVM, de ploeg van Cees Priem. Voor Collstrop reden drie Nederlanders: John den Braber, Paul Konings en Rob Mulders. Galatasaray op Roemeense toer Istanbul - Galatasaray heeft gisteren een vervanger aangetrokken voor Ulrich van Gobbel. De club uit Istanbul nam de Roemeense verdediger Filipescu over van Steaua Boekarest. Steaua protesteerde gisteravond tegen de gang van zaken. De Roemeense kampioen dreigt met een speelverbod voor Filipescu. „De Turken zijn zonder ons daarin te kennen, gaan onderhandelen. Wij zijn nooit geïnformeerd," aldus een woordvoerder. „Filipescu heeft een afkoopsom in zijn contract staan. Die maken we keurig over, waarmee we aan alle voorwaarden voldoen," luidde het Turkse commentaar. Galatasaray maakt ruim zes miljoen gulden over naar Steaua. Daarmee betaalt de club ook gelijk de overgang van Ilie. Bij Gala tasaray speelt ook al hun landgenoot Hagi, die sinds augustus in Istanbul zijn kunsten vertoont. Oud-Feyenoorder Van Gobbel tekende woensdag een contract dat hem voor drieëneenhalf jaar aan Southampton bindt. De Engelse degradatiekandidaat betaalde drie miljoen gulden voor de Neder landse verdediger, die in de havenstad landgenoot Monkou treft. Shilton wil nog zo graag Cambridge - Peter Shilton weet van geen ophouden. De 47-jarige doelman hoopte zaterdag zijn 997e wedstrijd in het Engelse prof voetbal te keepen. Maar West Ham hield zijn transfer gisteren op het laatste moment, acht minuten voor de deadline, tegen. Cambridge hoopte Shilton vast te leggen. De vaste doelman van de derde-divisieclub was geblesseerd. Shilton zou tenminste twee wed strijden aan de bak komen. En stiekem hoopte hij op vier, waarmee hij op duizend profduels zou komen. De transfer van de 125-voudige international ging niet door. Giste ren raakte Steve Mautone, tweede doelman van West Ham, tijdens de training geblesseerd. Shilton zit daardoor vandaag op de bank bij het duel met Leicester. Voorlopig mag hij slechts hopen op een bles sure van eerste doelman Miklosko. Meer beschuldigingen tegen Coppola Buenos Aires - De beschuldigingen aan het adres van Guillermo Co- ppolo, de manager van Diego Maradona, nemen toe en worden steeds ernstiger van aard. De Argentijnse krant Clarin meldde giste ren dat Coppola hoeren gebruikte voor het vervoeren van drugs. Bo vendien zou hij voor zijn feesten met de chic van Buenos Aires jon ge vrouwen hebben geronseld en hen hebben gedwongen zich te prostitueren. Clarin schrijft dat Coppola zijn koeriersters met regelmaat naar Spanje liet vliegen met ongeveer twee kilogram cocaïne in hun be zit. Het dagblad beroept zich op de informatie van een ex-geliefde van Coppola tegenover de onderzoeksrechter. De vertrouwensman van Maradona zit al een week vast, nadat in zijn flat een pond cocaï ne was gevonden. Hij ontkent actief te zijn in de drugshandel. Acht kandidaten voor WK 2006 München - Twee Europese landen, Engeland en Duitsland, hebben zich kandidaat gesteld voor de organisatie van het WK voetbal in 2006. Dat heeft FIFA-secretaris Blatter vrijdag bekend gemaakt. De twee landen hebben tot dusver zes concurrenten. Zuid-Afrika, Marokko, Egypte, Brazilië, Argentinië zijn vijf andere gegadigden voor het WK in'2006. Peru en Ecuador willen de organi satie gezamenlijk op zich nemen.Het WK van 1998, waarvoor de kwalificaties inmiddels begonnen zijn, wordt in Frankrijk gehouden. De organisatie van 2002 werd aan Japan en Zuid-Korea toebedeeld. Naish en Dunkerbeck trekpleisters Scheveningen - Na vijf jaar zijn de beroepssurfers weer terug in Scheveningen. Van zaterdag tot donderdag doen ze mee in de finale van de World Cup in de branding van de Noordzee. Alle wereldtoppers zijn aanwezig. Van de oude Robbie Naish, 33 in middels, tot Björn Dunkerbeck, die zijn overwinning in 1988 in Scheveningen nog steeds de mooiste vindt. Schorsing Paul Ince gehalveerd Milaan - De schorsing van Paul Ince is in hoger beroep gehalveerd van twee wedstrijden naar één. De Engelse middenvelder van Inter Milan kreeg rood in de wedstrijd tegen Piacenza. Aanvaller Piovani van Piacenza viel bij een hoekschop kermend op de grond. De arbiter meende gezien te hebben dat Ince de speler sloeg. Tv-beelden wezen uit dat de Engelsman de speler hooguit even aan zijn oor trok na een provocerende opmerking van Piovani over de huidskleur van Ince. AZ huurt Poolse spits Bociek Alkmaar - AZ heeft de Poolse spits Kristow Bociek voor de rest van het seizoen gehuurd van Stal Mielec. De 22-jarige international, die 36 keer uitkwam voor Jong Polen en nu deel uitmaakt van de A-se lectie, is zaterdagavond al inzetbaar tegen De Graafschap. Bociek trainde drie weken geleden al op proef mee bij de Alkmaarders. Vo rig seizoen speelde hij onder meer bij Volendam. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende schorsingen in het betaald voetbal uitgesproken: vier wedstrijden: Govedarica (Volendam); Rijngoud (Zwolle); drie wedstrijden: Lacroix (MVV); één wedstrijd: Grün- holz (RBC). Van Wely verslaat ook Sjirov Tilburg - Loek van Wely blijft verbazen in het eerste Fontys-toer- nooi in Tilburg. Na zijn prachtige overwinning op Karpov in de zes de ronde versloeg de grootmeester uit Tilburg gisteren koploper Alexey Sjirov. Hij staat nu op de gedeelde eerste plaats. Ook Jeroen Piket won, het was zijn eerste zege. Hij versloeg de Fransman Joel Lautier in een fraai miniatuurtje. Tilburg. Fontys-toemooi: Zevende ronde: Sutovsky (Isr) - Polgar (Hon) 1-0, Lautier (Fra) - Piket (Ned) 0-1, Almasi (Hon) - Adams (Eng) 14-54, Leko (Hon) - Svidler (Rus) 1- 0, Karpov (Rus) - Gelfand (WRu) 54-14, Sjirov (Spa) - Van Wely (Ned) 0-1. Stand: 1. Gelfand, Sjirov, Van Wely 454 punt, 4. Leko, Piket 4, 6. Adams, Sutovsky 3/2, 8. Karpov, Lautier 3, 10. Almasi, Polgar, Svidler 254. (ADVERTENTIE) GESLOTEN EN WARM IN DE WINTER OPEN EN KOEL IN DE ZOMER ik wens gratis en geheel j "_j vrijblijvend te ontvangen: i X I I uw schitterende kleurendocumentatie\ I I bezoek win een Zonnerandcradviseur Q uw gratis bestek Naam: Voornaam: Straat:Nr:..., Gemeente: Postcode:Leeftijd:.... Tel.: Zenden aan: Zonnerondo Pannenweg 108 O--, 6031 RK Nederweerl projecten horeca particulier zwembad overkappingen voor meer informatie en dealerliist bel:

de Stem | 1996 | | pagina 15