fiiSH 'Vaker met bedrijfsleven ideeën uitwisselen' Inhaalslag wegen en fietspaden de Stem 'Gemeentekantoor moet echt groter' 3S Mr// Monument voor de Sluise burgerslachtoffers POLITIE rapport DAG klapper ZAKEN nieuws Ruud 30!! JISOREN 1 Wijngaard^ Groot majorettenconcours in Den Dullaert in Hulst DB STEM ZEELAND C2 Hulst hoopt sneller lucht te krijgen van bedrijven die zich willen vestigen lorgen... Hontenisse heeft wat te verteren Gemeente verzegelt Molly's Rockschuur PIZZA'S >USE M4399 lest. Frituur I Edde9enWOOrd'9ers; B en W van Hontenisse in begroting: Mike de Rijcke in finale Soundmixshow Bekeuringen Televisie brandt uit Auto tegen mast Dieseldieven Rijverbod Gestolen auto Misbruik van bankbescheiden Otto Tromp Assurantiën WOENSDAG 16 OKTOBER 1996 A f •IU Van onze verslaggever Hulst - Er komt in Hulst een vast overleg tussen gemeente en bedrijfsleven, waarin over en weer ideeën worden uitge wisseld. De gemeente hoopt daarmee sneller lucht te krij gen van bedrijven die kunnen worden benaderd om zich in Hulst te vestigen. Het initiatief gaat uit van de ge zamenlijke banken en de ge meente Hulst. Die willen begin december met het bedrijfsleven van gedachten willen wisselen om de kijken of een dergelijk overlegforum een haalbare zaak is. „Wat we willen bezien is hoe we tot een bepaalde structuur kun nen komen om ideeën uit te wis selen," zegt burgemeester A. Kes- sen. „De banken horen wel eens van bedrijven die zich ergens wil len vestigen. Wij op onze beurt horen ook wel eens wat. De vraag is hoe we die individuele kennis kunnen bundelen. Hoe kunnen we bedrijven over de streep trek ken om zich in Hulst te vestigen? Zo'n klankbordgroep, want 'denktank' heeft nog steeds een wat negatieve klank in Hulst, kan daaraan een waardevolle bijdra ge leveren." Het overlegforum is een nieuw initiatief in het kader van de in spanningen van de gemeente om het bedrijven en inwoners zo goed mogelijk naar de zin te ma ken. In dat kader waren gistera vond meer dan tweehonderd ver tegenwoordigers uit het Hulster bedrijfsleven te gast voor een be- drijvencontactavond, georgani seerd door de gemeente en de Ra bobank. Met zes touringcars wer den de gasten door de gemeente gevoerd, waar ze een drietal be drijven bezochten. Pas nog moes ten er vier bussen aan te pas ko men om alle nieuwe inwoners een rondleiding door de gemeente te geven. Begin volgend jaar ontvangt de gemeente in samenwerking met de Woonstichting Hulst en de Re gionale Zeeuws-Vlaamse Wo ningbouwvereniging zo'n twee honderd personeelchefs van be drijven in het Waasland. Ze krij gen dan alle voordelen te horen van wonen in Hulst, in de hoop dat ze die informatie doorspelen aan hun werknemers. „Dat zijn toch activiteiten die aantonen dat wij hier in Hulst op een bijzondere en unieke manier aan de weg timmeren," stelt Kes- sen. „Ik heb dergelijke initiatie ven nog nergens anders gezien." ■«sr. ie51 ii r;i~-'■•s^ dculieren [jubileum, huwelijk, verloving, examen, Abraham enz. f 0,65 incl. B.T.W., één grote [verplicht, t 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.ty. hnvraag. Foto's worden niet ,12.313 of geef uw tekst 2 dagen i j één van onze kantoren, ichten aan: De Stem, Postbus t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. R voor teksten, foto 's en tekeningen 2 redenen te weigeren. Ie opdrachtgever van deze uitgever bekend te zijn. Indien 'en met opgave van een I: wordt, is men verplicht zich te ning van misbruik. Uitgever is Opdrachtgever bekend te maken, ntwoordelijk voor de in de orkomende teksten. GEFELICITEERD i in Steenbergen NB. ^ijsbergen. Dussen. Juan Talboom Van onze verslaggever Kloosterzande - De gemeente Hontenisse wil volgend jaar een forse inhaalslag uitvoeren om het achterstallig onderhoud aan onder meer wegen en fietspaden weg te werken. You're going over the hill to the mountain M.M.S.F. Hiep Hiep Hoera Kelly 1 jaar H.G. Opa en Oma van Geel Nu kun je ze al tellen, je weet wel In de begroting voor volgend jaar is daar naast de normale onder- houdspost nog eens 750.000 gul den extra voor uitgetrokken. Daarnaast willen burgemeester en wethouders de financiële ruimte voor volgend jaar beste den aan een nieuw hulpverle ningsvoertuig voor de brand weer, de aanpassing van het dorpshuis in Hengstdijk, de aan schaf van machines en materieel en het onderhoud aan gemeente eigendommen. Asfalteren Wat de wegen betreft wordt een j flink bedrag opgeslokt door de I verbetering van de Havenstraat naar Walsoorden. Daarnaast wil I de gemeente net als dit jaar een I. aantal tegelfietspaden voorzien j van een minder onderhoudsin- tensieve asfaltlaag. B en W hou den ook een potje achter de hand om wensen van dorpsraden met betrekking tot de infrastructuur te honoreren. Tevens is er geld beschikbaar om klinkerwegen en trottoirs te herstraten. Tenslotte willen B en W vanaf volgend jaar jaarlijks een bedrag van 45.000 gulden opzij zetten om lantaarnpalen in de gemeente te vernieuwen. Dat is maar een druppel op de gloeiende plaat, want er ligt een compleet 'lan taarnplan' dat bijna drie miljoen gulden kost. De inhaalslag om de wegen en fietspaden weer op en top in orde te krijgen gaat overi gens ook de komende jaren ver der. B randwee rwagen Met de komst van een nieuw hulpverleningsvoertuig gaat een al jaren oude wens van de brand weer in vervulling. Het korps Vo gelwaarde zit nog dringend ver legen om een nieuwe brandweer auto. Die wens wordt volgens de investeringsplanning in 1988 ge honoreerd. Volgend jaar willen B en W ook op voorlichtingsgebied extra aan de weg timmeren. Aan de invals wegen naar de gemeente komen plattegrond-informatiekasten. Verder worden wandel- en fiets routes herdrukt en worden de welkomstborden opgeknapt. De oude zware tentoonstellingspa nelen moeten worden vervangen door professionele en handzame exemplaren. Daarvoor is geld beschikbaar in 1998. Hartelijk gefeliciteerd mei 30e verjaardag Roger, Dominique en Thierry. Elke donderdag en vrijdag tot 23.00 uur istraat 1 6.00 tot 02.00 uur. 00 tot 05.00 uur. a's jl zondag jur geopend. PER STUK Thuisbezorgd j Groot Hulst tot 24.00 uur. ag 18 oktober O jaar uw uitbater .;ns vieren dan bent u van rte welkom. 119.00 tot 23.00 uur in de Lamsoren bij f-olJ's 6, Lamswaarde van heden verhuisd- IOTHERAPEUT JEELTHERAPEUT OMEOPAAT Bellingstraat 48 2 - Hulst - tel.0114-3100* Zolang er nog sprake was van een mogelijke herindeling leek het namelijk water naar de zee dra gen om nog veel geld te stoppen in het gemeentekantoor. Spreekkamers Dat er iets moet gebeuren staat volgens burgemeester en wethou ders als een paal boven water. In de aanbiedingsbrief bij de begro- EDITIE ZEELAND Redactie '«neuzen: Zuidlandstraat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. woacteuren: Peter Oggel (editiechef). c i -n.den Assem'Frank van Cooten, [rank Deij (plv, ed. chef), Rein van der ™m' Harold de Puysseleijr. Matraat 1,4461 JK tel-0113-273700, fax 0113-273701. acteur: tees Maas (provincie- verslaggever). Hulst: Baudeloo 16,4561 ES tel 0714-372770, fax 0114-372771. ^eerstra«enhH0ChStenbaCh' Sportredactie Zeeland: onKoomen te ma t/m vrij. 0115 - 645751 "el. zondag 0115 - 645753 Wvertentie-exploitatie PeStem enZVK '«neuzen: tel niKd?raat32'4532 CG Veitll °'fax 0115-645741 E nwoordigers: Hawn-8oei)e'priué01l5-563976, ^immers, privé 0115-562354 16,4561 ES I [eb 0114-372770 I Marin lde,n Bra"de' Privé 0114-314570, Merstraeten privé 0114-316755. I Openingstijden: ma-Vmvr. 8.30- 17.00 uur Drugscafé Molly's Rockschuur in Hulst is gisteren op last van burgemeester A. Kessen gesloten. Onder begeleiding van politie bevestigden medewerkers van de gemeente Hulst de bekendma king op de ingang van het pand. Dat viel nog niet mee, want het plakband wilde maar niet plakken en ook het lakzegel bleef niet echt lekker zitten. Uiteindelijk bleef het pamflet dan toch hangen. Nadat er buiten ook nog eens een bord werd neergezet zat het karwei er op. Uitbater G. Aarden van Molly's Rockschuur zag het allemaal gela ten aan. Hij kondigde aan dat hij niet van plan is zich zomaar bij de sluiting neer te leggen. Deze week voert hij overleg met zijn ad vocaat over stappen die hij eventueel nog kan nemen om de slui ting ongedaan te maken. foto camile schelstraete Van onze verslaggever Kloosterzande - Nu de dreiging van een gemeentelijke herinde ling is afgewend verwachten burgemeester en wethouders van Hontenisse een gunstiger politiek klimaat om een uitbreiding van het gemeentekantoor door de gemeenteraad te krijgen. ting stelt het college dat de ge meentelijke accommodatie te wensen over laat. Er zijn onder andere onvoldoende spreekka mers, geen overblijfruimtes en geen werkruimten voor het dage lijks gemeentebestuur en de raadsleden. Zo is de burgemeesterskamer bij voorbeeld al lang geen burge meestersdomein meer, maar wordt die ook gebruikt door de wethouders. Fors bedrag De gemeente gaat nu onderzoe ken hoe er meer ruimte gecreëerd kan worden. Daarvoor zal het be staande gemeentekantoor moeten worden uitgebreid. Daarmee is volgens burgemeester T. Steen kamp een fors bedrag gemoeid. Hoeveel, daar laat hij zich niet over uit. Wel dat het geld uit de algemene reserve van de gemeente zal moe ten komen. Van onze verslaggever Hulst - Oud-Hulstenaar Mike de Rijcke zit morgen in de fi nale van de Hennie Huisman Soundmixshow. De Rijcke, nu woonachtig in St.- Maartensdijk, zet in deze finale de Amerikaanse countryzanger Garth Brooks neer. De finale wordt vanaf 20.30 uur live uitgezonden op RTL4. Mike de Rijcke is in het dagelijks leven groepsleider in een gezinsvervan gend tehuis en speelt in zijn vrije tijd in de countryband Keep it Country. „IK GUN ZE het van harte hoor, daar gaat het niet over, maar als ze tegenwoordig twee maanden in een oorlogsgebied gezeten hebben en ze hoorden nu en dan eens wat schieten, staat er een uitgebreid opvangteam klaar als ze weer thuiskomen. Wij hebben wel ergere dingen meegemaakt, maar wij moesten alles zelf ver werken." Er klinkt geen bitterheid in de woorden van M. G. Ivens-de Vos uit Hulst, eerder berusting. „Ja, dat monument in Sluis is mede opgericht voor mij en mijn familie, want de burgerslachtof fers die daar bedoeld worden, daar horen mijn moeder en mijn zuster Tilly ook bij. Toch is het mijn monument niet. De namen van de slachtoffers staan er niet op, dat vind ik een ernstige te kortkoming. Ik weet wel, er zijn in de oorlog totaal 61 burgers lachtoffers in Sluis gevallen, 54 uit het stadje-zelf, zeven die ge vlucht of geëvacueerd waren, maar in Amerika zijn monu menten daar staan wel 60.000 namen op, dus als het moet." „Ik vind het zo erg dat die men sen weer naamloos zijn. Mijn moeder is in een massagraf be graven, samen met Duitsers ook nog, zegt men, naamloos dus, een van de velen. Daar komt nog bij dat ik de Canadezen niet als onze bevrijders zie. Het had veel anders gekund. Wat is er ge beurd Je kunt het nalezen in het boek van S. P. Reijne 'Oor log over Sluis' op bladzijde 142 en verder: -Op 24 oktober vielen er door granaatscherven een groot aan tal slachtoffers. De bevolking van de kelder van klompenma ker Charles de Vos in de Gewel- digerstraat bevond zich voor het grootste gedeelte buiten, toen opeens een granaatkartets ter hoogte van het keukenraam ont plofte. De gevolgen waren ont zettend: tien mensen werden vrijwel direct gedood en vijf zwaar gewond, waarvan er nog drie zijn overleden. - „Charles de Vos, dat is mijn va der. Oorspronkelijk komt hij van Sint Jansteen, waar hij het klompenmakersvak leerde. Hij begon in Sluis met een eigen zaak die erg goed floreerde. On der het huis en de werkplaats was een grote kelder die tot schuilkelder was ingericht. Zo'n zes weken lang hebben daar on- a»— :9i - De 'gerafelde' plaquette De Geschonden Stad is aangebracht op de bevrijding van Sluis en de daarbij gevallen slachtoffers te herdenken. foto wim kooyman Door George Sponselee geveer dertig mensen aanhou dend binnengezeten. Mijn vader zag erop toe dat ze zich niet on nodig buiten waagden. Die dins dag leek het veilig en er mocht gelucht worden." Toen gebeurde wat hiervoor beschreven is. „Ik heb later de totaal gerafelde kleren van mijn moeder gezien en vader heeft me verteld hoe die mensen er aan toe waren. Bespaar dat de lezers maar. Mijn zusje, 19 jaar oud, was ge wond. Ze is vervoerd naar Knokke, waar ze nog geopereerd is door een Duitse tandarts. He lemaal alleen, niemand van de familie erbij, is ze daar gestor ven." „Alleen Lucie de Potter, een on derwijzeres in Sluis, die net als mijn vader van Sint-Jansteen kwam, heeft haar eens bezocht. En het was niet nodig geweest De Canadezen zaten op het dak van het Franse pensionaat. Zo'n stuk geschut op poten (waar schijnlijk een mortier, red.) was het. Als ze even gekeken hadden want er zaten geen Duitsers meer in Sluis. Ze hebben ook maar één schot gelost." De Canadezen hadden ver schrikkelijke verliezen geleden bij het Leopoldkanaal. Ze wer den opnieuw ingezet. Dat deden ze onder de voorwaarden dat ze geen enkele risico meer wilden lopen, vandaar hun strategie van 'eerst schieten en dan pas praten'. „Ja, als je er niet bij betrokken bent, is het misschien allemaal te begrijpen, maar kun je je in denken dat wij, mijn vader, ik, mijn broer en mijn man uitein delijk levenslang gekregen heb ben...? Dat monument, ja, goed, het is ook een beetje voor onze familie, maar dat naamloze hin dert me. En het is ook voor de 'bevrijders' en hoe ik daar over denk, weet je. "We praten over het gedenkteken dat de Bressi- aander Jaap Boekhout ontwierp voor de gemeente Sluis. Op een gemetselde muur is een marme ren plaat aangebracht. De om trek is grillig van vorm, er zitten zowel scherpe kanten, als rechte hoeken aan. Boekhout symboli seert daarmee de gevolgen van de strijd om de bevrijding van Sluis in 1944. De meeste schade in Sluis ont stond door een bombardement, ook een waarvan men zich kan afvragen of het wel nodig was. Het centrum werd toen voor een groot gedeelte verwoest. In het monument is dat terug te vin den: 'scheuren' lopen vanaf de vestingwallen naar het hart van de stad. De plaat draagt navol gend opschrift: - Bevrijding Sluis 1 november 1944. Ter na gedachtenis aan de burgers lachtoffers van de Tweede We reldoorlog 1940-1945 -Apart, in koperen letters op marmer, valt te lezen waar het monument voor staat: De Geschonden Stad. Het werd onthuld op zondag 30 oktober 1994 en het kreeg een plaatsje op de Groote Markt, in de schaduw van het stadhuis. Met dank aan M.G. Ivens-de Vos uit Hulst. Terneuzen - Bij verkeerscon troles op diverse plaatsen in de streek zijn afgelopen maandag 34 bekeuringen uitgedeeld. De controles vonden plaats in Axel, Clinge, Kloosterzande en Sas van Gent. De politie maak te 29 processen-verbaal op voor het niet dragen van de au togordel, drie voor het rijden door rood licht, een voor een ongeldig deel 3, en een voor het niet dragen van de bromfiets helm. Hulst - Door onbekende oor zaak is afgelopen maandag middag een televisie in een wo ning aan de Liniestraat uitge brand. Alerte buurtbewoners gingen de brand met een brandblusser te lijf. Een meisje van veertien, dat alleen thuis was, kwam met de schrik vrij. De schade is beperkt tot de tv. Terneuzen - Door nog onbe kende oorzaak raakte een 45- jarige automobiliste uit Axel afgelopen maandagavond de macht over het stuur van haar auto kwijt op de Wielingen laan. Ze raakte van de weg en kwam tot stilstand tegen een lichtmast. De auto liep zware schade op, de bestuurster bleef ongedeerd. Zaamslag - Door meldingen van oplettende buurtbewoners is de politie er in de nacht van maandag op dinsdag in ge slaagd twee mannen van 23 en 27 jaar uit Frankrijk aan te houden. Ze hadden dieselolie afgetapt uit een vrachtauto op het bedrijventerrein. De man nen zijn ingesloten. Terneuzen - Een 46-jarige Ter- neuzenaar is in de nacht van maandag op dinsdag op de Haarmanweg in zijn woon plaats aangehouden omdat hij een auto bestuurde terwijl hij een rijverbod had. Tegen de man is proces-verbaal opge maakt. Retranchement - De politie heeft gisterochtend een in de cember vorig jaar in Noord- Brabant gestolen auto terugge vonden aan het Pompedijkje. Het voertuig was voorzien van gestolen kentekenplaten. De auto wordt binnenkort overge dragen aan de rechtmatige ei genaar, een verzekeringsmaat schappij. Zandstraat - Een 33-jarige man uit Zandstraat heeft gis terochtend aangifte gedaan van misbruik van zijn bank- overschrijvingskaarten door een onbekende. Die had binnen enkele weken tijd enkele dui zenden guldens van de reke ning van de man af laten schrijven. De politie stelt een nader onderzoek in. THEATER GOES Nul - door Mumtaz Jafri - en Man bevuilt nest door Machiel Pomp - Podium 't Beest - wo 16 en do 17 okt - 20.30 uur Joris en Reuzeneus - kindervoor stelling door poppentheater Sim Bolus - Ambachtscentrum - 14.00 DIVERSEN AXEL Schrijfavond - Amnesty Interna tional - NH Kerk - 20.00 tot 22.00 uur Koersbal - Gregoriuscentrum - 13.30 uur CLINGE Soos - KBO - Malpertuus -13.30 uur Koersbal - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur GOES Voorlezen - voor kinderen van 5-8 jaar - bibliotheek - 14.00-14.45 uur ZUIDDORPE Bieden met roem - 't Kaaike - 13.30 uur HEIKANT Schieting - KBO - 't Heike -13.30 uur ST.-JANSTEEN Jokeren - KBO - De Warande - 13.30 uur WESTDORPE Bodycontrole - Concordia -19.00 uur Aerobic - Concordia - 20.00 uur SAS VAN GENT Kaarting - De Engelenroos -14.00 uur KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers -13.30 uur HULST Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur TERNEUZEN Jokeren - 't Schelpenhoekje -19.30 FILMS GOES Grand Theater - 14.00 en 20.00 uur Independence Day HULST De Koning van Engeland 14.00 uur A Goofy Movie 20.00 uur Independence Day 20.00 uur Twister 20.00 uur A time to kill 20.00 uur The Quest 14.00 en 20.00 uur De Zeemeerman MIDDELBURG Cinema 20.30 uur II Postino TERNEUZEN Porgy Bess -15.00 uur Babe 20.00 uur Cyclo VLISSINGEN Alhambra 1 - 14.00 en 20.00 uur Independence Day Alhambra 2 - 14.00 en 20.00 uur Twister Alhambra 3 -14.00 uur Flipper 20.00 uur De Zeemeerman Alhambra 4 - 14.00 uur A Goofy Movie 20.00 uur The Quest BRUGGE Kennedy Complex 14.30 en 20.00 uur Independence Day 14.30 en 20.00 uur Diabolique 14.30 en 20.00 uur The nutty pro fessor 20.00 uur Le Huitième Jour 14.30 uur The Quest GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Dia bolique 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur In dependence Day 22.30 uur Striptease 20.00 en 22.30 uur Fargo 14.30 en 17.00 uur The Quest 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Nutty Professor 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Trainspotting 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Phenomenon 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Twister 14.30 en 17.00 uur It takes Two 20.00 uur The Rock KNOKKE Beverly Screens 15,00 en 20.00 uur Independence Day 15.00 en 20.00 uur Diabolique 15.00 en 20.00 uur The Nutty Pro fessor 15.00 en 20.00 uur Twister Terneuzen - Otto Tromp Assu rantiën opende een modern kantoorpand aan de Nieuw- straat in Terneuzen. Naast ver zekeringen kan men hier even eens terecht voor hypotheken, pensioenen, financiering en sparen. Geïnteresseerden kun nen alle werkdagen binnenlo pen voor een persoonlijk, op maat gesneden advies. Van onze correspondente Hulst - De Federatie van Katholieke Muziekbonden in Neder land (FKM) en de West-Brabantse en Zeeuwse bond (WeZeBo) houden zondag 20 oktober een groot majorettenconcours in de Noordhal in Den Dullaert in Hulst. De organisatie is in handen van de plaatselijke mini- en majoretten- groep De Vossen. „We hebben een goede naam opgebouwd in dit cir cuit. De organisatie is bij ons in goede handen. Dat het gewaardeerd wordt blijkt uit het groot aantal deelnemers. Maar liefst meer dan 300, dat houdt in dat er zondag 93 optredens te zien zijn," aldus M. van Hoije die al meer dan een kwart eeuw de touwtjes bij de Vossen in handen heeft. De Vossen neemt zelf ook deel aan het concours. Het eerste optreden in de Noordhal begint om 9.30 uur. Daarna gaan de optredens door tot 17.30 uur. Er zijn twee prijsuitreikingen om 13.15 en 17.45 uur. Bij die laatste reikt een vertegenwoordiger van de gemeente Hulst ere-prijzen uit aan de hoogst scorende deelnemers. Publiek kan de hele dag komen kijken. Dat kost, met een programma boekje, vijf gulden. Jeugd tot 13 jaar en 65-plussers betalen een rijks daalder.

de Stem | 1996 | | pagina 15