Paspoort niet meer via het postkantoor Clubs weer bij kas Kruispunt bij brug Sluiskil bijna klaar DAG klapper POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK nieuws Gemeente Oostburg wil verplaatsing van loonbedrijf toestaan Het Meulengat ook na 25 jaar nog in trek DE STEM Inspraakavond over dorpsplan Clinge sara Onverslijtbare sokken snel van de hand Diefstal uit auto Onder invloed Paard uitgebroken Diefstal snorfiets Zakkenrollers Harddrugs Clinge St.-Jansteen ZEELAND jOostburg legt geld toe op service liciteerd 35 jaar een paar Pascal Johnny Brochure over duurzame bouw Poppen- en berenbeurs Hui,rer)- Bewoners mogen opnieuw meepraten 40 jaar MARKTEN MIDDELBURG Boeken Verzameimarkt - Markt- 11.00-17.00 uur MUZIEK MIDDELBURG Festival Nieuwe Muziek - diverse concerten - Kloveniersdoelen - za t/m di DIVERSEN CLINGE Koersbal - Malpertuus -13.30 uur Kaarting - café De Gouden Kroon - 20.00 uur Koersbal - KBO - Malpertuus - 13.30 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur VERREBROEK Schieting - Terminus -15.00 uur TERNEUZEN Slank Club - Rivierenhuis - buurt vereniging Hof Zeldenrust St.-An- napolder Bijeenkomst - aquariumvereni ging De Albino Zwaarddrager - Ri vierenhuis - Buurtvereniging Hof Zeldenrust St.-Annapolder ZUIDDORPE Schieting - staande wip - St.-Se- baaiaan -14.30 uur SAS VAN GENT Kaarting - St.-Albert -14.00 uur AXEL Kaarting - De Halle -14.00 uur Extra bingo - 't Trefpunt - 14.00 uur HULST Kaarting - De Blaauwe Hoeve - 14.00 uur NIEUW-NAMEN Koersbal - De Kauter - KBO -14.00 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Inde pendence Day HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Independence Day 20.00 uur Twister 20.00 uur A time to kill 20.00 uur The Quest 20.00 uur De Zeemeerman 20.00 uur Phenomenon MIDDELBURG Cinema 20.30 uur Profession: Reporter VLISSINGEN Alhambra 1 - 20.00 uur Indepen dence Day Alhambra 2 - 20.00 uur Twister Alhambra 3 - 20.00 uur De Zeem eerman Alhambra 4 - 20.00 uur The Quest BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Independence Day 20.00 uur Diabolique 20.00 uur The nutty professor 20.00 uur Le Huitième Jour GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Dia bolique 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur In dependence Day 22.30 uur Striptease 20.00 en 22.30 uur Fargo 14.30 en 17.00 uur The Quest 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Nutty Professor 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Trainspotting 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Phenomenon 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Twister 14.30 en 17.00 uur It takes Two 20.00 uur The Rock KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Independence Day 20.00 uur Diabolique 20.00 uur The Nutty Professor 20.00 uur Twister Hulst - Uit de auto van een in woner van het Belgische Stek- ene is afgelopen vrijdagavond de autoradio gestolen. Het rechterportier van zijn auto was geforceerd. Het voertuig stond geparkeerd op de Paar denmarkt. Terhole - Een Hulstenaar is in de nacht van zaterdag op zon dag aangehouden in verband met rijden onder invloed. Bij een controle op de rijksweg na bij Terhole constateerde de po litie een alcoholgehalte van 360 microgram. De man werd met een dagvaarding en een rijver bod heengezonden. Axel - De politie kreeg afgelo pen zaterdag de melding bin nen dat vanuit een weiland aan de Boslaan een paard was uit gebroken. Omdat geen eige naar bekend was, hebben agen ten het dier weer de wei inge dreven. De eigenaar wordt nog opgezocht in verband met de schade die is ontstaan aan de afrastering van het weiland. Breskens - Van een inwoonster van Breskens is afgelopen za terdag de snorfiets gestolen. Dat gebeurde tussen 7.30 en 12.00 uur bij een winkel aan de Mercuriusstraat. Het rijwiel, een Peugeot Vogue, stond niet op slot. Terneuzen - Vier mensen heb ben afgelopen weekeinde aan gifte gedaan van zakkenrollerij in winkelcentrum Zuidpolder. De portemonnee van een Ter- neuzense werd gerold tijdens het winkelen in de Noord straat. In alle gevallen werd geld gestolen. Oostburg - Een inwoner van Schoondijke is afgelopen za terdag omstreeks 17.40 uur aangehouden op de Nieuw- straat. Hij had harddrugs, 1,5 gram heroïne en een gram co caïne, in zijn bezit. OORKONDE - Pieter de Los heeft tijdens de jongerendienst in de parochiekerk van de H.Henricus uit handen van pastor J. van der Heyden een oorkonde ontvangen omdat hij 2,5 jaar misdienaar is. De vie ring stond in het teken de Vlie- ger-wereld-vrededag. WANDELEXCURSIE - Na tuurbeschermingsvereniging De Steltkluut houdt zondag 20 oktober om 09.30 uur een wan delexcursie in de Steense bos sen. De tocht begint aan de achterzijde van het pompsta tion van Deltanuts, toeganke lijk via de Heerstraat. De ex cursie staat onder leiding van E. Bogaert. Hulst AMNESTY INTERNATIONAL - Vandaag wordt er voor het Katholiek Vrouwengilde een lezing gegeven over Amnesty International. Deze avond wordt verzorgd door D. van Luijk. Zij vertelt over het ontstaan van Amnesty International en hetgeen deze organisatie zoal doet. De avond in het Reynaertshof begint om 20.00 uur. Toegangsprijs: 5,- voor leden en 7,50 voor niet- leden. ESTEM fon onze verslaggever instburg - Het Oostburgse lege van B en W wil mee werken aan de verplaatsing ian een loonbedrijf uit Ret- anchement naar de Molen as in Zuidzande. Daartoe noet de raad wel een voorbe- eidingsbesluit nemen. Het gaat om het bedrijf Brasser en Van der Sluis, dat over enige tijd wordt voortgezet door de derde vennoot, Den Hamer uit Zuidzande. In Retranchement is thans de loonbedrijf-activiteit onderge bracht. Dat bedrijf ligt onvoldoende centraal in het werkgebied en te ver van de dertig hectare land bouwgrond die het bedrijf in Zuidzande in gebruik heeft. Bovendien voldoet de huidige lo catie niet aan de milieutechni sche eisen en is het treffen van voorzieningen, gelet op de de centrale locatie, niet meer ren dabel. Het huidige bestemmingsplan verzet zich tegen vestiging van een loonbedrijf in Zuidzande, maar volgens het college zijn er goede redenen om vestiging toch toe te staan. Er is geen bedrijventerrein be schikbaar in het werkgebied van het loonbedrijf, er is sprake van een gemengd bedrijf (agrarisch bedrijf en agrarisch hulpbe- drijf). Bovendien ligt het loonbe drijf in Retranchement ook in het buitengebied en -kijkend naar West-Zeeuws-Vlaanderen als geheel - wordt de afwijking in het bestemmingsplan niet ver groot. Daarbij komt dat de nieuw te bouwen loods van het loonbedrijf (320 vierkante me ter) komt op het terrein van een al bestaand agrarisch bedrijf. Al bij al reden voor het college om de raad voor te stellen mee te werken aan de plannen van het bedrijf. Ook al omdat één van de venno ten kampt met een tanende ge zondheid en de continuïteit van het bedrijf in gevaar komt als het niet verplaatst kan worden. MAANDAG 14 OKTOBER 1996 A6 (ADVERTENTIES) SCHOTSE HOOG- >ÉRS IN HET LAAGLAND, IS DAT NATUUR? Koeien laten creperen, is dat natuur beheren? Heldere en evenwichtige informatie over flora en fauna: bel 033 - 4652681 of 033 - 4614232 (tevens fax), of schrijf aan Postbus 1180, 3800 BD Amersfoort. Stichting Actief Faunabeheer aim-f fÜl Wi r ulieren urn, huwelijk, verloving, men, Abraham enz. incl. B.T.W., één grote icht. 40 mm 26.- inch B.T.W. g. Foto's worden niet 3 of geef uw tekst 2 dagen van onze kantoren. aan: De Stem, Postbus 'Kleinyes Afdeling'. eksten, foto 's en tekeningen :nen te weigeren. rachtgever van deze er bekend te zijn. Indien et opgave van een t, is men verplicht zich te ;an misbruik. Uitgever is htgever bekend te maken, rdelijk voor de in de ende teksten. I, Nancy Machielsen in Goedemorgen, moetje horen, werd 10 jaar geleden geboren. H.g. oma en opa Stelwagen en Ronald. 't is dik voor elkaar Jij en ik alweer 6 jaar. vandaag zie je H.G. De Kinderen. Van onze verslaggever Oostburg - Meer dan een kwart eeuw nadat de postkantoren en jostagentschappen in West-Zeeuws-Vlaanderen op 1 april [910 als een soort hulpsecretarieën van de nieuwgevormde ge meente Oostburg werden ingeschakeld, komt een einde aan de- :e samenwerking. Iet aantal gemeentelijke hande- „.„.ji dat op de huidige post- santoren plaatsvindt neemt af, trwijl voor de gemeente de kos- ;en gelijk blijven. Je dalende lijn, reeds ingezet in i, zette zich in de eerste helft iau 1996 voort met ongeveer een ierde. ittreksels [n 1970 was inzet van de post- iantoren een uitkomst. De nieu- k gemeente, ontstaan uit sa menvoeging van tien dorpen in 'Groot-Oostburg', kende één ge meentehuis. 3ra mensen in die kernen niet te iwingen voor gemeentelijke za- - zoals rijbewijs, paspoort en uittreksels uit het bevol- singsregister - steeds naar de kerngemeente te reizen, werden ie plaatselijke postkantoren in geschakeld. Door velen werd dat indertijd als een uitkomst gezien. Van onze verslaggever Sas van Gent - De werk groep Huishouden en Mi lieu Sas van Gent heeft een brochure samenge steld over duurzaam bou wen. De informatie is be doeld voor mensen die gaan bouwen of verbou wen. Met het boekje wil de werk groep een aanzet geven tot een milieuvriendelijke en duurzame manier van (ver)bouwen. Dus is er in de folder veel aandacht voor water- en energiebesparende maatre gelen, bouwmaterialenkeu- ze, afval scheiden en preven tie. Allerhande verwijzingen, tips en informatie over sub sidiemogelijkheden zijn in het boekje te vinden. Een ondersteunende ten toonstelling over de materie wordt gedurende de rest van deze maand gehouden in de bibliotheek van Sas van Gent. Hier is de brochure verkrijgbaar, evenals bij de plaatselijke doe-het-zelfza- hen, loodgieters, schilders en het secretariaat van de werk groep op het adres Zand straat 83 in Sas van Gent. •"■'■TOrto, tax 0 fcnCSennW00rdi9ers: u. Boeije, privé 0115-563976, privé 0115-562354 Echter, steeds meer postkanto ren gaan dicht, de nieuwe Euro pese identiteitskaart kan alleen op het gemeentehuis worden aangevraagd en aanvraagmoge- lijkheden voor bijvoorbeeld een paspoort worden in verband met beveiligingseisen steeds minder. Daardoor wordt het drukker bij de afdeling bevolking, die hierop door een andere werkwijze goed is ingespeeld. Kosten Tijd om de samenwerking met Postkantoren bv, de exploitant van de postkantoren, te beëindi gen vindt het Oostburgse college van B en W. Want er moet ook nog eens geld bij. De duurdere documenten (rijbe wijs, paspoort) worden bijna al lemaal op het gemeentehuis aan gevraagd. De goedkopere (uit treksels basisadministratie) gaan nogal eens via de postkan toren. „Gelet op de leges van een uit treksel (5,60 gulden) en de ver goeding hiervoor richting post kantoor (8,55 gulden) is de kos ten/baten analyse niet moeilijjk te berekenen," aldus het college in een voorstel aan de raad om de samenwerking te beëindigen. Agentschappen Gewezen wordt tevens op be richten dat Postkantoren bv uit efficiency-overwegingen het mes wil zetten in niet-renderende postagentschappen. Dus op termijn wordt dit alter natief voor steeds minder inwo ners bereikbaar. Het college stelt voor de over eenkomst per 1 januari 1997 op te zeggen. Terneuzen - Niesje Wolters van Bemmel houdt op zaterdag 19 ok tober een Poppen en berenbeurs. in het Zuidlandtheater in Ter neuzen. De beurs heeft twintig deelne mers waaronder Teddybeer-ont werpsters met speciale, gelimi teerde edities. De beurs duurt van 10.30 tot 16.30 uur. Tijdens de hobby- en verzamelbeurs van Het Meulengat was ook een verzameling van miniatuur-brandweerwagens te zien. foto camile schelstraete Van onze correspondent Sluiskil - Welzijnscentrum Het Meulengat in Sluiskil had zaterdag een druk bezochte hobby-en verzamelbeurs met aansluitend een feestavond. Het Meulengat vierde deze week het vijfde lustrum met een aantal activiteiten. Zondag was er een brunch en werd de feestweek af gesloten met een kinderdisco. Vanaf de opening kon de hobby- en verzamelbeurs zich verheugen in een grote belangstelling. Er waren honderd deelnemers die een groot scale van hobby's ver tegenwoordigden. Variërend van telefoonkaarten, modelbouw, kleedjes, munten en postzegels tot een verzameling miniatuur brandweerauto's. „De hele dag was er veel aanloop. Het was heel gezellig en er wer den goede zaken gedaan. De beurs duurde tot vijf uur, waarna de zaal omgebouwd moest wor den voor de feestavond," aldus M. Dallinga van Het Meulengat. Voor de feestavond had de orga nisatie gerekend op 150 bezoe kers. De belangstelling voor de Zeeuws-Vlaamse artiesten viel echter tegen en het bezoekers aantal bleef steken op 75. Desondanks konden artiesten als Piet Brakman en Piet van Puy- velde de stemming er goed in brengen en werd het volgens de organisatie toch een gezellige avond. Dit plan ligt ter inzage in het ge meenschapscentrum, tijdens de gebruikelijke openingstijden en bij het Bureau Welzijn van de ge meente Hulst (van 09.00 tot 16.30 uur). De Dorpsraad van Clinge hield vorig jaar een enquête on der de inwoners. Aan de hand van de resultaten van deze en quête werd door een projectgroep een concept-dorpsplan opgesteld. Om zoveel mogelijk rekening te EDITIE zeeland Redactie Terneuzen: Elandstraat 32,4532 CG teL 0115-645769, fax 0115-645742. «Meuren: Peter Oggel (editiechef), f,,!! v„n..Assem, Frank van Cooten, H«i P'Vl ed' c^ef' "e'n van der Goes'. 0 de Puysse'e'jr. Klokstraat 1,4461 JK «,9113-273700,fax 0113-273701. Meur: Cees Maas (provincie- Neioo 16,4561 CW RpHal- fax 0114-372771. lagere Verst Ger'ach Hoctlstenba<h. Sportredactie Zeeland: on Koomen «mat/m vrij. 0115-645751 «'■zondag 0115-645753 f^rteitie-exploitatie "estem enzVK 'srneuzen: telOm?Icat32'4532 CG 15-645740, fax 0115-645741 lum'6'4551 «■9114-372770. cj,e9enwo°rdigers: ^Invert" Brande' privé °H4-314570, W Verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: «a"mvr. 8.30- 17.00 uur Van onze correspondente Hulst - De handwerkclub van ouderen van De Lieve in Hulst hield zondag een open dag en verkoop. De spulletjes, waar de ouderen heel lang aan gewerkt hebben, verwisselden snel van eigenaar. De kas werd weer gevuld en de club kan weer een jaartje doorgaan. Onder leicTing van mevrouw Scheele werd het afge lopen jaar vooral geborduurd, maakten de dames prachtige kleden, knuffelbeesten en kleine schilde rijtjes en werden er onverslijtbare sokken gebreid. „Tot nu toe hebben we altijd de open dag op zater dag gehouden. Dit jaar voor de;éérste:keer Op zon dag. Direct na het uitgaan van dér-kètft kwam een Van onze correspondent Clinge - In gemeenschapscentrum Malpertuus wordt maandag 28 oktober om 19.30 uur een inspraakavond gehouden over het dorpsplan voor Clinge. houden met de wensen van de in woners worden deze nu in de ge legenheid gesteld hun zienswijze kenbaar te maken. Dit kan schriftelijk naar Project groep Dorpsplan Clinge, Postbus 49, 4560 AA Hulst of mondeling op de inspraakavond. Voor even tuele nadere informatie kan men terecht bij de afdeling Burgerza ken van de gemeente Hulst, D. Versmoren of E. de Deckere. Natuurlijk werd de inwendige mens niet vergeten in de Triangel. De lucht van koffie, wafels en poffertjes kwam bezoekers in de gro te zaal al tegemoet. foto camile schelstraete Van onze correspondent Terneuzen - De stichting Binnen stadsactiviteiten van Terneuzen hield zaterdag een geslaagde rommel-, kleding-, en speelgoed beurs in de Triangel. Dit jaar was de kledingbeurs een topper. Veel deelnemers hadden mooie tweedehandskleding meege bracht. Alle kinderkleding hing netjes aan rekken voor de koop lustigen. De verdeling van de op brengst was fifty-fifty voor de kinderclub en de eigenaar. De rommelmarkt was dit jaar kleiner dan voorgaande jaren, maar de speelgoedbeurs trok daarentegen weer meer bezoe kers. Met de opbrengst van rond de zeshonderd gulden kunnen de kinderclubs voor kinderen van vier tot en met zeven en van acht tot twaalf jaar volgend jaar weer draaien. Van onze verslaggever Terneuzen - De aanpassingen van het kruispunt Finlandweg bij de brug Sluiskil zijn bijna klaar. Volgens Rijkswaterstaat staat of valt de veiligheid bij de brug met het gedrag van de toekom stige weggebruikers. Het Rad van Avontuur maakte een ratelend geluid en aan de tafeltjes van dienstencentrum De Lie ve in Hulst werd zelfs door de standhoudsters menige wafel met een kopje koffie verorberd. foto camile schelstraete aantal mensen al binnen. De grootste stroom kwam in de namiddag. Toen draaide het Rad van Avon tuur en vlogen de prijzen weg," aldus Scheele. Het assortiment handwerkspuletjes slonk danig naar het einde van de dag en zowel bij het trekken van enveloppen, de lotenverkoop als het raden naar het aantal knopen in een sigarenkistje kwamen de guldens binnen. De handwerkclub komt elke donderdagmiddag bij een in De Lieve. Momenteel telt de club vijftien da mes. „Het gaat lekker, maar we kunnen best wat nieuwe leden gebruiken. Het is niet alleen gezellig, maar we kletsen ook elke donderdag bij. Nu de pot weer wat gevuld is, kunnen we nieuwe materialen aanschaffen." De maatregelen die eind 1995 ge nomen zijn om de verkeerssitua tie nabij de brug Sluiskil veiliger te maken voor fietsende school kinderen waren onvoldoende. Daarom is er na aandrang vanuit de Sluiskilse gemeenschap een nieuwe maatregel genomen door rijkswaterstaat. Dat gebeurde in overleg met po litie, waterschap en provincie. Het karwei is bijna gereed, meldt Rijkswaterstaat. De aanpassing houdt in, dat er aan weerszijden van het kruis punt Finlandweg een afrembocht in het fietspad wordt aange bracht. Ook wordt de voorrangssituatie omgedraaid. Dat betekent dat fietsverkeer voorrang moet geven aan al het kruisende verkeer. Daarnaast krijgt het fietspad aan weerszijden van de kruising extra verlichting. Omdat veel schoolkinderen ge bruik maken van het bewuste fietspad, dringt rijkswaterstaat er bij de ouders op aan hun kin deren duidelijk te wijzen op de gewijzigde voorrangssituatie. Verder drukt de dienst ook zoge noemde 'gewoonterijders' uit de streek op het hart goed op te let ten op de aanpassingen. Raar, maar waar, deze schat wordt uit het heelal zal in het bos "de trossen los" Dre, Nadia, Vlado en Jobo._

de Stem | 1996 | | pagina 9