assel Weer bende kinderporno op het spoor UW 'Zeg waar het geld is of we martelen je 9 Hevige voetbalrellen in Breda en Utrecht Uiterst rechtse Haider overwinnaar in Oostenrijk Miljoenen opbrengst Teleloterij zijn zoek DE STEM KOOP MET ZEKERHEID De Stem voor stad en streek Met v.d. Bom valt te prat BREDi D AGBLAD VOOR Z U I D W E S T-N E D E R L A N fjHHjHHl Acteur Gerard Thoolen overleden Overlast drugs in Terneuzen wordt minder Fiets vaker in handen fietsendief Echtgenote praat Museeuw naar wereldtitel B1 Hoek opnieuw kansloos tegen Achilles Veen Siemerink strandt op Becker NAC weer in de fout in slotfase ;ffy :cr.rs o.cf. giomakelaar Verdachte noemt namen politici Spuitbusartiest aan het Werk SHOP èn leven Demonstratie studenten bij huis Ritzen Oorlogsschip Iran Witst op Wrikaanse jager Zunderts gezin overvallen en mishandeld Extreem strijdt om zetel Tapie 4 weken voor 17,- l-J Achtmaalseweg 13^ LEENDERT V.O. bdr 5PINVELD 33 en 37, 4815 HR BREDA, Tel, 076-5223166 DE STEM 710311 000218 I I I I I MAANDAG 14 OKTOBER 1996 Buitengeb.: gemoderni seerde ('92\ langgevei- boerderij m6| ij' opsta#. hal (51 m!), 2 slpkmr., fi kantr., woonkeuken w sen en bijkeuken. Verin slpkmr., toilefwasrmte eii logelijkheid tot uitbreiden aelte. Op perc. ruime od 'et div. mglk.heden. p6rc bide info en prijs op aanvr. SPRUNDEL Hertogstraat 30 136e JAARGANG 2 KATERNEN Dg Binnenkrant Binnenland Buitenland Sport Zeeland Gids llV.programma s LOS EXEMPLAAR: MAANDAG T/M VRIJDAG: 2,00 ZATERDAG: 2,50 PAGINA PAGINA ca PI PAGINA Km PAGINA PAGINA PAGINA MIN./MAX. 12/20 Zonnig weer Net als gisteren wordt het vandaag een zonnige en warme dag. Vanaf morgen gaat een depressie, nu nog ten westen van Engeland, de dienst uit maken. Rand beb. kom: semi- bungalow. Ind.: royale hal met open trapopgang badkamer (met ligbad) en 2 slpkmrs. L-woonkmr (42 m2) met aansl. eetkeu- ken. Verd.: overl. met vide, 2 slpkmrs. en overdekt balkon. Naast woning grote garage (voor 2 auto's). Achtertuin met overdekt terras. Bwjr. '69. Perc. 605 m2. Vr.pr. 449.000.- k.k. Van onze redactie buitenland Brussel/Luik - De Belgische justitie heeft sporen ontdekt die mogelijk leiden naar een tweede netwerk van kinderporno, dat in Brussel en Luik actief is. Onderzoeksrechter Connerotte, be last met de zaak-Dutroux, heeft een sterk vermoeden dat de jende al twintig jaar actief is. tHOPADVISEUR orssen Receveur, Tel.: 076-5315315 Tel.: 0162-315551 Kin, Tel.: 0161-226161 i Kops, Tel.: 0162-455025 Tel.: 0162-450250 der Jagt, Vfeer, Tel.: 076-5411344 je over: O verhoging O lopende hypotheek en enveloppe sturen naar: r. 2875, 3430 WBNieuwegein.j Zijn oproep aan de bevolking om over kindermisbruik telefo- h te melden, vindt massaal Kir. Het afgelopen weekeinde telden per uur gemiddeld dertig ;ot veertig mensen naar een spe- nummer van de Rijkswacht. :ns een woordvoerder van de Rijkswacht biedt een kwart van de tips nuttige aanwijzingen voor Verder onderzoek. Seksfuiven ïr zouden geen prominente Bel- >en bij het tweede kinderpomo- letwerk betrokken zijn. Ook zou iet netwerk geen enkele binding lebben met de bende van Mare Dutroux. Inmiddels heeft de Brusselse za lenman Jean-Michel Nihoul, me- ieverdachte in de zedenzaak :ond Mare Dutroux, tegenover ustitie enkele bekentenissen ge daan. Hij heeft toegegeven diver se orgiën te hebben georgani seerd. deze zogeheten seksfuiven zouden volgens Nihoul geen min derjarigen hebben deelgenomen. waren Brusselse en Luikse politici en bekende zakenlieden graag geziene gasten in de entou- van de omstreden zaken man. bieder geval zouden verkozenen van de Waalse christen-democra- ische partij aan de partijen heb- m deelgenomen. Justitie sprak tit laatste aanvankelijk tegen. Zaterdagavond heeft het onder zoeksteam echter meegedeeld be tichten over politici en zakenlie den niet langer te willen ontken nen. liet onpartijdig Nihoul zelf ontkende tot voor en- dagen elke betrokkenheid dij pornografische netwerken. De Brusselaar is gedurende het hele weekend verder ondervraagd, hoopt zo meer te weten te over het tweede netwerk ®i kinderporno. Onderzoeksrechter Connerotte wft extra druk uitgeoefend op Nihoul, in de hoop vóór vandaag Weel mogelijk informatie los te Dan beslist het Hof van in Brussel over de toe- van het onderzoek aan j® andere rechter. Je raadslieden van Nihoul vin- dat Connerotte niet onpartij- ®8 is, omdat hij op een benefiet- "Rffld voor ouders van verdwe en kinderen een bord spaghetti «ft ontvangen. procureur-generaal bij het van Cassatie, de hoogste rechtsinstantie in België, heeft op formeel juridische gronden al het advies gegeven om Connerotte van de zaak te halen. Belgische politici vrezen voor een grote vertrouwenscrisis tussen burgers en magistratuur als dat laatste gebeurt. Het dreigende ontslag van Con nerotte leidde afgelopen week einde tot diverse protestmanifes taties. Vóór het Paleis van Justi tie in Brussel demonstreerden ruim tweeduizend voorstanders van het aanblijven van Connerot te. Zij legden een pakket met 300.000 handtekeningen voor de ingang van het paleis, waar het Hof van Cassatie zetelt. Geen rechter was bereid de handteke ningen in ontvangst te nemen. OP BUITENLAND - A4: Tobback vreest zware vertrouwenscrisis Delft (anp) - Minister Ritzen van Onderwijs heeft gistera vond geweigerd een tiental len meters lang doek in ont vangst te nemen waarop stu denten 25.000 handtekenin gen hadden verzameld. Ongeveer 25 actievoerders van het Landelijk Aktie Co mité waren om negen uur naar Ritzens woonhuis in Delft getogen om hun onge noegen kenbaar te maken, over diens wetsvoorstel Mo dernisering Universitaire Bestuursstructuur. De minister wilde niet naar buiten komen. Hij zei via de intercom druk bezig te zijn met de voorbereidingen voor een Kamerdebat vandaag. De studenten moesten vol gens hem maar gewoon een afspraak maken. Het afgelopen weekeinde is in Den Haag een internationale graffiti-wedstrijd gehouden. Tientallen spuitbusartiesten namen er aan deel. foto anp Door René Kloeg Zundert - „Zeg waar we meer geld kunnen vinden. Als je het niet zegt, zullen we je dochter martelen. Dan mag jij kijken en kun je ze horen gillen." Wim Olislagers, eigenaar van de overvallen filmclub Succes aan de Wemhoutseweg in Zundert, vertelde gisteravond laat in zijn woning boven zijn. film- en sex- club, dat hij na dat dreigement gepraat heeft als Brugman om de overvallers ervan te overtuigen dat er niet meer geld in huis was. Bep Olislagers deed gisteravond om kwart voor tien de deur open. „Let maar niet op de troep. Het is verschrikkelijk." Ze wijst naar de grond waar gro te bloedvlekken in de vloerbe dekking de tastbare bewijzen zijn van een urenlang durende over val en gijzeling op de filmclub en de woning van de familie. Olislagers weet vrijwel zeker dat twee prostituees bij de overval betrokken moeten zijn geweest. Er zijn geen braaksporen. Er is een raam achter de woning annex bedrijf dat van binnen uit is geo pend om de daders binnen te la ten en twee Dominicaanse meis jes van een jaar of 22 zijn sinds de overval verdwenen. De meisjes hebben de alarmknop die een rechtstreekse lijn opent naar de alarmcentrale niet beroerd. Dochter Miranda moest als eerste buigen voor het geweld van de overvallers. Zij ziet rond 1.00 uur in de gang een van de twee meis jes wenken. „Ze maakte een gebaar van 'ik heb buikpijn' ofzo. Voor ze de deur kon openen werd ze tegen de grond geduwd. De overvallers trokken haar handen op haar rug en deden haar handboeien om. Vervolgens zijn haar mond en ogen met tape afgeplakt." Wim en Bep Olislagers waren niet thuis. Zoals elke vrijdag avond als de filmclub dicht is wa ren ze nog even naar hun stam café. „Om ongeveer half twee kwamen we binnen. Ik kreeg on- Van onze verslaggevers Breda/Utrecht - Bij hevige voetbalrellen in Breda en Utrecht zijn zaterdagavond en gistermiddag tientallen ge wonden gevallen. In Utrecht raakten gistermiddag supporters van Ajax en FC Utrecht slaags in de binnenstad. De politie pakte ruim honderd onruststokers op. Een agent raakte zwaar gewond. In Breda was het zaterdagavond na de wedstrijd van NAC tegen FC Twente raak. Tientallen NAC-supporters raakten slaags met de mobiele eenheid. Het par keerterrein achter de eretribune veranderde in een slagveld toen ME, hondengeleiders en bereden brigade charges uitvoerden. Getuigen hebben verklaard dat de rellen zijn veroorzaakt door een steward die op de Ei-tribune een NAC-supporter met een ploertendoder of een staaf heeft geslagen. Daarop ontstond op die tribune een massale vechtpartij. De politie hield bij het stadion zes mensen aan voor het gooien met stenen. Een zevende is bij het station opgepakt omdat hij ste nen gooide naar een trein met Twente-supporters. Verder raakten verschillende po litievoertuigen zwaar bescha digd. Onder de agenten vielen ®j frtr) - Een Iraanse pa- J"?6 is gisteren in het I- van de Perzische Golf £!eAmerikaa"se jager Get- slechts lichte schade "«iemand raakte gewond, aldus Spanne-woordvoerder. Sfa nnen ëaan ervan uit n" de aanvaring geen sprake yJnn o vui-wui, »uj,n °P2et- De Gettysburg is Ajncrif 'n i"et kader van de Pakaan: Zuid-Irak. erikaanse operaties boven Telekloterij Jörg Haider na het bekend worden van de uitslag van de verkie- zingen. foto reuter Van onze redactie buitenland Wenen - De uiterst rechtse FPÖ heeft bij de gisteren ge houden Europese verkiezin gen in Oostenrijk een grote overwinning behaald. De par tij kreeg 28,1 procent, slechts een fractie minder dan de so cialistische SPÖ en de conser vatieve ÖVP De FPÖ onder leiding van de po pulistische Jörg Haider kreeg 6,2 procent meer dan bij de parle mentsverkiezingen in december vorig jaar. In het Europese Parle ment krijgt de partij 6 van de 21 zetels, een winst van een zetel. De socialistische SPÖ van kanse lier Franz Vranitzky bereikt met maar 29,3 procent een historisch dieptepunt: het slechtste resul taat sinds de eerste democrati sche verkiezingen in 1918. Bij de parlementsverkiezingen van 1995 was de partij nog goed voor 38,1 procent. De conservatieve Oostenrijkse Volkspartij (ÖVP), de kleinere partner van de SPÖ in de rege ringscoalitie, krijgt met 29,5 pro cent de meeste stemmen. Dat is een winst van 1,2 procent ten op zichte van de parlementsverkie zingen. De Groenen komen op 6,9 procent (was 4,8). De opkomst was 68 procent. Bij de parlementsverkiezingen in de cember ging nog 86 procent van de 5,8 miljoen kiesgerechtigde Oostenrijkers naar de stembus. Oostenrijk werd op 1 januari 1995 lid van de EU. Tot nu toe werden de 21 Oostenrijkse zetels in het 626 leden tellende Europe se Parlement verdeeld volgens de krachtverhoudingen in het parle ment in Wenen. Ook bij de deelstaatverkiezingen in de hoofdstad Wenen krijgt de SPÖ een gevoelige klap. Volgens de laatste prognose ver liest zij voor het eerst sinds 1945 haar absolute meerderheid in de BaaaKiq Van onze verslaggevers Zundert - Enkele mannen heb ben een Zunderts gezin afgelopen weekend urenlang gegijzeld, mis handeld èn uiteindelijk beroofd van een onbekend geldbedrag en kostbare bezittingen. Een buurtonderzoek en technisch onderzoek hebben nog geen con crete aanwijzingen opgeleverd over de daders. Het bureau slachtofferhulp is voor verdere begeleiding ingeschakeld. Geen van de slachtoffers wist de politie te vertellen hoeveel overvallers in de woning zijn geweest. middellijk een paar klappen met een ijzeren staaf op mijn hoofd." Wim laat de met zwaluwstaartjes dichtgeplakte sneetjes zien. Zijn handen werden achter op zijn rug getrokken en ook hij kreeg boeien om. Strak, zoals uit de striemen om zijn polsen blijkt. Zijn mond werd dichtgeplakt en hij kreeg ook tape voor zijn ogen. Diezelf de tape gaat om zijn voeten. „Ik lag nog maar net op mijn buik of een van de overvallers ging met twee benen over mij heen staan en pakte met twee handen tegelijk geld uit mijn linker- en rechter broekzak. Die moet ge weten hebben dat ik geld in twee zakken heb. Iemand die dat niet weet pakt in je kontzak naar je portemonnee. Mijn meisjes weten dat. Maar, ze wilden meer geld. Ik moest ze uitleggen waar de kluis was. Ondertussen prikte een van de overvallers me met een mes." En steeds weer vragen om geld. Olislagers opent zijn overhemd en laat zijn borst zien. „Ze sne den met dat mesje net zo dat je het bloed voelde lopen. En maar roepen: 'Er moet meer geld zijn. We hebben meer van deze tenten beroofd en daar was veel meer geld'. En ik maar uitleggen dat er is niet meer was. Ik heb nog ge zegd dat mijn leven meer waard was dan al het geld in huis." Tijdens de overval sprak steeds maar een van de daders. Onder elkaar spraken ze geen woord. Een van hen bedreigde Wim Olis lagers met een revolver. Hij trok het tape voor zijn ogen opzij om het wapen te laten zien. Mevrouw Olislagers moest mee naar boven om te helpen zoeken naar geld. „Alles hebben ze door zocht. Kasten zijn opengetrok ken. Bedden omhoog gezet en de vloerbedekking van zijn plaats getrokken." Om half zes bereikt de in haar slaapkamer opgesloten dochter haar vader. Ze fluistert dat ze denkt naar buiten te kunnen ko men. „Ik heb gezegd dat we eerst moesten luisteren of ze weg wa ren. Toen we niets hoorden is zij naar buiten gegaan. Aan de over kant op het politiebureau was niemand. Uiteindelijk hebben buren de politie gewaarschuwd. Die kon op straat de handboeien van de dochter afdoen met het sleuteltje, dat de daders hadden achtergelaten in een van haar zakken." Vervolgens is het gezin in het op nauwelijks vijftig meter verderop gelegen bureau opgevangen. Rotterdam/Den Haag (anp) - De Nationale Teleloterij is in op spraak. Er is een negatief saldo van ruim vijf miljoen gulden. Enkele organisaties, die een deel van de opbrengst was beloofd, wachten nog steeds op hun geld. geen gewonden. Na afloop van de wedstrijd in Utrecht braken opnieuw ongere geldheden uit. De politie arres teerde bij het stadion Galgen waard acht stenengooiers en ver nielers wegens openlijke geweld pleging. De Utrechtse politie had zondag 250 man op de been gebracht. Dat is de gebruikelijke inzet bij risicowedstrijden. VERVOLG OP BINNENLAND - A3 Het ministerie van Financiën - dat de vergunningen voor derge lijke loterijen verstrekt - geeft Teleloterij tot vandaag de tijd om inzicht te geven in de financiën. Drie weken geleden heeft het de partement de organisator van de loterij, Childright Worldwide in Amsterdam, enkele weken de tijd gegeven om orde op zaken te stel len. Dat is tot op heden niet ge beurd. Inmiddels vraagt een aantal hulporganisaties zich met smart af wat er met de miljoenen-op brengst van de Nationale Telelo terij is gebeurd. Onder het motto 'Uitbannen van de kinderslavernij' organiseerde Childright Worldwide samen met een Zweeds bedrijf de teleloterij. De show werd in veertien afleve ringen door Veronica uitgezon den. De opbrengst bedroeg onge veer vijf miljoen gulden en was bestemd voor goede doelen. Een deel van het geld zou gaan naar de organisaties Childright, Save the Children, het Liliane Fonds, Wereldkinderen en De fence for Children International. Deze instellingen beklagen zich erover nog geen cent te hebben gezien. Volgens directeur B. El- sink van Save the Children was hun zelfs een opbrengst van vijf tien miljoen gulden voorgespie geld door Childright Worldwide. landdag. Haiders partij voerde campagne met een sterk tegen buitenlanders gericht program ma. De partij hoopte vooral op stemmen van de Weners, die im migranten uit voormalig Joego slavië of Turkije als buren heb ben. De FPÖ is inmiddels uitgegroeid tot de populairste extreem-recht se partij in Europa. Het is de eerste keer dat de FPÖ zich via de stembus kan meten met de SPÖ en de ÖVP, die de op komst van de partij van Haider de afgelopen tien jaar zoveel mo gelijk negeerden. Vorig jaar nog prees Haider de veteranen van Adolf Hitlers ge vreesde Waffen SS. (ADVERTENTIE) Aardenburg (gemeente Sluis-Aardenburg) Oppervlakte: 4.871 ha. Inwoners: 3.649 Markant punt: St. Baafskerk, uit de dertiende en veertiende eeuw. Het westelijk gedeelte van de kerk is gebouwd in een overgangsstijl van Romaans naar Gotisch. Verklaring gemeentewapen: in goud. een dubbele rode burcht; het schild gedekt met een gouden kroon van 3 bladeren en 2 paarlen. j Ik neem een proefabonnement: Gardanne (afp) - Extreem-linkse en -rechtse partijen winnen bij ver kiezingen in het Zuid-Franse Gardanne. Dit kiesdistrict, vijftien kilo meter ten noordoosten van Marseille, moest gisteren een nieuwe afge vaardigde in het Franse parlement kiezen. De zetel die is vrijgekomen was van Bernard Tapie. Deze politicus is veroordeeld wegens fraude, bankroet en uit de volksvertegenwoordi ging gezet. De kandidaten van de regering en de socialistische oppositie kwamen er niet aan te pas. Over twee weken moeten de communistische kandi daat en die van het extreem-rechtse Front National van Le Pen uitma ken wie er naar Parijs gaat. Naam: Adres: I I Postcode: I I Plaats: L.-I Telefoon (voor controle bezorging): Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112,4800 VB Breda n i i i i i i i DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND

de Stem | 1996 | | pagina 1