.18.880, Aanval Hoek is machteloos DE STEM Jos Staatsen: wSport? in weerzinwekkend pakket' Spelbos pakt punt en maakt reclame Met druk wil Museeuw niet meer leven Achilles Veen moeiteloos naar ruime 3-0-overwinning verstopt? Gelukkig bereiken de NAC-spelers elkaar mobiel beter Fihntax De nieuwe ford Classic. AIMACHINES EN rt prpda - Etten-Leur - Oosterhout Linda Escort Clubs Massagesalon Breda 62-688084 Privé Rosanne '076-5717171 ilderwerken Hoekstra in clinch met medici PSV Stevens vindt zich geen wonderdokter de rubriek B/escort rntante betaling aan worden opgegeven rplicht). I. BTW: 84 Zaterdag 16,34 I. BTW: 45 Zaterdag 3,80 ubs/06 zijn geen an van toepassing. Opz'n Grieks!! I Marcha 06-9618r„n 5 snel Grieks! rS; orspel gelijk achterlangs 5pm Staat die -9505 Vlugqiei. 17 RM-Live! Laat je Lk^d deren door de meestere* -96.26 1.05pm OR-gjgf wrijft jezelf h wat ze bij je doet w 1 kom ie! De lekkerste? sexil gpm 06-32032065 'irels gezocht v. GRAlis| met dames 40 t 705 (75cpm). ar bed met getrouwde buwen thuis. 06-9603 Ocpm). ominante vrouwen geven Inrs. v. gratis SM-kontakt -320.325.80 (1gpml 4Y-KONTAKTEN Hete ui uit Brabant/Zeeland W614J60cgm^. Indhoven sexdating: (rouwen willen sex1 -350.445.40 (75cpm) frabant sexdating: hete Touwen willen sexl 6-350.445.16 (75 cpm) :EXOPROEPEN v^iThS ouwen (20-45! i-9737 (80cpm) IHosex: een man of vrouw 'ktra in bed! 06-9844 Ocpm) andra laat zich achter in bus pakken, haar slipje uit 0056.915190 (4gpm) Sport I I I I 1 MAANDAG 14 OKTOBER 1996 B1 Den Haag (anp) - Weerzinwekkend, een belediging voor de voetballief hebber. Zo noemt Jos Staatsen, voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, het voorne men van de Amsterdamse kabel maatschappij A2000 om Sport7 on der te brengen in een pluspakket met een Chinese nieuwszender en een softpornokanaal. .Staatsen deed zijn uitspraken dit weekeinde in interviews met NRC Handels blad en het tv-programma Buiten hof. In NRC zei de KNVB-voorman onder meer: „Wat mij betreft gaat Sport7 in Amsterdam zo snel mogelijk uit dat pakket. Ik vind het een weerzinwek kend pakket.. Sport7 wordt gebruikt als breekijzer om andere kanalen in de huiskamer te brengen tegen riante ver goedingen. Maar ik verwacht niet dat blunders zoals bij A2000 elders worden begaan". In het tv-interview benadrukte Staat sen dat Sport7, waarvan de KNVB voor 10 procent aandeelhouder is, nog geen definitieve overeenstemming heeft bereikt met A2000. Staatsen sloot niet uit dat het pakket alsnog op de helling gaat. Hij voegde daar wel aan toe dat niet de KNVB maar de directie van Sport7 daarover moet beslissen. De voetbalbestuurder ontweek voor de tv-camera vragen over de hoogte van de miljoenenverliezen die de sportzen der momenteel lijdt. Uit een rapport van ING Barings blijkt dat Sportï in het eerste boekjaar een verlies heeft te incasseren van 102 miljoen gulden, of tewel drie ton per dag. Staatsen zei niet gemachtigd te zijn uitspraken over de cijfers te doen, maar beklemtoonde dat er 'natuurlijk een verlies was inge calculeerd'. „Het moet wel beheers baar blijven, en dat is het," zei hij er verder over. Utrecht (anp) - Zijn naam werd al eens zachtjes genoemd. Ron Spelbos staat in het gefluisterde rijtje mogelijke opvolgers van Van Gaal bij de lands- en wereldkampioen. De trainer van Utrecht móet het Ajax-bestuur zondag postitief hebben ver rast. Hij liet zijn ploeg in de Galgenwaard af en toe gewaagder spelen dan Ajax. Spelbos verraste het Amsterdamse bestuur ook negatief. Doordat het 1-1 werd. Nieuw Spontaan, slank blondje Discretie en niveau Tel. 00-3275814665 Door Ton Koomen Veen - Achilles Veen blijkt jïoor Hoek een moeilijk te bespelen tegenstander. Kreeg de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser vorig seizoen in het Brabantse land met 5-1 een opdoffer van jewel ste, zaterdag was het weer raak. Achilles Veen bleek nu met 3-0 te sterk voor de equipe van Johan Ballegeer en die overwinning was al lerminst geflatteerd. Het was aan het falen van de Achilles Veen-aanval te danken dat de score be perkt bleef tot deze cijfers. Het had nog aanzienlijk dramatischer kunnen zijn voor het aanvallend mach teloze Hoek. Erotische/body/thai/hydro nass. in luxe salon. Mat/m za 11-23u. Zo 13-22U. Mauritsstr. 4 076-5222333 rijen echt!!!! discretie. Tevens escort 3-5147510 Ma-za va 11.00 iscalle Melissa. 11 -24 u. 10 Rittenkaart??? Tel. 0165-341241. <LUNDERT Linda 23 ölsl. b. ontv. privé ma-vrij 2-22 u. 0168-403320. MAI" Thaise masseuse geeft trad. Thai bodymas- age (geen sex) m-v 11-22u :el. 076-5016245. PRIVÉ 99 Breda Jeanet Ingrid Mandy ontv. U in privé-sf. 076-5221051 HOOFDKLASSE A De Steigerspecialist Verhuur van rolsteigers stalen steigers en Stuca- doors-vloeren kompleet geleverd! van Schootensstf. 10 (Ginneken) Breda. Tel. 076 - 5656466. Een KLEINTJE nu nog TREFZEKERDER 09 voorheen. ateur ockmachine defekt?* alle merken binnen 2 ha9®n, monteurs. Vraag vrijblijve erdelen los verkrijgbaar. Hoge Vught, Breda-Noord. Tel. 076-5715383. ,Die scheidsrechter heeft ons ge nekt. Fluit die man in de tweede minuut voor een penalty, dan loopt zo'n wedstrijd heel an ders," merkte Hoek-spits Angelo Nijskens na afloop woedend op. Nijskens doelde op het moment dat een doorgebroken Geertjan de Smet in het strafschopgebied in kansrijke positie onderuit ge schoffeld werd door Achilles Veen-verdediger Korné Sterren- Scheidsrechter Tempelaar uit Dordrecht, af en toe zeer vreemd fluitend, zag er echter geen strafschop in. Zeer tot onge noegen van alles wat Hoek heette en de heetgebakerde en fel mee levende Hoek-trainer Johan Bal- legeer wenste hem verbaal gedu rende de gehele rest van de wed strijd allesbehalve iets goeds toe. Tempelaar stal in Veen voor zo'n WO toeschouwers toch op nega tieve wijze de show. In dit beslist niet onsportieve of te harde duel deelde Tempelaar, die zich een 'Europees kampioen klaverjassen met gele kaarten' toonde, maar liefst zeven keer geel uit. Een briesende Peter Nieskens mocht met twee gele kaarten en dus rood zo'n kwartier voor tijd het veld eerder verlaten dan de be doeling was en ook Jacky Lam bert en Erwin Dek werden op ®'n prent getracteerd. Bij Achil les Veen viel die 'eer' te beurt aan korné Sterrenberg, Foppe Gou- man en Hans Jonker. Te hoog »bie scheidsrechter hoorde hier mat thuis. Dit niveau is duidelijk te hoog gegrepen voor die man," merkte Achilles Veen-trainer Ad pakker dan ook terecht op na af loop. Een Bakker, die inderdaad erkende dat Achilles Veen goed wegkwam in die tweede minuut °en Hoek een duidelijke straf schop werd onthouden. Op het resultaat viel echter niets af te ngen. Hoek was geen schim van e ploeg die een week eerder neerjansdam een flink minder- Ajax verspilde zondag in de Utrechtse Galgenwaard twee punten. De Amsterdammers ver zuimden dichter bij de grote con currenten PSV en Feyenoord te komen. „Als we echt de achter volging hadden willen inzetten, dan hadden we Utrecht moeten verslaan. Maar we zijn vandaag nooit echt lekker in de wedstrijd gekomen." Ronald de Boer keek zijn trainer na afloop'boos aan. „We hadden meer risico's moeten nemen. Ach terin hielden we drie man bij Van Loen en Mols. Ik snap niet waar om de trainer het niet aandurfde één tegen één te gaan spelen," al dus de gelegenheids-linker-mid- denvelder. Het was een meningsverschil, ty perend vóór het Ajax-van-nu. Er wordt momenteel veel gepraat bij de titelverdediger. Ook in het veld, maar daar blijft het meestal bij gemopper en gescheld. Want de positieve instelling van de spe lers staat onder druk. Ze gaan niet allemaal meer voor elkaar door het vuur. In ieder geval niet zonder dat het met een vurig ge sprek gepaard gaat. Met Spelbos en Wouters op het andere bankje trof Ajax het niet. De twee Utrechters hadden hun ploeg klaargestoomd voor een vervelende ontvangst. Met Mols als sterk aanspeelpunt, Van Loen als irritante stoorzender en De Jong, Visser en Robbemond als vliegende verbindingstroepen. „We hebben het altijd lastig bij Utrecht, dat komt door de agres sie in hun spel," aldus Van Gaal. „We wisten dat ze door de goede resultaten van de afgelopen we ken een hoop zelfvertrouwen zou den hebben. Dat maakte het nog extra moeilijk." Van Gaal mist nog vijf spelers. Maar ook zonder Blind, Hoekstra, Litmanen, Juan en Kluivert her bergt de selectie nog behoorlijk wat kwaliteit. Genoeg om een knokploeg tactisch en technisch knock out te voetballen. Maar Ajax is zich zelf niet. Utrecht nam zondag in de 11e mi nuut de leiding via een prachtige vrije trap van Visser. De thuisclub ging daarna in de fout door een handbal-verdediging voor het ei gen doel neer te zetten. Maar het Utrechtse verdedigingscentrum Geertjan de Smet (rechts) probeert vergeefs los te komen van een speler van Achilles Veen. Links komt Hoëkenaar Angelo Nijskens aangelopen. stopping waardigheidscomplex bezorgde door dat team een 6-0-zeperd te verkopen. Hoek maakte allerminst een ge motiveerde indruk. Kon geen echte vuist maken. Het dwong in de gehele wedstrijd slechts één doelrijpe kans af. Die was voor Jacky Lambert vlak voor rust bij een voorzet die door iedereen ge mist werd. Lambert had de bal voor het intikken, maar ge schrokken van zoveel geluk faal de de topschutter van de Zeeuws-Vlamingen. Op dat mo ment keek Hoek al tegen een - verdiende - 1-0-achterstand aan. Korné Sterrenberg, die zijn di recte tegenstander Geertjan de Smet een moeilijke middag be zorgde, troefde De Smet af en liet André de Letter kansloos. Ongevaarlijk Na rust leek Hoek, dat wel vrij veel aan de bal was, maar aan vallend totaal ongevaarlijk bleek, met uitzondering van een paar vertwijfelde pogingen van Nijskens en enkele knappe scho- (AD VERTE NTIE) ndustrie- en gevelreiniginQ. sanbrengen van anti-gra n, repareren en vernieuw onderhoud van kantoren 'wen. ns hig bv ut - Breda Timmerwerken, Ramen, deuren, k0®j[l®n' dakkapellen en trappe" Alle timmerwerken. Fa. Hoefman 076-561333. rwerken -k. Vraag vrijblijvend o e >.g.g. 0653365382. De NAC-spelers bereikten elkaar zaterdag niet al te best. Buiten het gaat dat gelukkig beter, dankzij de mobiele telefoons van Flnntax. Telecommunicatie I L'ssenveld 15, Raamsdonksveer, Tel: (0162) 570 570 Fax: (01 62) 522 222 j FOTO COR VIVEEN ten van Standaert, de zaken wat energieker aan te pakken. Het domineerde de eerste tien minu ten overduidelijk. „Ik heb de jon gens op tijd weer scherp kunnen krijgen. Je moet Hoek niet laten voetballen heb ik mijn spelers voorgehouden. Als je dat doet, krijg je slaag. Dat hebben ze goed opgepakt. Er werd gevochten voor iedere meter en we hebben Hoek geen ruimte gegeven. Zo hoort het," stelde Ad Bakker la ter tevreden vast. Bakker kon glunderen, want de oud-NAC-speler zag zijn team nog twee keer scoren. In de der tigste minuut na rust maakte Versteeg er na een schitterende voorzet van Gouman 2-0 van en vier minuten voor het einde scoorde uitblinker Sterrenberg 3-0. Hij onderschepte de bal na een foutieve combinatie tussen Patrick Naudts en Erwin Dek. Bij een voorzet van Versteeg blunderde De Letter nog toen hij de bal tussen zijn benen liet glip pen, maar gelukkig bleef een dramatischer nederlaag Hoek be spaard. Duidelijk is wel dat voor een zo wisselvallig spelend Hoek, dat de ene week de sterren van de hemel speelt en de andere week als een vaatdoek, voorlopig niet meer is weggelegd dan een rol in de mid denmoot. ACHILLES VEEN-HOEK 3-0 (1-0) - 21. Korné Sterrenburg 1-0, 73. Ro bert Versteeg 2-0, 86. Korné Sterren burg 3-0. Scheidsrechter: Tempel aar. Toeschouwers: 600. Gele kaar ten: Korné Sterrenberg, Foppe Gou man en Hans Jonker (Achilles Veen), Jacky Lambert en Erwin Dek (Hoek). Rode kaart: Peter Nieskens (Hoek, 2 x geel). ACHILLES VEEN: Marcel van de Broek, Korné Sterrenberg, Frans van Wijk, Hans Jonker, Marcel Kamsteeg, William Maton, Francois Pagie (75. Frans van Helvoirt), Frans Vonk, Robert Versteeg, Foppe Gou man, Sjaak Hoeke. HOEK: André de Letter, Erwin Dek, Kurt Pacqué, Leo Kayser, Peter Nieskens, Frank van Damme (70. Michel Leonhart), Patrick Naudts, Franky Standaert, Geertjan de Smet, Angelo Nijskens, Jacky Lam bert (70. Benedikt van de Walle). Lugano - In een mistroostig gymzaaltje in Tours kondig de een terneergeslagen Johan Museeuw vorige zondag tot verbazing van een handjevol journalisten zijn afscheid als wielrenner aan. „Ik heb er gewoon geen zin meer in," zei hij. Museeuw met zijn vrouw over de dingen die hem dwars zaten. Uren lang. Véronique haalde hem over door te gaan. „Doe het voor je familie. Het is nog te vroeg om te stoppen,".zei ze en ze heeft gelijk gekregen. „Deze wereldtitel draag ik dan ook aan haar en de rest van mijn fa milie op." Met de regenboogtrui om zijn schouders wilde Museeuw gis- Een goed gesprek met zijn vrouw en een week later stond de Belg gisteren nota bene op zijn 31e verjaardag de verza melde wereldpers te woord als de nieuwe wereldkampioen. Geworden op een parcours waarop hij zich vooraf bij voor baat kansloos achtte. „Dat kan gebeuren," merkte Museeuw droog op. „Vorige week wilde ik nog stoppen. Mijn vrouw en ouders haalden me over door te gaan, woensdag trainde ik al weer zeveneneenhalf uur en vandaag ben ik wereldkampi oen. Dat is alles." De wegen van Johan Museeuw, de sterkste eendagsrenner van de afgelopen vijf jaar, blijven ondoorgrondelijk. In Tours probeerden de Belgische jour nalisten amechtig zijn gedach ten te lezen. Museeuw zei dat er niets achter stak. Zijn antwoor den riepen alleen nog meer vra gen op. „Als je zolang met elkaar om gaat, weet je wanneer je moeten zwijgen of juist moest praten," zei zijn trouwe verzorger Dirk Nachtergaele gisteren. De Ma- pei-soigneur hield zijn mond in Tours. Zes uur later in, de huis lijke kring in Gistel praatte teren wel dieper ingaan op het 'besluit van Tours.' „De stop pen sloegen die dag door. De druk om altijd maar weer te moeten presteren was me te groot geworden. Men verlangt van mij dat ik het Belgische wielrennen draag. Dat moet je niet onderschatten. Zes jaar lang al eindig ik constant bij de eerste vijf in wereldbekerwed strijden. Dat is me te zwaar ge worden. Ik ben ook maar een mens van vlees en bloed en als je dan zo ontgoocheld bent, als ik afgelopen zondag, knapt er iets." „Een buitenstander heeft er geen benul van wat het bete kent om altijd maar met dat wielrennen bezig te móeten zijn. Zelfs wanneer.ik bij de bakker of in een restaurant kom, praten de mensen met mij over het fietsen of hoe het in de koers is geweest. Naar wat ik wil eten vragen ze niet." „Afgelopen week heb ik me voorgenomen dat ik niet meer wil leven met die druk. Volgend jaar rijd ik de wedstrijden die ik wil rijden, niet de koersen die ik moet rijden. Het pro bleem is ook dat mensen dingen zo snel vergeten. Alleen aanko men in Meerbeke en de Ronde van Vlaanderen winnen is het mooiste dat er is, maar iedereen wil altijd weer meer zien." „Die druk kan ik in de koers best aan. Dat heb ik bewezen. Maar als je dan hoort dat Lance Armstrong, een jongen van 24 jaar, kanker heeft, en ik hoop voor hem dat alles goed komt, dan vraag je je af waarom wij ons altijd druk maken over het wielrennen. Als je je best hebt gedaan, is het toch goed." VERVOLG OP SPORT B3 Johan Museeuw, uitzinnig van vreugde, gaat als eerste over de meet in Lugano. FOTO ANP Van der Net en Van Burik bleef gemakkelijk op de been tegen de lichtgewichten Musampa en Woo- ter. Van Gaal greep in. Hij ver ving na een half uur Musampa voor Reuser, die vlak voor de rust aan de basis stond voor de gelijk maker. Reuser sleurde en sjouwde. Hij diende zich overal aan, waardoor hij de Utrechtse verdediging aan het wankelen kreeg. In de 43e mi nuut had Reuser een één-twee met Ronald de Boer voor het in schieten. Ponk stopte, maar was kansloos op de rebound van Woo- ter. „Het liep niet, de trainer wilde wat anders proberen. Ik moest een beetje oorlog maken, er als een beest ingaan.Reuser noemde zich zelf 'de pinch-hitter'. Al van af de 32e minuut. Ajax is Ajax niet meer. In de tweede helft vocht Utrecht, onder aanvoering van Van Loen, zich de longen uit het lijf. Het kwam weer terug in de wedstrijd. „We hadden Ajax weer in het za del geholpen. Dat heb ik in de rust weer recht gezet," sprak Spelbos. „We hebben er behoorlijk van langs gekregen. Logisch, want we deden een hoop stomme dingen na die 1-0," wist Van Loen. Utrecht won de slag op het mid denveld, door vechtlust, fanatis me en door achterin één-tegen- één te spelen. Van Gaal durfde het daarentegen niet aan om Veldman een linie op te schuiven. Het le verde hem wat woorden met Ro nald de Boer op. Want de eenheid bij Ajax is verdwenen. FC UTRECHT - AJAX 1-1 (1-1). 11. Visser 1-0, 43. Wooter 1-1. Scheids rechter: Luinge. Toeschouwers: 13.976. Gele kaart: De Jong en Rob bemond (Utrecht). FC UTRECHT: Ponk; Nascimento, Van der Net, Van Burik en Asmus; Robbemond, De Jong (82. Boussatta), Witschge en Visser; Van Loen en Mols. AJAX: Van der Sar; Santos, Frank de Boer, Veldman en Bogarde; Scholten (70. Dani), Wooter (68. Gabrich) en Ronald de Boer; Babangida, Musam pa (32. Reuser) en Overmars. Den Haag (anp) - Peter Hoekstra schuift de oorzaak van zijn ern stige knieblessure voor een deel op 'ondeskundige' behandeling door de medische staf van PSV. De speler van Ajax wordt binnen kort geopereerd aan een peesont steking in de rechterknie, waar door hij vier tot acht maanden uit de roulatie zal zijn. „Vijf jaar geleden ben ik door Van den Hoogenband (clubarts PSV) aan die knie geopereerd," aldus de speler. „Volgens de oude methode, een kijkoperatie. Ook werd mijn knie herhaaldelijk in gespoten met cortisonen. Door dat spul ben ik een stukje van mijn pees kwijt. Dat stukje is ge woon opgelost." Hoekstra kwak kelt bij Ajax al driekwart jaar met zijn knie. Dokter Van den Hoogenband vindt de beschuldiging van Hoekstra onzin. „Ik doe 600 kijk operaties per jaar, 6000 in de laatste tien jaar. Ik mag dus wel zeggen dat ik ervaring heb." De PSV-arts veronderstelt dat Hoekstra woorden in de mond ge legd zijn. Gelschenkirchen (anp/sid) Huub Stevens had zichzelf een ander debuut in de Bundesliga gewenst. In zijn eerste wedstrijd als hoofdverantwoordelijke van Schalke 04 verloor hij met 3-0 van Werder Bremen. „Maar ik ben geen wonderdokter," zei de trainer. De Limburger realiseert zich dat de verwachtingen na de trainers wissel hoog zijn. „Wellicht dat sommige spelers hierdoor ver krampt zijn geraakt. Ik moet nu eerst een plaats binnen de club zien te veroveren, dan kunnen we de problemen het beste oplos sen." Stevens wacht dinsdag een volgende zware klus in de tweede ronde van UEFA beker tegen het Turkse Trabzonspor. „Als we de rust bewaren, moeten we daar ongehavend uit kunnen komen."

de Stem | 1996 | | pagina 13