Nog te veel fluoride in de lucht Weer kruispunt op de schop voor rotonde derzoekt e Sterre -Zeeland ijsbeleid UIT IN ZEELAND UITSLAGEN SPORT isser mag Othene ZEELAND C4 rijden na jding Metingen verricht in Kanaalzone en in Sloegebied IEUWS ïeuzen forse eis tegen stelende Ylissinger Wildekind Theater en dans Muziektheater Stef Bos Moderne Diva Film in Porgy Charles Mingus Architectuur K-Euregio Vlaamse Opera Ierse Folkzangeres Koersbal Kaartingen Schietingen WEEKENDDIENSTEN IN HET KORT Bedrijfstennis Hulst Recreatief volleybal Cadzand BeVoBo Terneuzen Man aangehouden voor gooien staaf naar politie te paard «CTOBER 1996 C3 QESTEM VRIJDAG 11 OKTOBER 1996 arm een geldbedrag en persoonlijke beschei vijftienjarige eigenaar pngifte gedaan. Een twaalfjarig meisje .-Jansteen kwam met ets ten val, omdat ze aangereden door een etser. Dit gebeurde 0n ensedijk in Hulst. De liep enkele wonden aan elleboog en knie 0p omfietser reed gewoon EN WERKT - De vrou- reniging Bidt en Werkt op 16 oktober de jaar verkoopdag in de zaal e Bethlehemkerk aan de Halslaan. Dit gebeurt .30 tot 17.00 uur. Aange- worden onder meer 'erkjes, eigengemaakte lanten en droogbloemen, s is er een rommelmarkt grabbelton. JANSANT - In het Zuid- ueater is zondag vanaf uur een thé-dansant, een ;eit van dansschool [ink. ;ster en wethouders van er reëele mogelijkheden :n het instituut voor ver- de wethouder, „omdat we och een minder geslaa er van doen vinden zoals overheidsinstellingen uit el- zijn gegaan." gemeente Terneuzen reser- e de grond ten behoeve van ouw van een dependance De Sterre, met hoofdvesti- in Clinge, vier jaar lang. ministerie van Volksgezond- liet echter onlangs weten medewerking te verlenen |de gedachte plannen in Ter- van beroepsvisser R. de azen mag van de gemeente sbesluit om het bestemmings- verband met de bouw van de ene maakte deze zomer bij de achter hun huis staat. Het waardevermindering van de ërlast. „ngsbesluit te nemen, melden bcedure voor de bouw van de i afgerond. van een bedrijfsruimte op die dingsbesluit wel was inbegre- Vos, heeft de bouw van de oor de bouw van zijn huis aan vraagt de gemeenteraad op- ke herziening van het bestem- jóods alsnog planologisch gere- Ruimtelijke Ordening brengt et dagelijks gemeentebestuur i commissie is om 19.30 uur in k! Zeeuwse Staten vreest dat Cabinet het Voortgezet Spe ten. En ook wordt de rol van jft het voortgezet onderwijs enwerkingsverbanden te den- ;n. Het CDA heeft laten nagaan t een eenvoudig samenwer agsverband in de gemeente^ losendaal, Rucphen en Oude - ich al een kwart miljoen gu i kost. r provincies moeten waken o goed gespreid netwerk v ierwijsvoorzieningen, t?ee eden op de behoefte van de rviduele leerlingen, aldus ersbericht, en in dit kader ne e provincie ook een advisere aar de mening van de staten acties wordt deze advisering ;n wassen neus als door ister op deze wijze de hers jrering vorm wordt gege let VSO moet blijven en m 6 iet ondergesneeuwd worde en onduidelijk fusieproce nammoetscholen, zo vind DA. Ag )e 'noodkreet' is ook doi ID A-statenfracties in N Irabant en Limburg °n :end. te(1 onze verslaggever Middelburg - De hoeveelheid fluori- jeinde Zeeuwse lucht stijgt niet bo- ven de door de provincie gestelde mi- kwaliteitsdoelstellingen uit, «aar overschrijdt nog wel de advies waarden van de Gezondheidsraad, nat blijkt uit het rapport 'Fluoride- metingen in Zeeland 1992-1995'. Tevens blijkt dat de concentraties fluori den in de lucht zich de afgelopen vijf jaar op een min of meer stabiel niveau bewe gen. Dat is met name voor het Sloegebied merkwaardig, omdat daar de de laatste jaren de uitstoot van fluoriden, door in spanningen bij Hoechst, steeds meer zou zijn gedaald. „Dit vraagt om een kriti sche beschouwing van de gegevens over de emissies," betoogt het rapport. De metingen zijn de afgelopen jaren ver richt in het Sloegebied en in de zuidelij ke Kanaalzone, de plaatsen waar je de hoogste fluorideconcetraties kunt ver wachten. In het Sloegebied als gevolg van de 'eigen' industrie (Pechiney en Hoechst). In de Kanaalzone wordt een belangrijke bijdrage geleverd door de in dustrie en elektriciteitssector net over de grens. (Rhone Poulenc Chemie, Electra- bel). Hoge fluoride-concentraties kun nen nadelige gevolgen hebben op vee, met name koeien en schapen. De fluori den slaan namelijk neer in het gras en de bodem. Het fluoride-probleem is in Zeeland geen reden tot grote zorg. Door de gerea liseerde vermindering van de uitstoot door de industrie en de georganiseerde begeleiding van veehouders in de omge ving van het Sloegebied en de Sas van Gent bevindt het fluorideprobleem zich volgens het rapport in 'de beheersfase'. Bij de huidige concentraties komen in de weideperiode van het rundvee in het al gemeen geen problemen meer voor. In de winter worden nog wel incidenteel hoge fluoridegehaltes in gras aangetroffen. Bij wijze van voorzorg krijgen de dieren dan anti-fluoridekorrels. Van onze correspondent Middelburg - Tegen de 33-ja- rige Vlissinger A. de N. is gis teren een gevangenisstraf van driemaanden plus drie maan den voorwaardelijk geëist. Omdat De N. de hem ten laste islegde misdrijven had ge pleegd terwijl hij nog in een proeftijd liep, eiste de officier nog eens twee maanden cel, [die hem destijds voorwaarde lijk waren opgelegd. Het geld dat De N. van de sociale dienst kreeg, was bij lange na .niet genoeg om leuk van te kun nen leven. Om dat karige inko men enigszins op te vijzelen ging hij op zijn fietsje naar de Zeeuw se vissersvloot in Vlissingen en stal daar ruimhartig vis en pro viand. De vis werd verkocht en de proviand verdween in zijn eigen maag. Uiteindelijk werd al dat gesteel tn de schade die er werd aange richt de vissers en de politie te gortig. In de late uren van 7 juni stelde de politie zich verdekt op. Binnen de kortste keren verscheen De N. en stevende op de welgevulde voorraadschuren van de vloot af. Een heterdaadje dus. De fiets, fietstassen, blikken bier en lege Dessen alsmede een bos radijs werden in beslaggenomen. De N. was de beroerdste niet, toen mevrouw mr. Zomer als voorzitter van de strafkamer hem vroeg wat er met al die spullen moest gebeuren. „Fiets, tassen en bier terug. De flessen mag u weg gooien en de radijs? Die mag u houden." Op 2.4 oktober wijst de rechtbank vonnis. In de toenemende aantallen rotondes in het Zeeuws- Vlaamse wegenstelsel komt er binnenkort weer eentje bij. Sedert deze week is het kruispunt Molenweg - Eiland tus sen Sint Kruis en Waterlandkerkje 'op de schop'. Op het punt, waar twee doorgaande wegen elkaar kruisen, zijn als gevolg van te hoge snelheden en voorrangsfouten al veel ernstige ongevallen gebeurd. De rotonde moet dat gaan voorkomen. Overigens: de aanleg van het verkeersplein komt eerder dan verwacht. Bij de overheid had de ro tonde een niet erg hoge prioriteit, maar door enige verschuiving in projecten kan de klus nu toch worden geklaard. De verwachting is dat de werkzaamheden zo'n dikke twee maanden in beslag zullen nemen. In deze tijd is er voor het verkeer een omleidingsroute. foto wim kooyman DE STICHTING tot behoud van Roodkapje en de Boze Wolf, of tewel het duo Rijn en Trijn (Cé- cilia M. Meinders en Reint Laan), stelt dit weekeinde een nieuwe productie voor. In 't Beest in Goes vindt de première plaats van de voorstelling Wilde kind. Het is het verhaal van een kind dat opgroeit in het niemands land tussen stad en platteland. Het leeft daar met de dieren, loopt op vier poten en heeft nog nooit een mens gezien. Het leven van Wildekind verandert totaal als op een dag een verdwaald kind uit de stad langskomt. De twee kunnen het prima met el kaar vinden, maar als het stads kind thuis vertelt over de ont moeting, is Leiden in last. Wil dekind wordt gevangen en on derzocht. Als het meer mens dan dier blijkt te zijn, moet het naar school, waar het wordt geleerd zich te gedragen. Het verhaal wordt verteld door een maskermaker en een acteur. De machtstrijd tussen Wilde kind en de opvoeders heeft een verrassende ontknoping, waarin "et stadskind een sleutelrol speelt. MJJidag 13 oktober, aanvang 15.00 uur. EEN MAN, een vrouw en een dansgezelschap bevolken de ko mende week het Zuidlandthea- r 'n Temeuzen, te beginnen met Angela Groothuizen die er vanavond haar nieuwe voorstel- 'mg Wegwijs in Ikea brengt. At en toe ingetogen dromerig, dan weer opzwepend vitaal, on dersteund door een spetterende and, brengt zij een mix van kleinkunst, rock 'n roll en op- ffidend theater. Een avond vol elende melodieën, stevige grooves en puntige teksten, met dogtepunten uit haar repertoi- e, gecombineerd met speciaal sten ^Ze S'1°W Seschreven *ek" Zaterdagavond gaat het moder- «daiisgezdschap Conny Jans mot a St 'let vijfde seizoen in 'n« de voorpremière van 'Welk m eer voor het vaderland te T,„ sterven'. Choreografe Janssen kreeg in 1994 de Aan- "«aigingsprijs van de stichting da™61? nds '79- Met haar dan/T-f' suSSestieve en heldere artist zon(^er hoogdravende WBtata'pretenties, wist zij di to l, „n breed publiek aan zich te bmden. 'Welk een eer.. Een groep met eigen normen en waarden, met daarbinnen indi viduen met eigen verwachtingen en fantasieën. 'Het spelen van typetjes kun je wel aan hem overlaten. Daarin hoeft hij alleen maar Van Koot- en en De Bie boven zich te dul den', werd al eens over Erik van Muiswinkel geschreven. Gedreven door de wens om nooit meer alleen op het podium te staan omringt de cabaretier zich in .'De Mensenvriend' met een bonte stoet personages: kinde ren, ooms, buurtgenoten, cricketclubbestuurders, domi nees en leuke vrouwen. Hij heeft met elk het beste voor. Zijn eni ge probleem is dat niemand naar hem luistert. Op donderdag 17 oktober. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur. DE MUSICAL Sacco Vanzeti gaat over twee Italianen die in 1908 uitweken naar Amerika en daar in 1920 beschuldigd wer den van roofmoord. Het proces duurde zeven jaar en zette de he le wereld in rep en roer. Er kwa men protestbetogingen, de twee hielden hun onschuld vol, maar werden ondanks gebrek aan be wijzen op de elektrische stoel ter dood gebracht. Het libretto is een fictief verhaal naar de ware gebeurtenissen. Frank Van Laecke schreef de tekst, Dirk Brosse de muziek en het Koninklijk Ballet van Vlaan deren speelt deze pakkende mu sical die eigenlijk meer weg heeft van muziektheater. Te zien in de stadsschouwburg in Ant werpen. Zaterdag 12 oktober om 20.00 uur, zondag 13 oktober om 15.00 uur. VOOR ZIJN programma Scha duw in de Nacht liet Stef Bos zich inspireren door zijn fasci natie voor Zuid-Afrika. Zijn contacten met Zuid-Aafrikaanse collega-zanger/dichters als Koos choreografie voor acht mannen. Stef Bos foto bart beckers Kombuis en Johannes Kerkorrel resulteerden in een origineel ge bruik van typische ritmes en me lodieën. De tekst en muziek zijn van hemzelf en hij begeleidt zich aan de piano of op gitaar. Hij wordt verder begeleid door een kwartet van goede muzikanten. Bos brak enige jaren geleden door met de hitsingel Papa. Hij is inmiddels breed erkend als zanger, componist, tekstschrij ver en vertaler. Kenmerkend voor zijn repertoire zijn de inge togenheid, de poëtische kracht van zijn teksten en de strijd tus sen het verstand en het gevoel, waarbij het de emotie is die het sterkste overkomt. Zaterdag 12 oktober in Den Dul- laert in Hulst, aanvang 20.00 uur. ZIJ WORDT de diva van de jaren 90 genoemd: Cecilia Bartoli, de 28-jarige mezzo-sopraan uit Ro me, telg van zingende ouders die haar het leven voor en achter de coulissen met de paplepel heb ben ingegeven. Haar ouders werkten zowel aan haar tech niek als aan de interpretatie en de jonge Cecilia maakte een snelle carrière. Zij vertolkt 12 oktober tijdens een benefietcon cert ten bate van Special Olym pics Belgium, in de Elisabeth- zaal in Antwerpen aria's van Mozart en Rossini. Ze wordt be geleid door het Filharmonisch Orkest van Vlaanderen dat gedi rigeerd wordt door Gyorgy Fischer. Zaterdag 12 oktober, aanvang 20.00 uur. NA DE geur van groene papaver heeft de Frans/Vietnamese re gisseur vorig jaar een tweede film gemaakt: Cyclo. Het is een beklemmende film, die een beeld geeft van het leven in een over bevolkte stad, die balanceert op de rand van totale chaos en waar corruptie hoogtij viert. De hoofdpersoon in de film is een 18-jarige jongen, die zijn geld verdient met een fietstaxi. Als deze wordt gestolen, moet hij aan geld zien te komen om zijn bazin terug te betalen. Hij raakt verstrikt in het misdadig milieu. Als zijn daden onbestraft blij ven, sluit hij zich aan bij de ben de van 'de dichter'. Centraal in de film staat de onschuld die voor Cyclo op het spel staat, voor zijn zuster vanzelfsprekend is en door haar pooier (de dichter) wordt verlangd. Filmhuis Ter- neuzen draait de film in Porgy Bess. Woensdag 16 oktober, aanvang 20.00 uur. HET JAZZ-seizoen in de Singel in Antwerpen kent een flam boyante start met muziek van de legendarische contrabassist Charles Mingus, uitgevoerd door de Mingus Big Band. Het ensem ble wordt geholpen door de on dernemende weduwe Sue Min gus. Zij brengt elke donderdag in de kelders van Time café in New York de meest uiteenlopen de muzikanten samen om de mu zikale erfenis van Mingus levend te houden. In de Singel treden aan: Randy Breker, Alex Sipia- gin, Philip Harper (trompet),' Ro bin Eubanks, Conrad Herwig, Dave Taylor (trombone), John Stubbelefield, Cary Bartz, Steve Slagle, Marc Shim, Ronnie Cu- ber (sax), John Hicks (piano), Andy McKee (contrabas) en Tommy Campbell (drums). Dinsdag 15 oktober in de Rode zaal, aanvang 20.00 uur. DE EXPOSITIES over architec tuur en hedendaagse stromingen in deze kunsttak in de Singel in Antwerpen worden gezien als baanbrekend. Dit jaar komen er vier tentoonstellingen. De eerste belicht het werk van Miel Arets. Tijdens zijn studie begin jaren tachtigzoekt de Nederlandse ar chitect al aansluiting bij het in ternationale architectuurdebat. Voor hem staat vast dat de ar chitect niet alleen rekening moet houden met opdrachtgevers en inspraakgroepen, maar dat hij bewust moet omgaan met de ge schiedenis van de architectuur en de cultuur. Zijn ontwerpen zijn bestudeerd en beantwoor den aan deze eisen. De esthe tische armoede van beton, staal en glazen bouwstenen treedt op de voorgrond. Arets reduceert de ruimte, het materiaal en het licht tot de naakte essentie. Zo reali seert hij mystiek en dramatiek in zijn architectuur. Ontwerpen, maquettes en fotomateriaal ge ven een beeld van zijn werk. Dagelijks (behalve op maandag) van 14.00 tot 18.00 uur. (Tot 27 ok tober). KUNST IS grenzeloos en Galerie Esprit in Clinge speelt daar op in met de jaarlijks terugkerende tentoonstelling 'K-Euregio' die werken bevat van kunstenaars van beide zijden van de lands grens: Zeeuwen en Vlamingen. Op zondag 13 oktober zijn vanaf 14.00 uur verschillende kunste naars aanwezig bij de opening van K-Euregio. De expositie is gevarieerd en biedt de toeschou wer de mogelijkheid om de evo lutie van verschillende schilders en beeldhouwers te volgen. Er zijn verschillende technieken en stijlen te zien. Dit jaar doen aan deze groepstentoonstelling mee uit Zeeland: Leendert Buth, Er- nest Joachim, Jean Kamps, Ton Lamper, Rijnhard Schregardus en Simone Wijnschenk en uit België: Hilaire Bals, Beniti Cor nells, Lebuïn D'Haese, Willy Van Eeckhout, Ludo Giels, Alf red Mandeville en Wim Ricourt. Van donderdag tot maandag van 13.30 tot 17.30 uur, donderdag van 19.00 tot 21.00 uur en op afspraak. (Van 13 oktober tot 11 november). HET ORKEST van de Vlaamse Opera brengt hulde aan Dvorak en Janacek, twee Slavische com ponisten. Van Dvorak wordt de Tjechische Suite, vijf bewegin gen naar bestaande Tjechische dansen, met elementen van volksmuziek uitgevoerd. Orkest, koor en de solisten Cheryl Bar ker, Yvonne Scheifelers, Marcus Haddock en Chris de Moor voe ren daarna o.l.v. Bertrand de Billy de Glagolitische mis van Janacek uit. Het gebruik van de Oudkerkslavische mistekst, Janaceks oermoedertaal, is op zichzelf een hymne aan zijn Sla vische voorvaderen. De harmo nieën klinken barbaars en de in strumentatie is speciaal. Zondag 13 oktober in de Vlaam se Opera in Antwerpen om 15.00 uur en dinsdag 15 oktober om 20.00 uur in de Bijloke festivalhal in Gent. ZE WORDT wel eens met Mary Black vergeleken, maar dat zeg gen ze misschien wel van elke Ierse folkzangeres. Sinéad Lo- han, drieëntwintig lentes jong, maakte begin dit jaar haar de buut met het album 'Who do you think I am'. Jubel volgde, van Q Magazine, Time Out, Hot Press tot The Irish Times. Ge-dread- locked a la Bob Marley, zorgt ze voor contrast door met zachte stem en dito accent dromerige lyriek en ijle melodieën te zin gen. Ze doet dat volgende week ook tijdens een eenmalig concert in de Engelse Kerk in de Simpel- huisstraat in Middelburg. Toe gangskaarten 10,00 zijn in de voorverkoop uitsluitend ver krijgbaar bij Sjiep Hifi in Mid delburg. Dinsdag 15 oktober, aanvang 20.30 uur. St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. A. van Remoortere, 2. J. Schout, 3. Th. Kints. Clinge - Malpertuus, ANBO 36 deelnemers. Mat 1: 1. mevrouw De Wit/W. de Windt, 2. me vrouw Blommaert/J. Heye. Mat 2: 1. mevrouw Kegels/E. Blom- maert, 2. mevrouw Baeyens/me- vrouw Govaert. Mat 3: 1. me vrouw Pieters/J. Spitters, 2. echtpaar Jonkers. Huist - Zaal De lieve. Mat 1:1. M. de Vos/C. Baeijens, 2. A. Emeneel/T. Heirmans. Mat 2: 1. L. de Witte/G. de Witte, 2. M. Baeijens/L. de Bot. Mat 3: 1. J. Schout/L. de Witte, 2. M. Bae ijens. Heikant - 't Heike, KBO, 28 per sonen. Mat 1: 1. E. Weemaes- Moorthamer/C. van Houten, 2. P. Janssens-Bouvré/E. Jonkers. Mat 2: 1. P. Ringoot-Audenaer- de/L. Herwegh, 2. S. Govaert- van de Branden/L. Ferket. Hulst - Zaal De Lieve, KBO, 24 personen: 1. mevrouw Jansen, 2. mevrouw Jongezoon, 3. me vrouw De Vliegher. Aardenburg - St.-Sebastiaan, hanenschieting, 63 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: niet af geschoten, tweede hoge vogel: G. van Garsel, eerste zijvogel: F. Serie, tweede zijvogel: R. Stuy- vaert, derde zijvogel: L. Delpor- te, vierde zijvogel: J. Verberck- moes. Wip 2: eerste hoge vogel: niet afgeschoten, tweede hoge vogel: J. Verberckmoes, eerste zijvogel: D. Vandaele, tweede en vierde zijvogel: A. Vincke, derde zijvogel: F. Stuyvaert. Aardenburg - St.-Sebastiaan, blokschieting, 63 schutters. Winnaar blok 1: A. Trypont, winnaar blok 2: F. Stuyvaert. Kwadendamme - Diana, 44 schutters van dertien verenigin gen. Wip 1: eerste hoge vogel: W. Voet, Gilze-Rijzen; tweede hoge vogel: J. Platschorre, Zorgvlied; eerste zijvogel: J. Doene, Victo ria; tweede zijvogel: C. van 't Westeinde, Gilze-Rijen; derde zijvogel: J. van de Dries, Eens gezindheid; grootste aantal (7): L. de Jonge, ADLM; extra hoge vogel: J. van de Guchte, Zorgv lied. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Doene, tweede hoge vogel: J. Repkes, Victoria; eerste zijvogel: C. Perk, België; tweede zijvogel: M. Verdonk, Concordia; derde zijvogel: M. Goeree, Zorgvlied; vierde zijvogel: E. Rentmeester, Willem Teil; grootste aantal (9): C. Perk, extra hoge vogel: M. Wisse, Concordia. Ovezande - Verenigde schutters, 42 schuters van elf verenigin gen. Wip 1: eerste hoge vogel: J. van de Guchte, tweede hoge vo gel: F. koens, Spes Nostra; eerste zijvogel.' C. Dirks, Edele Hand boog; tweede zijvogel: L. Rent meester, Willem Teil; derde zij vogel: J. Vermeule, Edele Hand boog; vierde zijvogel: J. van Steenbergen, Willem Teil. Wip 2: beide hoge vogels: H. Koens, eerste zijvogel: F. Koens, beiden Spes Nostra; tweede zij vogel: M. Wisse. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter de Bruijckere, Zuidwal 8, Oostburg, tel. 0117- 455555. Axel en Zaamslag - Van zat. 8u. tot zond. 8 u. dokter Klop, Basti- onstr. 36, Axel, tel. 0115-561777. Van zond. 8 u. tot maand. 8 u. dokter Harskamp, Noordstr. 8, Axel, tel.0115-561666. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJ— zendijke, tel. 0117-301366. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter Bonarius, Walenstr. 1, Groede, tel. 0117-371825. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17- 17.30 u. Cadzand, Sluis, Retrancbement en Zuidzande - Zaterdag dokter J. de Meijer, Lange Wolstr. 12, Sluis, tel. 0117-461366. Zondag dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 0117-391366 (autotel. 06-52746001). Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter Korstanje, Langeweg 40, 's-Gravenpolder, tel. 311747. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond, 19 u. waar genomen door dokter Schut, v. Dusseldorpstr. 3, Goes, tel. 0113- 252114. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vrijd. 17 u. tot zat. 19 u. waargenomen door dokter Kooiman, v. Hogendorplaan 29, tel. 0113-214450. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter v.d. Stoep, Oostsingel 130, tel. 0113- 215306. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Kalmthout, Groenendijk 52, Kloosterzande, tel. 0114- 681377. Spreekuur voor spoedge vallen op zaterdag om 11.30 u. in de praktijk Groenendijk 52. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wolp- haartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarn- outse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter Aarn- outse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 0113-612327. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Schulte en Dokter v. Berkel, Grote Bagij- nestr. 16, Hulst, tel. 0114-313131. Spreekuur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijk adres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Dierick, Gr. Jansdijk A185, West dorpe, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 0115-441356. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Maenhout, v. Kinsbergenlaan 2, tel. 0115- 613256. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Ephraim, M. de Ruytersingel 1, tel. 0115- 694000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Poule A: KCS-De Zilveren Klomp 4- 4, Reynaert College-Electron 8-0, Zaman Sport-De Ruysscher 8-0, Ly- beert Verstraeten-Barco 7-1, Mathijs Blommaert-Grenszicht 4-4. Poule B: Hans Anders-CIS 4-4, ING Bank Hulst-STI 5-3, Kredietbank- Messagie Goudgeel 8-0, Fermont Terneuzen-V&K 6-2, Poelier De Let- ter-Luctor Tyre Center 4-4. Poule C: Cretex-Stuntmarkt 1 5-3, Vael-Van Damme 3-5, Het Bonte Hert-Aquavia 4-4, De Schrijver- Stuntmarkt 2 7-1, De Koeyer-Nij- boer 3-5. Poule D: Roctus Verzekeringen-Bel- lamy 3-5, Bleyko-Rabo Hulst 1 6-2, Fassaert-Stuntmarkt 3 6-2. Poule E: Medico Fit-Dico 4-4, Ceres- tar-Eurogroen 6-2, HAS 2-Rabo Kloosterzande 8-0, Eurogroen-Medi- co Fit 6-2. Cadzand - In de sporthal van Cadzand werd het recreatieve volleybalseizoen geopend met een kennismakingstoernooi. De eerste competitiewedstrijden beginnen 14 en 21 oktober. WINNAARS Groep 1: GSV Sluis. Groep 2: W Tack. Terneuzen - Als je naar een ho gere klasse promoveert en daar van de zeven taems de derde plaats bezet, dan gaat het heel goed. Bij V&SH in de tweede klasse B van de Terneuzense bedrijfsvolleybalcompetitie gaat het voorspoedig. Met speels gemak werd met 3-0 (15- 3, 15-9, 15-6) gewonnen van Gemeente 1. V&SH haalde uit elke wedstrijd nog winstpun ten, maar de winst op Gemeen te 1 was tot nu toe de beste prestatie. In dezelfde klasse kwam Rabo met de hakken over de sloot te gen Voorwaarts: 2-1 (8-15, 15- 12, 17-15). A&A 2 kwam op de laatste plaats terecht door 0-3- verlies (7-15, 11-15, 6-8) tegen Deltan 2. Dees 2, dat zich ver sterkt heeft met Mireille Uhlenbusch, gaat aan kop, maar Rabo zit er dichtbij. OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse A: VC Notabene-Dow 1 2-1 (15-11, 15-8, 6-10), Foaks 1-As- ter 1 2-1 (10-15, 15-5, 15-5), A&A 1- Dees 1 0-3 (8-15, 10-15, 6-13). Eerste klasse B: Pannenschuur- Foaks 2 2-0 (15-7, 15-12), Beldo- V&V 1-2 (9-15, 15-9, 5-14), De Poot- er-De Hoop 2-1 (15-6, 12-15, 15-11). Tweede klasse A: Tevore-Dow 2 1-2 (9-15, 4-15, 15-11), Echo/Audio-Del- tan 1 1-2 (15-10, 7-15, 6-15), PSOVZ 1-NHI 3-0 (reglementair). Derde klasse A: PSOVZ 2-Foaks 4 2- 1 (12-15, 15-6, 15-4), Scheldesport- Philips 3-0 (reglementair). Derde klasse B: W Philippine-B&S 2-1 (15-8,15-8, 7-15), Dow 3-URS 3- 0 (15-1, 15-4, 15-10). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 5-15, CIS 5- 11, VC Notabene 6-9, Foaks 1 5-8, Dow 1 6-8, A&A 1 6-4, Aster 1 5-2. Eerste klasse B: V&V 5-12, Pannen- schuur 5-11, De Pooter 6-11, De Hoop 6-8, Foaks 2 5-7, Vervaet 5-5, Beldo 6-1. Tweede klasse A: Deltan 1 6-10, Nee- lemans 5-9, Echo/Audio 5-8, NHI 5- 8, PSOVZ 1 5-8, Dow 2 6-7, Tevore 6- 4. Tweede klasse B: Dees 2 6-14, Rabo 5-11, V&SH 5-9, Voorwaarts 6-8, Gemeente 1 5-6, Deltan 2 6-5, A&A 2 5-4. Derde klasse A: PSOVZ 2 6-15, VC Schelde 5-9, Foaks 4 5-9, Schelde- sport 5-6, Cijsouw 5-6, Havenschap 5-5, Philips 5-3. Derde klasse B: W Philippine 6-16, Dow 3 5-13, URS 5-8, Aster 2 5-5, Gemeente 2 5-4, B&S 5-4, Foaks 3 5- 2. Rotterdam - De Zeeuwse politie heeft woensdagavond tijdens de voet balwedstrijd Feijenoord - Groningen in de Rotterdamse kuip een 26- jarige man uit Berkel en Rodenrijs aangehouden. Hij wordt ervan ver dacht op 20 juli bij rellen tijdens het festival Beach-pop in Scharen- dijke een ijzeren staaf naar een politievrouw te paard te hebben ge gooid. Vrouw en paard raakten daarbij gewond. De politie heeft enke le maanden intensief naar de veroorzakers van de rel gespeurd. De man uit Berkel en Rodenrijs is ingesloten in het politiebureau in Goes. Hem wordt doodslaig c.q. zware mishandeling ten laste gelegd.

de Stem | 1996 | | pagina 17