Regels zijn nog steeds niet uniform 6Banenpoolers, verenigt u!' Politiek steekt 'Boys' hart onder de riem Nog t Tegenvallers bij verbouwing van Zeldenrust/Steelant-college POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS Terneuzen onderzoekt claim tegen De Sterre Protest CD A-Zeeland tegen onderwijsbeleid Duo krijgt forse celstraf voor plegen serie inbraken Bedrijfsloods visser mag blijven staan in Othene DE STEM ZEELAND Voor maatschappelijk werk Nieuw scorebord zwembad De Honte Gemengd koor Hoek viert vierde lustrum Wilfried Tieleman wil niet langer derderangs werknemer zijn: Man krijgt jaar cel voor ontucht met kinderen Bromfiets gestolen Diefstal beurs Doorrijden na aanrijding Sas van Gent Terneuzen pestem Metingen verricl Forse eis tegen stelende Vlissinger Wildekind Theater en dans ril ?fonds '79- Met ha: j„s*' suggestieve en helder art:Sf- I zonder hoogdravend artistieke pretenties, wist zij VRIJDAG 11 OKTOBER 1996 Q Van onze verslaggever Terneuzen - De verbouwingskosten van het Zeldenrust/Steelant-college zijn bijna een ton duurder uitgeval len dan van tevoren door de archi tect was geraamd. Daarom stellen B en W van Terneuzen de gemeente raad voor om ruim een halve ton uit de pot algemene middelen aan te wenden. De gemeenteraad stelde eind oktober vo rig jaar al iets meer dan een miljoen gul den krediet beschikbaar voor de uitbrei ding van het schoolgebouw aan de Zel- denrustlaan. „Tijdens het bouwproces zijn er echter tegenvallers geweest die tot meerkosten ten opzichte van de begroting hebben ge leid," aldus het college van burgemeester en wethouders in het voorstel. De verte genwoordiger van de gemeente in de bouwcommissie heeft vastgesteld dat de meerkosten van bepaalde voorzieningen door het schoolbestuur niet te voorko men waren. Het gaat bijvoorbeeld om extra kosten door het nutsbedrijf voor het aanleggen van een afzonderlijke gasleiding naar het nieuwbouwgedeelte van de school, waar onder meer een restaurant ten be hoeve van het vak 'verzorging' is inge richt. Daarnaast waren er aanzienlijke meerkosten voor de aanschaf van elek trische installaties en het opruimen van verontreinigde grond. Het schoolbestuur klopte bij de gemeen te aan om een bijdrage in de overschrij ding, die precies 89.310,59 gulden be droeg. Verminderd met een bedrag aan rente dat de school nog beschikbaar had van een rijksbijdrage schoot er nog 63.290,59 gulden over. B en W van Terneuzen zijn bereid dat be drag bij te dragen. De commissie Finan ciën brengt er donderdag 17 oktober ad vies over uit. De openbare vergadering begint om 19.30 uur en is in kamer 4.06 van het gemeentehuis aan het Oostelijk Bolwerk. Van onze verslaggever v Terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse gemeenten zijn er nog steeds niet in geslaagd te komen tot een uniforme subsidieregeling voor het maatschappelijk werk in de regio. De discussie daarover duurt al zeker vijf jaar. Het is wel de be doeling te komen tot een vast subsidiebedrag per Zeeuws-Vla ming, maar tot op heden lukt het de gemeenten niet op een lijn te komen. Dat staat in een voorstel van het college van burgemeester en wet houders van Terneuzen aan de gemeenteraad over de vaststel ling van de subsidiegrondslagen voor het maatschappelijk werk tot en met het jaar 2000. Na de fusie per 1 januari 1991 tot een organisatie voor maatschap pelijk werk voor heel Zeeuws- Vlaanderen is de discussie over één subsidiegrondslag al gestart. In de huidige situatie heeft elke regio -Oos-, Midden- en West- Zeeuws-Vlaanderen - nog zijn ei gen grondslag. Met name voor het maatschappelijk werk is dat een verre van werkbare toestand, al dus het college van Terneuzen. Het maatschappelijk werk moet onnodig veel tijd investeren in subsidie-onderhandelingen per regio over het jaarlijks te ontvan gen bedrag. Daarnaast leggen ge meenten onderling maatschappe lijk werk als werksoort ook nog eens verschillend uit. Alleen al omwille van de duidelijkheid is het daarom van belang dat er klaarheid komt en overeenstem ming is over de inhoud van het dienstenpakket van het maat schappelijk werk in de streek.Nu staan na veel overleg de neuzen eindelijk dezelfde kant uit. Zij het dat het oorspronkelijke doel, een uniform subsidiebedrag per inwoner, nog niet is bereikt. In plaats daarvan is in de nieuwe subsidiegrondslag opgenomen dat er binnen vier jaar verder wordt gewerkt aan meer gelijk vormigheid binnen de regio. Uit eindelijk, aldus B en W van de Scheldestad, ligt het nog altijd in de bedoeling binnen die termijn te komen tot subsidiëring waar bij het bedrag per inwoner voor heel de regio gelijk is. Middelburg - De 18-jarige Middelburger R. E., tegen wie een gevange nisstraf van een jaar was geëist wegens enkele inbraken, is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar waarvan drie maanden voorwaardelijk. Zijn plaatsgenoot, de 19-jarige F. van K. kreeg vijf maanden gevange nisstraf (of 210 uur dienstverlening) plus vijf maanden voorwaardelijk opgelegd. Tegen Van K. was een gevangenisstraf van zes maanden (of 240 uur dienstverlening) plus zes maanden voorwaardelijk geëist. Daarnaast moeten zij gezamenlijk 5350 gulden schadevergoeding be talen. Voor E. komt daar nog eens 4.000 gulden bij omdat zijn aandeel beduidend groter was.E. pleegde in april een inbraak bij het op vangtehuis voor reclassanten in Middelburg en nam daar een ant woordapparaat, sleutels en een computer weg. Samen met Van K. be zocht E. eind mei zijn voormalige werkgever in Nieuwdorp en stal daar voor een dikke 10.000 gulden aan gereedschap. Een maand later bezochten zij diverse keren dezelfde een school in Oost-Souburg en stalen daar voor ongeveer 12.000 aan apparatuur. Terneuzen - Zwembad De Honte krijgt een nieuw scorebord ten behoeve van de waterpolowedstrijden. De huidige apparatuur, een lichtkrant annex sco rebord, is versleten. Voor de aanschaf van een nieuw goed functionerend simpel scorebord wil het dagelijks gemeentebe stuur van Terneuzen 8500 gulden uittrekken. De commissie Financiën van de gemeente brengt donderdag 17 oktober ad vies uit over het voorstel. Hoek - Het Christelijk Gemengd Koor Hoek viert morgen het twintigjarig bestaan met een ju bileumuitvoering in de 'Samen Op Weg-kerk' in Hoek. Het con cert begint om 19.30 uur. Het koor presenteert een reper toire met zowel christelijke als vaderlandse liederen. Muzikale medewerking wordt verleend door Arie Karreman (orgel, pia no) en Ellen Basting (dwarsfluit en hobo). In de pauze wordt een loterij gehouden. v r~ Wüfried Tieleman uit Sluiskil wil actie onder de banenpoolers. FOTO WIM KOOYMAN Terneuzen - Beroerd, zo niet schrijnend, maar vooral uitzichtloos: Zo typeert de AbvaKabo de. positie van de 'banen poolers'. Het gaat hier om mensen die langdu rig werkloos zijn en (ge subsidieerd) werk ver richten als alternatief voor een uitkering. Wilf ried Tieleman uit Sluis kil is zo'n banenpooler. Zijn werk doet hij met plezier, maar hij is het beu om als een 'derde rangs werknemer' door het leven te moeten. Vandaar zijn oproep aan alle banenpoolers om zich te verenigen, te be ginnen in Zeeuws- Vlaanderen, waar er zo'n zeventig aan de slag zijn. Door Peter van den Assem Loon naar werken, dat is de kern van de zaak. En als het even kan vastgelegd in een CAO voor banenpoolers. Een utopie? Voorshands nog wel, maar als het aan Wilfried Tieleman ligt, is die collectieve arbeidsover eenkomst er bij wijze van spre ken gisteren nog. Zo'n tien jaar geleden kwam hij in de WW te recht. Acht jaar later, 'duizend sollicitatiebrieven' en evenzo veel afwijzingen verder ('te oud'), kreeg hij via de banenpool werk aangeboden als conciërge op scholengemeenschap De Re de in Terneuzen. Een aanbod dat hij met twee handen aan greep. „Ik was dolblij dat ik weer aan het werk kon. Eindelijk weer onder de mensen, eindelijk weer een baan. Ik had het érg goed naar mijn zin, nog steeds trou wens. Het is leuk werk en ik heb prima collega's. Nee, daar ligt het niet aan." Waaraan dan wel? „Ik heb zo langzamerhand het gevoel dat ik geld mee moet ne men om te kunnen werken. Om maar eens een voorbeeld te noe men, ik ben nu al aan mijn derde paar werkschoenen bezig. In het contract staat dat de werkgever (in dit geval de stichting Werk- doel die de banenpool coördi neert, red.) die kosten vergoedt. Maar voorlopig heb ik alles zelf kunnen betalen. Een paar schoenen kost toch bijna twee honderd gulden. Pensioenvoor ziening moet ik ook zelf regelen. Iedere maand kost dat honderd gulden. En als je dan bedenkt dat ik maandelijks 2184 gulden bruto ontvang. Ik kan er mijn zoon niet meer van laten stude ren. Financiering krijgt-ie nau welijks. De bodem, die is bij ons al lang bereikt. Sterker nog, we zijn er al dwars doorheen." Zwartepiet Niet zo zeer de gemeente Ter neuzen, als wel de landelijke re gelgeving krijgt van Tieleman de zwartepiet toegeschoven. Hij is inmiddels in de pen geklom men om de noden van de banen poolers in het algemeen en die van hem en zijn gezin in het bij zonder in Den Haag aan te kaar ten. „Het probleem is dat we geen vuist kunnen maken, om dat maar weinig banenpoolers zijn aangesloten bij een bond. Daar moet wat aan verande ren." Gedrocht Voor Ad van der Made, Abva- Kabo-bestuurder van de regio Zuid-West (Zeeland en West- Brabant), is het verhaal van Wilfried Tieleman niet nieuw. Vanuit het veld kent hij de si tuatie van de banenpoolers. „Het plan van gesubsidieerde arbeid is een gedrocht, waar de vakbeweging met tegenzin aan meegewerkt heeft. Het gaat hier vaak om laaggeschoolden, die het wettelijk minimum inkomen ontvangen. Daar houden ze zo'n 1750 gulden netto in de maand van over en daar moeten ze alles van doen. Daarnaast is er geen enkel perspectief op wat anders. Die mensen staan met hun rug tegen de muur, Ze kunnen niet meer terug naar de bijstand zon der een strafkorting." Volgens Van der Made zijn er momenteel twee ontwikkelingen waar te nemen bij de banen poolers. „In eerste instantie zijn ze blij dat ze uit de bijstand zijn en aan het werk kunnen. Per slot van rekening ontvangen ze dan ook het minimum loon in plaats van zeventig procent daarvan. Maar na een maand of drie, vier merken ze dat een ander voor het hetzelfde werk niet alleen beter betaald krijgt, maar ook gebruik kan maken van allerlei secundaire voorwaarden. En dan begint het gemopper. Maar een werkgever heeft geen extra geld ter beschikking. Het is zeer onbevredigend wanneer je van uit een lange periode van werk loosheid geconfronteerd wordt met zo'n situatie, die bovendien geen enkel uitzicht geeft op een vaste, reguliere baan. Wij vin den: er is werk, of er is geen werk. En als het er wel is, dan moet dat fatsoenlijk gehono reerd worden." Ondernemingsraad Voorlopig lijkt het erop dat er dan nog een lange weg te gaan is. „Wij willen platforms opzet ten voor banenpoolers en van daaruit medezeggenschapsra den die moeten uitmonden in ondernemingsraden en een goe de CAO. Het probleem is echter dat de rechter heeft bepaald dat een bedrijf voor wat betreft ba nenpoolers niet or-plichtig is. En dat betekent dat wij nogal wat pionierswerk moeten doen," aldus Van der Made, die aan sluitend bevestigt dat slechts weinig banenpoolers georgani seerd zijn, zodat het moeilijk is om een 'vuist' te maken. Voor mensen met een minimum inko men geldt overigens een aange paste contributie. „Maar bij veel van deze mensen leeft een soort van ongeloof dat er nog iets fatsoenlijks te rege len is. Ze voelen zich door de maatschappij en vaak ook door de bond waarbij ze zijn aange sloten geweest in de kou gezet. De laatste twee jaar merken we wel een voorzichtige toename van het aantal banenpoolers dat zich aansluit bij de bond. Wij zullen in ieder geval blijven beuken op een goede CAO. Dat is de enige oplossing." Middelburg - Wegens het ple gen- van een drie jaar lange ontucht met zijn pleegdochter is gisteren in Middelburg de 44-jarige Vlissinger A. L. ge heel volgens de eis van de offi cier veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een jaar waarvan acht maanden voor waardelijk. Als bijzondere voorwaarde moet L. deelnemen aan een incest-da- dertherapie en onder toezicht ko men van de reclassering. De ontuchtige handelingen met zowel zijn pleegdochter als haar vriendinnetje vonden twee tot drie keer per week plaats. Een en ander begon toen de meisjes elf jaar waren en duurde tot midden januari van dit jaar. Er kwam een eind aan de ontuch tige handelingen van L. toen het vriendinnetje de zaak aan het rollen bracht. In haar vonnis hield de rechtbank er rekening mee dat het gezin L. graag weer terug wil hebben en een zwaarde re straf in dit geval niet in het be lang van het gezin zou zijn. Van onze verslaggever Terneuzen - De Terneuzense politiek heeft een lans gebro ken voor voetbalvereniging Terneuzense Boys. Het centrum voor verstandelijk gehandicapten De Sterre koopt weliswaar geen grond aan in het Zuidersportpark, maar de frac ties vinden dat er nu gekeken moet worden naar een vorm van voorfinanciering om de renovatie van de accommodatie toch te la ten doorgaan. Met andere woor den: de vereniging behoeft zich geen zorgen te maken. Wethouder P. Hamelinck meldde deze week dat het college van B en W zich momenteel buigt over de mogelijkheden. Renovatie De Boys wachten al lange tijd op een grondige renovatie en moder nisering van het complex, maar was daarvoor afhankelijk van de verkoop van de grond aan De Sterre. Maar die grond behoudt natuur lijk zijn waarde en kan dus door de gemeente re gelde gemaakt worden. In het verleden hebben zich al verscheidene kandidaten voor de grond bij de gemeente ge meld. B en W willen daar alvast op vooruitlopen en het geld voor de opknapbeurt eventueel voor schieten. Maar hoe het voorstel van het college er uiteindelijk komt uit te zien, dèt kan Hame linck nog niet aangeven. Wel wil hij kwijt dat er nog dit jaar dui delijkheid zal komen. Dependance De Sterre zag vorige maand af van de koop van anderhalve hec tare grond aan de Zuiderpark- laan in Terneuzen. Op die locatie zou een dependance komen voor twaalf bewoners met een uitbrei dingsmogelijkheid naar 36. Het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport gaf daar geen geld voor. Er wordt nu gedacht aan opvangsmogelijkheden in huizen, verspreid over de stad. Wedstrijdleider Jaap Hame link bij een rotte deur van een van de kleedruimtes van de Terneuzenze Boys. FOTO WIM KOOIJMAN Axel - Een achttienjarige man uit Axel deed aangifte van diefstal van bromfiets. Hij had de brommer laten staan op de Spuiweg, omdat hij er pech mee had gekregen, 's Avonds bleek zijn Honda gestolen te zijn. De brommer vertegenwoordigt een waarde van ongeveer 750 gulden. Terneuzen - Uit een kleedka mer van de sporthal in Terneu zen verdween een portemonnee met daarin een geldbedrag et enkele persoonlijke beschei den. De vijftienjarige eigenaar heeft aangifte gedaan. Hulst - Een twaalfjarig meisje uit St.-Jansteen kwam met haar fiets ten val, omdat ze werd aangereden door een bromfietser. Dit gebeurde on de Steensedijk in Hulst. De fietster liep enkele wonden aan handen, elleboog en knie op De bromfietser reed gewoon door. VOEDING EN KANKER - Op uitnodiging van de Zeeuwse Katholieke Vrouwen afdeling Sas van Gent verzorgt dr. De Marteleire uit Gent dinsdag 15 oktober een lezing met als on derwerp 'voeding en kanker'. De lezing wordt gehouden in cultureel centrum De Speije, aanvang 19.30 uur OUD PAPIER - Morgen wordt het oud papier in de wijken ten oosten van de spoorlijn weer opgehaald door het bestuur van harmonie De Vereenigde Vrienden. Zij beginnen hier mee om 09.00 uur. BIDT EN WERKT - De vrou. wenvereniging Bidt en Werkt houdt op 16 oktober de jaar lijkse verkoopdag in de zaal van de Bethlehemkerk aan de Frans Halslaan. Dit gebeurt van 14.30 tot 17.00 uur. Aange- boden worden onder meer handwerkjes, eigengemaakte jam, planten en droogbloemen. Voorts is er een rommelmarkt en een grabbelton. THE-DANSANT - In het Zuid- landtheater is zondag vanal 14.00 uur een thé-dansant, een activiteit van Hamelink. Van onze verslaggever Terneuzen - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Terneuzen onderzoekt of er reëele mogelijkhede zijn een schadeclaim in te dienen tegen het instituut voorver standelijk gehandicapten De Sterre. De gemeente doet dit omdat het instituut afziet van de koop van anderhalve hectare grond aan de Zuiderparklaan. Wethouder K. van der Hoofd zei gisteravond tegen de leden van de commissie Financiën dat het da gelijks gemeentebestuur er nog geen idee van heeft of een scha declaim haalbaar is. Dit na een vraag van het SGP-raadslid P. Hamelink of juridische stappen met betrekking tot de gang van zaken mogelijk waren. „We onderzoeken het serieus," aldus de wethouder, „omdat het toch een minder geslaaj manier van doen vinden zc twee overheidsinstellingen uit el kaar zijn gegaan." De gemeente Terneuzen reser veerde de grond ten behoeve va de bouw van een dependai» voor De Sterre, met hoofdvesti ging in Clinge, vier jaar lang. Het ministerie van heid liet echter onlangs geen medewerking te aan de gedachte plannen inTtr- Van onze verslaggever Terneuzen - De nieuwe bedrijfsloods van beroepsvisser R. Vos in buurtschap Othene bij Terneuzen mag van de gemeente blijven staan. Zoveel is duidelijk uit het voorbereidingsbesluit om het bestemming! plan Othene gedeeltelijk te herzien in verband met de bouw van de loods. De familie Levien uit de buurtschap Othene maakte deze zomer bijde gemeente bezwaar tegen de loods, die pal achter hun huis staat. bezwaar was ingegeven door vrees voor waardevermindering va woning, verlies van zonlicht en stankoverlast. In het voorstel om nu een voorbereidingsbesluit te nemen, me burgemeester en wethouders dat de procedure voor de bouw van de bedrijfsruimte op dit moment nog niet is afgerond. Opgemerkt wordt echter dat de bouw van een bedrijfsruimte op i plaats in het eerder genomen voorbereidingsbesluit wel was inbegre pen. De eigenaar van de loods, visser De Vos, heeft de bouw van de loods buiten de vergunningaanvraag voor de bouw van zijn huis aai de Otheense Kreek gehouden. Het college vraagt de gemeenteraad op nieuw in te stemmen met een gedeeltelijke herziening van het bestem mingsplan. Zo wordt de bouw van de loods alsnog planologisch gere- geld' u De commissie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening breng donderdag 17 oktober advies uit aan het dagelijks gemeentebest® over dit voorstel. De vergadering van de commissie is om 19.30 uur» de burgerzaal van het stadhuis. Van onze verslaggever Middelburg - De CDA-fractie in de Zeeuwse Staten vreest door het onderwijsbeleid van het kabinet het Voortgezet Spe ciaal Onderwijs (VSO) zal verdwijnen. En ook wordt de rol van Provinciale Staten voor wat betreft het voortgezet onderwi] uitgehold. menwerkingsverbanden te den ken. Het CDA heeft laten naga® dat een eenvoudig samenwe kingsverband in de ge®eeJ Roosendaal, Rucphen en Oud bosch al een kwart miljoen gw den kost. De provincies moeten wakf een goed gespreid netwerk onderwijsvoorzieningen, toef sneden op de behoefte van de^ dividuele leerlingen, aldus persbericht, en in dit kader de provincie ook een adviser Naar de mening van de staten fracties wordt deze advis een wassen neus als door d nister op deze wijze de hers turering vorm wordt ge8 Het VSO moet blijven en niet ondergesneeuwd wor" een onduidelijk fusieproc mammoetscholen, zo vin „We luiden de noodklok," meldt de fractie in een gisteren verzon den persbericht. Het gaat om het zogeheten ver- niewingstrajeet bij mavo/vbo/vso van de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen. Hij heeft volgens het CDA geld ter beschikking gesteld om voor deze onderwijssector zonder dat on derscheid tussen de schooltypen wordt gemaakt. De minister wil met het geld samenwerkingsver banden waardoor het VSO onder de werking van de Wet op het Voortgezet Onderwijs komt te vallen. Het CDA vreest nu dat dit het einde zal betekenen van het indi vidueel gerichte VSO. De bijzon dere deskundigheid, noodzake lijk voor het speciaal ondferwijs, moet behouden blijven, stelt het CDA. De meerwaarde van het opgaqn van het VSO in het regulier voortgezet onderwijs is zeer on duidelijk. Bovendien is er veel te weinig geld om aan dergelijke sa- CDA- i annr* De 'noodkreet' is ook d l CD A-statenfracties in Brabant en Limburg on kend. Van onze verslaggever Middelburg - De hoeveelheid flui de in de Zeeuwse lucht stijgt niet ven de door de provincie gestelde li „^kwaliteitsdoelstellingen maar overschrijdt nog wel de adv ■waarden van de Gezondheidsra 'nat blijkt uit het rapport 'Fluori metingen in Zeeiand 1992-1995'. Van onze correspondent Middelburg - Tegen de 33-ja- nge Vlissinger A. de N. is gis teren een gevangenisstraf van drie maanden plus drie maan den voorwaardelijk geëist. Omdat De N. de hem ten laste ■gelegde misdrijven had ge pleegd terwijl hij nog in een proeftijd liep, eiste de officier nog eens twee maanden cel, die hem destijds voorwaarde lijk waren opgelegd. Het geld dat De N. van de sociale dienst kreeg, was bij lange na niet genoeg om leuk van te kun nen leven. Om dat karige inko men enigszins op te vijzelen ging hij op zijn fietsje naar de Zeeuw se vissersvloot in Vlissingen en stal daar ruimhartig vis en pro viand. De vis werd verkocht en de proviand verdween in zijn eigen maag. Uiteindelijk werd al dat gesteel en de schade die er werd aange richt de vissers en de politie te gortig. In de late uren van 7 juni stelde de politie zich verdekt op. Binnen de kortste keren verscheen De N. en stevende op de welgevulde voorraadschuren van de vloot af. Een heterdaadje dus. De fiets, fietstassen, blikken bier en lege flessen alsmede een bos radijs werden in beslaggenomen. De N. was de beroerdste niet, toen mevrouw mr. Zomer als voorzitter van de strafkamer hem vroeg wat er met al die spullen moest gebeuren. „Fiets, tassen en bier terug. De flessen mag u weg gooien en de radijs? Die mag u houden." Op 2,4 oktober wijst de rechtbank DE STICHTING tot behoud van Roodkapje en de Boze Wolf, of tewel het duo Rijn en Trijn (Cé- cilia M. Meinders en Reint Laan), stelt dit weekeinde een nieuwe productie voor. In 't Beest in Goes vindt de première plaats van de voorstelling Wilde kind. Het is het verhaal van een kind dat opgroeit in het niemands land tussen stad en platteland. Het leeft daar met de dieren, loopt op vier poten en heeft nog nooit een mens gezien. Het leven van Wildekind verandert totaal als op een dag een verdwaald kind uit de stad langskomt. De twee kunnen het prima met el kaar vinden, maar als het stads kind thuis vertelt over de ont moeting, is Leiden in last. Wil dekind wordt gevangen en on derzocht. Als het meer mens dan dier blijkt te zijn, moet het naar school, waar het wordt geleerd zich te gedragen. Het verhaal wordt verteld door een maskermaker en een acteur. De machtstrijd tussen Wilde kind en de opvoeders heeft een verrassende ontknoping, waarin net stadskind een sleutelrol speelt. Zondag 13 oktober, aanvang 15.00 uur. EEN MAN, een vrouw en eer dansgezelschap bevolken de ko mende week het Zuidlandthea ter in Terneuzen, te beginnen met Angela Groothuizen die e vanavond haar nieuwe voorstel hng Wegwijs in Ikea brengt. Af en toe ingetogen dromerig aan weer opzwepend vitaal, on dersteund door een spetterende Pand, brengt zij een mix vai Kleinkunst, rock 'n roll en op- windend theater. Een avond vo mtelende melodieën, stevigi grooves en puntige teksten, me oogtepunten uit haar repertoi Pe> gecombineerd met speciaa sten ^6Ze SdoW Seschreven tek Zaterdagavond gaat het moder- cl (lnsgezelschaP Corny Jans ^anst het vijfde seizoen i de voorpremière van 'Wel een eer voor het vaderland t T °gen sterven'. Choreograf J3jen kreeg in 1994 de Aan moedigmgsprijs van de stichtin te K;6Ün dreed publiek aan pu n^en. 'Welk een eer...' is ee noreografie voor acht mannei ei i zie

de Stem | 1996 | | pagina 16