'Investering nooit voor één bedrijf' Loten om lapjes bouwgrond in plan Clingepolder-West DESTEM SE Dameszangkoor Sint Jansteen 30 jaar Sokken passen Hulst blij met meer geüniformeerd toezicht DAG KLAPPER Hontenisse zint op juridische stappen tegen varkenshouder en oma I DESTEM ZEELAND C2 toer gefeliciteerd Rijkswaterstaat over onderzoek: de 34e keer Souridmixshow j Osseweirit 5x10 40 jarig huwelijk editie zeeland Goedemorgen Bob Van Harte Gefeliciteerd met je 50 ste verjaardag Yuri Nekklachten na aanrijding Volkskermis in Clinge DE MAGIE VAN MUZIEK IS ZICHTBAAR GEMAAKT Bang&Olufsen Zeeuws-Vlaamse bibliotheken doen niet mee aan CAO-actie DONDERDAG 10 OKTOBER 1996 Van onze verslaggever r|jnge - De gemeente Hulst verwacht zoveel belangstel en voor acht lapjes grond in het nieuwe plan Clingepolder- West te Clinge datereenver- i lotjng aan te pas moet komen* wie een een stuk bouwgrond wil bemachtigen kan dat vanaf maandag 14 oktober aan de ge meente laten weten. In het plan Clingepolder-West zijn acht bouwkavels voor bungalows ge pland, variërend in grootte van 667 tot 840 vierkante meter. Het kan overigens nog wel even duren voordat aspirant-kopers daad werkelijk aan de slag kunnen. De bewuste grond is nog niet bouw rijp en er geldt ook nog geen on herroepelijk bestemmingsplan dat de bouw van huizen toestaat. Er is dan ook een speciale proce dure nodig om bouwvergunning te krijgen. De gemeente verkoopt de grond dan ook nog niet, maar reserveert de percelen voorlopig voor be langstellenden. Gegadigden moeten hun aan vraag schriftelijk indienen. Daarvoor zijn speciale formulie ren verkrijgbaar op de afdeling Stads- en Dorpsontwikkeling. Het toekennen van de aanvragen gebeurt in volgorde van binnen komst bij de gemeente. Dat komt niet op een dag, want alles wat op 14, 15 en 16 oktober binnenkomt wordt op hetzelfde stapeltje ge legd. Het is wel zo dat aanvragers die op een perceel een woning voor zichzelf willen bouwen voorang krijgen op particulieren en on dernemers die willen bouwen voor verhuur of verkoop. De ko per en zijn of haar gezin moeten te zijner tijd dan ook minstens een jaar zelf in het huis gaan wo nen. Zo niet, dan moeten ze een boete van 50.000 gulden betalen. Als er meerder aanvragen zijn voor een perceel - en de gemeente verwacht dat dit zo zal zijn - dan beslist het lot. De 'verliezers' krijgen wel meteen de kans een overblijvend perceel te reserve ren, voordat eventuele latere in schrijvers aan de beurt komen. De openbare loting vindt plaats op vrijdag 18 oktober om 15.00 uur in het Hulster stadhuis. ïemorgen... particulieren ^je, jubileum, huwelijk, verlovii,. lie, examen, Abraham enz. B >m 0,65 incl. B.T.W., één gr01e ;el verplicht. iaat 35 X 40 mm 26.- incl. B.T W aanvraag. Foto's worden niet 5.312.313 of geef uw tekst 2 dagei bij één van onze kantoren. :e richten aan: De Stem, Postbus da t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. fccht voor teksten, foto 's en tekeningen van redenen te weigeren. de opdrachtgever van deze uitgever bekend te zijn. Indien cgen met opgave van een tst wordt, is men verplicht zich te oming van misbruik. Uitgever it opdrachtgever bekend te maken ntwoordelijk voor de in de voorkomende teksten. de erd met jullie 50-jarig huwelijk. Bonny en Patrick. nhoek, Dennis Blom Raamsdonl (Verhagen Baarie Nassau Van onze verslaggever Hulst - Rijkswaterstaat zal nooit investeren in verkeersvoor- zieningen ten behoeve van één particulier bedrijf. C. Vinke, hoofd van Rijkswaterstaat in Zeeuws-Vlaanderen, zegt dat in een reactie op het onderzoek van de Heidemij naar de verkeers afwikkeling in en om Hulst. Het onderzoek richtte zich met name op de problemen die wor den veroorzaakt door de bezoe kers van het meubelbedrijf Mor- res en de Heidemij heeft daarvoor verschillende oplossingen aange dragen. „Het is bij ons nog niet helemaal uitgekristalliseerd wat we willen doen en wie dat moet gaan betalen," stelt Vinke. „Na tuurlijk willen we helpen de ver keerssituatie bij Hulst op te los sen en we zijn zelfs bereid er in te investeren. Maar niet dus als het gaat om maatregelen ten behoeve van één bedrijf." Het onderzoek van de Heidemij heeft overigens in feite weinig originele ideeën opgeleverd. Bijna alle aangedragen sugges ties voor verbeteringen zijn ooit al eens in Hulst geopperd. Wethouder G. van de Voorde geeft dat desgevraagd toe. „Maar het rapport moet vooral worden gezien om de drie betrokken Kijk vanavond allemaal! overheden, gemeente, provincie don! maal mee, want Mike doet wel heel goed z'n bi WZA hoildt VOOr RTL 4 20.30U.) Van onze correspondent Als ze hem missen is hij vissen. Al is het niet aan hemti i IJzendijke - De West-Zeeuws- zien toch wordt hij Vlaamse Autoclub (WZA) houdt zondag 13 oktober haar jaarlijkse Osseweirit. Het wordt de 34e uitgave van deze auto-puzzelrit. De rit, met een lengte van circa 35 kilometer is uitgezet door de bestuursle den van de WZA, Jan Verg ouwe en Sjaak Steijaert uit Zuidzande. De Osseweirit telt mee voor het clubkampioenschap 1996, maar ook niet-leden van de WZA kun nen hieraan deelnemen. Ze kun nen kiezen voor de wedstrijd- of de toerklasse. Voor iedere equipe is een prijs(je) beschikbaar. De winnende equipe komt voor een jaar in het bezit van de wisseltro fee, in 1962 beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van de toen nog zelfstandige gemeente inna*'Jzen^ike' De equipe die de is vandaag 4 j meeste strafpunten oploopt mag de poedelprijs in ontvangst ne men: een echte ossestaart. Inschrijven voor deelname is'mo- jp)k lp het Hofzichttheater aan DU I3.3.T Ikoninginnestraat in IJzendij- W W kevan 13.30 tot 14.30 uur. Vandaag is het te doen, o pa gaat met pensioen H.G. heel de reutemeti Pa en Ma Hartelijk Gefeliciteerd met jullie Cor en Margriet en kleinkinderenLeander, Adriek en Carlos. en dat is geen grap! José nog vele jaren en beterschap. Jouwt ?S?dstraaU2,4532CG *0115.645769, fax 0115-645742. «meteuren: Peter Oggel (editiechef), r™ van den Assem, Frank van Cooten, (plv. ed. chef), Rein van der I Goes- 0 de Puysseleijr. "olstraat 1,4461 JK M?!13"273700' fax 0113-273701. »erslaggeveCr)eSMa3S(pr0vincie" Hulst: laudeloo 16,4561 ES y?'14'37277<Uax 0114-372771. Eurnnf w6n: Ger'ach Hochstenbach, Ma, Dick, Hanny, P6teo FHwin Esther en Rona'"- jPortredactie Zeeland- ooKoomen ,!™ïmv5 O"5-645751 «'zondag 0115-645753 Jdvertentie-expioitatie ?es«m enZVK 'erneuzen: Pandstraat 3^4532 CG Harïü: le' Privé 0115-563976, Jammers, pr]vé Qj1 I f^eloo 16,4561 ES «■>372770 I E(U^enwoordigers: Ua'ilnVedrSstn,!rfde'privé 0114-314570, vcstraeten privé 0114-316755. H.G. Ma,Anita, Eric en ■iarrpi mijne. J Hiep hiep hoera viert vandaag zijn 1 ste verjaaraay- Kusjes ^tijden: Oma opavanHeliw, Oma opa van I 30 -17.00 i en Rijkswaterstaat op één lijn te krijgen," zegt de wethouder. „Het moet dus ook eens door een ander gezegd gezegd worden. Het pluspunt van dit rapport is dat de verschillende alternatieven nu eens goed zijn onderzocht en on derbouwd." De wethouder wil nog niet te diep op het onderzoek ingaan, omdat er alleen nog maar een concept rapport ligt. Op dit moment wordt een en an der nog door de Heidemij bijge schaafd. Het definitieve onder zoeksrapport is over een week of drie gereed. De verwachting is echter dat daarin geen erg grote wijzigingen meer zullen worden aangebracht. Enkele aangedragen suggesties hebben in ieder geval in Hulst de wenkbrauwen al doen fronsen. Zoals de aanleg van een parkeer terrein aan de noordzijde van de binnenstad, nabij de Dubbele Poort. In het verleden hebben burgemeester en wethouders al eens tevergeefs geprobeerd een dergelijk voorstel door de ge meenteraad te krijgen. De raad zag zo'n parkeerterrein toen niet zitten. Ook het idee om een parkeerter rein voor het meubelbedrijf Mor- res westelijk van de rijksweg via een voetgangersbrug met het Morresterrein te verbinden roept in Hulst gemengde gevoelens op. Vroeger had de gemeente zelf zo'n brug als voetgangers- en fietsverbinding tussen Hulst en Sint Jansteen. Het bouwwerk werd echter regelmatig geramd door verkeer op de rijksweg. Vanwege de grote onveiligheid heeft de gemeente toen besloten een tunnel onder de rijksweg te leggen. Van de Voorde zet dan ook zijn twijfels bij een brug naar het westelijke Morres-parkeer- terrein. Bij Morres wil men nog geen reactie geven op het verkeerson- derzoek. „Wij willen niet vooruit lopen op de definitieve versie van het rapport," zegt directeur A. Koopmans. Terneuzen - Een 43-jarige auto bestuurder uit IJzendijke be merkte afgelopen dinsdagmiddag te laat dat een 24-jarige Terneu- zenaar zijn auto stopzette voor de verkeerslichten op de rijksweg 61 nabij de brug Sluiskil. De auto van de Terneuzenaar raakte zwaar beschadigd aan de achterkant. De bestuurder liep nekklachten op en werd voor on derzoek overgebracht naar het ziekenhuis in zijn woonplaats. Van onze verslaggever Clinge - Voor de tweede keer vindt van vrijdag 11 tot en met dinsdag 15 oktober de Clingse volkskermis in café De Gouden Kroon plaats. De kermisattracties staan vrijdag van 16.00 tot 22.00 uur en in het weekend van 14.00 tot 23.00 uur (zaterdag) en 22.00 uur (zondag) voor het publiek opgesteld. Vrij dag begint om 19.30 uur een ker- misschieting en er is, net als za terdagavond, om 20.00 uur een disco-avond met medewerking van Dolce Vita en om 23.00 uur tombola. Zaterdag is er ook een voetvolleytoernooi, dat om 14.00 uur begint. Zondagmiddag is het de beurt aan de jeugd, die tussen 14.00 en 17.00 uur allerlei spelle tjes kan doen. Ook is er die mid dag een competitie sneltoepbil- jarten. De volkskermis wordt af gesloten met een kermiskaarting op maandag om 20.00 uur en op dinsdag om 14.00 uur. In de Vurssche in Axel werd gisteren de jaarlijkse bazar gehouden en ook deze keer was de belangstelling weer groot. In alle kraampjes werden goede zaken gedaan en de sfeer was als vanouds opperbest. foto wim kooijman Van onze verslaggever Hulst - Politiek Hulst juicht het toe dat de gemeente vol gend jaar 30.000 gulden opzij zet om het initiatief voor meer geüniformeerd toezicht op straat voort te zetten. Dat blijkt uit de algemene be schouwingen van de verschil lende fracties in de Hulster gemeenteraad. De politieke partijen reageren daarmee op de proef die afgelo pen zomer op initiatief van de on dernemersvereniging Hulst Rey- naertstad is gehouden met het in zetten van geüniformeerde mede werkers van een particuliere be wakingsdienst. „We moeten alle mogelijkheden aangrijpen om dit te behouden en zo mogelijk uit te breiden," ver tolkt P. Steijaert (lijst Brugge- man) de gevoelens. „Het zoge naamde blauw op straat is zeer belangrijk. Ook de kleine kernen moeten meer bezocht worden door dit 'blauw' dan nu het geval is." Dat er aan extra geüniformeerd toezicht een 'prijskaartje' hangt is voor D66 'voor de hand lig gend'. „Voor D66 gelden ook niet alleen de belangen van de onder nemers, maar zeker ook van de burgers van Hulst in het alge meen." De democraten zeggen regelma tig geluiden te horen over de on veiligheid in Hulst en willen we ten wat burgemeester en wethou ders daaraan willen doen. Groot Hulst/Gemeenschappelij- ke Belangen is eveneens van me ning dat de gemeente best wat geld mag bijdragen aan extra geüniformeerd toezicht in het winkelgebied. „De veiligheid van het winkelend publiek staat bij ons voorop." De PvdA vindt toezicht op straat een overheidsverantwoordelijk heid en is dan ook tevreden met het voornemen om volgend jaar met de proef door te gaan. „Wij hopen dat ook na 1997 meer extra toezicht op straat gehandhaafd blijft," aldus de sociaal democra ten. Het CDA vindt ook dat de ge meente een financiële bijdrage Het jubilerende Steense dameskoor. Van onze correspondent Sint Jansteen - Het dames zangkoor van Sint Jansteen viert vandaag tijdens een fees telijke bijeenkomst in het Reynaertshof in Hulst het der tigjarig jubileum. Extra aandacht is er tijdens die viering voor de acht vrouwen die vanaf de oprichting deel uit ma ken van het koor. Het gaat om A. Buysrogge-Pieters, R. Beugels van Dorselaer, M. Peersman-Fer- ket, A. Henderiks-Sponselee, A. de Burger-Weemaes, V. van Dorsselaer-Braem, T. van Looy- Weemaes, G. Verstraeten-de Guchteneire. In 1966 nam pastoor Baars van de parochie van de H. Johannes de Doper het initiatief tot het op richten van een dameszangkoor. Dit initiatief werd verder uitge werkt door dirigent-organist Jan de Potter. Het lukte hem uitein delijk om met zo'n zeventien le den te starten. Het dameszang koor was geboren. Dit betekende onder andere dat vooral de rouw en trouwdiensten door de muzi kale begeleiding van het dames zangkoor een sfeervol tintje kre gen, terwijl ook de zaterdaga vonddiensten met zang werden opgeluisterd. - Ook nu nog verzorgt het jubile rende koor, dat inmiddels uit 37 leden bestaat, de rouw- en trouwdiensten. Daarnaast wordt er door dit koor om de veertien dagen gezongen tijdens de zater dagavonddienst. Natuurlijk gaat dat zingen in de verschillende diensten niet van zelf. Daar moet voor gerepeteerd worden. Wekelijks komen de koorleden bijeen om hun reper toire door te nemen en aan te vul len. Tot 1 januari 1992 werden zij daarin bijgestaan door dirigent- THEATER TERNEUZEN Les ballets Africains - Heritage - 35 dansers en musici - Zuidland- theater - 20.00 uur MUZIEK SLUISKIL Korenmiddag - het SWOS met 5 andere koren - Welzijnscentrum - Meulengat49 FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Inde pendence Day Podium 't Beest - 20.30 uur Shan- gai Triad HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Independence Day 20.00 uur Twister 20.00 uur A time to kill 20.00 uur The Quest 20.00 uur De Zeemeerman BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Independence Day 20.00 uur The nutty professor 20.00 uur Phenomenon 20.00 uur The Quest GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Dia- bolique 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur In dependence Day 22.30 uur Striptease 20.00 en 22.30 uur Fargo 14.30 en 17.00 uur The Quest 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Nutty Professor 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Trainspotting 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Phenomenon 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Twister 14.30 en 17.00 uur It takes Two 20.00 uur The Rock KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Independence Day 20.00 uur Diabolique 20.00 uur The Nutty Professor 20.00 uur Twister DIVERSEN CLINGE Ouderengymnastiek - Malper- tuus Anton Pieck en pergamano - Malpertuus - ANBO -13.30 uur OSSENISSE Koersbal - Hof ter Nesse - 14.00 uur AXEL Kaarting - Gregoriuscentrum - 14.00 uur HENGSTDIJK Kaarting - café 't Jagershuis -14.00 uur WESTDORPE Kaarting - Concordia -13.30 uur LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - café De Lamsoren-13.30 uur GRAAUW Kaarting - Gemeenschapshuis - 13.45 uur Van onze verslaggever Kloosterzande - De gemeente Hontenisse heeft een juridisch specialist te hulp geroepen om te bezien wat voor actie er mo gelijk is tegen varkenshouder Lavrijsen, die aan de Langeweg bij Ossenisse een illegale mestkelder heeft gebouwd. moet leveren, maar legt de zaak ook op het bordje van de onder nemers. Aan de gehouden proef deed maar een beperkt aantal winke liers mee. „Vanuit kostenoverwe gingen, maar ook uit solidariteit met elkaar, is het van belang dat bij voortzetting van dit project alle ondernemers mee participe ren," betogen de christen demo craten. De WD tenslotte dringt aan op het inschakelen van de mensen van de vrijwillige politie. Dat is niet alleen goedkoper dan een particuliere bewakingsdienst, maar die mensen zijn ook wette lijk bevoegd om op te treden. „Een wezenlijk verschil," vinden de iiberalén. De mestkelder werd zonder bouwvergunning op een zaterdag met man en macht aangelegd. Toen de gemeente er lucht van kreeg was het mestbassin al kant en klaar en was de gemeente te laat om de bouw stil te leggen. Uit angst om straks een schade claim aan de broek te krijgen wil de gemeente de varkenshouder niet metèen sommeren zijn bouwsel af te breken. „Er kleven nog wat haken en ogen aan," al dus een gemeentelijk woordvoer der. „Het is niet zo simpel als het lijkt. We willen straks niet wor den teruggefloten met alle gevol gen vandien." De mestkelder is nog niet in gebruik genomen en met behulp van een jurist, die el ders in het land al meer met dat bijltje heeft gehakt, wil de ge meente proberen de zaak alsnog tegen te houden. De Regionale Bestrijding Var kens Invasie (RBVI) is van me ning dat de gemeente Hontenisse de varkenshouder gewoon op dracht moet geven zijn mestkel der te slopen, zegt woordvoerster Janny Erpelink. De vork zit nogal vreemd in de steel. De varkenshouder aan de Langeweg heeft enerzijds een bouwvergunning voor een gewo ne varkensstal en anderzijds een milieuvergunning voor een zoge naamde groen-label-stal, waar wel een mestkelder verplicht is. „Dat past dus niet bij elkaar," zegt mevrouw Erpelink. „Wij hebben het altijd al gezegd dat deze varkensstal niet kan draaien volgens de milieuvergunning. Dat wist de eigenaar ook al vanaf het begin. Die mestkelder is ille gaal. Dat de man daar nu achter af alsnog een bouwvergunning voor heeft aangevraagd doet daar niets aan af." RBVI heeft over de kwestie al herhaaldelijk brieven aan de ge meente geschreven. „Ze doen hun best wel, maar echt optreden blijft te lang uit. Als ik zonder vergunning een dakraam aan breng, krijg ik de gemeente op mijn dak. Maar als je uit Brabant komt en een grote mond hebt mag blijkbaar allesin de gemeente Hontenisse." De betrokken varkensmesterij is nog in een opstartfase. Op dit moment herbergt de stal ruim 4.000 varkens. Uiteindelijk mo gen het er 6.700 worden. (ADVERTENTIE) Ooit kiest u voor mooist BeoSound Ouverture Met een licht gebaar van uw hand schuiven de beide glazen deurtjes open. U vindt daarachter een CD, radio en cassette. Dat alles in een vormgeving waarvan alleen Bang Olufsen het geheim kent. see. hear. feel. Axel Van Cadsand Bang Olufsen Center, Stationsstraat 7. 3 jaar garantie Van onze verslaggever Oostburg - De Zeeuws-Vlaamse bibliotheken zullen vandaag niet vertegenwoordigd zijn tijdens de bibliotheekactie in Rot terdam. Die manifestatie wordt gehouden omdat de CAO-on- derhandelingen vastgelopen zijn. foto camile schelstraete organist Jan de Potter. Op die da tum nam hij afscheid en gaf de dirigeerstok over aan Irene Du- rinck uit Walsoorden. Het bestuur van het koor is blij dat de laatste jaren ook jongere leden zich hebben aangemeld. Het hoopt dat dit voorbeeld ge volgd zal worden. Naast de jubileumviering van vandaag wordt er op 24 novem ber voor de tweede keer 'Steen Muzikaal' gehouden. Ouderen-, heren-, dames- en kinderkoor en de fanfare presenteren zich dan aan de bewoners van St.-Jan- steen. Het bibliotheekpersoneel wil loonsverhoging, 36-urige werk week, gedeeltelijk doorbetaald ouderschapsverlof en nog wat se cundaire arbeidsvoorwaarden. Het alternatief zoals de in de WOB (Werkgevers Openbare Bi bliotheken) verenigigde provin ciale bibliotheekcentrales heb ben aangeboden - uitsluitend een loonsverhoging- wijzen zij van de hand. We wachten de onder handelingen eerst af, laten mede werkers van de bibliotheken in Hulst en Terneuzen weten. Dat zegt ook directeur W. Hamans van de bibliotheek West-Zeeuws- Vlaanderen. Zij vond de aankon diging van de manifestatie in Rotterdam voorbarig omdat er gisteren nog onderhandelingen zijn gevoerd. „Laten we die eerst maar eens afwachten." Vandaag komen de directies van de bibliotheken in Hulst, Sas van Gent, Zierikzee, Oostburg en Yerseke bijeen om te praten over de resultaten van die onderhan delingen. Die bibliotheken vallen onder de Stichting Centrale Werkgeefster Openbare Biblio theken. De animo voor de manifestatie is volgens Hamans nihil omdat in bibliotheken vooral parttimers werken. „Bovendien moeten de bibliotheken natuurlijk gewoon openblijven."

de Stem | 1996 | | pagina 15