sHHHSSi Hoek staat voor loodzwaar karwei 'Hij deed het allemaal zo graag 6Ik zie veel positieve punten' GP driebanden bij KOT in Terneuzen KORT Radoslaw Szulc (viool) Mary Drews (piano) Kamermuziek SPORT ZEELAND B4 IEUWS t en Zelzate Eindhoven >rfbalselectie fcn Rusland r Jong Portugal iterland Isse jereerd enners gehandhaafd "baltrainer Mn onze sportmedewerker AZW mag tegen WHS proberen blazoen op te poetsen KNVB-ZATERDAG- VOETBAL 'Korfbalmonument' Rinus Nieuwdorp stopt als afdelingsbestuurder Onderwijs SgKSteKS Districtsvoorzitter Rien Westveer haakt af wegens verhuizing Zeeuws-Vlaams toernooi sterk bezet SPORTNIEUWS KORT Zeeuws-Vlamingen naar NK surfen Drie Zeeuwen naar marathon Athene Kloetinge klopt De Cocq Mozart, Prokofjev, Paganini, Berlioz. OKTOBER 1996 g: BESTEM DONDERDAG 10 OKTOBER 1996 in de zwembaden te Hukt r de Zeeuwse zwemcompe' hoofdklasse de teams van lictor. De Bruinvis is in Zei l Schelde, Scheldestroom R a in de eerste klasse. I) komt zondagmorgen in an de start. De wedstrijden den van de Zeeuws-Vlaam de overige Zeeuwse zwem" n plaats in de landelijke fj. van Nederland. ihoven, die zondag de der- Ite aan goede bezetting Bij •iet persoonlijke records on- Bajdus hebben aanspreken- m naam staan. Beblo liep aj Simone Staicu met een per- iete. Mieke Hombergen doet 37.18 die de 39-jarige atlete tie verwezenlijkte. Met een ïarathon, twee weken gele- teruggekeerd in de nationa- tegen België op 13 oktober was drie jaar afwezig. Ze Rohda, die zich wegens een Jtaart (Bel) is als volgt: Jiska -Arnhem), Trienke Koopmans Nic), Daniela Riet (Deetos) lis (Die Haghe), Rob Middel- c), André Simons (PKC), Ron is Voshart (Deetos). envolleybalteam is voor de e in groep B ingedeeld met »lympische kampioen begint n 18 mei met twee wedstrij- ië, Spanje en Italië, groep C ^je en Argentinië of Polen. is aan Moskou toegewezen, atst voor de eindronde. Als ste twee landen eindigt, valt kie poules af voor de finale. Juid-Korea speelt Nederland vee duels met Rusland (uit), -Korea (thuis) en Cuba (uit), moeten alle voorwedstrijden het record van 13,5 miljoen i vorig jaar. De winnaar ont- ep C plaats te moeten maken rnationale volleybalfederatie het de voortdurende onenig- tur van de Argentijnse bond i trefzeker voor Jong Portu- llve week geleden zijn debuut ub, maakte woensdag tegen rmee had de voormalige spe- ngrijk aandeel in de 4-2-zege, iien op naam van Beto en Ago- |ificatiewedstrijd voor spelers ftrijd tussen Jong Engeland en uur later begonnen "dan ge- ilding. een dag na de bomexplosie in ruimde het stadion. Nadat de akje tot ontploffing had ge- i en de wedstrijd aanvangen. jeeft zijn contract met Vitesse ïaakte gebruik van de optie in lenging met een seizoen voor- t betaalde voetbal in 1982 bij wedstrijden voor de club uit 187/88 komt de verdediger uit 249 duels speelde. Naast zijn C-jeugd van Vitesse. "3 heeft de volgende spelers uit ■oorwaardelijk: Huysen (AZ). elsior); een wedstrijd: Van der boete: Achterberg (trainer Ro- s voorlopig uitgeschakeld. De eeft in Australië, waar ze met an aan haar rechterelleboog. e Spelen in Atlanta uitkwam I verspringen, kreeg klachten ssen. Onderzoek toonde loszit- j aan. Een operatie bleek nood- sinds kort fulltime werkzaam Koninklijke Nederlandse Atle- jaar hoogstwaarschijnlijk nie nen speerwerpen na deze bles- paar dagen geleden sprak, was mgen kan ze voorlopig natuur- eind oktober naar Nederland inse wielercoureurs van kracht. Dat bepaalde male wielerfederatie UC3 &s gen de sancties die de UCI n bij een dopingcontrole, ng van acht maanden, veTr>T. n boete van 3000 gulden be ;ijdens de Ronde van Picar van Duinkerken. Vorige w vee coureurs. het einde van het seizoen als De 33-jarige trainer kari n eren met zijn drukke baa :nkort voor de tweede keer hzoen 1993-94 interim-train*' j veroverde dit jaar met de versloeg Oost-Arnhem in Wolsink 45 interlands Hij ,tond zeven keer in de fma k te gast bij Achilles Veen. Ldeklasser AZW krijgt V 0p bezoek en derdeklas- Zaamslag zet de poorten pell voor WIK. In dezelfde - verkast Terneuzensè joys naar De Meeuwen. ïreugde en verdriet liggen in de alt dicht bij elkaar. In Hoek ,ad dat in de laatste twee we ken nogmaals bewezen. Was het 1(m Rijnsburgse Boys huilen „et de pet op, tegen Heerjans- Jam liep het weer °P rolletjes. Baarbij mag aangemerkt worden jst de Heerjansdammers geen grootse uitstraling hadden. Een echte graadmeter was het dus niet. Dat mag wel gezegd worden van het duel met de equipe van trainer Ad Bakker, die vorige week bij Hoek toeschouwer was, omdat Achilles Veen niet moest spelen wegens een afgelasting in Rijnsburg. Bakker werd dus wat wijzer over zijn komende tegen stander en zag Hoek een riante score opbouwen. Een constate ring die tot voorzichtigheid noopt. Achilles Veen kan uit die les profijt trekken en vanuit een gesloten defensie opereren. Iets wat de ex-verdediger van NAC en zijn mannen wel toevertrouwd is. Temeer daar hij weet dat Hoek aan zal vallen omdat het jagen op een doelpunt nu eenmaal bij het huidige Hoek hoort. Deze speel- trant kan dus in de kaart van de thuisclub uitpakken, omdat men hier graag de counter hanteert. Hoek krijgt versterking van de Belg Serge van de Walle, broer van Benedikt van de Walle, die momenteel al bij Hoek speelt. Serge van de Walle is een 25-jari- ge middenvelder, eigendom van Cercle Brugge (hij speelde er zo'n vijftig wedstrijden in het eerste) en vorig seizoen in Harelbeke spelend. Van de Walle was enkele maanden geblesseerd en wil graag bij Hoek gaan voetballen. AZVV heeft zaterdag de winst hard nodig. „Zeker," weet team leider Willy Stallard, die verder zegt: „We moeten winnen om in de middenmoot te geraken. Tegen WHS moet duidelijk worden of de ingezette opgaande lijn zich voortzet. We hadden dat graag tegen Bruse Boys vorige week ge zien, maar aangezien we met een afgelasting te maken kregen, moet dat zaterdag maar aange toond worden." AZW, dat tegen de toppers startte, gaat nu een reeks duels in waarin het punten moet pakken. De Axelse tweede klasser moet dat in het vervolg doen zonder Eric Dey, die stopte en zaterdag mogelijk eveneens zonder Gerben Steijaert, die een schorsing wacht. Een klasse lager ontvangt Zaam slag WIK'57 uit Kerkwerve. Zaamslag-doelman Sjaak Pau- lusse: „Een tegenstander die ge klopt moet worden willen we naar boven blijven kijken." Vori ge week ging Zaamslag met 4-2 de boot in bij Wolphaartsdijk en dat was een tegenvaller. „We hebben het daar af laten weten," aldus de 31-jarige sluitpost van de groen-witten. WIK'57 is voor Sjaak Paulusse een tegenstander waartegen het foutje van vorige week uitgepoetst moet worden. Dat hij het bij de equipe van trai ner Jan de Lobel, tegenwoordig in Oosterhout woonachtig, best naar zijn zin heeft, geeft hij grif toe. Een teken dat Zaamslag het loodzware kleed dat het vorig jaar meetorste van zich af heeft gegooid. Terneuzense Boys liet het vorige week in een matig duel eveneens afweten. Meeuwen is de volgende tegenstander van de oranje-zwarten van trainer Jaap Goossen. Tevens een gastheer waarvan de Terneuzenaren moe ten kunnen winnen. PROGRAMMA Hoofdklasse A: Scheveningen-Lisse, ARC-Veere, Quick Boys-ASWH, Kloetinge-Katwijk, Noordwijk- Rijnsburgse Boys, Achilles Veen- Hoek, Heerjansdam-Kozakken Boys. Eerste klasse C: Groote Lindt-Roda Boys, Good Luck-Dinteloord, Oost- kapelle-Spijkenisse, Wilhelmina- BLC, Altena-WGZ, RWH-Yerse- ke. Tweede klasse E: AZW-WHS, WC'68-Kapelle, Dauwendaele- SSV'65, Arnemuiden-'s-Heer- Arendskerke, Rillandia-Middel- burg, Serooskerke-Bruse Boys. Derde klasse A: SKNWK-Wemel- dinge, DFS-VCK, Bevelanders-Co- lijnsplaatse Boys, Heinkenszand- Wolphaartsdijk, Zaamslag-WIK, Meeuwen-Terneuzense Boys. Vierde klasse A: Nieuwland-Cad- zand, Vrederust-Borssele, Spui- GPC, SVD-ZPR'84, Waarde-Apol- lo'69, Nieuwdorp-Krabbendijke. Vierde klasse B: Stavenisse-Hoede- kenskerke, Brouwershaven-Chris- landia, Smerdiek-Klundert, Uni- tas'30-ZSC'62, Mevo-Duiveland, DSE-Alllance. 0»or Rinus de Doelder ftrneuzen - Rinus Nieuwdorp, het 'korf balmonument' uit Terneuzen stopt er mee. Vanavond, donderdag 10 oktober, neemt hij tijdens de najaarsvergadering van het Korfbalverbond, afdeling Zuid-West, af scheid als afdelingsbestuurder. Hij heeft er dan ruim 40 jaren als bestuurder opzit ten, niet alleen in de korfbalwereld, maar ook op andere maatschappelijke terrei nen. KORFBAL Het begon allemaal in 1938. De jonge Nieuwdorp kwam via een propagandawedstrijd in zijn woon plaats Souburg met korfbal in aanraking. In die tijd was er nog in elk dorp van enige betekenis een korf balclub. Hij sloot zich aan bij Animo in Souburg en kwam al snel in het eerste team. „Hoofdzakelijk op basis van mijn lengte," zegt Nieuwdorp. Hij verhaalt smakelijk over de toenmalige omstandigheden: korfballen op een boerenwei, waarvan eerst de koe- ieplakken verwijderd moesten worden. Toen was dat nog in drie vakken. Nieuwdorp was een groot voorstander van het tweevakkenkorfbal wat tot hef tige discussies leidde. „Nu hoor je er niemand meer over," stelt hij tevreden vast. Tijdens de oorlog kwam het sporten op een laag pitje te staan. Vele clubs gingen ter ziele, om na de bevrijding weer te herrijzen. Zo ook Animo, waarvan hij de heroprich ting in 1948 meemaakte. Zelf is hij dan al uit Sou burg weg. Na zijn HTS-opleiding werktuigbouw in Dordrecht belandde hij bij de Nederlandse Spoor wegen in Utrecht. Het 'vrij reizen per trein' gebruik te hij in de weekeinden om naar Souburg te trekken. Een wereldreis in de tijd dat er nog op zaterdagoch tend gewerkt moest worden. Wel kwam hij zo steeds net op tijd om aan de wedstrijden mee te kunnen doen. Na een korte tussenstap bij het Gemeentelijk Gasbe drijf in Den Haag, volgde hij in 1951 zijn grote pas sie: het onderwijs. Inmiddels in het bezit van de noodzakelijke diploma's werd hij benoemd aan de LTS in Terneuzen. In Terneuzen was het korfbal en kele jaren daarvoor ter ziele gegaan. Samen met en kele anderen heeft hij dat weer nieuw leven ingebla zen. Luctor werd de club, waarvan hij tot vorig jaar bestuurder was; eerst als secretaris en bijna 40 jaren %roorzitter. werd bestuurslid van de toenmalige Zeeuwse wfbal Bond, die in 1969 opging in. de afdeling Zuid-West. Die omvat Zeeland, het westelijk deel van Noord-Brabant en het gebied rond Dordrecht. In de ZKB vervulde hij de functie van penningmees ter, later die van competitieleider, wat betekende to hij zelf de wedstrijdprogramma's moest maken en de scheidsrechters aanwees. „Een heidense klus," ddus Nieuwdorp. In het begin van de zestiger jaren kwam er onenigheid over het aanwijzen van de scheidsrechters. Nieuwdorp, nooit te beroerd een verbale strijd aan te gaan, stelde zich niet meer her kiesbaar. Dat leverde natuurlijk problemen op, want voor die stoel stond men niet in de rij. In de pauze van de algemene vergadering in Goes werd dan ook uink wat druk op hem uitgeoefend om zich alsnog herkiesbaar te stellen. Hij zwichtte, waarmee een mini-crisis in het bestuur bezworen was. Saillant detail: het al als afscheidscadeau gekochte fototoe stel mocht hij houden. Nieuwdorp had inmiddels het spelen verruild voor het arbitreren. Daarin bereikte hij niet de absolute top, maar hij drong wel door tot de overgangsklasse. Aan die loopbaan kwam een vroegtijdig einde door een forse hernia. Het seheidsrechterswezen ligt hem nog steeds na aan het hart. Als docent scheidsrech- tersopleidingen heeft hij veel huidige arbiters opge leid. Ook daar gaat hij mee stoppen, maar hij blijft voorlopig nog wel beoordelaar. Ook dat levert wel eens conflicten op, vooral als het rapportcijfer wat tegenvalt. Ook dan is Nieuwdorp vasthoudend en strijdlustig. Het komt af en toe voor dat scheidsrech ter en beoordelaar niet als vrienden uit elkaar gaan. Bestuurlijk bewaart hij de beste herinneringen aan de tijd van de reorganisatie van het korfbalbestel in het seizoen 1968-1969, waarin hij samen met de an dere prominente korfballer in Zeeland, Ton Marte- ijn, de kar trok. Vele drempels moesten geslecht worden, wat met al die 'koninkrijkjes' niet eenvou dig was. Vooral in het Dordtse was er veel weer stand. Meteen daarna volgde de fusie met de Chris telijke Korfbal Bond. Dat was minder heftig. De or ganisatie stond er al en er was al een samengewer king in competitieverband. De beloning was uitein delijk een goed lopende afdeling, die in de zeventiger jaren kon oogsten. De ledengroei in die tijd was on gekend. Dat kon niet meer gebeuren met de manier waarop vroeger werd bestuurd. Nieuwdorp: „De amateuristische organisatie van toen is omgesmeed tot een professionele organisatie met een afdelings bureau, bemand door vakmensen." Wat dat betreft is Nieuwdorp steeds meegegroeid met zijn tijd. Duizendpoot Korfbal is overigens niet het enige terrein waarop duizendpoot Nieuwdorp zich verdienstelijk heeft gemaakt. Naast zijn drukke werkzaamheden als le raar, later schooldecaan, adjunct-directeur en tot slot directeur van de MTS/MEAO in Terneuzen, was hij drie jaren lang wethouder van de gemeente Ter neuzen. Daarnaast is hij actief geweest in de Zeeuw se en Terneuzense sportraad, waarvan hij de afkal ving nog steeds betreurt. „De privatisering in de sport heeft toegeslagen. Ge miste kansen," aldus Nieuwdorp. Ook is hij ouder ling en kerkvoogd van de Hervormde kerk geweest. Thans is hij nog voorzitter van de speeltuinverening 'Het Oranjekwartier' en voorzitter van de buurtver eniging. Vele functies vervulde hij gelijktijdig, waar bij het familieleven er wel eens bij inschoot. Zijn echtgenote Miep, die in al die jaren vele avonden zonder hem heeft moeten doorbrengen, vond het wel eens wat teveel. Maar ja, verzucht zij: „Hij deed het allemaal zo graag," en zij gunde hem dat ook. Een echte waardering vond hij zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Dat typeert eigenlijk de mens achter de bestuurder. Niet het geldelijk ge win, het 'er beter van worden', maar simpel de waar dering die in die koninklijke onderscheiding tot ui ting wordt gebracht. Nu, op 71-jarige leeftijd, vindt hij de tijd gekomen om terug te treden. Het zal nu meer "tijd thuis" kunnen doorbrengen, maar zeker is dat hij nog regelmatig langs de lijn te zien zal zijn. Voorlopig nog een jaar als beoordelaar, maar als Nieuwdorp 'voorlopig' zegt, volgen er meestal nog meer jaren. Rinus Nieuwdorp, het 'korfbalmonument' uit Terneuzen, neemt vanavond in Roosendaal afscheid als afdelingsbestuurder. foto wim kooyman to onze sportmedewerker Jwmeldinge - Rien Westveer tokt af als voorzitter van het ®WU-district Zeeland. Tij- tos de najaarsvergadering V!® het Zeeuwse district, die 119 november in Kruinin- jto wordt gehouden, zet westveer er een punt achter. Eigenlijk een gedwongen af- toeid als bestuurder in de wielersport, dat te maken ®e" met verandering van po- jjto in zijn huidige werk- ,i s'vew, voorheen werkzaam s hoofd automatisering bij een «handel in levensmiddelen in sJa inmiddels is gefu- ra "iet drie andere bedrijven I °"s 'and, gaat bovengenoemde - j y°nrtzetten als leidingge- i.te nguur in het midden van ^apnd;vlteStandPlaatSPUt" ttai- T ".^at houdt onder an ten aG Lik met miin 8ezin bin~ toif?len,bare I1!01 °°k in die om- luim i Z> neerstrijken, zodat ik st mi? als KNWU-distric'tsbe- ianim moet aktoten. Eigenlijk *ant ik voelde me echt ve-hot0®5- stoe'- Mijn positie- liiite °P het maatschappe- ëwentl 15 Uiteraard doorslag- lm.. §eweest. Het betekent Rien Westveer neemt in no vember tijdens de najaarsver gadering van het district Zee land afscheid als voorzitter. foto camile schelstraete ting gehad in het Zeeuwse dis- trictsbestuur, waarvan de laatste vier jaar als voorzitter. Hij nam die taak over van Pierre Eijs- ackers. Westveer staat bekend als een vent uit één stuk. Zeer be scheiden, maar wel iemand die van wanten wist en steeds recht voor zijn raap als er belangrijke beslissingen moesten worden ge nomen en dan ook nooit met de mond vol tanden zat. Door zijn gedegen en tactische aanpak dwong hij dan ook respect af bij velen waarmee hij te maken kreeg. Bart Zoet Rien Westveer, geboren en geto gen op Waarde, toonde al vroeg belangstelling voor de sport op twee wielen. „Ik ging vaak naar de koersen kijken in de omge ving, maar ook wel buiten Zee land. Bovendien woonde er des tijds een profrenner op Waarde, Bart Zoet en daar liep ik mee weg." Toen Westveer in 1980 verhuisde naar Hansweert, werd hij daar al gauw secretaris van het plaatse lijk wielercomité en toen hij tien jaar later in Wemeldinge terecht kwam werd hij daar gestrikt voor dezelfde functie. Van die tijd da teert ook zijn functie in het Zeeuwse districtsbestuur. Een niet te benijden taak want de Zeeuwse wielersport zat toen al in een moeilijke periode. Het aantal licentiehouders liep sterk terug evenals de publieke belang stelling. Mede door het ontbreken van Zeeuwse vedetten zoals Jan Raas, Cees Priem, Cees Bal, Toine van de Bunder en Wim de Waal, om er maar enkele te noemen. Renners die destijds mede het ge zicht bepaalden van de Zeeuwse wielersport. Hoewel Rien Westveer zeker geen gemakkelijke jaren achter de rug heeft als districtsbestuurder, blikt hij toch nog wel met voldoe ning terug op datgene wat is be reikt in positieve zin. Hij wijst onder andere op het Jeugdproject dat goed van de grond is gekomen in samenwerking met de beide Zeeuwse wielerclubs. Westveer: „Daarmee zitten we goed in de lift. In Zeeuws-Vlaan deren verzorgen Frans Boechaut en Fonny Kint wekelijks een trai ning voor de jeugd en boven de Westerschelde kunnen jongens en meisjes van acht tot veertien jaar terecht in de zomeravondcompe titie. Daarnaast wil ik wijzen op de betere samenwerking die tot stand is gekomen tussen de KN- WU en de trimbonden en de goe de ontwikkeling van de Zeeuwse veldritcompetitie, die in het ko mend seizoen twaalf wedstrijden telt. Vooral zijn we tevreden over de explosieve groei van het aan tal ATB-ers. Een club als Ex treem in Goes telt bijvoorbeeld 85 leden. Het mountainbiken wordt dus ook in Zeeland popu lair. Een renner als Patrick Tol- hoek vervult daarbij volgens mij een voorbeeldfunctie. Natuurlijk is er nog genoeg te doen, ook voor het districtsbestuur, voordat de zaak flink is opgekrikt." Evenementen Westveer geeft onomwonden toe dat bijvoorbeeld de organise rende wielercomités in diverse plaatsen teleurgesteld zijn over het geringe aantal vertrekkers in hun criteriums. „Dat probleem heeft dan ook grote aandacht in het districtsbestuur. Een paskla re oplossing ligt niet direct voor de hand. Niettemin gaat het be stuur binnenkort met de meest gedupeerde comités rond de tafel zitten. Meer spreiding van de wedstrijdkalender kan wellicht wat vruchten afwerpen." Rien Westveer bekijkt alles dan ook niet alleen door een zwarte bril. „We geraken echt wel uit het dal," zegt de scheidende voorzit ter, die terloops aanstipt dat er in Zeeland nog genoeg moois te be- Van onze verslaggever Terneuzen - De Terneuzense biljartvereniging KOT, een club met een rijke historie, die volgend jaar het 70-jarig jubileum viert, heeft een attractief evenement op het programma gezet. In het clublokaal van KOT, het Terneuzense Racketcentrum, wordt de komende maanden een Grand Prix driebanden ge houden, bestemd voor spelers uit het district Zeeuws-Vlaande ren of die in Zeeuws-Vlaanderen woonachtig zijn. BILJARTEN „We willen af van de traditione le nederlaagtoernooien. Dat wordt afgezaagd," zegt Frits Bakker, een biljarttopper in het Zeeuwse, KOT-er in hart en nie ren en één van de initiatiefne mers van het Grand Prix-toer- nooi driebanden. Bakker: „We hebben enkele jaren geleden het driebandentoernooi van AC Axel, het huidige 'De Graan- beurs', als bijzonder prettig er varen. Dat was professioneel op gezet met aantrekkelijke geld prijzen. Jammer dat daarna nie mand meer in dat 'gat' is ge sprongen. Ons jubileum is een uitstekende gelegenheid de draad weer op te pakken. We hebben Aannemingsbedrijf Arn- out de Bokx uit Terneuzen als hoofdsponsor kunnen aantrek ken. Daardoor zijn we in staat een aantrekkelijk pakket geld prijzen aan te bieden." Momenteel hebben zich zo'n zes tig biljarters uit het Zeeuws- Vlaamse aangemeld, maar Bak ker rekent er op dat het totale aantal op zo'n tachtig spelers uit zal komen. „Liefhebbers kunnen zich nog aanmelden tot maandag 14 okto ber 18.00 uur. Die avond wordt om acht uur de loting verricht in het Racketcentrum en vrijdag 18 oktober beginnen we om 19.00 uur met de eerste wedstrijden. We hopen op de twee tafels die we beschikbaar hebben elke vrijdagavond een tiental wed strijden af te kunnen werken. Er wordt gespeeld om twee gewon nen sets van 10 caramboles, zo dat iedereen kansrijk is in deze spelsoort. Het is een knock out- systeem. De verliezer valt met een af. De finale van ons toer nooi is gepland op vrijdag 10 ja nuari 1997." In totaal is er een prijzengeld be schikbaar van 3000,-. Voor de eerste prijs een bedrag van 1000,-. In totaal voor de eerste tien van het klassement geldprij zen aflopend tot 100,-. Voorts prijzen van 250,- voor de hoog ste serie en de kortste partij. Alle Zeeuws-Vlaamse toppers hebben ingeschreven voor dit at tractieve toernooi. Bekendste namen: Theo Plat- jouw, Berry en Louis Dallinga, Etiënne van Damme en Pierre Lefier, twee sterke Belgen die zijn aangesloten bij de Sasse bil jartclub HGL/KOT'86, good-old Rein Dieleman, Peter Snelders, Frits Bakker, Jac de Maat, Ton Koomen, Dion Bergmans en de sterke Brabander Jan Hermus, die echter in Kloosterzande woonachtig is. Frits Bakker: „En we zijn als or ganiserende vereniging flexibel. Als er eens iemand niet kan spe len op een bepaalde vrijdag avond, dan kunnen we de zaken in goed onderling overleg rege len en een andere speelavond vaststellen voor de betreffende biljarter. Wat dat betreft heb ik weinig waardering voor de wed strijdleiding in het district Zeeuws-Vlaanderen. Ik had zelf graag willen meedoen aan de voorwedstrijden voor het kam pioenschap hoofdklasse drie banden. Ik zou daarvoor ook op een zaterdag moeten aantreden bij De Smickel in Hulst. Op za terdag moet ik echter altijd wer ken. Er viel met de organisato ren niet te praten. Ik had een paar alternatieven. Er zijn twee poules, bij KOT in Terneuzen en De Smickel in Huist. Ik was bij De Smickel ingedeeld. In de poule van KOT meldde Pierre Rammeloo zich af. Ik heb ge vraagd of ik daar zijn plaats in mocht nemen, maar de wed strijdleider van het district gaf geen krimp. Dat noem ik peste rij. Kijk, werkzaamheden gaan voor. Het jeugdbiljarten gaat al achteruit in het district en als men zo strikt met de regels blijft omspringen hebben we over tien jaar alleen nog maar bejaarden als KNBB-lid. Enige flexibiliteit ontbreekt in het district Zeeuws-Vlaanderen en dat is jammer. Zo maakt men de bil- jartsport kapot. Ik kan me nau welijks voorstellen dat dit de be doeling is, maar het komt op mij wel zo over." leven valt voor de wielersuppor- ters. „We hebben bijvoorbeeld nog een flink aantal grote wedstrijden in onze provincie zoals de Junioren- driedaagse in Axel, het Zeeuws- Vlaamse Wielerweekend, de Del ta Toer, de Ster van Valkenisse, de profronde door Midden-Zee land, de Omloop van Borsele, De Arjaan de Schipper Trofee, de Omloop van de Braakman en de Wim Hendriks Trofee. Dat zijn toch allemaal evenementen. Daarnaast blijft het aantal crite riums vrijwel intact. Ja in feite hoeft Zeeland beslist nog niet met de handen in het haar te zitten. Ook zonder mij zullen ze het wel weten te klaren. Een plaatsvervanger staat al ge reed. Consul Henk Remijnsen en ik dragen een kandidaat voor op de komende najaarsvergadering. Zijn naam geven wij nog niet prijs. Bovendien kunnen de aan wezigen tijdens de vergadering met één of meerdere kandidaten naar voren komen." Zoals steeds blijft Rien Westveer genoeg lichtpunten zien om de Zeeuwse wielersport nieuwe im pulsen te geven. „Jammer aan één kant dat ik daar persoonlijk niet meer mijn schouders onder kan zetten. Re ken maar dat ik de ontwikkelin gen in Zeeland op de voet zal blij ven volgen, want als bestuurder heb ik een mooie tijd gehad. Een periode waar ik met voldoening op kan terugzien." Oostburg - Twee West-Zeeuws-Vlaamse junioren, Michel Merre- laar (Oostburg) en Dennis Albregtse (Breskens), komen komend weekend (zaterdag 12 en zondag 13 oktober) in actie tijdens het Nederlands kampioenschap surfen, dat in de Grevelingen wordt gehouden. Zaterdag worden de voorrondes afgewerkt en zondag de finale wedstrijden die meetellen voor de selectie voor het Europees kampioenschap dat een week later, eveneens in de Grevelingen, op het programma staat. Kloosterzande - Drie Zeeuwen staan op zondag 20 oktober aan de start van de marathon van Athene. Luciën Hoop uit Kloosterzan de reist voor de tweede keer (hij was er ook al in 1983) naar de Griekse hoofdstad. Nu in gezelschap van zijn plaatsgenoot Alex Matthijssen en Ko de Koeyer uit Zaamslag. Hoop, die aan zijn dertiende marathon toe is, weet dus wat hem te wachten staat. „Hitte en berg op, berg af en een enorme stank door de uitlaatgas sen. Wat dat laatste betreft kan het overigens nooit erger zijn dan in Bangkok waar ik in het verleden ook al aan de start kwam. We gaan de marathon weer volbrengen, al is dertien niet bepaald een hoopgevend getal." Axel - De Cocq, uitkomend in de eerste klasse van het provincia le zaalvoetbal, heeft in en tegen Kloetinge een nederlaag geleden. De mannen uit Aardenburg verloren met 6-4. Een score die pas laat in het duel tot stand kwam. Kloetinge leidde halverwege met 4-1 en kon niet voorkomen dat De Cocq na de hervatting terugkwam tot 4-4. In de laatste minuut trok Kloetinge alsnog de winst naar zich toe. Voor De Cocq scoorden Mario de Vreeze (2x), Harry Riemens en Sjaak van de Broeke. ZVH Morres was vrij omdat tegenstander De Vrienden zich terug trok uit de competitie. (ADVERTENTIE) Vrijdag 25 oktober om 20.15 u. winnaar Scheveningen Concours 1996, en werken voor viool en piano: Voor informatie en kaartverkoop: 076 5226400 Concertzaal De Nieuwe Veste, Molenstraat 6, Breda.

de Stem | 1996 | | pagina 11