Knetemann heeft er weer zin Tijdrijders bang voor afdalingen in parcours Hij Ziekte Armstrong schokt Hennie Kuiper Peeters tevreden met achtste plaats ^Niemand heeft me kunnen vertellen hoe ik het wel had moeten doen' DE STEM SPORT ZEELAND Uitslagen WK tijdrijden Jeannie Longo pakt 'eerste van de volgende tien' wereldtitels SPORTNIEUWS KORT Zwemwedstrijden in Hulst en Zelzate Goed veld bij marathon Eindhoven Klompmaker terug in korfbalselectie Volleyballers bij Cuba en Rusland Twee treffers Dani voor Jong Portugal Bommelding bij jeugdinterland Sturing langer bij Vitesse zag' Sharon Jaklofsky geopereerd Straffen Franse wielrenners gehandhaafd Wolsink stopt als korfbaltrainer pgSTEM -."ÏSSTh- DONDERDAG 10 OKTOBER 1996 |J Van onze verslaggever Lugano - Het trieste nieuws over Lance Armstrong trof Hennie Kuiper als een dolk steek in de rug. De Tukker schrok zich dinsdag wezen loos. Op weg naar Lugano kreeg hij via de autotelefoon het eerste bericht dat er iets ernstigs aan de hand zou zijn met de Texaan. Twee uur later in zijn hotel kreeg de inmid dels werkloze ploegleider van Motorola de bevestiging dat kan ker de voormalige wereldkampi oen van 1993 geveld heeft. „Triest. En dat op zo'n jonge leef tijd," zei de 47-jarige ex-coureur gisteren tijdens de WK-tijdrit voor neo-amateurs. „Het is 'struggle for life' voor Lance. Ik wist nergens van. Dinsdag ver nam ik voor het eerst dat hij geo pereerd is, dat hij kanker heeft. Ik wist wel dat Jim Ochowicz (manager van Motorola) vorige week vrijdag in allerijl vanuit Parijs naar de Verenigde Staten is gevlogen. Hij zou de ploeg tij dens Parijs-Tours begeleiden. Ik dacht dat hij alsnog een sponsor had gevonden. Sinds dinsdag weet ik wel beter. Ik heb nog geen contact gehad met Armstrong. Ik heb hem wel een fax gestuurd. Met enkele woorden heb ik hem een hart onder de riem proberen te steken." De Tukker zit sindsde Ronde van Spanje zonder „werk. Vooruit zichten op een nieuwe baan heeft hij nog niet. Kuiper gaat er echter vanuit volgend jaar weer aan de slag te kunnen. „Ik kan me niet voorstellen dat er geen aanbod komt. Ik ben echter niet van plan om ieder willekeu rige aanbieding te accepteren. Ik moet ook op mijn manier ergens kunnen werken," zei hij. „Het is wel een raar idee dat ik nu niets om handen heb. Na zestien jaar beroepsfietsen en acht jaar als ploegleider. Mijn contract loopt eind dit jaar weliswaar pas af, maar normaal ben je in deze pe riode van het jaar volop bezig met de voorbereiding op het nieuwe seizoen." Door Ad Pertijs Como - De herfst kleurt de heuvels rond het Como-meer nog paradijslijker dan ze sowieso al zijn. Veel wielrenners voelen zich thuis in deze Noord-Italiaanse streek. Zo ook Gerrie Knetemann, die met zijn Oranje-equipe is neerge streken in het luxueuse Hotel Imperiale, 25 kilometer ten zuiden van Lugano. „Vanochtend toen ik wakker werd, had ik plots weer dat gevoel van: ik vind het leuk bondscoach te zijn." Gerrie Knetemann lag de weken voor de Olympische Spelen flink onder vuur. Renners Maag den over zijn in hun ogen weife lende en warrige selectiebeleid en de media haakten daar gretig op in. Hij zegt dat het hem pijn heeft gedaan. „Maar nu ik hier ben en weer met de jongens kan werken, heb ik weer plezier in dit baantje," zegt hij. Knetemann noemt zijn functie van bondscoach 'een hon- denbaan'. „Maar eentje zal het werk toch moeten doen." Het is een job waarin je het volgens hem niet snel goed doet. Zo ook met het selecteren van vijf renners voor de Spelen in Atlanta. „Uiteraard heb ik alles voor mezelf nog eens te ruggedraaid. Ik heb ook anderen gevraagd wat ik dan wel had moe ten doen en tot dusverre heeft nog niemand me een bevredigend ant woord gegeven." „Achteraf kun je alleen maar zeggen dat die Tour zo vlak voor de Spelen een erg hin derlijke factor was. Zonder die wedstrijd was er niets aan de hand geweest. Nu moest ik steeds maar reageren op de vorm van de dag van renners. Wanneer ik bonds coach was geweest van een land als Denemarken, had ik lachend mijn selectie kunnen samenstel len. Ruim van te voren. Het pro bleem is dat Nederland geen top pers meer heeft. Dus moet je gaan zoeken naar de renners die op dat moment in vorm zijn. Dan kunnen ze wel roepen dat ze eerder had den willen weten wie er mee moest, maar aan de andere kant verlangen ze van mij ook dat ik de besten meestuur. En als Boogerd of Voskamp een etappe winnen, moet ik hen dus ook vragen." Kne temann zegt volgens afspraak in Neo-amateurs: 1. Sironi (Ita) 31,6 km in 37.51 (50,072 km/u), 2. Sgambelluri (Ita) 0.52, 3. Kloeden (Dui) 0.57, 4. O'Neill (Aus) 1.40, 5. Gono (Aus) 2.07, 6. Nitsjipoerenko (Hus) 2.17, 7. Pena Grisales (Col) 2.25, 8. Peeters (Ned) 2.35/9. Jak- sche (Dui), 10. Manning (Eng) 2.39, 24. Van der Ven (Ned) 3.44, 52. en laatste Smith (Belize) 8.54. Vrouwen: 1. Longo (Fra) 26,4 km in 35.16 (44,913 km/u), 2. Marsal (Fra) 0.48, 3. Cappellotto (Ita) 0.54, 4. Zabirova (Rus) 1.15, 5. Hughes (Can) 1.25, 6. Clignet (Fra) 1.29, 7. Jackson (Can) 1.47, 8. Pregnolato (Ita) 1.48, 9. Kupferna- gel (Dui) 1.52,10. Heeb (Zwi) 2.03, 30. De Bruin (Ned) 5.18, 31. Van der Weide (Ned) 6.07, 32. en laat ste Malinovskaia (WRu) 6.33. eerste instantie met de renners te communiceren via de ploegleiders. „Omdat zij verantwoordelijk zijn voor het programma." Dat zoiets niet altijd vlekkeloos verloopt, be seft ook De Kneet. „Cees Priem or ganiseert zijn ploeg al naar gelang de wind waait. Dat is geen kritiek, maar een vaststelling. Renners weten bij hem maar amper waar ze de volgende week rijden. Kun je nagaan hoe moeilijk het voor mij is om met hen afspraken te ma ken." „Misschien heb ik wel te weinig contact met de renners gehad, maar andersom geldt dat ook. Ze hebben mijn nummer en ze weten dat ze me altijd kunnen bellen. Kennelijk is de drempel te hoog om dat te doen." Op het moment dat het met de communicatie fout dreigde te lopen en de renners in de Tour massaal Maagden over de selectieprocedure van De Kneet, heeft hij niet overwogen om het vuurtje ter plekke te blussen. „Ik zou daar alleen maar in de weg hebben gelopen. Wel had ik op de rustdag willen komen, maar om dat mijn schoonmoeder die dag opgenomen moest worden, ben ik thuis gebleven." Het is volgens hem een misverstand dat hij in eerste instantie heeft toegezegd een ploeg rond Blijlevens te for meren. „Ik heb Jeroen de dag na zijn zege in Besangon gezegd dat hij meekon. Hij mocht een renner aanwijzen om in de koers bij hem te blijven. Maar het was nooit de bedoeling een hele ploeg rond hem te bouwen. Met vier man kon je toch niet aansturen op een massa sprint." Knetemann praat inmid dels weer met criticasters als Maarten den Bakker en de Rabo- jongens gingen gewoon mee naar Atlanta. Alle commotie van toen was volgens hem daarom een storm in een glas water. „Ik Mjk niet meer terug," zegt hij. „Ik weet dat ik dit werk naar eer en gewe ten doe. Wanneer ik hier straks al le renners (zeven profs arriveren vandaag in Como) onder mijn vleugels heb, worden de laatste vlekjes weggewerkt." De Kneet is bezig aan zijn zesde seizoen als bondscoach. KNWU- bestuurder Hans van Beek zegt dat het functioneren van Knete mann binnen het hoofdbestuur nooit ter discussie heeft gestaan. Van Beek: „Natuurlijk komt er een moment dat het beter is om ie mand anders te benoemen. Dat moment is nog niet gekomen en de gebeurtenissen rond de Spelen was al helemaal geen aanleiding om er over na te nadenken. Gerrie Knetemann noemt de functie van bondscoach 'een hondenbaan'. „Maar eentje zal het werk toch moeten doen.foto cor vos Van onze verslaggever Lugano - 'En?' was het eerste dat Jacques Peeters kon zeggen nadat hij in Lugano de 31,6 kilometer lange tijdrit voor neo- amateurs (jonger dan 23 jaar) had beëin digd. Tijdrijders die benieuwd zijn naar hun resul taat, weten doorgaans dat het wel snor zit met hun eindtijd. Zittend tegen het muurtje van het trainingsveld van FC Lugano, waar Edwin Gorter nog altijd gemist wordt, kreeg de 20-jarige Limburger te horen dat hij op dat moment de zevende plaats bezette. „Dan word ik dus achtste," stelde Peeters, die on derweg de tussentijden kennelijk goed in zich had opgenomen, tevreden vast. Achtste werd hij ook, op twee minuten en 35 secon den van de kersverse Italiaanse wereldkam pioen Luca Sironi, die een fantastisch gemid delde van iets meer dan vijftig kilometer per uur haalde. Voor de start had de Giant-coureur een plaatsje bij de top-15 in gedachten. De acht ste plek was echter geen reden om uit de bol te gaan, vond hij. „Ik kende de concurrentie niet. Het was dus een ruwe schatting." Niet voor niets worden de kampioenschappen voor de jongeren in Lugano aangeduid als het 'WK van de onbekenden'. Op een enkeling na kende Peeters aan de zonnige boorden van het Meer van Lugano vooral zichzelf. „En voor mijn gevoel, had ik beter kunnen presteren," gaf hij aan. „Met name tijdens de eerste beMimming reed ik niet soepel omhoog. Wanneer je een superdag hebt, voel je op zo'n helling niets. Nu kwam ik wel boven, maar niet op de manier zoals ik gedacht had." „Dat laatste heeft denk ik ook te maken met het feit dat dit WK in oktober gereden wordt. Het viel niet mee om me zo laat in het seizoen nog eens op gang te trekken. Vroeger in het seizoen zou het ongetwijfeld beter zijn ge gaan, maar dat geldt natuurlijk voor meer renners." De 20-jarige renner uit Echt ziet het tijdrij den voorlopig als een gave, niet als een doel op zich. „Als junior reed ik eens een tijdrit en dat bleek me goed af te gaan. Ik kocht een speciale fiets en won daarop direct mijn eer ste wedstrijd. Kennelijk heb ik een aanleg voor dit onderdeel van de wielersport, maar ik wil meer. Tijdrijden alleen is me te mager. Het winnen van etappe-wedstrijden is meer mijn ideaal. Ik train ook zelden specifiek voor het tijdrijden. Alleen voor deze wereld kampioenschappen heb ik het gedaan." Peeters rijdt voor de Giant-ploeg van Han Vaanhold. De Rabobank, die tot ongenoegen van veel amateurploegleiders de afgelopen maanden de markt afstroopte, zag hem over het hoofd. „Ze hebben me nooit benaderd. Niet dat ik dat erg vind, want die ploeg is ze ker niet zo zaligmakend als iedereen denkt. Veel renners zien die ploeg als een direct op stap naar de profs, maar ze vergeten dat van de juniorenselectie van de Rabobank er ook maar eentje doorstroomt naar de amateurs. De rest wordt bedankt." „Op dit moment is prof worden ook niet niet mijn eerste doel. Ik wil de komende jaren doorgroeien. Dit zijn mijn opleidingsjaren. Ik ben'pas 20 en kan dus nog een paar jaar mee in deze categorie. Het afgelopen jaar viel iets tegen ten opzichte van mijn eerste seizoen bij de amateurs. Maar dat is denk ik normaal. Ik voel me sterker worden en dat is het belang rijkste. Voorlopig zit ik daarom bij Giant goed. Via die ploeg kun je niet zo goed prof worden." Door Ad Pertijs Lugano - Bijna achtendertig jaar is ze, maar Jeannie Longo denkt nog niet aan stoppen. De Frangaise pakte gisteren in Lugano op het onderdeel tijd rijden haar elfde wereldtitel. „De eerste van de volgende tien," merkte de Olympische kampioene schalks op. Zaterdag kan ze haar totaal op twaalf brengen. Met twee serieuze Mimmen is het parcours lood zwaar, maar Longo toonde giste ren aan dat ze Map van het missen van het werelduurrecord (bijna drie weken geleden in Stuttgart) inmiddels verwerkt heeft. „Terug thuis, was ik mentaal gebroken," zei ze gisteren. „Mijn man heeft me weer opgebeurd. Ik heb de baanfiets gepaM en ben gaan wer ken aan mijn positie. Na twee da gen testen was ik eruit. Ik had de juiste zit gevonden en ik had weer zin in het WK." Longo probeerde in de aanloop naar Stuttgart tien dagen lang de gestrekte houding van Obree en Boardman onder de knie te krij gen. „Dat waren tien weggegooide dagen," zegt ze nu. De UCI denkt er overigens net zo over, want de wielerbond wil paal en perk stel len aan technische noviteiten. „Ik had pijn in mijn rug en samen met de enorme stress die zo'n poging met zich teweeg brengt, was mijn recordpoging gedoemd te misluk- De Frangaise Jeannie Longo (midden) heeft haar elfde wereldtitel cal (links) en de Italiaanse Alessandra Cappellotto. op zak. Ze wordt geflankeerd door haar landgenote Catherine Mar- FOTO ANP ken." Het heuvelachtige parcours boe zemde Longo vooraf de nodige angst in. „Niet vanwege de zwaar te van de twee beMimmingen, maar vanwege de afdalingen. Vooral die van de Crespera is heel gevaarlijk. Ik heb het parcours vooraf een keer in zijn geheel ge reden en vervolgens ben ik aan de slag gegaan met de afdalingen. Die heb ik wel drie of vier keer nauwgezet verkend en getraind." De Frangaise gaf aan dat ze giste ren minder snel de Crespera ver liet dan de dag ervoor tijdens de training. „Toen ik hoorde hoeveel voorsprong ik had, was er geen re den meer om risico's te nemen." Chris Boardman, de werelduurre cordhouder en topfavoriet voor de prof-tijdrit van vandaag, voorziet dezelfde moeilijkheden als Longo. „De afdalingen zijn vreselijk tech nisch. Wanneer het donderdag re gent, kunnen ze een nachtmerrie worden," voorspelt de Brit. De kans op een nat WK is klein, maar desalniettemin zal de titelstrijd niet alleen bergop beslist worden. De vraag is hoeveel risico's de Zwitser thuis-favoriet Alex Zülle durft te nemen. In de Tour immers ging hij een keer hard onderuit. De Zwitser met zijn West-Bra bantse 'roots' liet gisteren nog we ten vol vertrouwen aan de 40,4 ki lometer lange rit tegen het uur werk te beginnen. „Ik kan alleen maar blij zijn met het parcours zo als het door de organisatie is uit gezet," zei de Once-man na zijn kennismaking met het traject. „Op een normaal parcours was de rest kansloos geweest tegen Boardman, maar hier in Lugano hebben we weer kansen." Die 'we' zijn in de eerste plaats de Zwitsers Rominger en Zülle en de Span jaard Olano. De Nederlander Erik Dekker dicht zich weinig kansen toe. „Ik heb nog een beetje last van verstopte luchtwegen. Een plaats bij de top-tien zit er daar om denk ik niet in. Anders had ik durven hopen op een Massering tussen de vijf en tien. "Tijdens de training werd Dekker naar eigen zeggen 'voorbij gevlogen' door Boardman. De Nederlandse vrou wen die gisteren in actie kwamen, hadden dezelfde ervaring. De 31- jarige Willeke van der Weide mag' dan de laatste jaren in eigen land verrassende tijden neerzetten, op wereldniveau eindigde ze roem loos als voorlaatste op meer dan zes minuten achterstand van win nares Longo. Meike de Bruijn deed het niet veel beter. Zij werd 30e van de 33 deelnemers op iets meer dan vijf minuten van de Frangaise. De neo's deden het een stuk beter. Jacques Peeters werd achtste en Remco van der Ven 24e, van de 52 gestarte renners. Terneuzen - Zondagmiddag worden in de zwembaden te Hel en Zelzate wedstrijden gehouden voor de Zeeuwse zwemcomp( In Hulst ontvangt Koewacht in de hoofdklasse de teams va Scheldestroom, De Stormvogel en Luctor. De Bruinvis is in u zate gastheer voor de ploegen van De Schelde, Scheldestroom i en De Ganze. Het is het eerste treffen in de eerste klasse. De Speedojeugd (tot jaargang 1985) komt zondagmorgen i Goes en zondagmiddag in Oostburg aan de start. De wedstrijder in Oostburg zijn toegankelijk voor leden van de Zeeuws-VlaaB se clubs en in Goes voor leden van de overige Zeeuwse zweir'' clubs. Inzet bij deze wedstrijden is een plaats in de landelijkefi nales of een plaats bij de top twintig van Nederland. Eindhoven - De marathon van Eindhoven, die zondag de der tiende editie beleeft, kent in de breedte aan goede bezetting Bil de mannen doen negen lopers mee met persoonlijke records on der de twee uur en twaalf minuten. De Polen Leszek Beblo en Grzegorz Gajdus hebben aanspreken, de tijden van onder de 2.10 achter hun naam staan. Beblo lieDa' eens 2.09.41, Gajdus kwam tot 2.09.49. Bij de vrouwen geldt de Roemeense Simone Staicu met een per. soonlijk record van 2.33.55 als favoriete. Mieke Hombergen doei een poging sneller te lopen dan de 2.37.18 die de 39-jarige atlete uit Drunen tot nu toe als beste prestatie verwezenlijkte. Meteen beste tijd van 1.14.26 op de halve marathon, twee weken gele. den, lijkt de vorm er te zijn. Bunnik - Angelique Klompmaker is teruggekeerd in de nationa le korfbalselectie voor de interland tegen België op 13 oktober De speelster van Nic uit Groningen was drie jaar afwezig. Z( vervangt Ingeborg Meijerhoven van Rohda, die zich wegens blessure moest afmelden. De selectie voor de interland in Lichtaart (Bel) is als volgt: Jjska Brandt (Deetos), Jitte Bukkens (Oost-Arnhem), Trienke Koopmans (DKODj, Angelique Klompmaker (Nic), Daniela Riet (Deetos) Joyce Smits (DOS '46), Tim Abbenhuis (Die Haghe), Rob Middel- hoek (Blauw Wit), Taco Poelstra (Nic), André Simons (PKC), Steenbergen (Oost-Arnhem) en Dennis Voshart (Deetos). Lausanne - Het Nederlandse mannenvolleybalteam is voor de nieuwe editie van de World League in groep B ingedeeld met Rusland, Cuba en Zuid-Korea. De olympische kampioen begint de cyclus in het weekeinde van 17 en 18 mei met twee wedstri:- den in Zuid-Korea. In groep A spelen China, Joegoslavië, Spanje en Italië, groep C bestaat uit Japan, Brazilië, Bulgarije en Argentinië of Polen, De finalepoule, van 30 juni tot 5 juli, is aan Moskou toegewezen, het gastland is automatisch geplaatst voor de eindronde. Als Rusland in de groep niet bij de eerste twee landen eindigt, val de slechtste nummer twee van de drie poules af voor de finale. Na de twee uitwedstrijden tegen Zuid-Korea speelt Nederland de volgende weekeinden telkens twee duels met Rusland (uit), Cuba (thuis), Rusland (thuis), Zuid-Korea (thuis) en Cuba (uit). In het weekeinde van 21 en 22 juni moeten alle voorwedstrijden gespeeld zijn. Het prijzengeld is opgeschroefd tot het record van 13,5 gulden, 1,7 miljoen gulden meer dan vorig jaar. De winnaar ont vangt 1,7 miljoen gulden. Argentinië loopt grote kans in groep C plaats te moeten voor Polen. Het bestuur van de internationale volleybalfederatie wil deze maatregel nemen, omdat het de voortdurende onenig heid beu is, die binnen het bestuur van de Argentijnse I heerst. Tirana - Ajacied Dani was gisteren trefzeker voor Jong Portu gal. De middenvelder, die anderhalve week geleden zijn debuut maakte voor de Amsterdamse club, maakte woensdag Jong Albanië twee doelpunten. Daarmee had de voormalige spe ler van Sporting Lissabon een belangrijk aandeel in de 4-2- De andere Portugese treffers kwamen op naam van Beto en stinho. Het duel was een EK-kwalificatiewedstrijd voor spelers onder 21 jaar. Wolverhampton - De voetbalwedstrijd tussen Jong Engeland en Jong Polen (0-0) is dinsdag twee uur later begonnen dan pland. De oorzaak was een bommelding. De politie in Wolverhampton was een dag na de bomexplosie in Noord-Ierland extra attent en ontruimde het stadion. Nadat de explosievendienst een verdacht pakje tot ontploffing had ge bracht, kon het publiek terugkeren en de wedstrijd aanvangen Arnhem - Edward Sturing (34) heeft zijn contract met Vitesse met één jaar verlengd. De speler maakte gebruik van de optie it de lopende verbintenis die in verlenging met een seizoen voor- Sturing begon zijn loopbaan in het betaalde voetbal in 1982 bi) De Graafschap. Hij speelde 136 wedstrijden voor de club uit Doetinchem. Vanaf het seizoen 1987/88 komt de verdediger uit voor Vitesse, waar hij tot nu toe 249 duels speelde. Naast zijl spelersrol is hij ook trainer van de C-jeugd van Vitesse. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spelers uit het betaalde voetbal geschorst: vijf wedstrijden, waarvan één voorwaardelijk: Huysen Vier wedstrijden: Oldenburg (Excelsior); een wedstrijd: Van dei Pas (RKC), Hoogma (FC Twente); boete: Achterberg (trainer Ro- da JC) 750 gulden. Nieuwegein - Sharon JaMofsky is voorlopig uitgeschakeld. De meerkampster en verspringster heeft in Australië, waar ze ff"' vakantie is, een operatie ondergaan aan haar rechterelleboog. Jaklofsky, die op de Olympische Spelen in Atlanta uitkwam voor Nederland op het onderdeel verspringen, kreeg klacht® aan het gewricht tijdens het tennissen. Onderzoek toonde loszit tend kraakbeen en botvergroeiing aan. Een operatie bleek nood zakelijk. Volgens Charles van Commenée, sinds kort fulltime werkzaam als meerkampcoördinator van de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie, zal zijn pupil volgend jaar hoogstwaarschijnlijk me aan meerkampen kunnen meedoen. „Het is dubieus of ze weer zal kunnen speerwerpen na deze bles sure," zei hij. „Toen ik haar een paar dagen geleden sprak,w ze nogal down. Ook krachttrainingen kan ze voorlopig natuur lijk vergeten." Jaklofsky komt eind oktober naar Nederlan terug. Parijs - De straffen voor de Franse wielercoureurs Jachy rand en Thierry Laurent blijven van kracht. Dat bepaalde tuchtcommissie van de internationale wielerfederatie UCIgis_ ren. De twee gingen in beroep tegen de sancties die de UCI u oplegde na een positieve reactie bij een dopingcontrole. Beide renners kregen een schorsing van acht maanden, ver'° vijftig UCI-punten en moeten een boete van 3000 gulden be len. Durand reageerde positief tijdens de Ronde van PlcaI®,j Laurent tijdens de Vierdaagse van Duinkerken. Vorige w ontsloeg werkgever Agrigel de twee coureurs. Arnhem - Erik Wolsink stopt aan het einde van het se'zoellLtj korfbaltrainer van Oost-Arnhem. De 33-jarige trainer^an e„ trainerschap niet langer combineren met zijn drukke baa zijn privé-leven. Hij hoopt binnenkort voor de tweede keer der te worden. jneI Wolsink volgde tijdens het seizoen 1993-94 interim-tra Tiekink op bij Oost-Arnhem. Hij veroverde dit jaar met ae de nationale zaaltitel. In Ahoy' versloeg Oost-Arnhem w nale Blauw-Wit. In zijn actieve periode speelde Wolsink 45 interlands, m vijf keer speler van het jaar en stond zeven keer in de fma het zaalkorfbal. Jfed vorige week goede zaken Lr met 6-0 van Heerjans- a m te winnen. Zaterdag is «nek te gast bij Achilles Veen. Keedeklasser AZW krijgt Lgg pp bezoek en derdeklas- ür Zaamslag zet de poorten noen voor WIK. In dezelfde ?Lse verkast Terneuzensè goys naar De Meeuwen. KNVB-ZATERDAG- VOETBAL «reugde en verdriet liggen in de snert dicht bij elkaar. In Hoek ierd dat in de laatste twee we ken nogmaals bewezen. Was het tegen Rijnsburgse Boys huilen met de pet op, tegen Heerjans- dam liep het weer op rolletjes. Daarbij mag aangemerkt worden dat de Heerjansdammers geen D#or Rinus de Doelder ferneuzen - Rinus Nieuw< balmonument' uit Terneuz Vanavond, donderdag 10 hij tijdens de najaarsverg: Korfbalverbond, afdeling scheid als afdelingsbestut er dan ruim 40 jaren als be ten, niet alleen in de korft ook op andere maatscha nen. KORFBAL Het begon allemaal in 1938. Dl kwam via een propagandaweds plaats Souburg met korfbal in a< was er nog in elk dorp van enige balclub. Hij sloot zich aan bij Ar kwam al snel in het eerste team. basis van mijn lengte," zegt Nieu smakelijk over de toenmalige korfballen op een boerenwei, wa ieplakken verwijderd moesten dat nog in drie vakken. Nieuwe voorstander van het tweevakken tige discussies leidde. „Nu hoor over," stelt hij tevreden vast. kwam het sporten op een laag clubs gingen ter ziele, om na de herrijzen. Zo ook Animo, waarve ting in 1948 meemaakte. Zelf is burg weg. Na zijn HTS-opleidin Dordrecht belandde hij bij de I wegen in Utrecht. Het 'vrij reizer te hij in de weekeinden om naar i Een wereldreis in de tijd dat er n tend gewerkt moest worden. Wë net op tijd om aan de wedstrijr doen. Onderwijs Na een korte tussenstap bij het C drijf in Den Haag, volgde hij in sie: het onderwijs. Inmiddels noodzakelijke diploma's werd LTS in Temeuzen. In Terneuzen kele jaren daarvoor ter ziele geg kele anderen heeft hij dat weer n zen. Luctor werd de club, waarv bestuurder was; eerst als secreta alwroorzitter. m werd bestuurslid van de Wrfbal Bond, die in 1969 op; Zuid-West. Die omvat Zeeland van Noord-Brabant en het geb: In de ZKB vervulde hij de functi ter, later die van competitielei dat hij zelf de wedstrijdprograi en de scheidsrechters aanwees, aldus Nieuwdorp. In het begin kwam er onenigheid over het scheidsrechters. Nieuwdorp, ml verbale strijd aan te gaan, steld: kiesbaar. Dat leverde natuurlijk voor die stoel stond men niet ii van de algemene vergadering in flink wat druk op hem uitgeoe: Van onze sportmedewerker Wemeldinge - Rien Westveer haakt af als voorzitter van het KNWU-district Zeeland. Tij dens de najaarsvergadering van het Zeeuwse district, die °P 19 november in Kruinin- gen wordt gehouden, zet Westveer er een punt achter. Eigenlijk een gedwongen af scheid als bestuurder in de wielersport, dat te maker heeft met verandering van po sitie in zijn huidige werk- Westveer, voorheen werkzaam s hoofd automatisering bij eer groothandel in levensmiddelen ii Pelle, die inmiddels is gefu- ir, I?let drie andere bedrijver f °n,s land, gaat bovengenoemd: uwi rV00rtzetten a's leidingge heti ,lguur 'n het midden var to„ met a's standplaats Put tenopdeVeluwe. rii.Tee,r: houdt onder an nor,8 f1 'k met m'in gezin bin co,-;!! ,kare hjd ook in die om ,g z,a' neerstrijken, zodat il stin,a's KNWU-districtsbe moet afstoten. Eigenlij thuis8r' ^ant 'h voelde me ech verbet°P- Stoel' Mi'n P°sitie lüko ?rlng °P het maatschappe h ke vlak is uiteraard doorslag) gevend geweest. Het beteken,

de Stem | 1996 | | pagina 10