Hulst krijgt adviesbureau voor jeugd aad Hontenisse betreurt buiten de boot vallen Terhole Hulster Bierkaaistraat loopt leeg De Sterre speelt kluchtige thriller DESTEM Staten erg ontevreden over bestuur Euregio DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS Verjongen vrouwengilde in Hulst lijkt te slagen Camping 't Mussennist in Ossenisse mag uitbreiden DESTEM ZEELAND C2 JAIB in acht Zeeuwse plaatsen eynaertmars «-Cver)eSMaaS<Pr°VinCie' Start seizoen KVO in Kloosterzande Fancy fair bij De Eikelaar druk bezocht Axel Nieuw-Namen Kloosterzande Clinge Hulst DINSDAG 8 OKTOBER 1996 M onze verslaggever Kloosterzande - De gemeen teraad juicht het treffen van {e]uidswerende maatregelen an woningen in Kuitaart en Vogelwaarde toe. Tegelijker tijd betreuren de raadsfracties Terhole buiten de boot nat bleek gisteravond in de ver gadering van de commissie Grondgebiedzaken. De gemeente Hontenisse krijgt van het Rijk eindelijk geld voor het treffen van geluidswerende maatregelen aan woningen langs de Hulsterweg in Kuitaart en bij de provincialeweg in Vogelwaar de. De inwoners van Terhole, dage lijks geplaagd door voortrazend verkeer op de rijksweg, vallen echter buiten de boot. Die wonin gen komen (voorlopig) niet aan merking, omdat nog niet bekend is of er binnen een termijn van tien jaar uitsluitsel zal zijn over het al of niet aanleggen van een rondweg bij Terhole. Komt die er wel, dan zijn geluidswerende maatregelen overbodig, zo stelde het ministerie van Vrom waar de subsidie vandaan komt. Het gros van de raadsfracties be treurde het dat de bewoners van Terhole nu niet meteen in aan merking komen voor dergelijke maatregelen. „Verschrikkelijk oneerlijk," vat te A. Roctus (Algemeen Belang) de gevoelens van de raadsfracties samen. Wethouder B. Pauwels kon een eind meegaan in de gedachten van de raad. „Uw woorden zijn het college uit het hart gegrepen. Wij waren ook in eerste instantie verbouwereerd dat Terhole niet in aanmerking kwam. Maar er moet eerst duidelijkheid komen wat er in Terhole gaat gebeuren. Rijkswaterstaat voert momenteel de studie hoofdwegenstructuur Oost-Zeeuws-Vlaanderen uit. Daarin wordt ook de situatie in Terhole meegenomen." Pauwels beloofde de raad in ieder geval dat 'we extra druk' blijven uitoefenen om ook Terhole in aanmerking te laten komen voor rijkssubsidie. Om geluidsweren de maatregelen in Terhole alvast voor te financieren uit de pot stads- en dorpsvernieuwing, zo als Roctus voorstelde, vond hij geen goed plan. „Je hebt geen ga rantie dat je dat geld terugkrijgt. Stel dat we dat doen en enkele tonnen uittrekken en over een paar jaar blijkt dat de rondweg er wel komt, dan krijgen we dat van het Rijk natuurlijk niet meer te rugbetaald. Nee, er moet eerst duidelijkheid komen of er wel of geen rondweg in Terhole komt." De gemeente krijgt van het Rijk tot en met 1998 in totaal een bij drage van ruim 440.000 gulden. Het is de bedoeling het geluidsa neringsproject Kuitaart/Vogel- waarde gespreid over die jaren uit te voeren. Van onze verslaggever Hulst - Na Terneuzen, zal ook de gemeente Hulst binnenkort kunnen beschikken over een Jongeren Advies en Informatie Bureau (JAIB). Het bureau wordt, voorlopig, ondergebracht bij de stichting Algemeen Maatschappelijk Werk aan de Tabak straat. Een dezer dagen bespreekt maat schappelijk werk-directeur M. Moonen zijn concept-plan met het gemeentebestuur. „Dan be kijken we of mijn ideeën overeen komen met die van de gemeente en later ook met die van de pro vincie," zegt Moonen die ervan uit gaat dat het JAIB begin. 1997 geopend kan worden. Behoefte De plannen in Hulst sluiten aan bij het provinciale streven voor een JAIB in acht Zeeuwse plaat- „Voor Zeeuws-Vlaanderen gaat het dan om Terneuzen, waar vorig jaar het JAIB is geopend, Oostburg en Hulst." gens hem is er in Hulst zeer zeker behoefte aan een JAIB, dat zich richt op jongeren van tien, twaalf tot begin twintig jaar. „In de jongste groep zie je dat kinde ren experimenteren met vandali se en drugs. In de middengroep neemt dat gedrag toe, sommigen sporen. In de oudere categorie spelen vooral problemen op het lied van huisvesting en geld." Het JAIB moet de spreekwoorde lijke drempels beslechten, die jongeren tegenhouden om ge bruik te maken van de verschil lende hulpverleningsinstanties. „Het bureau wordt een soort winkel, waar jongeren vrij in en uit kunnen lopen. Een soort praatpaal waar ze advies kunnen krijgen over uiteenlopende ter reinen. Advies en informatie aan jonge ren wordt gescheiden van de di- Hulst - De traditionele Rey- naertmars vindt dit jaar plaats op zaterdag 26 oktober. De organisatie is in handen van buurtcomité Den Dullaert. De start is aan het sportcafé bij de tennisbanen, waar de deelne mers zich ook kunnen inschrij ven. Tussen 08.00 en 14.00 uur melden de deelnemers zich aan voorde 7 en 15 kilometer. Tussen M.OO en 10.00 uur moeten de 25 kilometer-lopers zich inschrij ven en tussen 08.00 en 09.30 uur kunnen de wandelaars die 40 ki lometer voor hun kiezen krijgen, van start gaan. Meedoen kost twee gulden. EDITIE ZEELAND Redactie 'wneuien: Elandstraat 32,4532 CG W.'0115-645769, fax 0115-645742. acteuren: Peter Oggel (editiechef), f IT- ,en Assem'Frank van Cooten, 5} ïei) (P'V-ed- chef), Rein van der j™' Harold de Puysseleijr. Wokstraat 1,4461 JK wl'3"273700' fax °113-273701 kuist: '*>0 16,4561 ES Redart4"372770'fax °114-372771. Eunsms w^n: Gerlach Hochstenbach, 'ugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: '°n Koomen vrij. 0115 - 645751 '"■zondag 0115-645753 Wvertentie-exploitatie i16 Stem en ZVK Jerneuzen: Verten» fa*°"5-645741 Ms! ord'9ers: HansDi„eiie'privé °115-563976, Hulst: S' priVé 0115-562354 »Me|o°16i456i ES 'el 0114-372770 Eddu9enW00rdigers: Marjan3 W," Bra"de'privé 0114-314570, Vers1raeten privé 0114-316755 ^Peningstijden: '•"mvr. 8.30- 17.00 uur recte hulpverlening, het bureau heeft alleen een 'lieht-pedagogi- sche' hulpverleningsfunctie. Als blijkt dat er meer hulp nodig is, is de stap naar het Algemeen Maat schappelijk Werk en eventueel de Jeugdzorg snel gezet." Het bureau wordt voorlopig on dergebracht in het gebouw van het Algemeen Maatschappelijk Werk aan de Tabakstraat. Daar mee worden de kosten gedrukt en bovendien ligt dat gebouw dicht bij de huidige accommodaties van het Reynaertcollege. Van onze correspondent Kloosterzande - De afdeling Kloosterzande van de Katholieke Vrouwen Organisatie (KVO) be gint het seizoen vandaag met een jaarvergadering om 19.30 uur in Hotel van Leuven. Het programma ziet er verder als volgt uit: Op 5 november zal me vrouw H. Versol uit Hengstdijk komen vertellen over haar studie en werk als dierenarts. Dinsdag 19 november is er een lezing zijn over osteopathie door G. van den Dries uit Goes. Sjaan Hamelinck uit Zuiddorpe verzorgt op 26 november een avondje werken met stro. Een be zoek aan de kerstmarkt in Kapel len bij Antwerpen staat gepland op 10 december en de kerstvie ring op 17 december. Op 25 februari wordt een bezoek gebracht aan chocolaterie Buys- rogge in Hulst en 12 maart wordt een uitstapje gemaakt naar de voorjaarsbeurs in Breda. Ook wordt er een aantal cursus sen verzorgd, waarvan enkele reeds zijn begonnen: Er is een te- ken- en aquarelcursus, die ver zorgd wordt door Elly de Koster uit Sas van Gent. Mevrouw M. van Damme-Borm leert in enkele lessen drie-dimensionale kaarten maken en mevrouw R. Sponselee- van Sikkelerus leert leuke kaar ten maken met droogbloemen In de Hulster Bierkaaistraat staan steeds meer winkelpanden leeg. Van onze verslaggever Hulst - Verschillende fracties in de Hulster gemeenteraad' zijn bezorgd over de ontwik kelingen in de Bierkaaistraat. Daar staan steeds meer win kelpanden leeg. De D66-fractie vreest in haar al gemene beschouwingen op de be groting van 1997 de plannen van meubelgigant Morres om detail handel te realiseren. Dat voorne men leidt er volgens D66 toe dat de binnenstad, en vooral de Bier kaaistraat, nog meer leegloop te wachten staat. Ook de PvdA besteedt in haar be schouwingen aandacht aan het probleem. De fractie komt met aantal aanbevelingen. Zoals een betere ontsluiting van de Bier kaaistraat via de Vismarkt en een voetpad door het pand waar voorheen Mikro Electro geves tigd was. „Hierdoor wordt de Bierkaaistraat op twee effectieve manieren ontsloten en wordt de straat weer een echte winkel straat." Daarnaast pleit de PvdA voor kleinere winkeleenheden, waar startende ondernemers een ruimte kunnen huren tegen be- FOTO WIM KOOYMAN taalbare prijzen. „Kortom een bedrijfsverzamelgebouw voor be ginnende ondernemers." Ook geeft de PvdA het college de overweging mee een studie te verrichten voor een volledige overkapping van de Bierkaai straat. „Hierdoor ontstaat één groot winkelcentrum dat de aan trekkingskracht van de binnen stad zal vergroten." Van onze verslaggever Middelburg - De Zeeuwse Staten zijn erg ontevreden over het functioneren van de Scheldemondraad, het be stuur van de Euregio Schelde- mond. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben gisteren die bood schap gekregen en gaan onder ling bespreken wat eraan gedaan kan worden. De Euregio Scheldemond is een grensoverschrijdende samenwer king tussen de provincies Zee land en Oost- en West-Vlaande ren. In het algemeen gesteld vin den Provinciale Staten dat de Scheldemondraad een ingedut gezelschap is dat veel te weinig vergadert en in actie komt. De enkele vertegenwoordigers uit de Zeeuwse Staten kunnen daar niets aan veranderen. De demo cratische controle zou ook slecht zijn. Gisteren bespraken Statenleden de situatie tijdens een commissie vergadering in Middelburg. „Ik wijs op de grenzeloze arro gantie van de Scheldemondraad. Ik wil opheffing van die raad of een andere structuur," zo opende Statenlid Frans van Kollem van GroenLinks de discussie. De WD'er Jacques Suurmond stal de show met de volgende op merkingen: „Het is zo dat de ken nismakingsperiode nu voorbij is en in het dierenrijk wordt die on middellijk gevolgd door de pa ringsperiode. Maar die vrucht baarheid hebben we nog niet mo gen ervaren van de Schelde mondraad." Het is te stil in de Euregio, vinden de Staten. En GS moeten activi teiten ontplooien om dat te ver beteren. De PvdA-gedeputeerde Daan Bruinooge zit ook op de kritische lijn van de andere Statenleden. „Ik heb de enorme eer mogen smaken twee jaar geleden be noemd te worden tot voorzitter van de werkgroep economie en ik hoop dit jaar voor het eerst te mogenvergaderen," aldus Bruijnooge. Van onze correspondente Clinge - De veer kan niet al tijd gespannen zijn. Naast de dagelijkse zorg voor mensen met een lichamelijke handi cap ontspannen sommige me dewerkers van De Sterre in Clinge zich met toneelspel. Een keer in de drie jaar ver zorgen zij twee of drie uitvoe ringen. Dit jaar op 25 en 26 oktober. „Het repeteren op zich is al leuk, maar het podium hoort erbij en trouwens de mensen van De Ster re en onze collega's willen wei eens zien wat we al die maanden klaargestoomd hebben," vertelt Jeannine Vanhecke die jaren ge leden het initiatief nam om een toneelgroep te beginnen. „Het wordt een kluchtige en luchtige thriller deze keer waar het publiek veel plezier aan zal beleven. Het stuk 'Oud jamaar niet versleten!!! heeft drie bedrijven en alles wat kan gebeuren in het leven, gebeurt ook," verklapt regisseur Piet Ver- wer die daarna zijn pupillen aan maant om nu eindelijk eens zon der tekstboekje te spelen. De klucht speelt in het hotel Tm weissen Nudel' en dat etablisse ment draait niet meer zo goed. Er zijn geen financiële middelen meer en te weinig gasten. De dag, nadat barones Nana Do lores, de vampachtige naaktdan- seres, bijna twee miljoen gulden in de kluis heeft laten leggen, blijkt die kluis leeg te zijn. De aanwezigen kunnen allemaal een Toneelrepetitie van medewerkers van De Sterre in Clinge. zakcentje gebruiken en dus rijst de vraag wie de kluis leeggeroofd heeft. „Het wordt lachen, griezelen en genieten van romantiek want de gasten zijn allen excentriek: juf frouw Melanie die altijd naar de voetbal gaat om de blote billen van de spelers te zien, een vrou wenversierder, Yolanda een echte Dolle Mina en lid van de feminis tische partij en nog een bombar- donspeler. En het personeel is ook niet helemaal volgens het boekje met een verliefde Dorothé, jobstudente Mariene met mooie bène(n), een liftboy en een direc teur. De ontknoping is machtig en meer vertel ik niet," aldus Jeannine Vanhecke. De acteurs en actrices zijn Magda Blaauwendraat, Ivon Smedema, FOTO WIM KOOYMAN Jeannine Vanhecke, Margriet Heyman, Christan Labee, Aart Lehembre, Omère Verstraten, Frans Verwilligen, Peter Jacobs en René Fiorissen. De uitvoeringen zijn op 25 en 26 oktober in Den Dullaert in Hulst en beginnen om 20.00 uur. De toegangskaarten zijn verkrijg baar aan de receptie van De Ster re in Clinge. Van onze correspondente Koewacht - De fancy fair in basisschool De Eikel aar in Koewacht werd za terdag druk bezocht. Tus sen 10.00 en 15.00 uur kwamen enkele honder den een kijkje nemen. Op de rommelmarkt boden de leerlingen tweedehands spulletjes aan en die verwis selden snel van eigenaar. De opbrengst was voor de kooplui zelf, maar een deel werd geschonken aan Foster Parents. Het rad van avontuur draai de voortdurend rond en ook werden enkele spelletjes af gewerkt zoals het gooien naar foto's, de traditionele grabbelton en kegelen. De vertegenwoordigers van de Wereldwinkel, die zo graag een pand zouden be trekken in Hulst, verkochten eveneens veel waar in hun stand. De opbrengst van de totale dag gaat in de pot al gemene middelen. „Een ge slaagde dag, elk jaar houden we een fancy fair. Dit jaar was het een goede en vooral gezellige dag, ondanks het niet ideale weer. Elke school kan een extra bedrag goed gebruiken. We kunnen nu enkele zaken doen of activi teiten ontplooien die niet be groot zijn," besloot directeur W. de Witte. MUZIEK WALCHEREN Festival Nieuwe Muziek - concer ten en recitals - Kloveniersdoelen Middelburg - t/m za 12 okt DIVERSEN GOES Bedrijvencontactdagen - CON- TACTA'96 - alg. toeleveringsvak beurs - thema infrastructurele wer ken - Inter-Expo Zeelandhallen - t/m 10 okt CLINGE Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -13.30 uur AXEL Koersbal - De Halte -14.00 uur GRAAUW Jokeren - Gemeenschapshuis - 13.30 uur KLOOSTERZANDE KVO - jaarvergadering - Zaal Van Leuven -19.30 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café Zondagsvermaak - 14.00 uur LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - café De Lamsoren -13.30 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - café St.-Cecilia - 20.00 uur HULST Jokeren voor competitie - KBO - De Lieve-13.30 uur Dansen - K80 - De Lieve - 20.00 uur HOEK Cursus pergamano - dorpshuis De Hoekse Rakkers - 20.00-22.00 uur TERNEUZEN Dansen - SWOT - De Veste flat B - 19.00 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Inde pendence Day HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Independence Dc y 20.00 uur Twister 20.00 uur A time to kill 20.00 uur The Quest 20.00 uur Phenomenon BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Independence Dcy 20.00 uur The nutty profes: or 20.00 uur Phenomenon GENT Decascoop 14.30 -17.00 en 20.00 uur The Ogre 14.30 -17.00 - 20.00 en 22.30 uur In dependence Day 22.30 uur Basketball Diaries 14.30 - 17.00 - 20.00 en 22.30 uur Fargo 14.30 - 17.00 - 20.00 en 22.30 uur The Quest 14.30 - 17.00 - 20.00 en 22.30 uur The Nutty Professor 14.30 - 17.00 - 20.00 en 22.30 uur Trainspotting 14.30 - 17.00 - 20.00 en 22.30 uur Phenomenon 22.30 uur Bound 14.30 - 17.00 - 20.00 en 22.30 uur Striptease 14.30 - 17.00 - 20.00 en 22.30 uur Twister 14.30 en 17.00 uur It takes Two 14.30 - 17.00 - 20.00 en 22.30 uur The Rock KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Independence Dry 20.00 uur Bound 20.00 uur The Nutty Professor 20.00 uur Twister GROEI EN BLOEI - In cultu reel centrum De Halle is mor gen eem lezing met diaverto ning over clematissen van de vereniging Groei en Bloei. Aanvang 19.30 uur. COLLECTE - De collecte voor de Nierstichting heeft in Nieuw-Namen en Kapellebrug samen 823,30 opgebracht. SCOUTING - Er waren zater dag 73 kinderen samengeko men bij het nieuwe clubge bouw van scouting Klooster zande om een feestje te vieren ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan van de Canisius- groep. Er werden allerlei spe len en knutselactiviteiten ge daan en de kinderen moesten zelf hun middageten klaarma ken. De leiding werd deze dag geassisteerd door leden van een nieuwe speltak, een ro- wangroep in oprichting (voor jongens vanaf 15 jaar). EHBO - Begin november start EHBO-vereniging St.-Marti- nus met een nieuwe cursus EH BO, verbandleer en reanimatie. Inlichtingen en opgave bij M. van de Berghen-Durinck. COLLECTE - De collecte voor de Nierstichting heeft in Hon tenisse in totaal 4.686,35 op gebracht. In de verschillende kernen waren de bedragen: Kloosterzande 1.771,75, Ter hole ƒ474,05, Hengstdijk 305,90, Vogelwaarde ƒ1.260,80, Ossenisse 182,80 en Lams- waarde 691,05. DAUWTRAPPEN - Zondag 13 oktober is G. Blaauwendraat de gids van een wandeli ng door het waterwingebied van Clin ge. Het Katholiek Vrouwengil de nodigt leden en hui gezin uit om 06.30 uur bij De Pauw, Gentsevaart 20, Kape. lebrug. Op die tijd van de dag is daar ook volop parkeergelegenheid. Van daaruit is het vertrek voor een tocht van ongeveer ander half uur. Na de wandeling worder ge zamenlijk ontbeten bij De Pauw. Opgeven en betalen kan nog tot vandaag. Volwassen betalen tien gulden en kinderen van 6 tot 12 jaar vijf gulden. TEKENWEDSTRIJD - In het teken van de kinderboeken week werd bij boekhandel Van Geyt een tekenwedstrijd ge houden. Zo'n zestig kinderen in verschillende leeftijdscatego rieën hadden een kunstwerk gemaakt van hun lievelings sprookje of verhaal. Drie in zendingen werden met een boe- kenbon beloond. Dat waren: 1. Carolin Zaagman uit Pulst, 2. Maaike Willaert uit Cl.nge, 3. Stefanie Fassaert uit Hulst. Daarnaast kwamen de volgen de kinderen met een ex ;ra ver melding uit de bus: Ben :e Anne Koehof, Michael en Daniel Brooymans, allen uit Hulst. In de boekenwinkel worde i de te keningen van alle deelnemers geëxposeerd tijdens de kinder boekenweek, die duurt tot 14 oktober. Van onze correspondente Hulst - Het experiment om het Katholiek Vrouwen Gilde (KVG) te verjongen door een stevige aanwas van jonge leden lijkt geslaagd. De leus 'Ben jij een jonge vrouw, dan is dit iets voor jou' blijkt aan te slaan. „In februari kwamen 65 jongere vrouwen een kijkje nemen. Nu hebben we al meer dan honderd adressen," vertelt een medewerk ster van de KVG. „De activiteiten die speciaal op verzoek van de jonge vrouwen zijn aangevraagd, sorteerde effect. Zo zijn er onder meer een avond over verzorging van kamerplanten en snijbloe men, een herfst-dauwtrap-wan- deling voor het hele gezin, een rondleiding en demonstratie bij een bakker." Het KVG gaat in 1997 een naai cursus organiseren en is er een avond over het houder van een kinderverjaardag, eer cursus luisteren naar kinderen en een le zing door de notaris over voogdij, testament en erfrecht. „De jonge vrouwen draaien nu eer jaar mee en zij die het als positief hebben ervaren, worden per 1 januari lid van het KVG. Ik ben ervan over tuigd dat velen zich bij ons zullen aanmelden." Ossenisse/Middelburg - Camping 't Mussenist in Osser isse mag van de provincie Zeeland uitbreiden. Eigenaar P. Rijk voegt 36 nieuwe standplaatsen aan zijn accommodatie toe. Nadat eerder de gemeente Hontenisse zijn fiat aan de uitbreiding gaf, is nu ook de provincie akkoord gegaan. Camping 't Mussernist richt zich vooral op Belgische houders van een jaarstandplaats. Twee jaar geleden is de camping ook al uitgebreid. Hoewel de nieuwe uitbreiding van de camping zal plaatsvinden op gronden met bestemming 'landbouwdoeleinden', hebben zowel het college van burgemeester en wethouders als de provincie geen be zwaar hiertegen. Vandaar dat een versnelde artikel 19-prccedure is toegepast om uitbreiding te realiseren.

de Stem | 1996 | | pagina 15