Aannemers slordig met veiligheid morsen, zondag open Piet IGerkx Keukenwereld is DierenshoW Tilburgs ziekenhuis zegt operaties af wegens interne conflicten Nep-kalf PIET KLERKX KEUKENWERELD Tot zeven jaar geëist voor cocaïnesmokkel Se konden worden ®e- 'Europese sigaret moet minder ongezond worden' 'Overheid verspilt jaarlijks miljarden' 'Troonrede staat ver van de praktijk af' Aantal autodiefstallen daalt voor het eerst Gratisbellen met Destiny kaartsysteem pg STEMinnBINNENLAND A3 Vakantie-onderzoek inspectie: Herdenking Modena voor nabestaanden Herculesramp Gouden Kalf voor jeugdfilm Esmé Lammers Draaiboek voor snelle hulp zedendelicten NATIONALE.. filhur£ (anp) - Zo'n vijftig mensen Een van de redenen van het extreem ho- werkvloer thuis zit. Hoeveel personeels- samenloop van omstandigheden' de oor- Bij de gedupeerde patiënten zou bej LU" O 1 i 1 l.i.1 1 „1 „v, ,1 Vi okknv, rrirArrfa Toolr iron ViQ+ pnVironnan UOn rlm nnorotioc irnnr Ho citiiatio Koet aan al \\T ac vnlcf rittannië en Ierland l zon. In het noordwes' bewolking en vooral tland af en toe regen ook veel wind. In jw n de nacht en ochtend aar mist. Zaterdag vrij ■t maxima rond 13 gral rna hogere maxima. n Luxemburg: Zater- ielend bewolkt en en! ^ien, misschien met on! lag meer zon el kans op mist. Zater ud: rond 11 graden geleidelijk hogere tem! en. en Midden-Frankrijk - wolkenvelden en en! ren, ook met onweer kans op mist. Verder westen uit meer zon en jmeeste plaatsen droog .grond 13 graden; daar! 'er koud. ■ankrijk: Wolkenvelden tijd tot tijd regen, ook onweer. In de Franse ën Pyreneeën kans op In het zuidoosten later veel wind. Kil, vooral met maxima tussen 10 aden. [al: Vrij zonnig en oorden kans op enkefe (velden. Maxima uiteen van 20 graden in het ■sten tot rond 25 in het en zuiden. Zonnig. Langs de Golf skaje wolkenvelden en tot tijd regen. Zondag oop van de dag in 1 ook meer bewolking en nemende kans op een of onweersbui. In het nog maxima rond 24 elders nogal fris met meest tussen 15 en 20 >che Eilanden: Op de tanden flink wat zon en rond 26 graden. Elders ■olking; waarschijnlijk ca en Ibiza: Zaterdag ge- zon en middagtempera- ond 22 graden. Zondag maxima, meer bewol- n een toenemende kans en- en onweersbuien. Wisselend bewolkt. Een regen- of onweersbuien, slijk met veel neerslag; l vooral in het zuiden ag vooral in het noor- rddagtemperatuur uit- jjend van 14 graden in het tot 25 in het zuiden; ngdurige buien raturen. inland en Kreta: Perio- et zon. Daarnaast ook intal buien, met onweer; ag vooral ip het westen ook elders. Middag- atuur rond 23 graden, 'and: Zaterdag half tot bewolkt en vooral in het en zuiden enkele buien, ien met onweer. Zondag ans op mist; verder flin- nige perioden en bijna droog. Vooral zaterdag et maxima rond 12 gra- zondag op de meeste en iets hogere tempera- ZATERDAG 5 OKTOBER 1996 rd-hazard en-Azoren [oon-notoir id-duiker lto-sjalot [see-cerise en-heiden ren-onweer iem-empire pen-Nelson HANDSCHOEN Tilburg (anp) - Zo'n vijftig mensen ,je deze week een operatie zouden dergaan in het St. Elizabethzie- kenhuis in Tilburg, hebben te horen gen dat hun behandeling voor lopig niet doorgaat omdat zo'n 25 Zcent van het personeel in de ope ratiekamers zich heeft ziekgemeld. Een van de redenen van het extreem ho ge ziekteverzuim is een al langer slepend conflict tussen de leiding van de afdeling en het personeel. Sinds maandag zijn vier van de veertien operatiekamers ge sloten. Een woordvoerster van de directie be vestigde gisteren dat een deel van het personeel 'wegens spanningen' op de werkvloer thuis zit. Hoeveel personeels leden zich om die reden hebben ziekge meld is niet bekend. Over de aard van de spanningen worden om redenen van pri vacy geen mededelingen gedaan. „Er wordt gewerkt aan een verbetering van de verstandhouding", aldus het zieken huis. Volgens de directiewoordvoerster is 'een samenloop van omstandigheden' de oor zaak van het schrappen van de operaties. „De betreffende afdeling kampte al lan ger met een hoog ziekteverzuim. Ook zijn er nogal wat mensen met zwanger schapsverlof. Alles bij elkaar vonden we het niet verantwoord om minder spoed eisende operaties met een tekort aan per soneel uit te voeren." Bij de gedupeerde patiënten zou begrip voor de situatie bestaan, al was volgens de woordvoerster in sommige gevallen de melding van het uitstel wel 'wat abrupt'. Het ziekenhuis zegt 'al het mo gelijke' te doen om de problemen zo spoedig mogelijk uit de wereld te helpen. Spoedeisende operaties krijgen voorlo pig voorrang bij de planning. Den Haag (anp) - Veel bouwplaatsen worden tijdens de vakan tieperiodes onzorgvuldig achtergelaten. Ze zijn vaak slecht af gesloten en vormen een gevaar voor spelende kinderen. Dit blijkt uit een veiligheidson- derzoek van de Arbeidsinspectie, Den Haag (anp) - Onder de nabestaanden en fami lieleden van de slachtof fers van de ramp met het Belgische Hercules-vlieg tuig bestaat veel belang stelling voor het herden kingsconcert dat de Itali aanse gemeente Modena donderdag 10 oktober voor hen organiseert. Een woordvoerder van het ministerie van Defensie heeft dit gisteren desgevraagd ge zegd. In Modena wordt die dag tevens een herdenkings plaquette onthuld. Beide ge legenheden zijn georgani seerd op initiatief van de ge meenschap van Modena, waar het Fanfarekorps van de Koninklijke Landmacht tijdens een muziekfestival zijn laatste uitvoering gaf. Niet iedereen zal overigens meevliegen met het door De fensie gecharterde vliegtuig. Een aantal reist per bus, trein en eigen vervoer. (ADVERTENTIES) afgelopen zomervakantie onder 950 gesloten bouwplaatsen. In een enkel geval werd de politie ingeschakeld. In 156 gevallen heeft de Arbeidsinspectie de be trokken aannemers aangeschre ven. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft dit gis teren bekendgemaakt. Van de 950 bouwterreinen waren 153 niet of slecht afgesloten. In 161 gevallen was zelfs sprake van onbelemmerde toegang tot vloe ren, trappen, steigers en daken, terwijl beveiligingen tegen valge vaar ontbraken. Zo waren lift schachten, trapgaten en water putten niet gedicht, ladders met opgeborgen en bouwputten niet afgezet. Ook werden chemicaliën aange troffen. Op 35 terreinen bleken de elektriciteitskasten niet afge sloten, wat de dienst erg gevaar lijk noemt, en in elf gevallen kon den zware machines zoals bouw- liften en betonmolens, gemakke lijk in werking worden gezet. Het zal overigens niet alleen bij brie ven blijven. In aansluiting daar op zal via reguliere- vervolgin- specties worden nagegaan of de aannemers hun leven hebben ge beterd. a, Het ministerie wijst erop dat ie der jaar tijdens de vakantieperio de ongevallen op bouwplaatsen gebeuren waar vooral kinderen bij betrokken zijn. Volgens de ar- bowet is de werkgever in derge lijke gevallen ook verantwoorde lijk voor de veiligheid en dus aansprakelijk. ■mpVE taj 6jaq 'sjnuj do uijnid ï!l J VERGELIJK: HET DE COLLEGA'S; WE ZIJN 10 A 30% VOORDELIGER! PROF. LORENTZSIRAAT 4, INDUSTRIETERREIN ZANDD0NK, WAALWIJK, IEL 0416-336300, GEOPEND VAN DINSDAG T/M ZATERDAG, VRIJDAG KOOPAVOND. Van onze correspondent Middelburg - Officier van justitie mr J. Valente heeft gisteren °P de zitting van de rechtbank in Middelburg tegen de 34-jari- ge Rotterdammer R.C. een gevangenisstraf van zeven jaar t voor de invoer van cocaïne en het leiding geven aan een criminele organisatie. öjn broer, de 26-jarige Vlissin- pr M. C. hoorde wegens zijn be- angrijke aandeel in de drugs- Handel zes jaar cel tegen zich ei- m. Tegen twee anderen de 37- !®8e C. M. en 39-jarige D. N., eiden uit Rotterdam, die even- ÏÏS i13'' drugshandel waren rokken eiste Valente elk drie jaar cel. Een derde broer van Hoofdverdachte R. C, de 30-jari- p S. C, kwam er met een eis van ee jaar vanaf en de 32-jarige "otterdammer H. K„ wiens rol onduidelijk was mocht van Va- Me voor 18 maanden achter de 'es- Het zestal wordt ervan macht het vorige en een deel Lu. 'aar °P S^e schaal te oen gehandeld in harddrugs, 1 als organisator de Rotter- mmer R. C. en als lokale coör- nator de 26-jarige M. C. ru 7?rok regelmatig naar Pe- das! name en z9rgde van U1 dat er de nodige cocaïne k.]rieri,and werd binnengesmok- ?am »e °verige leden van de or- Vn ,Ie °P hun beurt zorgden wr adressen waar de zendingen nLr??8 werden verstuurd in dubhl u ten' fotoalbums, in kistJ! ,°dems en wanden van en kwamen ook als 'bolle- een maag'Nederland bin nen. Alles bij elkaar gaat het om ettelijke kilo's, waaronder een partij van 9 kilo cocaïne, die me dio 1995 op Schiphol werd onderschept. Door Jos Kessels DE JEUGDFILM 'Lang. leve de koningin' van Esmé Lammers' heeft gisteravond in Utrecht het Gouden Kalf gewonnen voor bes te speelfilm van het afgelopen jaar. Op de siotavond van het Neder lands Film Festival werd de prijs overhandigd aan Laurens Geels en Dick Maas, de producenten van de film. Aan de prijs is een bedrag van 25.000 gulden ver bonden. 'Lang leve de koningin' is een ori gineel vormgegeven sprookje over een eenzaam meisje, dat leert schaken. De film is het speelfilmdebuut van Esmé Lam mers, de kleindochter van de le gendarische schaakgrootmeester Max Euwe. Hoewel het Gouden Kalf voor de ze film zeker te rechtvaardigen is, kwam de keuze van de jury toch als een verrassing. Cineast Theo van Gogh leek met 'Blind Date' de beste papieren te hebben. Die film kreeg namelijk vier nomina ties en was daarmee koploper. Toch hoefde Van Gogh niet be paald met lege handen naar huis. Hij ontving zeer terecht het Gou den Kalf voor de beste regie. De jury noemde 'Blind Date' een meeslepende film. „Theo van Gogh heeft niet alleen een bijzon der indringende film gemaakt, maar ook zijn acteurs in de gele genheid gesteld tot ongekende hoogten te stijgen". De jury voegde de daad bij het woord en gaf het Gouden Kalf voor de beste acteur aan Peer Mascini en de prijs voor de beste actrice aan Renée Fokker. In de categorie beste lange docu mentaire was het Gouden Kalf voor Niek Koppen met zijn film 'De slag in de Javazee', wat de maker ook nog eens 25.000 gul den opleverde. Van onze verslaggever Breda - Sigaretten mogen in de toekomst niet meer dan 5 mg teer en 0,5 mg nicotine bevatten. Die aanbevelingen doet een comité van kankerdeskundigen in het beleidsplan Europe against cancer. Het comité, dat deze week in Helsinki overeen stemming bereikte over de aanbevelingen, werkt in opdracht van de Europese Commissie. Terugdringen van roken moet prioriteit krijgen in het gezondheidsbeleid van de Europese Unie in 1997-2001, zo stelt het comité. Een van de manie ren om dat te bereiken is het verbieden van scha delijke toevoegingen aan sigaretten die in de EU- landen gemaakt of verkocht worden. De kankerdeskundigen willen dat vanaf 31 de cember 1997 alleen sigaretten in de EU verkocht worden die bestaan uit tabak, vloeipapier, filter- materiaal en tabakextract. Niet-giftige stoffen mogen wel nog worden toegevoegd. Nicotine en teer kunnen niet helemaal uitgeban nen worden omdat het stoffen zijn' die in tabak zitten. Wel is de hoeveelheid per tabakssoort (en - plant) verschillend, zodat er bij het maken van si garetten wel invloed op uitgeoefend kan worden. In sigaretten mag volgens het comité vanaf 31 december 1997 niet meer zitten dan 1 mg nicotine en 12 mg teer. In de vijf jaar daarna moet dat te ruglopen naar 0,5 mg nicotine en 5 mg teer. De meeste sigaretten bevatten momenteel veel meer teer en nicotine dan de hoeveelheden die het comité op termijn voorstaat. Zo bevatten gewone Marlboro-sigaretten 1 mg nicotine en 14 mg teer. Bij Caballero zit die hoeveelheid op respectieve lijk 1,2 mg en 15 mg. Maar ook lichte varianten als Marlboro Light (0,6 mg nicotine, 8 mg teer) voldoen volgens het comité niet aan de norm. Al leen de 'extra light'-merken zitten onder de grens. Smaak Volgens een woordvoerder van Philip Morris, de grootste sigaretten-producent in de EU, hangt het teer- en nicotinegehalte in sigaretten af van 'de vraag van de markt en de voorschriften van de overheid'. „De hoeveelheid nicotine en teer in een sigaret is bepalend voor de smaak en wij voldoen aan de vraag naar een smaak. Dat betekent dat Het nicotine-gehalte in sigaretten moet om laag, vindt een comité van kankerdeskundi gen. foto dijkstra we zowel lichtere als zwaardere sigaretten ma ken." Mocht de (Europese) overheid besluiten om de maximum hoeveelheid voor teer en nicotine te verlagen, dan zal Philip Morris zich daarbij neer leggen, aldus de woordvoerder. „Al verwacht ik niet dat het zo'n vaart zal lopen. Het is nog maar een advies." Aangescherpt De kankerdeskundigen willen verder dat er in elk land in de EU aangescherpte verpakkingsop schriften komen,waaruit blijkt dat sigaretten een gevaar voor de gezondheid opleveren. Boven dien moet erop staan waar een sigaret uit bestaat. In Nederland geldt die verplichting al, in andere landen niet. Ook wil het comité dat er in alle lidstaten een verbod op tabaksreclame komt. Kinderen en jon geren moeten minder makkelijk de beschikking kunnen krijgen over sigaretten, de belasting op sigaretten moet in EU-verband omhoog en er moet een verbod komen op het belastingvrij ver kopen van sigaretten en andere tabakswaren. Het Nederlandse ministerie van Volksgezondheid heeft 'nog geen mening' over het beleidsplan. „Het advies is uitgebracht aan de Europese Com missie. Wij zijn nog niet geïnformeerd," aldus een woordvoerder. Den Haag (anp) - De Nederlandse overheid verkwist jaar lijks zo'n tien miljard aan belastinggeld door ambtelijke vergissingen, foute begrotingen en snoepreisjes. Dat stelt de Nederlandse Vere niging van Belastingbetalers (NVB) in een 'zwartboek' dat in november verschijnt. Directeur Langbroek heeft dat gisteren bevestigd. De vereniging heeft sinds begin dit jaar een lijst bijgehouden van gevallen waarin geld van de rijksoverheid, provincies en gemeenten over de balk werd gesmeten. Het gaat daarbij om onomstreden gevallen van ver kwisting, aldus Langbroek. „Wij zeggen niet: je moet geen dure tanks kopen waar je ver volgens niets mee doet. Maar we noteren wel als er een tank voor tien miljoen is gekocht die je ook voor negen miljoen had kunnen krijgen." Langbroek verwacht dat de publicatie van het boek een schok teweeg zal brengen en dat politici dan eindelijk de schellen van de ogen zullen vallen. „Het wordt het treurig ste boek dat ooit in Nederland is verschenen. De NVB is in 1993 opgericht, zetelt in Den Bosch en telt 12.000 leden. Nepkalf Victor toert deze week op initiatief van de stichting Lekker Dier door Nederland om de aandacht te vestigen op de slechte leef omstandigheden van kistkalveren. Gisteren stond Victor met zijn kist in Alkmaar. foto anp VERVOLG VAN VOORPAGINA De twee ouders hebben het beur zenstelsel van nu en dat van van af 1 januari '97 met elkaar verge leken. De ouder van een thuiswo nende 18+ scholier in het voort gezet onderwijs (vo) gaat er 3.363 per jaar op achteruit. Daar naast wordt ook de ov-jaarkaart afgeschaft waardoor de minima voor extra vervoerskosten komen te staan. Een uitwonende scholier krijgt 3.357,56 minder. „Door een verhoging van de basistoela ge voor alle 18+ scholieren onge acht het inkomen van de ouders, gaan kinderen van ouders met hogere inkomens er 1.023 per jaar op vooruit," schrijven de Bredase moeders. Naast de wijzigingen in de stu diebeurs wordt ook de kinderbij slag vanaf 1 januari gewijzigd. Deze bijdrage vervalt voor 16+ scholieren. De twee dames schet sen in de brief hun eigen situa ties. Een voorbeeld: Een alleenstaan de moeder met een één ouderbij standsuitkering heeft drie kinde ren, een tweeling die in oktober 1996 achttien jaar wordt en een kind van vijftien jaar. In de huidige situatie krijgt de moeder kinderbijslag voor drie kinderen en een toelage studie kosten. Dit is een bedrag van 9.236,40 per jaar. De kinderen zijn meeverzekerd in het zieken-' fonds. Vanaf 1 januari 1997 krijgt het gezin nog maar 8.143,52 per jaar, dat is dus 1.092,88 minder. In 1997 wordt de jongste in dit gezin zestien jaar en vervalt de kinderbijslag. Dit scheelt nog eens 2.158,52. Bij elkaar geteld krijgt de moeder dus ƒ3.251,40 minder. Alle kosten gaan wel om hoog en de uitkeringen stijgen minimaal. Berger en Meier vragen ook aan dacht voor de groep leerlingen in het voortgezet speciaal onder wijs. Zij krijgen geen tegemoet koming in de studiekosten. De school stuurt wel een forse reke ning van 509. De gemeente wil voor deze schoolkosten geen bij zondere bijstand verlenen. Als het kind zestien jaar is, krijgen de ouders ook geen kinderbijslag meer. „Uit deze gegevens moeten wij de conclusie trekken dat het ouders met een inkomen tot 39.448 bruto per jaar door de overheid onmogelijk wordt gemaakt hun kinderen vanaf zestien jaar on derwijs te laten volgen. Deze ge gevens uit de praktijk staan in schril contrast met de uitspraken in de Troonrede in de algemene beschouwingen," vinden Berger en Meier. Het ministerie van Onderwijs in Zoetermeer, heeft het idee dat het verhaal van de twee dames in compleet is en dat daardoor een vertekend beeld gegeven wordt. „Maar het duurt zêkér nog tot maandag voordat we die cijfers hebben nagerekend," laat de af deling persvoorlichting weten. Den Haag (anp) - Het aantal autodiefstallen is in de eerste ze ven maanden van dit jaar met 7 procent gedaald. Vorig jaar sta biliseerde het aantal gestolen wagens al. Volgens de stichting Vermiste Auto Register (VAR) is de daling te danken aan een combinatie van betere preventiemaatregelen en opsporingsmethoden. Tot 1994 nam het aantal auto diefstallen in Nederland ieder jaar explosief toe. In de maanden januari tot en met juli 1996 be droeg het aantal gestolen auto's 18.650, tegen 20.042 in dezelfde periode een jaar geleden. Van de gestolen auto's wordt de laatste jaren ongeveer 70 procent opge spoord. De VAR werkt samen met politie en verzekeringsinstanties bij de centrale registratie van vermiste voertuigen. Door het aanbrengen van chipcodes in het chassis probeert de VAR gestolen voertuigen op een aantal punten terug te vinden: bij de verkoop of bij grenscontroles. De VAR stelt dat internationale samenwerking op dit gebied ook vruchten begint af te werpen. Een ander gebied dat de afgelo pen jaren een forse toename van het aantal diefstallen te zien heeft gegeven is de sector van de zogenoemde ongekentekende voertuigen. Dit zijn graafmachi nes, kranen, aggregaten, com pressoren en ander materieel dat bij wegwerkzaamheden wordt gebruikt. Amsterdam (anp) - Amsterdam heeft een draaiboek opgesteld waardoor er bij grote zeden- schandalen met minderjarigen voortaan binnen 24 uur een hulp groep van deskundigen klaar staat. Doel is om maatschappelij ke onrust te voorkomen en psy chische schade bij betrokkenen te beperken. In het plan staat be schreven welke stappen bij voor beeld een directeur van een school kan nemen op het moment dat hij een melding krijgt van seksueel misbruik. Na aangifte bij de politie is het de bedoeling dat binnen een etmaal een hulp groep met de jeugd- en zedenpo litie, een kinderarts, maatschap pelijk werk en psychische hulp verlening actief is. Door Richard Loomans Rucphen - „Wil je gratis bel len?" Met die vraag worden sinds kort ook in West-Bra bant mensen benaderd voor deelname aan Destiny Tele communications. Hoe meer andere mensen een deelnemer weet te strikken, hoe langer hij gratis kan bellen en, niet onbelangrijk, hoe meer dol lars er binnenstromen. De Destiny-bijeenkomsten die el ke donderdagavond in De Distel in Roosendaal plaatsvinden (on langs werd er ook een in Rucphen gehouden) trekken volle zalen. Om mee te kunnen doen aan het systeem, betalen deelnemers hon derd dollar. Ze krijgen dan een kaart en mo gen zich eigenaar noemen van één business centre. Voorwaarde is dat je tenminste twee anderen vindt die ook honderd dollar in leggen en zo ook weer 'starter' worden. Hoe meer mensen gevon den worden, hoe meer dollars de startende persoon in cheque- vorm ontvangt. De kaart kan gezien worden als de drager van de pincode. Het is geen telefoonkaart, maar de code erop geeft momenteel in Europa recht op een half uur gratis bel len. Men toetst of draait dan een gratis inbelnummer van de PTT, vervolgens een nummer voor Destiny, dan de geheime pincode, het netnummer voor de regio en het abonneenummer. In de Verenigde Staten kan met één kaart twee tot drie uur gebeld worden. Nu in Europa via de computer in Londen nog maar een half uur, maar dat zou meer moeten worden. Volgens Destiny zijn er nu in Amerika 480.000 deelnemers en in Nederland en de rest van Europa 5000. Na overschakeling van de com puter in Londen moeten diensten als voice mail, fax mail, interna tionaal semafoonverkeer, telefo nisch vergaderen met 250 perso nen en het call backsysteem mo gelijk zijn. Met dit laatste sys teem kan via de computer in de VS aanzienlijk goedkoper inter nationaal gebeld worden. Het bellen is BTW-vrij en er hoeven geen aansluitkosten betaald te worden. Voorwaarde is dat er voor minstens 30 dollar per maand gebeld wordt. Destiny is een dochteronderne ming van Sprint, wat weer on derdeel is van het grote Ameri kaanse telecommunicatiebedrijf MCI. Volgens de Rucphense gast heer Iwan van Heusen heeft Sprint een jaaromzet van 18 mil jard dollar. „Bij Destiny zijn er, in tegenstel ling tot de diensten van de PTT, geen bijkomende kosten zoals electriciteit en huur van panden voor Primafoonwinkels. Daarin zit 'm voor Destiny de winst. Met network marketing, zoals dit sys teem genoemd wordt, werken ook bedrijven als Daewoo, Toyota en Philips", aldus de Rucphenaar. Voorlichter Mark Zellenrath van PTT Telecom kijkt nauwelijks op van Destiny, waar hij overigens nog niet van had gehoord. „Ieder een kan bij ons 06-nummers ko pen", zegt hij. „Als je wilt bellen, moet je dus een soort handeltje beginnen en mensen zoeken. Nou ja, er is al heel veel concurrentie, zeker met internationaal bellen. Wij blijven doorgaan om qua prijs en kwaliteit zo goed moge lijke diensten aan te blijven bie den." Tijdens de Destiny-bijeenkomst in Rucphen werd het publiek voorgehouden dat met dit sys teem veel geld verdiend kan wor den. Of het werkelijk zo makke lijk gaat, werd nog niet duidelijk. MET DUIZEND-EN-ÉÉN HUIS- EN BOERDERIJDIEREN ZATERDAG 5 OKTOBER ZONDAG 6 OKTOBER 1996 BRABANTHALLEN 'S-HERTOGENBOSCH 10.00-18.00 UUR

de Stem | 1996 | | pagina 3