(De vismijn au Breskens oet blijven' Groene specht r e R politie RAPPORT plaatselijk NIEUWS sport IN HET KORT toeken I jjeldpunt Drugsoverlast blijft primair voor centrumbewoners iiwerk Drugsoverlast )ridt zich verder uit DE TOSHIBA TF461 Start campagne platform Sociale Zekerheid 5TEM ZEELAND C3 in 22 thouder A. Rosendal: Nitie Zeeland krijgt er or 2000 elf agenten bij Lachsalvo's Problemen Juist goed Eén gewonde bij ongeluk Zuiddorpe Bejaarde vrouw verjaagt inbrekers Verdachte heling krijgt vrijspraak ZATERDAG 5 OKTOBER 1996 Ive twee-onder-. garage (bouwi eigen grond, gele- Dcatie met tuin op hal, toilet, woon- jels, open keuken keukeninrichting' .30 m. Verdieping- slaapkamers, bad- 'astafel. 2e Verdie- met een 4e slaap je van rolluiken en om op aanvraag. ye locatie gelegen de vrijstaande wo- erging en tuin op jrond. Indeling: hal, ruime kelder afm', en grote woonka- .50 en 2.75x4.50, ing: overloop, 3 2.50x3.75 en Iming d.m.v. gaska- [IO.OO x 2.50, schuur In prijs verlaagd at 4 ve twee-onder- Ret garage (bouwj. 2 eigen grond, gele- wijk, met prachtige esten. Indeling: hal, met parket, open tan fraaie keukenin- ring: overloop, 3 jrs, badkamer met wastafel. 2e Verdie- met een 4e slaap- zien van isolerende psom op aanvraag tig met garage en i een goede locatie 495 m2 eigen |et zuiden. Indeling: keuken met berg- w.c., woonkamer. 3 slaapkamers en altelijk voorzien van Inen, isolerende be- fen. Het geheel is in at van onderhoud, november-december torn 147.500.- k.k. den, halfvrijstaande ge op 205 m' ei- hal, ruime woonka- 5 m2, royale keuken, ener en toilet, bijkeu- m. 4.20 x 5.50 m. oop, 3 slaapkamers, zien van isolerende jiken en voorzien van voorjaar 1997. Dpsom op aanvraag op 643 m2 eigen srlandschap. Indeling: met nieuwe massief slaapkamers, douche isolerende beglazing, opsom op aanvraag gen vrijstaande wo- uitzicht over de pol- i! eigen grond. Inde- .amer, keuken, toilet erd.: ruime slaapzol- g d.m.v. gaskachel, eet. ipsom 89.000.- k.k. •ijstaande woning met over de polders op' grond. Indeling: hal, 'oonkeuken, slaapka- lilet en douche. Verd.: apkamers. Bergschuur. Gedeeltelijk voorzien leglazing en rolluiken. november-december aopsom op aanvraag rhouden 2-onder- met garage en tuin op jn grond. Indeling: hal, derkast, keuken, toilet rdieping: overloop, Z lucheruimte. Aanvaar- antrekkelijke prijs!-! opsom 97.500.- k.k. n woon-winkelpand in osterzande. Het pand is diverse branches, ver- m2 frontbreedte 20 m. huis op 895 m2 eigen woonkamer, garage en ig: overloop, 5 slaapka- lers en een studio. He en van een nnoderne Aanvaarding: op korte psom 325.000.- k-K- het buitengebied rnet ■oonkamer, luxe badka- slaapkamers. Voorzien oor de sfeervolle ruim (oopsom op aanvraag st centrum. Dit appartf- oorzien. Dit moet u e tie. Hogere prijsklasse oning met 290 m2 grond- r. Locatie Kloosterzande. LO E D I 390 sse b.g.g. 06-53117903 KOOP ONROEREND GOED lZe verslaggever J „zen - Het Meldpunt Drugs- r ,st jn Terneuzen blijft primair jg bewoners van de binnenstad. adsfractie van D66 kondigde deze tijdens een bijeenkomst in de wijk X leit verder aan dat het gratis 06- r 0 ook opengesteld wordt voor mensen uit de bomenbuurt. De gemeente spreekt dat echter tegen. De reden is simpel: er is niet voldoende menskracht beschikbaar om via dit nummer klachten van buiten het Ter- neuzense centrum te behandelen. Dat wil volgens een gemeentewoordvoerster niet zeggen dat de bewoners van de wijk nergens met hun verhaal naartoe kun nen. „Sinds kort is er een wijkagent waar de mensen terecht kunnen met hun klachten." Binnenkort wordt bekend gemaakt waar en wanneer de wijkagent spreekuur houdt. Eerder riep het hoofd van de Terneuzen- se politie, E. Kint, de bewoners van de wijken buiten het centrum op toch mel ding te maken van drugsoverlast. Zij kunnen dit doen bij het politiebureau (694151). Als er sprake is van een acute noodsituatie kunnen ze zich wenden tot 06-11. Onder de bewoners van de bomenbuurt leeft toch een sterke behoefte om hun klachten ergens te deponeren.Ze vinden dat zij min of meer de rekening gepre senteerd krijgen voor het verscherpte politie-optreden in de binnenstad, dit als gevolg van de actie Houdgreep. Dit geza menlijk initiatief van gemeente, politie, justitie, marechaussee en douane heeft tot gevolg gehad dat de drugsoverlast in het centrum van Terneuzen weliswaar afneemt, maar tegelijkertijd uitwaaiert naar andere wijken van de Scheldestad. Lore verslaggever R,eskis - De gemeentelijke vismijn weghalen uit Breskens is ijderuaar. En onnodig. De vismijn draait nog steeds met een «itiisaldo en er zijn in de loop der jaren flinke reserves ge- „Boven onze vismijn hangen zeker geen donkere wol- jjit ^wethouder A. Rosendal UBrecens, die gisteren verder jjetwie reageren op het aan de jteediamer uitgebrachte rap- «ortov de toekomst van de Ne- lerlane vismijnen. Jnderzker C. Roozemond pleit iaarin >or privatisering van ge- meenteke vismijnen en deze Lvolgis te laten samengaan net an-re Nederlandse mijnen. Jiij vooiet anders een koude sa- leringpet alle vervelende ge- volgen n dien. peafnaende vangstquota en de Jaarmt samenhangende lagere jomzetti op de vismijn hebben fokBrkens niet geheel onbe- faten. Liet de rekening IS85 neeen batig saldo zien van |S1.004ulden, voor 1997 wordt - voorchtig - een positief re- ultaat-an 25.000 gulden be- feroot. I merkt hierover op dat file begiing van de vismijn aan de vooichtige kant is. „Er is mndenanvoer begroot, maar dat kamogelijk wel leiden tot wat hogere prijzen. Die vervol gens weer bepalend zijn voor de hoogte van de mijnrechten (3 procent van de besomming, red.). Wat wij moeten doen is alert zijn op nieuwe ontwikkelingen en daarop inspelen. De potenties daarvoor zijn er. Zo is onze mijn alle werkdagen geopend en kan er gewoon gemijnd worden, wat elders niet altijd het geval is. Daarnaast zijn er nogal wat Bel gische vissers die onze richting uitkomen en de omzet zodoende verhogen." Opheffen van de mijn om samen te gaan met anderen ziet Rosen dal niet direct zitten. „Je kunt je Breskens toch niet voorstellen zonder vismijn? De mijn met alles daar omheen heeft een grote im pact op het toerisme in geheel West-Zeeuws-Vlaanderen. Daar naast heeft de mijn ook grote be tekenis voor al die (horeca-)be- drijven in de directe omgeving en draagt zo indirect een grote steen bij aan de plaatselijke econo mie." pion verslaggever pineien - Het landelijk overleg Drugsoverlast breidt zich steedverder uit. Inmiddels hebben vertegenwoordigers van pchtwijken uit twintig steden zich bij het netwerk aangeslo- staat voor 17 oktober in gorek met een vertegen- loordng van het ministerie an Bnenlandse Zaken op de ÉL Ret laelijk orgaan is een initia te VI enkele bewoners van de pmeense binnenstad en uit de frijkei Spangen (Rotterdam), Epijkcwartier (Arnhem). Het «oei w het netwerk is namens Ie bemers een vuist te maken naar In Haag. Ze vinden dat de -gemeten door Justitie te veel lefraieerd worden in hun po- fcinge de drugsoverlast in de lijkeaan te pakken, forigmaand' is het landelijk ■verbvoor het eerst bij elkaar gewei. „Naar aanleiding daar- Prirdt in januari een volledi ge lijst van eisen aan de Haagse politiek aangeboden," zegt N. Vlottes, die vanuit de actiegroep Leefbaar Terneuzen in de kern ploeg van het landelijk overleg zitting heeft. Bovenaan die lijst prijkt onge twijfeld de eis om de drugsover last in de wijken harder aan te pakken. De bewoners doen zelf ook suggesties hoe dat bereikt kan worden. In veel buurten blijkt behoefte te zijn aan een wijkagent en een wijkpost. Het landelijk netwerk heeft in middels (vreedzame) acties aan gekondigd, als blijkt dat de Haagse politiek oost-indisch doof blijft voor hun grieven. Gedacht moet worden aan onder meer wegblokkades. Miburg - De regiopolitie Zeeland wordt volgens al eerder beken- Hoeggingen uitgebreid. dimet het jaar 2000 wordt het korps met 36,4 Budget Verdeel ennen (man plus fiets) uitgebreid. In dit aantal van 36,4 zijn de 25 "«Surveillanten inbegrepen die dit jaar al aantraden. De brand- nde de korpsbeheerder eerder schreef aan Den Haag blijft onver- uird van kracht. Zeeland moet er boven het nu toegewezen aantal °S n zestig mensen plus het nodige geld bij krijgen, wil het korps ^Ehoren kunnen werken. (ADVERTENTIE) Q, De multifunctionele ink-jet fax! Naast de uitgebreide faxeigen schappen heeft de TF461 de volgende toegevoegde eigenschap pen: kleurenprinter, scanner, PCfax, copier. Toshiba TF461, sinds kort verknjgbaar, nu al beroemd! TERNEUZEN •I üaarmamveg 61 Tel: 0115-617342 «115-618654 MIDDELBURG Amesteinweg 61 Tel: 0118-636151 Fax: 0118-613447 De Oostburgse wethouder A. Rosendaal kreeg vrijdagmorgen uit handen van me vrouw M. Revoort van het platform Socia le Zekerheid West-Zeeuws-Vlaanderen een affiche. Hiermee werd het startsein gegeven voor een campagne om het werk van het platform in de regio meer bekend heid te geven. Het platform bestaat inmiddels ruim een jaar. Het heeft tot doel de deelname aan het maatschappelijk leven te bevorderen van inwoners die daartoe niet in staat zijn door financiële of sociale beperkingen. De belangrijkste activiteit tot dusver is de koffie-morgen, waarvan de eerste van het nieuwe seizoen plaatsvindt op 9 oktober om 9.30 uur In Den Hoekzak in Oostburg. De campagne gaat deze en andere activi teiten van het platform meer onder de aandacht van de bevolking brengen. Daartoe worden affiches opgehangen, strooifolders verspreid en zijn alle maat schappelijke instanties in de regio op de hoogte gebracht. foto wim kooyman Door Mare Buise SPECHTEN GELDEN als de timmerlui van het bos. Hoewel de groene specht dat in veel mindere mate is dan z'n ver wanten, de grote bonte en de zwarte specht. Die zijn in staat om, met geen ander hulpmiddel dan hun snavel, een nest uit te beitelen in een gezonde boom stam. Dat zou ons zelfs met en zakmes of beitel niet meevallen. De groene specht is wat minder haklustig en zoekt meestal een nestholte, die een van zijn fami lieleden een jaar tevoren heeft uitgehakt. Na enige lichte aan- passingswerken voldoet dat pri ma. Moet hij zelf aan het werk, dan zoekt hij altijd plekken waar de boomstam door inwer king van zwammen of vocht enigszins vermolmd is. Kwalijk kunnen we hem dit niet nemen, want z'n snavel is naar verhou ding minder zwaar dan die van de andere spechten. De groene specht is ook geen echte roffelaar. Z'n leefgebied bakent hij af met schaterende lachsalvo's. Dit leefgebied is ta melijk groot, wel 120 tot 250 hectare. Dit komt doordat het een standvogel is, die het gehele jaar door binnen z'n eigen do mein blijft en door zijn voedsel- keus. In tegenstelling tot z'n verwan ten leeft de groene specht nau welijks in de bomen, maar is een bodemspecht. De meeste kans om een groene specht te zien te krijgen is daarom niet in een bos de bomen afzoeken, maar weilanden en bermen in de buurt. Daar kan men hem be trappen als hij z'n voedsel zoekt: mieren, 's Zomers pikt hij die gewoon van de grond, al hippend en springend tussen het gras. 's Winters plundert hij mierenhopen, waarin diepe sleuven worden gehakt. Z'n tien centimeter lange, kleverige tong flitst daarna de nestgangen bin nen. Larven, poppen en volwas sen mieren blijven plakken aan de kleverige substantie waar mee de tong bedekt is, en wor den naar binnen gehaald. De mierenbeten schijnen hem wei nig te deren. Een pak sneeuw of enige weken vorst deren de groene specht nauwelijks, daar hij feilloos de mierennesten weet terug te vin den. Alleen als na zware sneeuwval en enige dooi de sneeuw terug opvriest, komt hij in de problemen doordat een ijslaag de bodem onbereikbaar maakt. Dan sterven veel vogels de hon gerdood, zoals in de winters 1975/'76 en 1978/'79. Toen ver dween de groene specht bijna overal in het land. Gewoonlijk In Zeeuws-Vlaanderen gaat het goed met de groene specht. foto wim kooyman groene-spechtenparen op de vingers van twee handen te tel len was. Tot 1980 bleef het versprei dingsgebied binnen de streek verder inkrimpen. Toename was er alleen in de bossen van de waterwingebieden van St.-Jan- steen en Clinge. Met de vesti ging in de Braakmanpolder in 1981 - 25 jaar na het inplanten van de bossen daar - kwam de kentering. Andere aanplant, ge daan in het kader van ruilver kavelingen, begon eveneens langzamerhand interessant te worden. Steeds meer werden groene spechten gezien buiten de tradi tionele bosgebieden. De laatste jaren zijn ze zelfs overal in het polderland aan te treffen. Vroe ger kwam dat eveneens voor, maar dat waren overwegend jonge vogels die buiten het broedterritorium van hun ouders waren gezet en uiteinde lijk ofwel het loodje legden of wel verdwenen. Nu vestigen groene spechten zich alweer tot nabij de Westerscheldedijken. De vogelwerkgroep van De Steltkluut is zeer geïnteresseerd in deze ontwikkeling en alle waarnemingen, ook van vroe ger, van groene spechten zijn dan ook van harte welkom. worden dit soort aderlatingen binnen een paar jaar door de overgebleven vogels terug op peil gebracht. In grote delen van het land wil dat herstel niet al te best lukken en de groene specht blijft er in een dal. De oorzaken, denkt men, zijn de sterke ach teruitgang van diverse soorten mieren en ontluistering van het landschap. In Zeeuws-Vlaanderen gaat het merkwaardig genoeg juist goed met deze vogel. Ze zijn heel lang erg zeldzaam geweest. De com binatie van enkele strenge win ters, zoals 1946/'47 en 1962/'62 en het massale rooien van hoog- stamfruitbomen, meidoornheg gen en veel oude bomen, maakte dat omstreeks 1970 het aantal Zuiddorpe - Bij een ongeval in Zuiddorpe gistermiddag rond 17.00 uur is een automobilist met verwondingen overgebracht naar het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. Het ongeluk, waarbij twee auto's waren betrokken, ge beurde op het kruispunt St.Jan straat/Hoofdweg-Zuid. Beide voertuigen liepen zware schade op- Vlissingen - Een 74-jarige vrouw uit Oost-Souburg is er gisteren in geslaagd twee in brekers uit haar woning weg te jagen. Het duo stond gistermorgen rond kwart over tien aan de deur van haar woning te rommelen. Ze was op dat moment zelf in de woon kamer. Toen ze het gemorrel hoorde, ging ze poolshoogte ne men. Ze zag de twee mannen daar bezig en voegde hen in niet mis te verstane taal toe dat ze weg moesten wezen. De twee namen daarop snel de benen. Een 81-jarige plaatsgenoot van de vrouw was gistermorgen min der gelukkig. Hij werd slachtof fer van een overval. Tijdens een wandeling op het Westerzichtpad in Vlissingen werd de man in het tunneltje plotseling van achter beetgepakt. Een nog onbekende jongeman werkte het slachtoffer tegen de grond en eiste diens por temonnee. Daarin zat een gering geldbedrag. De bejaarde man liep bij de overval enkele lichte schaafwonden aan zijn gezicht op. Terneuzen - Voor opzettelijke he ling, dan wel heling door schuld moest C.W. uit Hoek zich gisteren verantwoorden op de rechtbank in Terneuzen. Hij werd echter vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. De man was in juni benaderd door een goede bekende die vier autowielen te koop had. Om hem een plezier te doen, nam W. ze voor 50 gulden over en verkocht ze meteen weer door voor het zelfde bedrag. De dag erna las hij echter in de krant dat de velgen en banden bij een plaatselijke garage waren ge stolen. Hij sprak de kennis daar op aan en sindsdien hebben ze ruzie. Officier van justitie Van Nooijen geloofde dat niet, omdat de kennis van W. bekend stond als 'inbrekertje'. W. had volgens haar beter op zijn tellen moeten passen en ze eiste een boete van 750 gulden. Kool zij echter 'toch enige aarzeling' te hebben en be sloot tot vrijspraak. Diefstal Cadzand - Een 22-jarige Ter- neuzenaar is in de nacht van donderdag op vrijdag aange houden in Cadzand-Bad. De man werdverdacht van in braak in een winkel op de bou levard De Wielingen. Hij heeft inmiddels bekend. De man wordt maandag voorgeleid aan de officier van justitie in Mid delburg. Portemonnee Sluis - In een winkel aan de Oude Kerkstraat werd gister middag de portemonnee weg genomen van een 48-jarige vrouw. Naast enkele tientjes mist zij ook haar persoonlijke papieren. In de fout Terneuzen - Twintig van de vijfentwintig bromfietsen die de Terneuzense politie gister morgen controleerde op de Buitenhaven, voldeden niet aan de gestelde eisen. Het over grote deel van de tweewielers had een te hoog motorvermo gen of overschreed de geluids- grens. Eén bromfiets bleek niet verzekerd te zijn. De overtre ders werden bekeurd. Zo'n be keuring kan oplopen tot 220 gulden. Honing Nieuw-Namen - IJverig had den nijvere bijen in twee kas ten een kleine veertig kilo ho ning verzameld. De bijenhou der kan er echter naar fluiten. Gistermorgen vroeg ontdekte een 61-jarige man uit Nieuw- Namen dat de kasten, die op een akker aan de Emmaweg stonden, door een nog vroegere vogel waren weggehaald. De waarde van kasten en inhoud ligt rond 1100 gulden. Lichtmast Terneuzen - Tegen een 34-jari- ge Terneuzen werd proces-ver baal opgemaakt wegens door rijden na een aanrijding. De man had op 20 september een lichtmast in de K. Onnesstraat in zijn woonplaats scheefgere- den. Stille getuigen (glas- en laksporen) leidden de politie toch naar de dader. Snelheidscontroles Sluiskil - De politie hield don derdagmorgen tussen 10.30 en 12,00 uur een snelheidscontrole op de provinciale weg N 252 in Sluiskil. 24 passanten negeer den de maximum snelheid van tachtig kilometer per uur. Een bestuurder had de snelheids meter op 131 staan. Philippine - Tussen 13.25 en 15.00 uur stond de radar opge steld in de Vergaertpolder in Philippine. Ook hier mag de snelheidsmeter de tachtig niet overschrijden. Negen bestuur ders dachten daar anders over. Hoogst gemeten snelheid be droeg hier 125 kilometer per uur. Zandstraat - De maximum snelheid in de buurtschap Zandstraat bedraagt vijftig ki lometer per uur. Een kwart van het aantal bestuurders dat tus sen 15.20 en 16.00 uur de poli tiepost passeerde had daar geen boodschap aan. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 89 kilometer per uur. Lege flessen Sas van Gent - Een fuif houden is een dure zaak, zeker als je nog maar twaalf, dertien jaar oud bent. Drie jongens in die leeftijdscategorie uit Sas van Gent en Terneuzen werden be trapt toen zij in een winkel aan de Serlippensstraat gestolen lege statiegeld-flessen wilde inleveren. Voor de fuifnum mers werd een afspraak ge maakt met bureau HALT. Toilet Terneuzen - De politie heeft donderdagmiddageen dertigja rige Fransman beboet, omdat hij de Jozinastraat in Terneu zen aanzag voor een openbaar toilet. Het plasje kwam de man op een prent van negentig gul den te staan. Gestolen auto Sluiskil - In een garagebox aan de Stroodorpsestraat in Sluis kil heeft de politie donderdag middag een gestolen auto ge vonden. Het bleek dat de auto in november vorig jaar in Gent was gestolen. Tegen de gebrui ker van de garage, een dertigja rige man uit Terneuzen, is pro ces-verbaal opgemaakt wegens heling. De auto gaat terug naar de rechtmatige eigenaar. Aanrijding Schoondijke - Blikschade als gevolg van een kop-staart-bot- sing, donderdagmiddag in de Dorpsstraat in Schoondijke. Een 48-jarige automobilist uit Oostburg zag te laat dat de au to voor hem afremde. De be stuurders kwamen met de schrik vrij. Inbraak Cadzand Bad - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag in de Leeuwerikenlaan in Cadzand Bad een 22-jarige Terneuzenaar aangehouden op verdenking van inbraak. De man zou geld hebben gestolen uit een winkel aan de boule vard De Wielingen in Cadzand Bad. Hij was tijdens zijn arres tatie in het bezit van de geldla den die uit de winkel afkomstig waren. De man is achter slot en grendel gezet. Cadzand Bad VLIEGERFEEST - De vliegervereniging Cadzand houdt morgen het jaarlijkse herfstvliegerfeest. De eerste vliegers gaan rond 11.00 uur de lucht in vanaf het terrein voor strandpaviljoen Cari- cole. Disco Pedro zorgt voor de muzikale omlijsting. Zwemwedstrij den basisscholen Hulst/Koewacht - De zwem vereniging ZCK uit Koewacht houdt zaterdag 12 oktober zwemwedstrijden voor basis scholen in het overdekte zwem bad De Driehoek te Hulst. Deze wedstrijden beginnen om 16.00 uur en zijn omstreeks 17.30 uur afgelopen. Vorig jaar startte ZCK met dit initiatief bij wijze van experi ment. Omdat de deelnemende jeugd enthousiast regaeerde besloot men ook dit jaar de or ganisatie op zich te nemen. Toch valt de respons de organi satie ditmaal tegen. Liefst 29 basisscholen werden aange schreven waaronder acht in het Belgische. Van dat aantal heb ben slechts drie scholen zich aangemeld. Dat zijn de Cani- siuschool Zuiddorpe, de San- deschool Kloosterzande en De Eikelaar uit Koewacht. Bedrijfstennis Terneuzen VROUWEN Poule 1: Blokkade-Baronie 2-2, Tolhoek-Boeye 0-4; poule 2: Van Driel-Moerbeke 2-2, Ever- ling-Forty Love 4-0; poule 3: Forza-Van de Starre 2-2, Schaart-Bakker 0-4; poule 4: CIS-Dees 0-4, Nouwen-Jojo 4- 0; poule 5: Schepnet-Loof 4-0, De Lokdoorns-Op 'n Rij 3-1. MANNEN Poule 1: Veraart/Kommers- Schurink/Hiensch 4-2, Hame- link/Neve-Kouwijzer/De Jong 2-4; poule 2: Nouwen/Cobben- Van Tiel/Van den Akker 3-3, Oppeneer/Van Damme- Mol/Blokland 1-5; poule 3: Au- denaerd/Van Dijk-Geuze/Van den Akker 4-2, Kint/Van Doe- selaar-Lokken/Van Amers foort 4-2; poule 4: Heyman/Fi- lippo-Kriekaard/Visser 2-4; poule 5: Doolaard/Veregge- Houg/Houg 0-6; poule 6: Wij- land/oostvogels-Ysebaert/Pe- ters 6-0; poule 7: Van Slegten- horst/Van Duyse- Proost/Steenbakker 6-0; poule 8: Balzereit/Meyer-Van der Laan/Luyks 4-2; poule 9: Dob- belaar/Gelissen-Broomchemie 6-0. Bedrijfstennis Ador VROUWEN Meppers-Amigo's 2-2. Van den Akker club kampioen Philten Philippine - Koert van den Ak ker werd clubkampioen van tennisclub Philten uit Philippi ne door in de finale Paul Cort- vriendt in twee sets te verslaan: 7-5, 6-1. In de lagere catego rieën zegevierden Peter van Limmen (Dl) en Van Wambeke (D2). Bij de vrouwen ging de eerste prijs naar Koos Geuze (Dl) en Van Hecke (E). UITSLAGEN FINALES MANNEN ENKELSPEL C/B: Koert van den Akker-Paul Cortvriendt 7-5, 6-1; Dl: Peter van Limmen-Kees de Vrie 6-2, 2-6, 7- 6; D2: F. van Wambeke-J-M de Vrie 3-6, 6-3, 7-6. DUBBELSPEL C/B: P. van Veldhoven/Cort- vriendt-K. van den Akker/Van Hurck 7-5, 6-2; Dl: Cupido/Eps- kamp-Van Steenberge/Naerebout VRÓUWEN ENKELSPEL Dl: Koos Geuze-A. Wigman 6-2, 1-6, 6-3; E: I. van Hecke-V. Thans 6-1, 6-1. DUBBELSPEL C2: Vervaet/De Vries-Spue- sens/Van Veldhoven 6-3, 3-6, 6-4; Dl: Bonte/Lardinois-De Ruy- ter/Wigman 6-4, 6-1. MIXED C2: De Waal/Spuesens-Van Lim- men/Clement 6-1, 7-6, 6-1; Dl: Wigman/Comelius-Bonte/Wille 3- 6, 6-0, 6-2.

de Stem | 1996 | | pagina 25