Tij ssens velt ook Ceulemans 4Vroeg( Atleet D Hiddink zelf start bepaald niet sterk Eijkelkamp nooit meer 100 procent inzetbaar Dick Jaspers weer bij de les; Louis Havermans volgende tegenstander Krajicek wéér geblesseerd DE STEM SPORT Vierklau debutant in Oranje SPORTNIEUWS korti Temmink fluit Europese topwedstrijd Klaas Molenaar overleden Versterking voor Willem II Feyenoord laat in actie Regtop naar Zwitserland Forse straffen Drent en Paauwe Zware boete voor Ferencvaros Achterberg wedstrijd geschorst Jeltsin vraagt Duitsland om steun pestem badminton STANDEN dammen judo voetbal""^ volleybal"^ wielrennen Jo Dhanis en Jc 'Werpen, stoten en atletiek in ZATERDAG 5 OKTOBER 1996 g' Door Gerard Lukken Eindhoven - PSV-spits René Eijkelkamp heeft een afwij king aan de linker achil lespees die het onmogelijk maakt om hem in het heden daagse topvoetbal nog langer maximaal in te zetten. De afgelopen maanden heeft trainer Dick Advocaat zo vaak een beroep op Eijkelkamp moe ten doen dat de pees is overbe last. De technische en medische staf houden er rekening mee dat de spits de wedstrijden tegen FC Twente (dinsdag) en mogelijk ook Fortuna Sittard (vrijdag) daar door aan zich voorbij moet laten gaan. Een en ander is gebleken uit een MRI-scan, die afgelopen maan dag in het Geldropse Sint Anna Ziekenhuis werd gemaakt. Voor alle zekerheid zijn artsen in het Academisch Ziekenhuis van Rot terdam gevraagd om een zoge naamde second opinion. Die be vestigden de mening van de Geldropse röntgenologen. De slijtage aan de achillespees is van dien aard, dat een honderd pro centbelasting in de toekomst is uitgesloten. Voor Eijkelkamp zelf was de diagnose eigenlijk een opluch ting. Dagenlang liep hij met de kwellende vraag of hij zijn car rière nog wel zou kunnen voort zetten. „Ik heb al maanden last. De scan leek er in eerste instantie zo erg uit te zien, dat het de vraag was of ik wel door kon voetbal len. Maar ik hoef niet bang te zijn dat de pees afknapt. De uitslag valt me dus mee." Eijkelkamp realiseert zich wel dat hij omzichtiger te werk zal moeten gaan, beter naar zijn lichaam moet luisteren. „Ik wil er altijd vol tegenaan, maar op be paalde momenten moet ik nu gas terugnemen. Tijdens de trainin gen dan. Niet in wedstrijden. An ders kan ik er net zo goed mee stoppen. Eén ding heb ik de afge lopen weken geleerd: de wedstrij den die ik speel, moet ik helemaal fit zijn. Anders wordt het niks, komen er ook steeds andere klei ne ongemakken bij." Gisteren is met Eijkelkamp afge sproken dat hij de komende an derhalve week het aangepaste trainingsprogramma afwerkt waar hij al enkele dagen mee be zig was. Als hij dinsdag de wed strijd tegen FC Twente moet mis sen, komt dat bij PSV extra hard aan omdat de Belgen Luc Nilis en Mare Degryse wegens interland verplichtingen ook al niet inzet baar zijn. Door Hein Groothuis Oosterhout - De Wetsteijn Dutch Open World Cup driebanden kan met recht het toernooi der verrassin gen worden genoemd. Vlo gen donderdagavond laat de geplaatste spelers Say- giner, Sang Lee en Carlsen eruit, gisteren volgde Ray mond Ceulemans hun voor beeld. Mr. 100, die overi gens de hele week last had van angina en daarom ook niet bij de loting present was, ging voor de bijl tegen John Tijssens, die met 3-1 triomfeerde. Tijssens, die een dag eerder ook al voor ophef had gezorgd door Se- mih Sayginer op een duidelijk 3- O-nederlaag te trakteren, had Ceulemans nog nooit ontmoet. Het was echter aan niets te mer ken. Volkomen onbevangen trad hij de grootmeester tegemoet. „Zenuwen heb ik nooit," aldus de Tilburger, die nooit driebandenles heeft gehad en totaal niets afweet van het diamond-systeem. „Ik speel op gevoel," zegt hij. Dat je daar heel ver mee kunt komen, be wees de voormalige Europese kampioen („Die titel is nog steeds mijn mooiste prestatie") de afge lopen twee dagen weer eens. Tegen Ceulemans won hij de eer ste twee sets. „Toen lag de druk bij hem, terwijl ik vrijuit kon spe len." Desondanks kwam de Belg terug in de wedstrijd. In de vierde set maakte de Tilburger het kar wei echter af. Hij was dolgeluk kig, maar niet echt verbaasd. „Ik heb de laatste paar weken steeds met anderhalf gemiddeld ge speeld. Dan kun je iedereen ver slaan," aldus de 28-jarige werklo ze, die in Oosterhout alleen maar present is, omdat een sponsor voor hem het inschrijfgeld voldeed. Dick Jaspers had geen enkele moeite om zijn eerste partij tot een goed eind te brengen. Bevreem dend was dat niet, want de Wille- brorder trof in Bora Karatay een tegenstander, die eigenlijk niet in een World-Cup-toernooi thuis hoort. De Turk kruiste alleen maar het pad van de gelouterde West-Bra bander, doordat hij als organisa tor van het toernooi in Istanbul een wild card van de Billiards World Cup Association had ge kregen en in de eerste ronde in een van de Zuid-Koreaanse spelers een nog zwakkere speler had ge troffen. Dick Jaspers tijdens zijn ongelijke duel met de Turkse toernooi-organisator Bora Karatay. Jaspers toonde zich tevreden met zijn optreden. Niet zozeer omdat hij in drie sets had gewonnen, maar omdat hij de hele wedstrijd goed bij de les was gebleven. En dat was in het recente verleden wel anders. Vorige week in het Grand-Prix-toernooi in Rotter dam vloog hij er in zijn eerste duel in drie sets uit tegen Raimond Burgman, waarbij hij een moyen ne van nog geen 0.600 scoorde. Jaspers, die zelf zegt makkelijker afgeleid te zijn nu hij binnenkort vader hoopt te worden (de beval ling van echtgenote Andrea, giste ren onder de toeschouwers, is uit gerekend op 20 oktober, pal voor de Masters in Veghel), denkt zijn voordeel te doen met die deceptie. „Ik ben blij dat het in Rotterdam is gebeurd. Het is een goede les ge weest. In Rotterdam was ik niet gretig, probeerde ik alles op routi ne te doen. Vandaag was ik wel gretig, heb ik met plezier ge speeld, hoewel de tegenstander niet zo inspirerend was. Het was een lekkere partij om erin te ko men. In de tweede set gebruikte ik iets te veel beurten en in de derde set miste ik in de vierde en vijfde beurt een paar makkelijke ballen. Anderhalf gemiddeld in zo'n eer ste partij is ook niet gek. De per fecte gemiddeldes kunnen we be ter voor later bewaren. Ik hoop dat daar morgen sprake van is, want Louis (Havermans) wordt de eerste echte test." Havermans, die in de eerste ronde korte metten maakte met Ben Velthuis, speelde tegen Stroobants andermaal een gede gen partij, waarbij hij na vier sets uitkwam op een gemiddelde van 1.588. Havermans: „In de eerste set had ik totaal geen kans. Toen hij zo sterk vertrok, dacht ik dat het heel moeilijk zou worden. In de tweede en derde set, toen Pol minder speelde, kwam ik sterk te rug, waarna ik in de vierde set goed mijn kalmte heb bewaard." Voor Ad Broeders viel het doek. De 39-jarige Oosterhouter kwam iets te kort tegen zijn ploeggenoot Frédéric Caudron, die met 3-2 ze gevierde. De lange postbode ken de een uitstekende start met het winnen van de eerste twee sets. Broeders: „In die sets heb ik goed gebruik gemaakt van het feit dat Frédéric niet super speelde. In de derde set heb ik de kans gehad de partij te beslissen, maar dat heb ik verzuimd. In de vierde en vijfde set liet hij zien over meer biljart gaven te beschikken dan ik. In de vierde set ging ik met 5 van acquit en antwoordde hij even later met een serie van 8. In de slotset tikte hij het met 9 uit. Zoiets tekent het klasseverschil. Maar ik ben niet ontevreden. Het is een mooie par tij geweest voor het publiek, met ook de nodige spanning." UITSLAGEN Oosterhout. Wereldbeker driebanden (BWA). Eerste ronde: Carlsen (Den) - FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP Stroobants (Bel) 3-0 (15-13 15-13 15- 13/moyennes: 1,023-0,929), Van Cromvoirt (Ned) - Sang Chun Lee (VSt) 3-2 (15-11 5-15 15-9 14-15 15- 11/1,035-1,179), Tijssens (Ned) - Say giner (Tur) 3-0 (15-9 15-9 15- 14/1,364-1,000). Tweede ronde: Caudron (Bel) - Broe ders (Ned) 3-2 (14-15 10-15 15-9 15- 12 15-6/1,408-1,188), Zanetti (Ita) - Sung Chul (ZKo) 3-1 (14-15 15-10 15- 3 15-11/1,513-1,026), Jaspers (Ned) - Karatay (Tur) 3-0 (15-6 15-10 15- 11/moyenne 1,500-0,690), Havermans (Ned) - Stroobants (Bel) 3-1 (9-15 15- 13 15-5 15-11/1,588-1,333), Tijssens (Ned) - R. Ceulemans (Bel) 3-1 (15-10 15-9 6-15 15-12/1.244-1.150) Landgraaf. NK bandstoten. Eerste ronde: Bongers - Peereboom 125-43 in 10 beurten/moyennes: 12,50-4,30, Van Silfhout - Van De venter 125-95 (29/4,31-3,27), Adri- chem - Ter Braak 125-114 (21/5,95- 5,42), Van Beek - Klijn 125-91 (21/5,95-4,33). Singapore (anp) - Richard Krajicek heeft voor de zoveelste keer in zijn grillige tennisloopbaan een partij wegens een kniebles sure moeten opgeven. In de kwartfinales van Singapore staak te hij vrijdagmiddag de strijd na twee sets tegen de Zweed Tho mas Johansson. Krajicek, als tweede geplaatst achter de Amerikaan Michael Chang, won de eerste set met 7- 5 maar verloor de tweede in de tiebreak: 6-7 (3-7). Op dat mo ment gaf hij te kennen niet ver der te durven spelen. Hij bleek teveel hinder te ondervinden van een blessure aan zijn rech terknie. Dezelfde blessure deed Krajicek op 20 september in Haarlem tij dens zijn partij voor de Davis Cup-wedstrijd tegen de Nieuw- Zeelander Alistair Hunt beslui ten op te geven. Krajicek kampt al lange tijd met blessures van verschillende aard. Hij heeft last gehad van schouders, armen, ellebogen, rug, maar vooral veelvuldig van zijn kwetsbare knieën. In 1994 revalideerde hij gedurende vijf maanden op Papendal wegens chronische peesontstekingen aan beide kniegewrichten. In de partij tegen Hunt in Haar lem had Krajicek weer teveel pijn aan de rechterknie. Het zelfde euvel deed hem in Singa pore tegen Johansson besluiten op te geven. „Het is weer de aanhechting van de pathella- pees aan de knieschijf," zei de onfortuinlijke Hagenaar. „Ik had er woensdag al last van in de partij tegen Bruno. Ik maakte een verkeerde beweging en voel de het meteen. Maar ik had een break voorsprong en kon de par tij toch uitserveren." Daarna bereikte Krajicek toch 'normaal' via een overwinning op de Australiër Patrick Rafter de kwartfinales. Vrijdag kwam Krajicek tegen Johansson na drie kwartier in de problemen. „Ik voelde me vanaf dat moment niet lekker meer. Toen ik de tweede set verloren had, wist ik dat het beter was niet verder te spelen." Krajicek was niet al te zeer uit het veld geslagen. „Ik denk niet dat het een heel ernstige blessu re is. Er is volgens mij geen risi co van zware beschadigingen aan het gewricht of iets derge lijks. Met drie of vier dagen rust moet het voorbij zijn." UITSLAGEN Lyon. Mannen, 1,3 miljoen gulden. Tweede ronde: Roux (Fra) - Wood ruff (VSt) 3-6 7-6 7-5, kwartfinale: Henman (GBr) - Kucera (Slw) 7-6 6-2. Singapore. Mannen, 665.000 gul den. Kwartfinales: Johansson (Zwe) - Krajicek (Ned/2) 5-7 7-6, Krajicek geeft geblesseerd op, Stark (VSt) - Sinner (Dui) 7-6 7-6, Rusedski (GBr) - Olhovsky (Rus) 7-6 6-2, Chang (VSt/1) - Frana (Arg) 7-6 7- 6. Indeling halve finales: Chang - Rusedski, Stark - Johansson. Dubbelspel, kwartfinales: Haar- huis/Knowles (Ned/Bah/2) - Lare- au/Macphie (Can/VSt) 6-4 6-3. Leipzig. Vrouwen, 720.000 gulden. Kwartfinales: Sukova (Tsj) - San- chez-Vicario (Spa/2) 6-3 7-6, Majo- li (Kro/3) - Davenport (VSt/5) 6-7 7-6 7-6. Indeling halve finales: Graf (Dui/1) - Huber (Dui/5), Majoli - Sukova. Marbella. Mannen, 500.000 gulden. Kwartfinales: Göllner (Dui) - De Vicente (Spa) 7-5 6-1, Corretja (Spa/4) - Filippini (Uru) 7-5 6-1- Door Henri van der Steen Cardiff - Er begint weer een kwalificatie.en het Neder lands elftal moet nu maar eens een behoorlijke start maken, sprak Guus Hid dink gistermiddag ferm in het trainingskamp van Oranje. Jammer dat hij zelf niet bepaald sterk is ge start. Edgar Davids vindt dat waarschijnlijk ook. Op de persconferentie reageerde de bondscoach weer echt op z'n Hiddinks toen hem werd ge vraagd of de problemen met Da vids nu de wereld uit zijn. Hid dink: „We hebben alles in alle rust doorgesproken." Zo gaat dat al bijna twee jaar: je stelt een concrete vraag, Hiddink kletst er wat omheen, niemand die wijzer wordt. Naar zijn villa bellen in Doetin- chem helpt ook niet. „Neeneenee, ik zeg niks," zei hij zondag nog op elke vraag. „Van de week is het persconferentie. En dan zeg ik trouwens ook niks, hahaha." Privé kun je lachen met hem, in functie klapt hij dicht. Dat hij er (via de pers) maar niet in slaagt een relatie op te bouwen met het volk - om het eens zwaar te zegen - is al bedenkelijk; erger is dat hij kennelijk maar moeizaam een re latie onderhoudt met zijn spelers. Gene? Twijfel? Verlegenheid? Het was bepaald onhandig dat hij tijdens het EK op zeker moment in een microfoon riep dat Berg kamp zijn laatste kans zou krij gen, terwijl de speler zelf nergens van wist. Een jaar geleden moest dezelfde Bergkamp toch eens iets aan zijn vliegangst gaan doen. Wat zegt Hiddink anno oktober '96: „Bergkamp moet toch eens iets aan zijn vliegangst gaan doen." Het sterkste staaltje 'krommuni- catie' gaf Hiddink in de affaire- Davids ten beste. Pas vorige week zaterdag kwam het tot een ont moeting tussen de coach en zijn meest passionele speler. Het was een goed gesprek geweest, mocht het publiek later vernemen, zo goed dat de problemen -wat Hiddink betreft - de wereld uit zijn. Davids denkt er vermoedelijk an ders over. Trots en koppig als hij is, zal de ex-Ajacied niet begrij pen waarom hij niet is geselec teerd voor de uitwedstrijd tegen Wales. Het feit is dat Hiddink een Cardiff - Oranje begint de WK-kwalificatie met een debu tant. Ferdy Vierklau staat vanavond tegen Wales naar ver wachting in de ploeg, die ook weer eens de naam Stan Val- ckx bevat. Vitesse verheugt zich verder in de aanwezigheid van Roy Makaay op de bank. Van een debuut wist Vierklau gistermiddag naar eigen zeg gen nog niks. De snelle man dekker van Vitesse speelt van avond naast Frank de Boer, Bogarde en Valckx. De bijna 33-jarige PSV'er maakt daar mee na ruim vijftien maanden zijn rentree in de ploeg, op een moment dat hij voor hetzelfde geld bij PSV op de bank had kunnen zitten. Blessures van anderen hebben Valckx een nieuwe selectie be zorgd, zoals ook Roy Makaay bij de groep is gehaald vanwe ge blessures van anderen, in dit geval Bergkamp. Makaay begint op de bank. „Maar ik hoop stiekem op een invalbeurtje. Het zal afhangen van het scoreverloop en wat voor type spits er eventueel no dig is. Ik ben in elk geval een heel andere voetballer dan Van Hooijdonk. Blessureproblemen zijn er bij Oranje nog slechts bij Bogarde, die al weken niet traint vanwe ge een voetblessure. Hiddink: „Maar hij speelt wel, met pijn stillers. Bogarde is van nature sterk." Hij zal het krachtmens nodig hebben. Hiddink: „Want Wales is een typisch Brits elf tal, een echte knokploeg." Opstelling Nederland: Van der Sar; Vierklau, Valckx, F de Boer, Bogarde; Winter, Jonk, Seedorf, Cocu; R de Boer, Cruijff. Wales: Southall; Bowen, Melville, Symons en Pembridge; Robinson, Browning, Home en Speed; Hug hes en Saunders. psychologische blunder heeft ge maakt door Davids niet op te roe pen. Ver van huis in Wales zou de druiloor in alle rust zijn rentree hebben kunnen maken in de se lectie. Nu wordt het dus de thuis wedstrijd over vier weken tegen hetzelfde Wales, wellicht met een Davids vijandig gezind publiek op de tribunes... Is het cultuur-conflict van het EK door Hiddink trouwens op enige andere wijze geattaqueerd dan via een tripje naar Davids in Mil aan? Leeft de onvrede bij 'de ka bel' ineens niet meer? Dat is toch nauwelijks voorstelbaar gezien de passie waarmee in juni de frustratie en boosheid naar bui ten kwam bij de donkere spelers van Oranje. Bij alle gedoe met Davids en vrienden heeft Hiddink ook nog af te rekenen met een blessure- golf; met Bergkamp erbij mist hij vanavond tien (potentiële) inter nationals. Op het elftal dat nu te gen Wales speelt kan Hiddink dus moeilijk worden afgerekend. Hij heeft als coach het recht om Van Hooijdonk niet goed genoeg te vinden voor de basis, zoals hij het recht heeft om Ooijer te selec teren en Cruijff te handhaven. Hiddink wil en moet echter win nen, maar daarvoor moet worden gescoord. De vraag is: wie moet dat in godsnaam doen? Jonk is de topscorer van dit Oranje: acht goals in dertig interlands. Dat be looft niet veel. Dat belooft mis schien wel een hele moeizame wedstrijd met één enkel goaltje. Zo'n goaltje dat aan beide kanten kan vallen... Nyon - Scheidsrechter René Temmink leidt in de tweede rond van de strijd om de UEFA-beker de topper tussen AS Monac» en Borussia Mönchengladbach. Het duel heeft plaats op 29 o) tober. Twee weken eerder ontmoeten beide ploegen elkaar eerst in Duitsland. Dick Jol leidt op 15 oktober het Italiaans/Oostenrijkse duel,, de UEFA-beker tussen Inter Milan en Grazer AK. Op 30 oktj! ber betreedt Mario van der Ende stadion Old Trafford voord» Champions League-wedstrijd Manchester United - Fenm- bahce. Alkmaar - Op zijn 75e verjaardag is Klaas Molenaar donder, dag in Heiloo overleden. De oprichter van het witgoedbedri Wastora was de grote man achter de successen van de voetba club AZ, begin jaren tachtig. Hij was geldschieter en voorzit' ter. Tilburg - Willem II heeft de 18-jarige Ousmane Sanou legd. De Afrikaanse centrumspits van het Tilburgse junioren team tekende vrijdag een contract voor drie jaar bij de hekken sluiter van de eredivisie. De club heeft een optie van nog eens drie jaar genomen op het jeugdige talent. Sanou, bijgenaamd 'Papa', komt uit Burkins Faso. Rotterdam - Feyenoord gaat dinsdag 15 oktober een wedstrijddag tegemoet. Het eerste duel met Espanyol, in dt tweede ronde van het UEFA-bekertoernooi, is vastgesteld op 21.30 uur in Barcelona. Sankt Gallen - Erik Regtop verhuist van Engeland naar Zwit-, seriand. De 28-jarige aanvaller tekende vrijdag een contracl voor twee jaar bij FC Sankt Gallen, de nummer vier van di Zwitserse competitie. Hij is afkomstig van FC Bradford, waarbij hij slechts een maanden speelde. Marco Sas (ex-NAC) staat nog wel onder contract bij de Engelse eerste-divisieclub. Zeist - De tuchtcommissie van de KNVB heeft vrijdag straffen uitgedeeld aan Martin Drent (Emmen) en Patrick Paauwe (Fortuna Sittard). Beide spelers kregen eind vorige maand de rode kaart. Drent is voor vijf wedstrijden geschorst wegens het uitdelen van een elleboogstoot aan een tegenstan der in de uitwedstrijd tegen Eindhoven (2-0). Paauwe moet vier duels aan de kant blijven. Hij kreeg, tol woede van zijn trainer Pim Verbeek, zaterdag de rode wegens het slaan van een tegenstander in de uitwedstrijd tega Roda JC (0-1). Nyon - De strafcommissie van de Euroepese Voetbal Unie (UE FA) heeft de Hongaarse kampioen Ferencvaros een hoge boet! van 140.000 gulden opgelegd. Ook kreeg de club de waarschu wing dat bij nieuwe overtredingen uitsluiting van Europees voetbal zal volgen of duels zonder publiek moeten worden ge speeld. De maatregelen werden genomen naar aanleiding van ernstige rellen op de tribunes tijdens de tweede wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de UEFA Cup in Boedapest Olympiakos uit Griekenland op 10 september. Ferencvaros kwam in dat toernooi terecht nadat IFK Göteborg in de kwali ficatie voor de Champions League te sterk was gebleken. Df Hongaren wonnen thuis met 3-1 en speelden uit gelijk (2-2). De volgende tegenstander is Newcastle United. Nyon - Eddy Achterberg moet de eerstkomende voetbalwed strijd in Europees verband op de tribune blijven. De strafcom missie van de Europese Voetbal Unie legde de assistent-trainer van Roda JC vrijdag een schorsing voor één wedstrijd op. Ach terberg, assistent van Huub Stevens, moest op 24 september tijdens de return voor de eerste ronde van het toernooi om de UEFA Cup in Kerkrade tegen Schalke'04 op last van de Hon gaarse scheidsrechter Puhl zijn plaats in de dug-out verlaten. Moskou - De Russische president Boris Jeltsin heeft vrijdag bondskanselier Helmut Kohl steun gevraagd bij zijn poging dl Olympische Spelen van 2004 naar St. Petersburg te halen. Jelt sin deed dit in een telefoongesprek vanuit een Russisch zieken huis waar hij verblijft in afwachting van een hartoperatie. Dit maakte het presidentiële persbureau vrijdag bekend. Na de vele problemen bij de Olympische Spelen in Atlanta eist het IOC van alle kandidaten steun van de landelijke overheid Bij de Spelen in Atlanta stonden de Verenigde Staten niet ga rant voor alle onderdelen. St. Petersburg heeft in de strijd om de Spelen van 2004 concur rentie van tien andere steden. Van Rome, Kaapstad en Stock holm wordt gezegd dat zij de meeste kans maken. Den Bosch. Open NK, 102.000 gulden Mannen, enkelspel: achtste fina les: Van Dijk (Ned/6) - Haughton (Eng) 9-5 9-3 9-6, Nielsen (Den) - Van Soerland (Ned) 4-9 11-9 9-6 9-7, Jonassen (Den) - Weistra (Ned) 9-3 9-4 9-7, Hall (Eng/5) - Bruijstens (Ned) 9-5 9-0 9-4, Chen Gang (Chi/3) - Palyama (Ned) 9-1 9-4 9-1, Hoyer Larsen (Den/1) - Magnusson (Zwe) 9-2 9-1 9-6, Ga de (Den) - Jens Olsson (Zwe/4) 9-7 4-9 9-7 9-5, Sun Jun (Chn/2) - Poste (Dui) 11-9 9-0 9-2, kwartfi nale: Sun Jun (Chn/2) - Van Dijk (Ned) 11-10 9-6 9-5, Hoyer Larsen (Den/1) - Jonassen (Den) 9-6 9-6 7-9 9-4, Cheng Gang (Chn/3) - Nielsen (Den) 9-2 9-7 9-2. Dubbelspel: kwartfinales: Bengts- son (Zwe/5) - Groves (Eng) 9-5 9- 6 9-5, Jingna (Chn/3) - Morgan (Wal) 9-4 9-2 9-3, Yao Yan (Chn/2) - Meulendijks (Ned) 9-1 9-1 5-9 9-2, Pedersen (Den/6) - Gandrup (Zwe) 5-9 9-2 9-3 6-9 9- 7. Vrouwen dubbelspel, eerste ron de: Blanchflower/Watt (Sch) - Fleurbaay/Van Elven (Ned) 9-5 9- 0 9-3, Davies/Beck (Eng/2) - Ach terberg/Jonathans (Ned) 7-9 9-1 9-2 7-9 9-5, Gandrup/Borg (Zwe) - Chaffin/Hardaker (Eng) 9-4 9-4 9-4. Gemengd dubbelspel: eerste ron de: Monteiro/Achterberg (Ned) - Gatt/Watt (Sch) 11-8 9-7 7-9 11- 10, Axelsson/Bengtsson (Zwe/2) - Bruil/Van de Heuvel (Ned) 6-9 9-1 9-7 3-9 9-6, Antonsson/Grabo (Zwe/1) - Tao Xiaoqiang/Han Jingna (Cin) 11-9 7-9 5-9 9-1 9-1. Tot 56 kg, finale: Schapendori wint van Zangrando (Bra) ippon Tot 61 kg, om de derde plaats Boontje (Ned) wint van Daunac (Fra) beslissing. Mannen. Tot 86 kg, om de derde plaats: Van de Berg (Ned) wint van (Oek) houdgreep. PAARDENSPORT Vught. WK-tweekamp vrouwen Tweede set, eerste partij: Van Lith (Ned) - Goloebjeva (Let) 1-1. Stand in sets: 1-0 voor titelverde digster Goloebjeva. Oporto. WK junioren. Vrouwen. Bremen. German Classic. Landenwedstrijd: 1. Duitsland strafpunten (Kirchhoff/Emili 4+0, Nieberg/For Pleasure 4+4, Sloothaak/Joly Coeur 4+0, Luag Beerbaum/Priamos 0+0), en Zw seriand 8 (Melliger/Calvaro Markus Fuchs/Goldlights 4 Fah/Jeremia 8+0, Mandli/t banking 0+0; barrage Beerbauj 0-31,08, Mandli 0-31,09; 3. jj team amazones 12 (Blaton, chaels, Weinberg en McNaug Mandli), 4. Ierland 16, 5. Dui land II 24, 6. Nederland 24,25. Betaald voetbal Eerste divisie ,T n.n Uitslagen: ADO Deitfaag-U» Bosch 1-1, VVV-Telstar Helm. Sport-GA Eagles 0-5, l"r Emmen 2-3. Emmen periodekampioen. Uitslag eredivisie, mannen. Dy113 mo-AMVJ 3-0. Ronde van Puglia. Vierde etappe, Tarantoi - M ïf Franca: 1. Lombardi (Ita) o- in 4.25.26, 2. Guidi Ita 3. Ö«J chin (Ita), 4. Colage (Ita), a li (Ita), 6. Saitov (Rus 7- pucci (Ita), 8. Miceli p renque (Fra),10; (46 56,1 Eindstand: 1 Guidi 19.4 Francesco Casagrande (Ita), t lage, 4. Puttim, 5. Odr^ (Spa), 6. Virenque, 7Came (Zwi), 8. Chiappucci 0.04, cioli (Ita), 10. Miceli. noor Eddy de Schrijver Hulst - Jo Dhanis en Jo Burm „emen dinsdag 8 oktober af scheid als jurylid van de KN- $U. Dan hebben ze er zo'n 500 wielerwedstrijden als ju rylid opzitten. De beide Hul stenaren zetten een streep on der hun activiteiten en na de sluitingskoers kan de tas in de kast. We hebben het altijd met veel plezier gedaan. Hebben mooie tijden meegemaakt," zingen de Dhanis en Burm in koor. Jo phanis heeft er niet lang over na moeten denken om de wieler sport straks langs de zijlijn te moeten bekijken. „Ik heb voor mezelf uitgemaakt dat het mooi genoeg is geweest. Aan de ande re kant vond ik het vroeger toch allemaal een tikkeltje leuker. Nu is het een papieren romp slomp geworden en het ene rap port na het andere moet ge schreven worden. Daar had ik best wel wat moeite mee. Nu hebben een fotofinish, maar ontbreken de renners. Vroeger deden we het anders en het ging ook prima. Maar laat de jeugd maar komen. De kloof tussen ons en de jeugd was soms wel wat groot. Je merkte dat zij er soms een geheel andere kijk op nahielden en dan krijg je wel eens onderlinge strubbelingen. Maar de mooie momenten heb ben duidelijk de overhand," al dus Dhanis. Jo Dhanis en Jo Burm zijn twee handen op één buik. Ze gingen altijd met elkaar naar de koers en kwamen altijd samen terug. „Samen uit, samen thuis was ons devies," legt Burm uit. Dha nis reed in zijn jeugdjaren volkskoersen. „Die waren er toen ook al. Dat heeft altijd al bestaan." En over die mooie gloriejaren kunnen ze honderduit vertellen. Het moet net na de oorlog ge weest zijn toen er wedstrijden in de Vlasstraat in Heikant werden verreden. „Wedstrijden met fietsen op ijzeren velgen zonder een band erop. Op de kasseitjes was het dan een leven als een oordeel. Het was wel leuk." Profkoersen als Sas van Gent, Terneuzen, St. Jansteen, Kloos- terzande. Ze maakten ze allebei van dichtbij mee. Ze jureerden ook in de Omloop van de Kem pen en de Omloop van de Baro nie. „We moesten eens naar de Ronde van Midden-Zeeland. Ik had een brommertje en Jo Burm reed dan altijd achterop mee. Nou we vertrokken naar de pont en het regende pijpenstelen. Toen we terugkwamen, was het van hetzelfde laken een pak," stelt Dhanis. „Maar dat gaf alle maal niks, want we hielden van de wielersport." Dhanis en Burm startten hun ju ryopleiding onder de toenmalige consul Jo Baart. Jan Roovers was in die tijd - 1959 - ook jury- »Jo J lid, i werk dus gelan consi Westi Daar lercoi mén mann Phiel creta: club. geha< gaan meer Dhan eerst „Wel pen. I ren o nog. ma's ren. i de pr En dc je vak derinj Rob f van o Van onze atletiekmedewerker Hulst - Donald Segers is een laat bloeier in de atletiek. Hij mag zich sinds vorig jaar veteraan 2 noemen, omdat toen Abraham aan de Hulster vestdijkstraat op bezoek kwam. Hij zich, als het even kan, binnen de wp tien van Nederland nestelen met kogel en de discus. Is daarnaast "og vader van Daniëlla, Bianca, Dia- ka, Jessica en Donald junior, die ken in de atletiek actief zijn of waren. n™ a^es zbten er achter het huis dj. ■ruun ^00 zebravinken en goulds, zeveiJ dagen op zeven verzorgd moe- nen^u *en.' <-)nder hen grote kampioe- f. in zijn kelder tussen de tro- tiplf11 a®ld met zijn vogels en atle- M een eigen krachthonk gebouwd, dir exija stimulans, zo hij die no- Cfmdu l' ziin om °P die plek aan de Weet 'f werken. Een volledige werk- W.ef werkPlaats bij Fabricom. bij InS is dus een onbekend begrip u„i.,e binnenkort 51 jaar wordende "mstenaar. 'zwirt8^ dYs °°k geen schrik voor het terenuf g3i* waarin bij ooit als 'vutter' zond mf komen. „Als ik dat als ge- zullen S eens kan beleven dan Donala?1''11 c°ncurrenten weten wie avonduren^ a' Nu Tet ik n0g in de ten. De j zondagmorgen trai- leen met j0I\ .gmergen, omdat dan al- Want all "scus kan worden getraind, ballerp „8 aii°ere dagen oefenen de voet- dig om er en is het wat slor- ontregejg® ^ens bun trainingen te J°nditie Drie kepr 4»> J meentelük teWee,k is hii op het ge" c°nditind i sPortpark present om zijn mntioneie gesteldheid op peil te

de Stem | 1996 | | pagina 14