Hobby Middelburger moet Zeeuws themapark worden Tennisteam van Dow 2 prolongeert zijn bedrijventitel ontkent Markt DUIVEN SPORT SPORT IN HET KORT ZEELAND ding ik in container EUWS an Gent C4 itie jaagt wanbetalers se met loorbreken I Film- en televisiemakers t| hebben de weg naar de Middelburgse Stromen- wijk al gevonden. Moet er een ouderwets straat beeld gefilmd worden, Petiet bouwt het. Ad Petiet nu ook 4in requisieten' voor tv-series en films Doornik WEEKENDDIENSTEN Rollenwedstrij den in IJzendijke BeVoBo Terneuzen Kampioenschappen van tennisvereniging Hulster Ambacht Studiedag Zeeuwse Sportraad rOBER 1996 C3 n - Een zestienjarige ter uit Philippine is gen rond acht uur op ng Haarmanweg/N 61 [zen aangereden door omobilist. Anoniem de automobilist (in e personenauto) zijn bromfietser achterla- enkele schaafwond- t - Een 55-jarige man :n meldde zich bij de n aangifte te doen van an twee koperen bui- n die aan de muur van antiewoning in het ap Boerengat waren •rd. De schade be- o'n driehonderd gul- In een containerunit dustrieweg in Sluiskil e nacht van woensdag ardag ingebroken. Er n faxapparaat gemist, een geleden werd de al bezocht door inbre- toen bleek de fax erg vogeltentoonstelling, van 1 tot en met 3 ir. HSTAANDEN - De alleenstaanden Ka- en omgeving houdt een dansavond in cul- ntrum De Speije. Het illywood verzorgt de Voorts zijn er een bin- n verloting. De bijeen- gint om 20.00 uur. VRIJDAG 4 OKTOBER 1996 iAd Petiet verleende ook medewerking aan exposities van Rijkswaterstaat op Neeltje Jans. FOTO JAAP WOLTERBEEK Voor een voorlichtingsfilm van Defensie in Boerengat leverde Ad Petiet alle mogelijke requisieten. FOTO WIM KOOYMAN oken? Nooit en te nim- lich. Vol vuur probeer- k in Middelburg de 33- iten van de poging tot psycholoog en psychia- e hij niet meewerken en erzoek door het Pieter trum werd bij een eerde- ideling door O. resoluut d. eerdere rapportage van t Baancentrum bleek dat de schuld bij anderen !e hele wereld zich tegen 1 gekeerd, O. sterk para ras en een schizotypische lijkheid had. En dus eiste tegen O. een gevangenis- in een jaar plus tbs met erpleging. O.'s advocaat mr E. Smit voor de ten laste gelegde doodslag slechts vrij- volgen. Uit niets bleek dat iw een snijwond aan de ld opgelopen en het krasje luid van haar vriend kon oorzaken hebben gehad, lerbleef, het toebrengen hamelij k letsel was vol- r Smit een veel te 'licht om tbs voor te vragen, itbank wijst over veertien onnis. do'n dikke honderd inwo- n Noord- en Zuid-Beve- van Schouwen-Duive- innen op korte termijn be- Irwachten van de politie, it om mensen die nog een noeten betalen en die al idene malen een aanma- bben gekregen. Alle be ien zijn per brief gewaar- de boete direct betalen ins lopen om aangehouden len. Het gaat om een lan- actie. Inmiddels zijn er in Sterscheldebekken zestig tiebevelen afgewerkt, vier mensen zijn aange- De overigen hebben als- boete betaald. ian volgende week met Buis overleggen hoe de (en in huis kan halen, agt, maar de laatste tijd jrg. „We moeten die neer- het gemeentebestuur eens bepraten," aldus gedepu- m in een commissieverga- elkweervoorzieningen,en tenlid Jean-Paul Hageman atieproject in Aardenburg :den en dat was afgewezen l is belangrijk als we spre- tenlid. ik om rendabele elkweer- ig Eftelings. Allemaal w>- (ws bij om het rendabel n egen het provinciebeleid- C> HET BEGON een kleine 25 jaar geleden met een oud, klein kraantje. Voor 900 harde guldentjes op de kop getikt. Met kunst en vliegwerk en veel ge duld werd er weer een goeddraaiend machientje van gemaakt. Een kwart eeuw later heeft Middelburger Ad Petiet (45) zeven opslag plaatsen nodig om al zijn verzamelde oude spullen I te bergen. Ooit moet de verzame ling, in de toekomst droom van Petiet, te zien zijn in een themapark. Een openluchtmusem voor weg- en waterbouw met daarin alle appara tuur die ooit is gebruikt om droge voeten in Zee land te houden. Door Rein van der Helm DE LIEFDE voor bouwmaehines dateert al vanuit zijn jongste kin derjaren. De eerste kennismaking vond plaats in Koudekerke, waar de familie Petiet een zomerhuisje had, Kleuter Ad werd daar gefas cineerd door de apparatuur die werd gebruikt om bunkers te slo pen. „Van die tijd dateert mijn belangstelling voor (oude) machi nes en dat is doorgegaan tot nu toe," zegt Petiet. Hij wilde ook per se de aanneme- nj in. Zijn vader, een bekende motorhandelaar in de Zeeuwse hoofdstad, zag dat niet zitten. «Die zei: straks is alles weer droog, we praten over de jaren na de watersnoodramp en dan kun je als aannemer alleen nog maar hier en daar een straatje leggen, ft moest de zaak van pa maar in. ft gooide echter mijn kop in de wind en ben de zaak niet in ge gaan." Ervaringen in de kinder jaren zijn dikwijls bepalend voor de rest van je leven. „En bij mij waren dat die machines. Zo'n lo comotiefje op smalspoor met kip- karretjes voor grondverzet. Prachtig was dat." Mj kan er nog steeds enthousiast "er praten en naar kijken wan neer hij wil. Want in zijn verza meling ontbreekt het locomotief- le met de kipkarretjes niet. „Tot cvermaat van ramp, vooral voor ®jn vader, ging Middelburg in mijn jeugd uitbreiden. Precies achter de Vlissingseweg, waar mj woonden. De Stromenwijk werd gebouwd. „Dus alle appa ratuur kwam hier in de buurt te staan. Heimachines, draglines, mpkarren, steigers. Ik zat gebak ken en was daar niet weg te Ad Petiet met zijn eerste oude kraantje. Ad Petiet leerde zijn huidige vrouw Heieen kennen. De vader van haar was chef bij de Stoomt ram Walcheren. „Dat je niet bij ons komt werken als buschauf feur, zei hij tegen mij. Als je je rondjes met de bus gereden hebt, heb je daarna nog een zee van tijd. Ik ben geen man voor wer ken van acht tot vijf, het trok mij wel." Ideale baan Inmiddels is Ad Petiet al 23 jaar bij wat nu de ZWN is. Planner- uitruk chef is hij nu. Regelmatig om 04.00 uur beginnen, bussen plannen voor rijden of onder houd. Zelf er soms nog op uit. Een ideale baan, die goed te com bineren is met zijn hobby. Want daarop is eigenlijk toch wel alles afgestemd. Kort na zijn huwelijk werd de eerste stap tot wat nu een gigan tische collectie is gezet. Voor 900 gulden kon Petiet een kraantje kopen, van een soort dat werd ge bouwd in de jaren 1934-1955. Een kennis van zijn ouders, die een constructiebedrijf had, gaf hem wat ruimte om het apparaat weer in zijn oorspronkelijke staat te brengen. „Een giekje ontbrak. Via-via hoorde ik dat in Breskens bij Thomas Cambier zo'n giekje te vinden was. Die had het ge bruikt om er een werkbank van te maken. Ik mocht het er onderuit slopen en was zo blij als een kind." Veel van de te reviseren onderdelen gingen ook mee naar huize Petiet. „Mensen verklaar den mij weieens voor gek, had ik een draaibankje in de huiskamer staan en lag de badkamer vol met onderdelen." In de loop der jaren groeide de verzameling als kool. Op een ge geven moment was er zoveel dat Petiet voor de vraag stond: wat doe ik ermee Vooral nadat hij door film- en televisiemakers was 'ontdekt' als requisietenleveran- cier. „Moest ik zo doormodderen of de zaak splitsen. Privé en hob by scheiden. Want de transporten van vooral het grote materiaal was een dure zaak, dat gewoon via officiële kanalen geregeld moest worden." Stichting Het resulteerde in de oprichting van de Stichting Authentiek Ma chinepark (SAM). Een stichting waarin Petiet al zijn apparatuur inbracht met als achterliggende gedachte de verzameling bij el kaar te houden. „Ik wil voorkomen dat misschien mettertijd onderdelen daarvan ten prooi vallen aan lieden in het buitenland die ze misschien nog kunnen gebruiken. Er rijden daar oude auto's genoeg. Ik wil de zaak in Nederland houden en bij elkaar. Afgesproken is dat ik nog steeds de eigenaar ben en indien ik wat nodig heb het eventjes uit de stichting kan halen om te ge bruiken." Stichting SAM heeft nogal wat in bruikleen. Heistellingen (de oud- FOTO JAAP WOLTERBEEK ste dateert van 1900), houten steigers, locomotief met kipkar retjes, oude benzinepompen, re clameborden, houten kruiwa gens, flipperkasten, jukeboxen, een oude GMC-vrachtwagen. (Brom)fietsen uit allerlei perio des, draglines, kranen en bulldo zers. Je kunt het zo gek niet be denken of het is er. Loopt Petiet met zijn hobby niet zo te koop in Zeeland, daarbuiten is hij inmiddels goed bekend. „Ze kennen mij in Amsterdam beter dan hier," zegt hij met een lachje. „Ik ben in contact gekomen met film- en televisiemakers, omroe pen. Producenten die authentiek materiaal nodig hadden om een bepaalde tijd juist weer te kun nen geven. In dat wereldje is zo iets snel bekend." Reclamespotjes En zo kan de film- en tv-kijker toch regelmatig iets van Ad's col lectie zien. Hij werkte mee aan series als De Zomer van 1945, en Tijd van Leven. Zijn spullen figu reerden in films als De Partisa- nen. Hij bouwde een steiger uit de jaren 1920 in de Suriname- straat in Den Haag. Ook voor re clamespotjes wordt soms een be roep op hem gedaan. „De tv-spot voor Amstel 1870 heb ik aange kleed," zegt hij trots. „Binnen kort moeten we naar de première van de Zeemeerman, hebben we ook aan meegedaan. Die film mensen doen op de onmogelijkste tijden een beroep op je, van de andere kant is het heel leuk om te doen," zegt Heieen. „En nu is mij gevraagd voor Rijk de Goyer een soort oorlogsmuseum in een huis kamer te maken, voor de serie waarin hij nu optreedt. Want van dat soort materiaal, uniformen, petten en zo heb ik ook het een en ander. Ik kan niks weggooien." Soms maakt Petiet zich weieens boos over het uiteindelijke resul taat van zijn inspanningen. „Vooral aan het eind van series, als het geld bijna op is, worden er concessies gedaan. Had ik een authentiek benzinestation uit de jaren vijftig gebouwd, zie ik bij de uitzending dat ze benzine ko men tanken met een veel moder nere bromfiets. Dan word ik een beetje boos en zeg: waarom haal je niet even een juiste bromfiets bij mij Desnoods breng ik hem." Rijkswaterstaat doet regelmatig een beroep op de collectie als een of andere tentoonstelling moet worden aangekleed. Tot twee maal toe exposeerde SAM op Neeltje Jans. En met plezier denkt hij terug aan een opdracht van Defensie voor het inrichten van een filmset in het Boerengat, vlakbij Terneuzen. „Daar moest een voorlichtingsfilm worden op genomen, gesitueerd in de jaren vijftig." Virus Het virus van Ad is in de loop der jaren ook overgeslagen op vrouw en kinderen. „Gelukkig maar, want op een gegeven moment kwam er zoveel bij kijken dat ik het in mijn eentje niet kan behap pen. Heieen doet de boekhouding en houdt de telefoon in de gaten. En zoon Jules heeft inmiddels een rijbewijs zodat voor het onlangs aangeschafte busje meer chauf feurs zijn. „Het is een uit de hand gelopen hobby," zegt Heieen Pe tiet. „Ik doe het gezinswerk en probeer verder zoveel mogelijk te helpen. Het blijft een hobby die zich door de verhuur van requi sieten zelf kan bedruipen." Weggaan bij de ZWN ziet Ad niet zo een-twee-drie gebeuren. „Dan zou het requisietenwerk wel een heel enorme vlucht moeten ne men. Want ervan leven kan je niet." Zijn uiteindelijke doelstelling is om ooit eens tot een themapark te komen, waarbij weg- en water bouw in Zeeland centraal staat. Een slechtweervoorziening die de provincie misschien best kan ge bruiken. „Er is belangstelling voor, dat bleek tijdens de twee exposities die gehouden zijn op Neeltje Jans. En veel van het ma teriaal heeft daadwerkelijk dienst gedaan in Zeeland, bij weg- en waterbouw. Het moet ei genlijk hier ook blijven. Die kar wil ik best trekken." ot|r Henk van de Voorde Afneuzen - Bram Stoffels, president )an jpwanis Axel Zeeuws-Vlaande- Ji, blikte tevreden terug op de der- e Zeeuws-Vlaamse tenniskam- P'oenschappen voor bedrijven. Het Publiek op het tennispark van het Wieuzense Animo zag Dow 2 op- haaT me* bedrijventitel aan de [*0e "Pbrengst van dit door Kiwanis ge- zes evei>ement - ergens tussen de sew en,ac^4uizend gulden - wordt aan- reld °m j°diumtekort in de we- We aan (e zuiveren. „Vandaag hebben and°RZe 'aar'il'Jse jazzavond in Porgy 3vo „ess: de Jazz at-ki-avond. Op deze U in '(eden de formaties Rosa King en Citv i wn uit Amsterdam en Cotton haw mc ^anc* uit ^ent °P' °P" hiervan komt eveneens ten goede aan het jodiumproject van de mondiale Kiwanis-afdelingen," aldus Stoffels die binnenkort afgelost wordt door Jan Bod- daert als president. Eindwinnaar Dow 2 was in de poule wedstrijden te sterk voor Verbrugge (10- 2) en C1000 Breskens (9-3). Tegen ING Hulst werd met 6-6 gelijk gespeeld. Dow finishte met een punt voorsprong op ING als eerste in poule C. Op het finalesche ma-A volgde een zegetocht langs Zee land Supply (kwartfinale 8-4), Deloite Touche (halve finale 10-2) en in de eind strijd met 7-5 via HCG. Opvallend was dat het mixedkoppel Anouschka Assel- man en Arie Blaak van Dow 2 in de eer ste helft met 3-2 verloor van Marjolein Schuele/Leen Wijland (HCG) om vervol gens met 7-1 te zegevieren in de tweede helft. Hierdoor eindigde het mixed-tref fen in 2-2. Het vrouwendubbel eindigde eveneens gelijk. Matty en Natascha Asselman (Dow) wonnen eerst met 5-3 van Ellen Lambert en Trudy Blokland, maar gin gen in de tweede helft via 6-0 fors onder uit tegen hetzelfde HCG-duo. Doorslag gevend was het mannendubbel. In de eerste helft van de wedstrijd gaven Ro bert Asselman/Duncan Blackman en Ronny Verbraeken/Han Blokland (HCG) elkaar echter nog geen duimbreed toe: 3- 3. In de tweede helft kwam de klasse van B2-speler Blackman bovendrijven, re sulterend in een 6-2-zege voor Assel- man/Blackman. Eindstand: 7-5 voor Dow 2. In de halve finale had HCG nog met 10-2 Dow 1 opzijgezet, terwijl Dow 2 hierin met identieke cijfers won van Deloite Touche. In de B-finale boekte Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen de kleinst mogelijke zege op Moens. Hierin waren voor het ziekenhuis Lucia Vosters/Donovan Blackman en Sandra Mulder/Lia van Broekhoven goed voor de zeven winst punten. Voor Moens behaalden Bernd van Quekelberghe en Joop de Vries twee forse overwinningen op Jan Twisk en Bert van Broekhoven. In de C-finale maakte Gemeente Terneuzen korte met ten met Van der Poel: 10-2. Hierbij wa ren de combinaties Jos Heyman/Enno Cohen en Ineke van de Velde/Joke Lou- werse goed voor de maximale winst. DOW 2, bedrijvenkampioen '95 en '96, mag de wisselbeker houden als volgend jaar de trilogie voltooid wordt. UITSLAGEN Poule A: 1. Dow 127 punten, 2. Sprangers 13, 3. Abab 6. Poule B: 1. Deloite Touche 25, 2. Necker- mann 24, 3. Pabo 14, 4. Ziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen 2 9. Poule C: 1. Dow 2 25, 2. ING Hulst 24, 3. Ver- brugge 8. Poule D: 1. HCG 27, 2. ARBO Dienst 17, 3. C1000 Breskens 15. Poule E: 1. Bram Stoffels 28, 2. Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen 1 24, 3. Montis Mooring 18, 4. Lievens Puype 2. Poule F: 1. Zeeland Supply 24, 2. Sjaak Moens BV 19, 3. Van der Poel 16, 4. Gemeen te Terneuzen 13. FINALESCHEMA'S Schema A kwartfinale: Dow 1-ING Hulst 8- 4, HCG-Bram Stoffels 12-0, Dow 2-Zeeland Supply 8-4, Deloite Touche-Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen 111-1. Halve finale: HCG-Dow 1 10-2; DOW 2-De- loite Touche 10-2. Finale: Dow 2-HCG 7-5. Schema B kwartfinale: Ziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen 2-Neckermann 1 9-3, C1000 Breskens-Sprangers 8-4, Abab-ARBO Dienst 7-5, Sjaak Moens-Verbrugge 12-0. Halve finale: Ziekenhuis Zeeuws-Vlaande ren 2-C1000 Breskens 7-5, Sjaak Moens- Abab 11-1. Finale: Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen 2- Sjaak Moens 7-5. Schema C halve finale: Gemeente Terneu- zen-Montis Mooring 9-3, Van der Poel-Lie- vens Puype 12-0. Finale: Gemeente Terneuzen-Van der Poel 10-2. Terneuzen - Enorme verschil len in aankomst vielen er in de wedvlucht gehouden op zondag 29 september vanuit Doornik te noteren. In Hulst liet de win naar en snelheid voor zich af drukken van ruim 2000 meter per minuut (120 kilometer per uur). Hoe verder naar het wes ten hoe lager de snelheid werd. In Cadzand en Sluis nog geen 1500 mpm: Samenspel Hulst/St.-Jansteen, 205 duiven, 2005,15mpm: 1 en 2. Gebrs. Kramer, 3. J. Goossens, 4. W. Maes, allen Hulst, 5 en 10. A. Hemelaar, 6 en 7. J. Verheyden, 8. J. van Daele, 9. E. Ottjes, allen St.- Jansteen. Verwachting Axel, 41 duiven, 1746,76mpm: 1. R. herman, 2. K. Verbunt, 3. C. de Poorter, 4. Comb. De Mul/Kop, 5. J. en J. P. Nolet. Nieuw Leven Koewacht, 41 dui ven, 1466,35mpm: 1. R. Rotthier, 2. Alf. de Koster, 3. Jo. Rombout, 4 en 5. R. de La Ruelle. De Vrede Sas van Gent, 53 jonge duiven, 1860,90mpm: 1, 2, 3 en 8. W. Winne, 4 en 9. R. Cappaert, 5 en 6. B. van de Berghe, 8 en 10. E. en L. Breepoel,48 oude duiven, 1836,57mpm: 1, 2, 3, 4 en 5. E. en L. Breepoel. De Eendracht Terneuzen, 46 dui ven, 1870,99mpm: 1. A. de Meijer, 2. J. Geelhoedt, 3 en 5. F. van Cleemputte, 4. W. van de Wege. Sluiskilse Reisduif, 21 duiven, 1866,76mpm: 1 en 5. P. van de We- ge/Wisse, 2 en 3. A. Bouchaut en zoon, 4. J. Sijs. De Zeeuw Goes, 140 duiven, 1705,50mpm: 1 en 10. M. van Hek ken, 2 en 6. J. Steenhard, 3, 4 en 9. N. Krijger, 5 en 7. G. Koks en zoon, 8. L. Schmid. VZV Hoofdplaat, 127 duiven, 1786,12mpm: 1 en 4. C. Temmer man, 2 en 10. Th. de Ryusscher, 3. Mevrouw Martens, 5 en 9. J. Wae- beke, 6 en 7. C. Krocké, 8. J. Tem merman. De Snelvliegers Oostburg, 85 dui ven, 1694,83mpm: 1. J. Simpelaar, 2, 5, 6 en 7. R. van Hee, 3 en 4. J. de Smet, 8, 9 en 10. W. Prenen. Nog Sneller Breskens, 64 duiven, 1732,71mpm: 1, 3, 5 en 6. T. Smal- legange, 2, 8 en 10. H. Mookhoek en zoon, 4. Comb. Mulken/Mook- hoek, 7. J. van de Velde, 9. S. van deLijke. Eerste de Beste Schoondijke, 86 duiven, aankomsttijd 09.34 uur, 1. C. Boogaard, 2 en 5. W. Tanghe, 3. D. van Houte, 4, 6 en 7. H. de We ver, 8, 9 en 10. E. de Wever. Strijd in Vrede Groede, 85 duiven, 1703,95mpm: 1 en 4. Mevrouw Ras, 2. G. Dusarduijn Jr., 3, 8 en 10. J. Dierkx, 5 en 7. G. Dusar duijn, 6. D. Verherbrugge, 9. A. Schaap. De Getrouwe Duif Cadzand, 58 duiven, 1484,15mpm: 1. D. van Kerkhoven, 2, 4 en 5. Aart Vas- seur, 3. Patrick Vasseur, 6. M. de Lijser, 7. J. de Groote, 8 en 9. J. de Mey, 10. A. Duininck. Recht voor Allen Sluis, 42 duiven, 1454,52mpm: 1 en 3. Comb. Cop- pens/Baert, 2 en 4. F. Baas en zoon, 5. J. Cocquit. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter Jongsma, Oudekerkstr. 2, Aardenburg, tel. 0117-491466. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Hoefman, Oranjestr. 4, Axel, tel. 0115- 561555. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Slingerland, Noordstr. 27, Biervliet, tel. 0115-481345. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter La- terveer, Dr. Broodmanstr. 2, Bres kens, tel. 0117-381956. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17- 17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 0117-391366 (autotel. 06- 52746001). Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter Zwartelé, Werrilaan 43, 's Heerenhoek, tel. 351280. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter Posthumus, v. Dusseldorpstr. 5, Goes, tel. 0113- 230318. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vrijd. 17 u. tot zond. 19 u. waargenomen door dokter Schruer, Patijnweg 30, Goes, tel. 0113-214373. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Helmers, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 0114-681277. Spreekuur voor spoedgevallen op zaterdag om 11.30 u. in de prak tijk, cloosterstr. 72. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter v. Driel, Vermetstr. 23, 's Heer Arendskerke, tel. 0113- 561202 (boodschappen tussen 9 en 10 u.). Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Voorbrood en Dokter Roks, Grote Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 0114-313131. Spreek uur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter L. Feyen, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluiskil, tel. 0115-471955. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Hammer, Oos telijk Bolwerk 12c, tel. 0115- 694000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Vercauteren, Beethovenhof 3b, tel. 0115- 613768. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. IJzendijke - In IJzendijke wor den morgen -Cl-zater- dag-CO-rollenwedstrijden om het open IJzendijks kampioen schap gehouden. Dit in café Les Amies. Er worden een sprint, afvallings en koppel- koers afgewerkt. In totaal hebben zich veertien ploegen bij Alex Claeys van de organiserende Wielerstichting IJzendijke aangemeld. De aan vang van de wedstrijden is 20.00 uur. Terneuzen - Wat een klapper had moeten zijn in de eerste klasse A van de Terneuzense bedrijfsvolleybalcompetitie tussen het nog ongeslagen Dees 1 en de runner-up Foaks 1, dat al enige punten had moeten in leveren en dus wat had goed te maken, werd een spel van kat en muis. Dees gaf tegenstanders Foaks een lesje in volleybal en over klaste de tegenstander op alle fronten: 3-0 (15-3, 15-4, 15-2). Dees 1, dat in de eerste set zelfs Guido de Rechter en in de tweede set Micha Acke buiten de lijnen hield, speelde met de uitblinkers Jan Schut en Ko Ruijter de tegenstander hele maal zoek. Bij Foaks 1 kunnen Audenaerd, Visser en Groen- dijk het niveau niet meer aan en ook Meuldijk viel door de mand. OVERIGE UITSLAGEN Eerste klasse A: A&A 1-VC Notabe lle 0-3 (9-15, 8-15, 7-15), CIS-Aster 1 3-0 (15-3, 15-12, 14-2). Eerste klasse B: V&V-Pannenschuur 2-1 (15-8, 10-15, 15-11), Beldo-De Pooter 0-3 (reglemntair), Vervaet- Foaks 2 1-2 (16-14, 11-15, 2-8). Tweede klasse A: Tevore-Deltan 1 0- 3 (3-15, 5-15, 9-15), Neelemans-Dow 2 12-2(15-4,4-15, 12-15). Tweede klasse B: Voorwaarts-Dees 1 0-3 (4-15, 6-15, 4-15), A&A 2-Rabo 0-3 (4-15, 7-15, 5-15). Derde klasse A: VC Schelde-PSOVZ 2 0-3 (1-15, 12-15, 5-15), Haven- schap-Philips 1-2 (12-15, 8-15, 13- 11), Foaks 4-Cijsouw 3-0 (17-15, 15- 12, 7-0). Derde klasse B: B&S-Dow 3 0-3 (6- 15, 5-15, 6-15), Foaks 3-W Philippi ne 0-3 (11-15, 0-15, 8-15), Aster 2- Gemeente 2 2-2 (15-10, 15-7, 3-15, 9-11). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 4-12, CIS 5- 11, VC Notabene 5-7, Dow 1 5-7, Foaks 1 4-6, A&A 1 5-4, Aster 1 4-2. Eerste klasse B: V&V 4-10, Pannen- schuur 4-9, De Pooter 5-9, Foaks 2 4-7, De Hoop 5-7, Vervaet 5-5, Beldo Tweede klasse A: NHI 4-9, Neele- mans 5-9, Deltan 1 5-8, Echo/Audio 4-7, PSOVZ 1 4-5, Dow 2 5-5, Tevo- re 5-3. Tweede klasse B: Dees 2 6-14, Rabo 4-9, Voorwaarts 5-7, Gemeente 1 4- 6, V&SH 4-6, A&A 2 4-4, Deltan 2 5- 2. Derde klasse A: PSOVZ 2 5-13, VC Schelde 5-9, Foaks 4 4-8, Cijsouw 5- 6, Havenschap 5-5, Philips 4-4, Scheldesport 4-3. Derde klasse B: W Philippine 5-14, Dow 3 4-10, URS 4-8, Aster 2 5-5, Gemeente 2 5-4, B&S 4-3, Foaks 3 5- 2. Hulst - Tennisvereniging Huls ter Ambacht hield de jaarlijkse clubkampioenschappen. WINNAARS: Mannenenkel-A: Van Poecke. Mannenenkel-B: Kool. Mannenenkel-C: Verstraeten. Vrouwenenkel-B: Verhaegen. Man- nendubbel-A: Verstraeten/Deltour. Mannendubbel-C: Verstra eten/Deltour. Vrouwendubbel-A: Huis/Kool. Vrouwendubbel-C: Huis/Tyssen. Mixed A: Kool/Huis. Mixed-C: Rottier/Deltour. Middelburg - De Zeeuwse Sportraad houdt donderdag 10 oktober een studiedag met als titel: Is er een sportieve toe komst voor ouderen in Zee land? Dit gebeurt van 10.00 tot 15.00 uur in de filmzaal van de provincie Zeeland te Middel burg. De dag is bestemd voor be stuurders en uitvoerders die zich bezig houden met beleid en beleidsadvisering op het ge bied van welzijn, gezondheid en sport voor ouderen. Na een aantal inleidingen is er een presentatie van vier regionale informatiegidsen. De gids be vat het regionale sport- en be wegingsaanbod voor 50-plus- sers. De gids wordt uitgereikt aan een vertegenwoordiger van de provincie en een aantal wet houders van de verschillende regio's. Het doel is te komen tot een aantal aanbevelingen dat een verantwoord sport- en be wegingsaanbod voor 50-plus- sers in de toekomst kan waar borgen. Voor informatie en een programma kan men contact opnemen met Marja Reijnders van de Zeeuwse Sportraad.

de Stem | 1996 | | pagina 17