Hoek krijgt kans op revanche Philippine huigt het hoofd voor Terneuzen Ir stemt iding jeague Sluitingskoers Hulst rondt wielerseizoen af Derby HVV'24 - Sluiskil grote trekpleister SPORTNIEUWS KORT Competitie van start voor zwemclubs Kringdressuurconcours Dressuur en springclinic in Heikant Maradona jrs haalt fiks uit Atletica ook positief over fusie Boulevardloop in Vlissingen ZK snelschaken voor teams De Cocq en ZVH Morres boeken zege Turks uitstapje sterkt aanvaller Dean Saunders zaalvoetbal Seizoen voorbij voor Bollegraf PESTEMSPORT ZEELAND Terneuzense Boys verdedigt koppositie tegen nummer drie SKNWK uws KORT ïpporters Irit Berlijn jalsters en .NDEN zaterdagvoetbal wielrennen"^ Jackson doet grasmat Arena weinig kwaad zondagvoetbal VRIJDAG 4 OKTOBER 1996 B2 Terneuzen - Komend weekeinde wordt de eerste ronde van de na tionale- en districtszwemcompetitie gehouden. Scheldestroom, dat in de op een na hoogste afdeling (B) van de Bond uitkomt, trekt naar Vlissingen waar het de C-klassers Stormvogel en de zwemclub Koewacht ontmoet. In de eerste afdeling van het district Zuid ontvangt De Schelde de ploegen van De Bruinvis, Luctor en Scheldestroom B. Voor de tweede afdeling zwemmen in Kapelle de teams van De Bevelan ders, De Ganze en Stormvogel B tegen elkaar. In Zierikzee is On derdak gastheer voor Stelleduikers, Zeelandia, de Zuidwester en Dolfijn '92. Alle wedstrijden vinden plaats op zondagmiddag. Axel - In manege Magrette nabij Axel wordt zondag 6 oktober door de landelijke rijvereniging en ponyclub Graeve Jan uit Sas van Gent een kringconcours hippique gehouden voor paarden en pony's. Zo'n zeventig deelnemers staan op de startlijsen. Er wordt om 10.00 uur gestart met de B-pony's zonder startkaart. Daarna vol gen de wedstrijdruiters in de klassen B, L en M. De Z-klasse gaat om 18.00 uur van start met de pony-amazones Petra Maas met Es prit van Graeve Jan en Sylvia Hoefnagels met Rowana van De Honteruiters. De vier combinaties bij de Z-paarden zijn van De Zwinruiters, te weten Ingrid Faes met Ivanti en Diana en Jan Noordhoek met Edwin en Hury. Heikant - In manege Heikant wordt zaterdag (5 oktober) een open dag gehouden. Vanaf 14.00 uur is er voor iedereen gelegenheid om het complex te bezichtigen. Om 16.00 uur houdt Stefan Ingelghem, coach van het Australi sche dressuurteam, en een man die zijn sporen op dit gebied ruim schoots verdiend heeft, een dressuurclinic. Hiervoor zijn uitgeno digd Mieke en Eppo Roovers uit Kruiningen. Verder wordt een springclinic gehouden en die neemt de internationaal bekende springruiter Rob Ehrens voor zijn rekening. Als deelnemers aan deze clinic zijn uitgenodigd Christiaan van de Plasse, Margreet Walraven, Jeroen Burm, Piet Huige, Roland Pijpers, Sophie Ha- merlinck en nog enige combinaties. Axel - In het Axelse zaalvoetbal had Maradona jrs in het treffen met Broomchemie een trefzekere dag, 12-1. Voor dit winnende dozijn meldden zich Schelfhout (2x), Oppeneer (2x), Verlinde (2x), Tissink (4x) en Van Stee (2x). Bakker scoorde tegen. Span nender ging het toe in het duel Gemeentehuis/Van Waes-ZSC: 3- 2. Burky, Van der Linden en een eigen doelpunt van een ZSC-er leidden tot de winnende serie voor de équipe uit Zuiddorpe. Dees en Van Roosendaal scoorden tegen. Overige uitslagen: Priums/Pluym-V-Deco/La Chouette 1-7, Cysouw/Roeland-Gemeente 4-1, Outokumpu-Engelhard 7-2, Disco Lo- ve-Ratjetoe 7-2, Den Doelder-De Lindenhof 4-4. Vlissingen - Het Vlissingse Atletica lijkt ook het licht op groen te zetten voor de fusie tussen de drie Walcherse atletiekclubs. Dat bleek tijdens de uitgechreven bijzondere ledenvergadering in het clubhuis van de voetbalvereniging Walcheren. Er waren onder de vijftig aanwezige leden wel een paar mensen die hun bedenkingen uitten maar de algemene tendens was toch positief. Een besluit kon echter nog niet worden genomen. Volgens de statuten moeten er daarvoor minstens 150 leden hun stem uitbrengen. Daarom moet er een tweede vergadering belegd worden. Dan is het aantal aanwezigen statutair niet meer van belang en kan er dus beslist worden. Die vergadering vindt woensdag 9 oktober plaats. Gezien de reacties op de eerste bijeenkomst moet dat geen problemen op leveren om met Sporting Walcheren (daar heeft men het licht al op groen gezet) en Dynamo samen te gaan. Vlissingen - In Vlissingen wordt morgen (5 oktober) de 59e Boule vardloop, de oudste stratenloop van Nederland, afgewerkt. Het programma wordt om 13.00 uur geopend door de pupillen. Voor de afsluiting zorgen de prestatielopers, die rond 15.30 uur een 3700 of 6700 meter kunnen afwerken. De start- en finishstreep zijn getrokken op de Boulevard Evertsen bij het voormalige Strandhotel. De organisatie is in handen van de atletiekvereni ging Marathon. Sas van Gent - De schaakvereniging Het Witte Paard (HWP) uit Sas van Gent houdt morgen het Zeeuws kampioenschap snelscha ken voor teams. Vanaf 11.00 uur binden de teams van vier spelers de strijd aan in het clublokaal van HWP, De Roselaer te Sas van Gent. Omstreeks 17.00 uur is deze titelstrijd afgelopen. Van onze sportmedewerker Axel - De eerste klasse in het regionale zaalvoetbal is deze week met veel treffers van start gegaan. Terneuzen opende sterk door met 4-8 van Philippine te winnen, Corn Boys/Benny Sport gaf Kees Mechielsen met 3-5 slaag en Vooruit klopte De Ridder/Vlaanderen met 2-5. ABAB hield de winst in eigen huis door TES/Qutility met 4-2 onder de duim te houden. Vervaet- ZVC/Max Korting werd 4-3. Het treffen Van der Gucht-Za- man/Premiere werd eerder al gespeeld en eindigde in 5-1. koers verwend met een zo goed als zekere deelname van mannen als Erik Vereecken, Peter Pica- vet, Karei Warnier, Hennie Gij- sel, Rinse van Etten en Ronald Smits. Voeg daar de streekren- ners Martens, Harms en Rabout aan toe en het moge duidelijk zijn dat in deze categorie de Zeeuws- Vlamingen wel acte de presence geven. Uit Midden-Zeeland worden de gebroeders Weststrate, Edwin van Oosten, Harrie Gubbels, Huib Slabbekoorn, Jos Jeremias- se en Kees Hoogerland verwacht. Patrick Bolssens en Patrick van Renterghem, laatst genoemde renner won de laatste jaren steeds in Hulst, voeren de Bel gische deelnemers aan. De trim mers rijden 50 kilometer. Axel - Zowel De Cocq als ZVH Morres heeft zich goed hetsteld van de vorige week geleden nederlaag. De Cocq won in Oostburg met 5-2 van Nomi uit Rucphen en ZVH Morres hield Hulshoff met 4- 3 onder de duim. DE COCQ - NOMI 5-2 - Evenals vorige week in Wouw had de Cocq opnieuw met een bijzondere harde te genstander te maken. Arbi ter Machiel van Hese had zijn handen dan ook meer dan vol om alles in goede ba nen te leiden, hetgeen wel lukte. De Cocq nam pas in de slotfase afstand na een 1-0- ruststand. Het winnende vijftal kwam op naam van Jan Cools (2x), Robin Bui tendijk, Harry Riemens en Mario de Vreeze. ZVH MORRES - HULS HOFF 4-3 - Aan spanning was in de Hulsterse sporthal geen gebrek. Na een aarze lend begin gingen beide teams er voluit tegenaan. Halverwege leidde Hulshoff met 1-2. Na de hervatting knokte de équipe van coach Henk Maas zich keurig te rug, Boudewijn Riet j ens scoorde voor de Hulstenaren 1-2, Jean-Paul Eggermont 2- 3 en Cees de Putter 3-3. Eg germont schoot met nog twee minuten te gaan vervolgens het winnende doelpunt in de touwen. Londen (rtr/anp) - Dean Saun ders, aanvaller van Wales en Nottingham Forest, heeft geleerd van zijn Turkse uitstapje bij Ga- iatasaray. „Ik was niet gewend om tegen vaste mandekkers te spelen," zei hij. „Voor mij is dat nu geen punt meer. Ik ben als spits completer geworden." Saunders, die zaterdag in Cardiff tegen het Nederlands elftal speelt, kwam slechts een jaar voor de Turkse topclub uit. Vlak voor het einde van het vorige sei zoen keerde hij vervroegd terug naar Engeland. Hij verliet Tur kije uit bezorgdheid over de ge zondheid van zijn vijfjarige dochter Louisa. „Ze heeft last van astma," legde Saunders uit. „In Istanboel wer den de klachten snel erger. Dat kwam door de smog, die vooral in de winter zeer ernstig is. Ge lukkig toonde Galatasaray be grip voor mijn situatie. Mijn dochter heeft nu nauwelijks pro blemen meer." De rijke voetballoopbaan van de Franse verdediger Manuel Amoros is voorbij. Een ge wrichtsontsteking in zijn rech terheup dwingt hem op 34-jarige leeftijd te stoppen. Het gaat om een erfelijke afwijking. Zijn va der onderging op latere leeftijd een operatie aan dezelfde kwaal. Amoros is met 82 interlands re cordinternational van Frankrijk. Hij speelde zowel in 1982 als in 1986 in de halve finales van het eindtoernooi om de wereldtitel. Met Michel Platini won Amoros in 1984 de Europese titel. Ken ners beschouwden hem in de ja ren tachtig als één van de beste backs ter wereld. Zijn erelijst telt zes landstitels, waarvan vier met Olympique Marseille. In 461 competitiewed strijden scoorde Amoros 41 keer. Hij nam afscheid als internatio nal bij het EK in Zweden in 1992. Dit seizoen stond hij nog wel on der contract bij Marseille maar kwam wegens zijn heupblessure nauwelijks meer aan spelen of trainen toe. Aanvoerder Enzo Scifo mist, de WK-kwalificatiewedstrijd van België tegen San Marino, woensdag in het mini-staatje. De geroutineerde middenvelder kampt met een gebroken teen. Hij liep de blessure op in de ver loren competitiewedstrijd van zijn club AS Monaco tegen landskampioen Auxerre (0-2). De Italiaanse Belg Scifo is ten minste een week uitgeschakeld. België is met Nederland in groep 7 van de WK-voorronde inge deeld. ABAB - TES/QUTILITY 4-2 - Dit duel in de Oostburgse sport hal bleef lange tijd erg span nend. Halverwege (1-0) was de strijd nog helemaal open. Na de hervatting nam ABAB toch af stand tegen een goed voetbal lend TES/Qutility, dat vergat te scoren. Voor het winnende kwartet zorgden Steven Ocke- loen, Henk Ottens (2x) en Sjaak Tellier. Frits Meyer en Menno den Dekker scoorden tegen. PHILIPPINE - TERNEUZEN 4- 8 - „Een goed begin," zei Piet Dieleman, coach van Terneu zen, glunderend na afloop van het treffen met Philippine. Zijn team won in De Vlaanderen door treffers van Barry van der Hooft (4x), Johnny de Leijser, Michel de Ridder en Robby Ver mast. Voor Philippine scoorden Harry Vermeire (2x), Huub Dhuyvetter en Patrick Pass emir. KEES MECHIELSEN - CORN BOYS/BENNY SPORT 3-5 - Luc van Hecke begon de compe titie weer wervelend. Met vier voltreffers was hij de grote man bij de winnende ploeg. John Boelens maakte het winnende vijfje vol. Dennis Hamelink (2x) en Jaap Romeynsen scoorden voor de thuisclub. DE RIDDER/VLAANDEREN - VOORUIT 2-5 - De mannen uit Breskens domineerden en leid den bij de doelwisseling al met 0-3. In de tweede helft scoorden beide teams nog tweemaal. Hans Bakker (3x), Adri van Ha- neghem en Serge de Ruysscher maaken het winnende vijftal. Mohammed Anbar en Ayhan Admaca scoorden voor de Ter- neuzense gastheren. VERVAET - ZVC/MAX KOR TING 4-3 - De équipe van gast heer Ludo van de Lavoir begon goed en had in Jeroen Vervaet een man in vorm. Hij scoorde driemaal. Mark van de Beek maakt het viertal vol. Voor de mannen uit Kloosterzande schoten Peer Cambeen, Dave de Booy en Sjef Pouwels elk een keer raak. Den Haag (anp) - Het ten- nisseizoen is voor Manon Bollegraf voorbij. De 32-ja- rige dubbelspelspecialiste uit Ermelo heeft in een Rot terdams ziekenhuis een ope ratie aan haar knie onder gaan. Daarbij is een stukje zwevend kraakbeen verwij derd. Bollegraf moet zeker zes we ken rust houden. Ze mist in elk geval het afsluitende Masterstoernooi in New York, half november. Met haar Amerikaanse partner Nicole Arendt had ze zich al voor het dubbelspel van dat evenement geplaatst. KTOBER 1996 Bi i de Champions Lea- jfeit. Het hoofdbestuur is gisteren in de Turk- aan met de bekende Champions League 5»98 van start. twee voorrondes ge- Daaraan hoeven de ti- der en de eerste zeven t UEFA-klassement niet doen. Daarna worden overgebleven ploegen verdeeld in zes groepen der. Na een volledige Ttitie plaatsen de zes ars en de twee beste ers twee zich voor de finales. Vanaf die ronde in de Champions League nouds het eliminatiesys- ehanteerd. D0or Eddy de Schrijver «„1st - De sluitingskoers van Hulst staat voor dinsdag 8 ok- lober op het wielermenu. Dat betekent tevens het einde van bet wegseizoen in deze con- Hïien. In het voorprogramma «aan de trimmers van start (13.30 uur) en daarna (15.00 J,lir) is het de beurt aan de elir te-amateurs zonder contract, get aantal inschrijvingen valt de organisatie nog mee. „Met een Ueine dertig amateurs moeten we tevreden zijn," aldus Frank Vlassenrood. Wat opvalt, is de af wezigheid van de Zeeuws-Vla ggen. Herman Muller en Pa relt van Passel zijn blijkbaar jog niet uitgekeken voor dit sei nen op de fiets. Van Passel is trouwens altijd van de partij en weet als geen ander wat de ver antwoordelijkheid van de ren ners is ten opzichte van de orga niserende comités. Even leek het erop dat Hulst geen amateurs aan de start zou krij gen. In eerste instantie hadden slechts zeventien renners zich in geschreven en dat vond Vlassen- rood te weinig. „Gelukkig heb ben nog een aantal renners inge schreven zodat we toch willen vertrekken. De koers wordt over eind gehouden door de Braban ders." Voor de winnaar bij de amateurs ligt er een gouden speld van een juwelier uit Hulst te wachten. „Ik dacht eerst aan een grapje, maar dat ding ziet er prachtig uit en heeft een waarde van enkele hon derden guldens," aldus Vlassen- rood. De sluitingskoers is niet meer wat het geweest is. Nog geen tien jaar geleden was er sprake van de Nacht van Hulst. Nadat de heren coureurs hun stalen rossen had den opgeborgen, gingen ze hele maal uit hun bol in de plaatselij ke staminees van Hulst. Nu is het allemaal anders. De renners ne men de prijs mee en vertrekken naar huis. Over de toekomst laat men zich in Hulst nog niet officieel uit. Maar met 23 amateurs in mei en nu nog geen 30 inschrijvingen vindt het comité dat het tijd wordt om zich te bezinnen. „Het aantal deelnemers staat in geen verhouding tot het werk dat we er voor moeten doen en tot de hoge kosten die het organiseren van een koers met zich mee brengt. En vergeet niet dat we het enige comité zijn dat elk jaar uit pakt met twee koersen en dan ook nog eens een aankomst in het Wielerweekend," aldus Van Delft. Bij de amateurs, die dinsdag om 15.00 uur, de weg op worden ge stuurd voor 80 kilometers, zitten Patrick van Passel, Herman Mul ler, Fran?ois Franse, Erik Joos- ten, Michel Rommers, Johan van Schaik, Theo Akkermans, Nico Vuurens, Wilfried Bastiaanse, Daniël van Elven, Henk van Hees, Jürgen de Jong, Stefan Pij pers, Ruud Zijlmans, Bart Boom en Toine den Braber. Kwaliteit dus voldoende. De kans dat de overwinning in de Zeeuwse pro vincie blijft, is uiterst klein. Peter Mol staat eerste in het De Stern- klassement en zal dat ook win nen. Om 13.30 uur vertrekken de trim mers en cyclosportieven van de Zeeuws-Vlaamse trimbond. Het is de laatste wedstrijd van het De Stem/A&P-klassement. De Hul sterse supporters worden in deze uden onder alle seizoen van de Amsterdamse club ntarisatie van de klachten Vooral de F-side is onte- jigen plek terug in het sta- blijkt dat een groot aantal Ajax proberen dit in het uari met een goede oplos- 1 een gesprek met een deel een teleurstellend gesprek, zei Ronald Pieloor na- Jen tot volgend jaar. Maar supporters gaan nu zelf een sneller kan. De harde kern bestuur aanbieden. lede geworden in een inter- wereldkampioen van de vin Vervecken voor laten Oosterhouter Wim de Vos et nieuwe seizoen. il. Vervecken (Bel). 2. Van der Khard Groenendaal (Ned), 5. ndscoach van de nationale ikaan is getrouwd met soft- afgelopen seizoen bij Gam- nu is gestopt met softbal, fcerklaard de functie te aan- 1 Elfers. et Oosterhoutse Twins. Met let laatste jaar had hij geen et de KNBSB tekenen voor van 2000 in Sydney. i Mulder krijgen bij Schal ijn de Duitse club zette gis- issend uit zijn functie. De I de teleurstellende resulta- ert Neu neemt voorlopig de de afgelopen weken in een rerwinning. ronde: Krajicek (Ned/2) - (Aus) 6-4 6-2, Stark (VSt) - _Jen (Ned/6) 7-6 7-5, Frana - Raoux (Fra) 6-4 6-7 7-6, Jo on (Zwe) - Byron Black 6-0 7-6, Sinner (Dui) - .forde (Aus/4) 6-2 6-3, Chang - Pereira (Ven) 6-3 6-1. ig. Vrouwen, 720.000 gulden. de ronde: Sanchez-Vicano 2) - Oremans (Ned) 6-2 6-1, Dit (VSt/5) - Callens (Bel) 7-6 b- vart finales: Graf (Ned/1) - Wie- Pos) 1-6 6-3 6-2, Huber (Dui/4) gdalena Malejeva (Bul/6) 6-4 7- Mannen, 1,3 miljoen gulden, •de ronde: Henman (Gbr) - Sie- ik (Ned) 6-7 7-6 7-6, Kucera - El Aynaoui (Mar) 7-5 6--, >ch (Fra) - Tsjesnokov (Rus) o- pgave Tsjesnokov. >ella. Mannen, 500.000 gulden- ide ronde: Corretja (Spa/4) - Herck (Bel) 6-3 6-2. FilipP™ - Squillari (Arg) 5-7 6-3 7- lio Gorriz (Spa) - Carlos Cos 7-5 6-4, Karbacher (Dui) :o (Spa) 4-6 7-5 6-3. Van onze sportmedewerker Axel - Na de dreun die Rijnsburgse Boys Hoek toebracht (0-2), mag Hoek zich zaterdag in de Lovenpolder revancheren tegen Heerjansdam. Terneuzense Boys, koploper in de derde klasse speelt ook op eigen veld, te gast is SKNWK. !STE DIVISIE HOVEN - FC ZWOLLE 1-2 W fó. Van der Haar 0-1.65. De Jong 82. Bruin 1-2. Scheidsrechter :m. Toeschouwers: 2350. y t: De Jong (Eindhoven). Wijn- e (Zwolle). q\ id aan kop: Emmen 7-16 7-15 (14-5), GA Eagles 7-lf ljj" Drdr. '90 8-15 (8-5), Veendam -2). Eerste divisie u>u. EK baan. ipische sprint: 1 Frank 1 80, 2. Griekenland 1.00,224. sland 1.00,500. 4. Nederlnn Hameren, Vink, SlipP®» 78. ïium voor elite. d na afvalrace en vliegende 1. Pietei's (Ned) 25 punten- metzov (Rus) 22, 3. Neuvdie >21. Hoek speelde vorige week weer tens vanuit een, wat de vorige trainer Dick Buitelaar noemde, 'georganiseerde chaos'. Voetbal zonder kop en staart, zonder overleg en zonder goede combi naties. Voetbal als los zand. Een wereld van verschil met hetgeen een week eerder in en tegen Kat wijk op de mat gelegd werd. „Met het hoofd in de wolken gaat het niet," wist coach Johan Balleg- eer. Hij kon dat niet voorkomen, ondanks de waarschuwing dat el ke wedstrijd anders is en dat Rijnsburgse Boys de punten hard nodig had. De Rijnsburgers had den tot dan toe nog maar een schamel puntje gepakt. Dat bleek voldoende om bij Hoek gemak zucht te veroorzaken, met als ge volg dat het niet 'klikte'. Zo goed als een week eerder als collectief werd opgetreden, zo 'eenzaam' ploeterden vorige week de ac teurs rond in hun eigen poel van machteloosheid. De afgelopen week was er dus veel praatwerk voorBallegeer, die zich elke week af moet vragen: 'Wat krijg ik nu weer voorgeschoteld'. Want ook hij kan geen vat krijgen op de lijn die zijn hoofdmacht volgt. Tegen Heerjansdam, dat vorig jaar met 1-3 in Hoek won, wordt het dus opnieuw knokken voor Hoek. Temeer daar Heerjansdam hi eenzelfde situatie als Rijns burgse Boys vorige week ver keert. De hoofdmacht van voor zitter Penen moet winnen en dat zal het er voor Hoek zeker niet simpeler op maken. Zeker niet omdat Heerjansdam een tweetal snelle spitsen heeft die het de Hoekse defensie knap lastig zul len kunnen maken. Geert de Poorter, die als gevolg 'an een knie-operatie nog altijd l°e moet kijken, erkent dat. Joch moeten we voor de punten gaan. Ik had op minimaal zes punten in de twee thuisduels ge tekend, nu kunnen het er maar ®ie meer worden," aldus de Sas- senaar. Dat er bij Hoek ten op zichte van vorige week mogelijk een wisseling in de middenlinie zal plaatsvinden, zou niemand 'erbazen. Patrick Naudts is nog altijd niet fit. Vorige week was lat duidelijk te constateren. En aangezien Peter Nieskens in Kat- njk beresterk speelde, is hij mo gelijk de aangewezen man het lertal in de middenlinie te vol maken. 1ZVV, dat vorige week met 4-0 Profiteerde van de zwakte van ^"sterdam (anp) - De drie pop- y)?eden van Michael Jackson J"® de grasmat van de Am- wam Arena weinig kwaad ge- an,Het gras ziet er volgens een „"«er van de Arena goed »™el zijn de voetsteuntjes baa ^dekplaten nog zicht- j T'maar over een paar dagen is r wets meer van te zien," zei £^/acks°n wilde en kreeg w e'k concert in Amsterdam Ameril® mt Woensdag gaf de mkaanse superster het laat- sr^°ncert voor ruim 50.000 toe- elk ^Wers- "Do grasmat heeft na onhJ"lCert ruim een v°Ue dag keen akt gelegen' Hierdoor ver® deüju groene zode nu in een re- Van staaV' aldus voorlichter ,aa der Aart. Serooskerke, verkast deze week naar Bruse Boys. Een onbereken bare gastheer, die in staat mag worden geacht de buit in eigen huis te houden. Voor Paul van Kouteren en zijn mannen wacht dus een loodzwaar karwei in Bruinisse. Evenmin simpel zal derdeklasser Terneuzense Boys het krijgen op eigen veld tegen SKNWK. Voor de gasten is dit een duel om de reeds gevallen kloof tussen de koploper uit Terneuzen en de derde stek, waarop SKNWK bi vakkeert, ietwat te dichten. Het geslagen gat is intussen vijf pun ten. In Terneuzen kan het dus een aardige pot worden. Dat de eerste viool-speler onder leiding van coach Jaap Goossen als favoriet y<p start gaat, behoeft geeri na dere uitleg. 1 Middenmoter Zaamslag verkast in deze klasse naar Wolphaarts- dijk en moet daar in staat geacht worden de punten te pakken. PROGRAIMMA Hoofdklasse A: Katwijk-Noordwijk, ASWH-Kloetinge, Veere-Quick Boys, Lisse-ARC, Kozakken Boys- Scheveningen, Hoek-Heerjansdam, Rijnsburgse Boys-Achilles Veen. Eerste klasse C: Spijkenisse-Wilhel- mina, Dinteloord-Oostkapelle, Roda Boys-Good Luck, Yerseke-Groote Lindt, WGZ-RWH, BLC-Altena. Tweede klasse E: SSV'65-Arnemui- den, Kapelle-Dauwendaele, WHS- WC'68, Bruse Boys-AZW, Middel- burg-Serooskerke, '-s-Heer-Arends- kerke-Rillandia Derde klasse A: Colijnsplaatse Boys- Heinkenszand, VCK-Bevelanders, Wemeldinge-DFS, Terneuzense Boys-SKNWK, WIK-De Meeuwen, Wolfaartsdijk-Zaamslag. Derde klasse B: SPS-Tholense Boys, BVC'54-Olympia'60, ONI-The Gun ners, NEO'25-SV Capelle, NOAD'67- FSV, Baronie-Kruiningen. Vierde klasse A: GPC-SVD, Borsse- le-Spui, Cadzand-Vrederust, KRAB- Nieuwland, Apollo'69-Nieuwdorp, ZPR'84-Waarde. Vierde klasse B: Klundert-Unitas'30, Chrislandia-Smerdiek, Hoedekens- kerke-Brouwershaven, Alliance- Stavenisse, Duiveland-DSE, ZSC'62-MEVO. Hoek-speler Geert de Poorter, die vanwege een knie-operatie trappelend van ongeduld langs de kant toe moet kijken. foto camile schelstraete Van onze sportmedewerker Axel - De meeste aandacht zal zondag uitgaan naar de derby HW'24-Sluiskil. Een streek- duel met als extra inzet de eerste plaats in de vierde klas se. Twee klassen hoger ont vangt Terneuzen het Tilburgse NOAD en in de derde klasse verkast Axel naar Patrijzen. Koewacht-IJzendijke is een strijd die zich in de schaduw van voornoemde regio-top pers afspeelt en waarbij het best aan aardig kan gaan spo- ken. Terneuzen staat na vier gelijke spelen op rij nog maar op de ne gende stek. Laag dus voor een team dat nog niet verloor. Zon dag moet Terneuzen die ban doorbreken door van NOAD te winnen. Geen gemakkelijke op gave, temeer daar NOAD vorige week op eigen veld tegen Dongen met 0-1 het schip inging. De Til- burgers, die hun koppositie in moesten leveren, zullen dus uit zijn op revanche. Trainer Robby de Muynck zal daarvan door drongen zijn. Vorige week was het doelman Peter Huls die Ter neuzen in de race hield. Mark de Kunder, routinier en spits bij de rood-zwarten, rekent op een suc ces. „Het zou goed zijn als we eens wonnen. Het kan mogelijk de ommekeer brengen, want zo als het nu gaat, loopt het van geen kanten. Alles gaat te moei- Carlo Blommaert, spits van HVV'24. foto de stem zaam," weet De Kunder. Terneu zen kan overigens over heel wat informatie richting NOAD be schikken. Marvin Hamelink en Maarten Wijffels zijn er als het ware kind aan huis. Door hun studie in Tilburg trainen zij bij NOAD. Wijffels kan echter niet meespelen. Hij is de enige die ge blesseerd is in het kamp van Ter neuzen. Patrijzen-Axel is een leuke ont moeting in deze derde klasse waarin beide de punten nog hard kunnen gebruiken. Zoals het er naar uitziet, hebben beide die straks hard nodig om uit de ge vaarlijke zone te blijven. Grote blikvanger zondag is zon der meer de topper in de vierde klasse tussen gastheer HVV'24 en koploper Sluiskil. Terwijl men in Hulst HVV torenhoog favoriet voor de titel noemde, wilde Sluiskil zich daar nimmer bij neerleggen. „HW'24 oké, maar ook wij zullen er voor gaan," stelde spits Rolf Mobach voor aanvang van de competitie on omwonden. Tot nu toe krijgt hij volkomen gelijk. Zijn Sluiskil gaat alleen aan de leiding na vier zeges op rij. „De eerste twaalf zijn binnen," rekende trainer Bert Timmers dan al snel voor na de winst op Domburg. Een zege die verdiend was, maar niet voor de schoonheidsprijs in aanmer king kwam. Mogelijke oorzaak, het aanstaande duel met HVV'24. Want dat het treffen in Hulst enorm leeft bij de Sluiskillen- aren is zonder meer waar. Op merkelijk is dat koploper Sluis kil niet als favoriet van start gaat omdat HVV hoger aangeschreven staat en tot nu toe ook beter voetbal heeft laten zien. Toch staat Sluiskil twee punten 'los'. „Het had er een meer kunnen zijn als Luctor niet zoveel dotten van kansen onbenut had gelaten. We kregen daardoor kans om op gelijke hoogte te komen en dat lukte. Zondag moeten we ons dus tegen Sluiskil revancheren van het feit dat we het vorige week af lieten weten. De bezieling die toen ontbrak, zal er zondag wel zijn," zegt Carlo Blommaert, spits bij de geel-blauwe Hulsten aars. Koewacht-IJzendijke is een ge vecht waarin IJzendijke van de hatelijke nul af moet komen en Koewacht moet winnen om bij de subtop in deze klasse te blijven. Dat trainer Rudy Rietjens ook nu weer zijn jaarlijks terugkerende stokpaardje - het ronselen van spelers zonder ooit maar een naam te noemen - van stal haal de, toont aan dat hij enige angst heeft. Winnen van IJzendijke, waar men in Koewacht voor gaat, kan die zorgen wat wegne men. Voor het zelfvertrouwen zou het in ieder geval een goed medicijn zijn. PROGRAMMA Tweede klasse E: Dongen- MOC'17, Rood Wit-Goes, SC Gas- tel-Roosendaal, Terheijden-RKT- W, TAC/BWB-Longa, Terneu- zen-NOAD. Derde klasse A: Middelburg-Vlis singen, Zierikzee-RCS, Unitas'30- Moerse Boys, Patrijzen-Axel, Vir- tus-Sprundel, BSC-Beek Vooruit. Vierde klasse A: HVV'24-Sluiskil, Domburg-STEEN, Walcheren- Breskens, Hansweertse Boys-Phi- lippine, Koewacht-IJzendijke, Vogelwaarde-Luctor'88. Vijfde klasse A: Hoofdplaat-Oost- burg, Robur-Lewedorpse Boys, Aardenburg-Zeelandia, Clinge- Hulsterloo, Corn Boys-Graauw, Sluis-Hontenisse. Zesde klasse A: Biervliet-Ouwer- kerk, Cortgene-Noormannen, Zeeland Sport-Kwadendamme, Dreischor-Jong Ambon, Volhar- ding-Zonnemaire, Groede- Schoondijke. Zesde klasse B: FC Moerstraten- Nieuw Borgvliet, Lepelstraatse Boys-SC Welberg, RIA-Terhole, Rimboe-SDO, Vivoo-Vosmeer, WW'67-Val Aan.

de Stem | 1996 | | pagina 11