Zou Vvitte Al onze winkels zijn open van 8 tot 8 uur. Blun na rt Her Onnodig veel Als je alleen al kijkt naar die twee glazen. Links dat slankgesneden, witte Bourgogneglas waar onze elegante, strakdroge, volle Chablis, nu nog geen 10 gulden, perfect in past. Een wijn overigens die de Fransen liefkozend oester water noemen en die een bronzen medaille won op het wijnconcours van Macon. Daarnaast die bolle buik (sorry, heren) van het rode Bourgogneglas dat onze volle, donkerrode, kruidige Gevrey- Chambertin, flink de ruimte geeft. En dat heeft deze wijn ook wel nodig. Want hij heeft 'n stevige body en hij barst bijna van de aroma's. 't Aardige is ook, dat die twee glasvormen speciaal zijn ontworpen om onze tong een beetje in de juiste stemming te brengen. Drink je die rode Bourgogne namelijk uit zo'n bol glas met brede rand, dan komt de eerste slok op 't punt je van je tong terecht. Daar zitten je 'zoete' smaakpapillen. Die geven je even de tijd om te wennen aan z'n complexe 'zuren'. Voor onze witte Bourgognes geldt precies het omge keerde. Die zijn ronder, wulpser (zeg maar gerust vrouwelij ker) van smaak. Drink je die uit een glas met smalle rand dan komt de eerste slok op 't midden van je tong terecht. Daar zitten je 'zure' smaakpapillen. En die geven haar net dat strakke tikje dat ze nodig heeft. Een heel ander, maar wel grappig feit is dat de wijn stokken vin de Pinot Noirdruif (waar ze de rode Bourgogne van maken) er al gauw wat stram en stakerig bijstaan als je ze even niet goed verzorgt. De wijnboeren hebben ze daarom de bijnaam soldaat jes gegeven.. Daarentegen hangen de wijnranken van de Chardonnaydruif (waar ze de witte Bourgogne van maken) er altijd weelderig bij tot ze geplukt worden. En dan heb je altijd nog de cijfers waaruit blijkt dat vrouwen toch meer op wit vallen. En mannen meer op rood. Dat neemt allemaal niet weg, dat zowel onze mannelijke als vrouwelijke Bourgognes van deze week tot de mooiste en meestgevraagde wijnen ter wereld behoren. Bovendien komen ze allemaal van het beroemde en chique handelshuis Labouré-Roi, waar ze als geen ander weten hoe je moderne technieken en eeuwenoude Bourgognetradities kunt laten samengaan. Wijnen uit dit huis worden nogal eens in de business class geschonken. Maar bij ons kunt u ze deze week al voor economy classprijzen kopen. Dat moet zowel onze vrouwelijke als mannelijke klanten aanspreken. Of vergissen we ons? wecei Speciale Palm, draagkarton 12 flesjes a 0.3 liter 12.95 Ch Roombrie 60+, vers van t mes of verpakt, 100 gram 229-1.29 Frans stokbrood, wit, wit met sesam of bruin, per stuk 2331.89 Duyvis pinda's, gezouten of ongezouten, zak 250 gram 20% gratis. 210 1.99 CU Goudse oude kaas 48+, vers van 't mes of verpakt, kilo 1700 9.90 Honig soepmaai tijden, diverse soorten, pakje 2M 1.99 Kanis Gunnink koffie, cafeïnevrij, pak 500 gram^t9~5.99 of snelfiltermaling, pak 500 gram 333 4.99 Liga Evergreen, diverse soorten, doos 250 gram293 2.49 OhSiamrijst, pak 500 gram 293 1.69 Brinta Wake-up drink-ontbijt, pak 5 zakjes a» 2.39 Sportlife zespak, diverse smaken 4M3.99 Ch Roomboter gevulde koeken (229), gevulde kano's (2rB), gevulde carrees of ge vulde pencees ®®o® (229), pakje1.79 Sheba kattenvoer, diverse smaken, kuipje 100 gram. 2631.49 Felix kattenvoer, diverse smaken, 3 blikken4.77 3.99 Cesar hondevoer, rundvlees, hart, kip of rund/groente, kuipje 150 gram229-1.99 Elsève shampoo, diverse soorten, duoverpakking Elsève crèmespoeling, flacon 200 ml6.45 4.95 Zoete pitloze, druiven, mand kilo0.5U Tomaten, 500 gram 1.25 Hamlappen, a/b 500 gram 323 5.75 kilo ®®a®15r98" 10.98 Ch Hele kip, 2 op schaal, ca 1700 gram 9.98 Commandanten Eindhoven uit functie gezet diesel COTTONFIELD MARC O'POLO CALVIN KLEIN COLLUMN SIEEISTRMT17-19 HULST. lELEMK I Binnenland Buitenland Beurs Economie Sport Zeeland Surplus Gids RTV-programma's Drukpers Pouilly-Fuissé. Witte dorpswijn uit't zuiden van de Maconnais. Goudgeel. Op hout ge rijpt. Fijne vanille- aroma's. Lekker bij kalfsvlees of zalm. Fles 0.75 1. 19.95* Montagny ler Cru. Witte districtswijn, fris fruitig en wat strak. Ruikt naar ananas en citrus. Lekker bij vis en niet te zware sauzen. Fles 0.75 I. 12.95* Saint-Véran. Witte dis trictswijn. Rond, zacht, sappig. Ruikt naar oranje-geel fruit. Abri koos, perzik. Lekker bij vis met botersaus, romige kaas. Fles 0.75 I. 9.95* Bourgogne Hautes Cötes de Beaune. Wit. Ruikt naar exotisch fruit; papaja en mango. Zwoel kruidig. Gerijpt op eikenhout. Lekker bij kalfsvlees en zuurkool. Fles 0.75 1. 11.95* Bourgogne Blanc. Witte streekwijn, licht en fruitig. Lekker bij schaal- en schelp dieren en salades. Fles 0.75 I. 8.95* Gevrey-Chambertin. Rode wijn uit beroemd, gelijknamig dorp in de Cöte de Nuits. Tikkeltje geparfumeerd, boordevol kersen en bessen aroma's. Zeer elegant. Lekker bij varkensfilet, konijn en ossenhaas. Fles 0.751. 24.95* Chassagne-Montra- chet. Stevige, rode wijn uit 't zuiden van de Cöte d'Or. Ruikt en smaakt naar aardbeien, bessen en kruiden. Nu nog stroef, wordt zachter. Lekker bij rollades en stevige vleesschotels. Fles 0.75 I. 19.95* Cote de Beaune-Vil- lages. Rode districts- wijn.Verrukkelijke Pinot Noirwijn: bloemig, fruitig, fris en vlezig. Lekker bij stoofpotjes met lamslapjes of coq-au-vin. Fles 0.75 I. 12.95* Bourgogne Rouge. Rode streekwijn. Veel fruiten vanille.Op eikenhout gerijpt. Smaakt over een paar maanden zachter. Lekker bij varkensfilet, jong belegen kaas. Fles 0.75 I. 8.95* Met gratis Palm-glas.* Nu met gratis Wijnwijzer* Nu met appel-radio f 9.95 (zie actievoorwaarden in de winkel) Maak kans op een VIP kaart Ajax sta dion (zie de ver pakking) Spaar voor Felix kado's, zie de Felix catalogus* 1230 9.95 Met gratis Elsève mini-stylingspray.* AH Servicelijn: 06-0305. De artikelen In de» advertentie kunt u i" alle AH winkels kopen, behalve de artikelen waar kleine cijfertjes bij staan. Die artikelen kunt u alleen kopen In Afl winkels waar één van die cijfertjes op de deur staat. Reclameprijzen gelden t/m 5 oktober a.s. 'Zolang de voortaan strekt Van onze verslaggevers Eindhoven/Den Haag - De ramp vliegtuig op 15 juli op de vliegj schijnlijk onnodig veel mensen hoorden pas meer dan een half uj sen in het vliegtuig zaten. Slecht^ ramp. Hulpverleners en brandbestrij- ders die vrij kort na het neerstor ten van het toestel bij het bran dende wrak kwamen, gingen er vanuit dat in het Belgische trans porttoestel slechts de vierkoppige bemanning zat. Zij wisten niet dat het vliegtuig ook 37 leden van een leger-muziekkorps aan boord had. Omdat de cockpit geheel was verwrongen, dachten de hulpverleners dat de beman ningsleden dood moesten zijn. Na het blussen van het vuur aan de buitenkant van het wrak lieten zij daarom na, het toestel open te Van onze redactie binnenland Eindhoven - De commandant van de vliegbasis Eindhoven, de dienstdoende verkeerslei der op Het moment van de Hercules-ramp en de com mandant van de brandweer van de vliegbasis zijn gisteren met onmiddellijke ingang uit hun functies gezet. Luchtmachtbevelhebber luite nant-generaal Droste heeft dit besluit in overleg met minister Voorhoeve van Defensie geno men. Het drietal wordt niet ont slagen. De luchtmacht zoekt voor hen andere banen. De mare chaussee onderzoekt of zij de fa lende hulpverlening strafrechte lijk gaat vervolgen. Droste wilde daarover gisteren op een pers conferentie in Eindhoven niets zeggen. Volgens de bevelhebber neemt de luchtmacht de volledige verantwoordelijkheid op zich voor het falen van de alarmering cn de manier waarop de militaire hulpverleners te werk zijn ge gaan. „Er zijn ernstige en essen tiële fouten gemaakt." be luchtmacht heeft inmiddels de procedures gewijzigd, zodat ^verkeersleiding voortaan van elk binnenkomend vliegtuig weet hoeveel mensen er aan boord zijn. bok wordt voortaan meer aan- cht besteed aan de rol van de meldkamer tijdens de hulpverle- !"n6 en de opleiding van de cen- rahsten. Verder komt er een waarschuwingssysteem voor zwermen vogels boven vliegba- es. Mogelijk komen er nog meer aatregelen, aldus Droste, mister Voorhoeve toonde zich gisteren 'erg geschokt'. De con- LU?,e dat er meer mensen gered j®en kunnen worden als de dmgsactie sneller en beter as uitgevoerd, js buitengewoon ni tkij- Voorhoeve vindt hp! kij naar aanleiding van jj onderzoek moet opstappen, j::, raraP is een gevolg van mense- lL.® lnschattingsfouten op een Ibiri moment en niet van be- '«dsfouten, zei Voorhoeve. Sluiting? Daar ga ik van stralen

de Stem | 1996 | | pagina 30