Sasse burgers honderd piek duurder uit Dorps dupe v verko Duurzaam Veilig Verkeer wil draagvlak voor plannen Boete voor inhalen tijdens dichte mist Honden trainen zich al suf Sas wil banden smeden met gemeenten politie RAPPORT duiven SPORT sport IN HEI Oostburg Gedeputee 'Bits Pit plaatselij: De Molenhof en Bachten Dieke houden bazar DE STEM ZEELAND C3 pESTEM Oostburgse wethouder Bolijn-Hertzberger wil niet als Kop van Jut dienen voor omstreden plannen N58 Belastingen en heffingen stijgen Regionale tapwedstrijd in Sluiskil SKI-AANBIEDING 469.- SPORT'S WORLD St. Annastraat 27 Oude Kerkstraat 13 Sluis 0117-463057 Sluis 0117-461655 Acht teams Sluiskil naar Nederlands kampioenschap Symposium over WOV Geld van Zomerzegels voor Ouderen Aanrijding Drugs Vernieling Botsing Blikschade Inbraak Zakkenroller Jonge duif van P. d'Hondt uit Hulst wint in samenspel Recreatief zaalvoetbal Oostburg Dartscompetitie Bedrijfscompetitie squash Zuidzande in d Ploegwedstrijd in Zuidzande Oostburg pakt trottoirs aan IJzendijke DONDERDAG 3 OKTOBER 1996 Van onze correspondent Schoondijke - „Het Bestuurlijk Overleg van Duurzaam Veilig Ver keer is niet van plan om ideeën die geen groot maatschappelijk draag vlak hebben, bij de mensen door de strot te duwem." Deze woorden sprak gisteravond de Oostburgse wethouder C. Bolijn-Hertz berger in Schoondijke. In zaal Wijffels werd de tweede overlegronde gehouden over het traject Roofack-Schoondijke van de N58. De wethouder zei verder, dat met alle geledingen overleg gevoerd zal worden over de uitgangspunten van DW. „Dat zal dan misschien consequenties hebben. West-Zeeuws-Vlaanderen moet beslist niet omgetoverd worden als de bewoners dat niet willen. Het is ons leef gebied waar niet alles voor opgeofferd moet worden." Bolijn benadrukte dat over het hele plan van Duurzaam Veilig Verkeer (DW) ze ker nog niet beslist is. Volgens haar is die discussie ook nog niet afgerond. „En als ik hier de geluiden beluister, zijn we zeker nog niet klaar." De wethouder betoogde, dat indien voor een plan gekozen wordt, dit zeker met de nodige argumenten gestaafd zal moeten worden. Verder vond zij dat er maar eens getallen boven water moesten komen van de al uitgevoerde onderzoeken over bijvoorbeeld verkeersintensiteit. „Ook de gemeenteraden van Oostburg en Sluis/Aardenburg hebben nog een be langrijke stem in het kapittel." Met haar betoog werd in een druk be zochte zaal, toch al de nodige wind uit de zeilen genomen bij veel mensen. Natuur lijk .ageerden de mensen van de werk groepen nog eens tegen het plan om naar de categorisering van de wegen te blijven kijken. Bolijn antwoordde op de kritiek, dat de N58 van Roofack naar Schoondijke, een gebiedsontsluitingsweg wordt, met aan beide zijden een parallelweg of erftoe- gangsweg en dat het Bestuurlijk Overleg ook discussiert over deze materie. „Als gemeente Oostburg zijn we niet blij dat er fietspaden verdwijnen. Maar afwegin gen kosten gewoon tijd." Bolijn wond zich enorm op over het feit dat er nogal wat kritiek haar kant op kwam. „Ik kwam hier alleen om te luisteren en niet om als Kop van Jut te dienen. Dit weggedeelte hoort niet bij Oostburg." Heikele problemen bij de presentatie gisteravond, waren vooral de fietspaden en de parallelwegen. Van onze verslaggever Sas van Gent - Het totale tarief dat de burgers van Sas van Gent moeten betalen voor rioolrechten, afvalstoffenheffing, reinigingsrechten en overige belastingen, stijgt volgend jaar ge middeld met honderd gulden. Dat blijkt uit de gemeentebegro ting voor 1997. Zo stijgt het rioolrecht volgend jaar met vijftig procent per aan sluiting; van vijftig naar 75 gul- Van onze verslaggever Sluiskil - Hotel Restaurant Café Dallinga in Sluiskil is donderdag 10 oktober het de cor van de regionale biertap wedstrijden. De winnaars worden uitgenodigd voor de landelijke finale. De wedstrijden zijn (voor de 44ste keer) georganiseerd door het Centraal Brouwerij Kantoor (CBK). Deelnemers kunnen mee doen in twee catagorieën: 'indivi dueel' en 'teams'. Een jury be kijkt hoe het biertje wordt getapt of uitgeschonken. De deskundi gen letten daarbij op de voorbe reiding, het resultaat en de pre sentatie. '"Tl' Het CBK wil met de wedstrijd de reputatie van de horeca in het al gemeen en de bierverzorging in het bijzonder versterken. De re gionale voorronde in Sluiskil be gint om 13.30 uur. Om 17.30 uur volgt de prijsuitreiking. den. Burgemeester en wethou ders geven in de begroting aan dat zelfs deze verhoging niet vol doende is om de rioolkosten te kunnen dekken. Ruim de helft (57,5 procent) van de kosten kan vanuit de heffing bekostigd wor den. Met de verhoging stroomt ruim een ton extra in de gemeen tekas. Ook de afvalstoffenheffing en reinigingsrechten gaan omhoog. Particulieren en bedrijven kun nen op een stijging van zestig gulden rekenen, voor alleenst aanden geldt een verhoging van vijftig gulden. Bedrijven moeten bovendien rekenen op een extra stijging van 17,5 procent, een be drag dat de gemeente als btw af moet dragen aan de belasting dienst. De gemeente Sas van Gent ontvangt door deze verho ging 220.000 gulden extra, waar mee een dekkingspercentage van 76,8 procent wordt behaald. De onroerende zakenbelasting (OZB) stijgt ten opzichte van dit jaar eigenlijk nauwelijks. Een be drag van 19,95 OZB per econo mische waarde van 5000 ligt bovendien onder het landelijk ge middelde van 22. Het dagelijks bestuur van Sas stipt in de begroting tevens aan dat van kostendekkende tarieven de eerst komende jaren geen sprake zal zijn. Van onze verslaggever Terneuzen - Vijftig tot honderd meter zicht zou J. de W. uit St.-Jansteen hebben gehad toen hij in februari 1996 rich ting Axel reed. Onderweg passeerde hij een vrachtwagen, hetgeen niet on opgemerkt bleef, want achter hem reed een surveillancewa gen van de politie. Die consta teerde dat een tegemoetkomen de auto moest uitwijken voor De W. en dat ternauwernood een ongeval kon worden voor komen. De W. moest zich hier voor eergisteren verantwoor den voor het kantongerecht in Terneuzen. De man bestreed dat er sprake was van dichte mist. „Toen ik bij het stoplicht stond, kon ik de rotonde bij Terra Nova zien liggen en dat is vijfhonderd meter verder," zei hij. Zijn in haalmanoeuvre had volgens hem geen gevaar opgeleverd. „En trouwens, als dat zo was, waarom passeerde die agent dan zelf die vrachtwagen?" vroeg hij zich af. Volgens het proces-verbaal had hier meervoud gebruikt moeten worden, want zijn overtreding zou zijn geconstateerd door twee politie-agenten. De W. wist echter absoluut zeker dat er slechts één in de auto zat. Officier van justitie Van Nooijen had hier zo gauw geen antwoord op, maar stelde dat zij toch kon uitgaan van het proces-verbaal. Zij eiste een boete van 500 gulden en de kantonrechter legde die ook op, want, zo redeneerde hij: „Ook al hebben de verbalisanten zelf een verkeersfout gemaakt, dan nog is dat geen reden uw fout onbestraft te laten." (ADVERTENTIE) NORDICA NEXT 67 Nieuw ontwikkelde high performance schoenen, voorzien van alle gemak ken voor optimaal comfort. Het walk/itex systeem voorkomt kniebles sures en vereenvoudigt het in- en uit stappen. Maten 22V4 t/m 30M> ROSSIGNOL V3C Een tolerante ski met een comforta bele grip om snel te leren. Lengtes 168 t/m 198 cm inclusief Rossignol binding FD6 met 180 graden full ra dius torsion control. Ski's incl. bindingen montage en aaq afstellen, nu: OÏ7Ï7." De bazaar in De Molenhof in Zaamslag bracht zesduizend schaffen. op. Genoeg om voor het zorgcentrum een grootbeeld tv aan te FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Van onze correspondent Zaamslag/Terneuzen - De bazar in zorgcen trum De Molenhof in Zaamslag stond giste ren in het teken van de communicatie in woord en geluid. Er was ondermeer een tentoontelling van oude radiotoestellen van verzamelaar De Witte uit Axel. Verder was er een stand van de Visio dependance Zeeland, een organisa tie die zich toelegt op de revalidatie van slechtzienden en blinden. Vaste onderdelen waren natuurlijk het rad van avontuur, enveloppe trekken en hand- werkverkoop. De oliebollen ontbraken ook dit jaar niet. De jeugd kon zich vermaken met een kindervoorstelling op een groot beeldscherm. De bruto-opbengst bedroeg na afloop zesduizend gulden. Hiermee kan het verzorgingcentrum voor de bewoners een grootbeeld tv aanschaffen. In Bachten Dieke in Terneuzen was het 's middags tevens een drukte van jewelste. Vaste onderdelen waren ook hier het rad van avontuur en het enveloppe trekken. Er waren stands van de EHBO en UNICEF, terwijl ook hier de inwendige mens niet werd vergeten. Verder zijn nog zeven cursisten van de Sluiskilse hondenschool geselecteerd door de Federatie Hondensport Nederland. Trainer Jan van de Velde is blij met dit resultaat We zijn natuurlijk erg trots dat van de 64 honden- trainingscholen in Nederland die aangesloten zijn bij de Federatie Hondensport Nederland maar liefst acht deelnemers van onze hondenschool geselecteerd zijn. Vorig jaar werd alleen Karin Koster geselecteerd, die Neder lands kampioene werd. Voor het kampioenschap Gedrag en Ge hoorzaamheid 1 zullen zestien combinaties strijden om de titel. Voor het kampioenschap Behen digheid zijn dat 150 combinaties m de klassen A,B en C." Het gehele jaar door hebben cur sisten van de hondenschool aan wedstrijden van de federatie meegedaan. Een aantal van deze wedstrijden waren selectiewed strijden voor het Nederlands Kampioenschap. Voor het kam pioenschap Gedrag en Gehoor zaamheid dat 6 oktober wordt gehouden in Sliedrecht is Wijn and Harthoorn uit Terneuzen met zijn Frieser Stabij Tjabbe gese lecteerd. Voor het kampioen schap Behendigheid zijn behalve Karin Koster ook Bram Koster uit Koewacht met Sheltie Nigel, Johnny de Haan uit Hoek met kruising Bundy, Conny Dieleman uit Hoek met de Duitse herders Nikky en Nanco, Ria Stoffels uit Axel met de Rottweiler Cujo en Angela Thuringer uit Breskens met de Sheltie Kayleigh geselec teerd. Middelburg - In de Middel burgse Stadschouwburg vindt op donderdag 14 no vember een symposium plaats met als thema 'Wes- terscheldetunnel - slagader voor de Rijn Schelde Delta. Gastsprekers zullen tijdens deze bijeenkomst hun visie geven op de kansen voor Zeeland en de regio tijdens de bouw van de tunnel en na de opening. Het symposium is georganiseerd door de Ne derlandse Maatschappij voor Nijverheid en handel depar tement Zeeland. Vorig jaar werden Karin Koster en haar hond Zoran Nederlands kampioen Behendigheid. Dit jaar gaan baas en hond hun titel ver dedigen. FOTO ARCHIEF CAMILE SCHELSTRAETE Hoek - De Hulster afdeling van het Fonds Zomerpostzegels heeft gisteren een bedrag van 3650 gul den overhandigd aan de Protes tantse stcihting Ouderenzorg Terneuzen. Het geld is bestemd voor de aan schaf van een bank voor de 'leu- genboom' bij het zorgcentrum Vremdieke in Hoek. De boom staat in de voortuin van het verzorgingstehuis en is sedert jaar en dag plaats van samen komst voor bewoners en bezoe kers. Daar worden nieuwtjes en wetenswaardigheden uitgewis seld. Het Fonds Zomerpostzegels schenkt de 'klapbanke' om die bijdraagt aan het sociaal welzijn van ouderen. Van onze verslaggever Sas van Gent - Burgemeester en wethouders van Sas van Gent willen, nu de gemeente lijk herindeling is afgeblazen, nauwere samenwerkingsban- den smeden met andere gemeenten. Het Sasse college maakt dat be kend bij de begrotingsvoorstellen voor volgend jaar. Ze willen daarmee duidelijk maken dat voorstanders van meer regionale bestuurlijke samenwerking 'ver trouwen schenken in het behoud van de huidige bestuurlijke inde ling van Zeeuws-Vlaanderen'. Het gaat het zelfstandige Sas van Gent zo slecht nog niet af blijkt uit de begroting voor 1997. B en W zijn gematigd optimistisch. „Als belangrijkste redenen kun nen genoemd worden het positie ve rek'eningssaldo gedurende de afgelopen jaren, de sanering van de verliezen binnen de grondex ploitatie en de aanwezige opge bouwde reserves en voorzienin gen," aldus het college. Sas is een van de gemeenten die er bij de herverdeling van het ge meentefonds gunstig uitspringt maar volgens het college geniet Sas van Gent hier op korte ter mijn weinig direct financieel voordeel van. Het college laat de raad weten de komende jaren tegen een aantal risico's aan te kijken die de ge meente op kosten kunnen jagen. De reconstructie van de Graaf- jansdijk en de aanleg van een bufferzone in de Ghellinckpolder kunnen onverwachte tegenval lers te zien geven. Het is ook niet te voorspellen hoe snel de grond in het exploitatie plan De Oude Sluis wordt uitge geven. Daarnaast kan het onder houd van gemeentelijke gebou wen problemen gaan opleveren. De vraag is of de gereserveerde bedragen daarvoor toereikend zijn. Oostburg - Een 72-jarige auto mobilist uit Groede verleende dinsdagmiddag geen voorrang aan een bromfietser, toen hij vanaf de Industrieweg in Oost burg de Maaidijk opreed. Een aanrijding was het gevolg. Nie mand raakte gewond. Wel lie pen de auto lichte en de brom mer zware schade op. Terneuzen - De politie hield dinsdagmiddag in de Van Bo venstraat in Terneuzen een 21- jarige Fransman aan, die in het bezit was van 37 gram weed. Dat kwam hem op een boete van vierhonderd gulden te staan. De drugs zijn in beslag genomen. Terneuzen - In de nacht van dinsdag op woensdag werd een etalageruit vernield van een pand aan de Alvarezlaan. De schade wordt geschat op ruim achthonderd gulden. Axel - Een twintigjarige auto mobilist sloeg dinsdagmiddag op de kruising Nas- saustraat/Tuinstraat in Axel linksaf, op het moment dat hij werd ingehaald door een ze ventienjarige bromfietser. Ee„ aanrijding volgde, waarbij de voertuigen blik- en lakschade opliepen. De bestuurders kwa. men met de schrik vrij. Kloosterzande - Rond negen uur gistermorgen hield een 23. jarige automobiliste uit Kloos- terzande niet geheel rechts op de Hoek en Bosch. Zij kwam ij aanrijding met een tegenligger, een vrachtwagen bestuurd door een 40-jarige man uit Hengstdijk. De gevolgen vielen mee. Geen lichamelijk letsel, alleen wat blikschade aan dé voertuigen. Breskens - Een 66-jarige Duit- ser meldde gisteren een diefstal uit zijn caravan, die op het Zandertje in Breskens staat. Het ongewenste bezoek heelt zich met een decoder (kosten 550 gulden) uit de voeten gemaakt. Terneuzen - Woensdagmorgen werd een 69-jarige mevrouw uit Terneuzen slachtoffer van een zakkenroller. Toen zij boodschappen deed op de Eo- segracht raakte zij daardoor haar portemonnee met een paar tientjes kwijt. Terneuzen - In het samenspel Hulst/St.-Jansteen vlogen van uit Bourges 173 jonge duiven. Winnaar met een snelheid van 1475,52 meter per minuut werd een jonge duif van P. d'Hondt uit Hulst. 2 en 3. E. M. de Beule, Heikant, 4. A. van Daalen en zoon, St.-Jan- steen, 5. A. van de Veeken, 6. J. de Cock, beiden Hulst, 7 en 9. E. van Deursen, 8. B. Danckaert, 10. Frankie Thijs, allen St.-Jansteen. Herleving Kloosterzande, 87 jonge duiven, 1453,77mpm: 1, 2, 3, 5, 7 en 10. R. Mahu, 4. E. de Bakker, 6. G. Vioen, 8 en 9. W. Volleman. De Snelle Duif Clinge, 89 jonge duiven, 1463,46mpm: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9 en 10. A. Thijs en zoon, 6. R. Pielaet, 8. P. Rokven. Nieuw Leven Koewacht, 54 jonge duiven, 1450,29mpm: 1, 6 en 10. Th. de Block, 2, 3, 4 en 5. L. de Feyter, 7 en 8. R. van Damme, 9. Gebrs. Van Houte, Verwachting Axel, 87 jonge dui ven, 1444,38mpm: 1, 2, 5 en 8. K. Verbunt, 3. P. de Bakker, 4, 6, 7 en 10. Comb. De Mul/Kop, 9. Comb. Van Eijk/Den Exter. De Vrede Sas van Gent, 76 jonge duiven, 1464,88mpm: 1. R. de Ca- luwé, 2, 3 en 7. T. de Bruijn, 4 en 6. W. Winne, 5, 8 en 9. E. en L. Bree- poel, 10. P. Goossen. De Eendracht Terneuzen, 36 jonge duiven, 1442,31mpm: 1, 2, 3,4 en5 J. Verplanke. Sluiskilse Reisduif, 43 jonge dui ven, 1477,64mpm: 1, 3 en 5. J. de Visser, 2 en 4. O. Haers. Hoop Biervliet, 42 jonge duiven, 1324,12mpm: 1. A. de Dobbelaere, 2. A. Neve, 3. J. du Puy en zoon,4 en 5. B. Provoost. VZV Hoofdplaat, 79 jongé duiven, 1406,53mpm: 1 en 2. J. Vermeere, 3. N. Provoost, 4 en 6. C. Temmer man, 5 en 8. A. Martens, 7. J. de Ruysscher, 9 en 10. Mevrouw Mar tens. De Snelvliegers Oostburg, 156 jonge duiven, 1423,98mpm: 1 en 8. J. de Smet, 2 en 4. R. Daansen, 3 en 5. J. Simpelaar, 6. R. van Hee, 7. Comb. Zeegers/Verstraete, 9. G. Tas, 10. A. ae Wever en dochter. Eerste de Beste Schoondijke, 63 jonge duiven, 1423,16mpm: 1 en 3. C. Boogaard, 2, 5, 8, 9 en 10. J. de Poorter, 4 en 7. E. de Wever, 6. Temmerman en zoon. Nog Sneller Breskens, 114 jonge duiven, 1418,58mpm: 1 en 7. S. van de Lijke, 2. T. Smallegange, 3, 4 en 8. H. Mookhoek en zoon, 5. S, van de Velde en zoon, 6. J. van Oostenbrugge, 9 en 10.1. den Dek ker. Strijd in Vrede Groede, 34 jonge duiven, 1426,55mpm: 1, 3 en 4. A. Schaap, 2 en 5. H. Simpelaar. De Getrouwe Duif Cadzand, 109 jonge duiven, 1424,28mpm: 1, 5,6 en 8. J. de Mey, 2 en 10. M. de Lii- ser, 3. J. van de Plasse, 4. J. ae Groote, 7. Sander de Putter, 9. P. Goossen. Oostburg - Oud Sluis blijft in de eerste klasse van het ORE- VO ongeslagen de ranglijst aanvoeren. Daar kon een ge motiveerd OBS/Erasmus ook geen verandering in brengen. Chris Francke had een week met wisselend succes. Het ver loor van Valentine en won later in de week van Stekelinck. In de tweede klasse blijft Woit- tiez/Omnisport na de winst te gen Bon Ami en Meeusen op het maximum. Dat geldt ook voor 't Hart van Sluis, dat moeizaam won van ABN/AM- RO. Telepost ontpopt zich in de derde klasse als de belangrijk ste titelkandidaat. De Kaas boer kon de posttrein eveneens niet ontregelen. UITSLAGEN Eerste klasse: Chris Francke-Va- lentine 1-3, Oud Sluis-OBS/Er- asmus 3-1, Texaco/'t Krikje-La Porte d'Or 5-10, Stekelinck-Chris Francke 0-9, Sunset Boulevard- Markt 15 7-1, Boemerang- RVS/Engelaar 4-4. Tweede klasse: Traas-Rode Leeuw 4-4, Bon Ami-Woittiez/Omnisport 1-2, Gemeente Oostburg-Du Com merce 0-4, ABN/AMRO-'t Hart van Sluis 3-4, Deltan-Wielewaal 9- 3, Woittiez/Omnisport-Meeusen 5- 1. Derde klasse: Kaasboer-Telepost 1-3. STANDEN Eerste klasse: Oud Sluis 4-8, Chris Francke 5-7, Valentine 3-5, OBS/Erasmus 4-4, Texaco/'t Krik je 4-4, La Porte d'Or 4-4, Markt 15 3-3, Sunset Boulevard 5-3, Boeme rang 5-3, Stekelinck 4-2, RVS/En- gelaar 3-1. Tweede klasse: Woittiez/Omnis- port 4-8, 't Hart van Sluis 4-8, Del tan 5-8, Du Commerce 4-6, Wiele waal 4-4, Traas 5-4, ABN/AMRO 3-2, Bon Ami 3-1, Rode Leeuw 3-1, Gemeente Oostburg 3-0, Meeusen 4-0. Derde klasse: Telepost 4-8, De Zwart 4-6, Kaasboer 4-5, Wolf 4-5, Chez Rene 3-4, Van de Sande 4-4, Opties 3-3, Van Looy 3-2, Riemens 3-2, Jopie 4-2, Golden River 4-2, l'Equipe 4-1. Terneuzen - Arrows uit Ter neuzen heeft een ietwat teleur stellend weekeinde achter de rug. Het eerste dartsteam ver loor met 6-7 van Les Amies uit IJzendijke, dat met de spelers Remy Perseijn, Jean-Paul van Acker, Peter Dieleman en Ri- nus Schoorl te sterk was voor de hoofdmacht van Arrows, waarvoor Piet Boot, Arjen Jan sen, Wim Lievens, Dirk de Jon ge, Ron Schoremans en Danny de Hert uitkwamen. Het tweede team van Arrows ging eveneens met 7-6 de boot in. In dit geval bleken de spe lers Marga Boot, Mareo de Lei- ser, Paul Huitema en Monique van Eeden in Middelburg niet opgewassen tegen Scunbags. In de strijd tussen de provin ciale selectieteams behaalde Zeeland voor de eerste keer in de geschiedenis een zege op het keurkorps van Overijssel. In Nijmegen werd door het Zeeuwse team, bestaande uit de spelers Elevan van der Vlies (Goes), Danny Goethart (Mid delburg), Jan Ellen (Vlissin- gen), Ko Verstege (Middel burg), Piet Boot (Terneuzen) Cor-Jan Baltus (Middelburg) Geert Tolhoek ('s-Heerenhoek), Arjen Jansen (Terneuzen) en Jan Verassel (Hoogerheide) met 6-20 gewonnen. Terneuzen - De bedrijfscompe titie squash in sportcentrum Foaks is van start gegaan met een openingstoernooi. Er na men 22 spelers aan deel, zowel uit de eerste als de tweede klas se. Winnaar werd Edwin van Waes van Jongeneel. Hij won in de fi nale van de pas getrouwde Peter Adriaanse, die de witte broodsweken nog in zijn het lichaam had zitten. In de halve finale stond Edwin van Waes tegen Ko de Ruiter, die pas her steld is van een blessure. Peter Adriaanse (Taxicentrale) kwam uit tegen Pieter Liefting (Boom) die onverwacht door een overwinning op Mike Ploe- gaert in de halve finale kwam- De finale van de verliezersron de werd gespeeld door Koen Pöpsel (Engelhard) en Andre van de Berge (Foaks). Na enig twisten over wie de eerste set gewonnen had werd Van de Berge winnaar met 3-2. Vrijdag 4 oktober gaat de competitie van start met in totaal zeven nieuwe teams. I yan onze verslaggever Oostburg - De gemeente O wil hardrijdende bromfietse de Traverse in Groede een ha roepen. Er komt een proef me heidsremmende obstakels die lieheid van fietsers en overst voetgangers moet verbeteren. Dat meldde wethouder mevrouw iyn-Hertzberger gisterochtend in gadering van de commissie Op Werken. Zij gaf een toelichting voortgang van het proefproject zaam Veilig, dat momenteel in Zeeuws-Vlaanderen wordt uitg Van onze verslaggever Zuidzande - Na de verkoop kerk, inclusief consistorieruim sociaal-cultureel verenigingsle De dorpsraad, verenigingen en particulieren kunnen met onmid- delijke ingang geen gebruik meer maken van de consistorieruimte. En op termijn geldt dat ook voor de peuterspeelzaal. In een brief aan het gemeentebe stuur van Oostburg vragen veer tien verenigingen en organisaties - van de dorpsraad tot de leiding van de antroposofische poppen- cursus - de openbare basisschool Van onze verslaggever Zuidzande - Het Agrarisch Jon geren Kontact (AJK) in West- Zeeuws-Vlaanderen houdt zater dag 19 oktober de jaarlijkse ploegwedstrijd. Geploegd wordt met twee- en meerscharige wen- telploegen op een perceel bouw land van de familie Risseeuw aan de Bruggendijk in Zuidzande. De wedstrijd begint om 13.00 uur, vanaf 10.00 uur kan men de ploeg afstellen. Van onze verslaggever Oostburg - De gemeente Oost burg gaat een groot aantal in slechte staat verkerende trot toirs aanpakken. Herbestra ting zal een kleine 90.000 gul den kosten. Dat maakte wethouder C. Bolijn- Hertzberger gisterochtend be kend in de vergadering van de commissie Openbare Werken. De leden van die commissie bleken geen enkele moeite met het voor stel te hebben. In de kern Oostburg gaat het om delen van de trottoirs aan de Zuidzandsestraat en de Grote Beer. In Zuidzande om delen van de Eikenstraat, Christoffelstraat, Zegveldstraat,Dorpsstraat, Garsstraat en Mariastraat. In Groede om stukken stoep van de Everaarslaan en Zorgvlietstraat. Voorts wordt de gehele Vijver laan in Breskens aangepakt en tenslotte komen ook trottoirs in de Waterpoortstraat, Nas- saustraat en Tivoli aan de beurt. In Schoondijke is inmiddels ruim 16.000 gulden besteed aan herbe strating van enkele trottoirs. Van onze verslaggever Vlissingen - Gedeputeerde L. Cop oktober de eerste exemplaren va uit aan een groep meisjes. Bits helemaal afgestemd op meisjes v vakkenpakket of een vervolgople Het magazine wil laten zien dat techniek en exacte vakken leuke en aantrekkelijke sectoren zijn. Verder wordt informatie gegeven °ver opleidingen en de daarmee samenhangende beroepen. Bits leces verschijnt in zes regio's in Nederland. In Zeeland en weste- 'jk Noord-Brabant is het maga zine het resultaat van een samen werking tussen Hogeschool Zee land (Vlissingen), ROC Wester- c c ,4e (Terneuzen), Ooster- chelde College (Goes), het Mar- zaat College (Bergen op BUSHALTE - In verband met telerwedstrijden is de bushal- e Markt/Oranjestraat in IJ- z v P u

de Stem | 1996 | | pagina 16