'Overlast voor buurt voorkomen' DE STEM Bouw De Weistede in Axel van start Axel wil subsidie voor bouw van milieuvriendelijke nieuwbouwwijk HOEZO OUD Amivedi breidt werk uit in Zeeuws-Vlaanderen Axelse gaat naar W in Italië DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS ZAKEN NIEUWS nog 3 dagen Ad 65 jaar! •pESTEM ZEELAND C2 [IV 5x10 i* l Gij wok wor kul 50 jaar. Proficiat Henny Kloosterse soos start opnieuw Dierenregistratie is nog erg onbekend Verbinding tussen verzorgingshuis De Vurssche en nieuw complex nog steeds onzeker Nieuw-Namen Kieldrecht Heikant St. Jansteen Hulst Hellestraat EXAMENS Adverteerdersprij s Gift voor Cliniclowns DONDERDAG 3 OKTOBER 1996 Van onze verslaggever voorbeeldproject voorgedragen aan de a i t> ministeries van Vrom en Economische Axel - In de nl®"we Axelse Beton- Zaken. Mogelijk komen die met een sti- ..1 TT7„„4- w-< lHllllV700m ÜT1 Cl VIOT* Het is raar maar waar Het is niet aan haar te zier maar ze wordt vanc' H.G. Je man Kees U2-40 Het is niet te geloven het is waar deze dame wordt H.G. van Pa, Ma, Corne. Lian, Aaron en Bobby. Overgang? Bekijk het maai wordt pas 50 jaar! lust graag een sigaar, en is nog lang niet klaar! Proficiat Hans Nicola Peter Yvonne XXX De jongedame die u schouwt wordt vandaag Pr oud en dat is zeker géén drukto XXX '^jjk-West moet 'duurzaam' en ener giezuinig bouwen centraal komen te staan. De plannen voor de nieuwe wijk zijn als muleringspremie. Dat melden burgemeester en wethouders in de aanbiedingsbrief van de gemeente begroting 1997. In de huidige Betonwijk-West staan nu nog 166 eensgezins- en 64 duplexwonin- gen. Het is de bedoeling dat die gesloopt wor den om plaats te kunnen maken voor 160 nieuwe huizen, waarvan een gedeelte be stemd is voor de koopsector. Het project is vormgegeven door het Rotterdamse bedrijf Kuiper Compagnons. Het gemeentebestuur van Axel bena drukt dat het accent in de wijk niet komt te liggen op kwantiteit maar op kwali teit. Dit vanwege de relatief lage druk op de woningmarkt in Zeeuws-Vlaanderen. In de aanbiedingsbrief wordt tevens melding gemaakt van het bouwrijp ma ken van de grond aan de Buthstraat. Medio november moeten deze werk zaamheden zijn afgerond, zodat de hui zenbouw einde van dit jaar of begin vol gend jaar van start kan gaan. Het gaat hier om de tweede fase. Voor de huizen die in de eerste fase zijn gebouwd bleek zeer veel animo te zijn. Van onze verslaggever Kloosterzande - Het bestuur van de maandelijkse jeugdsoos in Kloosterzande zet zich extra in om overlast voor omwonenden voortaan te voorkomen. De inspanningen werpen hun vruchten af, want de eerste bij eenkomst is meteen bijzonder rustig verlopen De jeugdsoos, wordt ieder laatste vrijdag van de maand gehouden in Disco Love in de Clooster- straat en is bedoeld voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. Gemiddeld be zoeken telkens zo'n 400 jongeren het maandelijkse avondje uit. Ze kunnen dan onder toezicht van ouders alvast proeven van het 'echte' uitgaansleven, waarin ze zich over een paar jaar kunnen storten. Kwaad daglicht De jeugdsoos kwam vorig seizoen in een wat kwaad daglicht te staan, omdat bewoners van de Cloosterstraat klaagden over overlast. Zo zouden de jeugdige bezoekers te veel herrie maken, rommel weggooien en zouden er vernielingen zijn aangericht. Naar verluidt zouden soosbezoe- kers een keer een smakelijk roomijsje niet hebben opgelikt, maar er een woning mee hebben besmeurd. „Ja, dat verhaal doet de ronde, maar daar weten wij officieel niets van," zegt voorzitter Irma van den Hoff van de jeugdsoos. „Het gaat ons ook niet echt aan, want in principe zijn wij niet ver antwoordelijk voor wat er buiten op straat gebeurt. Toch proberen we op allerlei manieren de over last in de Cloosterstraat zoveel mogelijk te beperken". Tijdens de soosavonden kan de jeugd zich tegen betaling van een gulden entreegeld bezig houden met computerspelletjes, bilarten, tafelvoetbal en dansen. Er wordt geen alcohol geschonken en ouders letten op dat alles op keu rige wijze verloopt. „Dat gaat al lemaal uitstekend," zegt Irma van den Hoff. „Er is binnen ei genlijk nog nooit iets gebeurd." De jeugdsoos werkt in totaal met een dertigtal vrijwilligers, waar van er telkens een stuk of twaalf dienst doen. Twee vaders surveil leren door de Cloosterstraat om al te losbandige jeugd tot de orde te roepen. Het soosbestuur heeft met de plaatselijke horeca afge sproken dat die van 19.30 tot 22.30 uur aan de soosbezoekers geen alcohol schenkt. Geen bierviltjes Verder zijn de soosdata doorge geven aan de politie, met het ver zoek om als er tijd voor is eens een surveillancewagen door de Cloosterstraat te sturen. Van het Halt-bureau heeft de soos een stapel bierviltjes gekregen met pakkende teksten. Het bestuur heeft echter besloten het materi eel niet uit te delen, want dat zou de goden verzoeken zijn. Immers, het risico in dan levensgroot dat binnen de kortste keren de Cloos terstraat bezaaid ligt met viltjes. Van onze verslaggever Hulst - De dierenregistratiedienst Stichting Amivedi heeft met ingang van deze maand ook een meldpost voor Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Amivedi registreert kosteloos gevonden en vermis te huisdieren met als doei de dieren en hun bazen zo snel moge lijk weer te herenigen. Een mooi initiatief dat echter valt of staat met de bekendheid van de stichting. En wat dat be treft is met deze regio nog maar droevig gesteld, weet vrijwillige medewerkster Rita Verstraeten van de meldpost Oost-Zeeuws- Vlaanderen. „Ik heb contact ge had met de gemeenten en de poli tie, maar die blijken heel weinig van de stichting af te weten". Toch is Amivedi al actief sinds 1933. Dagelijks zijn er nu in Ne derland en in het grensgebied in België meer dan tachtig vrijwilli gers bezig met de registratie van EDITIE ZEELAND Redactie Temeuzen: Elandstraat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. redacteuren: Peter Oggel (editiechef), reter van den Assem, Frank van Cooten, hank Deij (plv. ed. chef). Rein van der ™lm, Harold de Puysseleijr. Klokstraat 1,4461 JK te|J>113-273700, fax 0113-273701. redacteur: Cees Maas (provincie verslaggever). Hulst: Boudeloo 16,4561 ES tel 0114-372770, fax 0114-372771. c acteuren: Gerlach Hochstenbach, Eugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: '°n Koomen Jel. mat/mvrij. 0115-645751 'ei zondag 0115-645753 Wvertentie-exploitatie "e Stem en ZVK Terneuzen: Ju'dlandstraat 32,4532 CG tel 0115-645740, fax 0115-645741 ertegenwoordigers: Jfftm.Boeije, Privé 0115-563976, Hulst'mmerS' Pr'Vé °1 T 5-562354 tlTnfl00 16'4561 Es tel. 0114-372770. ertegenwoordigers; MalVSuden Brande' Privé 0114-314570, urjan Verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: ma' Om vr. 8.30 - 17.00 uur gevonden en vermiste huisdieren. Iemand die van de diensten van Amivedi gebruik wil maken hoeft daar niets voor te betalen. De stichting bedruipt zich met giften en donaties en de verkoop van al lerlei spulletjes. Samenwerking Mensen kunnen de stichting bel len als ze hun huisdier kwijt zijn, of als ze een dier hebben gevon den. Dat wordt allemaal geregis treerd. Als de betreffende Ami- vedi-post een goede samenwer king heeft met bijvoorbeeld die renasiels, de dierenambulance, politie en dierenartsen kan soms de eigenaar zeer snel met zijn of haar dier herenigd worden. Op die manier komen er in heel Ne derland jaarlijks duizenden die ren bij hun baas terug. Het gaat daarbij niet alleen om honden en katten. Ook andere vermiste huisdieren, zoals konijnen, ca via's of kanaries komen bij de stichting in de computer. Eens per week worden alle mel dingen van de nog niet terecht gekomen dieren gebundeld op een landelijke lijst. „Daar sta je toch van te kijken," zegt Rita Verstraeten. „Dat zijn al snel een stuk of tien A4-velletjes, aan bei de kanten bedrukt. En dat iedere week." Meldpost Het feit dat Zeeuws-Vlaanderen op die lijst flink achter blijft sterkt haar in haar mening dat de stichting Amivedi in de streek nog vrij onbekend is. Maar als het aan Verstraeten ligt gaat dat snel veranderen. Bin nenkort gaan er informatiepak ketjes de deur uit naar gemeen ten, politie en dierenartsen om de meldpost in Oost-Zeeuws-Vlaan deren onder de aandacht te bren gen. Mensen die een huisdier kwijt zijn of er juist een gevonden hebben kunnen in Oost-Zeeuws- Vlaanderen bellen naar 0114- 681995. In West-Zeeuws-Vlaan- deren naar 0117-348563. Van onze verslaggever Axel - Met het in de grond heien van de eerste paal heeft gedeputeerde G. de Kok gis termiddag het startschot ge geven voor de bouw van het seniorencomplex De Weiste de in Axel. Wanneer alles volgens planning verloopt zullen de woningen eind 1997, begin 1998 worden opgeleverd. Het gaat om zoge naamde 'levensloop bestendige woningen'. Dit betekent dat ouderen die (eventuele intensie ve) zorg nodig hebben, zelfstan dig kunnen blijven wonen, om dat de zorg bij hen thuis wordt aangeboden. Het complex be staat uit 61 huurwoningen, elf koopappartementen en 23 gara ges. Het appartementencomplex voor ouderen heeft, voordat met de bouw begonnen werd, enkele voeten in de aarde gehad. Zo is er nog geen duidelijkheid of, en zo ja, hoe het complex verbon den gaat worden met verzor gingshuis De Vurssche. Direc teur A. Schraven van De Vurs sche, drong er gisteren tijdens het officiële gedeelte van de opening op aan om een overdek te verbinding te realiseren, die ook ruimte biedt aan zorgverle ners, zoals een huisarts en een fysiotherapeut. „Gezien het te verwachten zorgniveau is het ongewenst dat de bewoners bij tij en ontij over straat naar het centrum moeten lopen. Uit het oogpunt van veiligheid kan ook van het personeel niet verwacht worden dat het midden in de nacht over straat gaat om te rea geren op een oproep voor hulp van bewoners van de Weistede," aldus Schraven. Wanneer die verbinding er komt zou het wel eens zo kunnen zijn dat een gedeelte van de Roose- veltlaan - tussen De Vurssche en de kruising met de Bijloke straat- wordt afgesloten. De Grontmij heeft de voor- en na delen van een eventuele afslui ting onderzocht, maar de resul taten zijn nog niet bekend. Het officiële gedeelte vereiste gistermiddag enige spoed. Ge deputeerde de Kok moest name lijk direct door naar Rijswijk om met minister Borst van Volksge zondheid, Welzijn en Sport (VWS) te praten over de Zeeuw se bouwprioriteiten in de ge zondheidszorg, in de periode 1997-2000. De Kok sprak de hoop uit geld los te kunnen krij gen voor onder meer de bouw van verpleegunits in verzor gingshuizen en privacy-verbete- ringen in de verpleeghuizen. Kinderen wachten in spanning op de eerste klappen van de hei-installatie. Pas dan mogen hun ballonnen de lucht in. foto camile schelstraete De Axelse Sandy Thoen doet komend weekend mee aan de wereldkampioenschappen fitness in Italië. foto camile schelstraete Van onze correspondente Axel - De 24-jarige Sandy Thoen uit Axel vertegenwoordigt Nederland op de wereldkampioenschappen fitness die ko mend weekend in het Italiaanse Rimini plaatsvinden. j Zij wordt daar, temidden van zo'n vijftig an dere vrouwelijke deelnemers, beoordeeld op onderdelen als uiterlijk vertoon, kracht, le nigheid, souplesse en algehele uitstraling. Sandy behaalde vorige maand een gedeelde eerste plaats bij de selectiewedstrijden in Go- rinchem. Haar vriend Rene neemt al langer deel aan bodybuilding-wedstrijden. „Toen er ook fitness-wedstrijden gehouden werden, heb ik daar meteen aan deelgenomen,vertelt Sandy. „Bodybuilding gaat toch nog meer om het lichaam zelf. Bij fitness speelt ook het presteren met je lichaam een rol; dat trok me erg aan." De kampioenschappen in Rimini duren drie dagen. „Vrijdag wordt er gekeken naar het uiterlijk vertoon. Zaterdag begint de selectie met de beoordeling van de algehele uitstra ling waarbij een bikini-ronde gelopen wordt. Vijftien deelnemers mogen dan doorgaan naar de volgende ronde. Zondag wordt gelet op de algehele controle en beweging van het lichaam. Er moeten dan turnachtige oefenin gen uitgevoerd worden; van de vijftien deel nemers vallen er dan weer negen af. De laat ste zes vrouwen worden zondag beoordeeld op de algehele uitstraling." Sandy zegt nog geen idee te hebben hoe haar kansen liggen op het wereldkampioenschap. „Ik weet niets van de andere deelnemers. We zullen wel zien, het is in ieder geval al heel leuk om mee te mogen doen. DIVERSEN WESTDORPE Kaarting - Concordia -13.30 uur STOPELDIJK Kaarting - 't Gelaag -14.00 uur GRAAUW- Kaarting - Gemeenschapshuis - 13.45 uur 05SENIS5E Koersbal - Hof ter Nesse - 14.00 uur AXEL Kaarting - Gregoriuscentrum - 14.00 uur LAMSWAARDE Schieting voor bejaarden - café De Lamsoren -13.30 uur CLINGE Dansen en bingo - ANBO - Mal- pertuus-13.30 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Inde pendence Day Podium 't Beest - 20.30 uur Elixer d'Anvers HULST De Koning van Engeland 20.00 uur Independence Day 20.00 uur Twister 20.00 uur A time to kill 20.00 uur The Quest 20.00 uur Phenomenon 20.00 uur Striptease GENT Decascoop 14.30 - 17.00 en 20.00 uur The Ogre 14.30- 17.00-20.00 en 22.30 uur In dependence Day 22.30 uur Basketball Diaries 14.30 - 17.00 - 20.00 en 22.30 uur Fargo 14.30 - 17.00 - 20.00 en 22.30 uur The Quest 14.30 - 17.00 - 20.00 en 22.30 uur The Nutty Professor 14.30 - 17.00 - 20.00 en 22.30 uur Trainspotting 14.30 - 17.00 - 20.00 en 22.30 uur Phenomenon 22.30 uur Bound 14.30 - 17.00 - 20.00 en 22.30 uur Striptease 14.30 - 17.00 - 20.00 en 22.30 uur Twister 14.30 en 17.00 uur It takes Two 14.30 - 17.00 - 20.00 en 22.30 uur The Rock KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Independence Day 20.00 uur Bound 20.00 uur The Nutty Professor 20.00 uur Twister COLLECTE - De collecte van het Koningin Wilhelminafonds heeft 1.041,65 opgebracht. KREKELEN - De opbrengst van de krekelverkoop ten be hoeve van de gehandicapten heeft in Kieldrecht en Nieuw- Namen 68.407 frank opge bracht. De krekelen werden in gezameld door leden van 't Vlottend Scheepje. COLLECTE - De collecte voor de Nierstichting heeft in Hei kant en Absdale 1040,70 opgebracht. KBO - De Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) houdt dinsdag 15 oktober een open deur-middag in gemeenschaps centrum de Warande aan de Wilhelminastraat 43. KBO- ouderen zullen diverse demon straties geven. Om 13.30 uur kan men terecht om naar het volksdansen te kijken. Om 14.00 uur wordt er gezongen terwijl om 14.30 uur een gym- nastiekdemonstratie wordt gegeven. RODE KRUIS - De afdeling Hulst van het Nederlandse Ro de Kruis houdt vandaag de al gemene ledenvergadering. Dat gebeurt in het Rode Kruisge- bouw aan de Tabakstraat 26. De vergadering begint om 20.00 uur. KOKEN - Mannen en vrouwen, ouder dan zestig jaar, die graag kokkerellen en met een magne tron aan de slag willen, kunnen terecht in dienstencentrum de Lieve in Hulst. De Stichting Welzijn Voor Ouderen (SWO) start binnenkort een cursus van acht avonden, telkens op donderdag vanaf 19.30 uur. Deze cursus wordt gegeven door J. Verscheuren. MANNEN - In gemeenschaps centrum Malpertuus in Clinge is 2 oktober de cursus koken voor mannen (vanaf 50 jaar) gestart. Ook deze cursus wordt gegeven door J. Verscheuren en er kunnen nog enkele cursisten bij. Inlichtingen en opgaven voor beide cursussen bij SWO in Hulst. TENTOONSTELLING Volkstuindersvereniging 'Het werk van den akker' houdt zondag en maandag de jaar lijkse tentoonstelling over de activiteiten. Dat gebeurt in ge meenschapscentrum Het Helle ken in Hellestraat, net over de grens bij Heikant. Behalve al les wat groeit en bloeit in de tuin zijn er ook vele oude foto's te zien uit de omgeving. De ten toonstelling is zondag 6 okto ber geopend van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 18.00 uur en maandag 7 oktober van 10.00 tot 16.00 uur. Maastricht - Faciliteit der Eco nomische Wetenschappen en Bedrijfskunde. Doctoraal be drijfskunde: Ricardo Bun, Ter- neuzen. Tilburg - Faculteit Beleids- en Organisatiewetenschappen. Doctoraal management en or ganisatie: Nathalie van Meir, Heikant. Terneuzen - ROC Westerschel- de. Sector economie, deeltijd opleidingen detailhandel. Branche-diploma food: Miran da Bareman, Marcha Hamelin- ck, Chantal Verstraten-Steen- straten, Rianne van Ham, Es ther Dees, Sandra de Putter, Jantine Bakker, Bas van Boven en Jeroen de Feijter. Branche diploma mode: Miranda Haak, Sandra van der Heijden, Rem- co Gerritse, Emelie Slootweg en Carman de Rijk. Branche diploma huishoudelijke artike len: Vivian Scheerders. Bran che-diploma doe 't zelf: John van Doorn. Diploma verkoop specialist: Matanja Vlassen- rood en Mirella Maenhaut. Praktijkdiploma voortgezette opleiding detailhandel: Elize de Jager en Barbara Timmer. Diploma verkoopchef: Sandra Buijs, Cindy Roelandt en Bian- ca Weeteling. Diploma ver koopmedewerker: Viola Jan sen, Lianne Kolijn, Wendy Vonck, Neil Verschoore en Se- bnem Emir. Praktijkdiploma verkoopmedewerker: Dandy de Blok en Debbie Kool. Diploma assistent verkoopmedewerker: Mariella de Block, Annemarie Boidin, Cindy Dhondt, Eliza Harms, Vahit Kahya, Esther Lammens, Cindy Lobel, Saskia Ploegaert en Corine Verplanke. Praktijkdiploma assistent ver koopmedewerker: Janneke Swagers. Diploma magazijn medewerker: S. Meijer, Y. Mo- rival, T. Standaert en T. Steur- rijs. Praktijkdiploma maga zijnmedewerker: Danny Sit- trop. Diploma magazijnchef: W. Talboom. Ondernemersdi ploma: Annemiek Rombout- Biesbroeck. Botterdam - Erasmusuniversi- teit. Doctoraal economietri met als afstudeerrichting bedrijfe- conomietri: Bianca van de Vij ver, Westdorpe. Tilburg - Katholieke Universi teit Brabant. Doctoraal ge zondheidspsychologie en fysio logische psychologie: Anique de Beijn, Clinge. Nijmegen - Katholieke Univer siteit Nijmegen. Doctoraal En gelse taal en letterkunde: Jenny Rogiers, Nieuw-Namen. Hulst - De adverteerdersprijs van De Stem, beschikbaar ge steld ter gelegenhied van de opening van het nieuwe kan toor in Hulst, is gewonnen door de firma Mangnus Elektra en Tweewielers aan de Hulster- weg in Kloosterzande. Het bedrijf mag gratis een hal ve pagina adverteren in De Stem. De tweede en derde prijs, een kwart pagina gratis, gaan naar respectievelijk Tuincen trum Theo de Vliegher aan de Emmabaan in Koewacht en da mesmode Kies Wijs Prijs aan de Fr. van Waesberghestraat in Hulst. Clinge - Bakkerij Van Meijel in Clinge heeft 2.500 gulden ge schonken aan de Cliniclowns. Het is de opbrengst van de re ceptie bij de officiële bedrijfs- overdracht. De gasten konden in plaats van bloemen of een cadeau een geldbedrag voor het goede doel schenken. De Cliniclowns zijn werkzaam in een aantal ziekenhuizen om ernstig zieke kinderen op te vrolijken.

de Stem | 1996 | | pagina 15