Lensen speler met toekomst 'Bestaan we nog wel voor de KNVB' Biljart Federatie Terneuzen Stad begint aan 21e seizoen J eugdwieler pr oj eet beleeft zaterdag finale in IJzendijke 'BV Oostburg kampt nog steeds met tekort aan spelers' Voor vierdeklasser Koewacht is er een plaats in de sub-top weggelegd Regionale zaalvoetbalbestuurders Tollenaar en De Reus teleurgesteld E R )-merken i/D spektakel 11 meg en DESTEM SPORT ZEELAND B2 SPORTNIEUWS KORT Titelstrijd vijfde klasse libre sport AGENDA BASKETBAL HOCKEY KORFBAL VOLLEYBAL Bestuurslid Marga van de Vijver: DONDERDAG 3 OKTOBER 1996 „onze biljartmedewerker ««neuzen - De Biljart Federatie «euzen Stad (BFTS) staat voor u 21e seizoen. Ook nu weer weet «ie organisatie zich verzekerd van n groot aantal wedstrijden en Llnemers. Daar staat het ledental 187 biljarters garant voor. Dinsdag 8 oktober is de sluitingsdatum -anhet eerste kampioenschap. Zoals ge- bruikelijk begint de laagste klasse, de zesde klasse libre in dit geval. Vanaf die periode tot en met eind april worden er weer tal van plaatsingswedstrijden en kampioenschappen betwist onder de vleugels van deze federatie. Ten aanzien van de plaatsingswedstrijden is er iets veranderd. Nu mogen maar liefst twintig in plaats van vijftien spelers aan de plaatsingswedstrijden deelnemen. Die worden verdeeld over vier poules van vijf. De winnaars van die poules betwis ten de kruisfinales. Ook het bestuur van de BFTS heeft uit breiding gekregen. Het voorzitterschap is nog steeds in enthousiaste handen van Cor Dirven, die tevens deze functie be kleedt bij het district Zeeuws-Vlaande ren van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond. Bij die organisatie is hij hoogstwaarschijnlijk aan zijn laatste seizoen bezig, want hij nadert de maxi- maal toegestane leeftijd van 70 jaar. Het secretariaat bij de Temeuzense organi satie wordt bekleed door Bram de Kra ker, het penningmeesterschap door Anky de Kraker en wedstrijdleider individuele kampioenschappen is Louis van der Hooft. Hij is samen met Cor Dirven reeds vanaf het begin betrokken bij de BFTS. Joke Deij als bestuurslid en Anneke van der Hooft als wedstrijdleidster teams completeren deze groep bestuurders. WEDSTRIJDKALENDER Zesde klasse ïibre: speelperiode oktober, eindstrijd bij biljartvereniging BW in café Du Commerce. Vijfde klasse libre: speelpe riode oktober, eindstrijd bij BC Wilhelmina in café Wilhelmina. Vierde klasse libre: speelperiode november, eindstrijd bij 't Bier winkeltje in café 't Bierwinkeltje. Derde klasse libre: speelperiode november, eindstrijd bij Concordia in café 't Keldertje. Triathlon: speelperiode december, eindstrijd bij BC Dow in PV Ontmoetingscentrum. Der de klasse driebanden: speelperiode decem ber, eindstrijd bij 't Keldertje in café 't Kel dertje. Tweede klasse driebanden: speelpe riode februari, eindstrijd bij BC Wilhelmina in café Wilhelmina. Eerste klasse drieban den: speelperiode februari bij BC Dow in PV Ontmoetingscentrum. Tweede klasse libre: speelperiod maart, eindstrijd bij KOT in Het Racketcentrum. Librekampioenscbap vrouwen: speelperiode maart, eindstrijd bij 't Keldertje in café 't Keldertje. Kruisfinales teams: in maart bij BW in café Du Commer ce. Kampioenengala: speelperiode april, bij 't Bierwinkeltje in café 't Bierwinkeltje. Door Sjaak Begijn Koewacht - Na de derby in je vierde klasse A van af gelopen zondag tussen Koewacht en Vogelwaarde lagen de emoties van de beide trainers ver uit el- Kaar. Jan Kolijn van Vogel waarde voelde zich besto len, terwijl Rudi Rietjens van Koewacht de loftrom pet stak over het vertoonde spel van zijn ploeg in de tweede helft: de vlassers hadden met 'een hoop be zieling' de opponent bes treden. De formatie van voorzitter Kees en toonde aan er met een viertal versterkingen danig op uit gegaan te zijn. Michel Nieuwelink had het oranje-wit Axel verruild voor dat van Koewacht, maar heeft voorals nog geen basisplaats weten af te ïgen. Door zijn beroep als vrachtwagenchauffeur mist hij Imatig trainingen, die hij op de"zaterdagochtend inhaalt on der de bezielende leiding van coach Rudi Rietjens. Danny Vlassenrood dacht zijn heil in het Belgische Kemzeke gevonden te hebben, maar hield het daar na een paar maanden voorgezien. Hem restte vorig sei zoen bij Koewacht alleen de trainingsarbeidMenno Fruitier kwam over van Goes en Peter van Gremberghe lag bijna een jaar stil. Met de terugkeer van Vlassen- rood beschikt Koewacht over een gent op het middenveld. De capaciteiten van een speler als Johnny Lensen zijn nagenoeg be kend. Lensen eindigt elk jaar in de top van het klassement van de topscorers. Snelheid Minder bekend, maar niet min der belangrijk, is dit seizoen de inbreng van de jongere telg uit de familie Lensen: Pascal. Gepos teerd rechts op het middenveld zoekt deze nog maar 22-jarige speler voortdurend de achterlijn. Pascal Lensen, een speler waar Koewacht nog veel plezier aan kan beleven. Vanwege zijn snelheid is Pascal Lensen moeilijk te verdedigen. Rudi Rietjens: „Pascal moet je niet voorin zetten. Het grootste rendement heeft hij op het mid denveld met zijn onnavolgbare rushes." Pas in de tweede helft kreeg Vogelwaarde zondag vat op deze frêle voetballer. Pascal Lensen: „Voor het eerst dit seizoen liep het met mij goed. De eerste seizoenwedstrijden ging het minder. Misschien kwam het omdat ik zondag een minder sterke tegenstander te genover mij trof." Door de komst van de vier bo vengenoemde spelers verkaste Lensen naar het middenveld. „Omdat Menno en Michel voorin spelen ben ik rechts in het mid den terecht gekomen. Voor mij is dat inderdaad de ideale postie. Natuurlijk vergde de inbreng van de nieuwelingen aanpassin gen. Op de trainingen werken we eraan. Door de veranderde invul ling van de posities hebben we tijd nodig om het juiste spelritme te vinden, maar je kunt duidelijk zien dat het met de week beter gaat." De in Axel woonachtige student aan de HTS in Vlissingen, rich ting werktuigbouw, is bezig aan zijn tweede seizoen bij Koe- foto camile schelstraete wacht. Daarvoor kwam hij gedu rende drie jaar uit voor de plaat selijke zondagvereniging van voorzitter Willy van Gremberg he. Bij Axel speelde hij, met uit zondering van doelverdediger, op zowat alle posities in het elftal. „In het eerste jaar werd je als wisselspeler overal ingezet. In mijn tweede seizoen speelde ik rechtsbuiten en op het laatst rechtsachter." Het feit dat trainer Rudi Riet jens in deze krant kenbaar maakte dat er nu al spelers uit zijn selectie telefonisch bena derd worden door andere vereni gingen, wekte bij de gebroeders Lensen verwondering.„Daar is ons in ieder geval niets van be kend. Wij keken daar van op toen we dit afgelopen maandag lazen. In de spelersgroep hebben we het daar voor zover mij be kend niet over gehad, maar uit sluiten kun je het natuurlijk nooit." Ongenoegen Rietjens gaf blijk van zijn onge noegen dat reeds zo vroeg in het seizoen aan spelers getrokken wordt door 'kapitaalkrachtige verenigingen'. „Bij Koewacht kunnen wij alleen een kop koffie en gezelligheid aanbieden," op perde hij, „ik vind dit niet leuk meer." Zowel Pascal als Johnny is in ie der geval nog niet benaderd dit seizoen. Dat was in het verleden echter wel anders. De geel-blau- wen uit Hulst hadden het oog op dit koningskoppel laten vallen, maar de broertjes Lensen hapten niet. „Op dit niveau is de gezelligheid inderdaad het belangrijkste," weet Pascal. „We moeten eerst blijven presteren." Zonder het met zoveel woorden te zeggen sluit hij de overstap naar een an dere verening in de toekomst niet uit. „De samenwerking tus sen Johnny (25 jaar) en mij ver loopt perfect. We voelen elkaar blindelings aan. Vorig seizoen waren we samen goed voor 36 doelpunten. Johnny nam er 25 voor zijn rekening, ik 11." En dit zal in de regio zeker niet onop gemerkt blijven. Van het verdere verloop van de competitie verwacht Pascal Len sen veel. „We moeten zeker bij de eerste vier of vijf kunnen ein digen als we zo blijven spelen. De wedstrijd van aanstaande zondag tegen IJzendijke is voor ons daarom een belangrijke krachtmeting. Die ploeg staat nog steeds met lege handen en zal zeker tegen ons de punten willen pakken." I Van onze sportmedewerker Terneuzen - „We moeten zelfs I overwegen om in Zeeland op |%n benen verder te gaan. Zeker als het zo doorgaat en jk KNVB ons in ons hemd wijlt zetten," zegt zowel Joost Tollenaar, voorzitter van de regio Zeeuws-Vlaanderen, als Tiet de Reus, voorzitter van «et zaalvoetbalrayon Temeu- op een gegeven moment tijdens de klaagzang. Beiden lebben langzamerhand ge noeg van de manier waarop de KNVB volgens hen met de be langen van het regionale zaal voetbal omgaat. ZAALVOETBAL e door de KNVB doorgezette «rvorming, waardoor de af de- li Zeeland opging in het dis- nd Zuid 1 met als thuisbasis ™da, is net zoals elders in het «d niet van een leien dakje ge ur ^aren veel clubs al niet ge dag met de indeling, de aan- el'ing van arbiters liet en laat Fn U8ens no8 veelte wensen over. dan nog niet te spreken van de standen die plotseling foetsie r«n waardoor velen broodno- ™Se informatie misliepen. zou dit alles kunnen plaat- li on|Ter de noemer 'startpro- maL1?1De TCaag is hoe lang dat duren. Voor velen inmiddels vwu 8' ook bij de voor- vr»tk8iS van regionale zaal- Vnn_? "Bestaan we nog wel tl„ Tde vraagt de 56-ja- oost Tollenaar zich af. Deze euzenaar ergert zich mate- in manier waarop men weda - verantwoordelijke Piet de Reus (links) en Joost Tollenaar hebben genoeg van de manier waarop de KNVB volgens hen met het regionale zaalvoetbal omgaat. foto camile schelstraete daar is Jack van Eijck - omgaat met de inbreng die vanuit deze regio aangeleverd wordt. „We worden compleet genegeerd en voor 'leugenaar' uitgemaakt. Opgestuurde programma's wor den ontkend ontvangen te zijn terwijl men hieruit soms letter lijk citeert. We zijn er zelfs voor naar Breda geweest," weet zowel Tollenaar als De Reus. Laatstge noemde heeft mede door de ont kenning van 'Breda' handenvol werk om in zijn hoedanigheid als aansteller van de arbiters, de wedstrijden te bemannen. Simpel omdat er niets in de OM (Officië le Mededelingen) staat. Een blad dat ook niet meer bij de competi tieleider in de bus valt. Prullenbak Een regionaal competitieleider (of moet dat ex-competitieleider zijn) als Tollenaar, die van de ene op de andere dag niets meer toegestuurd krijgt. „We zijn als commissie van de ene dag op de andere, zonder een enkel bedankje, in de prullen bak gesmeten zonder dat men de consequenties overzag," aldus de Temeuzenaar, die met Piet de Waal uit Vlissingen en Leo Jansen uit Goes samenwerkte om het Zeeuwse zaalvoetbal van een com petitieprogramma te voorzien. Zoals inmiddels in deze krant te lezen was en is, draaien de regio nale competities ogenschijnlijk zonder problemen. Althans, voor de buitenwacht. De toch aange bleven commissieleden weten be ter. „Voor de KNVB 'bestaan' die klassen eigenlijk nog steeds niet. Om doodziek van te worden," weet Tollenaar. Hij zegt verder: „Waren wij als 'oude' commissies niet zo begaan met het zaalvoet bal in Zeeland, dan werd er niet gespeeld. Wij als oude rotten za gen de bui al hangen. De KNVB heeft de draagwijdte van de reor ganisatie schromelijk onderschat en gedraagt zich nu uiterst irri tant en arrogant." Desinteresse De Reus: „Men had de mensen die de zaken in handen en in de vin gers hadden erbij moeten houden in plaats van ze af te stoten zoals in eerste instantie gebeurd is. Zelfs bij het in een vroeg stadium aankaarten van de opdoemende problemen, werden we uitgela chen. Een uitspraak van een hoofdbestuurder, Den Engels man, tijdens een ontmoeting ge daan, geeft duidelijk aan dat het ze weinig kan schelen. Hij zei over de kans dat veel wedstrijden geen arbiter zouden hebben, 'Ze voetballen toch wel, ook zonder scheidsrechter'. Gevolg: ik mag nu alles regelen. Een ramp. Dat deze problematiek eveneens speelt in de andere regionale ray ons, mag duidelijk zijn. Daar re gelt men de zaken ook zelf en voorzover men dat nog niet speelt, overweegt men daar puur recreatief te gaan spelen. Of, zo als Joost Tollenaar en Piet de Reus stellen: „Als het niet gaat veranderen, dan stappen we in Zeeland uit de KNVB. Het IJzendijke - In IJzendijke wordt zaterdag 5 oktober de fi nale van het seizoen 1996 verreden van het jeugdwielerpro- ject Zeeland. Gestreden wordt om de Rabo Cup 1996. Het jeugdwielerprojeet is in 1993 gestart door het district Zeeland van de KNWU, de beide Zeeuwse wielervereni gingen Middelkamp en Zeeuws-Vlaanderen en de Zeeuwse sportraad. Dit om de actieve wielersport onder de jongeren te stimule ren. Deze 'dikke-bandenwedstrij- den' hebben het aantal jeugd leden bij de wielerclubs zien toenemen tot een dertigtal. Uit het project is ook al een aantal nieuwelingen en junio ren voortgekomen. „We zijn dus op de juiste weg," aldus Frank de Bruy- cker, districtsjeugdcoordina- tor die evenals velen beseft dat de wielersport in de pro vincie nieuwe impulsen best kan gebruiken. Het districts- bestuur heeft in 1996 daarbij de financiële ondersteuning gekregen van de gezamenlijke Rabobanken in Zeeland en Goeree-Overflakkee. Een on dersteuning die in 1997 wordt gecontinueerd. In IJzendijke, waar de plaat selijke wielerstichting de fi naledag organiseert, start de jongste categorie om 14.30 uur. Tevens zijn er deze dag rollen- wedstrijden voor de jeugd in café Les Amies. Dit vanaf 11.00 uur. Er kan vanaf 10.30 uur wor den ingeschreven. Het par cours heeft een lengte van 600 meter. Kwadendamme - De biljartvereniging OHGL uit Kwadendamme houdt van vrijdag 11 tot en met zondag 13 oktober het kampioen schap vijfde klasse libre van het district Walcheren en De Beve- landen. Deze titelstrijd wordt gehouden in café 's-Lands Welva ren en begint vrijdag om 19.00 en zaterdag en zondag om 12.00 uur. Wedstrijdleider is Piet Doene. Finalisten: 1. P. Mol (HIO Heinkenszand), algemeen gemiddelde 1,23, 2. W. Adriaanse (Scheldezicht Wemeldinge) 1,11, 3. J. Versprille (TOG Kortgene) 1,04, 3. L. Duinkerke (Scheldezicht) 1,03, 5. M. Boonen (Delta Colijnsplaat) 1,02, 6. P. Schuit (VEG/ABV Oost-Souburg) 0,99, 7. J. Theune (BVM Middelburg) 1,04, 8. P. Westdorp (HBC Heinkenszand) 1,07. Reserves zijn: 1. B. Moison (HIO) 1,07, 2. E. de Kort (VEG/ABV) 0,97, 3. R. Werlang (Ons Genoegen Wissenkerke) 0,93. Vrijdag 4 oktober: Voorwaarts 1- Marathon 2 (vrouwen eerste klas se Zeeland), sporthal 't Sportuus Axel, aanvang 21.00 uur. Sou burg 2-BV Oostburg 1 (mannen eerste klasse Zeeland), sporthal Van Duyvenvoorde Oost-Sou burg, aanvang 21.30 uur. Zaterdag 5 oktober: Scheldesport 2-Marathon 1 (mannen eerste klasse Zeeland), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 18.00 uur. Zondag 6 oktober, mannen twee de klasse C: Berlicum-Rapide. Derde klasse E: Olympia-Middel- burg, sportpark Oude Vaart Ter neuzen, aanvang 14.30 uur. Vier de klasse D: Goes-Made, sport park Het Schenge Goes, aanvang 14.30 uur. Vrouwen derde klasse E: Olympia-Vlissingen; sport park Oude Vaart Terneuzen, aan vang 12.45 uur. Vierde klasse D: Goes-Rapide, sportpark Het Schenge Goes, aanvang 12.45 Zaterdag 6 oktober, landelijk: Tjoba-ADO (eerste klasse G), aanvang 15.30 uur. ONDO-TOGO (derde klasse O), aanvang 15.30 uur. Afdeling: Good Luck-Luctor (standaardklasse B), aanvang 16.00 uur. All Ready-Zaamslag (standaardklasse B), aanvang 16.00 uur. TOP 2-BKC (eerste klasse), aanvang 13.30 uur. Zaterdag 5 oktober, landelijk: Morres-Tonegido (tweede divisie vrouwen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur Morres-Tonegido, tweede divisie mannen, sporthal den Dullaert, Hulst, aanvang 17.00 uur. WS'92-De Schalmers (tweede divisie mannen), sporthal Bas- kenburg Vlissingen, aanvang 17.30 uur. WS'92-Savok (derde divisie vrouwen), sporthal Bas- kenburg Vlissingen, aanvang 13.30 uur. VVS'92 2 2-Wea Mevo (derde divisie mannen), sporthal Baskenburg Vlissingen, aanvang 15.30 uur. YVC-De Schalmers 2 (derde divisie mannen), sporthal De Eenhoorn Oostburg, aanvang 17.00 uur. District: Morres 2-Dynamo'70 2 (promotieklasse vrouwen), sport hal Den Dullaert Hulst, aanvang 15.00 uur. Scheldesport-BOK (promotieklasse vrouwen), sport hal Oude Vaart Terneuzen, aan vang 15.30 uur. YVC-Mytilus (eerste klasse vrouwen), sporthal De Eenhoorn Oostburg, aanvang 17.00 uur. Morres 2-De Sterre (promotieklasse mannen), sport hal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Scheldesport-Mytilus 2 (promotieklasse mannen), sporthal Oude Vaart Terneuzen, aanvang 15.30 uur. scheelt zo ongeveer 3500 leden. Diverse vrijbrieven hebben we daarvoor al ontvangen. Dat men daar in Breda niet blij mee zal zijn, mag duidelijk zijn. Wij ove rigens evenmin. Want het liefst blijven we binnen de KNVB spe len. Daar moet men ons dus wel erkennen en niet steeds voor leu genaar uitmaken. Voor ons lijkt het er veel op dat men hard ge vochten heeft in de stoelendans. Nu die strijd beslist is, blijft men lekker zitten." Harde woorden, die aangeven dat men bijzonder boos is. Reactie „Is men boos en dreigt men op te stappen? Je weet dan meer dan ik," zegt Jack van Eijck in eerste reactie als hij geconfronteerd wordt met de wrevel die in het Zeeuwse richting zijn organisa tie en zijn persoon leeft. „Ik heb wat programma's van onze man in Zeeland, Piet de Waal, ont vangen. Later blijken er toch nog meer competities te draaien. Duidelijk was daarbij niet of dat recreatieve of prestatieve competities waren," aldus Jack van Eijck, die erkent zoals hij het noemt, nog met enkele ande re mensen contact te hebben ge had. Tegelijkertijd constateert hij dat er te weinig contact met het Zeeuwse is geweest. „We moe ten daarom op korte, zeer korte, termijn rond de tafel gaan zitten en in en goed gesprek proberen op één lijn te komen," aldus Jack van Eijck, de toezegt daar toe de eerste stappen te zullen ondernemen. Of daarbij de zogenaamde 'oude commissies' uitgenodigd zullen worden of dat hij uitgaat van de nieuwe structuur, werd niet dui delijk. Van onze basketbalmedewerker Cadzand - BV Oostburg kenmerkt zich de laatste jaren als con stante basketbalvereniging. Marga van de Vijver is hierover kort en bondig: „We gaan gewoon verder zoals vorig jaar. Het bestuur is hetzelfde, we hebben hetzelfde spelerstekort bij de senioren en zijn nog steeds zeer tevreden over de jeugd. Dit seizoen zien we eveneens wel waar we zullen eindigen of stranden." „Het grootste probleem is en blijft het tekort aan trainers en begeleiding. Dit resulteert in een directe groeistop voor je club. Het aanbod is toch prima, maar zonder het broodnodige kader kun je dit eenvoudigweg niet ho noreren. Een gevoelig punt blijft onze gebondenheid aan de vrij dagavond. Spelen en begeleiden op een zaterdag zou wellicht ge makkelijker zijn en meer moge lijkheden bieden, maar zonder concrete invulling en uitbreiding kunnen we hier nog steeds niet op ingaan." Zoals elke Zeeuws-Vlaamse ver eniging wordt ook Oostburg ge plaagd door het jaarlijkse ver trek van de studenten. Een lang zame doorgroei is stilaan merk baar. „Bij de vrouwen-senioren is er dispensatie aangevraagd voor drie kadetten van vorig jaar. De gemengde groep passe- relle/kadetten werd vorig sei zoen onder leiding van Han Moerman gestart en telt ook nu acht meisjes. De doorgroei naar de senioren dicht het vertrek van drie vrouwen en brengt de totale groep senioren ook dit jaar weer op negen," aldus de routinier, al jaar en dag aan het West- Zeeuws-Vlaamse basketbal ver bonden. Nog steeds vormt zij sa men met Lisa Leunis en Jannie de Vries de ervaring en routine en zou de motivatie van de jon gelingen moeten zijn om net zo goed te worden. De zeven junioren groeien lang zaam onder leiding van Lisa Leunis. Indien de club hen kan behouden, vormen zij de onmid dellijke basis voor de toekomst van de senioren. De mannen zijn eveneens nog steeds met negen spelers. Niemand is gekomen, niemand is weggegaan en de ge middelde leeftijd stijgt ieder jaar. Gelukkig blijft ook dit jaar Tobi Musson behouden voor de club ondanks zijn studies elders in Nederland. Ten slotte is er de te kleine groep jongens-kadetten. Met slechts vier inschrijvingen kun je geen competitie beginnen, maar ze zijn te jong om bij de junioren te spelen. Mark de Jaeger is bereid gevon den op het nest terug te keren en neemt momenteel deze vier jeugdspelertjes onder zijn hoede.

de Stem | 1996 | | pagina 11