Ook Neeskens zelf is verrast DE STEM Geen vervanger voor Youri Mulder Volleybalcoach Joop Alberda neemt afscheid rVan lier Oud-international als bij donderslag de nieuwe assistent van Guus Hiddink Komst Johan II maakt hand Johan I zichtbaar UITSLAGEN standen Analyse Bekkers schoenen I ju overleg met Hans Dorjee, ver- ers? Ambitie 1 Frans Derks de bres Zestig miljoen Aandelen Sydney SPORTNIEUWS KORT BASKETBAL BOKSEN DAMMEN SCHAKEN SPORTPRIJSVRAGEN TENNIS VOETBAL WIELRENNEN x 60 ^dmde men's shoes Kerkstraat 10, Oosterhout, tel. 0162-453873 Sport I I I I I WOENSDAG 2 OKTOBER 1996 Lrdwijk (anp) - Bonds- I criach Hiddink roept in de se- I lectie van het Nederlands elf- een vervanger voor Youri lllder op. De aanvaller geldde zich dinsdag af. Zijn I enkelblessure bleek nog on- I voldoende genezen om zater- I dag tegen Wales te spelen.- antwoordelijk voor de eveneens in Cardiff spelende jeugdelf van Oranje, is besloten dat eventueel noodzakelijke aanvulling uit de ze selectie komt. Daarin bevindt zich bijvoorbeeld Makaay van Vitesse, die ooit al eens voor het 'echte' Oranje werd opgeroepen. Hiddink verwacht pas kort voor de wedstrijd een beslissing te kunnen nemen over de inzetbaar heid van Dennis Bergkamp. De aanvaller van Arsenal is herstel lende van een blessure aan het dijbeen. „Het gaat met de dag be ter. Pas op het laatste moment zullen we hem onder weerstand testen. Dan komt duidelijkheid." De bondscoach bevestigde dat de problemen met Edgar Davids uit de wereld zijn. De middenvelder werd tijdens de Europese titel strijd, afgelopen zomer in Enge land, door Hiddink weggestuurd. „Het probleem was dat hij in de voorbereiding geblesseerd is ge weest, eigenlijk pas één volledig duel heeft gespeeld. Op korte ter mijn zullen we bekijken hoe het er met hem voorstaat. Hij is kan didaat voor een volgende wed strijd." Bewust nam Hiddink naast Berg kamp niet meer spelers mee die niet geheel fit zijn. „Op het Britse eiland zal strijd moeten worden geleverd en dat kan alleen met jongens die voluit kunnen gaan. Tachtig procent is niet genoeg. Voor Dennis is een uitzondering gemaakt. Hij heeft zich de vorige interland, tegen Brazilië, zeer goed gemanifesteerd. Het is een belangrijke speler." .oor Henri van der Steen Noordwijk - Je had aan Willen van Hanegem kunnen den- ji, misschien aan Johnny Rep, desnoods aan Gerard van IderLem. Het werd Johan Neeskens. De nieuwe assistent- Ibondscoach: „Voor u is dit misschien een grote verrassing, paar dat was het voor mij ook." ■Hij ziet er op zijn 45ste nog ge- Isoigneerd uit. Zijn spraak ver- Kraadt een lang verblijf in Duits- Isptekende gebieden. Maar een ot communicator was Nees- s al nooit, pedagogisch-psy- Iftologische kwaliteiten heeft hij ■trouwens ook altijd knap ver- Iborgen gehouden. Hij zal ze no- ebben in zijn nieuwe func- Itie als hulp van Guus Hiddink, ■nar Neeskens zelf was allang lij dat hij weer iets met top- Iroetbal van doen krijgt. „Ik ben 1 lijzonder blij dat Guus me deze n overdreven d, maak dan let wordt een It staat vast. wat later dan k. 72. 3800 HD AMERSFOORT. Op 26 september 1996 is door gerechtsdeurwaarder J.H. Voeten uitgebracht een exploit ten vezoeke van de besloten vennoot schap met beperkte aan sprakelijkheid P C Vastgoed B.V., gevestigd en kantoorhoudende te Rijswijk (Zuid-Holland), te dezer zake woonplaats kiezende te Breda aan de Sophiastraat 28 ten kan tore van de advocaat en procureur Mr. F.R. van der Laken, bij welk ex ploit in kort geding zijn gedagvaard de personen, die verblijven in de onroe rende zaken, gelegen te Breda aan de Bleekstraa 2a, 2b en 2c, om op don derdag 3 oktober 1996 des namiddags te 15.00 uur in persoon of bij procureur te verschijnen ter terechtzit ting van de Arrondisse mentsrechtbank te Bretla' alsdan en aldaar zitting houdende in het Gerechts gebouw aan de Sluissing 20 onder aanzegging af! een afschrift van bedoe exploit kan worden ver kregen bij de in hooi dezes genoemde advocaa De vordering strekt 0 ontruiming en verlating van de woningen staan, en gelegen te Breda aan Bleekstraat 2a, 2b en alsmede de betaling i de kosten van dit geding Gerechtsdeurwaarders kantoren Pieters, Voeten Uitdehaag, Nieuwe Boschstraat 24 te 4811 CX Breda 111 zijn speurtocht naar een ver mager voor Rinus Israel pro- llterde Hiddink het eerst bij re- lmtelijk gestopte internatio- Koeman, -Wouters, Van in. Die wilden om uiteenlo pende redenen niet. Dus blader- Ice Hiddink nog wat verder terug lin het boek dat de historie van |0ranje beschrijft. „Want ik wil- n topinternational die am- Ibitie had in het vak te gaanHij Ivond die uiteindelijk bij de lich- ■ting 74, de vice-wereldkampioe- n van Michels, in de persoon i 'Nees', zoals Neeskens be llend stond. Projectbasis liddink regelde een contract Ivoor Neeskens 'op projectbasis', [zoals de bondscoach dat gistera vond noemde bij de voorstelling van zijn nieuwe assistent. Nees- hskomt twee jaar part-time in [iienst bij de KNVB; hij gaat Mink helpen, scouten en werk [verrichten voor het Jeugdplan Herland. Daarnaast wordt hij sponsor Nike ingezet bij Jtlinics. Inde rest van zijn tijd kan Nees- kens voetbal gaan studeren, want his de bedoeling dat hij de cur- Coach Betaald Voetbbal gaat volgen. Neeskens heeft weliswaar een Zwitsers trainersdiploma, maar dat heeft niet de waarde van het diploma van de Neder landse of Duitse voetbalbond. Pikant is de aanstelling van Neeskens natuurlijk in meerdere opzichten. Bij Ajax, Oranje en Barcelona behaalde Neeskens de grootst mogelijke successen; het leverde hem in '74 de titel Euro pees Voetballer van het Jaar op. Bij de New York Cosmos ging het fout. Neeskens raakte aan la ger wal, moest afkicken, vond nieuwe rust in de Zwitserse ber gen, waar hij voor eeuwig leek te zijn ondergedoken in de anoni miteit. Voor de geintrainde Neeskens er nog wat clubjes met namen als FC Zug en FC Baar, geen verenigingen waar de coach ooit grijs werd van de Europa- Cupstress. Afgelopen zomer verscheen een berichtje met de suggestie dat Neeskens wel degelijk ambitie heeft in het trainersvak; hij werd coach in Duitsland. Het niveau bleef echter zo bescheiden als de mens Neeskens: FC Singen '04 in de Duitse Verbandsliga, de afde ling amateurs dus. Die job heeft hij eraan gegeven. „Ze waren erg tevreden over me daar. Zondag hebben we nog met 4-1 gewonnen, we stonden derde na zes speeldagen. Hij stort zich in een avontuur, Hiddink ook. Diens eerste taak zal het zijn Neeskens eens goed uit te leggen hoe de vlag er bij Oranje voor staat. Volgens de gloednieuwe assistent-bonds- coach heeft Nederland op het EK in Engeland immers 'een goede indruk' gemaakt. Mensen die erbij waren denken daar toch een tikje anders over. Het nieuwe trainersduo bij Oranje: Guus Hiddink (links) en Johan Neeskens. Apeldoorn (anp) - Niet al le volleybalclubs in de eredivisie mannen, die za terdag begint, hebben hun selecties op peil. De clubs feiden vrijdag een ver- 't in de overschrijving stermijn, die tot 1 oktober ®P, te verlengen. '-voetbalscheidsrechter Derks, voorzitter van t, diende het verzoek in woordvoerder van een zestal clubs in tijdnood. >"eertien dagen geleden wer- jisn we in één keer met dat ul timatum geconfronteerd. In 'e afgelopen jaren kon je ge- Won 24 uur voor het begin vaa de competitie nog een JJenwe naam invullen." i spreekt inmiddels niet voor zich zelf. Brevok met het aantrekken van Traa (29 jaar, oud- "w, klaar voor de start. Net ®net Apeldoornse Dynamo, s' tegen verlenging van de ïjerschrijvingstermijn is. ®ner Toon Gerbrands: >®t getuigt van slecht ma- 'Sement als een club één voor aanvang van de !®Petitie de selectie nog rond heeft." e Protesten van Dynamo en l" Paar andere clubs zijn mi V00r het Nederlandse %bal, vindt Derks. „Na- '7«jk, zij zijn klaar. Maar moeten een beetje aan el- n;,31 denken. Nederland is Jbeend, onze 40 beste L* '°pen in het buiten- d Gerbrands wil een ster- ti c°mpetitie, maar is wel zo „,ierachtig dat hij zijn con- ®ten geen tijd gunt." Den Bosch (anp) - Joop Alberda verlaat per 1 januari 1997 het nationale man- nenvolleybalteam. De coach van de gouden ploeg van Atlanta maakte dat dinsdag in het hoofdkantoor van de SNS Bank, de hoofdsponsor van het Nederlandse topvolleybal, bekend. Al berda meldde de beslissing al voor de Olympische Spelen te hebben geno men. Uiterlijk 13 november bepaalt hij zijn maatschappelijke toekomst. Alberda (45) was vier jaar werkzaam als bondscoach, bij de Olympische Spelen in Barcelona behaalde Oranje onder leiding van Arie Selinger nog 'slechts' zilver, vier jaar later was het goud. Zoals Nederland in Rotterdam kort daar voor ook de eindstrijd van de World Vol leybal League had gewonnen, eveneens na een vijfsetter tegen Italië. „Het team heeft recht op nieuwe impul sen. Ik heb er vier jaar lang de maximale hoeveelheid tijd, energie en creativiteit in gestoken. Volleybal was elke dag opstaan en elke dag simpele dingen goed doen, steeds, steeds beter", zo luidt de motiva tie van Alberda te stoppen. „Ik heb beel den teruggezien van de olympische finale. Wat zag ik er slecht uit. Net als de spelers heb ik alles gegeven wat in mij zat." De Groninger overlegt met de Stichting Top Volleybal Nederland (TVN) over een nieuwe functie in het topvolieybal. Hij kan gaan werken als technisch coö rdinator, het lijkt zijn meest aantrekke lijke optie. Dinsdag zei Alberda ook een buitenlandse aanbieding in overweging te houden. „De kans dat ik clubcoach word, grenst aan nul." Bij de rijksuniversiteit in Groningen is Alberda welkom als adjunct-directeur van het sportcentrum. Op 13 november november heeft hij een afspraak. „Dan is het ja of nee. Nu heb ik nog geen idee wat ik wil gaan doen." Het doorvoeren van vernieuwingen was de drijfveer van de perfectionist Alber da om het volleybalteam naar olym pisch goud te leiden. Hij introduceerde nieuwe ideeën over het volleyballen, die in 1995 na de verloren finale van het EK in Athene ook bij de spelers post vatten. Die erkenning was één van de hoogte punten uit zijn carrière, vond Alberda. Ron Zwerver, één van de gouden olym piërs, noemde vanuit Italië, waar hij nog twee seizoenen onder contract staat van Treviso, het besluit van Alberda verstandig. Ook Jan Posthuma, tegen woordig bij Dynamo in Apeldoorn ac tief, liet zich in soortgelijke bewoordin gen uit. In het voetbal lopen, net als overal elders trouwens, soms onzichtbare lijntjes. Nou ja, onzichtbaar, ze zijn voor bijna iedereen onzichtbaar, uiteraard zijn ze dat niet voor de kenners van alle codes en netwerken. Daarom zijn er ingewijden voor wie de aan stelling van Johan Neeskens door de KNVB een volstrekt begrijpelijke is. Op de redactie van tv-zender Sport 7 loopt er misschien zo een rond. Maar de kans dat er daar iemand door de KNVB, die aandeelhouder is van Sport 7, zeer vroegtijdig is bijge praat, ligt meer voor de hand. Een ploeg van dat station in terviewde immers afgelopen zondag al 'de Nees' in Zwitser land en sprak er met hem over zijn nieuwe functie. Van een scoop kwam het echter niet. Heel braaf zond de aan de lei band van Koning Voetbal lo pende zender pas gisteravond, dus toen iedereen al met stom heid geslagen was, het vraag gesprek uit. Maar hoe is Guus Hiddink in godsnaam bij Johan Neeskens terecht geko men? Toch niet haar aan leiding van dat interview in Elsevier, ruim een jaar geleden, waarin Door Chris van Nijnatten Neeskens openlijk solliciteerde naar het baantje dat hij sinds gisteren heeft? Zo werken die dingen meetal niet. Guus Hiddink zal best eens aan Johan Neeskens gedacht heb ben. Wie niet? Hoe vaak liet de bondscoach zich immers niet ontvallen, dat hij in het Neder landse voetbal spelers met gif in hun lijf mist. Hij had er hooguit één van; Edgar Davids. Maar die richtte zijn gif ook op de bondscoach en raakte daar om voor even uit de gratie. Een type Neeskens, daar zat Oranje op te wachten. Nie mand verwachtte hem echter in de dug-out. Maar sinds de KN VB de Supercup omgedoopt heeft tot Jo han Cruijff- schaal en de naamgever al leen al om die reden af en toe in het kielzog van sectievoorzitter Jos Staat- sen verkeerde, staan de lijnen tussen Cruijff en de KNVB weer wijd open. Niet alleen omdat zoon Jordi in Oranje speelt, is de door Barcelona zo schandelijk behandelde top coach vaak in de periferie van het Nederlands elftal te vin den. Naar Johan Cruijff wordt weer geluisterd en dat is lang anders geweest in Zeist. De komst van Johan II, zo heette hij vroeger en hij was maar wat trots op die verwijzing naar zijn collega én idool, zou best eens door Jo han I gesouffleerd kunnen zijn. De aanstelling van Neeskens maakt min of meer de hand van Cruijff in Zeist zichtbaar. Ook Guus Hiddink luistert naar Cruijff sr., de relatie tus sen beide ex-voetballers is al tijd goed geweest. Ik zie mis schien spoken, maar zou Cruijff Hiddink in Spanje niet aan een topbaan kunnen hel pen? Daardoor zou de meester zelf een lang gekoesterde wens, het coachen van het Neder lands elftal liefst tijdens een groot toernooi, in vervulling' kunnen laten gaan. Is dat nou zo'n vreemd scena rio? Zeker niet vreemder dan het script waarvan het plot voorziet in een Johan Neeskens die in Cardiff op de bank van Oranje naast Hiddink plaats neemt. Chapel Hill - Reggie Miller heeft zijn contract bij de Indiana Pa cers verlengd. De basketbalclub van de Brabander Rik Smits heeft dit maandag bekendge maakt. De Pacers wilden geen mededelingen doen over inhoud van de nieuwe verbintenis. Vol gens de Amerikaanse sportzender ESPN heeft Miller een vierjarig contract ter waarde van bijna zestig miljoen gulden getekend. Sydney - Het consortium dat zich bezig houdt met de bouw van het olympisch stadion van Sydney stelt het publiek in de gelegenheid speciale aandelen aan te schaffen. Met die waardepapieren zijn de kopers verzekerd van plaatsen bij evenementen in het stadion tijdens de Olympische Spelen van 2000. Het consortium hoopt op deze ma nier bijna 500 miljoen gulden bin nen te halen. Het gaat om 34.400 zogenoemde gouden kaarten ter waarde van ruim 20.000 gulden en 600 platina kaarten die bijna 70.000 gulden moeten kosten. Larsson absent bij Feyenoord Stockholm - Aanvaller Henke Larsson mist de eerstvolgende competitiewedstrijd van Feyenoord tegen FC Groningen. De topschutter van de Rotterdamse club is opgeroepen voor het Zweedse elftal, dat op 9 oktober in eigen land de WK-kwalifica- tiewedstrijd tegen Oostenrijk speelt. Feyenoord ontvangt op de zelfde dag de Groningse ploeg. Klare taal Spaanse grensrechter Madrid - De Spaanse grensrechter Rafael Guerrero heeft in ei gen land onbewust en ongewild een rage onder voetbalsuppor ters veroorzaakt. In forse taal, inclusief de nodige obsceniteiten, legde hij zondag aan de scheidsrechter het wangedrag van een speler uit. Zijn gekruide versie was dankzij een televisiemicro foon voor miljoenen kijkers duidelijk te volgen. Amper een dag later schalden de pikante opmerkingen van de loslippige grensrechter letterlijk door het stadion bij de wed strijd van Atletico Madrid tegen Hercules. Een trend lijkt gebo ren. Grensrechter Guerrero was zondag actief in het duel tussen Bar celona en Real Zaragoza (5-3). Op zijn kraakheldere advies stuurde de arbiter Real-speler Aguado van het veld en kreeg Barcelona een strafschop. Daaruit maakte de voormalige club van Johan Cruijff 3-3. Zaragoza heeft inmiddels protest aangetekend tegen dat doel punt. Volgens de clubleiding heeft de grensrechter het incident foutief beoordeeld en is daardoor de verkeerde speler naar de kant gezonden. Seriese niet naar EK landenteams Nieuwegein - Angelique Seriese heeft zich afgemeld voor de strijd om de Europese kampioenschappen voor landenteams op 19 en 20 oktober in St. Petersburg. De judoka heeft na haar te genvallende prestaties bij de Olympische Spelen in Atlanta on voldoende getraind om zich op Europees niveau met de top te kunnen meten. Selecties Vrouwen: tot 48 kg: Tamara Meijers, tot 52 kg: Suzanne Meulendijks, tot 56 kg: Jessica Gal, Joan van Havezaat, tot 61 kg: Nancy van Stok- kum, Deborah Gravensteijn, tot 66 kg: Claudia Zwiers, Danielle Vrie- zema, tot 72 kg: Karin Kienhuis, boven 72 kg: Monique van der Lee. Mannen: tot 60 kg: Winfried Holthuizen, tot 65 kg: Patrick van Kalken, tot 71 kg: Koen van Nol, tot 78 kg: Patrick Klas, Edwin Steringa, tot 86 kg: Mark Huizinga, Maarten Arens, tot 95 kg: Ben Sonnemans, boven 95 kg: Dennis van der Geest, Denny Ebbers. Motorongeluk olympisch kampioen Parijs - De olympisch judokampioen David Douillet is ernstig gewond geraakt bij een ongeluk met zijn motor. De Franse judo- bond heeft dit dinsdag bekendgemaakt. Maandagavond hebben artsen Douillet aan verwondingen aan de benen en schouders geopereerd. Hij is zeker vijf maanden uitgeschakeld. Saloniki. Mannen, EC II, derde speeldag, groep E: Iraklis (Gri) - EBBV Den Bosch 104 - 84 (51- 49). Rotterdam. Memorial Bep van Klaveren Amateurs Weiter: Hendriks (Ned) w.o.p. (7- 6) van Van 't Hoft (Ned). Bantam: Kocabas (Ned) wint van Bastl (Tsj) na interventie van de arbiter in de tweede ronde. Lichtwelter: Ozturk (Ned) wint van Targos (Tsj) na interventie van de arbiter in de derde ronde. Zwaarwelter: Andrade (Ned) w.o.p. (8-1) van Linka (Tsj). Midden: Gerrits (Ned) w.o.p. (16- 3) van Ondra (Tsj). Profs Lichtwelter (6x3): Fusu (Ned) w.o.p. (3-0) van Vegh (Hon). Zwaarwelter (6x3): Janssen (Ned) w.o.p. (3-0) van Tavarez (KVe). Halfzwaar (6x3): Elekes (Hon) wint van Huizer (Ned) op k.o. in de eerste ronde. Vught. WK-tweekamp vrouwen, eerste set, vierde partij: Golubje- va (Let) - Van Lith (Ned) 2-0. Eindstand eerste set: 5-3 in het voordeel van Golubjeva. Jerevan. Olympiade Belangrijkste uitslagen 14e ron de: Nederland-Cuba 2 1/2-1 1/2 (Timman-Nogueiras 1/2-1/2, Van Wely-Arenciba 1/2-1/2, Van der Wiel-Becerra Rivero 1-0, Van der Sterren-Vera 1/2-1/2), IJsland- Rusland 1 1/2-2 1/2, Armenië- Oekraïne 2-2, Verenigde Staten- Georgië 2 1/2-1 1/2, Hongarije- Engeland 1 1/2-2 1/2, Slowenië- Spanje 1-3, Duitsland-Israël 2 1/2-1 1/2, Kroatie-Bulgarije 1 1/2-2 1/2, Litouwen-Bosnië/Her- zegovina 1/2-3 1/2, Zweden-Ka- zachstan 3-1. Eindstand aan kop: 1. Rusland 38 1/2, 2. Oekraïne 35, 3-4. Enge land, Verenigde Staten 34, 5-7. Armenië, Spanje, Bosnië/Herzeg ovina 33 1/2, 8-12. IJsland, Geor gië, Duitsland, Bulgarije, Zwe den 33, 13. o.a. Nederland 32 1/2. Belangrijkste uitslagen 14e ronde vrouwen: Nederland-Venezuela 2 1/2-1/2 (De Kleuver-Martinez 1-0, Ben- schop-Hernandez 1/2-1/2, Kou- wenhoven-Munoz 1-0), Georgië- Kazachstan 1 1/2-1 1/2, Rusland- Hongarije 1 1/2-1 1/2, Slowakije- China 1/2-2 1/2, Oekraïne-Polen 1 1/2-1 1/2, Engeland-Roemenië 1/2- 2 1/2. Eindstand aan kop: 1. Georgië 30, 2-3. China, Rusland 28 1/2 (China wint zilver), 4. Oekraïne 26 1/2. Nederland haalde 22 1/2 punt. Toto 39: Eerste prijs: geen win naar; tweede prijs: 1 winnaar, bruto f. 7508,00; derde prijs: 33 winnaars, elk f. 568,70. Lyon. Mannen, 1,3 miljoen gulden. Eerste ronde: Rios (Chl/4) - Radules- cu (Dui) 4-6 6-4 7-6, Enqvist (Zwe/5) - Stoltenberg (Aus) 5-7 7-6 6-1, Ka felnikov (Rus/2) - Vacek (Tsj) 7-6 6-7 6-4, El Aynaoui (Mar) - Ferreira (ZAf/3) 5-7 6-4 6-4, Stich (Dui/8) - Hlasek (Zwi) 7-6 6-3, Tsjesnokov (Rus) - Furlan (Ita) 6-2 6-1, Korda (Tsj) - Rosset (Zwi) 4-6 7-6 6-3, Ku- cera (Slow) - Björkman (Zwe) 6-3 1-6 6-1, Roux (Fra) - Gaudenzi (Ita) 3-6 6-4 6-0, Pozzi (Ita) - Novak (Tsj) 6-4 6-2. Singapore. Mannen, 665.000 gulden. Eerste ronde: Fredriksson (Zwe) - Haarhuis (Ned/3) 6-3 6-2, Chang (VSt/1) - Van Scheppingen (Ned) 6-0 "6-3, Sinner (Dui) - Carlsen (Den) 7-5 6-3, Pereira (Ven) - Kuerten (Bra) 6-1 7-6, Rusedski (Can) - Woodbridge (Aus/5) 6-3 6-1, Woodforde (Aus/4) - Spadea (VSt) 7-5 6-7 6-1. Marbella. Mannen, 500.000 gulden. Eerste ronde: Karbacher (Dui) - Al berto Costa (Spa/1) 6-4 7-5, Berasa- tegui (Spa/3) - Steeb (Dui) 6-4 6-4, Corretja (Spa/4) - Lapentti (Equ) 6-4 7-6, Esquillari (Ita) - Moya (Spa/5) 6- 4 6-4, Gorriz (Spa) - Gumy (Arg/8) 6- 3 6-2, Blanco (Spa) - Perez Roldan (Arg) 6-2 6-1, Filippini (Uru) - Alami (Mar) 6-2 7-6, Carlos Costa (Spa) - Martelli (Ita) 6-3 6-1. Leipzig. Vrouwen, 720.000 gulden. Eerste ronde: Oremans (Ned) - Stu- denikova (Slow) 7-5 6-2, Callens (Bel) - Boogert (Ned) 6-4 6-4, Farina (Ita) - Kschwendt (Oos) 7-5 6-2, Smith (GBr) - Carlsson (Zwe) 6-2 7- 6, Wiesner (Oos) - Paulus (Oos/7) 2-6 6-3, Maleeva (Bul/6) - Medvedeva (Oek) 6-4 6-3. Tweede ronde: Graf (Dui/1) - Po (VSt) 6-0 6-1, Huber (Dui) - Drago- mir (Roe) 6-1 6-2. Buitenlands voetbal Spanje Uitslagen: Atl.Madrid-Alicante 3-0 R. Madrid-Espanyol 2-0. Stand aan kop: R. Madrid 6-14, Barcelona 5-13, Deportivo 5-11. Portugal Uitslag: Benfica-Chaves 3-0 Stand aan kop; Benfica 5-13, Sporting 5-13, Braga 5-11, Porto 5-11. Duitsland, bekertoernooi tweede ronde Uitslagen: Düsseldorf-HSV 1-4, Hannover-1860 Münch 2-4, Hert- ha BSC-Stuttgart 1-1 (Stuttgart wns), Schalke'04-Bochum 2-3, W.Mannheim-Freiburg 0-1. Betaald voetbal Tweede elftallen, eredivisie: Feyenoord-PSV 5-1. KNVB-beker Groep 6: Willem II-Den Bosch 1- 0, Eindhoven-GeldropAEK 4-1. Eindstand: Willem II 3-9, Eind hoven 3-6, Den Bosch 3-3, GeldropAEK 3-0. Stand UCI-ranking per 1 okto ber: 1. Jalabert (Fra) 1767 pun ten, 2. Zülle (Zwi) 1766, 3. Olano (Spa) 1629, 4. Indurain (Spa) 1511, 5. Riis (Den) 1510, 6. Barto- li (Ita) 1368, 7. Armstrong (VSt) 1315, 8. Tsjmil (Mol) 1247, 9. Museeuw (Bel) 1233, 10. Frances co Casagrande (Ita) 1219. Uitslagen Ronde van Puglia, eerste etappe, Bari-Alberobello: 1. Museeuw (Bel) 173 km in 4.53.14 (35,390 km/u), 2. Guidi (Ita), 3. Saitov (Rus), 4. Francesco Casagrande (Ita), 5. Lombardi (Ita), 6. Tafi (Ita), 7. Baldato (Ita), 8. Panzero (Ita), 9. Villa (Ita), 10. Beat Zberg (Zwi). Bredene. Elite: 1. Capiot (Bel) 162 km in 3.48.00, 2. Vandaele (Bel), 3. De Meester (Bel) 0.13', 24. Koerts (Ned) 3.35. Veemarktstraat 21, 4811 ZB tel. 076-514 56 65 &ÊSÈSSËSSiüSI WÊÊÊÊÊÊÊÊÈÊÈË^ WM mMHHMI w i Mw li—

de Stem | 1996 | | pagina 9