Rol EU op wereldtoneel eel te klein' Koningin bepleit eenheid in Zuid-Afrika k 15 lair is een Tory' Clinton steekt zijn nek uit met Midden-Oosten-top Franse onderwijzers staken ITIS 06-0789 Opmars van Taliban nog niet gestuit Duitse bierbrouwers belonen disco-ganger die nuchter blijft COMMENTAAR nderzoek BUITENLAND A5 NLAND KORT like prijzen... j In crisis Midden-Oosten Britse vrouw wil kind van overleden man BUITENLAND KORT 1 OKTOBER 1996 A4 ij veroordeeld is. En zelfs dan staan, lijkt het gerechtshof in Je onmiddellijke vrijlating vo- paar. Het ouderpaar was be- e rechtbank in eerste aanleg handeling in hoger beroep is betrouwbaarheid van de ge- ir na bijna elf maanden hech- teld. eva! gaan, dan was er weinig tragisch, maar ook een recht- reft echter geen incident. De nonnikoogse politieman staat aar ook dichter bij huis heeft kregen met enige ten onrech- k beschuldigden. isbruik is geslecht. Terecht, an dit soort misdrijven ietwat eus genomen. Nu lijkt echter Iie van seksueel misbruik be- orbaat veroordeeld. Door de iiciteit. Zelfs al is het duidelijk akt van bijvoorbeeld een on- lk, geuit wordt door iemand emen of voortkomt uit door tte breinen. ervaringen van de Belgische benadrukt worden dat be- bruik ernstig genomen moe- jnmin zo zijn dat hysterie de nklachten dienen serieus on- ekent niet dat verdachten hun betrouwbaarheid van getui- !k onderworpen te worden als Politie en justitie moeten er- ngifte te gemakkelijk gedaan pESTEM 11 DINSDAG 1 OKTOBER 1996 Door Carl a Joosten pretoria - Koningin Beatrix lueft gisteren in Zuid-Afrika gewaarschuwd voor het uit drukkelijk cultiveren van de figen identiteit door verschil lende bevolkingsgroepen. Ze deed dat in een toespraak tij dens een staatsbanket in Pre toria. pe koningin wees op de verschei denheid aan groepen waaruit de Zuid-Afrikaanse samenleving is jpgebouwd. „Het spreekt voor zich dat in een zo pluriforme sa menleving de behoefte van elke groep de eigen identiteit te bena drukken, eerder toe dan af is ge nomen. Het uitdrukkelijk cultiveren van wat eigen is, kan een bron van kracht en zelfvertrouwen zijn, maar kan ook het gevaar in zich bergen van onverdraagzaamheid en conflict", aldus koningin Bea trix, die eraan toevoegde dat pre sident Mandela voor de moeilijke taak staat de verdeeldheid in het land om te vormen tot een posi tieve kracht en nationale een heid. Enkele uren daarvoor hadden minister Van Mierlo (Buitenland se Zaken) en de Zuid-Afrikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Pahan, een nieuw cultu reel verdrag tussen beide staten ondertekend. Voormalig presi dent De Klerk, die het koninklij ke gezelschap gisteren op de eer ste dag van het staatsbezoek aan Zuid-Afrika ook kwam begroe ten, noemde het verdrag 'enorm belangrijk, speciaal voor de men sen die Afrikaans spreken'. Minister Van Mierlo benadrukte dat er een verdrag is gesloten met 'een hele natie'. Met de overeenkomst willen bei de landen de banden aanhalen en samenwerking op de gebieden van onderwijs, wetenschappen, kunst en cultuur, gezondheid, welzijn en sport bevorderen. Het Nederlandse kabinet vindt culturele verdragen eigenlijk niet meer nodig, omdat samenwer king ook zonder overheidsbe moeienis tot stand moet kunnen komen. Voor Zuid-Afrika is een uitzon dering gemaakt, omdat het oude verdrag in 1981 werd opgezegd vanwege de apartheid. Ook president Mandela verwees gisteravond tijdens het staats banket naar het verleden. „Het is ons niet ontgaan dat het land waar de meerderheid van de Eu ropese immigranten vanaf stamt, het land waaruit de architecten van de apartheid afkomstig wa ren, het land waar racisten trach ten steun te vinden, een land is dat deel uitmaakte van de landen die zich het felst afzetten tegen de apartheid." streeks op tv de St. Bavokerk in Haarlem (ramp met de Dakota, komt ;ie. De uitzending begint om uur. De uitzending is op Ne- »ok en minister Jorritsma van erdenkingsdienst bij. Prins Ie Dutch Dakota Association, liegtuig, gaat namens het ko- den van de baan van Welzijn heeft de bezuini- de ouderenbonden ongedaan tNBO, KBO en PCOB bereid jwe manier van subsidiëren, se Islamitische Ouderenbond mene Nederlandse Ouderen- iuderenbond en de Unie van 136.000 leden) zijn blij met het dijke opzet per 1 januari 1998 m. r, omlaag ngskaarten voor podiumkun- laag. Nu de sector, waarin zo- nten nadrukkelijk aanwezig i te maken over aanwending ing voor geheel 1997 van de ;uur antwoordt dat op schrif- en Giskes en Lambrechts. De odiumkunsten nu direct tege- uger overleden o Ottevanger is vorige week op het oudste nog levende lid van et dagblad Trouw tijdens de ras nadien onder meer burge en Achtkarspelen. Hij wordt tevanger was onder de Duitse 'an het illegale Trouw in Gro- roormalige ARP en in de gere- miljoen woorden nek Instituut heeft van minis- gulden gekregen om in totaal en Vlaamse woorden te verza- n van start als de Belgische re- tdragen heeft. amelen om te voorkomen dat gesproken taal in bedrijven en loor Engels. Dat zal gebeuren aatisch spraakherkenningsys- men bij voorbeeld telefonistes Is beveiliging kan dienen. lies van Disneylands Parijs. Vanaf voor kinderen en Fl 50g" ^>tel met ontbijt en 2 dagen in het 11 jaar) in één kamer in Hotel Santa Fe lata. Prijzen in guldens alleen ter indicatie. I S Door Bert Schampers Brussel - De Europese Unie staat weer eens aan de kant als de scherven van het wankele vredesproces in het Midden-Oosten noeten worden gelijmd. Niet Brussel is het toneel van de Israë- isch-Palestijnse top, maar Washington. Biertoe aangespoord door Frank rijk belegde EU-voorzitter Ier land gisteravond in der haast een bijeenkomst in Luxemburg. Ara- lat kon die ontmoeting met zijn Europese 'bankiers' onmogelijk weigeren. Nederland en Spanje Bochten als toekomstig en vorig [U-voorzitter meeluisteren. ,!k vind het jammer dat de inter- aationale gemeenschap niet snel ler heeft gereageerd op het ge leld in het Midden-Oosten", zei Londen (dpa) - Een Britse weduwe wil via de rechter de mogelijkheid afdwin gen een kind te krijgen van haar overleden echt genoot. Een rechtbank in Londen spreekt zich morgen uit over de vraag of 'mevrouw B.' mag worden bevrucht met het sperma van haar in maart vorig jaar gestorven man. Bij gebrek aan schriftelijke toestemming van haar echt genoot wilden de artsen me vrouw B. niet via kunstmati ge bevruchting zwanger la ten worden. „Een schriftelij ke toestemming is in dit ge val wettelijk verplicht", al dus een zegsman van de Brit se Medische Vereniging gis teren op de BBC-televisie. De 30-jarige vrouw zei tegen het dagblad The Guardian dat zij en haar man een kind rilden, maar dat een dode lijke hersenvliesontsteking een einde had gemaakt aan haar wens op natuurlijke wijze zwanger te worden. Toen haar man kort voor zijn dood nog kunstmatig bea demd werd, liet de vrouw sperma afnemen en invrie zen. Europees commissaris Van den Broek gisteren in een gesprek met Nederlandse correspondenten in Brussel. Volgens Van den Broek hadden de Franse en Amerikaan se minister van Buitenlandse Za ken eind vorige week onmiddel lijk samen naar de regio moeten afreizen. „Terwijl de belangrijk ste landen ter wereld in New York bijeen waren, ging het ge weld gewoon door." Van den Broek erkent dat in Eu ropese kringen grote zorg bestaat over de mogelijkheid om het vre desproces in het Midden-Oosten weer op gang te krijgen. Maar hij geeft ook toe dat de EU, gezien de onderlinge verdeeldheid en uit eenlopende belangen, niet in staat is momenteel een vooraan staande diplomatieke rol te spe len in het beheersen van crises in de wereld. „We hebben daarbij de VS al te hard nodig", aldus Van den Broek. Hij heeft begrip voor het initia tief van de Amerikaanse presi dent Clinton. „We zijn natuurlijk kritisch ten aanzien van Israël en de Palestijnen. Maar alleen met de vinger wijzen naar de schul dige is niet genoeg. Er staat veel op het spel", aldus Van den Broek. „Iedere inspanning om Arafat en Netanyahu aan tafel te krijgen moeten we dan ook ver welkomen." De Europese Unie zou als belang rijkste geldschieter van Palestina zichzelf meer moeten profileren aan het diplomatieke front. Van den Broek begrijpt de Euro pese irritaties over de door Clin ton belegde top. „Maar we moe ten dit soort dingen niet over- dramatiseren", zegt de Atlan ticus Van den Broek. Hij acht de constructieve dialoog met Was hington van het allergrootste be lang. Zo wil de commissaris, be last met het buitenlands beleid van de EU, dat kort na de Ameri kaanse presidentsverkiezingen een topbijeenkomst wordt be legd. Die moet geheel worden be nut om de hoogopgelopen me ningsverschillen tussen de EU en de VS over handelspolitieke en andere kwesties uit te praten. In Frankrijk zijn gisteren honderden scholen dicht gebleven. Onderwijzers hielden een 24-uurssta- king tegen de plannen van de regering om ongeveer 5000 arbeidsplaatsen in hun sector te schrappen. De bonden vrezen grotere klassen als gevolg van de banenreductie. In de begrotingsplannen voor vol gend jaar heeft de regering forse bezuinigingen aangekondigd om te kunnen voldoen aan de voor waarden tot toetreding tot de Economische en Monetaire Unie (EMU). foto reuter Kabul/Teheran (rtr/dpa/anp) - De fundamentalistische Ta- liban-militie in Afghanistan rukt steeds verder op. Giste ren werd de provincie Kapisa ten noorden van de hoofdstad Kabul veroverd, zo maakte een Afghaanse informatie dienst in Pakistan bekend. De 'godsdienststudenten' hebben nu weliswaar het grootste deel van Afghanistan in hun greep, maar het ziet er niet naar uit dat daarmee ook de al decennia du rende burgeroorlog op zijn eind loopt. De kans is groot dat zij nu op et nische en religieuze tegenstellin gen gaan stuiten. Inmiddels komen er steeds meer berichten over honderdduizen den mensen die op de vlucht zijn geslagen voor de repressieve soennitische fundamentalisten. Duizenden Afghanen proberen wanhopig de grens met Pakistan over te steken. Grenswachten vuurden schoten in de lucht af om te voorkomen dat zij het toe gangshek zouden bestormen. Een konvooi van tientallen vrachtwagens van het Rode Kruis met hulpgoederen voor Afghanis tan kon de grens niet over omdat de grenswachten het hek niet durfden te openen wegens het grote aantal vluchtelingen aan de andere kant. De Taliban voerden na de verove ring van Kabul vorige week vrij dag ook daar zeer strenge leefre gels in. Vrouwen kregen het verbod hun huis te verlaten. Mochten zij zich toch in het openbaar vertonen, dan alleen geheel gesluierd en in aanwezigheid van een mannelijk familielid. Scholen voor meisjes werden ge sloten. Zeventig procent van het onder wijzend personeel is vrouw. De doodstraf is ingevoerd voor het consumeren van alcohol of drugs en overspeligen zullen worden gestenigd. Ambtenaren kregen te horen dat zij binnen zes weken een baard moesten laten staan. Door Bob van Huët Blackpool - Het Nieuwe La bour van Tony Blair is roder buiten beeld dan op de moni tor. In wat een hoogtepunt van optische congresregie moet zijn, speechten gisteren alle partijbonzen tegen een neu trale, witte, achtergrond. Dat is geruststellend voor de meeste Engelse kiezers die nog niet weten op wie ze straks zullen stemmen. 'Old Labourman' Pat Reynolds evenwel zei hardop wat een min derheid in Labour voor zich houdt, namelijk dat de partij nauwelijks nog links te noemen is. 'Blair is een Tory'luidde de tekst op een bord dat hij opzich tig omhoog stak tijdens het con gres van Labour in Blackpool. Het weerwerk werd vooral i ven op de zogeheten fringe meet ings, de avondvergaderingen in de marge. Daar klinken stemmen als die van Diana Abbot, de afge vaardigde van Hackney North, een probleemdistrict van Lon den. Een voorstel van Gordon Brown om de kinderbijslag voor jonge ren ouder dan 16 jaar af te schaf fen en te vervangen door een 'doorleertoelage' wordt door haar weggehoond. „Laat hij de miljo nairs in dit land maar eens hoger aanslaan. Labour is een kruis tocht, of het is helemaal niets." Dat Labour dichter dan ooit bij regeringsverantwoordelijkheid lijkt (een gemiddelde voorsprong van rond de 25 punten op de Con servatieven in de diverse peilin gen) bleek gisteren ook uit de ex treme en nooit eerder vertoonde veiligheidsmaatregelen. Door Bert Ummelen Washington - Israëlisch ®achtsvertoon op de Weste lijke Jordaanoever en aarze lingen bij PLO-leider Yasser Arafat zorgden gisteren voor w achtergrondnieuws in Washington, dat zich op- laakte voor de ontvangst premier Benjamin Neta nyahu, Arafat en de Jordaan ss koning Hussein. Moedgevend zijn die berichten 'iet en van de weeromstuit pro- oeerde de Amerikaanse regering w verwachtingen rond de ge plande tweedaagse top te dem pen. 'We moeten van deze vrij Wte ontmoeting geen wonderen J'erwachten', verklaarde minis- ®r van Buitenlandse Zaken «iristopher. Een signaal op Mizelf dat president Clinton jjjn nek ver heeft uitgestoken, tiet Witte Huis had de voorkeur kgeven aan een bemiddeling 'et een 'lager profiel'. De presi- e»t had dan later in het spel ge richt kunnen worden, op het onient dat er een redelijk uit ent op succes was. Maar pogin- en om de kemphanen elders (op ;e grens tussen de Gaza-strook Israël, in Cairo) bijeen te tfngen, leden schipbreuk. Het ptheerschap van de Ameri- anse president verhoogt de in- van de ontmoeting. En daar- ie,e risico's, niet alleen voor (i vredesproces in het Midden in j maar °°k' weken °r de verkiezingen, voor Clin- s Prestige als internationaal. leider. Weliswaar speelt buiten landse politiek nauwelijks een rol in de verkiezingscampagne, dat zou kunnen veranderen als vandaag en morgen elk positief resultaat uitblijft. En klein lijkt de kans daarop niet. Israëlische en Palestijnse leiders schuiven elkaar op on verzoenlijke toon de verant woordelijkheid voor het nieuwe geweld in de schoenen en probe ren tegelijk strategisch voordeel uit de gebeurtenissen te halen. Zoals Netanyahu de bloedige botsingen presenteert als een on derstreping van de Israëlische behoefte aan strikte veiligheid sarrangementen in het proces van joods-Palestijnse verzoe ning, zo presenteren Arafat en de zijnen ze als bewijs dat de Li- kudregering het pad van de vre de heeft verlaten. Voor het moment lijkt de politie ke winst voor Arafat. Israël is di plomatiek in het defensief ge drongen, de Palestijnse frustra ties zijn in het centrum van de internationale aandacht, de Amerikaanse vredesmakelaardij is opnieuw in het geweer geko men, en op de Westelijke Jor daanoever en in de Gaza Strook straalt zijn ster weer wat krach tiger. Maar die winst zou wel- De Egyptische president Mubarak sprak gisteren met de Palestijnse leider Arafat over de crisis in het Midden-Oosten. Arafat vloog daarna door naar Luxemburg en vervolgens naar Washington voor een tweedaagse topconferentie. foto reuter eens van korte duur kunnen blij ken. En Arafat beseft dat. Van daar zijn verlangen om via de omweg van de Europese Unie naar de Amerikaanse hoofdstad te reizen. In Luxemburg hoopt hij zijn on derhandelingspositie te verster ken met blijken van West-Euro- pese sympathie. Hoe de opmer kelijke diplomatieke interventie van de EU uitpakt, is intussen zeer de vraag. Voorlopig zal nog moeten blijken of de top in Was hington een eventueel uitstel kan overleven. Arafats reserves om direct naar de VS te vliegen, weerspiegelen hoe dan ook ongerustheid over wat er voor hem in het vat zit. De PLO-leider, die zijn geloofwaar digheid en prestige heeft ver bonden met het vredesproces, voelt het ongeduld van zijn volk in de nek. Woedend over het Is raëlische traineren van de on derhandelingen die het begeerde zelfbestuur zouden moeten ople veren, verwachten de Pales tijnen het een en ander van 'Washington'. Op z'n minst Israëlische conces sies op zulke punten als uitvoe ring van de toegezegde troepen terugtrekking uit de stad He- bron op de Westelijke Jordaan oever of het ongedaan maken van de opening van de archeolo gische tunnel onder de Tempel berg, die de Palestijnse furie van de afgelopen week veroorzaakte. Lukt het Arafat niet min of meer overtuigende punten te scoren, dan zal zijn leiderschap daar ze ker, en mogelijk ernstig, onder lijden. Dat was ook de reden dat hij een van-man-tot-man ge sprek met Netanyahu weigerde, als die hem niet tevoren een con crete toezegging deed. Het be sluit van de Egyptische presi dent Mubarak om niet naar Washington te komen, zal hem niet geruster hebben gestemd. Arafat had gehoopt op de geza menlijke pressie van Mubarak en president Clinton om de Is raëlische premier tot een gebaar tegenover de Palestijnen te bren gen. Wat de Amerikaanse regering betreft, is een erosie van Arafats leiderschap de meest acute be dreiging van de Israëlisch-Pales- tijnse verzoening. Vertrekt hij met lege handen uit Washington, dan zal, zo is de verwachting, een reprise van de gruwelbeel den van de afgelopen dagen niet lang op zich laten wachten. In het ergste geval ontstaat een spi raal van geweld, die leidt tot een Israëlische invasie in Palestijns gebied en praktisch de dood en begrafenis van het Oslo-akkoord van 1993, dat de condities aan gaf voor een beperkt Palestijns zelfbestuur. Maar hoe graag president Clin ton de Palestijnse leider een di plomatiek succes gunt, vijf we ken voor de verkiezingen hoeft premier Netanyahu zich niet al te veel aan te trekken van spier ballen in het Witte Huis. En af gaande op diverse optredens voor Amerikaanse tv-networks, is hij dat ook niet van plan. Door Frans Wijnands Bonn - Duitse bierbrouwers reizen discotheken in het hele land af met een spel waarbij jeugdige discobezoekers spe lenderwijs worden gewezen op hun verantwoordelijkheid om niet achter het stuur te kruipen als ze gedronken heb ben. Een team van 'blitse meiden' nodigt binnenkomende disco bezoekers uit mee te spelen. Het spel, 'Play off, een voor vier' is simpel: wie ja zegt en belooft die avond géén alcohol te drinken, moet in de disco drie medespelers zien te vin den, onder wie minstens één meisje. Als hij hen voorstelt om ze 's avonds veilig thuis te brengen moeten zij hun ver trouwen in hem aantonen. De jongens doen dat met een vin gerafdruk op het spelformulier, de meisjes met een (lippen- stift)kus. 'Dat zijn medespelers op die manier hun vertrouwen in hem uitspreken is eigenlijk de grootste beloning', menen de ontwerpers van het spel. Voor wat hoort wat, en dus worden rond middernacht prij zen verloot onder de deelne mende teams, zoals superlan- ge-actie-weekeinden voor het hele team, slipcursussen en be zoeken aan een school voor stuntmannen. Lijkt het niet een beetje alsof de vos de passie preekt als uit gerekend bierbrouwers voor geheelonthouding pleiten? „Natuurlijk willen we graag zoveel mogelijk bier verko pen", zegt de voorzitter van de Brouwersbond, M. Dietzsch. „Maar wat we niet willen is dat jonge disco-bezoekers 's nachts min of meer dronken achter het stuur gaan zitten en hun eigen leven en dat van hun passagiers op het spel zet". Overmatig alcoholgebruik is jaarlijks oorzaak van meer dan 40.000 verkeersongevallen in Duitsland. Dat is ruim tien procent van alle geregistreerde ongelukken. Vorig jaar kwa men meer dan 2.100 jongeren tussen 18 en 25 jaar bij ver keersongelukken om het leven. Een kwart van de onder in vloed verkerende slachtoffers behoort tot deze jongeren-cate gorie. Brandbom gegooid naar huis Amir Tel Aviv - Onbekenden hebben gisterochtend een brandbom ge gooid naar het ouderlijk huis van Yigal Amir, de man die levens lang uitzit voor de moord op de Israëlische premier Yitzhak Rabin op 4 november vorig jaar. Niemand raakte gewond, maar een deel van het huis dat door de moeder van Amir werd gebruikt als kin derdagverblijf brandde af. De politie is een onderzoek naar de aanslag begonnen maar zei nog geen verdachten te hebben. Paus volgende week naar ziekenhuis Vaticaanstad - Paus Johannes Paulus II moet volgende week naar het ziekenhuis voor een al eerder aangekondigde blindedarmope ratie. Dat heeft het Vaticaan gisteren bekendgemaakt. Het Vaticaan zei dat alle audiënties van de kerkleider vanaf 7 ok tober worden opgeschort. Een geplande zaligverklaring zondag op het Sint Pietersplein gaat nog gewoon door. De paus is het af gelopen jaar drie keer geveld door buikklachten. Duitsland kan vluchtelingen terugsturen Hamburg - Duitsland is het eerste Europese land dat Bosnische vluchtelingen kan dwingen terug te keren. Vanaf vandaag wordt dat mogelijk. Maar het land heeft er dan ook verreweg de meeste, namelijk 330.000. Dan volgen Oostenrijk met 70.000, Zweden met 57.000, Nederland met 25.000, Zwitserland met 19.803, Denemarken met 17.600 en België, dat een strikt onderscheid maakt tussen 4.400 vluchtelingen en 1400 asielzoekers. Slechts kleine aantallen be vinden zich in Frankrijk met 3500 en Spanje met 2150. Grieken land heeft officieel helemaal geen Bosnische vluchtelingen. Al deze landen overwegen nog niet direct uitzetting. Nederland en België denken daar niet aan zolang Bosnië 'nog moet worden opgebouwd'. Ook in Duitsland loopt het niet onmiddellijk zo'n vaart. Volgens het besluit van de ministers van Binnenlandse Za ken van de Duitse deelstaten gaan eerst alleenstaanden en kin derloze echtparen terug. Maar het blijft aan elke deelstaat afzon derlijk om te beslissen wat er feitelijk gebeurt. Geboortes EU op naoorlogs dieptepunt Brussel - Vrouwen in de vijftien lidstaten van de Europese Unie hebben vorige jaar het minste aantal kinderen gekregen sinds 1945. Daarmee werd de bevolkingsgroei in de EU bijna geheel op het conto van immigratie geschreven. In 1995 werden minder dan vier miljoen kinderen geboren, aldus de cijfers van Eurostat. Als deze trend zich voortzet, krijgt elke vrouw gemiddeld 1,43 kinde ren. In de jaren 1990-1994 was dat gemiddeld 1,50. (ADVERTENTIE) 45,- KORTING OP ENTREEBEWIJS TIJDENS: mm Een muziekspektakel met optreden van beroemde artiesten zoals: MARCO BORSATO, GUUS MEEUWIS, JOCELIN BROWN, ROOS, JESSICA EN LINDA VAN G.T.S.T. en MO'YOY. Presentatie ALBERT WEST Bovendien maakt u kans op het winnen van een gloednieuwe MAZDA 121 U maakt dit spektakel mee in de Brabanthallen te 's Hertogenbosch woensdag 27 november aanvang 20.00 uur. Spaar daarom ook mee voor een entreebewijs voor slechts 5,- (waarde 50,-). Exclusief bij JUMBO SUPERMARKTEN. De festatie wordt mede mogelijk gemaakt door: COCA-COLA, FR1STI, OMO, PICKWICK FRESH TEA EN UNIEKAAS HETS PAAR KADO Met onze Pro-Kado spaaraktie spaart u bet hele jaar snel en voordelig voor prachtige huishoudelijke ketdo's met wel 30 tot 50% spoorwinst. Hooi snel de informatiefolder bij de Jumbo-Supermarkt. DEZE WEEK MET 3 GRATIS PRO-KADO ZEGELS GO TAN BORRELKROEPOEK Zok 4 250 grom BONDUELLE DIEPVRIES GROENTEN tuinbonen extra fijn vyh, spatjes extra fijn, bloemkoolroosjes, holt. snijbonen, mexico melange, pak 450 gram DEL MONTE FRUITSAPPEN sinoosoppel, ananas of grapefruit, pak a 1 liter TOM POES VARIANTJES zok a 1500 gram FRESH QUALITY BAMI PAKKET schaal 400 gram vyK 40. Geldig t/m 5 oki, KLANTENINFORMATIE BEL GRATIS: 06-0220161 van maandag t/m vrijdag van 10.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur

de Stem | 1996 | | pagina 5