19-990, DE STEM rlCOLOR Afstraffing voor slapend Hoek Pijnlijke middag voor Feyenoord PSV laat kans op koppositie liggen WÊBSSBm Rida Rijnsburgse Boys maakt van Zeeuws-Vlamingen 4Dinky toys' S2Ï Politie heeft genoeg van Feyenoord-hooligans l)e «iei'welrord^ fiesta 1.1 Classic. Breda - Etten-Leur - Oosterhout RENAULT iir B.V. ner- iars, !rs Bestratingen Straatmaker/ opperman Dames-heren Pers. Aanbod jreau Voor tuinaanleg, Boekhouder Erkende SCHILDER winterkorting Tel: 06-52988192 an uw lederen bankstel UD zen 2.40 ha Mais HOOFDKLASSE A Jean-Paul van Gastel: 4Ik ben wel beschikbaar Meevaller Hiddink: Mulder en Bergkamp in training Vitesse op alle fronten beter dan koploper Boete voor Thomas Muster doet meer voor u Sport MAANDAG 30 SEPTEMBER 1996 B1 Het Laguna Résidence. voordeelpakket bestaat o.a, nit: Elektrisch bedienbare zijruiten voor, In delen neerklapbare achterbank. Ergonomie- pakket. Mistlampen. De Laguna Résidence rijdt o al vanaf f38.495,-. De afgebeelde velgen zijn als extra leverbaar. EEN EIGEN MANIER VAN LEVEN tatures. ;an ook 3el de ■99425. Uit tt n voor band. hg- 05. d: lellen Ireda: vraagt tel. 0165-384171 of 0165-384863 na 18.00 uur. OPPAS gevr. voor deren 5-2-0 jaar, p.w. 076-5220201 3 kir- 1VMg bent u ondernemend en actief, dan bieden wij u df mógelijkheid om in uw vrije tijd binnen ons bedrijf veel geld te verdienen. Interesse? Bel 076- 5962549. orgers in van en in ïelen, uiden- loer, i Teter- ijdens 4044. tuinverandering of tuinonderhoud. Tel. 076-5877286. voor boekhouding en L zaken. Kannekens Rugstr.» St.Willebrord 0165-38701; vraagt binnen- en buitenwerk met Vraag prijsopgave: llhaken-krassen-brandgaatjes- lurverandering- stiknaadjes- nieuwe 3- onderhoud - kussens opvullen- obekleding. ALLES MET GARANTlfc s prijsopgave door heel Nederland ig bij prijsopgave gratis ledercrerne- iergen op Zoom Tel. 0164-25452?, smeed jrsteen 12496 voor cursies (rtrek: meer jratis 2828 IllUi t.k. 2,4 ha. MAlS 0165-552561. -f, Tk. Aardappel DRlSg ventilatiekanaal, 00 6500 0164-682447. 0165-511896. V.B.O.K.: voor hulp moeder en kind bi] ni wenste 0115-472869/0115-61" Ipoor Ton Koomen Hoek - Een pure afgang. Dat was wat Hoek zater dagmiddag beleefde tegen l Rijnsburgse Boys. De Leeuws-Vlaamse hoofd- ■klasser kreeg een dik ver diende 0-2-nederlaag te slikken op eigen terrein en ■mocht de 'hogere machten' 'i danken dat het bij deze cij- Ifers bleef. Of beter gezegd: ■het mocht keeper André de Letter eeuwig dankbaar Izijn, want zonder zijn uit- Istekend optreden zou Hoek [ongetwijfeld een ware af- Irammeling gekregen heb- |ben. Als de equipe van het trainers duo Johan Ballegeer-Nico van de Kerkhove met 0-5 slaag gekregen lad, zou men in de Lovenpolder nog niets te zeggen gehad heb ben. Rijnsburgse Boys stoeide met Hoek als met 'Dinky toys', liet dank aan André de Letter! De van Terneuzen over gekomen keeper voorkwam dat Hoek hele maal een minderwaardigheids complex kreeg aangesmeerd. De Letter, die bij het eerste doelpunt wellicht niet geheel vrijuit.ging - hij kwam wat ver uit zijn- doël - maakte die 'vergissing' inke verde:' verloop van de wedstrijd helemaal goed. Het 'foutje' 'van De Letter betekende dat Hoek in de 24e minuut tegen een 0-l'-ach- terstand aankeek, doordat Peter van Duyn met een schitterende boogbal, na knap aangeven van Martin de Louw, scoorde. „Ik had vooraf al gezegd dat we met 4-0 gingen winnen of met dezelfde cijfers zouden verliezen. Ik had angst dat er weer sprake zou zijn van onderschatting," merkte trainer Nico van de Kerkhove van Hoek na afloop op. Onderschatting of niet, feit was gewoon dat Hoek, de kampioen van vorig seizoen, speelde als een dweil. Er klopte werkelijk niets van. Het was toch gewaarschuwd voorhet duel met debutant Rijns burgse Boys. Veere, de tweede irr*r Hóek-spits Jacky Lambert (wit shirt) kopt de bal richting Rijnsburgse Boys-doel, maar het leer gaat over. debutant in deze klasse, had Hoek in het openingsduel al met de neus op de naakte feiten ge drukt. Hoek herstelde zich knap met terechte overwinningen thuis op AS WH en vorige week uit tegen kampioenskandidaat Katwijk. Tegen Rijnsburgse Boys zou Hoek geen tweede keer een vergissing maken, zo rekenden de1000 aanhangers die de Zeeuws-Vlamingen aan het werk zagen. Ergeren In plaats van genieten werd het - met uitzondering van de eerste tien minuten - een potje ergeren geblazen voor de aanhang van de thuisclub. Aanvallend wist Hoek absoluut geen enkele kans af te dwingen, het middenveld van de thuisclub was zoek en verdedi gend klopte er evenmin iets van. Met uitzondering van keeper André de Letter, die een '10 met een griffel' verdiende tegenover zijn maats een dikke onvoldoen de. Lambert, Nijskens - hij viel afge lopen week drie kilo af door een zware griep, maar was wel van de partij - en De Smet lieten het volkomen afweten. Ook hun ver vangers in de slotfase, Leonhart, Van de Walle en Nieskens kon den geen verbetering brengen. Zij 'zwommen' echter ook dik wijls in de aanval, die onvol doende aansluiting kreeg van de middenvelders Standaert, Naudts en Van Damme. De mid denvelders van Hoek waren meestal in de defensie te vinden. Een defensie die eveneens ram melde aan alle kanten. Nee, Rijnsburgse Boys dicteerde de strijd in Hoek. De Rijnsbur gers, die de gedeelde laatste plaats innamen samen met Kloe- tinge, waren zonder meer superi eur. Rijnsburgse Boys-trainer Arie Kurver, dit seizoen bij zijn ploeg teruggekeerd na een perio de van drie jaar onderbreking (voor die tijd had hij de Rijns burgse formatie ook al zeven jaar onder zijn hoede), had gelijk toen hij stelde dat 'Hoek nog goed weggekomen was'. Suf Rijnsburgse Boys beschikte over aanvallers als Steven Faber, Martin de Haan (beiden vorig seizoen goed voor elk vijftien treffers), Martin de Louw en Er- win Hermes, die de Hoek-defen- foto camile schelstraete sie af en toe volkomen suf speel den. Hoek kon slechts tien minu ten partij geven. Slechts tien mi nuten waarin het leek dat Hoek opnieuw op succes af zou gaan. In die periode kreeg Rijnsburgse Boys-verdediger Chiel Hovingh geel voorgetoverd van scheids rechter Vos uit Ammerzoden, toen Lambert onderuit geschof feld werd. Geel was er eveneens voor Paul van Meizen, toen hij De Smet tegen de grasmat kegel de. Het tekende de vechtlust van Rijnsburgse Boys, dat wel voor de winst wenste te gaan. VERVOLG OP SPORT-B9 Breda - Met stijgende verbazing hoorde Feyenoorder Jean-Paul van Gastel gisteravond op tv dat zijn spierblessure zo ernstig zou zijn dat bondscoach Guus Hiddink geen beroep op hem kan doen voor de wedstrijd van Oranje in en tegen Wales. Feyenoord-trainer Arie Haan zei gistermiddag na de nederlaag tegen Vitesse ook al dat het „uitgesloten was dat Van Gastel voor zaterdag speelklaar is." Volgens Van Gastel klopt er niets van dat verhaal. „Ik ben dins dag tegen CSKA inderdaad geblesseerd geraakt, maar het gaat inmiddels juist heel goed met me," aldus een geïrriteerde Van Gastel. „Zaterdag ben ik getest en ik kon alles weer, behalve hard schieten, vandaar dat ik tegen Vitesse nog niet meedeed. Maar ik ben ervan overtuigd dat ik dinsdag of anders uiterlijk woensdag weer honderd procent fit ben." Dat zijn trainer wat anders gezegd heeft, zit hem behoorlijk dwars: „Ik zal morgen toch eens vragen bij Feyenoord of dit in derdaad van de club afkomt." lectie naar Wales. Reiziger en De Koek werden afgelopen weekeinde de laatste afvallers. Reiziger liep zaterdag op weg naar de training bij een aanrij ding een whiplash op, een zweepslag in de nek. Mede-pas sagier Edgar Davids bleef onge deerd. Reiziger loopt inmiddels met een nekbrace. Het lijkt uit gesloten dat hij zaterdag speelt. AC Milan meldde de back giste ren alvast af bij KNVB. De Koek wordt zeker niet gese lecteerd. Hij liep zaterdag'tegen Leverkusen een spierscheuring op in het dijbeen. Hij is zes tot acht weken uitgeschakeld en mist dus ook zeker de return te gen Wales, op 9 november. Van de 'vaste' internationals kan Hiddink sowieso geen beroep doen op de Ajaeieden Witschge, Veldman en Kluivert. Met Ajax is bovendien de afspraak ge maakt dat Mare Overmars nog niet wordt geselecteerd. De voetballer zelf hoopte alweer op een rentree in Oranje, de leiding van Ajax vindt het echter nog te vroeg. Het is twijfelachtig of René Eijkelkamp zaterdag met het Nederlands elftal tegen Wa les kan spelen. In de competitie wedstrijd tegen FC Utrecht viel de aanvaller zondag opnieuw geblesseerd uit. Wat er mis was met de spits? Ongeveer alles, zei coach Advocaat. „Hij heeft pijn over het hele lichaam. Het is niet één blessure, het zijn er meerdere. Het probleem is dat hij, als gevolg van het volle pro gramma, geen tijd heeft om te herstellen." Door Henri van der Steen Zeist - In het geheim werken Dennis Bergkamp en Youri Mulder sinds zaterdag in Zeist aan hun herstel. Vandaag wordt beslist of het duo fit genoeg is voor selectie van het Neder lands voetbalelftal, dat zater dag de WK-kwalificatie begint met een uitwedstrijd tegen Wales. Bergkamp en Mulder hebben beiden de laatste wed strijden van hun club aan zich voorbij laten gaan. Bergkamp bleef aan de kant met een spier blessure, Mulder had te kampen met 'een klassiek enkeltje', zo als dokter Frits Kessel dat noemt. Het scheurtje in de en kelband lijkt echter snéller ge heeld dan verwacht. Mulder zelf gisteravond: „Het gaat redelijk, ik heb vooruitgang geboekt. En ik denk dat het komt omdat ik twee weken absolute rust heb gehouden, ik heb die enkel to taal niet belast." Over de progressie van Berg kamp komt vandaag pas duide lijkheid. KNVB-arts Kessel: „Ook Dennis heeft tot vandaag alleen gelopen en individueel met de bal getraind. Dat is al meer dan we hadden gehoopt, maar pas maandag kunnen we goed zien hoe die blessure er voor staat." Vandaag moet er ook duidelijkheid komen, om dat Hiddink zijn selectie deze middag bekend wil maken. Er worden naar verwachting acht tien spelers opgeroepen, die zich morgenavond in Noord- wijk in het trainingskamp mel den. Donderdag vertrekt de se- Door Henri van der Steen Arnhem - In cijfers was het nog draaglijk: Feyenoord ver loor gisteren met 4-2 van Vi tesse. Het had ook 5-1 kunnen, zijn en dat staat al een stuk pijnlijker. Meer dan een uur was het ook tamelijk pijnlijk, zoals de koploper naar zijn eerste competitie-nederlaag, werd gespeeld. Natuurlijk zat Arie Haan er na af loop ontspannen, bijna vrolijk bij, 'oen hij met Leo Beenhakker de wedstrijd van wat commentaar voorzag. Wat geeft het ook, een nederlaag. „En goed verliezen (leeft ook z'n voordelen. Dan weet je dat je verloren hebt en je weet ook meteen wat je niet moet doen." Daarmee bedoelde Haan «et man tegen man spelen in de verdediging. De hele eredivisie «oet dat al jaren, maar van Haan («eg het niet en kan het niet. „Niet uternationaal, niet eens natio nal. Dat is vandaag weer bewe zen." Er werd wel meer bewezen gistermiddag, bijvoorbeeld dat Feyenoord, niet zo'n geweldige ploeg heeft. Die indruk leefde na tuurlijk al langer. Via kleine te genstanders en het nodige geluk werd dé competitie met mooie scores geopend, maar subtopper Vitesse liet Feyenoord soepel com binerend alle hoeken van het veld zien. Bij rust was het 3-0, later werd het zelfs 4-0, zwaardere cij fers waren nadien steeds mogelijk. Stevig werkend De vernederende 5 bleef Feye noord bespaard, zelfs slaagde de ploeg er nog in wat terug te ko men. Dat moet de ploeg van Haan worden nagegeven: de wedstrijd werd niet weggegeven, na rust bleef Feyenoord stevig werkend op zoek naar eerherstel. Het neemt niet weg dat de Cool- singel ook komend voorjaar weer leeg kan blijven. De selectie van Haan herbergt simpelweg te veel lopers, middelmatigen en non- creatieven. Daarbij lijkt Koeman echt aan het einde van zijn loop baan; in verdedigend noch aan vallend opzicht kon de ex-inter- national gisteren enig gewicht in de schaal leggen. Haan blufte na afloop dat zijn ploeg toch wel enkele uitstekende kansen had gehad toen de achter stand nog niet tot stand was geko men, maar dat was in het eigen straatje kletsen. De eerste kans die via een aanvalscombinatie tot stand kwam, kon pas na 52 minu ten worden genoteerd, bij een ho peloze 3-0 achterstand dus. Curovic Vitesse was heel wat scherper en beter, in feite was elke speler van de thuisclub beter dan zijn tegen stander. Jochemsen en Makaay waren de gevierde jongens met ie der twee goals, maar applaus was er gisteren zelfs voor de dikke Cu rovic; de spits leverde de voortref felijke assists voor de (beslissen de) goals nummer twee en drie. Tot gisteren had Feyenoord in ze ven wedstrijden niet meer dan drie goals geïncasseerd, ander zijds had Vitesse er tot gisteren in zeven wedstrijden pas zeven ge maakt. In dat opzicht was het dus een bijzondere wedstrijd, eentje waaraan derhalve geen al te zwa re conclusies verbonden zijn. Vitesse was beter dan Feyenoord, veel beter zelfs, maar of dat een algemene gevolgtrekking kan worden? Haan wenste die vraag niet te beantwoorden, Beenhak ker deed het voor hem. „Het is al lemaal een moment-opname, joh. Feyenoord is nog altijd vier pun ten beter dan wij, hoor." VITESSE - FEYENOORD 4-2 (3-0). 27. Jochemsen 1-0,36. Jochemsen 2-0, 37. Makaay 3-0, 70. Makaay 4-0, 75. Sanchez 4-1, 80. Schuiteman 4-2. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschou- wers: 9915. VITESSE: Westerveld; Sturing, Bos, Vierklau en Goosen; Jochemsen, Atte- veld, Van den Brom en Van Wanrooy; Makaay (90. Bacak) en Curovic (57. Shoekov). FEYENOORD: De Goey; Boateng, Koeman, Fraser en Graff (73.. Schuiteman); Van Wonderen, Claeys (39. Vos), Sanchez en Van Bronck- horst; Taument en Larsson (62. Saga- nowski). Door Jaap Bakker Utrecht - De traditionele top drie van het vaderlandse voetbal is van slag als zelden tevoren. De laatste overtuigende wed strijd van PSV dateert alweer van zondag 8 september, toen in eigen stadion NAC met 5-0 werd verslagen. Arnhem (anp) - De Arnhemse Politiecommissaris M. Daniel heeft er schoon genoeg van. Na he rellen zondag rond de voet- halwedstrijd Vitesse-Feye- Doord weigert hij in de toe komst risico-wedstrijden te begeleiden. Maandag zal hij hat burgemeester Scholten van Amhem, het bestuur van Vi- tesse en de KNVB laten weten. «Met zulk publiek kunnen wij niet ®eer instaan voor de veiligheid van de bezoekers en de spelers bij soort wedstrijden," zei Daniel °Mag. Bij de veldslag rond Vi- ®e"Teyenoord raakten twee pp-: lemensen gewond. Drie'suppor ts zijn zondagavond in verzekè- j>. gesteld door de officier van J«ie, één kreeg een dagvaar- 8 en een vijfde supporter moest boete betalen. De politie had met zo'n tweehonderd mensen de handen vol om te voorkomen dat de wedstrijd op een veldslag uit liep. De ongeregeldheden begon nen al rond één uur op het cen traal station in Arnhem, waar supporters van beide clubs slaags raakten. Even later ontstond een vechtpartij in de Rozendaal- sestraat voor een bar waar veel Vitesse-supporters zaten. In het stadion voelden de sup poosten zich bedreigd en legden hun werk neer. Politiemensen na men daarop hun taak over. Toen Vitesse al vrij snel op ruime voor sprong kwam sloeg de vlam in de pan. De Feyenoord-supporters klommen over twee hekken en na derden de Vitesse-vakken tot op vijftien meter. De ME gebruikte de wapenstok om de Rotterdam mers te verhinderen over de hek ken te klimmen. De Rotterdamse aanhang brak stukken uit de trap pen en de stoepen en gooide met stukken steen naar de politie en naar Vitesse-aanhangers. Een po litieman kneusde zijn hand toen hij een stoeptegel wilde tegenhou den. De ME moest een charge uit voeren om de Feyenoord-suppor ters weer in hun eigen vakken te krijgen. Daarbij is fors geslagen en zijn vier mensen aangehouden. Daarna haalde de politie alle los liggende stenen weg en omsingel de het Feyenoord-vak om te voor komen dat de supporters nog maals het veld op konden rennen. De Rotterdamse aanhangers knip ten toen aan de voorkant de hek ken door om toch naar de Vitesse- zijde te kunnen gaan. Zij moesten met honden op afstand gehouden worden. Grote groepen bezoekers verlieten het stadion omdat zij zich bedreigd voelden. De politie riep daarna alle be schikbare personeel op, om in de omliggende wijken intensief te surveilleren en voor extra bewa king in het stadion. Na afloop van de wedstrijd bleef het daardoor rondom het stadion vrij rustig. Al leen plunderde op het station een groep Feyenoord-supporters nog een snóepkiosk. Tijdens rellen rond FC Twente- Ajax heeft de politie zondag tien arrestaties verricht. Het gaat om negen Twentenaren en één sup porter van de Amsterdamse club. Zij zijn aangehouden wegens openlijke geweldpleging. Een nog onbekend aantal van hen moet dinsdag al voor de rechter ver schijnen. De Mobiele Eenheid voerde diverse charges uit toen supporters van beide clubs mas saal met elkaar op de vuist gingen en met stenen gooiden. Jaap Stam kopt de eerste treffer van PSV in. foto anp Wenen (dpa) - De tennisfederatie ITF heeft Thomas Muster een boete van 10.000 mark opgelegd. De Oostenrijker moet dat bedrag betalen voor zijn wangedrag tijdens de Davis Cup tegen en in Brazilië. Muster verliet tijdens het dubbel de baan in Sao Paulo. Hij voelde zich bedreigd door het publiek. Bij het verlaten van de baan stak hij zijn middelvinger op naar de toeschouwers. Voor dat obscene gebaar en zijn vertrek werd Muster, nummer drie van de wereld, door de ITF be straft. De Oostenrijkse bond gaat in beroep tegen de straf. Het heeft ook pro test aangetekend tegen de uitslag van de wedstrijd, die door de ITF op 4-1 voor Brazilië werd bepaald. Door die nederlaag degradeerde Oos tenrijk uit de wereldgroep. De kampioen van de competi tiestart, PSV, liet gisteravond in Nieuw Galgenwaard de kans lig gen om Feyenoord op de rang lijst te passeren. PSV dankte het ene punt (2-2) bij FC Utrecht aan een opleving van Luc Nilis. De aanvaller schoot de partijen twintig minuten voor tijd met een striemend schot in een pas send evenwicht. Trainer Dick Advocaat kon na afloop van het duel voor de vijf de maal op rij de loftrompet in de hoes laten, want sinds de reis naar het verre Batumi weet PSV nog maar nauwelijks te overtui gen. De remise in Georgië werd ge volgd door een nederlaag bij De Graafschap, een gelijkspel tegen Vitesse en een moeizame over winning in de herkansing tegen Batumi. Alleen op de tweede helft van het duel met Vitesse keek Advocaat met tevredenheid terug. Gisteren kreeg PSV pas na de rust een voortdurend veldover- wicht, maar de vorm en creativi teit ontbraken. FC Utrecht, dat voor de eigen, superfanatieke aanhang nog geen wedstrijd won en in het bekertoernooi zelfs ver loor van de reserves van Sparta en de amateurs van SC Fe- ijenoord, sleepte het punt daar door nog simpel over de finish. „Als we zo verder blijven spelen en zo gemakkelijk doelpunten blijven weggeven, kunnen we onze titelaspiraties straks defi nitief opbergen," zuchtte Advo caat, die vooral onder de indruk was gekomen van de overle- vingsdrift van de Utrecht-spe lers. „Hun instelling was perfect. Wij hebben meer kwaliteit in de ploeg, maar dat voordeel valt pas uit te buiten als je evenveel inzet toont als de tegenpartij." Invloed De schijn van een gemakkelijke avond hing voor PSV slechts vijftig seconden in de lucht. Na een saaie openingsfase kopte Jaap Stam in de negentiende mi nuut raak na een corner van Wim Jonk, maar op het spel van de Eindhovense. ploeg had het eer ste wapenfeit geen positieve in vloed. .Met de eerste de beste te genzet had Utrecht meteen suc ces. Hans Visser legde de bal uit een vrije trap op de borst van Jo hn van Loen, waarna Michael Mols al even hard moest lachen om de vrijheid die hij in het hart van de PSV-defensie kreeg. Tien minuten voor rust leverde een fout van Arthur Numan de thuis ploeg de bijna ongekende weelde van een voorsprong op. Van Loen snoepte de back de bal af en rondde alleen voor Ronald Waterreus op maat af. Na rust passeerde FC Utrecht nog maar mondjesmaat de mid denlijn, maar ook in die fase werd duidelijk dat PSV op zoek is naar de juiste vorm. Een over wicht van 45 minuten leverde namelijk nauwelijks kansen op. FC UTRECHT - PSV 2-2 (2-1). 19. Stam 0-1, 20. Mols 1-1, 34. Van Loen 2-1, 69. Nilis 2-2. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 10.000. Gele kaart: Nascimento, Robbemond, De Jong (FC Utrecht), Stam, Cocu, Jonk (PSV). FC UTRECHT: Ponk; Nascimento, Polvliet, Van der Net en Asmus; De Jong, Robbemond (87. Boussatta), Witschge en Visser (84. Van de Brink); Van Loen (61. Hofstede) en Mols. PSV: Waterreus; Vampeta, Valckx, Stam en Numan; Vink (30. Zenden), Jonk, Degryse en Cocu; Nilis en Eij kelkamp (52. Marcelo).

de Stem | 1996 | | pagina 13