DE STEM PER O l\l E E TAPIJTCENTRUM NEDERLAND ervaren stoffeerders leerling-stoffeerders TAPIJTCENTRUM NEDERLAND 5/ Pa lie* voc Medewerker Bedrijfszaken m/v HOOFD PRODUKTIE M/V LIBERTEL Libertel verlaagt de gesprekskosten van mobiel bellen substantieel. EMMA Dienst Maatschappelijke en Culturele Zaken VEILIGHEIDSSCHOENEN buitendienstmedewerker schadecorrespondent m/v m/v DE STEM ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1996 8 j rïfl S1] DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND ^IdeSTEM gemeente Eindhoven Eindhoven, de grootste stad van Zuid-Nederland, mag zich rekenen tot Europa's belangrijkste centra van technologie en industrie. Internationaal georiënteerd als zij is, biedt de gemeente een hoog voorzieningenniveau en een grote diversiteit aan activiteiten op het gebied van onder andere onder wijs, cultuur, sport en gezond heidszorg. Meer dan een half miljoen mensen uit de directe omgeving zijn op Eindhoven aangewezen als het gaat om stedelijke diensten. Samen met de bijna 200.000 inwo ners maken zij van de stad het eco nomische hart van de regio. Het scheppen van een klimaat waarin al deze mensen goed kunnen wonen, werken en/of recreëren, is het doel waar het beleid van de gemeente zich op richt. Als één van de grootste werkgevers in de regio kent de gemeente een veelheid aan functies en uitste kende mogelijkheden tot zelfont plooiing. Werken bij de gemeente Eindhoven betekent deel uitmaken van een klantgerichte organisatie, die midden in de samenleving staat. De dienst Maatschappelijke en Culturele Zaken heeft tot doel de voorbereiding en uitvoering van het gemeentelijk beleid op de terreinen van welzijn, onderwijs, sport en recreatie en cultuur. Hiertoe behoren eveneens een vijftal gemeentelijke sportinstellingen. Ten behoeve van voornoemde uitvoeringsorganisatie functioneert binnen de dienst een Unit Controlling bestaande uit de afdelingen Administratie, Informatie, Bedrijfszaken, Interne Controle en Algemene Zaken. De Unit Controlling is ook belast met de uitvoering van haar taakvelden voor het Van Abbemuseum. De afdeling Bedrijfszaken is verantwoordelijk voor het begrotingsbeheer, bedrijfseconomische advisering en de zorg voor het bevorderen van bedrijfseconomisch handelen binnen de dienst. De afdeling Bedrijfszaken bestaat uit 4 medewerk(st)ers. Binnen de afdeling Bedrijfszaken kan geplaatst worden een: Functie inhoud De zorg voor een adequaat begrotingsbeheer en het doen omvormen van de inputbegroting naar produktbegroting; het doen analyseren, interpreteren en beoordelen van de bedrijfsinformatie en over de resultaten signaleren en adviseren; gevraagd en ongevraagd adviseren over bedrijfs economische eri financiële aspecten die een relatie hebben met de taakvelden van de dienst Maatschappelijke en Culturele Zaken en het Van Abbemuseum. Salaris Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring tot en met 6.240, bruto per maand (CAR-schaal 1-8-1996). Functie eisen Wij denken aan kandidaten met een vakgerichte HBO-opleiding (HEAO-BE) die analytisch zijn in gesteld en flexibel van aard zijn; zij moeten in staat zijn goede contacten te kunnen leggen en te onderhouden; in verband met de diversiteit van taken en de noodzaak tot onderlinge vervangbaarheid binnen de afdeling dienen kandidaten een ruime ervaring te hebben in het vakgebied; een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Medewerkers van de afdeling zullen bij de selectieprocedure worden betrokken. Inlichtingen Nadere informatie over de functie kan worden verkregen bij het hoofd van de afdeling, de heer J. van de Ven, tel. (040-) 238 28 15. De gemeente Eindhoven streeft naar een afspiegeling van de plaatselijke bevolking in de samenstelling van het ambtenarenapparaat. Met name vrouwen, leden van etnische minderheden en gehandicapten, die voldoen aan de gestelde functie-eisen, worden verzocht te solliciteren. In beginsel is kinderopvang beschikbaar. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van deze oproep te richten aan het hoofd van de afdeling Personeel en Organisatie, de heer J. Siepe, postbus 2358,5600 CJ Eindhoven, onder vermelding van vacature nr. 144 (in de rechterbovenhoek van de brief). Binnen vier weken na sluiting van de inzendtermijn kunnen de sollicitanten nader bericht verwachten. Bellen per seconde, betalen per seconde. Dat klinkt logisch. En dat is het voortaan ook. Althans, bij Libertel. fïT7^5|Bfc Want Libertel doorbreekt als eerste het minuten- systeem' brengt uitsluitend nog de werkelijke gesprekskosten in rekening. Een voorbeeld: belt u nu (vanuit het Libertel-net) 38 seconden, dan betaalt u het 60 seconden-tarief. Bij Libertel betaalt u in het vervolg 38 seconden. Niet meer en niet min der. Afhankelijk van uw belgedrag kan dat een fikse bespa ring opleveren (zie rekenvoorbeelden). Zo maakt Libertel mobiel bellen opnieuw een stuk bereikbaarder. lederee V tjf Het effect van per seconde betalen. Rekenvoorbeelden. Iemand met 'n Libertel Piek Dal abonnement is maandagochtend om half negen nog niet helemaal wakker en belt een fout nummer. Het gesprek duurt daarom slechts 7 seconden. Kostenbesparing: 76%. Een zakenman met 'n Libertel Zakelijk abonnement heeft succesvolle bespreking achter de rug en belt om negen uur 's avonds precies 3 minuten en 5 seconden heel enthousiast met zijn partner. Kostenbesparing: 22%. n bereikbaar, bereikbaar voor ie i Het seconden-systeem van Libertel treedt in werking op 1 oktober 1996 en geldt voor alle abonnementen, zowel bestaande als nieuwe. De introductie valt samen met een min stens zo belangrijke mijlpaal. Per oktober is het hoogwaardige Libertel® GSM net werk operationeel in het hele land. Oftewel: u kunt door heel Nederland mobiel bellen en gebeld worden (en bovendien nu al in 44 landen). Kortom, redenen genoeg om uzelf niet langer 't gemak van mobiel bellen met Libertel te ontzeggen. Geen minuut. Beter gezegd: geen seconde. Bel voor informatie gratis 06 05 60. dereen EMMA is een toonaangevende onderneming in de ontwikkeling en produktie van veiligheidsschoenen. Verkoop van ons breed bijdetijds assortiment produkten vindt plaats in West-Europa met het zwaartepunt in Nederland. EMMA stelt hoge eisen aan marktgerichte bedrijfsvoering. In 1995 werd het ISO 9001-certificaat behaald. Het aantal medewerkers bedraagt 160, waarvan het merendeel te werk is gesteld via de Wet Sociale Werkvoorziening (WSW). Sinds 1 mei 1996 maakt EMMA deel uit van LICOM N.V., waarin alle SW-bedrijven uit de regio Oostelijk- Zuid-ümburg gebundeld zijn (aantal werknemers circa 5.000). Voor EMMA zijn wij op zoek naar een Als hoofd Produktie geeft U direct leiding aan de werkmeesters van de produktie-afdelingen met 110 medewerkers en aan de chef Technische Dienst met 5 medewerkers. U ressorteert rechtstreeks onder de Directeur en bent verantwoordelijk voor de realisatie van de produktie- doelstellingen, zowel kwantitatief als kwalitatief. Deze produktiedoelstellingen brengt U in evenwichtige relatie met de sociale doelstelling, waarbij tevens aspecten op het gebied van Arbo en Milieu van groot belang zijn. Als lid van het Management Team bent U rechtstreeks betrokken bij de beleidsvorming van EMMA. I Uw profiel: technische kennis op minimaal HBO-niveau, door opleiding en/of ervaring; leidinggevende ervaring bij voorkeur aan schoenproduktie-afdelingen; kennis en ervaring op het gebied van produktieplanning, logistiek, kwaliteit en kostenbeheersing; uitstekende leidinggevende capaciteiten; veranderingsgezinde en verbetergerichte instelling. Wij bieden: een veelzijdige, zelfstandige en verantwoordelijke functie; een aan de functie gerelateerd salaris conform CAO LICOM N.V.; uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. U bent bereid in de buurt van Brunssum te gaan wonen. Voor meer informatie kunt U terecht bij de heer A. Vossebeld, Directeur, tel.nr. 045-5235601. Uw sollicitatie dient U binnen 14 dagen te sturen naar: EMMA, t.a.v. de heer P. Dorssers, Hoofd P O, Horizonstraat 57, 6446 SC BRUNSSUM. Vitae Verzekeringen, voorheen Nouveau Métier, werft en selecteert personeel m/v voor de verzekeringsbranche. Schadecorrespondenten, acceptanten, pensioenadviseurs en branchespecialisten die een stap in hun carrière willen maken, helpen wij discreet en efficiënt aan een passende baan. Naast een vast dienstverband bieden wij ook moge lijkheden om op tijdelijke basis aan de slag te gaan. Momenteel zijn wij op zoek naar kandidaten m/v voor de volgende functies: voor een middelgroot assurantiekantoor. U adviseert bestaande en nieuwe relaties over schade- en levens- assurantiemedewerker binnendienst voor een gerenommeerd assurantiekantoor met diverse vestigingen in de regio. Tot uw taken pakket behoren o.a. polisopmaak en acceptatie van schadeverzekeringen. U bent klantgericht en hebt een flexibele instelling. Opl. MBO, aange vuld met min. Assurantie B. Relevante werkerva ring is een pré. Lft. 18-36 jaar. voor een middelgroot assurantiekantoor. U be oordeelt zelfstandig claims en wikkelt ze af. Opl, MEAO en Assurantie B. Relevante werkervaring is vereist. Lft. 16-36 jaar. verzekeringen d.m.v. persoonlijke gesprekken. Zelfstan dige baan met goede doorgroeimogelijkheden. Opl. HBO niveau met min. Assurantie B. Vitae Verzekeringen Interesse in deze of andere banen in de da firiji Grote Berg 18c, 5611 KK Eindhoven ringsbranche, bel dan Ko Andriessen, 040-2466177. Schrijven kan natuurlijk ook. Werving Selectie Uitzenden Projecten Vitae Verzekeringen is een onderdeel van de Vitae Groep en heeft vestigingen in Amsterdam. Eindhoven, Rotterdam en Utrecht W vraagt voor spoedig indiensttreding voor de standplaatsen Tilburg en Breda Leeftijd tot 28 jaar De kandidaten moeten het vak van tapijtstoffeerder beheersen. Daarbij is een grote mate van servicegerichtheid een vereiste. Bezit van rijbewijs B is gewenst. Leeftijd 18-23 jaar Voor deze interessante buitendienstfunctie zoeken wij kandidaten die bij voorkeur rijbewijs B hebben en bereid zijn om zich in een team van gemotiveerde medewerkers het stoffeerdersvak eigen te maken. Enige ervaring strekt tot aanbeveling. Tapijtcentrum Nederland is een groeiende en dynamische vloerbedekkingspecialist, met 15 vestigingen in Nederland. Het werken in teamverband is essentieel. Van de gegadigden voor bovengenoemde functies wordt daarom verwacht dat zij zich goed kunnen inpassen in een team van gemotiveerde medewerkers. Tapijtcentrum Nederland biedt een goed salaris dat in overeenstemming is met functie, opleiding en ervaring. Indien u voor een van de functies belangstelling hebt, kunt u telefonisch contact opnemen met de heer M. van Doorn, tel. 0499-373223 of schrijven naar Tapijtcentrum Nederland, personeelsafdeling voor Tilburg: Ringbaan-Oost 134, 5013 CE Tilburg, voor Breda: Haagweg 245, 4812 XD Breda. Apeldoorn, Arnhem (2x), Best, Breda, Ede, Eindhoven (3x), Geldrop, Son, Tilburg, Uden, Veghel, Wijchen Heel België huilde to de lijken van An en werden gevonden. D< der van An, Paul Mai chal, stond echter scl baar onbewogen de i nationale pers te woc en klaagde de verant woordelijke autoritei aan. Een gesprek ove zijn gevoelens. Door Pascale Thewissen Op eerste kerstdag vori overleed zijn vader. Pau chal stond aan het fornu: zijn moeder huilend beid zouden komen eten, die ave dacht dat ze wilde vrager wat eerder konden komer heldere stem die dertig ai geregen minuten verslag gedaan van een wanhopi; stokt. Paul Marchal - 43 jaar, h der en leraar - heet een kikker te zijn. Hij is nooit roerd om voor de camera schijnen en nooit verleg een aardige of gepeperd spraak. Deze grauwe heri 'tige ochtend lijkt het hei veel anders te vergaan. Vl( hij zijn verhaal; over de ve ning van zijn zeventier dochter An, het klungelig tie-onderzoek en de gruv ontdekking, bijna vier wek leden van haar stoffelijk schot in een vervallen lo Jumet, een voorstad va Waalse Charleroi. Geen tijd Marchals blik verraadt emotie. „Ik heb geleerd or gevoelens aan de kant te ven. Ik had er het afgelop geen tijd voor. Maar dat vi zeggen dat ik geen gevoel zal hij later met verheven zeggen. De dood van zijn vader he oan al uitvoerig besproki tranen zijn bedwongen. Gr der Marchal overleed op kerstdag. In de kerk, tijdi mis. Over de doodsoorza; staat voor Paul Marchal ge kele twijfel. De opa van Ai aan een gebroken hart. f oagen na de begrafenis Paul de agenda van zijn kinds de verdwijning van geen dag voorbij gega mj niet had afgesloten m schrijven van de woorden van An'. Ans opa miste zijn kleind verschrikkelijk. Maar he driet van zijn vader ontgin Marchal. Hij had het te dn moment van de dag werd slorpt door de zoektocht rijn oudste dochter. n Marchal verdween nacht van 22 op 23 augusti samen met haar twee jaar vriendin Eefje Lambrecl ™as voor het eerst zonde ouders op vakantie. An amen met zes vrienden "neelclub, na moeizame ms thuis. Paul wilde ha; aten gaan. Maar An's ?e«y. zei: Kom op, ze enttien". Uiteindelijk gin verstag. Maar vóór het

de Stem | 1996 | | pagina 6