ken Ooms voor de politierechter Hill naar Arrows Bugno solliciteert naar derde wereldtitel Feyenoord en PSV tevreden met loting :oek naar euke baanj. Van de Goor beste Europese volleyballer UITSLAGEN standen :esvolle. Naar aanleiding van aangiftes van Van der Lee, De Kok en Gouw i destem SPORT B2 mm hnische functies horecafuncties ;da - De 'affaire Peter Ooms' krijgt een vervolg voor de politierechter in Breda. De door vier voormalige pupillen van seksuele intimidatie betichtte ex-judocoach Peter Ooms (49) uit Hilvarenbeek is gisteren gedagvaard door het openbaar ministerie. Herkenbaar Afscheid van Jannes van der Wal Batumi-spelers betrapt bij winkeldiefstal 'Een gouden medaille is 25 keer mooier dan eretitel' Koeman mag even terug naar Barcelona (Espanyol): 'Leuke bijkomstigheid' sportnieuws KORT Eijkelkamp in Oranje Opmars Muntz in European Open Ook Thomas krabbelt terug PAARDENSPORT VOETBAL TENNIS SPORTPRIJSVRAGEN 11111 ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1996 fletacheren van r ervaring in de [rijven, industriële 3 opdrachtgever is ductie van in uit- che, organisatori- eft u leiding aan 1 de nuts-sector. U heeft, stressbesten- deme computerpro- uitgenodigd te een korte brief en Vacaturenummer tel. 038.4530891. '-GROEP; de markt- oduceert hoogwaardig "e vervolgens door deze de toekomst heeft Assenburg n van alle medewerkers één langrijk instrument om deze gement-verantwoordelijkheid irloedrijke functie met een lig werkgebied, waarin u ote mate van zelfstandigheid r en uitvoering kunt geven t personeelsmanagement. rg is een financieel gezonde aeming en hecht grote waarde menselijke factor binnen de roering. De cultuur is zeer sel, lijnen zijn kort, de onder- Dllegialiteit is sterk en de luele betrokkenheid bij het resultaat groot, en secundaire voorwaarden esse voor deze functie maakt u door een brief met c.v. o.v.v. 3.964283 te sturen naar Urval B.V., Boschdijk 60, Eindhoven. ürijf in Chaam zijn wij op zoek naar teur elektro-techniek/beveiliging. it is van een rijbewijs. Bij voorkeur rlater. formatie: Start Breda, Ingrid Hufken, 980. rijf dat brandbeveiliging verkoopt dt zijn wij op zoek naar een monteur LTS-metaal niveau en/of loodgie- U gaat leidingen aanleggen en re- nderhoud uitvoeren bij bedrijven, m baan met kans op vast dienstver- formatie: Start Breda, Paul Willems, 980. nisch tekenaar inieursbureau in Breda zijn wij op n tekenaar op MTS-niveau met mi- ar werkervaring. Kennis van Micro- must. formatie: Start Breda, Kim Kraak- >-5200980. uwerkers/studenten restaurants en cateringbedrijven tk naar horecamedewerkers met bediening. Zwart/wit kleding ge' formatie: Start Breda, Dymph I.: 076-5200980. wovia (anp) - Gianni Bugno [t vrijdag zijn aspiraties r de WK wielrennen on derstreept- De Italiaan won in esovia de twintigste etappe de Ronde van Spanje. Bondscoach Alfredo Martini kon J ritzege als een openlijke solli- itatie naar een beschermde posi tie uitleggen. Alex Zülle, die vol lende maand in Lugano voor ei- en publiek rijdt, zag zijn leiding I algemeen klassement van de Vuelta niet in gevaar komen. «tifflo, tweevoudig wereldkam- oioen, 'verloor woensdag in Zara- Lza in de sprint van de Rus Ko- Ljev. Twee dagen later maakte de Italiaanse routinier geen ge- ujni van zijn voornaamste moti vate aan de Ronde van Spanje deel te nemen, hij bereidt zich voor op het wereldkampioen schap. De zege in Segovia, waar hij met zeven seconden voor sprong op Tony Rominger finish te, droeg Bugno als een hoffelijke gast op aan het Spaanse volk in het algemeen en Miguel Indurain in het bijzonder. Indurain, de man van de streek, maakte don derdag bekend niet in Lugano te starten. Twintigste etappe, Avila-Segovia: 1. Bugno (Ita) 209,5 km in 5.14.03 (40,025 km/u), 2. Rominger (Zwi) 0.07, 3. Apollonio (Ita) 0.08, 4. Hun- dertmark (Dui), 5. Dufaux (Zwi), 6. Zülle (Zwi), 7. Julich (VSt), 8. Rebel- lin (Spa), 9. Faustini (Ita) 0.11, 10. Pistore (Ita), 11. Bobrik (Rus), 12. Es- cartin (Spa), 13. Peron (Ita), 14. Gia- netti (Zwi), 15. Jimenez (Spa), 105. Den Bakker 25.38, 106. Hoffman, 107. Blijlevens, 108. Cordes. Algemeen klassement: 1. Zülle 92.44.29, 2. Dufaux 4.22, 3. Pistore 7.13, 4. Totsehnig (Oos) 8.37, 5. Ro minger 8.42, 6. Faustini 9.12, 7. Re- bellin 9.42, 8. Peron 12.28, 9. Julich 12.47, 10. Jimenez 15.23, 11. Escar- tin, 12. Serrano (Spa) 15.29, 13. Gia- netti 17.25, 14. Clavero (Spa) 18.17, 15. Nardello (Ita) 20.43, 41. Den Bak ker 1.09.14, 77. Hoffman 2.30.56, 96. Blijlevens 2.51.34, 108. Cordes 3.01.57. Zes neo-amateurs en zes vrouwen nemen in de week van 9 tot en met 13 oktober namens Nederland deel aan de wereldkampioenschappen wielrennen in het Zwitserse Lugano. De bondscoaches Hoekstra (vrouwen) en Snoe- ijink (amateurs) hebben vrij dag hun definitieve selecties bekend gemaakt. Gerrie Kne- temann, bondscoach van de beroepsrenners, maakt vol gende week maandag na de Vuelta zijn selectie bekend. De selecties zijn: vrouwen, weg: Yvonne Brunen, Meike de Bruijn, Debby Mansveld, Angela Hillenga, Edith Klep en Sandra Rombouts, tijdrijden: Willeke van de Weide en Meike de Bruijn. Neo-amateurs: Niels Barsingerhorn, Bram de Groot, Michel Cerneus, Peter Vries, Miqüel van Kessel en Remco van de Ven. Bart Brentjens is opgenomen in de nationale selectie veldrijden voor het aanstaande cyclo-sei- zoen. De olympisch kampioen cross country maakt deel uit van een groep van acht elite-renners, on der wie wereldkampioen Adrie van der Poel. Zeven renners riep bondscoach Martin van Dijk op bij de neo-amateurs, zes bij de ju nioren. Voor de elite-renners staan dit jaar negen wedstrijden om de Su- perprestige-trofee op het pro gramma. Voor de wereldbeker, met ingang van dit seizoen Grand Prix-wedstrijden genoemd, zes races. De selecties, elite: Adrie van der Poel, Bart Brentjens, Richard Groe nendaal, Wim de Vos, Marcel Gerrit sen, Bram de Groot, Erik Boezewin- kel en Marcel Scheffer. Neo-amateurs: Camiel van den Bergh, Bram Schmitz, Pascal van Bussel, Raymond Lubberman, Maar ten Nijland, Richard Coehorst en Gretienus Gommers. Junioren: Freek de Jong, Mathieu van den Brand, Roel van Houtum, Dennis Kools, Wilant van Gils en Henne van Zan ten. De Nederlander Lucien de Louw heeft vrijdag het eerste deel van de derde etappe van de GP Teil in Zwitserland gewon nen. De 27-jarige renner uit de Foreldorado-Gollf-ploeg van Frits Schür was na een rit over 103 kilometer in Rotkreuz de snelste van een groep van zeven, die anderhalve minuut voor sprong had op het peloton. tfan onze verslaggever iwagen voor gemotiveerd personeel. Het feit dat Ooms moet verschij- jen voor de politierechter bete kent dat hij maximaal een half jaar gevangenisstraf kan krijgen, inzijn geval voor 'het plegen van ontuchtige handelingen'. Zou sprake zijn van ernstiger verden kingen, dan zou Ooms' zaak voor de meervoudige kamer zijn ge bracht, die zwaarder kan straf- :n, De zaak dient over enkele Het onderzoek van justitie naar de zaak Ooms heeft bijna zes maanden geduurd. Op 22 februa- i ri van dit jaar beschuldigden de oka's Irene de Kok, Monique van der Lee en Anita Staps hun voormalige trainer-coach in het televisie-sportprogramma 'Ba rend en Van Dorp' van aanran- g en sexuele intimidatie. Verjaard De Kok en Van der Lee deden twee maanden later aangifte, om- t het hen irriteerde dat Ooms bleef ontkennen. Staps ging niet zover, omdat snel bleek dat haar situatie al was verjaard. Ruim een maand na De Kok en Van der Lee, die ooit onder leiding van Ooms wereldtitels veroverden, stapte ook de 26-jarige Monique Gouw, een oud-Nederlands jeugdkampioene, naar de politie. Zij zei dat haar ogen werden geo pend door de onthullingen van het eerder genoemde trio op televisie. Gouw, ten tijde van haar 'relatie' met Ooms 18 jaar; „Toen ik hoor de en las wat er allemaal gebeurd was met Monique van der Lee en Irene de Kok, gingen ook bij mij de ogen open. Wat zij vertelden was heel herkenbaar. Pas op dat moment begreep ik dat wat Peter Groningen - Meer dan twee honderd mensen hebben vrij dagmiddag de crematie van Jannes van der Wal in Gronin gen bijgewoond. Onder hen de grootmeesters Ton Sijbrands, Harm Wiersma, Rob Clerc, Hans Jansen en Alexander Bal- jakin uit Wit-Rusland. Van der Wal overleed dinsdag na een kort ziekbed. Ook voorzitter Wouter van Beek van de inter nationale damfederatie FIJD en het voltallige bestuur van de dambond. Bondsvoorzitter Schotanus prees de verdien sten die Van der Wal voor de damsport had. „Zijn geschrif ten, boeken en prachtige par tijen hebben een grote bijdrage geleverd aan de damsport." Ooms met mij gedaan had ook niet normaal was. Voor die tijd wist ik niet, dat hij bij mij en veel anderen, dingen deed die niet hoorden." Aanhouding Justitie volgde aanvankelijk de ontwikkelingen van de 'zaak Ooms' nauwgezet, maar zonder aangiftes kon niet tot actie wor den overgegaan. Kort nadat De Kok en Van der Lee in april van dit jaar naar de politie in Tilburg waren gestapt, werd Ooms aan gehouden. Hij bracht bijna vier dagen in een politiecel door en werd uitgebreid verhoord. Gisteren kwam het tot afronding van de eerste fase, waarin Ooms door de tuchtcommissie van de Judo Bond Nederland zijn licen tie als coach is ontnomen. Verder mag hij tot mei 1998 ook geen ju doka's meer trainen. Ooms had zijn functie als directeur van zijn sportschool in Tilburg al eerder neergelegd. Hij is daarin opgevolgd door zijn echtgenote Paula. Eindhoven - Drie spelers van de Georgische voetbalclub Dinamo Batumi zijn in de Eindhovense Bijenkorf op heterdaad betrapt bij het stelen van twee portemon nees. Ze bleken ook bij andere winkels diefstallen te hebben gepleegd. In een tas zat gestolen (sport)kle- ding. De drie hebben per persoon een boete van duizend gulden betaald. De diefstal vond woensdagmid dag rond half een plaats. Volgens een woordvoerder van de Bijen korf hadden de Georgiërs de aan dacht van het beveiligingsperso neel al op zich gevestigd. Sinds hun aankomst op dinsdag (don derdag moest in het Europacup 2-tournooi een wedstrijd tegen PSV gespeeld worden) was de groep al nadrukkelijk aanwezig in winkels in de Eindhovense binnenstad. Of de leiding van de club dicipli- naire acties tegen de spelers on derneemt is niet bekend. Volgens een woordvoerder van de politie is de boete door Batumi zelf be taald. Bij de Bijenkorf heeft men het eigenlijk wel te doen met de betrapte winkeldieven. „Het is toch ook triest. Die men sen hebben gewoon niks. En dus waren hun ogen iets groter dan hun portemonnee", aldus de woordvoerder. Van de Goor relativeert zijn uitverkiezing. 'Als je tiende wordt op de Olympische Spelen, word je nooit Europees volleyballer'. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Bas van de Goor werd gisteren uitverkoren tot beste volleyballer van Europa. Een complete verrassing voor de mid- denaanvaller van het Nederlandse team en Las Daytona Modena. Half december wordt hij gehuldigd in Wenen. Door Dorien Baaijens Modena - Een complete verras sing was het gistermorgen voor Bas van de Goor. Ineens kwa men er allemaal felicitatie faxen richting Modena en ook het antwoordapparaat van zijn telefoon stond niet stil. Bij het lezen en horen van alle bood schappen kwam de volleybalin ternational erachter dat hij was uitgeroepen tot de 'Beste Euro pese volleyballer van het jaar'. „Een complete verrassing ja. Ik kwam net thuis van een training toen al die felicitaties er lagen", meldt Van de Goor (25) vanuit Modena. „Ik vind het hartstikke leuk, het is toch een stukje er kenning. Maar dat geldt ook voor het team waarin je speelt. Hoe goed of slecht dat is. En of dat nu Modena is of Oranje maakt niet uit. Als je tiende wordt op de Olympische Spelen, word je nooit Europees volley baller," zegt Van de Goor die met zijn broer Mike bij de Itali aanse topclub Las Daytona Mo dena speelt. Met Modena won Bas van de Goor onder meer het scudetto (Italiaanse landskampioen schap), de Italiaanse beker, de Europa Cup II en de Europese Supercup. Met Oranje veroverde de middenman de World League in Rotterdam en het olympisch goud in Atlanta. Beide keren door in een enerverende finale over vijf sets aartsvijand en de Europees en wereldkampioen Italië te verslaan. Ereprijzen Van de Goor verzamelde in de afgelopen anderhalf jaar al di verse ereprijzen. In Atlanta werd de 2.09 lange middenaan valler van Oranje gekozen tot de beste aanvaller van het olym pisch toernooi. En eerder werd de in Oss geboren volleyballer uitgeroepen tot beste aanvaller van de wereld. Tweemaal werd hij al uitverkoren tot beste vol leyballer in de Nederlandse competitie. Van de Goor wordt er echter niet warm of koud van. „Het is leuk, een kroon op je werk, maar meer ook niet. Een gouden medaille op de Spelen vind ik nog altijd 25 keer mooier dan een eretitel." Wel streelt het Van de Goor dat hij op de Amerikaanse televisie tijdens de Olympische Spelen in Atlanta steeds de 'Michael Jor dan van het volleybal' werd ge noemd. „Ik heb dat zelf niet ge hoord, maar zoiets is wel aardig om te horen," zegt de internatio nal die helemaal gek is van NBA-basketbal. „Ik heb wel op tv een interview gezien met Jor dan waarin hij zei dat hij na basketbal volleybal de mooiste sport vond." Morgen begint voor Van der Goor een nieuw zwaar seizoen in de Italiaanse serie-A met een thuiswedstrijd tegen Bologna. Van onze verslaggever «otterdam - Ronald Koeman ®ag half oktober weer even terug naar Barcelona, waar «ij zes jaar lang woonde en voetbalde. In de tweede ronde van het UEFA-Cuptoernooi (15 en 29 oktober) is Feye- aoord namelijk gekoppeld aan Espanyol, de tweede club van de Catalaanse stad achter GE Barcelona, de oude club van Koeman. »Een leuke bijkomstigheid," aoemt de libero het feit dat hij Barcelona beroepsmatig weer sens aan mag doen. „Boven wen," vervolgde hij, „denk ik dat eze loting twee leuke wedstrij den op kan leveren." goeman rekent er niet op dat hij et luid gejuich ontvangen zal orden in het Sarria-stadion, at 41.500 toeschouwers kan emergen. „Tenslotte kwam ik R voor de grote concurrent. r. Club Deportiu Espanyol de Barcelona - opgericht in 1900, oit landskampioen, wel twee- aai bekerwinnaar - staat mo- enteel vrij laag genoteerd in de Primera Division. Na vier wed strijden neemt de tweede club uit Barcelona de dertiende plaats in met vier punten. In de eerste ron de van het UEFA-Cuptoernooi hadden de Spanjaarden de grootste moeite met Apoel Nico sia, de club van ex-Feyenoorder Jozsef Kiprich. Na 2-2 op Cyprus werd het in Barcelona slechts 1- 0. Kiprich speelde overigens van wege een blessure beide keren niet mee. In vergelijking met vorig seizoen is Espanyol weinig veranderd. „Doelman Toni is gebleven, en de laatste linie is ook ongewijzigd," weet Koeman. De Roemeen Ra- ducioiu (West Ham United) en Urzaiz (Bilbao) verlieten de ploeg, evenals trainer Antonio Camacho, die opgevolgd is door zijn voormalige assistent José Carcelen. Nieuw zijn de Franse aanvaller Quedec (Nantes) en middenvelder Pralija (Hajduk Split). „Het is een heel degelijke, collec tief sterke ploeg. Dat ze nu zo laag staan, zegt me niet veel, ze hebben gewoon een zware sei zoenstart gehad," merkt Ronald Koeman op. Aanvaller Jordi Lardin is de eni ge Spaanse international. Toni won in 1992 de olympische titel in eigen land. Het team telt verder twee Joego slavische middenvelders (Bog- danovic, Brnovic) en één Argen tijnse verdediger: Pochettino, be rucht om zijn keiharde speelwij ze. Zowel Koeman als zijn trainer Arie Haan is blij met het feit dat Feyenoord eerst uit speelt. „Onder mijn leiding zijn we in de Europa Cup drie keer uit begon nen, tegen Everton, Borussia Mö- nchengaldbach en CSKA. Alle drie keer bekerden we verder. Tegen Rapid Wien moesten we eerst thuis en werden meteen uit geschakeld," klinkt het bijgelo vig uit de mond van Haan, die Espanyol aanstaande woensdag in de competitiewedstrijd tegen Real Madrid gaat bespieden. „Een uitstekende gelegenheid om de ware kracht van Espanyol te zien. Ook Ronald Koeman is dus blij met eerst een heenwedstrijd. „Het wordt heel anders dan te gen CSKA, dat het vooral van zijn uitwedstrijden moet hebben. Espanyol zet doorgaans juist in eigen huis goede uitslagen neer. Het is dus zaak om te beginnen met een goed resultaat in Barce lona. Al zijn we er dan nog niet, want ze hebben de beschikking over een paar kleine, handige spitsen die zich lekker voelen als ze kunnen counteren. In het rijke Europa Cupverleden ontmoetten Feyenoord en Espa nyol elkaar een keer eerder, ook in de UEFA-Cup. Dat was in het seizoen 1976/'77 in de derde ron de. Uit won Feyenoord toen met 1-0 (doelpunt Nico Jansen), thuis met 2-0 (Willy Kreuz en Nico Jansen). Dick Advocaat noemde vrijdag in een eerste reactie de paring aan het Noorse SK Brann Bergen een goede loting. „Het had slech ter gekund," zei de coach van PSV. „We moeten echter niet overdrijven. Zwakke ploegen be staan niet meer in de Europa Cup. Kijk maar naar AEK Larn- aca. De Cyprioten hielden don derdag Barcelona ook op 0-0." De technische staf weet weinig van de komende tegenstander in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars. „Alleen dat ze donderdag Cercle Brugge met 4-0 hebben verslagen," zei de Hagenaar. „We zijn dus gewaar schuwd. Het is voor PSV belang rijk te overwinteren in de Europa Cup. Vooral om de jongere spe lers ervaring te laten opdoen." Probleempje voor PSV is dat drie dagen na het EC-duel de compe- Eindhoven - René Eijkelkamp keert in principe terug in het Ne derlands elftal, dat volgende week zaterdag in Wales de eerste kwalificatie-wedstrijd voor de wereldtitelstrijd speelt. PSV legt de routinier niets in de weg, hoewel coach Advocaat vreest voor overbelasting van de blessure-gevoelige spits. Donderdagnacht, na PSV - Batumi, had de trainer van de Eind hovense club overleg met bondscoach Hiddink. Eijkelkamp speelde een jaar geleden, thuis tegen Wit-Rusland, voor het laast in Oranje. Advocaat heeft Hiddink wel verzocht de PSV'ers reeds zaterdagavond, onmiddellijk na de wedstrijd, terug te sturen. De rest van het gezelschap vliegt pas in de loop van de zondag naar Schiphol. Waarschijnlijk roept Hiddink naast Eijkelkamp nog vier PSV'ers op. Het gaat daarbij om Numan, Cocu, Stam en Jonk. Eijkelkamp komt in beeld wegens de absentie van drie centrale aanvallers. Bergkamp, Mulder en Kluivert zijn allen geblesseerd. De selectie komt dinsdagavond laat bijeen. Woensdag volgen en kele trainingen in de omgeving van Noordwijk, de verzamel plaats. Donderdag reist het gezelschap naar Cardiff. De KNVB heeft Partick Vervoort (RKC) en Rini van Roon (Tel star) beiden voor een competitieduel geschorst naar aanleiding van ontvangen rode en gele kaarten. Na een dienstverband van amper drie maanden vertrekt aan valler Mariano Bombarda bij FC Metz. Dat heeft voorzitter Moli- nari bekendgemaakt. „Hij mag, hij wil en hij moet weg", zei hij. Molinari verklaarde dat de 24-jarige oud-aanvaller van FC Gro ningen niet wegens een gebrek aan technische kwaliteit moet vertrekken. „Hij gaat weg omdat hij zich onvoldoende heeft aan gepast aan onze speelwijze en aan zijn ploeggenoten", stelde de voorzitter. Frank Stapleton heeft ontslag genomen als trainer/coach van de New England Revolution in de Amerikaanse Major Soccer League (MSL). De Ierse oud-international, die in 1988 van Man chester United naar Ajax verhuisde, nam zijn besluit vijf dagen nadat zijn elftal er niet in geslaagd was zich te kwalificeren voor de playoffs. Mark Wright heeft in het Europa-cupduel met het Finse MyPa-47 een breuk in het jukbeen opgelopen. De verdediger van Liverpool viel in de 19e minuut uit, nadat hij hard in botsing was gekomen met het hoofd van de Finse aanvaller John Allen. Daar bij werd het botstuk onder het oog ingedeukt. Wright is vrijdag geopereerd. De Engelse international zal ongeveer zes weken zijn uitgeschakeld. Twee Roemeense voetbaltrainers hebben toegegeven spelers van de tegenpartij te hebben omgekocht. Dat bericht de Roem eense krant Evenimentel Zilei gisteren. Het gaat om de trainers Irimeseu van Universitatea Craiova en Bondrea van Dinamo Boekarest. De twee verklaarden voor de speciale fraudecommissie van de Roemeense bond dat zij in het verleden geregeld spelers van el kaar omgekocht hadden. „Twee jaar geleden," zei Bondrea, „zei Irimeseu tegen mij dat hij meer spelers van mij had omgekocht dan ik van hem." Irimeseu gaf die weergave van het gesprek toe. Dublin - Golfer Rolf Muntz heeft op de tweede dag van het Eu ropean Open een opvallende progressie geboekt. De Nederlander voltooide in Dublin zijn ronde in 68 slagen, vier onder par. Hij klom van de gedeelde zeventigste naar de vijftiende plaats. Muntz heeft na 36 holes een achterstand van vijf slagen op twee leiders, de Italiaan Costantino Rocca en de Engelsman Jim Payne. Den Haag - Annamarie Thomas blijft toch bij de kernploeg. De Friezin zal een contract voor één jaar tekenen bij de KNSB. In het jaar van de Olympische Spelen in 1998 in Nagano heeft de wereldkampioene op de 1000 en 1500 meter de vrijheid voor een ander alternatief te kiezen. „Aanvankelijk zou ik voor twee jaar tekenen," zei Thomas. „Maar ik was eigenlijk helemaal niet tevreden met die termijn. De KNSB heeft in die twee jaar wel de vrijheid om mij uit de kernploeg te zetten, maar ik zelf kan niet weg." Gisterochtend werd de beoogde verbintenis na overleg tussen de KNSB en haar zaakwaarnemer Patrick Wouters alsnog gehal veerd. „Hoewel ik waarschijnlijk toch wel bij de bond blijf, kan ik nu in het interessante olympische jaar alle kanten uit." Thomas reist dinsdag met de kernploeg voor een trainingskamp naar Inzeil. De Nederlands kampioene sprint en allround hoopt zich eindelijk alleen met het schaatsen bezig te kunnen gaan houden. „Ik heb de afgelopen weken zoveel vergaderd. Er is er weieens een training bij .in geschoten. Ideaal is deze voorberei ding absoluut niet. Ik blij dat het allemaal achter de rug is." Achselschwang (Dui). Military. Stand na dressuur: 1. Neumann (Noo) Leonard 34,8 punten, 2. Funnell (GBr) Rainbow Magic 37,4, 3. Blocker (Dui) Linos 37,4,4. Seidel (Dui) Morning Glory 40,8, 5. Thomsen (Dui) Ozon 41,2. Basel. Mannen, 1,7 miljoen gul den. Kwartfinales: Dreekmann (Dui) - Korda (Tsj) 7-6 6-4, Kafelnikov (Rus/3) - Goellner (Dui) 5-7 6-4 6- 2, Novak (Tsj) - Delaitre (Fra) 4-6 7-5 6-2, Sampras (VSt/1) - Till- ström (Zwe) 6-3 6-4. Halve finales: Dreekmann - No- vak, Sampras - Kafelnikov. Palermo. Mannen, 560.000 gulden. Kwartfinales: Van Herck (Bel) - Arazi (Mar) 6-4 6-4, Martelli (Ita) - Burillo (Spa/8) 6-3 6-2, Voinea (Roe) - Corretja (Spa/5) 6-4 6-2. Eerste divisie: FC ZWOLLE - EX CELSIOR 3-1 (1-0). 7. Kromheer 1-0, 50. Van Tuinen 2-0, 55. Krom heer 3-0, 76. Van Bremen 3-1. Scheidsrechter: Koopman. Toe schouwers: 2850. Gele kaart: Fat- touchi, Sol (Excelsior). Bijzonder heid: doelman Timmer (FC Zwol le) stopte in 90e minuut strafschop van Polak. WK Voetbal. Kwalificatietoernooi Azië, groep 10: Sri Lanka - Filipij- nen 3-0 (1-0), Qatar - India 6-0 (3- 0). Qatar winnaar met drie zeges en door naar de volgende ronde. Toto 39 A: le prijs: 11 winnaar die elk f. 522,10 ontvangen. 2e prijs: 222 winnaars die elk f. 17,20 ont vangen. 3e prijs: 1403 winnaars die elk f. 6,80 ontvangen. (onder voorbehoud) titiewestrijd tegen Feyenoord op het programma staat. Daarom heeft Advocaat nu al besloten di rect na de uitwedstrijd op 17 ok tober meteen naar Nederland te rug te vliegen. In principe gaat één van Advocaats assistenten aanstaand weekeinde Brann bekijken. LOTING TWEEDE RONDE UEFA-beker (15 en 29 oktober): Es panyol (Spa) - Feyenoord, Dynamo Tiflis (Geo) - Boavista (Por), Legia Warschau (Pol) - Besiktas (Tur), Sla- via Praag (Tsj) - Valencia (Spa), Hamburger SV (Dui) - Spartak Mos kou (Rus), Vitoria Guimaraes (Por) - Anderlecht (Bel), AS Roma (Ita) - Karlsruher SC (Dui), Helsingborg (Zwe) - Neuchatel Xamax (Zwi), Club Brugge (Bel) - National Boeka rest (Roe), Borussia Mönchenglad- bach (Dui) - AS Monaco (Fra), Inter Milan (Ita) - Casino Graz (Oos), Ab erdeen (Sch) - Bröndby IF (Den), FC Metz (Fra) - Sporting Lissabon (Por), Ferencvaros (Hon) - Newcast le United (Eng), Schalke '04 (Dui) - Trabzonspor (Tur), Lazio Roma (Ita) - Tenerife (Spa). Europacup II (17 en 31 oktober): SK Brann (Noo) - PSV (Ned), Olimpija Ljubljana (Slv) - AEK Athene (Gri), FC Barcelona (Spa) - Rode Ster Bel grado (Joe), Galatasaray (Tur) - Pa ris SG (Fra), Fiorentina (Ita) - Sparta Praag (Tsj), FC Sion (Zwi) - Liverpool (Eng), Nimes (Fra) - AIK Solna (Zwe), Benfica (Por) - Loko- motiv Moskou (Rus). Londen - Damon Hill rijdt het volgende Formule 1-seizoen voor het team van TWR Arrows (Footwork-Arrows-Hart). De Schot Tim Walkinshaw, de directeur van de Britse stal, maakte dat vrijdag bekend. Mo menteel is Jos Verstappen de eer ste rijder van Arrows. De Lim burger is dit seizoen nog- niet erg succesvol geweest. Zijn Brazili aanse collega Ricardo Rosset evenmin. „Het hoeft geen betoog dat ik op getogen ben over Hills besluit voor Arrows te kiezen. Dat ge tuigt van vertrouwen in de moge lijkheden van ons team, want Damon had een aantal aantrek kelijke aanbiedingen liggen," zei Walkinshaw. De bazen van Williams-Renault wilden het contract met Hill, de belangrijkste gegadigde voor de wereldtitel, niet verlengen. Op 13 oktober vindt in Suzuka de laat ste race van het seizoen plaats. Voor Jos Verstappen kwam het nieuws niet als een donderslag bij heldere hemel. De 24-jarige Nederlander was op de hoogte dat Walkinshaw sinds donder dag in gesprek was met Hill. Hij voorziet ook geen negatieve ge volgen voor zijn positie. Vanuit Estoril liet hij weten vrijdag nog een gesprek te hebben gehad met de teamdirectie. „Het was een positief gesprek. Maar er is nog niets getekend. De komst van Hill behoeft nog niet te betekenen dat voor mij geen plaats meer is. Ik weet echter nog niet waar ik volgend jaar rijd. Ik kan echt niets vertellen, omdat ik het zelf ook nog niet weet." Al een maand lang schermen Verstappen en zijn zaakwaarne mer met aanbiedingen en/of ge sprekken met andere teams. On der meer Jordan, dat vorige week Ralf Schumacher contracteerde. Ook het nieuwe Formule I-team van Jacky Stewart is genoemd. Sauber en Ligier, sinds ruim een maand in handen van de Italiaan Flavio Briatore, die ook team manager is van Benetton, pas seerden de revue. Bij de laatste renstal debuteerde Verstappen in 1994 naast de Duitser Michael Schumacher in de Formule I.

de Stem | 1996 | | pagina 15