Schalke '04 moeiteloos verder 4Xriatl nieuw inblaz Jannes van der Wal, meer grillig dan geniaal 'Roda laat eigen mensen in kou staan Ton van G wint Strar Alex Zülle kwetsbaar in laatste berg-etappe Elftal Grasshoppers vergelijkbaar met Ajax Oud-renner Ampler beschuldigt Telekom van dopinggebruik Zware nederlaag voor driebander Jaspers Roda JC kan returnwedstrijd in eerste ronde UEFA Cup niet spannend maken Vlissinger Arje DE STEM SPORT Fles kan Roda geld gaan kosten SPORTNIEUWS kort DE STEM ZAALVOETBAL 11111 WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1996 fj' Door Henk Mees Als dammer was de gisteren aan leukemie overleden Jan nes van der Wal slechts spo radisch geniaal; net genoeg om een keer wereldkampioen te worden (in 1982). Kleurrijk was hij vooral door zijn gril lige escapades. Wie ooit tegenover Jannes van der Wal zat, in de kroeg of aan het dambord, vergeet die ont moeting nooit. De gisteren op 39-jarige leeftijd aan leukemie overleden voormalig wereld kampioen dammen was kleur rijk in velerlei opzicht. Dertien jaar geleden kreeg het interview met de wereldkampi oen van 1982 na enkele uren een vervolg in het caié. Daar volgden de correcties. „Doorhaling van de kampioen," stipte hij dan aan. Terug in huis kroop Van der Wal achter de piano en begon-ie 'Für Elise' te spelen. Door de deurbel liet hij zich niet storen, de schriftelijke sommatie van de politie ging ongelezen opzij. Enkele dagen later kwam het be richt naar buiten dat de 26-jari- ge wereldkampioen dammen J. van der W. een nacht in het poli tiebureau van Groningen had moeten doorbrengen. Hij werd ervan verdacht een verkoopster in een snoepwinkeltje onzedelijk te hebben betast. Opnieuw moest Nederland gniffelen om de escapades van Jannes van der Wal. Met onstuimige en grillige ge dragingen heeft Van der Wal door de jaren heen altijd meer naam gemaakt dan met zijn soms geniale spel op het dam bord. Hij tartte het geduld van Mies Bouwman, zoals het tv-pu- bliek dat nooit had meegemaakt. Hij baarde opzien door zich in de trein te verslapen, door tegen stander Rob Clerc tegen het hoofd te tikken, door foto's waarop hij, de kersverse wereld kampioen, graaide naar de bor sten van een nachtclubdanseres in Brazilië. Zo bleef Jannes van der Wal tot aan zijn dood een bekende Ne derlander. „Over Jannes van der Wal mag iederéén flauwe grap pen maken. Dat mag. Dat is ge woon mijn functie in deze maat schappij," merkte hij vorig jaar nog op. Als dammer speelde Van der Wal toen al geen rol van be tekenis meer. Aan zijn verras sende wereldtitel in 1982 voegde hij vijf nationale kampioen schappen toe. Genoeg, vond Van der Wal, enkele jaren geleden. Hij was de starre spelregels beu, verfoeide het grote aantal remi ses en legde zich op schaken toe. Als schaker reikte Van der Wal nooit zo ver als aan het dam bord. Met gebundelde kwaliteit in beide sporten realiseerde hij drie maanden geleden wel zijn laatste wapenfeit. In een simul taan tegen 39 schakers en 46 dammers kwam Van der Wal tot een score van 93 procent. Een wereldrecord voor het Guinness Book of Records. Kort daarna openbaarde zich leukemie. Behandeling bood Jannes van der Wal. foto anp geen soelaas meer. Gisteren overleed hij thuis in Groningen. Door Henri van der Steen Kerkrade - Nee, uitverkocht zou het tegen Schalke 04 waarschijnlijk niet raken, vermoedde Roda JC zelf ook al. Er kwamen uiteindelijk achtduizend liefhebbers opda gen. Dat was (sic!) iets meer dan onlangs thuis tegen Vole- ndam. Met het resultaat (2-2) was naderhand iedereen wel content: niet verloren! Vooraf had Roda-coach Huub Stevens dan wel beweerd dat zijn ploeg nog dertig procent kans had op kwalificatie voor de twee de ronde, maar dat was natuur lijk kletskoek. In theorie had Ro da misschien anderhalf procent kans de 0-3 van twee weken gele den goed te maken. Stevens had het lef zelfs na afloop staande te houden dat er een goeie kans op kwalificatie was gebleken. „Ja, zelfs toen het 0-1 stond, zag ik het nog zitten," blufte de Lim burger luid als altijd. „Tja," nu anceerde Marco van Hoogdalem even later, „Stevens is er eentje die nog in kwalificatie gelooft als je een minuut voor tijd met 2-1 achter staat." Natuurlijk was er heel ver weg dat opwindende gevoel van een mogelijke sensatie. Heel erg ver- (Cerkrade (anp) - In verband met duizenden 'loslopende' suppor ters van Schalke '04 nam Roda JC, in samenwerking met de overheid, uitgebreide veilig heidsmaatregelen. Ze waren zo uitgebreid dat er niet veel kon ge beuren. Roda JC rekende niet op excessen ftet de eigen aanhangers. Zij ge dragen zich doorgaans braaf en hebben een goede reputatie. Toch Wacht de uitgeschakelde Lim burgse club een sanctie van de UEFA voor een op het veld ge- Worpen glazen fles. De wijnfles belandde op het speelveld en kon nooit uit de vakken achter het doel met Duitse fans zijn geko men. De voetbalunie deelt voor vuurwerk en het gooien van ge vaarlijke voorwerpen zonder uit sondering boetes van tienduizen den gulden uit. De politie heeft gisteren in totaal zeventien arrestaties verricht. Voor de aftrap hield de politie een Nederlander (agressief ge drag) en enkele Duitse supporters aan die betrokken waren bij een Vechtpartij. Later werden tien Duitsers opgepakt wegens het aanrichten van vernielingen in de trein op weg naar huis. schrikkelijk ver weg. Je weet ook maar nooit, in het Europa-Cup voetbal wordt zelfs wel eens een 4-0 nederlaag goedgemaakt. Dat zat er gisteren natuurlijk niet in voor Roda, al was het maar om dat de tegenstander uit Duitsland kwam. Duitse ploegen verliezen nog weieens op kwaliteit, maar slechts zelden op instelling. Kwa liteit had Schalke in de return te gen Roda ook niet nodig, ander half uur bij de les blijven was ge noeg. Het scoreverloop droeg ook niet bij aan het laten oplopen van de bloeddruk: 0-1, 1-1, 1-2, 2-2 op een kwartier van het einde. Ei genlijk was er geen moment ge weest dat Roda de hoop op ont snapping leven in had kunnen blazen, hoe fanatiek het trainers duo Stevens-Achterberg aan de kant ook te keer ging. Assistent Achterberg maakte het zo bont dat hij door scheidsrech ter Puhl naar de tribunes werd verwezen. In wanhoop spreidde Achterberg de armen, hier be greep hij werkelijk niks van. Ste vens protesteerde vervolgens bij een cameraman die de afgang van zijn assistent volgde, waarna een handlanger/komiek het filmen verder verhinderde door voor de lens te gaan staan. Humor in Limburg! Naderhand vertelde Stevens dat er sprake was geweest van een misverstand. „Ik riep iets naar de scheidsrechter, dat er twee elftal len aan het spelen waren, niet een. Eddie heeft helemaal niks geroepen." Sandor Puhl, de beste scheidsrechter ter wereld volgens de ranglijsten, wenste dat niet te bevestigen. Poedelnaakt, nog nat van een douche, lachte de Hon gaar maar wat. „Te veel mekke ren. Wat hij heeft gezegd zet ik in mijn rapport. Maar ach, het was niks, deze dingen gebeuren elke wedstrijd." Een schande is de uitschakeling natuurlijk niet, het schijnt dat Roda ook pas net op weg is naar volwassenheid. Geldschieter Nol Hendriks heeft zelfs al een Euro pese topper in spe in zijn selectie gezien, eentje die gistermiddag overigens op de bank zat. „Maar die Schops wordt echt Europese klasse, let maar op," gnuifde De ritzege ging naar zijn ploegge noot Oliverio Rincon. De Colom biaan ging er op de laatste klim naar de finish in Ampriu op meer dan 2000 meter hoogte alleen vandoor. Hij won sinds de ge boorte van zijn zoon zestien maanden geleden geen rit meer en droeg de overwinning later op aan zijn eerstgeborene. De demarrage van Rincon was tactisch correct. Hij dwong de Zwitser Dufaux, derde in het klassement, tot actie, maar het was Zülle die kraakte en afhaak te. „Ik dacht te ontploffen," aldus de Zwitser die na afloop van zijn fiets geholpen moest worden en zuurstof kreeg toegediend. „Ik kfeeg geen adem meer en mijn benen blokkeerden." Terwijl Dufaux met Jalabert, die de belangen van Zülle verdedig de, de achtervolging op Rincon inzette, dook uit de achtergrond Tony Rominger op. Hij nam Zülle op sleeptouw. „Gelukkig pikte Tony mij op," aldus een dankbare •Zülle. „Ik heb veel aan Tony te dahken. Het moeilijkste is nu wel achter de rug," zei hij vijf minu ten na zijn finish. Rominger, kansloos door vele mi- t Roda-doelman Ruud Hesp (links) troost zijn ploeggenoot Gerrie Senden, die treurt omdat het UEFA Cup-avontuur voorbij is. Hendriks. Europese klasse was er gistermiddag nergens op het veld te bekennen, niet bij Roda JC tenminste. En de spanning bleef dus ook al achterwege. Na een kwartier was het al afgelopen, toen Roelofsen te kort terugkopte op Hesp en Max (met de hand?) tussenbeide kwam. Wagner scoorde, 0-1. Roda maakte die achterstand wel goed, door een poeier van Vurens, maar kwam na rust opnieuw achter, via een door Johan de Koek geleide counter, afgerond door Wilmots. De tragiek van een nieuwe neder laag bleef Roda bespaard door een goal van Sibon. RODA JC - SCHALKE '04 2-2 (1-1). 15. Wagner 0-1, 26. Vurens 1-1, 73. Wilmots 1-2, 75. Sibon 2-2. Scheids rechter: Puhl (Hon). Toeschouwers: 7500. Gele kaart: Roelofsen, Sibon (Roda JC), Linke, De Koek (Schalke '04). Eerste wedstrijd 0-3, Schalke '04 naar tweede ronde. Ampriu (anp) - Gele-truidrager Alex Zülle vertoonde gisteren tekenen van kwetsbaarheid in de zeventiende etappe van de Ronde van Span je. De 28-jarige Zwitser maakte in de laatste berg-etappe door de Py reneeën een zware inzinking door. Door hand- en spandiensten van zijn landgenoot Tony Rominger verloor Zülle slechts luttele seconden. Door Marcel de Veen Kerkrade - De Roda JC-fan trekt een sip gezicht terwijl hij om zich heen kijkt. Een kwartier voor begin van het duel is de onoverdekte tribu ne nog niet voor een kwart gevuld. Dat doet pijn. Te meer omdat precies tegen over hem het vak met de 2400 Schalke-supporters bijna uit zijn voegen barst. „Misschien komen onze eigen mensen pas vlak voor de wed strijd," zegt hij. IJdele hoop. De west-ring van het stadion Kaal heide blijft voor het grootste ge deelte leeg. De overdekte staan- tribune vertoont ook lege plek ken. Het aantal toeschouwers kwam gisteren niet boven de achtduizend, de penningmeester in Kerkrade zit met ruim drie duizend onverkochte kaartjes in zijn maag. „Dat krijg je als je om twee uur !s middags gaat spelen. Het be stuur van Roda kiest voor het miljoen van de televisierechten en laat de eigen mensen in de kou staan," knottert Frans Quaedflieg uit Kerkrade, die een snipperdag heeft genomen om zijn favorieten aan het werk te kunnen zien. „Ben je gek," rea geert zijn buurman. „Dat tijd stip heeft er niks mee te maken. Er blijven zoveel mensen weg omdat ze een kaartje te duur vinden of omdat ze er na die 3-0 niet meer in geloven. Alleen ech te supporters, zoals jij en ik, steunen hun club door dik en dun." Wiel Heusschen uit Heerlen, die vijftig gulden neer heeft geteld voor zijn overdekte zitplaats, vindt dat de Kerkraadse club een slechte beurt heeft gemaakt door zo vroeg op de middag te spelen. „Het is toch dieptreurig dat bij een Europa Cup-wedstrijd het stadion niet bomvol zit. Trouwe fans, die er toch ook voor ge zorgd hebben dat hun club zo ver komt, kunnen niet komen omdat ze moeten werken. Het bestuur had de Roda-aanhang vandaag in het vak voor de fans van de bezoekende club moeten duwen. Dan had de rest van de kaartjes naar Schalke kunnen gaan. Was er nog meer geld bin nengekomen." John Heftier uit Heerlen lijkt het na 45 minuten voor gezien te houden. De man, al 26 jaar trouw aan de club is, beent met grote passen richting uitgang. Een wedstrijdhelft in de busi- ness-ruimte heeft zijn tol geëist. „Mijn baas, die Roda sponsort, kon vandaag niet komen en ik mocht zijn kaart hebben. Dat was dus ééns maar nooit meer, ik ga lekker tussen mijn vrien den op de staantribune staan. Wat een blaaskaken in die busi- ness-ruimte. Die zitten meer over hun haar te praten dan dat ze naar het voetbal kijken." nuten verlies in de derde etappe, bracht Zülle terug bij Jalabert en Dufaux. Op de laatste col verloor Jalabert definitief de Ronde van Spanje. De Fransman, titelverde diger en tweede op iets meer dan een minuut van Zülle, was de sterkste renner in de Vuelta, maar het ploegbelang ging voor. Maarten den Bakker verloor ter rein in de uitlopers van de Pyre neeën. Hij kwam als zestigste over de streep met bijna tien mi nuten achterstand. In het klasse ment duikelde hij naar de 31e plaats. UITSLAGEN Ronde van Spanje. Zeventiende etappe, Sabananigo- Ampriu: 1. Rincon (Col) 165,7 km in 4.11.54. 2. Jalabert (Fra) 0.37, 3. Du faux (Zwi), 4. Rominger (Zwi) 0.38,5. Pistore (Ita) 0.40, 6. Totsching (Oos), 7. Zülle (Zwi) 0.42 8. Jimenez (Spa), 9. Serrano (Spa), 10. Escartin (Spa), 60. Den Bakker 9.47, 95. Cordes 22.35,104. Blijlevens, 117. Hoffman. Algemeen klassement: 1. Zülle 76.44.55, 2. Jalabert 1.19, 3. Dufaux 5.17, 4. Pistore 7.12, 5. Totsching 8.34, 6. Rominger 8.51, 7. Faustini (Ita) 9.09, 8. Rebellin (Spa) 9.42, 9. Mauri (Spa) 10.32, 10. Julich (Ita) 12.47, 31. Den Bakker 27.37, 80. Hof fman 1.33.26,101. Blijlevens 1.54.04, 112. Cordes 2.04.27. Door Jaap van Essen Egmond/Amsterdam - „Na tuurlijk weten wij dat Ajax momenteel problemen heeft. Maar we weten ook dat Ajax desondanks een heel sterk team heeft. Ze hebben niet voor niets gewonnen in Auxerre." Christian Gross, trainer van Grasshoppers acht Ajax nog steeds favoriet voor de eerste plaats in poule A van de Cham pions League. Dat zijn elftal en kele weken geleden voor dé ver rassing zorgde door de 3-0-zege op Glasgow Rangers doet daar volgens hem helemaal niets aan af. „Die zege is alleen wel goed geweest voor het zelfvertrouwen van de ploeg. In de nationale competitie doen we het tenslotte niet zo goed met maar één zege in de laatste vijf wedstrijden," al dus Gross. Louis van Gaal constateerde naar aanleiding van de drie spionage- reizen die Ajax ondernam al dat Grasshoppers ten opzichte van een jaar geleden een vergelijk baar elftal is. In de beide poule wedstrijden won Ajax destijds thuis met 3-0 (treffers Kluivert 2 en Finidi George) en speelde in Zürich slechts op het nippertje gelijk: 0-0. Tegentreffers incasseerde Ajax dus niet. Grasshoppers had vorig seizoen in de Champions League toch al moeite het net te vinden. Dat lukte alleen uit tegen Feren- cvaros (3-3). Meer dan twee pun ten haalde Grasshoppers in de vorige editie van de CL dan ook niet. Niet zo vreemd dus dat trainer Christian Gross vooral sleutelde aan zijn voorhoede. Zo mochten achtereenvolgens Eric Viscaal en Ali Ibrahim vertrekken naar De Graafschap. Ook middenvelder Ramon Vega werd verkocht (voor 4 miljoen) aan Cagliari. Als hun belangrijkste vervangers werden Kubilay Türkyilmaz en Viorel Moldovan aangetrokken. Türkyilmaz, de door PSV begeer de Turkse immigrantenzoon is 52-voudig Zwitsers internatio nal. Moldovan, vorig seizoen met 19 treffers namens Xamax Neu- chatel nog Zwitsers topscorer, kwam tien maal uit voor het na tionale Roemeens elftal. Het lijkt erop dat Gross verstan dig heeft ingekocht. Grasshop pers bereikte de Champions Lea gue door in de kwalificatie-ronde tweemaal van Slavia Praag te winnen, met de totale doelcijfers van 6 tegen 0. In de eerste poule wedstrijd van groep A zorgden de Zwitsers voor een daverende ver rassing. Glasgow Rangers werd met 3-0 geklopt dankzij doelpun ten van Yakin en Türkyilmaz (2). Diezelfde Türkyilmaz wordt nu begeerd door PSV. Christian Gross maakt zich nog niet zo druk om de Eindhovense belang stelling. „Waarom ook. Ten eer ste kan ik me de belangstelling van allerlei clubs best voorstel len, want het is gewoon een ge weldige spits. Maar het is ook een spits met een doorlopend con tract. Dus we raken echt niet in paniek van al die scouts." Gross kan vandaag een beroep doen op vrijwel al zijn spelers. Alleen Subiat, de Nigeriaan Ab- dullahi en de Zwitserse record international Alain Geiger ont- Kopenhagen (dpa) - De Deense televisie zendt vanavond documentaire uit onder de naam 'Etappe van de dood'. Das" beticht oud-renner Uwe Ampler de Duitse Telekom-pl0M systematische bloeddoping in de jaren voor 1994. 6 gisteren in de krant 'Ekstra I det' dat hij van het middel h» gehoord, maar dat hij het non en te nimmer zal gebruiken heeft trouwens een Italjaa lijfarts. De Deen Brian Holm uit de Telekom-formatie, veel de tv-uitzending de vloer aan Ampler. Hij noemt hem een k genaar en idioot. De Deense makers beroe^,,™ ook op anonieme Nederland bronnen die verklaren dat EPO de beginjaren 1988 tot 199; j leven kostte aan vijftien rennet De tweede kroongetuige is (j, Raab (34), net als Ampler uit DDR-school. Hij haalt on koeien uit de sloot en meldt d de volledige PDM-ploeg vanJ: Gisbers, waarvan hij lid was f dens de Tour in 1991 aanheti fuus ging. De ploeg trok ziek de tijds compleet terug uit de Toi omdat het toegediende legiti(1 middel Intralipid bedorven w® In de uitzending zijn twee docu menten te zien waarmee de 31-ja- rige Duitser in hoger beroep te gen Telekom-ploegleider Go- defroot en arts Mertens, beiden Belgen, wil bewijzen dat hem zonder zijn medeweten het ver boden middel EPO is toegediend. Een eerdere rechtzaak van Amp ler tegen Telekom verloor hij in 1995. Godefroot liet gisteren in een reactie weten sterk te overwegen Ampler wegens smaad voor de rechter te slepen. „De door Amp ler geuite beschuldigingen mis sen elke grond. Advocaten bestu deren de uitlatingen," zei de EPÖ staat voor erythropoletine, een kunstmatig preparaat dat het aantal rode bloedlichaampjes verhoogt. Bij ondeskundige dose ring kan het middel dodelijk zijn. EPO staat op de dopinglijst van het IOC. Bjarne Riis verklaarde foto anp RODA JC: Hesp; Senden, Roelofsen en Van Haaren (75. Luijpers); Ooyer, Van der Luer (77. Obdam), Van Hoogdalem, Vurens en Van der Hey- den (34. Martens); Van Houdt en Si bon. SCHALKE '04: Lehmann; Latal, De Koek, Thon (74. Weidemann), Linke en Buskens; Nemec, Mülier en Ander- brügge (46. Dooley); Max en Wagner (46. Wilmots). Martin van Steen weg bij TVM Dongen - Martin van Steen moet omzien naar een TVM-ploegleider Cees Priem biedt de 26-jarige profwielrênner uit Dongen geen nieuw contract aan. „Via via heb ik begrepen dat een gebrek aan progressie de reden is," aldus Van Steen. Naast Van Steen, die drieëneenhalf jaar voor TVM reed, dankt Priem ook Raymond Thebes, Jim van der Laer en Vladimir Poel- nikov af. De Dongenaar gaat ervan uit dat hij ook volgend jaar profwiel- renner is. „Concrete contacten heb ik echter nog niet. Het lietst blijf ik Nederland fietsen. Desnoods ga ik voor een kleine Bel gische ploeg rijden. In de kermiskoersen heb ik een goede naait opgebouwd, dus in België moet ik in ieder geval onderdak kunnen vinden." Tennisster Kimiko Date stopt Tokyo - De Japanse tennisspeelster Kimiko Date zet aan het eind van dit jaar een punt achter haar wedstrijdloopbaan. Op een pen- conferentie verklaarde ze gisteren dat ze aan haar top zit. „Ik kan niet meer bereiken dan dat ik tot nu toe heb gedaan." Date, die zaterdag haar 26e verjaardag viert, bezet momenteel de zevende plaats op de wereldranglijst. In november 1995 bereikte ze haar hoogste klassering ooit: vierde. Ze begon haar profloop baan in 1988 en won zeven toernooien. Peter Graf niet vrij Karlsruhe - Peter Graf moet in de gevangenis blijven. Dat heeft het Hooggerechtshof van Karlsruhe gisteren beslist. De vadervan de tennisster Steffi Graf staat momenteel bij de regionale recht bank van Mannheim terecht op verdenking van grootscheepse be lastingfraude. Op 12 september stemde de rechter in Mannheim toe in de vrijla ting van Graf en zijn voormalige financiële adviseur Joachim Eckardt, die eveneens wordt aangeklaagd. De openbare aankla ger tekende daar echter bezwaar tegen aan omdat hij bang was dat Graf naar het buitenland zou vluchten. De kwestie werd ver volgens voorgelegd aan het Hooggerechtshof in Karlsruhe. Graf bevindt zich al sedert 2 augustus 1995 in hechtenis, Eckardt werd 27 september van het vorig jaar ingesloten. Verdedigerprol. Franz Salditt was niet erg te spreken over het besluit zijn cliënt ia de gevangenis te houden. „Dit is een ernstige situatie," zei hij. Krajicek hervat training Papendal - Richard Krajicek hervat vandaag de training. Sport arts Vergouwen op Papendal verklaarde hem gisteren genei» De Wimbledon-kampioen zal volgende week deelnemen aan het toernooi van Singapore. Krajicek viel vrijdag op de eerste dag van de Davis Cup-wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland (4-1) uit met een blessure aan de rechter knie. De meniscus zat op slot en de aanhechtingspees aan de knie schijf was geïrriteerd. Hij kwam niet meer in actie, Sjeng Schal ken verving hem. Alberda selecteert achttien volleyballers Zeist - Bondscoach Alberda heeft achttien volleyballers geselec teerd voor de World Super Challenge van 19 tot 24 november ia Osaka en Tokyo. Aan het toernooi nemen de eerste drie van het olympisch toernooi en de beste drie van Azië deel. Dat zijn Neder land, Italië en Joegoslavië plus Japan, China en Zuid-Korea. Alberda nam alle gouden spelers in zijn selectie op. Kort voor het vertrek naar Japan zal hij de groep terugbrengen naar twaalf spe- Iers. De selectie bestaat uit: Latuhihin (Zonhoven), Denkers, Postal® Nummerdor, Broere (Dynamo), Held (Olympiakos), Rodenburg (Ho®- laere), Görtzen (Montichiari), Schuil, Van Es (Maaseik), Zoodsma.B» gé, Grabert (Moerser SC), Zwerver (Treviso), Bas van de Goor, Mixer8" de Goor (Modena), Van der Meulen (Brescia), Van der Horst (Dachau). breken. De laatste treedt van avond op als assistent-trainer. De eigenlijke assistent, de afgelopen zomer eigenlijk gestopte Marcel Koller, fungeert namelijk tijde lijk weer als wisselspeler. Bij Ajax ziet het er naar uit dat Babangida en Bogarde beiden in zetbaar zijn. Bogarde moet van ochtend nog een laatste test on dergaan. Kan de back spelen (desnoods met een pijnstiller), dan verdwijnt Arnold Scholten naar de bank, en schuift Frank de Boer van de linkervleugel weer naar het centrum. Van Gaal haalde gisteren overi gens Mario Melchiot en Rody Turpijn bij de selectie van veer tien spelers die maandag al naar Egmond aan zee reisde. Menno Willems kan eventueel ook nog opgeroepen worden. Vermoedelijke opstellingen: AJAX: Van der Sar; Santos, Blind, F. de Boer, Bogarde; Juan, Litmanen, Musampa; Babangida, R. de Boer, Overmars. GRASSHOPPERS: Zuberbühler; Gamperle, Haas, Gren, Thüler; Lom- bardo, Esposito, Yakin, Vogel; Mol dovan, Türkyilmaz. Rotterdam (anp) - Dick Jaspers heeft gisteren de tweede rond van de Grand Prix driebanden in Rotterdam niet overleefd. Willebrorder, tweede geplaatst achter de Zweed BlomdahU® een zware nederlaag tegen Raymond Burgman, 0-3 (6-13 5-f 12-15). Vooral het moyenne van Jaspers was ongekend» voor de nummer één van Nederland: 0,589. Met Jaspers verdween ook de Belg Raymond Ceulemans, derde geplaatst, uit het toernooi. De biljartkeizer verloor van zijn landgenoot Eddy Merkcx met 3-1 (15-6 8-15 8-15 13-15). Ooster- houter Ad Broeders verloor in de tweede ronde met 3-0 van de Turk Semi Sayginer. De Wille brorder Christ van der Smissen kon het niet bolwerken tegen Za- netti en verloor met 3-1. Tot de laatste acht behoren twee Nederlanders: Zundertenaar Louis Havermans en Raymond Burgman. UITSLAGEN Rotterdam. Grand Prix driebanden (BWA). Eerste ronde: Caudron (Belg) - Koorevaar (Ned) 3-2 (15-8 15-8 13- 15 6-15 15-2, moyennes 1,488/1,142), Habraken (Ned) - Havermans (Ned) 2-3 (15-9 10-15 15-11 8-15 10-15, 1,000/1,120), Verkijk (Ned) - Weijen- burg (Ned) 3-1 (15-10 14-15 15-5 15- 13, 0,983/0,728), Sayginer (Tur) - Breur (Ned) 3-1 (11-15 15-10 15-6 15-10, 1,217/0,911), Arnouts (Ned) - Broeders (Ned) 1-3 (15-11 13-15 14- 15 6-15, 0,800/0,918), Vari (Ned) - Van der Smissen («wd (8-15 12-15 15-11 W;®], Burgman (Ned) - VanUum^ (15-7 15-10 15-13, 1.36 /0, Kleine (Ned) - Chun Lee (VS 15 8-15 13-15, 0,590/1,000), WK (Bel) - Kühi (Dui) 2-3 (15-8, 15, 15-6, 12-15, 1.176/1' fill huis (Ned) - Carlsen (Den)j, 15-7 12-15 12-15, 0,978/1*7 tistansky (Oos) - KomoG (12-15 15-1 15-6 8-1? 1,382/0,913), Merckx (Bel (Fra) 3-0 (15-6 15-» 1,363/0,774). ,m) Tweede ronde: Blomdahl ,,r Caudron (Bel) 3-2 (15-9 11-15 15-1/1,452-1,146), Ha«2li - Verkijk 3-1 (15-6 14"iLdMs) 9/1,134-0,823), Tur)- Bro», (15-10 15-4 15-9/1,285-0,69Wj(|j netti (Ita) - Van der ®1?jf4O4.0,ülU 3 14-15 15-13 16-6/.: cujl' Burgman - Jaspers 3-0 (15-° 12/1,125-0,589), Lee (VM yfl (Dui) 3-2 (4-15 15-1015-»» 4/1,538-1,447), Carlsen Mjjll tistansky (Oos) 3-0 (15-1 (jjj 9/1,285-0,969), Merckx(BW j mans (Bel) 3-1 (6-15 15-8 13/1,342-1,189). m(jah! Indeling kwartfinales, B Havermans, Sayginer - Burgman - Lee, Carlsen - „an onze sportmedewerker Axel - I» de reglonale zaal" Joetbalcompetitie heeft Went- Iier/Pauwels in de derby te- „en GTI met 6-5 gewonnen en revancheerde zich daarmee Lr de nederlaag die het vo- le Week leed. Gemeente Ter- Lzen won eveneens. Met 4-5 werd IZV verslagen. Het onderonsje tussen ZVH Mor- 1 2 en 3 eindigde m 6-4-winst „nor het tweede team. De Gra- Ron's Fashion werd 4-2, HKC-Van Haperen 7-2 en DOW- Corn Boys/De Graaff 4-7. Van onze sportmedewerker Vlissingen - De triatlonsport Zeeuws-Vlaanderen zit kom wedstrijd omdat Hoek ook afh IJzendijke er de brui aan gave land alleen nog wedstrijden zij gen, Westkapelle en Zoutelan Het Vlissingse Atletica heeft een initiatief genomen. Arjen Hartog, een aantal jaren geleden zelf nog tot de Zeeuwse top behorend, in middels geslaagd voor het certifi caat triatlontrainer A, heeft samen met nog een aantal enthousias telingen een bij Atletica aangeslo- ten triatlonclub opgericht. Hartog: „We gaan proberen weer t eens wat nieuw leven in deze sporttak te blazen. We zijn hier al een poosje met een enthousiaste groep bezig. Met jonge gasten zo als Rens Lobbezoo, Remy Vasseur en Mirjam Dieleman. Jan Louisse heeft zich ook al bij ons aange meld. Binnenkort verhuist hij van Kapelle naar Oost-Souburg. Een jongen die toch nog altijd tot de Zeeuwse top behoort en waar we als club wat aan kunnen hebben." Hartog zelf, 34 jaar ondertussen en lange tijd woonachtig in Oostburg, maar nu Vlissinger, nam in 1993 1 afscheid van de serieuze wed- 1 strijdsport. „Ik doe nog wel een keer een wedstrijdje, maar dan als pure recreant. In 1993 in Hawaï heb ik, gepland overigens, af scheid genomen als actief triatleet. Juist daar wilde ik mijn actieve t loopbaan beëindigen. Het is toch r de bedevaartsplaats van de triat lon, want 18 jaar geleden werd op die plek deze sporttak geboren. Men keek er nog wat gek tegenaan, want vier kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en ruim 42 kilometer lopen was alleen wegge legd voor mensen die niet alles op ren rijtje hadden, zo werd door de buitenwacht geoordeeld. Dat is gelukkig veranderd. Er zijn er zelfs al die dubbele en driedubbele triatlons afwerken al plaats ik ook daar mijn vraagte kens bij. Acht jaar heb ik het se rieus gedaan. Twintig uur training in de week stak ik er in. 's Morgens om zes uur liep de wekker af, om zeven uur lag ik in het zwembad. Daarna een volledige werkdag, ii weer trainen, lopen of fietsen en om tien uur onder de wol. Ik nam zelfs wel eens een dag vrij om een fietstraining af te werken. Dan reed ik een rondje Zeeland, zo'n -10 kilometer. Een uur of acht on derweg. Een ritme dat ik jarenlang heb kunnen volhouden. Een keer au er staPPen was er nooit bij. Alles stond in het teken van mijn sport. 'k had en heb daar nog nooit pro- s blemen mee gehad, want ik kreeg er ook veel voor terug. Kwam twee keer aan de start in Almere, toch de nationale wedstrijd bij uitstek, s< deed voorts de volledige in het Duitse Roth, Nice - wat overigens geen volledige is - en Hawaï. Een d h b t: 1< g o t< d J s V) n d 1 d v u b 1 t ti y|.n °.nze motorsportmedewerker 'ssingen - De Brabander Ton v euw de sterkste in de Strandcrc van de 250/500 cc. mn Tj11 de eerste reeks, maar Marf tt tweede overwinning aan 7 Vorstenbosch laten. Richard di0ri„We?teÜn "11 Vlissingen ein- van h en °ok Herman een Koewacht leverde ste Pres*at;ie met een acht- inrioli de jeugdigecrossers Axoi„ 88 en 88 cc eindigde knan„ai n Verhulst op een derP?eJn'eec'e PlaaIs- Bressiaan- uiktm T^on zette eveneens een Stekende prestatie neer met een takt/o 'j ats i» de categorie vier- "t/enduro/off-the-road. Des te a n E 1 A F 2 c v b V

de Stem | 1996 | | pagina 10