Uitlatingen chandalig' Voetbal speel je niet op dinsdagmiddag DE STEM lees Priem zoekt nieuwe hoofdsponsor voor wielerploeg File en roomsoezen verstoren de rust !X-Ajacieden Analyse Minali wint etappe in Ronde van Spanje UITSLAGEN STANDEN *Joy Service 0162-688084 lerderij W. Braaf B1 Clubs MassagesalonBrèdT soort 3S va 18. 076-5428315 076-541103 Jrive s vrijen echt!!!! feringen Autoverhuur Autoverhuur A. de Jong BV enningmeester Ajax woedend Bogarde is nog een vraagteken chalke '04 anig verzwakt SPORTNIEUWS KORT Oostenrijkse federatie steunt Muster Anders Nielsen tekent voor PSV 'Fast' Eddy Smulders zegt titelduel af Jackie Stewart wil Verstappen en Hill HANDBAL SCHAKEN SPORTPRIJSVRAGEN TENNIS VOETBAL 1SHI 996 Consita Black volle wil thuis verwend WorHPS' Bel privé! 06-9524 pry|° Q.r'! Grieks! 06-9591~^ir> meisjes achterlangs' o™6 hun rokje! 1.05nm Und» HP! 3° vrouws^^-T7 mm. Ze gebruiken J,J live/stories 06-985^^"^ 06-9870 Snêiwipijj^r-7~~ dat je'm gereed hebt stel9 effe vlug 5 min, Iivejw^'aari Lekkerder dan 06 ën rtel op je tel.rek? Bel 0056.91.5194 (4gpm) Lekkere sexopkoSi^ïJ kade 0056.91.5l99ief^- -Cees Priem zoekt J „jieuwe hoofdsponsor voor fwielerploeg, die con- Erotische/body/thai/hydro (lame maakt voor de verze- m zaS 1 'i-2hi? I^T-i Msngsmaatschappij TVM. Mauritsstr. 4 0 76-5222333 1 *j|Sandstad wordt als 1. 'anisatie Bandstad wordt als ^interesseerde kandidaat *- j genoemd. Dames va 18 jaar op esrrw SM-Striptease-Damesgev? mer, discretie. Tevens escort 076-5147510 Ma-za va 11.00 ie, Danielle Melissa. 11 -24 u. Nieuw IRIS Breda pTi^ 100.all-in. Ook voor SM Fotob. aanw.076-5201147 Roosendaal hoge hakken' JARRETELLE drie dames fotob. 11-21 u 0165-556410 BL. ondeugd, vr. ontv. pri vé, ma t/m vr tot 23u. di do. trio m. tel. 0 1 65-558051 ROOSENDAAL strikt privé Ma. t/m vrij. van 12.00 tot 22.00 u. Tel. 0165-555968 Bocht 35, Breda, 076-5141517. Speciaal weekendtarief, personenwagens, vrijdag avond tot zondagavond 80,- excl. Laan van Belgie 53, Roosendaal. Tel. 0165-555551. Ook uw adres voor bestelbusjes. c prol ractueel tot en met 1998 nog Komende donderdag tekent Priem in Den Bosch een contract met het Bossche marketingbu reau Sellform. Inzet van de ver bintenis is de (exclusieve) op dracht aan Sellform een nieuwe hoofdsponsor te zoeken voor de ploeg van Priem. De overeen komst wordt aangegaan door de stichting Wielerpromotie Bene lux. Bij die stichting zijn alle ren ners alsmede ploegleider Priem als directeur in dienst. TVM is als sponsor contractpartner van de stichting, maar heeft geen directe zeggenschap over ploegleider en renners. „Priem zoekt een grotere sponsor voor de wielerploeg. Als wij een bedrijf vinden, dat finan cieel meer te bieden heeft, stopt TVM," aldus directeur Albert Janssen van Sellform. Het Bossche bedrijf zegt al con tacten te hebben met kandidaat hoofdsponsors. Daarbij zou zich ook Randstad bevinden. Sellform hoopt nog voor de start van het nieuwe wielerseizoen een nieuwe partner te kunnen strikken. Bij de stichting van Cees Priem staat onder anderen Jeroen Blijlevens onder contract terwijl onlangs de Belg Johan Capiot voor twee jaar werd aangetrokken. Sellform be woog zich vorig jaar voor het eerst in de wielerwereld toen het Bossche bedrijf van de gemeente Den Bosch de opdracht kreeg de sponsoring voor de Tourstart te regelen. Cees Priem bereikte gisteren overeenstemming met Louis de Koning over een contract voor een jaar met een optie voor nog een seizoen bij TVM. De 28-jarige coureur uit Zwartewaal behaalde dit seizoen bij de amateurs al vijf klassieke zeges. Vorige week nog was hij de sterkste in de GP Wie- lerRevue. De Zuid-Hollander reed eerder vier jaar bij Post (Pa nasonic) en twee bij Raas (Word Perfect). Momenteel komt De Koning uit voor de amateurformatie van Giant. Dit jaar heeft hij nog etappe koersen in Japan en Zuid-Afrika op het programma staan. Hij is sinds twee jaar amateur. dor Jaap van Essen Imsterdam - 'Belachelijk' en zelfs 'schandalig', zo betitelt Arie in Os verhalen van ex-Ajacieden als zou de Amsterdamse club oÉere spelers per definitie minder betalen dan blanke voet- iillers. de strubbelingen rond 'de libel' tijdens het EK in Engeland irdt nog steeds met enige regel- nat verwezen naar de situatie bij ijax. Déar zou volgens betrokke- n de oorsprong van alle proble- nen gelegen hebben. Inlangs weer sprak Michael Rei- iger zich uit. Volgens de verdedi- :r was het geen toeval dat uitge teld vier donkere spelers - be- hemzelf ook Davids, Kanu iFinidi - deze zomer vertrokken ij Ajax. 'Er werd onderscheid ge laakt in de salarissen. Want iaarom zou bijvoorbeeld Edgar lavids bij Ajax anders minder trdienen dan Mare Overmars', ias de retorische vraag die Reizi- in het blad Nieuwe Revu Op- Mip. tnningmeester Van Os voelt zich Iep gegriefd door dergelijke uit- „Want die spelers weten mdersgoed dat de kwestie heel aderslag. Laten we nou wel we en, Frank Rijkaard is de best be- aalde speler ooit geweest bij jax, Dat weten Davids en Reizi- t ook. Ik zal wel kleurenblind n, maar volgens mij is Rijkaard k donker." Reiziger zelf moet ut Van Os betreft al helemaal liet zeuren. „Mede op aandrang Van onze verslaggever Amsterdam - Slechts veer tienspelers vertrokken giste ren met Ajax-coach Van Gaal naar Egmond aan Zee om zich voor te bereiden op het duel tegen Grasshoppers »an morgen. Onder hen be- hnden zich ook Babangida Vooral van de laatste is het maar de vraag of hij in staat is te spelen in de tweede pou le-wedstrijd van de Cham pions League. De enkelbles sure die hij vrijdag opliep, weerhoudt hem er nog steeds 'an normaal te trainen. Vanochtend zullen zich ove rigens nog enkele Ajacieden Egmond melden. Menno Roderick Turpijn, Mario Melchiot en de Portu- Dani traden gisteren Ajax 2 aan tegen Excel sior 2. van de trainer zijn we begin vorig seizoen gaan praten. We wilden zijn contract openbreken, hem hetzelfde salaris geven als de ove rige spelers die in onze hoogste sa larisschaal zitten. Hetzelfde gold trouwens voor Davids, Kanu, Fin- idi én Kluivert." „Maar ze wilden nog niet tekenen, wilden afwachten wat de uit spraak in het Bosman-arrest zou worden. Ik kan dat best begrijpen, maar dan moeten ze nu niet zeu ren en leugens verspreiden. We hebben ze nota bene zelfs in no vember nog een forse salarisver hoging - tot ons topniveau - aan geboden, mét terugwerkende kracht tot het begin van het sei zoen. Maar ze wilden gewoon niet.„Nu gooien ze het op een ge brek aan waardering, discrimina tie en weet ik veel wat nog meer. Maar het is hun eigen keuze ge weest. Destijds hebben ze. die ar gumenten ook naar voren ge bracht, pas achteraf krijg ik in eens deze verhalen te horen." „Ik vind ook dat de heren van de spelersvakbond zich eens moeten afvragen waar ze mee bezig zijn. De WCS begeleidde Davids en Reiziger een paar jaar geleden al. Destijds waren ze tevreden, von den dat ze fantastische contracten hadden. Nu ineens deugt er niets meer van. Belachelijk gewoon. We hebben steeds met de zaakwaar nemers erbij gesproken over de contracten. We hebben de spelers toch niet eerst dronken gevoerd en toen gedwongen te tekenen?" Van Os heeft inmiddels al weer enkele contractbesprekingen ach ter de rug. Litmanen verlengde zijn verbintenis inmiddels met twee jaar, met Bogarde is een eer ste gesprek gevoerd. „Dat verliep heel positief. We hebben Winston eenzelfde overeenkomst aangebo den als de broertjes De Boer, Overmars, Litmanen en Van der Sar. Hij heeft bedenktijd tot no vember over de duur van het con tract, vier of vijf jaar, mag hij zelf invullen." De andere aflopende contracten zijn die van Kluivert, Reuser en Blind. Met Kluivert - die nog steeds in de laagste cate gorie zit - werd vorig jaar voor het laatst gesproken, maar hij verkoos te wachten. In november zal Van Os met alle spelers overeenstem ming proberen te bereiken. Het zelfde geldt voor trainer Louis van Gaal, wiens contract ook tot en met 30 juni geldig is. Door Jacques Hendriks Rotterdam - Er hing gister ochtend een merkwaardig sfeertje bij Feyenoord. Mis tig, grijs als de herfst-lucht, on-Feyenoords. Kritiek in al le dagbladen ondanks de on geslagen status, een file van 21 kilometer die ervoor zorg de dat enkele spelers te laat op de training verschenen, een tv-persoonlijkheid die drie niet bestelde dozen roomsoezen moest afleveren, de ook voor de trouwste, im mer aanwezige supporters nog wat onwennige status van koploper plus een verbod aan de pers om op maandag nog met spelers en trainers te praten. In de Kuip ging het er ooit gemoedelijker aan toe. Tegelijkertijd deed trainer Arie Haan zijn uiterste best om zijn ploeg optimaal te prepareren voor de UEFA-Cupwedstrijd te gen CSKA Moskou, waar Feye noord vanavond in de Kuip van af 20.30 uur met een 1-0-voor- sprong aan begint. In de voorbe reiding wil de Groninger liefst zo weinig mogelijk pottenkijkers om zich heen, reden waarom hij al op zondagmorgen een (nauwe lijks bezochte) persconferentie belegde en gisteren het liefst on middellijk na de ochtend:- training de bus was ingestapt richting 'afzonderingshotel'. Roomsoezen Hans Kraay jr., giechelend beke ken door een groepje belegen da mes dat net een rondleiding door de Kuip had gekregen, dwars boomde echter Haans plannen. De voetballer-entertainer met de perfecte show-bizz-smile kwam namelijk drie dozen vol met roomsoezen brengen namens Sport7. Niet vanwege de weinig lovende woorden van Feye- noord-voorzitter Jorien van den Herik, een dag eerder, over het nieuwe sportnet, maar omdat de koploper in de eredivisie uitge roepen was tot club van de week. „Is er blijkbaar toch nog iemand die het leuk vindt dat we boven aan staan," bromde assistent trainer Geert Meijer, niet echt blij met de doos in zijn handen. Haan en Meijer trainden giste ren maar met een kleine groep, twaalf veldspelers plus drie doelmannen. Iwan en Saga- nowski waren er niet omdat ze 's avonds, net als reserve-keeper Dudek, met het tweede mee moesten doen, Farouk en Zwij- nenberg behoren niet tot de se lectie voor vanavond en Allotey verblijft met het nationale elftal van Ghana in Zuid-Afrika. Opmerkelijk was verder dat Henrik Larsson al na een paar minuten training afhaakte, ter wijl Ronald Koeman en Henk Vos te laat arriveerden. „Lars son had een beetje last van stijf heid in zijn bovenbeen, maar het is niet serieus. Ach, hij is onze Ronald Koeman dolt met Giovanni Bronckhorst liggendtijdens de training van Feyenoord. Op de achtergrond praat Arie Haan met Bernard Schuitema. foto anp topscorer, dus die moet je een beetje sparen," wilde Haan nog wel even kwijt. „Koeman en Vos zaten in die file van 21 kilometer op de A16, vandaar dat ook Ro nald een beetje stram was en eerst wat rekoefeningen moest doen," aldus Haan, die liet door schemeren met dezelfde elf te willen spelen als afgelopen za terdag tegen Sparta. Kritiek Over de kritiek op de speelwijze 'waarmee Sparta verslagen was (0-1), wilde hij het niet hebben. En waarom zou Haan ook? Feye noord staat onverwacht boven aan, drie punten voor op PSV, acht punten zelfs op Ajax. En als je de wedstrijden die de Rotter dammers nu gespeeld hebben, vergelijkt met vorig seizoen, hebben ze inmiddels liefst acht punten meer veroverd. Haans voorganger Willem van Hane- gem mag opgemerkt hebben dat Feyenoord dit seizoen qua speel wijze letterlijk en figuurlijk twee stappen terug heeft gedaan, de cijfers staan er en zorgen er voor dat Haan momenteel in de Kuip heel stevig in het zadel zit. Een winnaar heeft immers altijd gelijk. Het bereiken van de tweede ron de van het UEFA-Cup-toernooi zou zijn positie alleen maar ver stevigen. Een zware klus, bena drukte Arie Haan nog maar eens. „CSKA is een van de beste, zo niet de allerbeste ploeg waar Feyenoord dit seizoen tegen ge speeld heeft, ook al willen wei nig mensen dat geloven. Kijk maar naar hun uitslagen sinds de loting. Ze hebben steeds ge wonnen, met 4-2,3-2,2-0 en 5-0. Alleen tegen ons ging het mis. Als wij de volgende ronde halen, is dat niet omdat CSKA zo zwak is, maar omdat wij het goed ge daan hebben. Die wedstrijd in Moskou was onze beste tot nu toe, maar nog geen garantie dat we er zijn. Het is net als een wedstrijd waarin je meteen in de eerste minuut scoort. Je staat voor, maar moet nog wel min stens 90 minuten. We moeten maar eens kijken hoe deze groep daar mee om kan gaan. Het zal duidelijk zijn dat de eerste tref fer van zeer groot belang is. We moeten dan ook spelen met de absolute wil om te winnen." Wat dat betreft, betreurt Haan het dat de kaartverkoop zo te genvalt. „Hoe meer publiek, hoe makke lijker het speelt." Ook gisteren 'druppelde' het echter slechts bij de loketten. „Sinds zaterdag zijn er hooguit 500 bij de reeds verkochte 14.000 kaarten bijgekomen, we mogen echt heel blij zijn als we de 20.000 halen," meldde manager Hans Hagelstein. Vermoedelijke opstelling Feye noord: De Goey; Boateng, Fraser, Koeman, Graff ;"Van Wonderen, Van Gastel, Sanchez, Van Bronckhorst; Taument en Larsson. "'^nkirchen/Kerkrade (anp) - raalke '04 verdedigt vanmiddag tokrade met een danig ver ast elftal een voorsprong van n 'K- in de eerste yai> het toernooi om de ©A-beker. '1 .^dalandse international M Mulder, de Belgische inter- i „i°,nai ^arc Wilmots (aandeel Ue drie treffers) en de Duitse iffisee d"13' ^on z^n ®e" ®leris bij Sehalke '04 het mee- „n yan middenvelder Ander- 'twijfelachtig, .R°da JC is all pp is alleen 'linkspoot' Stof. 10 aueeti nnxsp V?n der Heiiden licht seerd geraakt tijdens decom- Wiewedstrijd tegen NAC. Deze tan „1S halve nog niet zeker basisplaats. "1 speelt in elk geval W i de Koek in de basis, oekiii, en Sleden moest hij L J n wegens een schorsing HU S als sPeler van Roda JC J^EFA-beker opliep. ge- I Ergens in een la bij FIFA en/of UEFA ligt nog altijd dat mira kels interessante plan: weg met die strafschoppen na verlengin gen, laat verlengingen beginnen met elf tegen elf en haal elke vijf minuten van elke ploeg een spe ler van het veld. Met nog tien minuten te spelen in de verlen ging heb je dus nog twee keer ze ven spelers over. Als er dan geen goaltje valt... In de voetballerij kan het altijd nog gekker, zeker sinds de telev isie het wereldje regeert. Zo wenste de KNVB dit seizoen play-offs in te voeren om de competitie nog wat spannender te maken; de eerste vier zonder prijs zouden dan in een extra competitie spelen om 'e'en plaats in het UEFA-Cuptoer- nooi. Het onzalige plannetje - vooral bedacht om wat extra televisie-centjes binnen te halen - werd gelukkig door de UEFA van een veto voorzien. Voor wat extra televisie-centjes ging Roda JC graag akkoord met het aanbod van de Duitse telev isie om de return tegen Sehalke '04 vandaag om twee uur in de middag te verspelen. „Het levert de club aardig wat op en het aspect van de veiligheid telt ook," zei Roda-coach Huub Ste vens afgelopen weekeinde nog toen hem naar zijn mening werd gevraagd over het tijdstip van spelen. Het was een teleurstellend slap pe reactie van Stevens die' als voetbalman wel wat manhafti- ger uit de hoek had kunnen doen. Echt voetbal speel je im mers niet op kunstgras, niet in een zaal, niet zeven tegen zeven en niet op dinsdagmiddag twee uur. Zeker geen voetbal om de Europa Cup! Want is het daar clubs als Roda JC niet voortdurend om te doen, Door Henri van der Steen spelen in de Europa Cup! Dat is elk jaar weer het doel, het grote streven. Nu is het zover en wordt de ontroering voor een paar cen ten verkocht. Louis van Gaal hoorde je enkele jaren geleden nog weieens kan keren op de commercialisering. Hij noemde de Champions Lea gue bij de naam: een gedrocht. Niemand die hem steunde, laat staan dat het tot een filosofische polemiek kwam over het wezen van de voetbalsport en de toe komst der competities. Zaterdag probeerde Jorien van den Herik het eens. De voorzit ter van Feyenoord vroeg zich hardop af waarom er bij zijn club minder mensen komen kij ken terwijl de prestaties beter zijn. Het ligt voor de hand te veronderstellen dat het voetbal van Feyenoord wel niet zo aan trekkelijk zal zijn, maar Van den Herik kwam met een andere oorzaak; Sport7, meer in het bij zonder de overdaad aan telev isie-voetbal en de slechte kwali teit van het gebodene. Van den Herik heeft natuurlijk volstrekt gelijk, op het eerste oog tenmin ste. Het feit is echter dat de eredivi sie juist het afgelopen weekein de de meeste toeschouwers trok in 23 jaar tijd. Dankzij Ajax-De Graafschap vooral, met bijna 50.000 liefhebbers. In totaal kwamen er 145.000 mensen kij ken naar negen wedstrijden, in '73 waren er dat in zeker week einde 148.000. Kraker toen: Feyenoord-PSV, met 65.000 toe schouwers... Was het vroeger al lemaal beter? Zeker overzichte lijker. Wedstrijden om de Euro pa Cup waren evenementen met een hoge graad van exclusiviteit. Er werd overigens ook toen wei eens in de middag gevoetbald, voornamelijk wegens gebrek aan kunstlicht. En heel soms op dat de wedstrijd live kon wor den uitgezonden. De uitzonde ring is nu regel geworden, het heeft de Europa Cup van veel dramatiek en romantiek ont daan. Roda JC-Schalke '04, dinsdag 14.00 uur. De NOS doet live verslag, vanavond zijn er overal samenvattingen te zien met hoogtepunten en eventuele doelpunten. In de nabeschou wing zal Huub Stevens vast en zeker zijn teleurstelling uitspre ken over het resultaat. En zijn spelers zal hij voorhouden de rest van het jaar alles op alles te zetten om volgend seizoen weer mee te kunnen doen aan die prachtige Europa Cup. 1 I I I I DINSDAG 24 SEPTEMBER 1996 Sabinanigo (afp) - Nicola Minali heeft gisteren de zestien de etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De Italiaan was de sterkste in de massasprint na een rit over 221 kilo meter tussen Logrono en Sabinanigo. De Zwitser Alex Zülle behoudt ook na de langste etappe de leiding in het al gemeen klassement. Het was de vierde zege in deze Vuelta voor de Italiaan. De Duitser Stefan Wesemann sprintte naar de tweede plaats. De Rus Sergi Smetanine finish te als derde. De renners deden het rustig aan na vier bergetappes. Jeroen Blijlevens was op 15 kilometer voor de finish in een tweede groepje verzeild geraakt. Het peloton was verbrokkeld na een fel opkomende wind. Tony Rominger kwam gisteren op de twee enige bergjes als eerste door en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het bergklassement. Tien ki lometers voor de streep pro beerde Gianni Bugno tever geefs weg te komen. De ploegen waren echter al bezig hun sprinters in stelling te brengen waardoor het tempo zeer hoog Er deden zich geen grote ver schuivingen in het algemeen klassement voor. Zülle heeft nog steeds ruim één minuut voorsprong op zijn ploeggenoot Laurent Jalabert. Laurent Du- faux staat derde. Maarten den Bakker is de beste Nederlan der. Hij staat 23e met een ach terstand van ruim 18 minuten. UITSLAGEN Ronde van Spanje. Zestiende etappe, Logrono - Sabi nanigo: 1. Minali (Ita) 221 km in 5.34.38, 2. Wesemann (Dui), 3. Smetanine (Rus), 4. Wust (Dui), 5. Steels (Bel), 6. Conté (Ita), 7. Hvas- tija (Slo), 8. Valoti (Ita), 9. Zanette (Ita), 10. Di Renzo (Ita), 23. Den Bakker, 41. Hoffman, 103. Cordes 2.13, 119. Blijlevens 5.01. Algemeen klassement: 1. Zülle (Zwi) 72.32.19, 2. Jalabert (Fra) 1.23, 3. Dufaux (Zwi) 5.26, 4. Pis- tore (Ita) 7.14, 5. Faustini (Ita) 7.22, 8. Mauri (Spa) 8.45, 9. Ro minger (Zwi) 8.55, 10. Stephens (Aus) 9.20, 23. Den Bakker 18.32, 76. Hoffman 1.11.33, 101. Blijle vens 1.32.11, 122. Cordes 1.42.34. Wenen - De Oostenrijkse tennisfederatie steunt Thomas Muster. De kopman van het Davis Cup-team besloot zich dit weekeinde tijdens het dubbel terug te trekken in de kwalificatie-wedstrijd voor de hoofdgroep tegen Brazilië. De nummer drie van de wereld en zijn ploeggenoten voelden zich bedreigd. De Oostenrijkers zullen een protest indienen bij de Internationale Tennis Federatie over het gedrag van het publiek in Sao Paulo. Muster verklaarde dat hij en ploeggenoot Udo Plamberger waren beledigd en bekogeld. De Oostenrijkers speelden daarna ook niet meer in de enkelspelen en verloren reglementair met 4-1. Eindhoven - PSV heeft gisteren Anders Nielsen tot 1 juli 2000 vast gelegd. De 23-jarige middenvelder uit Denemarken moet op de rechterflank de concurrentie aangaan met Marciano Vink en Zelj- ko Petrovic. Nielsen kwam door onenigheid met de Zweedse trainer Benny Lennartsson bij Lyngby FC deze competitie nauwelijks nog aan spelen toe. Volgens trainer Dick Advocaat moet de Deen in eer ste instantie worden gezien als een voetballer die de PSV-selectie in de breedte sterker maakt. De kaartverkoop bij PSV voor het Europa-Cupduel van donderdag tegen Dinamo Batumi verloopt volgens verwachting. Gistermiddag waren 11.000 kaarten verkocht. PSV hoopt op minimaal 15.000 toe schouwers. De wedstrijd begint donderdagavond om half negen. Rotterdam - Het boksduel om de Europese titel in het halfzwaarge- wicht tussen kampioen 'Fast' Eddy Smulders en de Britse uitdager Crawford Ashley gaat niet door. De 33-jarige Brabander heeft zich gisteren ziek bij promotor Aad Veerman afgemeld. Het gevecht was de hoofdpartij van de derde Memorial Bep van Klaveren, 30 sep tember in Rotterdam. Smulders kreeg vorige week tijdens een trainingskamp in Londen griep. Estoril - Jackie Stewart wil voor volgend seizoen Jos Verstappen samen met Damon Hill als coureurs in zijn nieuwe Formule I-team. Dat heeft de ex-wereldkampioen na de Grote Prijs van Portugal in Estoril verklaard. Stewart vindt Hill en Verstappen een ideale combinatie. Verstappen en zijn adviseur Huub Rothengatter zeg gen dat nog niet beslist is bij welk team de Limburgse coureur vol gend seizoen rijdt. Twee opties zijn nog open; het Stewart-team of TWR-Arrows, waar Verstappen momenteel rijdt. TWR-baas Tom Walkinshaw wil de Nederlander graag in zijn team houden. Maar Verstappen wil eerst weten wie de nieuwe wagen ontwerpt en wel ke motor volgend jaar in de Arrows-bolide komt te liggen. Mannen, eredivisie: Sittardia - Blauw Wit 23 - 19 Jerevan. Olympiade, 7e ronde. NEDERLAND-ARMENIË 2-2 (Akopian-Timman 1/2-1/2, Van Wely-Vaganian 1-0, Lputian-Nij- boer 1-0, Sosonko-Minasian 1/2- 1/2). Rusland-Tjechië 3 1/2-1/2, Span- je-Engeland 3-1, Verenigde Sta- ten-China 2-2, !Ó"oatië-Hongarije 2-2, Bulgarije-Cuba 2 1/2-1 1/2, Bosnië/Herzegovina-Estland 1-3, Oezbekistan-Polen 3-1. Stand na de 7e ronde: 1. Rusland 21, 2. Spanje 19 1/2, 3. China, Hongarije, Bulgarije, Estland, Oe zbekistan, Georgië 18, 9. Neder land, Engeland, Armenië, Ver. Staten, Kroatië, Zweden 17 1/2. Vrouwen, 7e ronde. NEDERLAND-ZWEDEN 1-2 (Sziva-Johansson 0-1, Benschop- Eriksson 1-0, Kouwenhoven-Jire- torn 0-1). Rusland-Oekraïne 2-1, Georgië- Bulgarije 2 1/2-1/2, China-Joego- slavië 2-1. Stand na de 7e ronde: 1. Georgië 16, 2. Rusland, Oekraïne 15 1/2, Nederland 10 1/2 punt. Lotto 38. Eerste prijs: geen winnaar. Twee de prijs: 3 winnaars elk 33.333,30 gulden. Derde prijs: 134 winnaars 1.000 gulden. Vierde prijs: 211 winnaars elk 250 gulden. Vijfde prijs: 4.791 winnaars elk 25 gul den. Zesde prijs: 4.652 winnaars elk 10 gulden. Zevende prijs: 63.543 winnaars elk 5 gulden. Cijferspel. Zes cijfers goed: geen winnaar. Vijf cijfers goed: 6 winnaars elk 10.000 gulden. Vier cijfers goed: 29 winnaars elk 1.000 gulden. Drie cijfers: 271 winnaars elk 100 gul den. Twee cijfers: 2.725 winnaars elk 10 gulden. Palermo. Mannen, 600.000 gulden. Eerste ronde: Mantilla (Spa/1) - Karbacher (Dui) 7-6 6-4, Clavet (Spa/5) - Perez-Roldan (Arg) 6-4 7-6, Azari (Mar) - Golmard (Fra) 3-6 6-3 6-3, Martelli (Ita) - Auf- fray (Fra) 7-6 6-3, Carlos Costa (Spa/3) - Emilio Sanchez (Spa) 4-6 6-4 6-4. W ereldr angli j sten Mannen: 1. Sampras (VSt) 4543, 2. Chang (VSt) 4010, 3. Muster (Oos) 3612, 4. Ivanisevic (Kro) 3161, 5. Kafelnikov (Rus) 3059, 6. Becker (Dui) 2785, 7. Ferreira (ZAf) 2701, 8. Krajicek (Ned) 2434, 9. Agassi (VSt) 2292, 10. Rios (Chl) 2101, 28. Haarhuis 1269, 29. Siemerink 1253, 44. Schalken 868, 103. Van Scheppingen 471. Vrouwen: 1. Graf (Dui) 326,92, Se les (VSt) 341,61, 2. Sanchez-Vica- rio (Spa) 223,65, 3. Martinez (Spa) 193,58, 4. Majoli (Kro) 185,31, 5. Huber (Dui) 153, 6. Davenport (VSt) 141,77, 7. Date (Jap) 141,46, 8. Novotna (Tsj) 135,88, 9. Fernan dez (VSt) 122,06, 10. Rubin (VSt) 107,09, 13. Schultz 93,85. Panama City. Voorrondes WK. Halve finale CONCACAF-zone. PANAMA - CUBA 1-3 (0-1). 42. Cebranco 0-1, 55. Dely Valdez 1-1, 73. Cebranco 1-2, 88. Bobadillo 1- 3. Toeschouwers 10.000. Engeland, Premier League: Wim bledon - Southampt. 3-1. Stand: Liverpool 7-17, Newcastle 7-15, Arsenal 7-14, Man.United 7-13, Sheff.Wed. 7-13, Wimbledon 7-12, Aston Vil. 7-12, Chelsea 7-12, Middlesbr. 7-11, Derby C. 7-10, Sunderland 7-9, Tottenham 7-8, West Ham 7-8, Leicester 7-8, Leeds 7-7, Everton 7-6, Notting ham 7-6, Coventry 7-4, Southam pt. 7-2, Blackburn 7-2. 1 a: T" ...:TT

de Stem | 1996 | | pagina 9