bindt in tegenover Irak Politiestrijd laait op door zaak Dutroux Sas n< bezw: van p Jeltsin mogelijk te ziek voor operatie Hevige wervelstorm teistert Japan Vermoeide Paus roept op tot solidariteit PASOK winnaar van Griekse verkiezingen Belangrijke stap in Dublin naar invoering euro i jVoodkreel Arbeidspas neemt afsc Keus of korting Bisschop slijt verhaal aan Brits roddelblad DE STEM BUITENLAND A4 Rijkswacht uit dreigementen Onrust in Pakistan DE STEM COMMENTAAR BUITENLAND KORT Arrestatie na ontvoering Costa Rica Lega Nord installeert 'regering' 'Veehandel misbruikt slachtpremie BSE' Israël roept Syrië op tot gesprekken Verdubbeling a Jongen gewond op kermis Terneuzen Marechaussee rekent Belg en Fransman in MAANDAG 23 SEPTEMBER 1996 Van onze redactie buitenland Koeweit - De Verenigde Sta ten zullen de komende week bekijken of ze een van hun twee vliegdekschepen kunnen terugtrekken uit de Perzische Golf,- nu 'Irak lijkt af te zien van een directe confrontatie' met de Amerikanen. Dit heeft de Amerikaanse minis ter van Defensie William Perry gisteren gezegd. Het lijkt een eer ste teken dat de Amerikanen wil len inbinden wat betreft hun strafmaatregelen tegen Saddam Hussein. De VS hebben zowel in 5yv Europa als het Midden-Oosten weinig sympathie weten te wek ken voor hun raketaanvallen. „De ontwikkelingen van de laat ste vier of vijf dagen zijn positief. Het blijft rustig in Irak," aldus Perry, die zei dat de Verenigde Staten geen plannen hebben om nog meer troepen naar het Golf- gebied te sturen. „Ik geloof echt dat Irak gas terugneemt met de dreigementen. Maar we zullen het heel zorgvuldig in de gaten houden." Het Amerikaanse vliegdekschip Enterprise arriveerde donderdag in de Perzische Golf, waar het zich bij de Carl Vinson voegde, die daar al sinds juli is voor de controle van de zuidelijke no-fly- zone. Deze versterking maakte deel uit van de troepenopbouw van de VS in het Golfgebied we gens de toenemende spanning tussen Washington en Bagdad. Begin september voerden de Ver enigde Staten luchtaanvallen uit op Irak. Zondag zijn de vliegtuigen van de Enterprise begonnen met pa trouilles boven de no-fly-zone ten zuiden van de 33e breedte graad in Irak. Van de dertien oor logsschepen die deel uit maken het escorte van de Enterprise zijn er slechts vier in de Golf, waar onder de onderzeeër Pittsburgh. De Carl Vinson zou, aldus de me dedelingen van Perry, misschien kunnen worden teruggetrokken. De piloten van beide schepen zouden tijdens de patrouilles ook letten op eventuele Iraakse troe penbewegingen. De versterking van de Amerikaanse troepen macht in Koeweit zal vandaag in de loop van de dag geheel afge rond zijn. Alle 3000 extra uitge zonden VS-militairen zullen dan in de woestijn van Koeweit op zo'n veertig kilometer van de grens met Irak samen met het le ger van Koeweit deelnemen aan oefeningen met artillerie en tanks. Bij de manoeuvres schie ten de militairen met scherp. In totaal zijn er nu in de Golfstaat 4200 Amerikanen gelegerd. Medewerkers van de Verenigde Naties zijn intussen in Irak aan gekomen om toe te zien op de ontwapening van het land en de ontmanteling van de wapenin dustrie. De activiteiten van de VN werden begin september on derbroken wegens de crisis tus sen Bagdad en Washington over de Iraakse militaire interventie in het Koerdische noorden van het land, eind augustus. De mede werkers die zaterdag arriveer den, zijn speciaal belast met on derzoek naar massa-vernieti gingswapens. Door Bert Schampers Brussel - De vakbond van het Rijkswachtpersoneel in België dreigt zaken openbaar te maken, waarbij politici zijn betrok ken. De vakbond pikt het niet dat de Rijkswacht alle schuld krijgt voor de fouten die zijn gemaakt in de zaak Dutroux. In hun analyse van het onderzoek naar de verdwenen meisjes en de moord op politicus Cools komen twee top-magistraten tot de con clusie dat de Rijkswacht ernstig heeft gefaald. De rechterlijke macht daarentegen valt nauwe lijks iets te verwijten, zeggen zij. De BRTN citeerde gisteravond uit het rapport van procureur-gene raal Velu bij het Hof van Cassatie. De inmiddels met pensioen ver trokken hoogste Belgische magis traat zegt in zijn verslag dat de rechterlijke macht moet worden ontzien. Er zijn volgens Velu wel fouten gemaakt, maar die recht vaardigen geen tuchtmaatregelen. Hij verwijst naar de autozwendel, waarbij enkele leden van de ge rechtelijke politie in Charleroi zijn betrokken. Volgens Velu is echter aangetoond dat met name in de zaak van de verdwenen meisjes de Rijkswacht heeft geblunderd. Zondebok Op het congres van de grootste vakbond van Rijkswachtperso neel haalde voorzitter Van Keer zaterdag scherp uit paar de .ma gistratuur. Volgens Van Keer is de Rijkswacht de zondebok van ma gistraten en pontiff, die zelf de, grote problemen niet aan kunnen. De voorzitter beschuldigde het gerecht van klasse-justitie door dossiers van invloedrijkse perso nen te seponeren. Hij dreigde Karachi (rtr) - De dood van Mur- taza Bhutto, broer van de Paki staanse premier Benazir Bhutto, heeft geleid tot onrust en be schuldigingen aan de politie en de man van de premier, Asif Zar- dari. De 42-jarige Murtaza Bhut to kwam vrijdagavond om het le ven bij een vuurgevecht met de politie. Aanhangers van Murtaza raakten gisteren bij de woning van hun vermoorde leider slaags met de politie. daarover een boekje open te doen. De uitlatingen van de vakbonds voorzitter leidden dan weer tot boze politieke reacties, onder an deren van voorzitter Herman De Croo van de VLD. De liberale op positieleider zei dat 'deze chanta ge voor het oog van de media dringend gestopt moet worden'. „Ofwel spreekt de heer Van Keer de waarheid en moet alles tot op de bodem worden uitgezocht, of wel is dit het gevolg van de vuile politie-oorlog. De maat is vol," al dus De Croo. Hij vreest dat de be schuldigingen en dreigementen over en weer de Belgische recht staat naar de afgrond zullen lei den en eist nadere uitleg van de verantwoordelijke bewindslieden. Voorzitter Tobback van de rege ringspartij SP zei op de televisie zender VTM dat het parlement de rechterlijke macht moet controle ren. Hij wees erop dat coalitiege noot de CVP vooralsnog elke reor ganisatie afwijst. De socialisten willen de kwestie binnen de rege ring aankaarten. Tobback nam het op voor de Rijkswacht en ver weet de magistratuur te gemakke lijk, een, schuldige tp hebbep, aan gewezen. Over het verslag van de twee top-magistraten zei Tob back:,,„Je had ook de Bosniërs kunnen belasten met het onder zoek naar de oorzaken van de burgeroorlog in Joegoslavië." Fusie Voorstellen tot een fusie van twee van de drie Belgische politie diensten, zijn dit weekeinde weer even snel afgeschoten als ze wer den gelanceerd. Samenwerking lijkt, ondanks de gespannen ver houdingen, echter onontkoom baar. Vakbondsvoorzitter Van Keer het de gerechtelijke politie weten dat haar inspecteurs en commissarissen moeten ophouden zich in te beelden dat ze super- smerissen zijn. „De gerechtelijke politie zal voortaan met de Rijks- kwacht moeten samenwerken. Het is hun enige kans om te over leven." Een hevige wervelstorm met de naam Violet heeft langs de Ja panse kust twee mensen het leven gekost. Zes mensen worden nog vermist. Het verkeer in en rond de hoofdstad Tokyo werd ernstig ontregeld. Op straat konden mensen zich in het geweld (zie foto) nauwelijks staande houden. Ondanks de storm heeft een groep Japanse politici uit twee van de drie regeringspartijen gisteren in Tokyo een nieuwe partij in het leven geroepen. De nieuwe Democratische Partij rekent op een vijfde van de stemmen bij de vervroegde parlementsverkiezingen, die waarschijnlijk op 20 oktober worden gehouden. Sommige com mentatoren voorspellen dat het de tweede partij van het land kan worden, na de Liberaal Democratische Partij (LDP). De partij wil de politiek dichter bij de burgers brengen en schildert de gevestigde partijen als technocratische ivoren torens af. De meeste initiatiefnemers komen uit de Socialistische Partij en de centrumpartij Sakigake. foto epa Door Wierd Duk Moskou - De Russische presi dent Boris Jeltsin is te ziek om op korte termijn een hartope ratie te ondergaan. In een in terview met het commerciële Russische tv-station NTV zei Jeltsins hartchirurg Aktsjoe- rin gisteravond dat de voorbe reidingen voor de gecompli ceerde bypass-operatie zeker nog 'anderhalf tot twee maan den' in beslag zullen nemen. Volgens Aktsjoerin bestaat de mogelijkheid dat de operatie wordt afgelast wegens de grote risico's die ermee zijn gemoeid. In dat geval zou het werkschema van de president moeten worden teruggebracht tot enkele uren per dag. Jeltsin heeft gezegd dat hij niet op halve kracht wil functio neren. In interviews met westerse media speculeerde Aktsjoerin ook op uitstel van de operatie. De spe cialist zorgde met zijn uitspraken voor grote consternatie in Mos kou, waar volgens waarnemers de strijd om Jeltsins opvolging al is begonnen. Tegenover het Amerikaanse tv- station ABC zei Aktsjoerin dat Jeltsin 'eind juni, begin juli' een hartaanval heeft gehad. Het zou Jeltsins derde hartaanval in twaalf maanden zijn geweest. De Russische persbureaus brachten het opmerkelijke nieuws niet en ook het Kremlin onthield zich van commentaar, in weerwil van een eerder met veel bravoure aangekondigde nieuwe 'politiek van openheid'. Van onze redactie buitenland Athene - De Griekse parlementsverkiezingen van gisteren zijn een overwinning geworden voor de PASOK, de socialistische partij van de zittende premier Kostas Simitis. Op basis van de eerste schattin gen is berekend dat de PASOK bijna 43 procent van de stemmen krijgt, terwijl de conservatieve partij Nieuwe Democratie haast 40 procent in de wacht sleept. De communisten volgen met 5,5 pro cent. De oppositie heeft haar neder laag gisteravond erkend. Miltia de Evert, leider van Nieuwe De mocratie, zei het partijvoorzitter schap neer te leggen na de over winning van PASOK en premier Costas Simitis. „De overwinning van de PASOK is een feit en het verschil tussen PASOK en Nieuwe Democratie is zeker 3 procent," zei een triom fantelijke woordvoerder van de socialisten. De definitieve uitslag wordt dinsdag bekendgemaakt. Naar aanleiding van opiniepei lingen in de weken die aan de stembusgang vooraf gingen heer ste de verwachting dat de socia listen en de conservatieven beide zo'n 31 procent van de stemmen zouden krijgen. Ook vier kleinere partijen - de communisten, de Coalitie van Links en Vooruit gang, de linkse DIKKI en de rechts-nationalistische Politieke Lente - zouden naar verwachting de kiesdrempel halen en zetels in het parlement krijgen. Er deden in totaal 33 partijen me£>-aaj verkiezingen. Het verschil tussen de twèg. j partijen is meer een, kayes®!»* stijl dan van politieke inhoud. Want zowel PASOK als Nieuwe Democratie is voorstander van een bezuinigingsbeleid, en allebei zijn ze zeer EU- en Navo-gezind. Simitis, die eerder dit jaar de charismatische Andreas Pa- pandreou opvolgde, had deze vervroegde verkiezingen uitge roepen. Door Wilko Voordouw Reims - Paus Johannes Paulus II heeft gisteren met een massa-bijeenkomst op de vliegbasis van Reims de zogenaamde 1500e verjaardag van de doop van koning Clovis herdacht. Een kleine 200.000 men- sen woonden de omstreden viering bij. De zichtbaar vermoeide Paus riep de Franse katholieken op om samen te wer ken met hun niet-katholieke landgeno ten. De kerkvorst was duidelijk aan het einde van zijn krachten, toen hij gistermiddag, vlak voor zijn terugkeer naar Rome, de kathedraal Saint-Rémy van Reims betrad. Hij schudde honderden handen, zegende de duizenden aanwezigen in de kathedraal tientallen ma len. Hij leek afwezig en keek de kerkgangers nauwelijks aan, alvorens te mediteren voor de crypte van de bisschop die in het jaar 496 Clo vis zou hebben gedoopt. „Vijftienhonderd jaar geleden ontving Clovis het sacrament van het doopsel. Het is een doopsel zoals iedere katholieke dat krijgt." Met die woorden probeerde de Paus enkele uren eerder op de vliegbasis van Reims de po- Paus Johannes Paulus voorover. leunt vermoeid foto epa lemiek in Frankrijk een halt toe te roepen. Al maanden heerst een felle discussie tussen voorstanders van het Pausbezoek en de tegen standers, die vinden dat het bezoek de conser vatieven en extreem-rechts wordt aangegre pen om aan te tonen dat Frankrijk nog altijd een katholiek land is. De tegenstanders hou den vast aan de scheiding tussen kerk en staat, zoals die officieel sinds 1905 bestaat. Zij keren zich daarom ook tegen de publieke financiering van een deel van het bezoek. Terwijl de Paus gisteren in Reims met 120 bisschoppen de lunch gebruikte, trokken zo'n 10.000 anti-Paus-demonstranten door de rook van gegrillde worst en shaslick van de place de la République naar de place de la Bastille. Een historisch beladen route. „Ter wijl in Reims het koninkrijk wordt herdacht, vieren wij de Republiek," aldus Jean-Luc Mé- lenchon, Eerste-Kamerlid van de socialis tische partij. „Wij vinden het belangrijk om te benadrukken dat de kerk van de staat ge scheiden moet blijven." De demonstratie in Parijs bestond uit een bonte verzameling van kritische katholieken, anarchisten, trotzkisten, communisten en ho moseksuelen. Veel demonstranten keerden zich ook tegen de standpunten van de Paus rond de seksuele moraal: 'Tegen aids helpt geen kalotje, maar een kapotje'. Door Bert Schampers Dublin - De Europese minis ters van Financiën hebben in Dublin afgelopen weekeinde een belangrijke stap gezet naar de invoering van de een heidsmunt. De Vijftien zijn het vrijwel eens over een nieuw wisselkoersmecha- Ook is er in grote lijnen overeen stemming over het stabiliteits pact, dat de landen binnen de euro-zone ertoe verplicht een strak en sober financieringsbe leid te voeren. Nu het uur van de waarheid na dert - wie kwalificeert zich be gin '98? - wordt alles in het werk .jsgesteld-om de overgang naar de riieilwe munt zo soepel mogelijk Se laten verlopen. Speculatiegol- ven en een aanval op de zwakke Europese munten, zoals in '92 en '93, willen de Vijftien kost wat kost vermijden. In Dublin zijn de regels van twee nieuwe mechanismen aanvaard. Die moeten de euro behoeden voor monetaire ontsporingen en excessieve begrotingstekorten. Het stabiliteitspact is er een van. Het plan van de Duitse minister van Financiën Waigel en de Bundesbank geniet inmiddels brede steun. Het pact moet de lidstaten die de euro als munt gebruiken, ertoe verplichten een zeker begrotingsevenwicht in acht te nemen en daarmee te zor gen voor een stabiele en geloof waardige munt. Zo mag het financieringstekort ook na 1999, als de EMU van start is gegaan, niet meer bedra gen dan 3 procent van het bruto nationaal product. Voor landen die een excessief tekort boeken - meer dan 3 procent - komen er sancties. Zij moeten geld rente loos vastzetten; uitgegaan wordt van 0,2 procent van het bnp. Als een lidstaat niets onder neemt om het tekort terug te dringen, wordt het bedrag omge zet in een boete, die kan oplopen tot 0,5 procent van het bnp. Al leen in tijden van recessie kan het voorkomen dat een tijdelijk hoger financieringstekort ge rechtvaardigd is. Over de details van het mechanisme moet nog verder onderhandeld worden. In Ierland werden de ministers het ook eens over de principes van het Europees Monetair Sys teem II. Dat bepaalt de verhou dingen, voor de periode na 1999, tussen de landen van de euro-zo ne en de Europese lidstaten die voorlopig buiten de EMU blij ven. Het EMS II moet, zoals Bundesbank-president Tiet- meyer benadrukte, zorgen voor cohesie en de EMU krachtig on dersteunen. De schommelingsmarge voor de ze munten rond de spilkoers te genover de euro mag maximaal 15 procent bedragen. Maar lan den die dat wensen kunnen ook nauwere margers ten opzichte van de euro kiezen. Voor landen die noch aan de EMU, noch mee doen aan het nieuwe wissel koersmechanisme, wordt ge dacht aan een controle-orgaan. Dat moet erop toezien dat deze landen zich niet schuldig maken aan wat wordt genoemd 'compe titieve depreciatie' van de eigen munt. Bedoeld is het Verenigd Konink rijk, dat nergens aan mee wil doen. Toch sloot de Britse minis ter van Financiën Clarke niet uit dat zijn land, in weerwil van wat veel Conservatieve Euro-sceptici zeggen, op zekere dag toch in de EMU stapt. Een domper op de voorbereidin gen voor de EMU is wellicht het bericht dat de Duitse economie maar niet op toeren wil komen. IWH, een van de toonaangeven de Duitse onderzoeksinstituten, maakte gisteravond bekend dat Bonn niet hoeft te rekenen op een structurele opleving van de economische groei. Het instituut gaat uit van een groei dit jaar van 1 procent en 1,75 procent in 1997. Dat is veel minder dan waarop kanselier Kohl rekende. WEGGESTOPT IN eeri alineaatje van Aad Nuis' cultuurnet staat het: de vaste boekenprijs blijft. De minister van Econom sche Zaken en de staatssecretaris van Cultuur trotseren detiii! geest en Brussel. Tot 2005 zal er in het boekenvak geen co currentie op het scherp van de snede komen. De verticale pril binding, misschien iets anders vormgegeven dan tot nu te verdwijnt voorlopig niet. De vrije markt verliest het vanen' tuurbeleid. Een uitstekende zaak. Boekhandel en uitgeverij staan oi druk. Enerzijds door eigen schuld: er worden immers, in a hoop bestsellers in handen te krijgen, veel te veel titels'opd, markt gebracht. Anderzijds door nieuwe ontwikkelingen o mediagebied en door de winstgerichtheid van grote concerns Die zijn niet geïnteresseerd in het mooie boek met een klein» omzet. Die willen rendement. Dat betekent dat bij een onqt breidelde concurrentie alleen de allersterksten in het uitL versvak zullen overblijven en dat zijn doorgaans niet de firma's die de risico's voor iets nieuws, gewaagds of onbekends aar- durven. En dat zijn juist de kenmerken van literatuur. Voor de traditionele boekverkoper is de vaste boekenprijs een levensvoorwaarde. Als hij in prijsniveau moet kunnen concur- reren met prijsbrekerende grootwinkelbedrijven die zich van wege hun omzet in een goedliggend segment kleine marges kunnen permitteren, is het eind van de 'goede boekhandel even nabij als dat van de buurtkruidenier. En het is een misver stand, zie bijvoorbeeld het buitenland en het AKO-voorbeeld dat vervolgens het alleen overgebleven verkooppunt het bete re boek met lage omloopsnelheid in de schappen zal zetten. Voor de consument lijkt de vaste boekenprijs nadelig. HjjÉj. taalt immers meer dan strikt noodzakelijk. Het is schijn. Bij ver- dwijning van de vaste boekenprijs betaalt hij immers niets meer. Het goede boek dat hij zoekt wordt nauwelijks nog uitge geven en zeker niet meer verkocht. Dat is niet alleen vervelend voor de literatuurminnaar, maar vooral voor de cultuur. Moei lijker boeken zullen niet meer verschijnen. Het Nederlandse taalgebied is daarvoor commercieel dan te klein. Deze verar ming willen Nuis en Wijers niet voor hun rekening nemen.En terecht, dan betalen we, ter voorkoming van kaalslag, maan wat te veel. Liever keus dan korting. Volgens Aktsjoerin is de schade aan Jeltsins hart zo groot dat een operatie mogelijk te veel risico's met zich mee brengt. Een inter nationaal team van specialisten zal woensdag of donderdag uit sluitsel geven over het (niet) doorgaan van de operatie. Mocht Jeltsin overlijden of niet langer in staat zijn om regeren," dan neemt premier Tsjernomyr- din diens bevoegheden over. Bin nen drie maanden moeten vervol gens presidentsverkiezingen worden uitgeschreven. Als belangrijkste kandidaten voor Jeltsins mogelijke opvolging worden behalve Tsjernomyrdin ook veiligheidsadviseur Lebed en Moskous machtige burgemeester Loezjkov genoemd. San José - In Costa Rica is een man gearresteerd die in verband wordt gebracht met de ontvoering van het Nederlandse echtpaar Jitty Koers en Huite Zijlstra. De man, Apolinar Requenes, werd vrijdagavond opgepakt. Hij was een voormalige werknemer van de plantage Flor y Fauna, waar het echtpaar ook werkt. Het echtpaar werd op 24 augustus ontvoerd en vorige week vrijgelaten, vermoe delijk nadat de werkgever losgeld betaald had. In de Costa-Ricaan- se media werd bericht dat er een som van bijna een miljoen gulden betaald is. De ontvoerders hadden nog meer geëist. Mantua - De leider van de separatistische Italiaanse partij Lega Nord, Umberto Bossi, zat zaterdag in Mantua de eerste bijeen komst voor van de 'regering van Padania'. De regering telt vijf mi nisters. De voormalige minister van economische zaken Giancarlo Pagliarini is premier. De eerste daad van de regering moet de op richting van 'de nationale garde van Padania' worden. Ministervan Binnenlandse Zaken Giorgio Napolitano zei dat hij wil bekijken of de wet de door de Lega Nord ingestelde garde toelaat. Den Haag - Europese veehandelaren maken misbruik van de slachtpremie voor jonge kalveren, die in Groot-Brittannië wcrdt betaald om de markt voor rimdvlees op peil te houden. Een woord voerder van de Produktscha'ppen Vee, Vlees en Eieren heeft dit be vestigd. In het Verenigd Koninkrijk wordt een premie betaald bij de slacht van kalveren, die nog geen drie weken oud zijn. Die pre mie brengt sommige Europese handelaren ertoe, het jonge vee naar Groot-Brittannië te exporteren. „Het gaat niet om grote transpor ten, maar het is toch van de gekke. Wij keuren dit af", aldus de woordvoerder. Jeruzalem - Israël heeft Damascus, na Syrische troepenbewegingen in Libanon, gewaarschuwd dat het sterk genoeg is om elke uitda ging aan te gaan. Minister van Defensie Mordechai riep Syrië op tot onderhandelingen. „Ik stel voor niet de weg van de confrontatie te kiezen. Wij willen geen conflict met Syrië. We praten liever, hoe moeizaam het ook gaat"aldus Mordechai. Het Syrische besluit van onlangs om een derde van zijn 35.000 man in Libanon te verplaat sen heeft voor ophef en vrees voor een nieuwe oorlog in Israel gezorgd. Schotse katholieken zijn verbijsterd over de 'biecht' van schop Wright tussen de blote vrouwen in News of the World. Door Bob van Huët Londen - De Schotse bisschop die er twee weken geleden van door ging met een vriendin en die daarna onthulde dat hij w nog een zoon had bij een andere vrouw, heeft collega's enf vigen wederom verbijsterd. Ditmaal door zijn verhaal 'exclu sief te verkopen aan de schan daalkrant News of the World. Voor een bedrag van minstens 100.000 gulden biecht monseig neur Roderick Wright op waarom hij had gezondigd en een nieuw le ven wilde beginnen met een ge scheiden vrouw, moeder van drie kinderen. Kerkleiders zijn met stomheid ge slagen over de jongste stunt van de bisschop. Kardinaal Thomas Winning, het hoofd van de Schot se katholieken, hield het op een kort 'betreurenswaardig'. Maar pastoor Sean MacAuley die de weggelopen bisschop gisteren ver ving in diens kathedraal van Oban, maakte een voor alle paro chianen duidelijke vergelijking. „We voelen ons als Christus die door een van de zijnen werd ver raden voor dertig zilverlingen," zo klonk het van de kansel. Bij het uitgaan van de kerk schroomden gelovigen niet om hun ex-b schop een 'Judas' te noemen. Monseigneur Wright (55) heef' ongeveer alles gedaan wat de P verboden heeft. Hij het zijn dom in de steek voor een vro^ loog tijdens een gesprek met sup rieuren over de geruchten van zoon bij een ander en ve» vervolgens de exclusieve ree van dat alles aan uitga*1 News of the World, de taan bol staat van blote vrouwen 'zonde'. Nadat hij ruim een spoorloos was en katholiek heel Schotland voor zijn vei" heid hadden gebeden, gaf schop vorige week «an* teken van leven een diende s lijk zijn ontslag in. Na een SP tocht door de Britse schan® kranten werd hij ontdep huisje in het Lake D's „u noordwest-Engeland. meldden dat hij en zijn vnen 'giechelen als schoolkindere van onze verslaggever Oostburg-De gezamenlijke do in West-Zeeuws-Vlaander ten in een open brief weten e verontrust te zijn over de de dr He sluiting of afbraak tot eenp „iek van het St. Antonius-ziekf in Oostburg. Van ons streekziekenhuis wore delde EHBO-post gemaakt ei een simpele medische ingreep moe Van onze verslaggever Sas van Gent - De exploitant in Sas van Gent mag van het ge automaten meer dan verdubbe van burgemeester en wethoude de politie tegen uitbreiding. Het gaat om een uitbreiding van het aantal kansspelautomaten van vijftien naar veertig en van het aantal behendigheidsauto maten van vijftien naar vijfen twintig stuks. Dat is nodig om de tegenvallende omzet in het hore ca- en evenementengedeelte te compenseren. Want ondanks de grote investe ringen in de afgelopen twee jaar, draait De Vlaanderen ook dit jaar met een verlies. De omzet groei in het horeca- en evene mentengedeelte verloopt traag. Vandaar dat De Vlaanderen de noodzakelijke opbrengstverho ging in het amusmentscentrum wil reaüseren. Dat het college van B en W ex ploitant De Vries_ toestaat het aantal kasten fiks uit te breiden, is opmerkelijk gezieq de voorge schiedenis van De Vlaanderen. Toen de voormalige eigenaar van de hal in 1993 failliet ging, was een redding vanuit Rotterdam nabij. De Vries Automaten bv zag wel brood in de noodlijdende hal. Als daar tenminste een gok automaten-afdeling in kon ko- Van onze verslaggever Terneuzen - Een 14-jarige jongen uit Terneuzen is vrij dagavond op de kermis in zijn woonplaats gewond geraakt aan zijn been. De jongen vierde zijn verjaardag op de kermis. Hij wilde op een ge geven moment in de Deca Dance -een futuristische driedubbel draaiende kermisattractie - springen, toen hij zijn linkerbeen stootte. Daarbij liep hij een groot en diep gat in zijn been op. De jongen is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Daar is de wond gehecht. Van onze correspondent Terneuzen - Wim Nabbe, arbei neuzen. Hij heeft een functie at als directeur van een curcuscei Tijdens een dienst in de Triniteits- rk n?.m Nabbe gisteren afscheid van zijn werkgebied. „De op- Komst was hartverwarmend. Tij- ens de afgelopen elf jaar heb ik lr> Zeeuws-Vlaanderen DISK iLeTUMn De marechaussee In de nacht van zaterdag op Mag op de Tractaatweg een (23) ingerekend, die j T®r "oor de rechtbank veroor- e d was tot 58 dagen celstraf w °r °y.eCtreding van de opium- 's overgebracht naar de marechausseekazerne. marechaussee kon zaterdaga- j r? een (24)aanhou- si e man had een boete open oen n ^an 150 gulden of drie da- celstraf. Ook hij is ingesloten.

de Stem | 1996 | | pagina 4