6We hebben er veel zin in9 m 'Het moet nu maar eens gebeuren rlieijden unten 'VVS'92 kan de top drie zeker halen' 'Ons team is nu Derde divisie is een uitdaging9 rijp voor de top' Scheldesport en Ardito outsiders in promotieklasse mannen errassem !gen RCS VVS'92 zeer gemotiveerd DESTEM SPORT ZEELAND B10 Even wennen Frank van Pottelberghe en Ronald van de Vijver van De Sterre: aar eerste plaats "TWEEDE DIVISIE MANNEN Sjaak Caljouw optimistisch DERDE DIVISIE MANNEN Trainer-coach Richard van Acker van Savok: CYC-speler Tom Schelfhout: DERDE DIVISIE VROUWEN TWEEDE KLASSE MANNEN EERSTE KLASSE MANNEN Yoorwaarts-speler Paul Borgt geladen voor nieuw seizoen 23 SEPTEMBER 1996 MAANDAG 23 SEPTEMBER 1996 van Koewacht. HET WAS even wennen J Eddy Bogaert als scheidsrech ter aan het werk te zien tiidmJ de wedstrijd HW'24-Koe wacht. De politiebeambte uit 's-Gravenpolder kennen J normaliter als de man die met zijn hele hebben en houwen uit een auto hangt tijdens wieier wedstrijden. Vorig jaar nos was Bogaert te horen als speaker bij de sluitingskoers in Hulst. Het moet gezegd dat de ze ex-Zeeuws-Vlaming de wedstrijd goed onder controle had en hij toonde zich een ech te wedstrijdleider. Net als in dat andere pak - dat hij tot nu toe droeg voor een andere bond - namelijk die van de KNWU Voor Bogaert maakt het dus helemaal niet uit welke pet hij op heeft. Hij blijft dezelfde Een pluim waard. „.„rWilly van Leeuwen uiddorpe - Het eerste man- Inteam van volleybalverem- L De Sterre uit Zuiddorpe Lelt nu al jaren achter el- L een hoofdrol m de pro- Ltieklasse mannen van de districtscompetitieToch zijn e er nog steeds niet in ge slaagd om promotie naar de a rde divisie te realiseren, jlet moet nu toch maar eens ^beuren," zeggen voorzitter Frank van Pottelberg en spe- ler Ronald van de Vijvervlak voor de competitiestart. pRnMÖTIEKLASSE MANNEN fïjnlt van Pottelberghe is nu ï0or het tweede jaar voorzitter ïan De Sterre. Hij volgde Carlos puyiaert op. Van Pottelberghe ziet het helemaal zitten voor het nieuwe seizoen. Hij steekt dan ook de loftrompet uit over de nieuwe trainer, Cor Hamelink. „Hij geeft goede en zeer geva rieerde trainingen. Ik spreek uit ervaring, want ik heb zelf al meegetraind. We hebben Ronny la Heijne en Mischa Acke erbij gekregen, terwijl Ivo Baert is vertrokken. We kunnen in de top meedraaien en ik denk dat het tussen ons en Morres 2 zal gaan. Het moet nu maar eens gebeu ren," aldus van Pottelberghe. De Sterre heeft een selectie van tien spelers, waaronder Ludwig van Waterschoot, die zal invallen als de nood aan de man is. Ronald van de Vijver heeft ook zin in de nieuwe competitie. „Ik denk dat we met de top mee kun nen draaien. Morres 2 is behoor lijk versterkt en ik verwacht dat VVS'92 hoge ogen kan gooien," aldus Van de Vijver, die meent dat het de hoogste tijd wordt dat de tweede plaatsen eens worden verruild voor het hoogste po dium. „We spelen een bepaald systeem en dat loopt nog niet vlekkeloos. Verdedigend zijn we veel vooruitgegaan en de fouten- last proberen we flink te vermin deren. We trainen daar hard op. Cor Hamelink heeft veel inzicht en ik heb in enkele weken al heel veel van hem geleerd. Alle om standigheden lenen zich er voor dat het dit seizoen maar eens moet gebeuren." Zowel Frank van Pottelberghe als Ronald van de Vijver is ook optimistisch over het vrouwen team, dat na het kampioenschap in de tweede klasse, nu in de eer ste klasse uitkomt. Wilfried Roe- landt zal de coaching voor zijn rekening nemen, terwijl de trai ning wordt verzorgd door Lud wig van Waterschoot en Ronald van de Vijver. „Ik denk dat ze bij de eerste vijf kunnen eindigen," zegt Van Pottelberghe optimis tisch. „Het team staat op scherp en de sfeer is uitstekend. Trou wens, bij De Sterre is het toch één grote familie. We hebben 45 jeugdleden en veel harde wer kers, alles is goed geregeld en dat werpt altijd zijn vruchten af. Vooral Ronald van de Vijver heeft veel voor het vrouwenteam gedaan." Ronald van de Vijver ziet ook veel kansen voor het vrouwen team. „Een kampioenschap is te hoog gegrepen, maar bij de eerste vijf moeten ze kunnen eindigen. Het moet nog een beetje groeien, maar ik ben wel heel blij met Wilfried Roelandt als coach. Hij heeft veel ervaring en het team heeft dan een vaste coach en dat is beter." Voorzitter Frank van Pottel berghe heeft voor het tweede mannenteam eveneens hoge ver wachtingen. Evert van de Broek stopte, terwijl er versterking kwam in de personen van Wilf ried de Waal, Koen Koppejan en Rodger Vonk. „Zij moeten ook bij de eerste drie kunnen eindigen en we gaan de jeugd verder inpassen," aldus Van Pottelberghe, die weet dat de training en coaching van dit team in goede handen is bij Car los Puyiaert. En over de mogelijke promotie van het eerste mannenteam: „We willen graag over naar de derde divisie. We zullen er alles aan doen om dit voor elkaar te krij gen. Er wordt hard getraind en ik hoop dat het goed zal aflopen. Misschien wel met een kam pioensfeestje volgend jaar april," besluit de voorzitter van De Sterre strijdvaardig. De Sterre i§ titelkandidaat I tegen Terheijden een 1-1-ge mee geen gebruik van de 'mis te door bij Rood Wit doelpunt voorzet van Ron Brusket wei door Clarence Phallat op juisl waarde geschat en verzilverd: 1Deze opsteker werd nog vot de rust teniet gedaan. Marco Bie rens gaf met een kopbal de Goes sluitpost het nakijken. Na de hei vatting werd het spel er niet bete op. Verschil met de eerste heil was dat na de doelwisseling nie meer gescoord werd. De punter deling was daarom terecht. DONGEN-TAC/BWB 2-1 - Rust 1-1 Emiel Lever 0-1, Patrick Voskuil 1-j Alex Oomens 2-1. ROOD WIT-NOAD 0-0 - Rust- en eind stand. SC GASTEL-MOC'l7 2-0 - Rust 1-1 Tommy Craats 1-0, Marcel Kas 2-0. RKTW-ROOSENDAAL 1-1 - Rust 0, Hans van Deventer 0-1, Wernel Coo! 1-1 (strafschop). atrijzen maakte gisteren in d -zondagamateurvoetbal in he de ranglijst door met 0-1 va: dat met 2-0 van Virtus wot stek, samen met Unitas'30, da goalie Dennis Gabriëlse was ii uitstekende vorm. Rob Kool bracht in de slotfase de thuiscluj bijna op gelijke hoogte. Hij werl te de bal met een fraaie lob we over Gabriëlse, maar de pai stond een treffer in de weg MIDDELBURG-VIRTUS 2-0 I Kort voor rust opende Pascal va de Berg met een afstandsschr voor Middelburg de score. Twi minuten na de hervatting wei het 2-0 via Mark Roose. Virti trachtte het tij te keren en kwa meer in de aanval. Middelbi" verdedigde echter goed en w. counterend nog het gevaarlijks Turan Dogan van de thuisclub j Robert Borst van Virtus een rode kaart. Z1ERIKZEE-BEEK VOOKÜ» i| 2 - Beek Vooruit kwam op <H door een strafschop benut dool Martin van der Vries. Leo HM driks scoorde 1-1 en nog voorJ rust werd het 2 -1 door een kop j van John van de Have. Dezeu speler zorgde na rust ook voor 1. Martin van der Vries tekeno voor de aansluitingstreffer kreeg vlak voor tijd een dot een kans op 3-3 door opnieuw «i toegewezen strafschop, ®aar miste vanaf elf meter. ^usa j door waren twee spelers - Pa Roggeband (2x geel) van Zie i zee en Arno der Vries van Vooruit (regelrecht rood) het veld gestuurd. UNITAS'30-VC VLISSINGE* 1 - De thuisclub kwam in de 1 ste helft verdiend op 1-0 J doelpunt van Corné Suikeio" Na de doelwisseling werd n Corné Suikerbuik maakte de strafschopstip geen fout e zorgde Unitas'30 daarme veilige 2-0-voorsprong- ja| daarna liep Renato Dijks' VC Vlissingen tegen zijri w gele kaart aan en kon de KI j mer opzoeken. Kort voo kreeg ook VC Vhssmge. penalty te nemen en oU scoorde hieruit 2-1- t BSC-SPRUNDEL 2-2 - Khalid Didi 1-0 (strafs£ XA Loevoets 1-1, Jack Veria John Schrauwen 2-2 ten onze volleybalmedewerker IJzendijke - Nu YVC het dit seizoen gaat proberen in de derde divisie van de landelijke competitie wordt het voor de andere teams in de promotieklasse van het district mo gelijk om ook eens aan een kampioenschap te denken. „Theo Stockman en Stefan Mar- teyn zijn gestopt. We proberen om enkele jeugdspelers door te laten stromen, maar dat is af hankelijk van de bezetting in het tweede team, dat in de tweede klasse uitkomt. Vorig seizoen was slecht, nu kan het alleen maar beter gaan. We hopen ook eens van blessureleed gespaard te blijven, want dat heeft in het vorige seizoen onze resultaten veelvuldig beïnvloed." Trainer Harry Poel zal trouwens zelf niet als speler in actie komen. Dat staat weer voor het volgende sei zoen gepland. MYTILUS 2 - Speler-trainer Marco Stoffer heeft weinig wij zigingen in zijn team moeten no teren. Eenmaal per week traint de tweede selectie samen met een deel van het eerste. Leo Maat kwam over van WR en dat geeft dit team weer een impuls. „Als we ons handhaven ben ik tevre den," zegt Gerard Leuchter, wedstrijdleider en speler van dit team. DYNAMO'70 - De selectie van Dynamo'70 is nagenoeg hetzelf de als het vorige seizoen. Trainer Henny Swartjes, die bovendien ook het eerste mannenteam van VVS'92 onder zijn hoede heeft, verwacht dat een plaats vlak on der de top voor de Middelburgse equipe haalbaar moet zijn. „Er is niet zoveel veranderd bij ons, dus we moeten toch weer een be langrijke rol kunnen vervullen," aldus Swartjes. SAVOK - Hoewel coach Herbert Jonkman van Savok niet het achterste van zijn tong wil laten zien als er gevraagd wordt naar zijn verwachtingen voor het nieuwe seizoen, is wel duidelijk dat men meer van Savok mag verwachten. Kees Kosten is nog steeds trainer bij de equipe uit Sas van Gent. De selectie is vrij wel hetzelfde gebleven, alleen Roelof van Dorsen is doorge stroomd vanuit het tweede team. „We zijn nu beter op elkaar inge speeld," weet coach Herbert Jonkman. „Veel beter dan in de afgelopen seizoenen. Roelof van Dorsen is helaas al geveld door een knieblessure en dat is voor ons een forse tegenvaller. Hoe lang hij uit de roulatie is moeten we nog afwachten. In ons team hebben we voldoende kwaliteit voor een toppositie. We zullen misschien wat moeten schuiven. De meeste spelers zijn inzetbaar op meerdere posities en dat is al tijd gemakkelijk. Vorig seizoen verliep erg teleurstellend. Nu moeten we toch in de midden moot of net daarboven kunnen eindigen. De ene tegenstander ligt je nu eenmaal beter dan de andere, maar als team gaan we goed vooruit." PROMOTIEKLASSE MANNEN Er zullen elf teams om de titel strijden, maar Morres 2 en De Sterre worden toch tot de be langrijkste kanshebbers gere kend. Scheldesport en Ardito zijn gevaarlijke outsiders, die de plannen van mogelijke titelkan didaten kunnen doorbreken. jll'TlLUS - Mytilus zal in de nieuwe competitie hoge ogen gaan gooien. Tenminste, dat is de mening van wedstrijdleider Ger ard Leuchter. Hij zag trainer- coach Klaas Sijp aan het einde van het vorig seizoen even afha ken en Michiel Louwerse vertrok naar Morres. „De meeste spelers van deze groep zijn doordeweeks buiten Zeeland en trainen alleen op vrijdagavond samen. Wim Berk is overgekomen van WR en dat zien we toch als een verster king," aldus Leuchter. De trai ning wordt verzorgd door Marco Stoffer. M0KRES 2 - Trainer-coach Ger ard Puyiaert krijgt in Hulst met een heel ander team te maken. Vorig seizoen werd Morres 2 op permachtig kampioen in de eer ste klasse. Nu zal het uit een an der vaatje moeten tappen. Puyiaert mocht Michiel Louwer se van Mytilus begroeten als een nieuwe spelverdeler. Chiel Baert is vertrokken en dat noodzaakt Morres om op een ander systeem (5-1) over te schakelen. Martin Ferket vertrok naar het eerste team, terwijl Marino Bolssens, Peter Paul de Gucht en Jan Boeye en misschien Tom Dael- fflan het team komen versterken. Kortom, de helft van het team is gewijzigd. „Ons doel ligt eigen lijk nog een jaar verder," zegt Gerard Puyiaert. We werken met eentwee jarenplan. Volgend jaar willen we promoveren en dat is al scherp genoeg, zeker na de fu sie van de districten. Voor dit seizoen zullen we eerst moeten zorgen dat het team ingespeeld raakt. Toch reken ik wel op een plaats bij de eerste drie of vier. ARDITO - Ardito fungeert al ja renlang als de kampioenendoder bij uitstek. Lange tijd kon het Wig seizoen meedraaien in de top drie, maar helaas moest het opnieuw aan het einde van de rit jet onderspit delven. Volgens Bené Burgers zijn er enkele aan passingen in het team. Luc Fer- ®ont is gestopt, terwijl Jos Janse bet na een knie-operatie nog eerrs gaat proberen. Marco Pleij- keerde weer terug aan wal na e® s'age voor de zeevaartschool. iWe hebben zeven spelers en zullen af en toe iemand uit het 'weede team meenemen. We heb- n de meeste angst voor blessu re, want er zijn drie veertigers et ®e moeten toch heel blijven 'rrr een rol van betekenis te kun- jj® spelen. Die oudjes zijn Hans ri?' *"uSane Engel en ikzelf. Ik rp Morres 2 als de belangrijkste «kandidaat, maar natuurlijk °ok niemand van ons een .aan 'abro als we een hoge note- ™8 realiseren," zegt René Bur- ters> ab jarenlang een vaste steunpilaar in dit team. Ardito ai ook dit seizoen zijn reputatie geduchte tegenstander waar- i .3 ^ar kan geen enkele Sfel over bestaan HELDESPORT - De voorbe- Van onze volleybalmedewerker Vlissingen - Het eerste mannenteam van WS'92 uit Vlis singen presteerde vorig seizoen in de derde divisie van de landelijke volleybalcompetitie redelijk, maar kwam toch niet in aanmerking voor promotie. Toch spelen de mannen van trainer-coach Henny Swartjes in het nieuwe seizoen ip de tweede divisie. Het tweede teaiïi, dat in een andere derde divisie speelde, deed het prima en kreeg van de NeVoBo na het terugtrekken van een team alsnog dé kans om de stap naar de tweede divisie te maken. WS'92 besloot het eerste team te laten promoveren en het tweede in de derde divisie te handhaven. „We zijn hierdoor toch nog wonderbaarlijk in de tweede divisie te recht gekomen," zegt Henny Swartjes, de fanatieke trainer-coach van de Vlissingers. Zijn zoon Jan keerde terug van Alcom Capelle en dat betekent een versterking voor WS'92, dat alleen op vrijdag avond compleet kan trainen. „Op maandag en donderdagavond kunnen ze vrijblijvend bij mij trainen en voor de rest van de week draaien ze mee met een andere club in het land," weet Swartjes, die voor het nieuwe seizoen een beroep op de jeugd zal doen. Hij zal on der anderen Mare Mangelijn.en Thijs Poortvliet inpassen. „We gaan in de tweede divisie spelen om erin te blijven," zegt Swartjes zoals altijd zeer strijdvaardig. „We weten dat we het moeilijk zullen krijgen, maar een vaste trainer-coach kan proberen de neuzen dezelfde richting in te krijgen en de puntjes waar nodig op de i te plaatsen. Bovendien vind ik het voor mezelf ook een flin ke uitdaging. Je voelt er als trainer ook niet veel voor om af te gaan. Ik ga niét uit van degradatie en volgend jaar zien we dan wel weer verder. De jongens zijn allemaal supergemotiveerd en ik wil ze al lemaal op verschillende posities inzetbaar maken." WS'92 zal trouwens ook Morres in deze tweede divisie tegenkomen. Van ouds her bestaat er al een gezonde rivaliteit tussen beide teams en dat kan de strijd alleen maar ten goede komen. Selectie: Mare Heerkens, Hans Oomes, Jan Swartjes, Aike Bosman, Edwin Nijssen, Robert Nijssen, Guido Krijger, Marcel Dingemanse, Dennis Din- gemanse en Richard Asselman. Trainer-coach: Henny Swartjes. Van onze volleybalmedewerker Vlissingen - Het tweede mannenteam van WS'92 zal evenals vorig jaar uitkomen in de derde divisie. Promotie naar de twee de divisie werd doorgeschoven naar het eerste team en daar voelen de mannen van aanvoerder en wedstrijdleider Sjaak Caljouw zich prima bij. hebben hem nog zo hard nodig. Misschien komt er nog een speler terug uit het eerste. De trainingen verzorgen we zelf, dus dat bete kent dat ik op mijn leeftijd zelfs nog een team uit de derde divisie heb getraind. Volgens mij kunnen we de top drie zeker nog eens ha len, want we zijn geen team om halverwege te spelen. We gaan er nog steeds voor." Met routiniers zoals Rob Lants- heer en Pim van Soelen mag dit inderdaad geen probleem zijn en wellicht kan men WS'92 2 over enkele weken weer in de top van de derde divisie bewonderen. Aan de instelling van de spelers zal het „We liepen aan het einde van het vorig seizoen de promotie naar de tweede divisie mis. Toen een team zich had teruggetrokken werden we door de NeVoBo benaderd om hun plaats in te nemen. Na onder ling overleg hebben we besloten om het eerste team door te schui ven. Wij hadden in de tweede divi sie niets meer te zoeken," zegt Sjaak Caljouw aan de vooravond van de nieuwe competitie. „De derde divisie is veel leuker voor ons team. In de tweede divi sie slaan ze sneller en beter en dat is niets meer voor ons," vervolgt routinier Caljouw. „Als collectief willen .we best nog wel eens leuke wedstrijden spelen. Ger Keijzers overweegt te stoppen, maar we Versluys, Ger Key- zers, Sjaak Caljouw, Pim van Soelen, Bert van Luinen, Rob Lantsheer, Peter Verburg en Joop Dees. o Trainer-coach Richard van Acker van het Sasse Savok beschouwt het spelen in de derde divisie van de landelijke volleybalcom petitie duidelijk als een uitdaging. foto camile schelstraete Door Willy van Leeuwen Sas van Gent - Het eerste vrouwenteam van de volleybalvereniging Savok uit Sas van Gent is na enige tijd onderbre king weer terug in de landelijke compe titie. Slechts enkele speelsters hebben dit avontuur al eens meegemaakt. Trai ner-coach Richard van Acker heeft er veel zin in en wil best eens in de derde divisie rondkijken. „Ik weet niet wat ons te wachten staat, maar de derde di visie is voor ons toch weer een uitda ging," aldus de Axelse trainer-coach. Van Acker heeft in zijn groep toch enkele nieuwe gezichten kunnen verwelkomen. Marjolein Weemaes keert terug, terwijl Jac queline Dieleman van Voorwaarts is overge stapt. „Marjolein is enkele jaren geleden ge stopt, maar gaat het nu weer proberen. Ik heb hoge verwachtingen van haar als spel- verdeelster," zegt Van Acker. „Tijdens oe fenwedstrijden zijn onze zwakke punten duidelijk blootgelegd, maar daar gaan we wel hard aan werken. Qua motivatie en leer gierigheid zit het bij deze groep wel goed. We hebben veel oefenwedstrijden gespeeld en we gaan met opzen vizier de competitie in. We zullen alles uit de kast halen en het is zeker niet de bedoeling dat we er een heen en weer van maken. Er is veel inzet op de training en ik hoop dat die er tijdens de wedstrijden ook zal zijn." Volgens Van Acker is de pass zwak, maar mogen we de opslag zeker als een sterk punt noteren. „Ik heb vier speelsters die gemak kelijk een ace serveren. Bovendien is onze spelverdeling goed verzorgd. Op de pass kunnen we gericht trainen en ook in de ral- leys moeten we nog even flink kunnen door gaan," aldus de Axelaar, die zich prima thuisvoelt bij Savok. „Ik vind het een uitdaging om nog aan dit team te bouwen. Bij Morres heb ik al divi sie-ervaring opgedaan. Er wordt bij Savok keihard gewerkt, door iedereen binnen de club. De inzet op de training is enorm, de sfeer in het team is goed en ik reken weer op ons trouwe publiek, want vooral in de thuis wedstrijden zullen we onze punten moeten pakken." Van Ackert verkeert trouwens in de unieke gelegenheid dat hij voor elke positie een dubbele bezetting heeft. „Ze zijn breed in zetbaar. Speelsters 'zoals Sonja Gelderland en Sandra van Puyvelde zijn verdedigend erg' sterk," vervolgt Van Acker. „Enkelen zijn in de zomerperiode doorgegaan met spelen of trainen. De dertigers brengen rou tine in het team en die zullen we zeker nodig hebben. De vrouwen hebben veel voor el kaar over en ik sta zelf ook redelijk dicht bij de groep. De routiniers zullen de rust in het team moeten behouden en de onzekerheid bij de anderen wegnemen. Zij hebben al heel wat meegemaakt." Van Acker weet'dat er hier en daar nog wat bijgeschaafd moet worden in zijn team. „Ik hoop dat Savok erin kan blijven. We hoeven trouwens niet altijd de underdog te zijn. We zijn in de breedte best wel sterk," besluit Ri chard van Acker. Selectie: Marjolein Weemaes, Jacqueline Diele man, Klaske Kuperus, Maronna de Boer, Sonja Inghels, Sonja Gelderland, Miriam Hemelsoet, Sandra van Puyvelde en Natasja Reijns. Trainer- coach: Richard van Acker. Van onze volleybalmedewerker IJzendijke - CVC speelt al jarenlang een belangrijke rol in de tweede klasse mannen van het district Zeeland. De Clingenaren laten het echter vaak op de beslissende momenten afweten, waardoor ze al enkele malen de promotie zijn misgelopen. „Nu zijn we rijp voor de top,zegt CVC-speler Tom Schelfhout vlak voor het begin van de competitie. CVC - Even was er sprake van dat CVC een flink aantal spelers zou verliezen. Achteraf bleek het alle maal mee te vallen. Trainer-coach Eric Mangnus heeft zelfs de be schikking over een ruime selectie. „Aan het einde van de competitie vallen we telkens terug. Toch zijn we volgens mij nu rijp voor de top," aldus Tom Schelfhout van CVC. SCHELDESPORT 2 - Trainer Er nesto Jones van Scheldesport heeft voor het nieuwe seizoen weer veel jeugdige spelers tot zijn beschikking. „Vorig seizoen is dit team al flink vooruit gegaan," stelt voorzitter Harry Poel van Scheldesport. „Dit team moet kunnen meedraaien in deze klasse en misschien af en toe wel eens voor een lekker stunt je zorgen." SAVOK 3 - „Als ze inzet tonen en scherp blijven, dan moet het ge woon lukken met dit team," zegt Mare de Bock, coach van Savok 3, dat uitkomt in de tweede klasse. Dit team bestaat uit een groep as piranten van vorig seizoen. „We hebben nu de stap maar ge waagd," zegt De Bock. „De mees te spelers zijn te oud voor de aspi rantencompetitie en kunnen daar bovendien niet veel meer leren. We hebben alles goed met de spe lers doorgesproken en ik ben er van overtuigd dat er veel moge lijkheden voor hen zijn. Of het uit komt zullen we maar afwachten." Trainer van deze groep is Herbert Jonkman. i, l..°o0P de nieuwe competitie Scheldesport traditioneel od Toch lijkt het er ve™ n,jaar de bakens ziin Port olSens trainer Harry en j'j ra™ngsopkomst goed a' 's enkele dagen voor de enm uagen voor ue (WEPeDe °P zich al een bijzon soort ma§ men Schelde- onn: m de nieuwe competitie GmyD tot de toppers rekenen, litm u,,erde spelers zoals Phi- kerst raeten en Jurjen Bak- «We Ii'kk ^aar zeker borg voor. sn»i„ en een groep van zeven Wers>" zegt trainer Harry Poel. Van onze volleybalmedewerker IJzendijke - Voorwaarts is in de eerste klas se mannen van het district Zeeland toch weer van de partij. Enige tijd geleden zag het er naar uit, dat de Axelse vereniging uit de competitie zou verdwijnen. Het voortbestaan is voorlopig verzekerd en daarom hebben Paul Borgt en zijn mannen er best veel zin in. In vrijwel elk team in deze klas se zijn er veranderingen te noteren, maar dat maakt de competitie straks wellicht alleen maar leuker. MORRES 3 - Morres 3 was vorig seizoen heer en meester in de tweede klasse. De Hulstenaren werden op hun slofjes kampioen en daarom kunnen speler-coach Eddy Bertram en zijn mannen nu in de eerste klasse van start. Ber tram zag Martin Ferket naar het eerste en Peter Paul de Gucht naar het tweede team vertrek ken. Deze twee middenblokkeerders zullen ze ker gemist worden. Piet Vedder komt uit het tweede team Morres 3 versterken, terwijl Mar tin Boeije en Evert Jan de Kort erbij zijn geko men. „We zijn in de breedte versterkt. Ons mid- denblok is nu behoorlijk afgezwakt en het team zal opnieuw op elkaar ingespeeld moeten ra ken," zegt Eddy Bertram. „We willen toch een poging doen om bij de eerste drie te eindigen. We zijn lengte kwijt en zullen dus meer moeten knokken. Nu zullen we moeten harken en ons moeten bewijzen." Eddy Bertram krijgt bij de coaching steun van Remco de Rooij. YVC 2 - Bij YVC is het nog niet helemaal duide lijk hoe de selectie er voor het tweede team uit gaat zien. Vorig seizoen moest het vrijwel elke week krabbelen om een volledig team op de been te brengen. Nu lijkt het erop dat dit pro bleem tot het verleden behoort, tenminste als alle toezeggingen van spelers ook worden nage komen. Nico Scherbeijn .heeft zich opnieuw op de volleybalsport gestort. „Er zijn vier of vijf vaste basisspelers en met welke spelers de groep wordt aangevuld moet ik nog zien," stelt Willy Swartile enkele weken voor de competi tiestart. „We hebben veel toezeggingen van nieuwe spelers en als dat allemaal in orde komt kunnen we zeker in de bovenste helft mee draaien." Vooral Rob van de Velde speelde vo rig seizoen uistekend en hij zal samen met en kele andere routiniers, zoals Willy Verbeke en Marc van Waes, de naam van YVC hoog probe ren houden. VOORWAARTS - Voorwaarts heeft de crisis overleefd. De Axelaars zagen Jan en Martin Boeije naar Morres vertrekken. Cor Verschel ling, zelf actief als speler bij Savok, blijft ook dit seizoen de training verzorgen. „Iedereen heeft er veel zin in," weet Paul Borgt. „Met een plaats in de middenmoot ben ik al tevreden. Ik ben al blij dat het team nog is blijven bestaan. We hebben veel ervaring in dit team en daarom denk ik dat we het wel kunnen redden. We heb ben een goede voorbereiding achter de rug en spelen wat toernooien om ritme op te doen." Voorwaarts heeft de beschikking over acht spe lers. DE KIKKERS 2 - De Kikkers krijgt er in het nieuwe seizoen twee zeer geroutineerde krach ten bij. Mare Moens doet een stapje terug van uit het eerste, terwijl Ronny Wijffels eveneens zijn schoenen uit het vet heeft gehaald. Eddy Mulder moest stoppen in verband met rug klachten, terwijl Maarten Rootsaert, Persijn van de Veire, Arnoud Klinke en Erwin de Jonge de groep komen versterken. „We gaan die vier mannen begeleiden en opleiden in dit team," zegt Ronny Wijffels. Dit is voor ons een over bruggingsjaar. Ruben Verheul en Christoph Praat gaan door naar het eerste team en dat is voor het tweede een groot verlies." SAVOK 2 - Savok 2 gaat ook dit seizoen voor het nodige stuntwerk zorgen. Dat is de toezeg ging die aanvoerder Wim Lensen voor de com petitiestart al kan doen. Trainer Ronny Winne en coach Jolanda Wieland zullen er voor zorgen dat dit team in de eerste klasse weer goed voor' de dag zal komen. Harry Hamelink is gestopt, terwijl Remco Steyaert de overstap van de voet balvereniging Corn Boys naar de volleybalsport heeft gemaakt. „Wellicht komt er nog een ver sterking bij. Met dit team moeten we zeker in de bovenste groep kunnen meedraaien," zegt Wim Lensen. „Vorig seizoen ging het boven ver wachting en ook nu zullen we regelmatig voor een verrassing zorgen." DYNAMO'70 2 - Dit team bestaat veelal uit spelers van 17 en 18 jaar. Trainer Wim Kosten weet de mannen altijd goed op scherp te krijgen' en daarom mag men dit team tot een goede mid denmotor bombarderen. „Er zit veel talent in deze ploeg en dat zal er vroeg of laat toch eens uitkomen," aldus een woordvoerder van Dyna mo'70. „De groep is zeer gemotiveerd en wil toch een goede prestatie neerzetten." MYTILUS 3 - Mytilus gaat de jeugd steeds meer inpassen en die groep jongeren zal dan uitkomen in het derde team. De groep is vrijwel hetzelfde gebleven, al zijn er wat aanlooppro blemen voor de nieuwe competitie. „De trai ning komt door allerlei omstandigheden wat la ter op gang, maar ik ben er zeker van dat dit team goed zal meedraaien," weet wedstrijdlei der Gerard Leuchter.

de Stem | 1996 | | pagina 23