Begemann is gematigd optimistisch DE STEM Interbrew: We blijven Oranjeboom ondersteunen Reageren op Miljoenennota via SeniorWeb Douwe Egberts tracht staking te voorkomen 'Consument dupe van strijd banken om chipknip' Commissaris Weweler wordt niet vervolgd finst 14,2 min in le halfjaar D66 en WD willen geen subsidie voor damesslips verval luw \og handelaar verdacht in affaire rond BolsWessanen P»'i Pechiney Gissingen ^0 banen weg A6 ECONOMIE KORT Odijk - Kodak neemt Super Foto over, een keten van 118 winkels met éénuurs-ontwikkelservice. De overname heeft geen directe gevolgen voor de banen van de 500 werknemers van Super Foto, onder wie veel parttimers. Kodak zegt niet hoeveel het voor de nieuwe dochter betaalt. De FNV juicht de overname toe. Super Foto heeft als werkgever een slechte naam onder het eigen perso neel. Bij de bond is de afgelopen tijd veel geklaagd over arbeids contracten, werktijden en pauzes. Kodak ziet in de aankoop een stap om om de consument kennis te laten maken met de nieuwe producten van het bedrijf. EPTEMBER 1995 eer werkbare milieuwet hrijven. tregelen zijn door de mi eging met applaus ont De houtkap{irma's wen daarentegen moord d. De exporteurs in Para d in de Aimex spreken n 'roofoverval'. Zij ver- n vorig jaar voor 600 mil- iden hout aan het buiten envijfde daarvan betrof h hardhout, overwegend ie. Brazilië exporteerde n in 1994 (officieel) 98.000 n dergelijk plompverloren is te verwachten van een riaal regime, maar niet n democratisch gekozen g. De president heeft geen verleg gepleegd. Noch met och met de deelstaatgou- rs. We gaan in het Congres litiek front vormen om de- drieste maatregelen terug ien," zo briest vice-voor- Roberto Pupo van de Ai- En juist daar zou het de- wel eens schipbreuk kun- iden. De milieubeweging dat Cardoso op zijn schre- terugkeert wanneer het oofd zich geconfronteerd met weerbarstige parle- eden uit de getroffen Ama- eelstaten die zijn economi- hervormingsvoorstellen mmen. Daarnaast vragen uurbeschermers zich open hoe het Ibama met een le- van 250 deels corrupte mi- btenaren de houtkapfir- n veeboeren kan controle een gebied ruim honderd 0 groot als Nederland, ook "t Eduardo Martins - de dit ar aangetreden allerhoog- ma-baas - beloofd dat hij em door het overheidsor- gaat halen. Voorts hangen plande verbindingswegen enezuela, Peru en Bolivia oor duizenden 'kilometers' ud tegen de vlakte moeten n zwaard van Damocles bo- e regio. gs kondigde president Car- in het kader van de econo me integratie met buurland uela de asfaltering aan van -174, die van Manaus naar ribische Zee voert. Nieuwe n zuigen immigranten aan Jn een uitnodiging tot kaal- Brazilië heeft daar ervaring toen het land de Transama- 'snelwegen' aanlegde. De king in het Amazonegebied rdoor in de afgelopen twin- ar vervijfvoudigd tot 16 mil- zielen. er hulp uit het buitenland de toekomst er voor het be de Amazonewoud somber Minister Luiz Felipe Lam- a zei onlangs dat hij uiterst rgesteld is door de houding 'e zeven rijkste industrielan- de G-7. „Met dit decreet laat 'lië zien dat het zich houdt e gemaakte afspraken op de ilieutop in Rio in 1992. De is nu aan zet om met de be- ie financiële en technologi- steun over de brug te ko- r" Volgens Lampreira is its 20 miljoen van de toege- e anderhalf miljard Ameri- ise dollar gestort. „Niet meer een druppel," aldus de be- Isman. Brazilië wil de finan- hulp gedeeltelijk aanwen voor de aanschaf van een ge- iceerd radarsysteem waar- ook de drugshandel bestre- ian worden. r naast geld is bovenal baan- end beleid nodig om het tro- 1 regenwoud van de onder- te redden. De Braziliaanse iting Pro-Natureza (Funatu- uit Brasilia somt in een aan- lingsrapport op wat moet doen. De belangrijkste iezen luiden: de introductie een speciale belastingwetge- voor het Amazonegebied om lalde economische activitei- ontmoedigen of desgewens timuleren, het opstellen va iwe juridisch verstrekkende oegdheden waarmee de fede- regering de deelstaten ka aieden om unieke natuuige Jen economisch te ontginnen, nationaal beleid om de ïïi tie naar het tropisch reê? id af te remmen, maatrege het Ibama te versterken en ■aliseren, massale investeri in wetenschappelijk ona met name op het vlak van liversiteit en verbetering v natuuronderricht op sch0 oppeld aan intensieve vo Ltingscampagnes om de A e-bevolking milieubesef dij ngen. Pro-Natureza stelt na president met zijn decree pte weg is ingeslagen,maar. nog veel te vroeg is om te J n. Eén zwaluw maakt n zomer. Ook niet m oen. Economie Win Doorselaere Van onze verslaggever Breda - „We blijven Oranje boom ondersteunen in de Ne derlandse markt. We zijn bij voorbeeld hard bezig met het ontwikkelen van een nieuwe mediacampagne. Dat zegt I. van Doorselaere, alge meen directeur van Interbrew Nederland, in een reactie op be richten dat Interbrew alle aan dacht op het biermerk Dom- melsch vestigt ten koste van Oranjeboom. Volgens Van Doorselaere is er geen sprake van dat Oranjeboom 'aan zijn lot overgelaten' wordt. „Wij streven naar behoud van beide merken." Wel worden ze anders gepositioneerd en is het reclamebudget voor de thuis markt van Dommelsch groter, dan dat van Oranjeboom. Interbrew nam vorig jaar de Oranjeboom-brouwerij in Breda over van Allied Domecq. Omdat het Belgische concern al eigenaar was van de Dommelsch-brouwe- rij kreeg Interbrew twee Neder landse A-merken in de porte feuille. In mei dit jaar stapte de van Oranjeboom afkomstige di recteur J. van Baardwijk op, on der meer omdat hij het niet eens zou zijn met het merkenbeleid. Volgens Van Doorselaere was Van Baardwijk het wel eens met de richting die de merken op moesten gaan, maar was er een meningsverschil over de manier waarop het beleid ingevuld moest worden. Van Doorselaere erkent dat de afgelopen tijd veel meer reclame geld in Dommelsch is gestoken dan in Oranjeboom. Dat heeft er volgens hem mee te maken dat Oranjeboom de laatste jaren niet op een consistente manier gepre senteerd is; de ene keer hoog in de markt, de andere keer wat lager. „Oranjeboom ging diverse rich tingen uit. Dat is niet goed voor een merk. De presentatie is daar om opnieuw ingevuld en dat kost tijd." De huidige reclame-campagnes van Oranjeboom hebben vooral een regionaal accent. Maar vol gens Van Doorselaere moet Oran jeboom net zoals Dommelsch ook een landelijke uitstraling hebben. Begin volgend jaar zal het Breda se biermerk daarom weer te zien zijn in tv-commercials. Oranjeboom wordt anders gepo sitioneerd dan Dommelsch, dat vooral een 'eigenzinnige, jonge' uitstraling heeft en in dat seg ment moet concurreren met mer ken als Grolsch. „Oranjeboom gaat meer richting Amstel, onder het mom van 'ge zellig onder elkaar'," aldus Van Doorselaere, die ontkent dat Oranjeboom daarmee als een 'B- merk' neergezet wordt. „Het wordt niet lager, maar anders ge positioneerd." Volgens Van Doorselaere is het reclamebudget dat Oranjeboom heeft om de thuismarkt te bewer ken driekwart van het budget van Dommelsch. Daar staat te genover dat Oranjeboom meer geld besteedt in het horeca-seg- ment, maar Oranjeboom heeft dan ook meer cafés. Berichten als zou Interbrew het aantal Dommelsch-cafés willen vergroten ten koste van Oranje boom zijn slechts ten dele waar. „We hebben zo'n honderd cafés overgezet op Dommelsch omdat er op bepaalde punten een gebrek aan aanwezigheid van Dom melsch was. Maar het is zeker niet de bedoeling dat we dat mas saal gaan doen." onze verslaggever da - Begemann heeft over de eerste zes maanden van 1996 >en netto-winst van 14,2 miljoen geboekt. De veertig werk- naatschappijen zorgden voor een inkomen aan dividenden van noeg dertig miljoen gulden. Over heel 1995 lag dat bedrag nog op vijftien miljoen gulden. Btgemann-topman Jeroen van ien Nieuwenhuyzen toonde zich gisleren 'gematigd optimistisch' over de vooruitzichten. Jiann verwacht over het het Iele jaar een 'licht positief netto- Amstelveen (anp) - Justitie verdenkt nog een tweede op- tiehandelaar in de voorken- nisaffaire rond BolsWessanen. far nu pas blijkt heeft het Openbaar Ministerie op 2 sep tember een huiszoeking verricht Hj eerr 33-jarige man uit Hoofd- orp, die werkzaam is als mar tel-maker op de Optiebeurs. Dit Mt zijn advocaat, mr. W. de tag, gisteren bevestigd. De han delaar ontkent volgens zijn raadsman iedere betrokkenheid 'ij de voorkennisaffaire. Wel aeemt hij uit hoofde van zijn functie regelmatig grote posities h in opties BolsWessanen. De ®n heeft zelf aangeboden naar politiebureau te komen voor verhoor. Justitie is tot op heden op het aanbod ingegaan. Justitie verrichtte op 2 september eveneens huiszoekingen bij een ®lere optiehandelaar uit Zand- tart en diens 42-jarige broer uit tanaar. Zij zouden sam'en op juli vorig jaar hebben gehan- «d in put-opties BolsWessanen. PI juli daalde de koers van het aandeel BolsWessanen fors nadat drank- en voedingsconcern e verwachting naar beneden bijgesteld, Dat leverde optie- fëers die daags daarvoor op r - schaal opties hadden ge- |X °P papier een winst op van 1 miljoen gulden. Tot nu toe justitie vijf mensen in de jearresteerd, onder wie T. n N., een 58-jarige directeur van het bedrijf. gissingen - De directie van alu- Jumsmelter Pechiney Neder- t verwacht dat aeze Zeeuwse vestiging 1, jWrtig arbeidsplaatsen ko- j, e yervallen in verband met W v wi'de «organisatie van franse concern. 'dwongen ontslagen zullen ttrti ''.me' vallen, aldus de di gisteren. Volgens verwach- HbdÜ0!6? personeelsbestand i» en'iMo5?" Vlissir,gen tussfm 82o p, terug naar ruwweg Hatuiirv'i W01'den bereikt via fchraM L V0rl°°P- Wereldwijd Pakkin aluminium- en ver- duizenfS,Concern vier- tot vijf- ok„i ,nen' 20 werd donder- resultaat exclusief transactiere sultaat'. Door de onzekerheid omtrent de nog te verwachten transactieresultaten over het tweede half jaar kan geen uit spraak worden gedaan over de hoogte van het totale netto-resul taat over 1996. „Maar het is wel duidelijk dat we doelstelling om een rendement van 15 procent op het eigen ver mogen dit jaar nog niet zullen ha len," aldus Van den Nieuwe- huyzen. Bij een rendement van 15 procent zou Begemann een winst van zo'n 30 miljoen gulden moe ten halen. Het is de eerste keer dat Bege mann verslag uitbrengt sinds het industriële concern van Joep van den Nieuwenhuyzen is omge turnd in een participatiemaat schappij onder leiding van André Deleije en Jeroen van den Nieu wenhuyzen. Daardoor is een ver gelijking met dezelfde periode over 1995 niet mogelijk. Wel geeft Begemann resultaten over heel 1995, maar toen moest het concern 153 miljoen afboeken in het kader van de omvorming van éen ondernemend fonds naar een partiperend fonds. Schuldenlast Met de verkoop van een reeks van bedrijven heeft Begemann vorig jaar bovendien de schuldenlast behoorlijk teruggebracht, waar door de financiële lasten nage noeg zijn gehalveerd van 30 miljoen over heel 1995 naar 8,4 miljoen over de eerste zes maan den van 1996. In de eerste periode van dit jaar heeft Begemann geen bedrijven verkocht. Dat is al wel het geval in juli en augustus: toen stootte Begemann Holec NV, Techno Assistance SA en Holvieka BV af. Het positieve transactieresultaat verwerkt Be gemann in het tweede halfjaar, meldt het concern. 30.000 ouderen hebben gisteren op de 50+-beurs in de Utrechtse Jaarbeurshallen gereageerd op de regeringsplannen uit de Miljoe nennota. Dat deden zij, en dat is nieuw, via het SeniorWeb, een onderdeel van Internet voor en door ouderen. De beurs, waar ook thema's als wonen, vrije tijd en sport aan bod komen, duurt tot en met morgen. foto anp Utrecht (anp) - De directie van Douwe Egberts (koffie, thee, rijst en andere kruide nierswaren) 'beraadt zich op een standpunt' over het ulti matum dat de vakbonden hebben gesteld. Dat heeft een DE-woordvoerder gistermid dag laten weten. Hij zei dat de bonden voor het af lopen van het ultimatum, van nacht, in ieder geval iets van de directie zullen horen. DE lijkt daarmee op het laatste moment de voorgenomen staking te willen afwenden. De bonden willen dat de werknemers morgenavond vanaf tien uur het werk neerleg gen om de CAO-eisen kracht bij te zetten. De vakbond voor kaderpersoneel De Unie heeft zich gisteren ach ter de stakingsplannen ge schaard. De bond stelt zich door gaans gematigd op in arbeidscon flicten, maar de 300 leden bij het DE-concern onderschrijven ten volle het ultimatum dat de indus triebonden van FNV en CNV de directie hebben gesteld. De CAO-onderhandelingen bij Douwe Egberts zitten vast op een groot aantal punten, waaronder de eis voor een loonsverhoging van 5,75 procent in twee jaar. Unie-bestuurder De Jong: „Het is toch te gek voor woorden dat een onderneming die goud geld ver dient, 820 miljoen winst vorig jaar, niet bereid is haar werkne mers mee te laten profiteren." Geld is niet de enige reden voor De Unie om aan de acties mee te doen. Diverse reorganisaties bij het concern hebben volgens De Jong de psychologische rek onder het personeel eruit gehaald. „Er heerst binnen het concern een ge weldige onvrede over het razende tempo van de inkrimpingen en de manier waarop zij zijn uitge voerd." De acties die vanaf dit weekeinde te verwachten zijn, leggen niet alleen de koffieproductie van Douwe Egberts stil. Sara Lee/DE omvat zeven fabrieken (waaron der Van Nelle, Duyvis en Lassie) die tabak, thee, borrelnootjes, rijst, doucheschuim en tandpasta maken. Bij het concern werken 4500 mensen. Door Hans van Alebeek DE CONSUMENT wordt de dupe van de strijd die de Nederlandse bankinstellingen voeren om de beste chipkaart. Dat stelt de Consumenten bond in een reactie op het chipknip offensief dat de gezamenlijke banken hebben ingezet tegen de Postbank. Door het aanbieden van de eigen chip knip aan Postbank-klanten hopen de banken de chipper van de Postbank uit de markt te wippen. De chipknip en de chipper zijn allebei pasjes die de consument binnenkort kan gaan gebruiken als 'elektronische porte monnee'. Groot verschil met het populaire pinnen is dat voor deze chipkaarten geen pincode ingetoetst hoeft te worden. Het pasje gaat in een leesapparaat en met één druk op de knop wordt het bedrag van het pasje af geschreven. Als de pas 'leeg' is, kan die weer worden aangevuld bij oplaadappa- raten die bij de bekende geldautomaten geplaatst worden. De bestaande bank- en giropasjes worden de komende jaren ver vangen door nieuwe exemplaren waar mee de consument zowel kan pinnen als chippen. De banken beginnen daar in ok tober mee, de Postbank pas in januari volgend jaar. Voor de consument wordt de invoering van de chipknip/chipper echter met de dag onoverzichtelijker. Dat ligt vooral aan de bankinstellingen zelf die er niet in geslaagd zijn om één chipkaart voor heel Nederland op de markt te brengen. Beide partijen - de banken met hun chipknip en Postbank/PTT Telecom met hun chip per - proberen nu om deze miljoenen- markt te veroveren. Met het dichterbij komen van de invoe ring van de elektronische portemonnee, wordt de onderlinge concurrentiestrijd steeds heftiger. Begin deze maand resulteerde dat in gro te dagbladadvertenties waarin de voor delen van chipknip danwel chipper wer den uitgelegd. Deze week kreeg de strijd een nieuwe im puls door de mededeling van de gezamen lijke banken dat hun chipknip ook aange boden zal worden aan klanten van de Postbank. Overigens wordt die soep min der heet gegeten dan op het eerste oog lijkt, want de banken gaan hun chipknip niet actief aan de man brengen. Postbank-klanten moeten zelf actie on dernemen als zij zo'n chipknip wilen ont vangen. In de praktijk zal waarschijnlijk maar een klein deel van de bijna zeven miljoen giro-klanten dat doen. In de loop van volgend jaar immers wordt hun giro pas automatisch vervangen door een nieuwe met pin- en chipmogelijkheid. „Daarom zijn wij ook helemaal niet bang voor de chipknip," zegt Postbank-woord- voerder J. Stalman. „Waarom zouden on ze klanten de chipknip willen hebben? Onze kaart is immers veel completer. Met onze kaart kun je telefoneren bijvoor beeld. En dat kan met de chipknip niet." „Nog niet," zegt chipknip-woordvoerder B. Goulooze. „Maar dat komt wel." Ei genlijk zouden al vanaf afgelopen zomer de 18.000 telefooncellen in Nederland omgebouwd moeten zijn voor chipper én chipknip, maar vooralsnog is dat alleen voor de chipper gedaan. Niet zo vreemd, want PTT Telecom is im mers partner in het chipper-project. „Of de PTT onze chipknip dwarsboomt? Ze hebben zich in elk geval niet aan de af spraak gehouden," zegt Goulooze, die verwacht dat het probleem op korte ter mijn is opgelost. De Consumentenbond ziet de ruzie tussen chipknip en chipper met lede ogen aan. „Wij zijn bang dat de consument straks de rekening gepresenteerd krijgt," zegt woordvoerster N. van Zanten. „De kosten van die strijd zullen hoe dan ook - direct of indirect via hogere tarieven bij de de tailhandel - aan de consument doorbere kend worden. Banken zijn nu eenmaal geen filantropische instellingen." De beide partijen bestrijden die kritiek. „Ons betalingsverkeer is al jaren gratis. Dus ook de chipper," reageert de Post bank-woordvoerder. „En bij de detail handel kunnen de kosten alleen maar da len," vult chipknip-woordvoerder Gou looze aan. De chipknip moet de omvang van het 'dure' muntgeld immers terug dringen. „De consument heeft er uitein delijk dus alleen maar voordeel bij," al dus Goulooze. I I I I I ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1996 Den Haag (anp) - Het subsidiëren van damesslips met uitkerings- gelden doorkruist de mogelijkheden van ontwikkelingslanden om zich via vrije handel verder te ontwikkelen. Concurrentieverval sende subsidies moeten geen deel uitmaken van de experimenten om met uitkeringsgeld werk te scheppen. Dat stellen de Tweede-Kamerleden B. Bakker (D66) en H. van Hoof (WD) in vragen aan de ministers Melkert van Sociale Zaken en Wijers van Economische Zaken. De kamerleden wijzen op een plan van de gemeente Rotterdam om Multi-Bedrijven (een voor malige sociale werkplaats) te subsidiëren voor de productie van damesslips. Het zou daarbij gaan om een bedrag van twintig cent per stuk. Op deze manier kan het Rotterdamse bedrijf nog net concurreren met producenten in Tunesië die de slips voor 28 cent kunnen leveren. Tegelijkertijd blijven in Rotterdam banen behouden die anders verdwenen zouden zijn. Volgens de Kamerleden staan dergelijke subsidies echter haaks op het regeringsbeleid om ontwikkelings landen via vrije handel een eerlijke kans te geven. Ook zou de in zet van uitkeringsgelden leiden tot hogere loonkosten in Neder land. In de detailhandel staan onder nemers intussen klaar om ge bruik te maken van de marktkan sen die een staking bij DE hen biedt. Ze bestellen bij DE snelextra koffie bij. Maar niet al te veel: „Als het op is, hebben we nog een goed huismerk," luidt de algeme ne reactie in de branche. DE erkent dat afnemers nu extra hoeveelheden koffie bestellen met het oog op de arbeidsonrust. Een langdurige staking kan de voorraad op de schappen behoor lijk uitdunnen. Sara Lee/DE heeft met zijn mer ken Douwe Egberts, Van Nelle en Kanis Gunnink een markt aandeel van iets minder dan 70 procent. Vervoersbond FNV doet mee met fusie Utrecht - Het vakbondsparlement van de Vervoersbond FNV heeft gisteren het bestuur groen licht gegeven de bond te laten op gaan in een nieuw te vormen superbond. De bondsraden van de Industriebond en de Dienstenbond stemden al eerder in met de fusiegesprekken. De Voedingsbond FNV neemt volgende week een besluit. De Bouw- en Houtbond FNV, die niet mee mocht doen met de fu sie, zoekt nu zijn heil bij de christelijke collega's. De FNV-bond wil niet fuseren met de Hout- en Bouwbond CNV, maar wel nauw samenwerken. Nu al is de verstandhouding tussen de twee bon den goed. Bond CNV eist 3,25 procent meer loon Bunnik - De Hout- en Bouwbond CNV wil het komend CAO-sei- zoen 3,25 procent loonsverhoging eisen. Daarmee hoopt de bond de leden een vol proeent boven de verwachte prijsstijging te ge ven. Dit heeft de bondsraad, het vakbondsparlement, gisteren be sloten. De werkgevers in de bouw vinden dat de loonsverhoging slechts 'twee komma zoveel' kan bedragen. De bondsraad van de CNV-bond wilde een forsere loonsverhoging dan het bestuur van wege de stijgende gemeentelijke lasten en de afbraak van sociale regelingen. Relatie zakenvrouw en bank moet beter Tilburg - MKB Nederland (Midden- en Kleinbedrijf Nederland) en Rabobank beginnen een landelijk project om de relatie tussen vrouwelijke startende ondernemers en bankmedewerkers te ver beteren. Daartoe worden in Tilburg, Alkmaar en Hoogeveen workshops georganiseerd, één voor vrouwelijke starters en één voor bankmedewerkers. Volgens medewerkster E. de Vogel van MKB klagen vrouwen die een onderneming starten regelmatig over de manier waarop bankmedewerkers hun kredietaanvraag behandelen. „Het idee onstaat dat het voor de bankmedwewerker moeilijk is, een vrouw als geslaagde ondernemer te zien." Kosjer bier uit Duitsland Hannover - Een brouwer uit het Duitse Hannover brouwt sinds enkele dagen speciaal voor joden bestemd kosjer bier. De licentie voor het brouwen van dit bier is afgegeven door rabbi Hodd uit Antwerpen. Kosjer bier is gemaakt door mensen die op de dag van productie geen varkensvlees hebben gegeten. Verder is het graan niet verbouwd ten tijde van het joodse paasfeest. De brouwerij maakt gebruik van biologisch verbouwd graan. Kodak neemt keten fotowinkels over Acties dreigen bij NS Cargo Utrecht - Bij NS Cargo neemt de kans op stakingen toe. Onder het personeel heerst grote onrust over de manier waarop de directie omspringt met een voorgenomen reorganisatie, waarbij 600 ba nen zouden moeten verdwijnen. In Venlo heeft het al tot werkon derbrekingen geleid. Volgens de bonden veroorzaken lokale chefs onrust door nu al rond te strooien welke mensen het bedrijf zullen moeten verlaten. Er is al langer bekend dat de vrachtvervóerpoot van de NS flink moet reorganiseren. De bonden gaan ervan uit dat de reorganisatie zonder gedwongen ontslagen kan verlopen. Grootint sluit locatie Dordrecht Dordrecht - Metaalbedrijf Grootint, onderdeel van de Heerema Groep uit Leiden, sluit zijn fabriek in Dordrecht. Deze locatie (circa 80 werknemers) legt zich toe op staalconstructies voor slui zen en bruggen. De vestiging in Zwijndrecht, waar staalconstruc ties voor de offshore-industrie worden gemaakt, blijft buiten schot. Volgens Grootint is de sluiting een gevolg van de slechte marktomstandigheden. De Industrie- en Voedingsbond CNV ver zet zich tegen de sluiting van de vestiging, omdat de markt lang niet zo slecht zou zijn als Grootint zegt. Amsterdam (anp) - Justitie gaat in de zogeheten Weweler-aff ai- re de schoonzoon van voormalig president-commissaris H. van Asselt verder vervolgen. De 37-jarige man, directeur van een reclamebureau, komt op 20 december voor de rechtbank in Amsterdam. De vervolging tegen Van Asselt en diens 34-jarige dochter, die in een eerder stadium werden gear resteerd, wordt gestaakt. Dit heeft het Openbaar Ministerie gisteren bekend gemaakt. Van Asselt gaat bij justitie een schadeclaim indienen voor de ge maakte juridische kosten. Ook eist Van Asselt volgens zijn advo caat mr. R. Verbunt persoonlijke genoegdoening. Hij moest van wege de affaire aftreden. Mr. C. van Bavel, de advocaat van de schoonzoon die als enige wel voor de rechter moet ver schijnen, reageert verbaasd op het besluit. „Ik begrijp niet waar om mijn cliënt wel moet voorko men terwijl de anderen vrijuit gaan." De 37-jarige verdachte blijft vol houden zich niet te hebben be zondigd aan de handel met voor kennis in aandelen. Hij verdiende eind 1993 35.000 gulden via de handel in aandelen Weweler. Daarbij zou hij zijn getipt door zijn schoonvader. Van Bavel vindt het merkwaar dig dat de vervolging van de ver meende tipgever nu wordt ge staakt. „Als de zaak van de vader wegvalt, van wie moet mijn cliënt die voorkennis dan wel hebben gekregen?"

de Stem | 1996 | | pagina 9