EU: verbod export Brits rundvlees blijft Nieuw begin Wereldraad van Kerken Ministers Suriname beëdigd Ex-presidenten Zuid-Afrika in beklaagdenbank VS oefenen in Koeweit Ex-keizer Bokassa is doodziek in Ivoorkust Dalai Lama: 'wellicht ben ik de laatste wel' Preston Palace Aimeio - tei. 0546-542121 TMARKT/STUNTHAL DE STEM BUITENLAND A5 Britten moeten 147.000 koeien snel slachten Jeltsin wijst aanbod hart van fan af BUITENLAND KORT Enkele dagen heerlijk ontspannen met het unieke w all-in concept 096 x 100 TvEFtlNGli iO ©1 srcfZM-vot. mwoü iO EN VAN 13.30 TOT 18.00 EAVAN 10.00-17.00 p- Dl. GESLOTEN ËG 5 HULST IE IDEALE CREDIT CARD. III ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1996 Geneve (anp)- De Wereldraad Kerken staat aan het be- 1 van een nieuwe fase, maar de koers van de koepelorgam- tie van 332 kerken is ondui delijk Volgens secretaris-ge neraal dr. Konrad Raiser is het nog te vroeg om te zeggen welke richting de raad zich zal bewegen. Duidelijk is wel dat de bijna vijf de jaar oude organisatie in ver sneld tempo moet afslanken. Als gevolg van miljoenentekorten zal het aantal werknemers aan het eind van 1997 maximaal 190 be- dragen. Raiser noemde gisteren op de laatste dag van de jaarlijk se bestuursvergadering enkele programma's die worden beëin digd: mensenrechten, leken in de kerk en een theologische oplei ding. Vooral in de strijd voor het herstel van de mensenrechten in Latijns-Amerika heeft de We reldraad in de jaren zeventig en tachtig een zeer goede naam op gebouwd. Het programma tegen geweld dat in 1994 op aandringen van de Zuid-Afrikaanse methodisten bisschop Stanley Mogoba werd opgericht, zal zich op de steden gaan richten. Volgens sommige bestuursleden zou de Wereldraad eerder aandacht moeten schen ken aan de theologische recht vaardiging van het geweld. In een document over de rol van de kerken in internationale zaken werd het Joegoslavië-Tribunaal in Den Haag partijdig genoeg ge noemd. Raiser verdedigde deze passage door te verwijzen naar kritische opmerkingen van prof.dr. Theo van Boven, tot vo rig jaar werkzaam bij het tribu naal. De bestuursvergadering aan vaardde een rapport over aids, waarin de ziekte niet als een straf Gods wordt aangeduid. Het ge bruik van condooms ter voorko ming van aids wordt niet met zo veel woorden gepropageerd. De Wereldraad heeft met presi dent Mugabe van Zimbabwe overeenstemming bereikt over de voorwaarden waaronder in 1998 de assemblee in de hoofdstad Ha rare wordt gehouden. De plaats van samenkomst werd omstreden nadat Mugabe zich uiterst discri minerend over homoseksuelen had uitgelaten. Op het terrein van de vergadering zal de Wereldraad alle vrijheid hebben. Het centraal comité aanvaarddde een compromis over de viering van het avondmaal in Harare. In tegenstelling tot de vorige assem blees is er dit keer geen gemeen schappelijke viering, maar nodi gen vier plaatselijke kerken de deelnemers uit. Eén viering is open voor iedereen die zich daar toe vrij voelt. Het bestuur herkoos Raiser als secretaris-generaal voor een pe riode van vier jaar, die eind 2002 afloopt. Hij wordt beschouwd als een eerlijk man en een goed theo loog, maar zoals een bestuurslid zei: een professor is geen profeet. Door Bert Schampers Brussel - De Europese Unie houdt onverkort vast aan het exportverbod van Brits rund vlees. De EU eist dat Groot- Brittannië in verband met de gekke-koeienziekte 147.000 Britse risico-runderen op kor te termijn vernietigt. De Britse regering heeft besloten de afspraken over extra slachtin genvan runderen naast zich neer te leggen. Londen baseert zich daarbij op wetenschappelijke rapporten, waarin de conclusie wordt getrokken dat de gekke- koeienziekte tegen 2001 vanzelf verdienen zal zijn. Door de harde opstelling van de regering-Major is het tevens uit gesloten dat de EU zich soepeler zal opstellen met betrekking tot het exportverbod. De nu ontstane situatie zal de komende dagen besproken worden op een infor mele vergadering van de Europe se landbouwministers in de Ierse stad Killarney. Geen wijziging Europees Landbouwcommissaris Fischler zei in Straatsburg dat zolang de Britten niet aan de voorwaarden voldoen en geen do cumenten ter controle aan 'Brus sel' voorleggen, de status quo ge handhaafd blijft. Volgens Fisch ler is de Britse, noch de Europese rundvleessector, gebaat bij de weigering van Londen om zich soepeler op te stellen. „Onze po sitie zal niet veranderen," bena drukte ook Commissie-voorzitter Santer. Boeren blij Op de Europese top in Florence, afgelopen juli, werd door de rege- ringsleidings van de EU-lidsta- ten een stappenplan aangeno men, dat de Britten in staat moet stellen orde op zaken te stellen in hun rundveesector. Op basis daarvan werd een geleidelijke opheffing van het exportverbod in het vooruitzicht gesteld. Een van de afspraken was dat Londen 147.000 runderen, die be smet kunnen zijn met BSE na het eten van veevoeder waarin slachtafval is verwerkt, zou ver nietigen, bovenop de 450.000 runderen ouder dan dertig maan den, waarover eerder overeen stemming was bereikt. Deze mas sale slacht is voor de Europese Unie een absolute voorwaarde om het uitvoerverbod van Brits rundvlees stap-voor-stap op te Abidjan (afp/dpa). - De voormalige 'keizer' van de Centraal- Afrikaanse Republiek, Jean-Bedel Bokassa, is doodziek opge nomen in een ziekenhuis in Abidjan, de hoofdstad van Ivoor kust. Bokassa lag in de Centraal-Afri- kaanse Republiek, die hij als kei zer regeerde van 1977 tot 1979, al een week met ernstige nierpro- blemen in het ziekenhuis. Don derdagavond is hij naar Ivoor kust gevlogen. Volgens familiele den verkeert hij in levensgevaar. Bokassa greep eind 1965 de macht. Zes jaar later benoemde hij zich zelf tot president. Hij voerde een schrikbewind. In december 1976 riep hij de republiek uit tot kei zerrijk. Zijn kroning tot keizer werd een omvangrijke ceremonie die ongeveer vijftig miljoen gul den kostte. Twee jaar later werd Bokassa af gezet nadat hij betogingen tegen zijn besluit dat alle schoolkinde ren en studenten een uniform moesten dragen, bloedig had la ten onderdrukken. Hij bleek zelf aan de moordpartijen te hebben deelgenomen. De toenmalige pre sident van Frankrijk, Valéry Gis- card d'Estaing, stuurde Franse troepen, die de keizer afzetten, terwijl Bokassa op weg naar Li bië was. Bokassa had de Franse nationali teit en vroeg asiel aan in Frank rijk. Maar hij kwam het land niet in. Uiteindelijk was Ivoorkust be reid hem op te nemen. Bokassa FOTO REUTER Moskou (ap) - Het was een aanbod dat uit het hart was gegrepen, of liever het was de offerande van haar hart zelf, gericht aan de door haar bewonderde Russische president Boris Jeltsin, die met hartklach ten kampt en eind deze maand een open-hartope ratie zal moeten onder gaan. Vorige week liet de W-jarige Russin Zinaida Bolijeva weten dat haar geliefde Boris haar hart Mocht hebben, voor een transplantatie. Jeltsin heeft Bolijeva in middels een brief geschre- waarin hij zich ui terst dankbaar betuigt 7oor haar aanbod, maar ,evens duidelijk maakt oat hij er geen gebruik zal maken. »tk heb gehoord van uw oprechte opwelling, het etterlijk ongelofelijke aanbod van uw hart voor e® transplantatie voor Ik ben geschokt. Daar Ou absoluut geen sprake van zijn- Dit aanbod recht u)t uw ziel is mij ongelofe- .dierbaar. Ik ben ver bid van een grenzeloze "ankbaarheid. Dank u p00r uw edelmoedigheid uw onbaatzichtig- zo besluit Jeltsin dankbrief aan de uit oord-Ossetië afkomstige R°li] eva. heffen. De beslissing van de Brit se regering wordt toegejuicht door de boerenorganisaties in Groot-Brittannië. Premier Major stond al geruime tijd onder zware druk. Gemiddeld is de consump tie van rundvlees in Europese Unie, sinds eind maart berichten verschenen over een mogelijke relatie tussen het eten van rund vlees en een hersenziekte bij de mens, met elf procent gedaald. In sommige lidstaten is dat percen tage nog veel hoger. De Britse landbouwminister Hogg vindt dat zijn land met de vernietiging van 450.000 runde ren, ouder dan dertig maanden, Europa al voldoende tegemoet komt. De extra 147.000 runderen, die in Florence waren afgesproken, hoeven volgens hem niet langer vernietigd. Daarvoor bestaat vol gens hem een wetenschappelijke basis. De Conservatieven is het er vol gens waarnemers vooral om te doen de Euro-sceptici in eigen geledingen de mond te snoeren. In het Lagerhuis hebben de Con servatieven een krappe meerder heid van één zetel. Indien het se lectieve slachtprogramma in stemming zou zijn gebracht, dan had naar verwachting Major op nieuw een politieke nederlaag ge leden. Dat kan hij zich een half jaar voor de verkiezigen niet per mitteren. Twijfels Landbouwminister Hogg zei gis teren niet te verwachten dat het exportverbod in november wordt opgeheven, zoals premier Major kort na de top in Florence zijn achterban en de boeren nog be loofde. Hogg gaf toe dat bij ver schillende Conservatieve afge vaardigden sowieso grote twijfels bestaan omtrent de bereidheid van de EU om het exportverbod te versoepelen, ongeacht de in Florence gemaakte afspraken. Volgens Major handelt zijn rege ring volledig binnen het kader van het BSE-akkoord van Flo rence. Zijn regering wil dat ge zonde runderen zo snel mogelijk weer het Kanaal overgezet kun nen worden. Londen hoopt met zijn harde opstelling nieuwe on derhandelingen daarover af te dwingen. Sfeer De sfeer binnen de Europese ver gaderlokalen zal er hoe dan ook niet op verbeteren. De Conserva tieven blijven uiterst kritisch ten opzichte van de Europese inte gratie, zoals donderdag bleek uit de Churchill-rede van minister Rifkind van Buitenlandse Zaken. De situatie is weinig bemoedi gend voor de hervormingen bin nen de EU, waarover al geruime tijd wordt onderhandeld tussen de hoofdsteden. Over die hervor mingen praten de Europese rege ringsleiders op 5 oktober in Du blin. Dat wil zeggen, als deze in gelaste top-bijeenkomst weer niet wordt beheerst door gekke koeien. Amerikaanse soldaten oefenen momenteel in Koeweit, vlakbij de lraakse grens. De oefeningen zijn bedoeld om het lraakse leger af te schrikken. De Verenigde Staten sturen met dat doel 3500 soldaten extra naar het in 1990 door Irak bezette land. In de daarop volgende Golfoorlog zijn minstens 5.000 en niet 1.100 Amerikaanse militairen mo gelijk aan chemische straling blootgesteld, werd gisteren bekend. Het Pentagon gaat er nu van uit dat soldaten tot op een straal van 25 kilometer Paramaribo (anp) - Presi dent Jules Wijdenbosch heeft gisteren vijftien van de zestien ministers van de nieuwe regering van Surina me beëdigd. Alleen de nieu we minister van Buitenland se Zaken is nog niet bekend. De Beweging voor Vrijheid en Democratie (BVD), een afsplit sing van de hindoestaanse VHP van parlementsvoorzitter Lach- mon, had Henk Alimohamed voorgedragen, maar deze was voor de andere vijf partijen niet acceptabel. Hij heeft zich in een eerder kabinet schuldig ge maakt aan corruptie. De andere omstreden BVD- kandidaten, Atta Mungra en Ri chard Kalloe, worden wel mi nister: Mungra op Financiën en Kalloe op Openbare Werken. Mungra behoort tot de belang rijkste rijstexporteurs in Suri name. Hij werd enkele jaren ge leden door de Nederlandse jus titie verdacht van drugsactivi teiten, maar de zaak werd we gens onvoldoende bewijs gese poneerd. Wijdenbosch, die twee weken geleden bij de presi dentsverkiezingen de zittende president Venetiaan versloeg, heeft geen gehoor gegeven aan de oproep van maatschappelij ke groeperingen om personen met een 'besmet verleden' te weren. Vice-president Radhaki- shun heeft zijn dreigement om op te stappen als zulke mensen aan de macht zouden komen, niet uitgevoerd. President Wij denbosch zei in een korte toe spraak, dat het proces van 'na tionale redding' nu het kabinet rond is op gang is gebracht. Door Bart Luirink Johannesburg - Nationale Partij-leider F.W. de Klerk staat onder grote druk om opening van zaken te geven over het apartheids verleden nadat voormalig doodseska derlid Eugene de Koek oud ministers en generaals heeft aangewezen als zijn opdrachtgevers. De Koek werd onlangs schuldig bevonden aan moord op zes te genstanders van apartheid en aan drieëntachtig aanklachten van fraude, inbraak en marteling. Vanaf afgelopen maandag wordt het nieuws in Zuid-Afrika be paald door het verweer van De Koek op de uitspraak van de rechter. De vroegere commandant van le gerbasis Vlakplaas bij Pretoria van waaruit de doodseskaders opereerden, heeft daarbij elke drang om de beschuldigingen te weerleggen opgegeven. Uit frus tratie over 'het verraad van zijn oude superieuren', heeft hij de verantwoordelijkheid voor al zijn gruweldaden bij het vroegere minderheidsbewind en de leger en politietop gelegd. Men was volgens hem volledig op de hoogte van de vanuit Vlak plaas ondernomen operaties. Oud-president P.W. Botha zou als lid van de 'staatsveiligheids- raad' betrokken zijn geweest bij liquidatie van anti-apartheidsac tivisten. Oud-minister voor Poli tie Adriaan Vlok zou vaak op Vlakplaas zijn geweest. Na een bomaanslag op het ge bouw van de Raad van Kerken in Johannesburg eind jaren tachtig, waarvan een ANC-activiste de schuld kreeg, zou Vlok decoraties hebben uitgedeeld aan de uit voerders van de aanslag. Oud minister van Buitenlandse Zaken Pik Botha zou alle in de buurlan den gepleegde aanslagen op ANC-bases hebben geaccor deerd. Oud-president De Klerk tenslotte, gaf, volgens De Koek, persoonlijk opdracht voor een militaire operatie tegen ANC- aanhangers in het thuisland Transkei. Verder bevestigde De Koek in de afgelopen dagen alle beschuldigingen en vermoedens van directe betrokkenheid van het minderheidsbewind bij het aanwakkeren van het conflict tussen Inkatha en het ANC in de provincie KwaZuiu/Natal. De Kocks ondergeschikten zouden militaire training aan Inkathale- den hebben gegeven en wapens hebben geleverd. Volgens De Koek was Inkatha-parlementslid Khoza tot enkele jaren terug zelfs in loondienst van de politie. De Koek 'kraait' nadat zijn vroe gere opdrachtgevers zich van hem hebben afgekeerd. In '88 onthulde een vroegere medewer ker van De Koek, Dirk Coetzee, het bestaan van de geheime basis en veel van de van daaruit onder nomen operaties. Daarna wens ten nogal wat leger- en politiege- neraals hem niet meer te kennen. Uit loyaliteit werkte De Koek echter nog mee aan valse getui genverklaringen waarmee een door toenmalig president De Klerk ingestelde commissie tot de conclusie kwam dat Coetzees be schuldigingen onjuist waren. Toen hem duidelijk werd dat zijn superieuren hem als zondebok zagen voor de door hen verordon neerde mensenrechtschendingen besloot De Koek volledige ope ning van zaken te geven. Daarmee hoopt het voormalige doodseskaderlid uiteindelijk ook amnestie te verwerven. In de on derhandelingen tussen het ANC en de Nationale Partij werd in '93 overeengekomen dat 'een ieder die zich heeft schuldig gemaakt aan schending van de mensen rechten op grond van politieke motieven' daarvoor in aanmer king komt. Voorwaarde is wel dat men volledig opening van zaken geeft. De Koek, die nagenoeg zonder enige blijk van emotie, in de afgelopen dagen de herinne ring aan een beestachtige prak tijk memoreerde, verklaarde zijn daden te betreuren, niet zozeer op grond van ethische motieven alswel vanwege het besef 'dat het nergens goed voor was' en 'tot niets geleid heeft.' Oud-president de Klerk gedroeg zich volgens De Koek tegenover het ANC als 'een hondje dat op zijn rug ging liggen en zichzelf onderpieste'. De zaak van de Afrikaner min derheid, werd 'volstrekt verra den'. De Koek kan inmiddels meer respect opbrengen voor Nelson Mandela, die 'zijn mensen nooit in de steek heeft gelaten'. De door De Koek genoemde op drachtgevers reageerden in de af gelopen dagen verontwaardigd op de beschuldigingen. Oud-president De Klerk had 'niets nieuws gehoord.' Oud-mi nister Botha eiste een nieuw, diepgaand onderzoek. Enkele weken terug verklaarde De Klerk tegenover de Commissie van Waarheid en Verzoening dat hij zelf en zijn collega-ministers nooit opdracht hadden gegeven tot het schenden van de mensen rechten. Maar de kans is groot dat de com missie De Klerk opnieuw voor een hoorzitting zal uitnodigen om nog eens door te praten over die uitspraak. rond twee ondergrondse opslagplaatsen van lraakse chemische wapens besmet kunnen zijn geraakt. Voorheen richtte het onderzoek zich op militairen die zich binnen een straal van vijf kilo meter bevonden rond de met explosieven vernie tigde opslagplaatsen. De besmetting kan een verklaring zijn voor het zogenaamde 'Golfsyndroom' bij veel soldaten, dat zich uit in geheugenverlies, gewrichtspijn, misselijkheid en chronische vermoeidheid. foto reuter Politieman Charleroi beticht van corruptie Neufchateau - Justitie van de Belgische stad Neufchateau heeft een hoofdcommissaris van de gerechtelijke politie van Charleroi in staat van beschuldiging gesteld. De zaak heeft zijdelings te ma ken met het zedenschandaal rond Mare Dutroux. De hoofdcommissaris is de chef van hoofdinspecteur Zicot die al eerder werd aangehouden wegens zijn banden met Dutroux. Zicot wordt ervan verdacht hem te hebben geholpen bij autodiefstal en verzekeringsfraude. Justitie verdenkt nu ook hoofdcommissaris Vanderhaegen van heling en schending van het beroepsgeheim. Hij had tot dusver Zicot steeds beschermd. Russen verlaten Tsjetsjenië vandaag Moskou - De terugtrekking van de Russische troepen uit de Kau- kasische deelrepubliek Tsjetsjenië begint vandaag en moet half december zijn voltooid. De terugtrekking maakt deel uit van de vredesakkoorden die met separatistische rebellen zijn gesloten. Een regiment afkomstig uit de Oeral is vandaag het eerste dat de aftocht blaast. Volgens Moskou zijn er nog 11.000 Russische mili tairen in Tsjetsjenië. Algerijnse popzanger vermoord Algiers - In Algerije is opnieuw een popzanger het slachtoffer van een bomaanslag geworden. Het lijk van de 28-jarige Bechiri Bou- jemaa, bekend onder de artiestennaam Cheb Aziz, werd gisteren in zijn woonplaats gevonden. De politie zei dat de zanger, vooral bij jongeren populair, woens dagnacht na een huwelijksfeest door vier gewapende mannen, vermoedelijk fundamentalistische moslims, werd ontvoerd. Cheb Aziz is de vierde rai-muzikant die de afgelopen twee jaar in Alge rije is vermoord. Fundamentalistische moslims vinden rai immo reel. Le Penn: premier Juppé moet aftreden Parijs - De leider van het Franse rechtsextremistische Nationaal Front, Jean-Marie Le Pen, vindt dat premier Juppé moet aftre den. Hij vindt dat Juppé niet langer kan aanblijven nadat deze hem donderdag een aartsracist, een antisemiet en een vreemdelin genhater noemde. Le Pen vindt dat het ook niet door de beugel kan dat de premier heeft gezegd dat het Franse volk het Nationaal Front moet bestrijden. Juppé's uitspraken waren weer een reactie op de mededeling van Le Pen eerder deze maand dat hij gelooft in de ongelijkheid van rassen. Estlandse president Meri herkozen Tallinn - President Lennart Meri van Estland is gistermiddag voor vijf jaar herkozen. Gisterochtend was hij er nog niet in ge slaagd meer dan de helft van de stemmen van het kiescollege te krijgen. De 67-jarige Meri had als uitdager oud-president Arnold Rüütel. Meri kreeg in de vijfde stemronde 196 van de 372 stemmen van het kiescollege. Rüütel kreeg 126 stemmen. Vijftig leden van het kiescollege onthielden zich van stemming. Meri kreeg in augustus in de eerste drie stemrondes in het parlement niet de vereiste tweederde meerderheid. Hij werd door zijn tegenstanders be schuldigd van medewerking aan de Russische geheime dienst KGB. Israël meer aanwezig in bezet gebied Jeruzalem - De Israëlische regering is van plan miljoenen te in vesteren om de joodse aanwezigheid in de bezette Palestijnse ge bieden en Jeruzalem uit te breiden. Burgemeester Olmert van Jeruzalem bevestigde voor de Israëlische radio dat er, onder meer in de Palestijnse buurgemeente Ras el Amud, 132 woningen ko men voor joden. De regering beraadt zich ook over nieuwe massale bouwplannen in nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. De Israëlische minister van Defensie Mordechai gaf eerder deze week al toe stemming voor de bouw van 1800 woningen voor ultra-orthodoxe joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Een regerings commissie heeft daarenboven in principe voor nog eens 2000 wo ningen toestemming gegeven. 'Opkomst in Bosnië was 103 procent' Sarajevo - De Internationale Crisisgroep (IGC), een gerespec teerde particuliere organisatie die het vredesproces in het vroege re Joegoslavië volgt, twijfelt aan de gang van zaken bij de verkie zingen in Bosnië. De organisatie is na een reeks van berekeningen tot de conclusie gekomen dat de opkomst meer dan 100 procent is geweest, als het cijfer van 2.431.554 mensen die hebben gestemd, klopt. De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OV- SE), die de verkiezingen heeft georganiseerd, heeft gezegd de be rekeningen van de ICG zeer serieus te nemen. Volgens cijfers van de Verenigde Naties, waarvan de OVSE gebruik heeft gemaakt, waren 2,91 miljoen Bosniërs kiesgerechtigd: 1,34 miljoen mensen die in hun eigen huis zijn blijven wonen, 675.000 vluchtelingen binnen Bosnië en 900.000 vluchtelingen in het buitenland. Maar vast staat dat grote groepen niet gestemd hebben. Sydney (ap) - De in ballingschap levende Tibetaanse geestelijk leider Dalai Lama heeft gisteren gezegd dat hij misschien wel de laatste Dalai Lama is. Hij waarschuwde dat de unieke cul tuur van Tibet dreigt te verdwijnen als China de Tibetanen blijft onderdrukken en hun gebied niet meer vrijheid toestaat. De Dalai Lama zei dit in Austra lië, waar hij op bezoek is. Hij zei dat het mogelijk is dat hij, de veertiende reïncarnatie, niet zal worden opgevolgd, omdat de Ti betaanse culturele tradities steeds meer te lijden hebben. De geestelijk leidsman deed een beroep op de wereld om China er toe te bewegen te onderhandelen over een vorm van autonomie voor Tibet. De Tibetanen leven al sinds 1950 onder Chinese bezet ting, maar pogen nog vast te hou den aan hun eigen cultuur en zijn trouw aan hun in India in bal lingschap levende geestelijk lei der. De Dalai Lama ontvluchtte Tibet na een mislukte opstand te gen de Chinese overheersing in 1959. De Australische premier John Howard zal volgende week een persoonlijk onderhoud hebben met de Dalai Lama, ondanks scherpe taal van Peking, dat de geestelijk leider, die in 1989 de Nobelprijs voor de vrede kreeg, op zijn gunstigst als een politieke separatist beschouwt. De Dalai Lama werkt aan een zogenaamde zandmandala, een schilderij van gekleurd zand af komstig uit de Himalaya. De mandala wordt gemaakt voor een negen dagen durende Boed dhistische ceremonie voor we reldvrede, die vandaag in Syd ney begint. foto reuter (ADVERTENTIE) n&E Hbfctj» OitpauMcentnua TanNotUrlfcnri

de Stem | 1996 | | pagina 7