R R O Politie veel di bestuu KOOP MET Zl Kies l lui is gezellig uw ideale winier- bestem ming Noorwegen Winter 96/97^^ Rekro Reizen 55+ REIZEN De Boer Wendel Turkije Winter 96/97 Sterprodukties Verwend worden? Peter Stuyvesant Travel Uitwaaien op Texel Kras Stervakanties WINTER VAKANTIEBON Ja ik wil thuis in alle rust mijn ideale winterbestemming uitzoeken. Daarom ontvang ik de aangekruiste gids(en) graag op onderstaand adres. Ik ga akkoord met de door de aanbieders gestelde voorwaarden. Isla Margarita GoGo Tours Wintersport Skiën in Frankrijk Touralp Noorwegen'n complete A} verrassing Gratis Vakantiepark Ten Bel Tenerife Cyprus: Land, Zee, Mensen Djoser, de andere manier^ van reizen SRC-Cultuurvakanties |J) Het dikste pak sneeuw Met v.d. Born va LEEIMDERT\1 Record in Zeeu Fietser iii hoofd geschoten na verkeersruzie Texas ziet niets in valhelm voor stieren-rodeo 's Reizen en Recreatie is een gezamenlijke rubriek van VNÜ Dagbladengroep: Brabants Dagblad, Eindhovens Dagblad, De Stem, De Gelderlander, Dagblad De Limbur Wee in de winter 9 e r Wordt 't dit jaar slalommen in Oostenrijk of langlaufen in Italië? Gaat u Oud en Nieuw vieren op Gran Canaria of de kou ontvluchten in Spanje? En welke steden trips staan er rond Kerstmis op uw verlanglijstje? Naar Wenen of naar Düsseldorf? De vorst nadert weer met rasse schreden en 't is dan ook de hoogste tijd om uw ideale wintervakantie uit te kiezen. Maar waarom zou u voor de nieuwe vakantiegidsen naar het reisbureau gaan als u ze ook gewoon in uw brievenbus kunt krijgen? Daarvoor hoeft u alleen maar even aan te kruisen welke brochure(s) u wilt ontvangen en de compleet ingevulde bon op te sturen. U ontvangt uw gids(en) dan gratis of zéér voordelig thuis. Da's wel zo rustig en gemakkelijk... dus doe 't vandaag nog! Noorwegen. Het winter- G r a t i paradijs van Europa door z'n ongerepte natuur en z'n ideale wintersport klimaat. Waar alpine skiërs nieuwe uitdagin gen vinden. Waar je langlauft door stille witte wouden en snowboarders uit hun dak gaan op-dikbe- sneeuwde berghel lingen. De brochure Noorwegen Winter 96/97 bevat 40 pagina's met de fantastische winter(sport)mogelijkheden die Noorwegen te bieden heeft. Kom in de stem ming, bestel deze brochure en beleef alvast iets van de bijzondere Noorse winterwereld! 'Winter heeft een naam: Noorwegen'.' Sprookjes bestaan nog! Wintersporten in Andorra en de Spaanse Pyreneeën, de absolute Rekro Reizen- topper! Duizenden gingen u voor en gaan weer! Ongelofelijk lage prijzen inclusief luxe busreis: hotel in Formigal (skiën>op 'het dak van de Pyreneeën'), halfpension (ontbijtbuffet en vier gangen-diner), al vanaf 499,- in januari (app. zelfs vanaf 199,-). Kortom, het best bewaarde geheim op wintersportgebied! Maar ook in Oostenrijk, Italië, Frankrijk en Slovenië heeft Rekro Reizen fantastische winter- vakanties (met luxe bus of eigen auto) in de aan bieding. Vraag onze gratis brochure vandaag nog aan: 010-414 22 33. 55+Reizen, al vele Gratis jaren het adres voor de actieve 55-plus- ser! In onze brochu re treft u tal van aantrekkelijke bestemmingen. Zoals natuurlijk naar het zonnige Portugal (met tal van mogelijkhe den), Malta, Spanje, Tsjechië, Duitsland, België, Oostenrijk en zelfs Rusland, Thailand en de USA! Wij hebben zowel vlieg-, bus- als autoreizen En natuurlijk voor een scherpe prijs. Vraag de GRATIS brochure aan! Bel 035-542 20 41 of vul de bon in. Verre Oosten specialist De Boer Wendel brengt deze winter maar liefst 3 brochu res op de markt: Groepsreizen naar Indonesië en het Verre Oosten, Individuele Reizen en reizen naar Australië en Nieuw-Zeeland. Ook voor over- winferingsreizeri naar b.v. Bali kunnen wij u interessante aanbiedingen doen. Informeer geheel vrijblijvend bij uw ANVR reisburo of Rabobank, of vul de bon in. De Boer Wendel: voor kwaliteit en betrouwbaarheid. Voor de komende winterperiode heeft HTC Super Reizen een zeer aantrekke lijk programma samengesteld. Korte citytrips naar het sprookjesachti ge Istanbul. Genieten van de winterzon aan de Turkse Rivièra (Alanya Antalya) of de westkust. Verder biedt HTC onder het motto 'laat u eens lekker verwennen' kuurvakanties in het kuuroord Balcova aan. Turkije biedt in samenwerking met HTC ook in de winter voor elk wat wils. Wie een culturele of semi-culturele (rond)reis wil maken voor een leuke prijs, zit goed bij Sterprodukties'. Al vele jaren organi seert Sterprodukties mooie en interes sante reizen naar alle uithoeken van de wereld. Zoals natuurlijk naar Italië, Moskou en St. Petersburg, Athene en Rome, Marokko, Egypte, Jordanië, Syrië, Tunesië, de USA (met een prachtige cruise!), Sri Lanka, India, Indonesië, Mexico, Zuid Afrika, Australië en Nieuw Zeeland! Vraag de brochure aan! Bel 072-520 30 40 of vul de bon in. De Dorint Vakantie gids. Vol leuke week endjes en korte vakanties in de betere hotels en vakantieparken op de mooist denkbare locaties. Vooral in Duitsland, dus makkelijk bereik baar met de auto. Bungalows vanaf DM 791,- per week. Weekend arrangementen (2 nachten met ontbijt en diner) in een hotel vanaf DM 224,- p.p. in een 2 persoonskamer. Meer weten? Kruis Dorint Hotels en Vakantieparken aan op de bon! Reserveren? Bel gratis 06-02 21 333. Peter Stuyvesant Travel Gratis biedt zowel individuele- als ook groepsreizen aan. Groepsreizen in kleine groepen met nederlandse reis- begeleiding. Er worden goede middenklasse hotels gebruikt en er wordt gevlogen met' lijndienstmaatschap pijen. Reizen op maat zijn mogelijk op alle bestemmingen. Latijns-Amerika, o.a.: Mexico, Bolivia, Peru, Brazilië, Argentinië, Chili. Afrika, o.a.: Zuid-Afrika, Namibië, Zimbabwe, Botswana, Madagascar, Kenia, Tanzania, Ghana. Azië, o.a.: Maledivën, India, Nepal, Thailand, Vietnam, Maleisië, Singapore, Indonesië. Texel, het meest veelzijdige waddeneiland. Ideaal voor een weekje, een midweek- je of een weekendje uit waaien langs het 25 km lange strand. Gevarieerde natuurgebieden, zeven gezellige dorpjes en 5 musea, waaronder het zeehondenopvang centrum EcoMare. Of bezoek het nieuwe Luchtvaartmuseum bij vlieg veld Texel eens. Vraag de Vakantiereisgids 1996 aan. Hierin treft u uitgebreide informatie over het eiland, hotelarrangementen, bungalows en appartementen en diverse actieve arrangemen ten. Meer info: VVV Texel, Postbus 3, 1790 AA Den Burg, tel. 0222-31 47 41, fax 0222-31 00 54. Texel, helemaal weg en toch zo dichtbij. Gratis Voor sneeuw-vakanties zit u goed bij Kras Ster- Vakanties. U kunt onze 84 pagina's tellende gratis brochure opvra gen via 073-599 99 99 of via onder staande bon. Deze winter heb ben wij weer tal van vlieg-, bus- en auto- reizen naartopge- bieden in Oostenrijk, Tsjechië, Duitsland, Italië en Zwitserland. Zowel voor de skiërs, langlaufers als wandelaars. En natuurlijk ook voor de échte beginner tot vergevorderde crack! Er is ook een brochure voor wintersportreizen naar Andorra. Bel 073-599 99 99 of vul de bon in. Postcode Telefoon Plaats 9ÊÊMMÊÊj Stuur deze bon dus direct in een voldoende gefrankeerde envelop naar VNU Dagbladengroep BV, Postbus 430, 5201 AK 's-Hertogenbosch Belangrijk! Stuur geen geld of cheques. Voor eventuele betaling krijgt u een acceptgiro. Dorint vakantiegids Gratis Isia Margarita Gratis Vakantiepark Ten Bel Gratis Noorwegen Winter 96/97 Gratis De Boer Wendel Gratis Peter Stuyvesant Travel Gratis GoGo Tours Wintersport Gratis Cyprus: Land, Zee, Mensen Gratis Rekro Reizen Gratis Turkije Winter 96/97 Gratis Uitwaaien op Texel Gratis Skiën in Frankrijk Porto Djoser 1,95 55+ Reizen Gratis Sterprodukties Gratis Kras Stervakanties Gratis Touralp Gratis SRC-Cultuurvakanties Gratis OAD Noorwegen Gratis OAD Sneeuwgids Gratis Zoekt u voor uw vakantie een tropi sche, aantrekkelijk geprijsde bestem ming, denk dan eens aan het Caribische Isla Margarita. Dit eiland bevindt zich voor de kust van Venezuela en biedt behalve schitteren de palmenstran den, ook prima hotels en fantas tische excursie mogelijkheden. De prijzen zijn zeer aantrekkelijk, wat dacht u van een drankje op het strand voor slechts één gulden! Een negendaagse vakantie naar Isla Margarita i al mogelijk vanaf 999,- per persoon. GoGo Tours biedt ski- rGratis vakanties naar de belangrijke winter* sportlanden als Oostenrijk, Frankrijk, Italië en Tsjechië. Niet alleen de standaard- week, maar ook Midweek-arrange menten (6 dagen skiën) behoren tot de mogelijkheden. U boekt al een win tersportvakantie vanaf 199,- inclusief busreis, appartement en skipas. Wie bovendien voor 31 oktober reserveert, ont vangt per boekingsbevestiging de zeer volledige en uit-gebreide Nederlandse uitgave van de ski atlas, ter waarde van 62,50, cadeau. Steeds meer mensen kiezen voor Frankrijk als hun favoriete winter sportbestemming. Niet zo gek als u bedenkt- wat Frankrijk allemaal te bieden heeft! Naast autovrije kindvriende lijke skidorpen, moder ne en authentieke wintersportplaatsen, zijn er onder andere ook speciale snow- boardbestemmingen. In de nieuwe winterbrochure 'het grootste skigebied van de wereld' treft u uitgebreide informatie aan over alle wintersportmogelijkheden in Frankrijk. Ongetwijfeld vindt óók u de winter sportbestemming naar uw smaak! (vrijwillige bijdrage 2,95) Dé Frankrijkspecialist bij uitstek! In de nieu we, gratis, brochure treft u tal van aan trekkelijke reizen naar het winter- sportland bij uitstek. Frankrijk! De 92 pagina's tellende brochure bevat reizen per auto, bus, trein en vlieg tuig. Vrijwel elke gerenommeerde wintersportplaats vindt u terug. Zoals natuurlijk Alpe d'Huez, Les Arcs, Les Deux Alpes, Val d'lsère, Tignes, Les Menuires, etc., etc. En dat alles voor een zeer lage en concurrerende prijs'. Bel 073-599 99 97 of vul de bon in. Oad heeft zelfs voor de doorgewinterde prof 'n complete verrassing: de splinternieuwe, exclu sieve Oad-sneeuwgids Noorwegen. Boordevol unieke wintersport mogelijkheden voor alpineskiërs en lang laufers, op 'Olympisch niveau', wekelijkse chartervluchten en ver bazend gunstige prijzen. U boekt Noorwegen inclusief vlucht en appartement bij Oad al vanaf 595,- p.p. Kortom, een béétje wintersporter bestelt nu de Oad-Noorwegen gids door middel van de bon op deze pagina, of bel 06-84 82 (44 cpm) voor meer informatie. Grati, Een brochure geheel gewijd aan het Vakantiepark Ten Bel, Tenerife. 45 ha groot, maar slechts voor een kwart bebouwd. De laag gebouwde complexen met goede en ruime appartementen zijn omgeven door veel groen. Verder o.a. restaurants, zwembaden, een winkel centrum, Nederlands sprekende animatie. Mogelijkheden voor bridgen, duiken, golfen, fietsen en excursievakanties. Rust, ruimte,groen en gezelligheid, de trefwoorden van Vakantiepark Ten Bel. Exclusief in Nederland aangeboden door Evenements Reizen. Het eiland van de Godin Aphrodite biedt zicht op een 9000 jaar oude smeltkroes van bescha vingen uit Oost en West. Ruige land schappen, verlaten dorpen. Byzantijnse kloosters met hun kostbare iconen. Het bruisende Nicosia met zijn gezellige gerestaureerde binnenstad. Op Cyprus kun je elke dag wat anders beleven, in een natuur die uitnodigt tot lange wandelingen, fietstochten, zwemmen, duiken, een partijtje golf. Voor meer informatie over Cyprus, vul de antwoordcoupon in. 1,95 Djoser organiseert al ruim elf jaar aktieve rond reizen en heeft j vele bestemmin gen in Azië, het Midden- Oosten, Afrika en Latijns- Amerika. Cultuur, natuur en contact met de plaatse lijke bevolking zijn de belangrijkste elementen in het reisprogramma. De kleine groepen, waar in ook veel alleenreizenden meegaan, geven veel ruimte tot eigen initiatief. Het programma kan voor een groot deel naar eigen inzicht wor den ingevuld, waarbij de ervaren reisbegeleider altijd klaar staat met advies. Lid ANVR/SGR. In onze reisgids „M Gratis 'Najaar- en Winter- specials' vindt u reizen naar Andalusië, Sicilië, Malta, Cyprus, -Tunesië, Marokko, Egypte en Syrië Jordanië. Ook bie den wij kleurrijke 'tropische' reizen naar Mexico en Thailand. Vergeet echter niet hoe mooi en sfeervol de wat nabijere streken kunnen zijn in de donkere maanden. Zo zijn er onze scherp geprijsde arrangementen in Praag, alsmede twee sfeervolle kerstreizen naar Duitsland en Oostenrijk. Gratis reisgids? Bel 050-312 31 23 of vul de bon in! Gratis Oad heeft z'n sneeuwgids helemaal vernieuwd. Completer en informa tiever dan ooit. Per tou ringcar, trein, eigen auto of vliegtuig? Oad brengt u niet alleen naar de bekende gebieden, maar ook naar voorde lig Tsjechië of trendy Andorra. Vanaf 99,- boekt u al de razend snelle direktbus, 's avonds vertrekken; de volgende ochtend op de latten. Voor wintersporters uit Limburg heeft Oad dit jaar een speciale bus die rechtstreeks naar Oostenrijk vertrekt. Vraag nu de Oad-sneeuwgids aan door middel van de bon op deze pagina, of bel 06-84 82 (44 cpm) voor meer informatie. SPINVELD 33 en 37. 4815 HR BI 136e JAARGANG 2 KATERNEN De Binnenkrant Binnenland Buitenland Zeeland Gids RTV-programma Sport A2 A3 A4 A5/A6 A7 A8 BI t/m B10 over z Sa Van onze verslaggever Hulst - De Zeeuws-Vlaamse p< aantal processen-verbaal uit v de teller eind 1995 stil op een zijn al ruim 325 mensen in Zee het sljuur vandaan gehaald. De verwachting is dat het aantal gesnapten tegen het eind van dit jaar tussen de 400 en 450 ligt. Volgens J. van Opdorp, chef van de basiseenheid Hulst van de poli tie in Zeeuws-Vlaanderen, is de toename vooral het gevolg van extra controles. „Bovendien moe ten ménsen die bij een aanrijding betrokken zijn, nu altijd een blaastest ondergaan, ook al daar geen aanleiding voor." Het aantal verkeersovertredingen zal aan het einde van dit jaar eveneens een forse toename laten zien. Werden vorig jaar 12.000 weggebruikers verbaliseerd, voor dit jaar- gaat Van Opdorp uit van 15.000 tot 16.000 verkeersovertre dingen. „Ook dat is een gevolg van intensievere controle, vooral op snelheid." Afgelopen vrijdagnacht hield de Van onze verslaggever Tilburg - Een 27-jarige inwoner van Tilburg is zaterdagmorgen vroeg in het hoofd geschoten na een verkeersruzie. De dader, een bromfietser die zich kennelijk ergerde aan het fietsgedrag van de man, is nog niet gepakt. Het slachtoffer ligt zwaar gewond in het Sint Elisa- bethziekenhuis. Het incident deed zich voor in het centrum van Tilburg, toen het slachtoffer met een vriend door de Piusstraat fietste. Van achte ren naderde een bromfietser met een duopassagier. Er ontstond een woordenwisse ling over het verkeersgedrag van beide fietsers, waarna de brom fietsers de fietsers volgden tot in de Doelenstraat. Daar kwam het opnieuw tot een woordenwisse ling. Op een bepaald moment trok de bromfietser een pistool en schoot de Tilburger, in het hoofd. Fort Worth (dpa) - Het plan van de Amerikaanse autori teiten om een valhelm bij stieren-rodeo's te verplich ten ondervindt met name in Texas heftige tegenstand. De stierenrodeo is verreweg de gevaarlijkste onder de ro deo s in de VS. Er gebeuren vaak ongelukken die tot ern stige verwondingen, invali diteit en soms zelfs tot de dood van de stierenberijder leiden. Bij de rodeo's kunnen de be- roepsrijders flinke prijzen winnen. De besten verdienen zoveel dat ze zich een specia- ziekten kosten verzekering kunnen veroorloven, n Forth Worth staat een klein deel van de bij rodeo's netrokkenen positief tegen over het idee, maar de grote Meerderheid is vooralsnog tegenstander van deze overheidsbemoeienis'. Da's een bittere pil voor de VVD li

de Stem | 1996 | | pagina 58