op Personeel Schiphol vaak mikpunt de stem Mededeling over A&P limonadesiroop. Inspectie kan niets doen tegen omstreden aidskliniek Drugshond Cindy leert gebruikers een lesje Tot vre< p£> in aïhhi? Kliniek Bloemenhove bestaat kwart eeuw Agressie passagiers neemt toe Feest, reggae en de walm van hasj Publieke omroep eens over sterkere leiding Politie rekent sneller af met dronken rijders Fk Bisschoppelijke brief LjjRp over de vrede A3 DE STEM BINNENLAND Op zoek naar werk heeft vandaag ruim 260 vacatures. (ADVERTENTIE) Zondag bij RKK/KRO 22.17 uur Nederland 1 ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1996 Rotterdam (anp) - De regiopolitie Rotterdam-Rijnmond rekent vanaf gisteren sneller af met alcoholrijders. Dankzij een nieuw computer systeem krijgt de dronken automobilist op het politiebu reau binnen een kwartier een proces-verbaal, een schikking van justitie of een dagvaarding om voor de rechter te verschij nen. Tot nu toe kan de papieren afwikkeling van een alcoholrij der wel vijf tot zes maanden duren. De politie maakt welis waar meteen proces-verbaal op, maar justitie komt pas veel later met een schikkingvoorstel of een dagvaarding. Het systeem voorkomt ook fou ten die kunnen leiden tot vrij spraak, zo verduidelijke offi cier van justitie mr. H. Harme- ijer vrijdag, tijdens de officiële ingebruikname van het compu tersysteem bij het Feijenoord- stadion in Rotterdam. Zo ble ken in het verleden verdachten vrijuit te gaan doordat bijvoor beeld de keuringsdatum van het ademanalyse-apparaat was verlopen. Daardoor was het proces-verbaal niet rechtsgel dig. Ook stuurde de rechter wel eens mensen naar huis omdat de vereiste 21 minuten tussen twee blaastests niet in acht waren genomen. Althans, in het proces-verbaal waren de tijden te kort achter elkaar genoteerd. Het computerprogramma, afkomstig van het Openbaar Ministerie, behoedt de politie voor dit soort fouten. Als bepaalde standaard-gegevens niet kloppen, verschijnt er automatisch een foutmelding op het beeldscherm. Overigens zijn vorig jaar van de 5500 alcohol-strafzaken in het Rijn mondgebied, slechts 15 naar de prullenbak verwezen door een fout in de papieren. De politie de komende weken dertig extra alcoholcontroles in het Rijnmondgebied, met behulp van het nieuwe compu terprogramma. Op de grote politiebureaus komen in de toekomst betaalautomaten, waarmee de bekeurde automo bilist met een pinpas meteen zijn boete of schikking kan betalen. Haarlem (anp) - De meest bezette kliniek van Nederland is jarig. Voor- en tegenstanders van de Bloemenhove Kliniek in Heemstede wisselden elkaar af. De abortuskliniek, een fort in de strijd om legalisering van zwangerschapsonderbreking, bestaat 25 jaar. Afgezien van een minirelletje is het rustig geworden in wat sinds vier jaar Medisch Centrum Herenweg heet. De EO-televi- sierubriek Tijdsein stelde in maart dat in Heemstede zwan gere vrouwen in strijd met de wet worden behandeld. Zonder een voorgesprek met een arts zou een afspraak voor abor tus kunnen worden gemaakt. Volgens de begin jaren tachtig aangenomen wet moeten vrou wen eerst een uitvoerig gesprek met een arts hebben alvorens tot abortus kan worden besloten. De beschuldigingen v&ti "het televi sieprogramma werden snel over schaduwd door het plan van de omroep de praktijk' met ëeri ver borgen camera aan te tonen. Volgens cijfers van 1995 hadden 115 ziekenhuizen en achttien kli nieken in Nederland toestem ming ongewenst zwangere vrou wen te helpen. Bloemenhove onderscheidde zich sinds haar start. De kliniek specialiseerde zich op behandelingen van vrou wen die meer dan dertien weken zwanger waren. Het aantal abor tussen dat per jaar wordt uitge voerd bedraagt de laatste jaren 2800. Het hulpverleningsaanbod is onder meer aangevuld met sek suele voorlichting. Zeventig procent van de ingrepen vindt plaats bij zwangerschap pen van meer dan dertien weken, landelijk is dat 30 procent. Van de buitenlandse vrouwen die in Heemstede de meerderheid vor men, is 85 procent meer dan der tien weken zwanger. In een aan tal omringende landen is abortus tot die termijn gelegaliseerd. Geneesheer-directeur A. Schip per heeft stormen zien passeren. Bij een wilde actie van een religi euze actiegroep werd in 1989 operatiemateriaal onklaar gemaakt. Slangen werden door geknipt, instrumenten uitgepakt en in vuilniszakken gestopt en steriel materiaal werd in het water gegooid. Dat was nog niets vergeleken met de beginjaren. Twintig jaar gele den deed de toenmalige minister van Justitie Van Agt een pogin gen de kliniek te sluiten. Twee behandelkamers waren al verze geld, bij de derde werden recher cheurs tegengehouden door opletttende vrouwen. Pro-Bloe- menhove-demonstranten namen de bezetting over en de kliniek kon het werk voortzetten. 1 A&P Supermarkten b.v. heeft besloten een partij blikken A&P limona desiroop 0.75 liter onmiddellijk en volledig terug te roepen. Het betreft uitsluitend limonadesiroop Grenadine en Cassis van het merk A&P. In sommige blikken blijkt, door een productiefout van de verpakking, de inhoud te kunnen gaan gisten, met als gevolg schuimvorming en smaak- en reukbederf. Tevens kan het voorkomen dat de blikken gaan scheuren en lekken. Wij raden u het gebruik van de betreffende blikken af en adviseren u deze zo snel mogelijk leeg te maken. Consumenten worden verzocht de lege blikken A&P limonadesiroop Grenadine en Cassis terug te brengen naar de A&P-winkel. Het aan koopbedrag wordt dan direct vergoed. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen met het speciale telefoonnum mer (035) 5483333 (ook 21/9 en 22/9 van 8.00 tot 20.00 uur) of schrijven naar het gratis antwoordnummer: A&P Services b.v. Ant woordnummer 46, 3740 WB Baarn. A&P Supermarkten b.v. biedt alle consumenten haar welgemeende excuses aan voor het ontstane ongemak. Drugshond Cindy geeft een demonstratie van haar kunnen. foto theo van zwam zijn terwijl je er onze tijd echt naar moest zoeken. Juist omdat vandag de dag iedere jongere vroeg of laat met drugs in aanraking komt, is het goed om zo nuchter mogelijk erover te informeren, vindt Stehouwer die zelf nog héél even aan de goede kant van de vijftig zit. „Niet met het belerende vinger tje van de verontwaardigde oudere gene ratie. Daar lachten we om toen wij jong waren - en dat vingertje overtuigt de jon geren van nu net zo min." Het recept van Stehouwer: „Gewoon, de taal van de tieners spreken. Elke generatie heeft behoefteaan een eigen, volstrekt nieuwe jeugdcultuur. Toen waren het The Doors en Jimi Hendrix, nu is het house en alto. We wensen hun alle plezier toe op die feesten, maar wijzen ook op de gevaren. Leggen uit dat je net zo makkelijk kapot kunt gaan van xtc als van drank. En we leggen uit dat het niet misselijk is als de douane je pakt aan de grens." Zo vertelt douanier Peter van Zanten het verhaal van de hasjhonden die aan de riem door de aankomst- en vertrekhallen van Schiphol wandelen, „Die dieren blaffen niet, doen niets, maar ruiken als de beste. Zodra zo'n speurhond iemand vindt die cocaïne, heroïne, hasj of xtc bij zich heeft, gaan ze naast hem zitten. Dan vragen wij die verdachte om even mee te gaan, zodat we hem kunnen fouilleren." Op die manier vallen dagelijks heel wat smokkelaartjes door de mand, want de douane heeft 26 drugshonden 'in dienst'. Ze verraden niet alleen 'grote jongens' die met een opgeblazen buik vol condooms cocaïne proberen te smokkelen, maar ook 'zelfgebruikers' die in het buitenland op celstraf kunnen rekenen als ze betrapt worden op het laten rondgaan van een stickie of het slikken van een pilletje. De leerlingen van de Max Kolbeschool uit Rotterdam, die gisteren de première moch ten beleven van het project, geloven het SEPTEMBER 1996 oot-Brittannië en Ierland-i„ t zuiden van Engeland Wo| nvelden en plaatselijk wt ;en. Langs de NoordzeeS rele verspreide buien 'bij™ overal droog en „4 n zon. Geleidelijk minrl° I «d. Middagtemperatuur Z ,1 graden langs de Noorfo? Ét tot 17 in het westen pand. 11 lgië en Luxemburg: Meest ■wolkt en kans op wat regen "fddagtemperatuur ongeveer i graden. B veer lord- en Midden-Frankrijk- het algemeen bewolkt en af toe regen. Er waait een ■ude noordoostenwind ln de ■idoostelijk gelegen departe ■enten vooral zaterdag kans - enkele fikse onweersbuien Sddagtemperatuur tussen n 18 graden. lid-Frankrijk: Half tot zwaar Swolkt en van tijd tot tijd gen of onweer. Vooral in het lidoosten kan lokaal veel -rslag vallen en waait zater- ,g tijdelijk een stevige zuid- ■stenwind. Middagtempera- lur rond 17 graden, bij de addellandse Zee ongeveer 22 [ortugal: In het westen en lorden geleidelijk meer zon nar eerst nog een enkele bui langs de westkust een harde iordenwind. Middagtempera- lur oplopend naar ongeveer B graden. In het zuiden droog, Rij zonnig en maxima rond 24 Hinden. Hianje: Zaterdag enkele regen- *i onweersbuien, aan de Ëista's in het zuidoosten waar- 'hijnlijk droog. Zondag bijna reral droog en meer zon, maar ngs de Golf van Biskaje aan- mdend buiig. Op beide dagen melijk veel wind. Middag- imperatuur tussen 17 en 21 -aden, aan de Costa's van 23 'aden bij Barcelona tot 26 ten liden van Benidorm. ;alië: Zaterdagochtend zon, iaarna vooral in het noorden westen opnieuw zware egen- en onweersbuien. Tijde- jk veel wind. Middagtempe- ituur uiteenlopend van 18 raden in het noorden tot 28 in et zuiden. iriekenland en Kreta: In het iterste noorden kans op een nkele bui. Verder droog en vrij onnig zomerweer met een liddagtemperatuur tussen 24 n 28 graden. luitsland: In het zuiden wol- envelden en kans op wat :gen. In het noorden droog en eregeld zon. Er waait een :hrale oostenwind. Middag- imperatuur rond 16 graden, witserland: Overwegend ewolkt en vooral aan de uidflank van het Alpenmas- ef lokaal veel regen, mogelijk ok onweer. Middagtempera- uur ongeveer 15 graden, ostenrijk: Overwegend ewolkt en vooral in het wes- en en zuiden nu en dan regen, [axima tussen 14 en 18 gra- gram: i-Niers-senior •hamer-charme -snaar-harnas -liaan-alinea r-vrees-revers :-kerel-lekker :-kloof-alkoof -kriek-kikker c-klaar-elkaar 5-steel-nestel SCHARLAKEN nen Bosch (anp) - De Inspectie voor de Gezondheidszorg in Noord-Bra bant heeft grote morele bezwaren teeen een aidskliniek in Eindhoven, aar kan niets ondernemen om het toepassen van niet wetenschappelijk bewezen therapieën te voorkomen, ne inspectie neemt het de directeur van de kliniek. M. Essaidi, vooral zeer kwa- jjjb dat hij terminale patiënten genezing in het vooruitzicht stelt, terwijl daar in het geheel geen sprake van kan zijn. Onderzoek naar de werking van de the rapie mislukt, doordat de kliniek de the rapie steeds wijzigt. Het Centraal Labo ratorium van de Bloedtransfusiedienst kan daardoor niet aangeven wat de posi tieve of negatieve effecten zijn van de alternatieve medicijnen. De kliniek in Eindhoven heeft slechts een klein aantal aidspatiënten dat behandeling door Essaidi als een laatste strohalm aanpakt. Juist daarom vindt de inspectie de onjuiste voorstelling van zaken zeer kwalijk. „Het gaat om men sen in een zeer slechte conditie, bij wie de kliniek hoge verwachtingen schept, die vervolgens niet waargemaakt wor den. Dat is ons grootste bezwaar." De kleine kliniek staat niet onder medi sche leiding. Dat maakt het volgens inspecteur H. Plokker onmogelijk om in te grijpen. Zou een arts bij de kliniek betrokken zijn, dan zijn er volop moge lijkheden via onder meer een medisch tuchtcollege. Ook de strafrechter kan weinig uitrich ten, volgens de inspecteur. „Een straf rechter kan zich buigen over de eventu ele schadelijkheid van de therapie, maar die is heel moeilijk aan te tonen. De patiënten hebben een dodelijke ziekte en zijn in een terminale fase. Dan is niet te bewijzen dat de therapie daar in nega tieve zin aan heeft bijgedragen." Volgens Plokker zit er weinig anders op dan te wachten tot de kliniek genood zaakt is te stoppen doordat er geen patiënten meer komen of totdat het geld op is. Dat moment nadert overigens snel, want de financieringsmaatschappij van Amev/Fortis heeft inmiddels grote vraagtekens bij voortzetting van het pro ject. Amsterdam (anp) - 'It's legal!' Een zinsnede die je, voorge drukt of met een stift geschre ven, veelvuldig tegenkomt op het tweede Hash Bash Festi val in Amsterdam. Woerden (anp) - Het grondpersoneel op Schiphol heeft in toe nemende mate te maken met agressief gedrag van passagiers, waaraan regelmatig ook fysiek geweld te pas komt. Werknemers krijgen schutting- laai naar hun hoofd geslingerd, worden uitgemaakt voor fascist en racist, en krijgen soms zelfs een mep met een tas of de vlakke hand. Ook spugen komt voor. Dit beeld rijst op uit een enquête die de Vervoersbond CNV heeft gehouden onder grondpersoneel van luchtvaartmaatschappijen en afhandelingsbedrijven op Schip hol. Meer dan 90 procent geeft aan wel eens met agressieve klan- len van doen te hebben gehad. Meer dan 10 procent zegt dat het daarbij ook om fysiek geweld ging- Uit de enquête blijkt dat het niet gaat om incidentele gevallen. Van de ondervraagden heeft 65 pro cent het afgelopen jaar meer dan drie maal met dergelijk gedrag te maken gehad. Verbaal geweld is bijna gemeen goed geworden, luidt de conclu sievan de Vervoersbond CNV. Bij het schelden 'zijn de medewer kers de meest verschrikkelijke vormen van ziekten toegewenst', deelt de bond mee. Het fysieke geweld uit zich vooral in het slaan met bagage en andere voor werpen. Het agressieve gedrag vindt onder andere zijn oorzaak in overmatig alcoholgebruik door de passagiers. Bovendien blijken annulering van vluchten, vertra gingen en overboekingen aanlei ding te kunnen geven tot grote woede. Ook een verkeerde stoel in het vliegtuig en het rookver bod leiden soms tot schelden en slaan. De Vervoersbond CNV vindt dat er snel maatregelen tegen deze situatie moeten worden genomen. Een alarmknop moet zorgen voor snelle assistentie van de veilig heidsdienst en de marechaussee. Verder bepleit de CNV-bond het hoger plaatsen van stoelen en krukken van het baliepersoneel om te voorkomen dat de klant 'neerkijkt' op het personeel. De bond pleit voor de mogelijk heid om passagiers die zich mis dragen te weigeren. Dat zou in ieder geval moeten gebeuren bij passagiers die dronken zijn. Een woordvoerster van Schiphol zei gisteren in een reactie dat het onderzoek bij de directie van de luchthaven niet bekend is. Schip hol heeft regelmatig overleg met de luchtvaartmaatschappijen en afhandelingsbedrijven die op de luchthaven werken. Mocht in dat overleg aan de orde komen dat er maatregelen nodig zijn om de agressie in te tomen, dan is de luchthaven zondermeer bereid daaraan mee te werken, aldus de woordvoerster. licht gekregen om het station om te bouwen tot nieuws- en infor matiezender. Ze willen eerst nog meer detail-informatie. uapp'W japuo je a ïooq [>|0Ojq >||oaa SUP9J Van onze verslaggever Hilversum - Een manager per tv-zender, daarboven een sterke centrale leiding. Het NOS-bestuur gaat op een grotere afstand regeren. Zo zou de publieke omroep in grote lijnen moeten wor den georganiseerd. Per brief laat het NOS-bestuur staatssecretaris Nuis weten hoe de toekomstige organisatie van liet omroepbestel eruit moet zien. Deze visie is een reactie op het rapport-Ververs, dat eind juni verscheen. Volgens een NOS- woordvoerder zijn de verhoudin gen tussen de verschillende orga nen nu duidelijker vastgelegd. Het NOS-bestuur wil de brief volgende week pas nader toelich ten. Gisteren bereikte het NOS- bestuur, waarin omroepvoorzit ters en de zogeheten Kroonleden zitting hebben, eenstemminheid ever de toekomstvisie. Eerder sij pelden geluiden door dat de omroepvoorzitters de NOS en naar voorzitter Van der Louw juitenspei wilden zetten. „Van eer Louw is vanaf het begin bij ee besluitvorming betrokken Seweest. Het bestuur heeft specu laties daarover verontwaardigd van de hand gewezen," meldt de woordvoerder. Achterliggende gedachte achter oe reorganisatie is de kijker beter vast te houden met een betere onderlinge afstemming en gro tere regelmaat van de program- Jjas. Het laatste jaar verloren er'and 1, 2 en 3 samen tien Procent van het marktaandeel, at zakte, mede door de komst van commerciële tv-stations, tot grofweg veertig procent. De LR heeft flink aan reclame- komsten ingeboet. Zo staat het "nder d^^ Puk^eke omroep jjTL 5 heeft van de aandeelhou- ers 'obussen nog niet het groene Reggaeklanken, feestverlichting en een doordringende zoete walm van allerlei exotische geuren. Een paradijs, vinden de buitenlandse toeristen. Een voorlichtings- beurs, zegt de organisatie, om de plantaardige drugs uit de smoe zelige sfeer te halen. De politie houdt een oogje in het zeil voor wat betreft de hoeveelheden ver kochte waar, maar zag gistermid dag geen aanleiding op te treden. Op de beurs, die drie dagen duurt, is een dwarsdoorsnede te zien van de snelgroeiende eco- drugsmarkt, van smartdrugs tot hennepkleding en van internet presentaties tot psychedelische sieraden. Morgen treden artie sten op en reikt de organisatie de Hash Bash Awards uit aan de koffieshophouder met de beste wiet en hasj. Nauwelijks een uur na de ope ning is er weliswaar meer pers aanwezig dan belangstellenden, maar menigeen uit die laatste categorie heeft zich al te goed gedaan aan bij voorbeeld de wiet-thee (vijf gulden voor één kop), de waterpijp, chocolade cake en ('het nieuwste van het nieuwste') het ballonnetje. Achter een piepklein tafeltje zit Olaf met zijn handel: ballonnen in een mandje en een niet te tillen tank lachgas. Een teugje is goed voor twee minuten een 'wauw- wauwwauw-geluid' in je oren. Vergezocht? Welnee, zegt Olaf. „Wat dacht je van druiven pluk ken, kneuzen, weken laten gisten in tanks en dan uiteindelijk een glas wijn drinken?" Op een gemiddeld feest verkoopt Olaf honderden ballonnetjes. De tank rijdt dan mee op een kar retje. „Ballonnetjes? Da's oud," .zegt bezoeker Fred die zomaar even komt kijken. Nee, hij heeft hier niets nieuws gezien. Maar de 20- jarige Holly uit Chicago kijkt haar ogen uit. Paddestoelensoep kent ze niet. En in Amerika is zo'n manifestatie als deze gewoon ondenkbaar. „Het heeft te maken met de vrijheid om jezelf te zijn. It's wonderful," vindt ze. Er zijn veel geestverruimende gedroogde paddestoelen te koop. Justitie in Rotterdam wil via een proefproces de juridische status ervan vaststellen. Een standhouder: „Natuurlijk zijn gedroogde paddestoelen Een opvallend product op het Hash Bash Festival is de zogenaamde 'psychedelische paddenstoe lensoep'. foto anp legaal. Als je ze naast de koelkast legt, drogen ze toch vanzelf uit. Dat kun je toch niet wettelijk verbieden." In zijn winkel in Amsterdam zijn paddo's het meest verkochte product. „Onze winkel in Alkmaar begint te lopen," zegt 'Smurf'. Zijn zaak specialiseert zich in apparaten om het 'thuis verbouwen' te pro fessionaliseren. Hij verkoopt kli- maatbeheersingsapparatuur en verlichtings- en bewateringssys- temen. Verderop zit een Amerikaan met slechts drie bekertjes: vitamine drank waar je vrolijk van wordt en die ook het verouderingspro ces schijnt tegen te gaan. „Big business? No, just fun." Daar naast wordt een soort centrifuge gedemonstreerd die tientallen joints tegelijk kan draaien. Kos ten bijna 10.000 gulden. (ADVERTENTIE) Soms gaat een xtc-pilletje of een stickie mee in de binnenzak, als jongeren de grens overwippen. Er is toch immers zelden een controle, sinds de slagbomen verdwenen zijn? Maar als die er toevallig wèl is, heb je een pro bleem. Vraag maar aan leeftijd genoten die het project Douane, Politie en Drugs hebben gezien. Je trekt wit weg als de blin kende tanden van een hasjhond zich vastbijten aan de pijpen van je spijkerbroek. Door John van Oppen Rotterdam - Ze geloven er 'geen fuck' van dat zo'n hash-hond in staat is om zelfs één joint of één xtc-duifje op te sporen. Maar die mening zijn ze kwijt zodra ze de herder Cindy aan het werk hebben gezien. Cindy speelt de hoofdrol in een voorlich tingsproject voor het voortgezet onderwijs dat gisteren van start ging en gedurende het hele schooljaar - op afspraak - te zien is in het Belastingmuseum te Rotterdam. De titel Douane, Politie en Drugs geeft meteen aan waar het om draait: vanuit diverse invalshoeken krijgen jongeren te horen wat ze kunnen verwachten als ze ermee in aanraking komen. Er is een videofilm die zich inleeft in de gedachten- wereld van jongeren en ook aangeeft dat er eigenlijk niks nieuws onder de zon is. Dat de pret op houseparty's als twee drup pels water lijkt op de hippy-extase van de Woodstock-generatie. Dat de reactie van 'het establishment' van daag de dag precies dezelfde is als toenter tijd en de plank soms finaal misslaat. Dat de gevaren voor gebruikers op geen enkele manier zijn toe- of afgenomen, in al die jaren. „Maar dat er toch één groot verschil is," zegt brigadier Arend Stehouwer die namens de Rotterdamse politie meedoet aan het project. „En dat is, dat drugs tegenwoordig op elke straathoek te koop verhaal van die messcherpe hondenneuzen maar half. Totdat Van Zanten hen mee neemt naar de tuin van het Belastingmu seum, waar ze zelf drie staafje mogen ver stoppen die respectievelijk gedrenkt zijn in hasj, coke en de werkzame stof van xtc. „Deze staafjes mogen enkel de geur van die drugs dragen," zegt Van Zanten. „De stof zelf mag er niet op achterblijven. Dan zou de speurhond immers zelf verslaafd raken. Nu vindt-ie het gewoon een spel om het spul op te snuiven waarvan-ie de geur herkent." De scholieren leggen één staafje op de bodem van een kartonnen doos vol oud papier; het tweede onder een betonnen bloembak en het derde in een uitsparing van een stalen balk. Dan haalt Van Zanten de herder Cindy. Drie seconden nadat de douanier het dier heeft losgelaten in de tuin, wroet ze met poten als van een wilde tijger onder de bloembak. 'Shit', zegt een blond meisje dat voor het uitspreken van haar eerste volzin voor deze vrijdag haar kauwgombei inslikt, 'die drollenfabriek is écht kei-snel'. Twee jongens die tot dat moment alles ver veeld, geeuwend en spottend glimlachend hebben gevolgd, kijken elkaar met begrij pende ogen aan. Ze schieten als hazen de tuin uit. Door de glazen klapdeuren ren nen ze weg van het Belastingmuseum, weg van de plek waar de hasjhond op zoek is naar prooi. Achterblijvende klasgenoten liggen dubbel: „Ronnie en Danny hadden wiet bij zich." De hondengeleider heeft het staafje onder de- bloembak vandaan gepeuterd. Dat is het sein voor Cindy om verder te zoeken. Nog geen vier tellen later haalt ze de cilin der tevoorschijn die in de stalen balk lag. Drie tellen nadat ze het aan haar baasje heeft gegeven, gooit Cindy alweer de doos met oud papier omver. Ronnie en Danny maken dat niet meer mee. Ze hollen op dat moment, zo hard ze kunnen, in de richting van tramlijn 5. Weg van die griezelige drugshond. „Die hebben hun lesje geleerd," zegt Arend Stehouwer. „Die zullen niet zo gauw meer een stickie meesmokkelen, als ze met de bus een dagje naar Parijs gaan."

de Stem | 1996 | | pagina 3