en De Kikkers gaan voor titel "'9a 'sse Sfeoj N Trimkoers in Nieuw-Hulst heeft sterk deelnemersveld 'Meedraaien in top leerste klasse - moet mogelijk zijn' Schaaktoernooi van 24 uur in Souburg Seropositieve bokser wil de ring weer in JK& iUW WIELER SPATTEN ZILVEREN SCHOEN JIKEN Zestien wereldrecords atletiek in buitenseizoen SPORT ZEELAND 196 'se DCHT OOP OOP I Van onze sportmedewerker I Hulst - Het moet onëeveer I dertig jaar gelecïcn zijn dat in I Nieuw-Hulst nog echte wed- I strijden op gewone fietsen „■prden verreden. Ronny Wijffels overtuigd van kwaliteit vrouwenteam volleybalclub Aardenburg J Door Willy van Leeuwen I Aardenburg - De volley balvereniging De Kikkers [uit Aardenburg is in de nieuwe competitie ook weer op verschillende fron-. ten actief. Vooral voor het vrouwenteam zijn de ver- wachtingen hoog gespan- nen. „Een team met zoveel I kwaliteit, dat moet het kampioenschap kunnen |pakken," beweert Ronny Wijffels, secretaris van De Kikkers en zelf straks ook weer actief als speler in het tweede mannenteam. I Het eerste vrouwenteam heeft I trouwens goede zaken gedaan in I de zomerperiode. Thea de Rijcke I en Christiane Vriends zijn over- I gekomen van het Belgische Mal- I degem en dat mag toch als een I iorse versterking worden gezien. I Dat er zelfs een soort 'sportrecht- I bank' aan de pas moest komen I om de beide speelsters contrac- I tueel vrij te krijgen zegt al ge- I Ifandijke - In de eerste klasse vrouwen van het district zou het I wel eens een heel spannende volleybalcompetitie kunnen wor- 'en. CVC gaat na enkele onheilspellende berichten aan het ein- evan vorige seizoen gelukkig toch door. De Sterre, vorig sei- I zoen kampioen in de tweede klasse, is zoals altijd zeer fanatiek, 1 terwijl Savok 2 als men coach Peter Boeter mag geloven zeer I ïemotiveerd is. I nJ?er' zor§t zij er voor dat SPORTNIEUWS KORT TOPSCORERS-KLASSEMENT Nog geen licentie voor Amerikaan ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1996 Ironing vrijstaande woning oning met ruime tuin 2/1-kapwoning ning oning t ca. 1450 m2 tuin M gen woning op veerde woning met woning met ruime IR winkelruimte met vinkelpand zonder Verslui js bv BV BA Oostburg 452353 0115-618579 ■STRAAT 206 0 MENEN (B.) 3256513160- 03256513182 n iedere dag, week-ends 14 tot 18 uur "WIELRENNEN dan om prijzen als een bak bier. Vorig jaar reden in Nieuw-Hulst de dikke banden van de jeugd. Die wedstrijd is van het programma geschrapt om or ganisatorische redenen. De stich ting Wieier Trim Bond heeft in samenwerking met slager Peter Mol uit Nieuw-Hulst de trim koers wel voor elkaar gekregen. De Hulster wielersport begon ooit in die omgeving. Daar wer den ook de eerste rondjes gereden door de amateurs. Zaterdag wordt het uitkijken naar de trimmers waarbij alle ca tegorieën aan bod komen. De B/C-trimmers krijgen dubbele punten voor hun klassement en dat betekent toch dat mannen als Ko Harms, Ronald Smits en Erik Steijns hard zullen strijden voor de punten in deze rit over zestig kilometer. Peter Picavet en Hen- nie Gijsel zijn in elk geval ook Hulstenaren en zij rijden voor ei gen publiek. Hulstenaar Erik Vereecken is fa voriet bij de A-trimmers met Robbie Meijer en Jaap Weststrate als mannen die kort kunnen ein digen. Karei Warnier rijdt bijna voor zijn voordeur en zal zich ze ker in de kijker willen rijden. Uit het Brabantse worden sterke kleppers verwacht onder aanvoe ring van Theo van der Velde. In schrijven en afhalen van de rug nummers gebeurt aan de super markt in de Poorterslaan. Daar is ook de start. Het parcours ziet er als volgt uit: Poorterslaan, Keldermanstraat, Liniestraat, Poorterslaan, Gilde- straat, Abdijstraat, Vier Am bachtenstraat, Willem de Zwij gerlaan en Frederik Hen drikstraat. Het startschot wordt gelost om 16.15 uur door wethouder Ben Picavet. - VOLLEYBAL I mS- I Maldegem kan de 'dollartekens' I in zijn ogen schrappen. Voor De 1 Kikkers betekent dit natuurlijk een beresterk team met de ge noemde speelsters en An Lan- ckriet erbij. Op scherp „Thea de Rijcke zal optreden als speelster, trainster en coach, dus ze zal wel zorgen dat ze op scherp komen. De tegenstand zal in de promo tieklasse ook niet misselijk zijn, maar de titel behoort volgens mij zeker tot de mogelijkheden." Wijffels is minder overtuigd van de resultaten van het eerste man nenteam, dat eveneens uitkomt in de promotieklasse. Zelf deed hij vorig seizoen de coaching, maar dat staat nu op een laag pitje in verband met drukke verbouwingswerkzaam heden. „De spelers verzorgen nu zelf om de beurt de training en dat gaat tot nu toe goed. We zijn Pascal Remijn kwijtgeraakt en of Gerrit Jan de Meij ook doorgaat weten we niet. Die blijft om onbekende redenen weg bij de trainingen. Verder zal routinier Mare Moens een stap terug doen naar het tweede team en dat betekent weer dat we twee jeugdspelers gaan inpassen. Ruben Verheul en Christoph Praat komen bij de eerste selectie. Het is voor mij af wachten wat deze nieuwe mix er van terecht zal brengen," aldus Wijffels. [VoUeybalcoach Tiny van de Calseijde van YVC: I Van onze volleybalmedewerker VOLLEYBAL ÏÏC-speelster Tiny van de Calse- l'jde rekent op een plaats in de |t°p. Kortom, voldoende ingre- I toten voor een aantrekkelijk I competitieverloop CVC - „We zijn blij dat we kun- I ten doorgaan. Het zag er enkele I Maanden geleden niet zo best uit, I ®aar we staan er weer," aldus I i'Ieimo Boehlé, trainer-coach bij «vrouwenteam uit Cünge. CVC Il! zelfs uitgebreid met twee ster- speelsters. Lia de Keijzer ver- I'tilde twee jaar geleden Zaan- I 'am voor Clinge en gaat daar nu ®an de dag. Samen met Sandra ILVC over veel meer lengte be- I fflkt en dat willen ze in de nieu we competitie toch uitbuiten. I »™e zijn in de lengte al gegroeid, I o.11?? 'n de breedte,aldus Boe- Idie Moniek de Jager naar De terre zag vertrekken. „We moe- I ®net de nieuwe speelsters toch If ®ze klasse kunnen mee- I tu'T' ^owei de aanval als het kan nog wat verbeteren, 'daar wordt hard aan ge- I D„e andere ploegen ken ik 15® daarom denk ik dat we in I, kfasse een leuke competitie I tegemoet gaan." "oge ogen I J 6ooide vorig seizoen IJ; °gen en zorgde regelmatig ISg?fde resuhaten. De selectie IHLrt diikse Ploe§is vrijwel t,7 geAUeven- Annemiek Rijn- ™ija Boeije zijn even uit lz®„ ie in verband met een |2gerfchaP, maar de selectie I Brn„i gebreid met Marjolein Itr2 Christa ter Veld- De lïVrmg wordt verzorgd door I -voorzitter Bram de Bliek. |t1 «Wacht toch dat we in de in,5nen meedraaien," zegt de I 'idp 21irieerde Tiny van de Calse- I u0f' jffsnlang {je stuwende I kebhpn"1 team' »Vorig seizoen I ftaitwerk^uun regelmad§ voor moet kunnen zorgen en dat I Wn Weer ?ukken- Met Ellen Is S etï ^da Vet hebben we e speelsters in huis. Boven- °Pen we dat een ander I ®PakkenmAt°ed V°°r °ns gaat I L, we maar niet te uchtrg zijn, want dat wordt ook in deze klasse snel af gestraft." SAVOK 2 - In Sas van Gent wordt er al enkele weken hard getraind om ook het tweede vrou wenteam klaar te stomen voor de nieuwe competitie. Jurgen Pijcke is de trainer van deze groep, ter wijl de coaching wordt verzorgd door Peter Boeter. Er zijn twee nieuwe speelsters doorgestroomd vanuit de recre anten, namelijk Sandra Samijn en Miranda Heyblom. „We heb ben wel een jong team. De selec tie bestaat uit maar liefst elf speelsters, maar door studie kun nen sommigen soms moeilijk ko men trainen," weet coach Peter Boeter. „Karin Winne is door een operatie enige tijd uitgeschakeld. Toch zie ik dat dit team al veel heeft bijgeleerd. De speelsters zijn zeer gemotiveerd en dat is voor ons natuurlijk leuk werken. Doordat Sandra en Miranda erbij gekomen zijn hebben we meer routine in het team gekregen en dat zullen we op passende mo menten moeten uitbuiten. Ze kunnen allemaal goed volleybal len en we gaan proberen ze op scherp te zetten. Door de ruime selectie kunnen we veel wisselen en daar gaan we dan ook, indien nodig, veel gebruik van maken." Boeter durft echter nog geen voorspelling te doen over de mo gelijke klassering. „We kijken wel wat het wordt," zegt hij en kele dagen voor de competities tart. Krappe selectie MYTILUS - Enkele dagen voor de competitiestart is het nog steeds niet duidelijk of Mytilus in het nieuwe seizoen nog wel een vrouwenteam op de been kan brengen. Mirella Schout is ge stopt, maar het probleem zit vooral in het aantal speelsters. „Er is een erg krappe selectie. We hebben een flink aantal speel sters in de ploegendienst en die kunnen slechts enkele malen per maand spelen. Om op deze basis de competitie in te gaan is een probleem, maar enkele dagen voor de eerste bekerronde wordt de knoop definitief doorgehakt," aldus Gerard Leuchter van Myti lus. De Kikkers-secretaris Ronny Wijffels met twee van zijn aanwinsten, Thea de Rijcke en Christiane Vriends. foto camiie schelstraete 'Concern Bayern München is veel te snel gegroeid' München (sid) - Misschien klinkt het Ajax niet hele maal vreemd in de oren, maar Bayern München is te snel gegroeid. De be groting groeide van 80 miljoen gulden in 1994/'95 naar 130 miljoen afgelopen seizoen en de problematiek die de sprong met zich mee bracht, was eigenlijk te groot. Dat vertelde mana ger Uli Hoeness tijdens een symposium. „Bayern is nu een concern," zei Hoeness. „In personele zin waren we niet voorbereid op de explosie van de omzet. Ook moeten we meer service bieden." Zo zijn nog 40.000 verzoeken om handtekenin gen van de vedetten niet be antwoord, terwijl vier werk nemers voltijds bezig zijn met de verwerking. Bayern heeft 120 werkne mers. De bedrijfsruimten worden momenteel uitge breid, in sommige kleedka mers zijn bureaus neergezet. Bedrijfsleider Karl Hopfner: „Tien jaar geleden hadden we maar negentien werkne mers." Bayern geeft jaarlijks ruim een half miljoen gulden uit om aanhangers te laten we ten dat ze geen kaarten meer kunnen kopen voor bepaalde wedstrijden. Hoeness is mede daarom een voorstander van pay-per- view televisie. De consument betaalt in dat geval per wed strijd, via een speciale deco der. Overwaardering De manager denkt aan ruim twintig gulden per duel. „Als fans samendoen, is dat goed koper dan bioscoopbezoek." Overigens vindt Hoeness dat op 'gewone' televisie samen vattingen van Bayern te zien moeten zijn. Hij maakt zich zorgen om de overwaardering van het voetbal. „Als in het nieuws een bles sure van een Bayern-speler belangrijker is dan een hart operatie van president Jelt- sin, dan klopt ergens iets niet meer. Van onze schaakmedewerker Oost-Souburg - In het kader van het 20-jarig jubileum treedt de schaakvereniging Souburg met enkele activitei ten naar buiten. Het eerste evenement dat op stapel staat is een 24 uur lang durend toernooi voor tweetallen. Onder de noemer '24 uur van Souburg' gaat zaterdag 28 sep tember om 11.00 uur deze kracht meting van start in het clublo kaal van de organiserende schaakvereniging aan de Decke- restraat te Oost-Souburg. Dit he le gebeuren gaat over zes ronden. Daarin zijn de deelnemende tweetallen verdeeld in poules. De hoogst geklasseerde teams schui ven na iedere ronde door naar een hogere poule met allemaal win naars en de lagere teams worden ingedeeld in minder zwakke pou les. Dat wijzigt zo ronde na ron de. In zowel de eerste als tweede ron de komen de beide spelers van de teams in acties. Van de tweede tot en met de vijfde ronde lost men elkaar af en speelt men dus indi vidueel. Zondagmorgen om 11.00 uur zullen de winnaars bekend zijn. Al staat winnen volgens de organsitie op de tweede plaats. De olympische gedachte 'deelne men is belangrijker dan winnen' wordt tijdens dit toernooi gehul digd. Vandaar ook dat men niet veel topspelers verwacht. Tevens hoopt men dat het geheel in een gemoedelijke sfeer zonder al te veel competitiedrift afgewerkt wordt. Dat ligt iets anders voor het Ra- pid-toernooi dat deze vereniging, eveneens in het kader van het ju bileum, zaterdag 12 oktober houdt. Gelardeerd met behoorlijk wat geldprijzen verwacht men dan wel schakers van naam aan de borden in het reeds genoemde clublokaal. Nu is reeds bekend dat de sterke Russische en in Bel gië woonachtige schaker Arthur Abolianin heeft toegezegd. Om dat de inschrijving tot kort voor de wedstrijddag open staat re kent men op veel meer aanspre kende namen in Souburg. Om het jubileum af te sluiten houdt de club in oktober nog een jeugd- toernooi voor de eigen leden. Die spelen dan tegen de computer. Deze sportieve activiteiten wor den afgesloten met een feest avond. Den Haag (anp) - In het afge lopen buitenseizoen zijn in de atletiek zestien wereldrecords gesneuveld. Zoals gebruike lijk waren daar enkele weinig tot de verbeelding sprekende onderdelen bij, zoals kogel slingeren en polsstokhoog springen vrouwen. Daar te genover stonden echter ook historische verbeteringen met Michael Johnson op de 200 meter voorop. De 'uitspringers' vonden alleen bij de mannen plaats. Weliswaar boekte tweevoudig Olympisch kampioene Svetlana Masterkova uit Rusland ook twee wereldre cords, zij deed dit echter op de 1000 meter (2.28,98 in Brussel) en de mijl (4.12,56 in Zürich), num mers die toch minder gangbaar zijn dan de 800 en 1500 meter waarop zij in Atlanta zegevierde. Michael Johnson, Donovan Bai ley, Salah Hissou, Daniël Komen en Jan Zelezny gaven het atle- tiekseizoen, dat uiteraard in het teken stond van de Olympische Spelen, gezicht. Michael Johnson was dé manne tjesputter. De Amerikaan, met gouden plakken op de 200 en 400 meter en parmantige gouden spi kes, verwees op 24 juni bij de Amerikaanse selectiewedstrijden in Atlanta het oudste wereldre cord uit de atletiek naar de ge schiedenisboeken. Hij maakte op de 200 meter een tijd van 19,66 seconden, zeshonderdste sneller dan de Italiaan Pietro Mennea 12 september 1979 op de hoogland- baan van Mexico-Stad. „Ik heb toch gezegd dat ik het kon", zei de 28-jarige Amerikaan na de ra ce. Dat hij het kon bewees hij an dermaal op dezelfde baan toen het echt om olympisch goud ging. Op 2 augustus verpulverde hij het wereldrecord. Hij kroonde zich tot Superman van de Spelen en snelde richting volgende eeuw met een menselijkerwijs niet voor mogelijk gehouden tijd van 19,32 seconden. „Natuurlijk kan dat ook verbeterd worden", zei Jo hnson. „Maar het is wel heel, heel moeilijk. Misschien in de volgen de eeuw." Op de Spelen van Atlanta, met een baan die speciaal voor de sprinters was aangelegd en de lange afstandslopers zere voeten bezorgde, viel ook het wereldre cord op de kortste afstand, de 100 meter. De Canadees Donovan Bailey scherpte de tijd van de Amerikaan Leroy Burrell aan met ééntiende seconde tot 9,84 sec.De Marokkaan Salah Hissou zorgde op 23 augustus in Brussel voor het hoogtepunt in twintig jaar Ivo van Damme Memorial. Op het laatste nummer van de avond was de 26.38,08 op de tien kilometer een uitsmijter van jewelste. Haile Gebrselassie was zijn voorlopig onaantastbaar ge achte beste wereldprestatie van 5 juni 1995 in Hengelo (26.43,53) alweer kwijt. Zoals de Ethiopiër dit jaar nog een wereldrecord moest afstaan, al was dat op de twee mijl dan een officieus num mer. Niettemin liet de pas 20-ja- rige Ethiopiër Daniel Komen toen al in het Finse Lappeenranta zien met 8.03,54 een grote belofte te zijn. Komen kwalificeerde zich niet voor de Olympische Spelen. Hij was 1 september in het hoog gele gen Rieti wel tot nu toe de laatste atleet met een wereldrecord in de openlucht van 1996. Op de drie kilometer kwam hij tot 7.20,67, waarmee hij bijna vijf seconden van de tijd van de Algerijn Nou- redinne Morceli (7.25,11) af- Volleybaltoernooi in Axel Axel - Veolleybalvereniging Voorwaarts houdt vandaag in sport hal 't Sportuus in Axel een volleybaltoernooi voor dames- en he renteams. De aanvang is om 9.00 uur. De prijsuitreiking wordt rond 16.30 uur verwacht. Langebaan Zwem Gala in Hulst Hulst - Vanmiddag wordt in het zwembad De Driehoek te Hulst het inmiddels zeer bekende nationale Langebaan Zwem Gala van de zwemclub Koewacht gehouden. Voor deze ontmoeting bestaat goede belangstelling en de verwachting is dat er records zullen sneuvelen. De wedstrijden beginnen om 16.00 uur. Zondag wordt in de zwembaden te Kapelle en Zelzate de eerste van de acht Speedojaargangwedstrijden gehouden. Het zijn wed strijden voor de jeugd tot en met jaargang 1985. De jeugd van de Zeeuws-Vlaamse clubs komen in Zelzate aan de start en de leden van de overige clubs in Kapelle. Inzet is een plaats bij de top-20 van Nederland en een finaleplaats. Jurgen de Jonge naar Hoek Oostburg - Jurgen de Jonge is als speler opgestapt bij SV Oost burg. De Jonge als laatste man al een aantal jaren vaste waarde bij de zondagvijfdeklasser kon zich niet meer verenigen met met de gang van zaken bij de club. Hij had onder meer grote proble men met de terugkeer van Werner Temmerman in het eerste elf tal. De Jonge gaat bij Hoek voetballen in het tweede team dat re serve hoofdklasse speelt. Kwartfinalisten zaalvoetbal bekend Oostburg - In het West-Zeeuws-Vlaamse KNVB zaalvoetbal zijn de kwartfinalisten in het kader van de ZAVIO beker bekend. Af gelopen week kwam de derde en laatste poule in de voorronde in actie. ABAB, Dikke van Dale en Groosman/Casuals wisten zich voor de kwartfinales te plaatsen. Alle drie haalden ze uit hun drie wedstrijden zes punten. Voor Bron is het bekeravontuur ten ein de. De andere kwartfinalisten zijn: Bon Ami, Zeemeeuw, Leen- houts, Vooruit en De Cocq dat als bekerhouder in de voorronde was vrijgesteld. Uitslagen derde en laatste poule: ABAB - Dikke van Dale 3-4, Bron - Groosman/Casuals 0-6, Groosman/Casuals - ABAB 1-2, Dikke van Dale - Bron 4-0, Bron - ABAB 1-7, Groosman/Casuals - Dikke van Dale 3-1. Ronny van Acker pakt de winst Hulst - Ronny van Acker uit Nieuw Namen kwam de najaarscoo- pertest van RKHAV op de sintels in het Gemeentelijk Sportpark van Hulst winnen. De atleet uit Nieuw Namen liep in de voorge schreven twaalf minuten naar een afstand van 3520 meter en bleef daarmee Patrick van Remortel twintig meter voor. Inge de Wilde was met 2160 meter de snelste vrouw. Rene Hellebrekers en Tara Wouterse haalden het bij de jeugd. Met ruim 60 deelnemers was deze Coopertest goed bezet. Met name de halve bij de jeugd was in trek. UITSLAGEN Halve Coopertest (6 minuten): Meisjes: 1. Nathlaie de Bakker 1550 mtr, 2. Carola de Dijcker 1425, 3. Sof ie Roodhuizen (allen Hulst) 1375. Jongens: 1. Guy de Wilde 1543 mtr, 2. Thomas Wouterse 1450, 3. Stefan Pieters (allen Hulst) 1315. Volledige Coppertest (12 minuten): Meisjes: 1. Tara Wouterse (Hulst) 2748 mtr, 2. Majorie d'Hooghe (St.Jan- steen) 2515, 3. Vivian van der Hulst (Hulst) 2070. Jongens: 1. Rene Hellebrekers 2949 mtr, 2. Ruud van de Berghe 2929, 3. Marino Rodrigo (allen Hulst) 2850. Mannen: 1. Ronny van Acker (Nieuw Namen) 3520 mtr, 2. Patrick van Remortel (Hulst) 3500, 3. Rudy Neve (St.Jansteen) 3425, 4. Jos de Kok (Kloosterzande) 3400, 5. Carlo van Immerseel (Hulst) 3320, 6. Willly van der Heijden (Belgie) 3260, 7. Jack de Booy 3234, 8. Jack Rodrigo 3201, 8. Wies Martens 3138, 10. Ron van Waterschoot (allen Hulst) 3031. Vrouwen: 1. Inge de Wilde (Hulst) 2160 mtr. Philippine 2 te sterk voor Outokumpu Sas van Gent - Het Loze Vissertje gaf duidelijk zijn visitekaartje af tijdens de eerste competitieronde van de zaalvoetbalcompetitie in het rayon Sas van Gent. Die Belgische formatie won maar liefst met 2-13 van landgenoot SVG. Philippine 2 was te sterk voor Out okumpu (4-0). UITSLAGEN Benny Sport 2-De Spetters 1-2, Marinet-Ranschaert 2-5, Philippine 2- Outokumpu 4-0, IZV-Cerestar 1-5, SVG-Het Loze Vissertje 2-13. Johnny van Cadsand uit Terneuzen reed bij de elite-amateurs met contract naar een zevende plaats in het Belgische Stekene. Hij zat in een kopgroep van elf man waarvan Peter Spaanhoven de sprint won. Patrick van Passel uit Sluiskil eindigde bij de elite-amateurs in het Belgische Landegem als twintigste. 1. P. Bom (SSV '65) 5 doelpun ten, 2./3. N. de Wolff (Sluiskil), M. de Groote (SSV '65) 4 doel punten, 4. t/m 7. E. Leonhart (Dauwendaele), A. Human (Dauwendaele), C. Blommaert (HW '24), J. Lensen (Koewacht) 3 doelpunten, 8. t/m 18. S. de Ruysscher (Breskens), R. v.d. Velde (Dauwendaele), R. Back (Hansw. Boys), P. Schipper (Kloetinge), M. Nieuwelïnk (Koewacht), R. Koole (Patrij zen), M. Schieman (Philippine), K. Westerweele (RCS), P. Kams- tra ('s-Heer. Arendsk.), R. Ze- gers (Tem. Boys), A. Gladdines (Veere) 2 doelpunten. Clubscore: 1. Dauwendaele 10 doelpunten, 2. SSV '65 9 doel punten, 3. HW '24 8 doelpun ten. snoepte. Op 25 mei werd speerwerper Jan Zelezny bijna „de man van hon derd meter". Hij overbrugde in Jena een afstand van 98 meter en 48 centimeter. Een test als pitcher bij de Atlanta Braves le verde Zelezny alleen een arm- blessure en geen vet contract op. De meest tot de verbeelding spre kende verrichting bij de vrouwen was niet eens een wereldrecord. Merlene Ottey, de 'bejaarde' Ja- maicaanse, werd zaterdag in Mil aan tijdens de Grand Prix-finale met 10,74 seconden de op één na snelste vrouw uit de historie op de 100 meter. Alleen de Ameri kaanse Flo-Jo Griffith was ooit sneller met als hoogtepunt een 'onmogelijk' wereldrecord van 10,49. De Australische polsstok- hoogspringster Emma George verbeterde het wereldrecord niet minder dan vier keer, met 4,45 meter als laatste uitkomst. De Russin Olga Koezenkova slinger de de kogel begin dit jaar bij de vrouwen naar 69,46 meter. Offi cieuze wereldrecords bij de vrou wen waren er op het snelwande len voor de Australische Kerry Saxby-Junna (5 km) en de Russin Elena Nikolajeva (10 km). Tulsa (rtr) - De seropositieve bokser Tommy Morrison wil de ring weer in. De Amerikaanse zwaargewicht beëindigde zijn carrière zeven maanden geleden, nadat een test had aange toond dat hij besmet was met het virus dat aids kan veroorza ken. Een datum voor zijn rentree heeft Morrison nog niet ge noemd, een tegenstander ook niet. De 27-jarige Morrison, die 45 overwinningen heeft geboekt en maar drie nederlagen heeft gele den, vertelde donderdag dat de opbrengst van zijn volgende ge vecht ten goede zal komen aan kinderen met HIV of al ontwik kelde aids. Morrison moet dan wel eerst nog een licentie zien krijgen. Het is in een aantal Ame rikaanse staten, waaronder Ne vada, New York en New Jersey, verboden dat een met HIV geïn fecteerde bokser nog in actie komt. Wenkbrauwblessures ko men nu eenmaal veel voor en daarbij vloeit doorgaans bloed. Beste doktoren „Ik heb met enkele van de beste doktoren ter wereld gesproken en ze hebben me verzekerd dat het HIV-virus niet in de boksring kan worden verspreid. Daarom heb ik besloten nog één gevecht te leve ren, om een bijdrage te leveren aan de knockout van aids. Ik hoop dat de mensen begrijpen waarom dat zo belangrijk voor me is," zei Morrison, die in fe bruari vlak voor hij zou boksen in Las Vegas te horen kreeg dat hij besmet was. Kandidaten om Morrison partij te geven zijn er volgens zijn advo caat Stuart Campbell voldoende. Onder hen Ross Puritty, de enige die onbeslist bokste tegen Mor rison, in juli 1994 in New Jersey. „Als het geld goed is, boks ik te gen iedereen. Bovendien geloof ik niet dat je zo gemakkelijk een HIV-besmetting oploopt als ie dereen denkt." Ook George Foreman, die drie jaar geleden al eens op punten van Morrison verloor, diende zich donderdag meteen aan als oppo nent. „Ja hoor," zei Big George in Miami. „En ik zal proberen hem knockout te slaan ook." Tegenstanders van het idee wa ren er overigens ook. Bijvoor beeld de nog ongeslagen talenten David Tua en Darroll Wilson, die vrijdag tegenover elkaar staan. „Als hij terug wil komen, prima, maar ik wil daar niets mee te ma ken hebben," zei Tua, „ik word al bang bij de gedachte alleen."

de Stem | 1996 | | pagina 17