Dertiende rit Vuelta funest voor Indurain lessure streep door rekening lusieve ippen PSY hoopt op spits Kubilay Türkyilmaz UITSLAGEN STANDEN Schalken vervangt Krajicek in Davis Cupduel met Nieuw-Zeeland j.R. Borgers jpen "Sïïd.cï'8""»" SPORT IALEVERKOOP VAN GENT ET WOONHUIS ET WOONHUIS Steffi Graf hoopt dat vader fouten toegeeft SPORTNIEUWS KORT Cintha Boersma breekt enkel MEULEN B.V. x I tere klus, waardoor dP cht op een andere nlpu treerd is. Dat geldt over!^' ar twee kanten. Dat isi„f! k de boodschap aan iel e staat voor het opnievme hten van een ruimte vl steld dat naast praktisch.011 n die ruimte ook aan J,, id moet winnen. at is er goed aan de ruimt» J die is? En wat is er mis a at wil ik in die ruimte en? Wat is belangrijk? 'd voor is, is het goed omZ® ke ingrepen even te laten n. Pas daarna kan worden wogen waar wat kan en kan zich troosten met de J chte dat beroepsmatige bede rs nogal eens door col' orden verguld met de wid DB STEM I I I I I ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1996 B2 de Onis (afp) - De der- Se" rit van de Ronde van gpanje betekende het einde »an de aspiraties van Miguel Indurain. Misschien luidde de Zwarte 20e september' wel het eindpunt van zijn hele il lustere loopbaan in. nc vijfvoudig winnaar van de Bonde van Frankrijk staakte de strijd ontluisterd op 24 kilometer ,an de finish in Cangas de Onis. je Zwitser Alex Zülle verstevig de zijn koppositie door in de zwa re bergetappe tweede te worden achter de Fransman Laurent Ja- labert, vluchtmakker en ploegge noot van ONCE, die tweede staat in het klassement. De ineenstorting van de 32-jarige Indurain, dit jaar slechts elfde in 'zijn' Tour de France, werd don derdag in de slotfase van de twaalfde rit al ingeleid. Toen maakte hij een zware inzinking door in de slotbeklimming van Alto del Naranco. Hij zakte naar de derde plaats en zag zijn ach terstand oplopen tot ruim twee minuten. Kort voor zijn vertrek voor de Vuelta, tegen zijn zin opgelegd door de sponsor, liet Indurain al enkele malen doorschemeren dat het einde van zijn carrière in zicht was. Indurain was na zijn afstappen zoals gebruikelijk kort in zijn commentaar. „Deze din gen gebeuren nu eenmaal," zei de Spanjaard, die klaagde over een lichte verkoudheid met ademha lingsproblemen als gevolg. Over de toekomst wilde Indurain niet speculeren. „Ik ga nu rusten en dan morgen naar huis. Meer kan ik niet kwijt omdat ik het zelf ook niet weet." Indurain kwam op ongeveer vijf tig kilometer van de aankomst duidelijk in de problemen toen de bergen opdoemden. Hij consul teerde verscheidene malen de arts van de Banestoploeg. Knecht Herminio Diaz Zabala probeerde Indurain over het dode punt te helpen en sloeg op een gegeven moment zelfs zijn arm om de machteloze ex-topper heen. De pogingen om Indurain op te pep pen, mochten niet baten. Hij liet het tempo nog verder zakken en hield het pal voor het rennersho tel langs de route voor gezien. Jalabert en Zülle, die met nog on geveer vijftien kilometer te rijden een onweerstaanbare opmars be gonnen, hoorden pas na afloop dat Indurain was afgestapt. „Ik zag wel dat hij niet in orde was," zei Jalabert, die de 'eindsprint' gemakkelijk won voor zijn team genoot. Maarten den Bakker bleef bij de eerste twintig in het algemeen klassement. Hij finishte als 35e met een achterstand van ruim vijf minuten. In de stand is Den Bak ker zeventiende op bijna veertien minuten. Max van Heeswijk staakte de strijd. De renners moeten vandaag voor de derde achtereenvolgende dag de bergen in in een rit over 202 km naar Cabarceno. UITSLAGEN Ronde van Spanje. Dertiende etappe Oviedo - Cangas de Onis: 1. Jalabert (Fra) 159 km in 4,01.48, 2. Zülle (Zwi), 3. Gianetti (Zwi) 0.15, 4. Rominger (Zwi) 0.25, 5. Tostchnig (Oos), 6. Serrano (Spa), 7. Rebellin (Ita), 8. Faustini (Ita) 0.31, 9. Dufaux (Zwi) 0.45, 10. Clavero (Spa) 1.32, 35. Den Bakker 5.08, 98. Cordes 20.31, 124. Nijboer, 125. Blijlevens, 127. Hoffman. Opgegeven: Indurain (Spa), Van Heeswijk (Ned). Algemeen klassement: 1. Zülle 56.19.12, 2. Jalabert 1.13 3. Dufaux 5.24, 4. Faustini 6.28, 5. Mauri (Spa) 6.51, 6. Plstore (Ita) 6.54, 7. Rebellin 7.28, 8. Tostchnig 8.02, 9. Rominger 8.41, 10. Stephen (Aus) 8.46, 17. Den Bakker 13.55, 84. Hoffman 52.57, 103. Nijboer 1.05.58, 105. Blijlevens 1.06.15, 123. Cordes 1.15.18. Ronde van Hessen. Vierde etappe Bad Sooden-Allendorf - Borken: 1. Chumanov (Slv) 147 km in 3.43.58, 2. Andrle (Tsj) 3.08, 3. Riebenbauer (Oos), 4. Kappes (Dui), 5. Skelde (Den), 9. De Groot. Algemeen klassement: 1. Kappes 17.50.43, 2. Evanshine (VSt) 0.10, 3. Grabsch (Dui) 0.11. Koolskamp (Bel). Profronde: 1. Eeckhout (Bel) 160 km in 3.34.00, 2. Verstrepen (Bel) 0.07, 3. Verbeken (Bel) 0.08, 8. De Jongh 0.46. Tom Brekelmans is tuinarchitect Notaris ionsstraat 5 1 LA Axel 0115-561414 september 1996 des middj urant „Royal B.V." te Sas v; 1/13, krachtens artikel 3:21 j etboek, in één zitting, in t afslag verkopen: en en tuin, staande en ent, Flankstraat 2, kadastra as van Gent sectie C nummer are achtendertig centiare. ren en tuin, staande en ge)ege Gent, Oostdam 50, kadastraa as van Gent sectie C nummer n are negentig centiare n toepassing, voorzover in c' niet uitdrukkelijk is ilingvoorwaarden voor Execc ter inzage liggen ten kantra Borgers. etaling van de koopsom en fc( bekend zijn de onroerende Indien de onroerende zake door de eigenaar en de zijne an de koper de ontruiming be cht van de grosse(n) van t te(n). 'ng dient bij het verlijden va (uiterlijk de eerste werkdag i p) aan genoemde notaris bedrag gelijk aan de ove: bij de levering verschuldig waarborgsom ten bedrage va koopsom. In de plaats van kan ook voor eenzelfde bedra rden gesteld. De overige kof _ht dagen en de koopsom dier de gunning te worden betaalt bepaalde in artikel 9 larden komen alle kosten, be en (alsmede eventuele achter van koper, foor de openbare verkoop ka worden uitgebracht bij een aa rgers gericht geschrift, desgevraagd, conform artike, e Veilingvoorwaarden, zich hun financiële gegoedheid aat ook omtrent bezichtiging, tel mde notaris Borgers (dhr. Door Cas Overzier Haarlem - „In de Davis Cup gelden andere wet ten." Het Nieuw-Zeelandse tennisteam boorde aan de vooravond van het treffen met Nederland een inspira tiebron aan. De hoop van de 'underdog' bleek aller minst ijdel. Nadat Jan Sie- merink de thuisploeg giste ren op voorsprong had ge zet, moest Richard Kraji cek vervolgens met een blessure aan de rechterknie de strijd in Haarlem sta- flfïlliiïNMHi «Til Met een stand van 1-1 en zonder Wimbledon-kampioen moet de nationale tennisploeg haar plaats op het hoogste Davis Cup-plat- iorm alsnog zien veilig te stellen. Hoewel bondscoach Franker het niet hardop wilde zeggen, zal hij nu een beroep doen op Sjeng Schalken. De 20-jarige Limbur ger maakt vanmiddag aan de zij devan Siemerink zijn Davis Cup debuut. Afhankelijk van de ernst van Krajiceks blessure, wordt Schal ken morgen ook op appèl ver wacht voor het enkelspel tegen Brett Steven, de compaan van Alistair Hunt. Die laatste lachte zich gisteren in de armen van zijn Nieuw-Zeelandse coach Jeff Simpson bijkans een breuk. Het feit dat de 23-jarige nummer 294 van de ATP-lijst bij een ach terstand van 2-1 in sets en een 4- 1-voorsprong in de vierde Kraji cek zag opgeven, had niets met leedvermaak van doen, maar eer der met het gegeven dat Nieuw- Zeeland daarmee nog volop in de race is. Drama Het eerste optreden op Neder lands grondgebied na zijn memo- tabele Wimbledon-triomf eindig de voor Bichard Krajicek dus di rect in een drama. In de derde set, bij een stand van 3-3, scoorde Krajicek met een 'onmogelijke' volley. Die beweging, waarbij hij nagenoeg helemaal gestrekt ging, werd hem uiteindeljk fataal. Bij 5-4 liet hij zich door fysiothe rapeut Nick Fleury tapen en trok vervolgens al trekkebenend de derde set naar zich toe. In de vierde kon 'King' Richard niet meer. Zijn rechterknie kraakte, fatsoenlijk lopen, laat staan vol uit gaan naar een geplaatste bal, lukte al helémaal niet meer. .Elke ■Sftv- - - I Fysio-therapeut Nick Fleurie behandelt vergeefs de rechterknie van Richard Krajicek. stap deed zeer. Bij een achter stand van 4-1 wierp hij de hand doek in de ring. Afzetten ging absoluut niet meer," wees een gedesillusio neerde Krajicek later op de pijn lijke pees in zijn knieschijf. De Hagenaar, die inmiddels als geen ander weet wat geblesseerd zijn inhoudt, vergeleek de aard van zijn jongste kwetsuur met die tij dens het toernooi in Rotterdam vorig jaar. „Alleen toen blok keerde mijn knie na een aantal dagen nog steeds. Nu kon ik hem na dertig seconden alweer bui gen." Verantwoord Toch acht Krajicek de kans klein dat hij morgen kan spelen. „Pas als ik honderd procent zeker weet dat ik die knie kan vertrouwen, wanneer ik voel dat ik er gewoon alles mee kan doen. De beslissing moet helemaal verantwoord zijn." Krajicek, die daarbij ook denkt aan 'ontstekingsremmen- de' middelen, laat vandaag zijn gekwetste lichaamsdeel behan delen. Ook consulteert hij hap- tonoom Jan Naaktgeboren, die zich in Haarlem zal melden. 'De Kraai', over wie Agassi begin dit jaar in Australië nog zei dat de Nederlander 'al geblesseerd raakt wanneer hij alleen maar aan tennis denkt', was al bijna acht maanden blessurevrij. Een unicum. Rug, schouder, arm en knieën, alles heeft hij al eens meegemaakt. Voor aanvang van de Davis Cup wedstrijd in Haarlem nam hij drie weken vrijaf en was tot gis teravond pijnvrij. Krajicek had er bovenal moeite mee dat hij zijn partij tegen de verrassend sterk spelende Alistair Hunt niet had kunnen afmaken. „Dan had ik ons team tenminste op een voor sprong kunnen zetten. Nu wordt het nog moeilijk." Startproblemen Jan Siemerink zette 's middags de toon voor die (mogelijke) voor sprong. Hij overwon tegen de Nieuw-Zeelandse kopman, Brett Steven, enkele startproblemen nadat hij de eerste set had moe ten inleveren. Maar dat schijnt allemaal met de magie van Davis Cup te maken te hebben. Zenu wen horen daar nu eenmaal bij. „Ik speel nu al zo lang in de Davis Cup, maar elke keer is het. het zelfde liedje," wist Siemerink. „Als je daar eenmaal staat, geeft dat toch extra spanning. Ik sta er niet om het publiek te vermaken, maar om te winnen..." Siemerink, die sinds 1992 zeven keer als enkelspeler voor de Da- vis Cup aan de bak moest, wordt zeker aan zijn laatste twee optre dens liever niet herinnerd. Op het gras in India ging hij onderuit te gen Leander Paes en Mahesh Bhupathi. Mede daarom moet Nederland dit weekeinde in Haarlem het promotie/degrada tieduel met Nieuw-Zeeland af werken. „Daarom ben ik dolblij dat ik voor eigen publiek aan de verwachtingen heb kunnen vol doen," kon Siemerink na bijna 3'/j uur en 6-7, 7-6, 6-3, 3-6 en 6-2 opgelucht stoom afblazen. UITSLAGEN DAVIS CUP Wereldgroep, promotie/degradatie NEDERLAND - NIEUW ZEELAND 1-1. Siemerink - Steven 6-7 7-6 6-3 3-6 6-2 (1-0); Krajicek - Hunt 6-7 6-4 6-4 1-4, Krajicek geeft op (1-1). Wereldgroep, halve finales TSJECHIË - ZWEDEN 0-2. Korda - Enqvist 4-6 3-6 6-7 (0-1); Vacek - Edberg 6-7 5-7 6-4 3-6 (0-2). FRANKRIJK - ITALIË 0-2. Pioline - Gaudenzi 7-5 1-6 6-7 3-6 (0-1); Boetsch - Furlan 5-7 6-1 3-6 6-7. Bonn (dpa/efe) - Steffi Graf heeft de hoop uitgesproken Bat haar vader Peter de fou ten toegeeft die hij volgens haar gemaakt heeft. Dat zegt de 27-jarige tennisster in een vraaggesprek met de Süd- oeutsche Zeitung. Peter Graf staat met zijn voormalige juridische advi- seur Joachim Eckart terecht vooreen rechtbank in Mann- heim op verdenking van fjrootscheepse belastingont duiking. Steffi Graf zegt dat er dingen zijn gebeurd waar re teleurgesteld over is. Ze aeett ingezien dat ze door ve- e zogenaamde zakelijke partners en raadgevers deels ls uitgebuit. Over haar vader rej ze: „ik weet dat er fouten .B® gêmaakt. Ik verwacht a hij dat ook zal toegeven. ?ar wat er ook gebeurt, ik altijd zijn dochter blij- nftzou fiin z9n a's e hem kon praten over al- as Wat er is voorgevallen. n heett Graf haar geldzaken zelf ter hand ge- j ®en' 'Jk heb ook verkeer- 'nschattingen gemaakt. Ik liivuT' verantwoorde "Meden genomen die ■uoest nemen." ik Van onze verslaggever Eindhoven/Breda - PSV gaat volgende week met het be stuur van Grasshoppers om de tafel zitten in een poging de 29-jarige spits Kubilay Ttirkyilmaz bij de Zwitserse club los te weken. Het technisch apparaat van PSV bekeek de international van Grasshoppers de afgelopen we ken diverse keren. „Een man met veel ervaring die overal waar hij speelde, heeft gescoord," zei ma nager Frank Arnesen gisteren over Türkyilmaz, wiens contract in Zürich na dit seizoen afloopt. „Een sterke, opportunistische speler, een gifkikker," oordeelde trainer Dick Advocaat op zijn beurt. De Zwitser met Turkse ouders zou in Eindhoven de positie moe ten overnemen van René Eijkel- kamp, die vanwege zijn fysieke problemen niet in staat wordt ge acht een heel seizoen te spelen. Türkyilmaz (de opvallendste Zwitser tijdens het afgelopen EK in Engeland) is komende week met zijn club in Nederland voor het Champions League-duel met Ajax. Advocaat zei gisteren de kans niet groot te achten dat PSV de Zwitserse international naar Eindhoven kan halen, omdat er nogal wat kapers op de kust zijn. „Wij zaten woensdag bij Gras- shoppers-Servette op de tribune en achter ons zat een aantal ver tegenwoordigers van heel kapi taalkrachtige Engelse clubs. Als die ook gaan bieden, vrees ik dat wij niet kunnen meedoen. FC Groningen, nummer acht tien in de eredivisie, heeft mid denvelder Carlos van Wanrooy overgenomen van Vitesse, maar later op de dag afgekeurd op me dische gronden. Zijn knie zou niet in orde zijn, al wilde nie mand dat bevestigen. Na de keu ring van Van Wanrooy zette Gro ningen openlijk vraagtekens bij de handelwijze van Vitesse. Bij de club leeft het vermoeden dat de Arnhemse club wel degelijk weet had van de fysieke manke menten van de middenvelder. Vervolgens viel de keuze van de Groningers op Harvey Esajas. De vroegere speler van Feyenoord en Cambuur Leeuwarden is 22 jaar. Hij kan links achterin of op het middenveld spelen. Romario, de best betaalde voetballer van Spanje, is terug in de selectie van Valencia. Moge lijk laat trainer Luis Aragones hem dit weekeinde opdraven in de competitiewedstrijd tegen Te- nerife. En anders is hij wel klaar voor de Europese confrontatie met Bayern München dinsdag. Romario was uit de selectie gezet omdat Aragones niet tevreden was over zijn trainingsinzet. Ro mario dreigde daarop met op stand. Er was zelfs sprake van dat de voormalige PSV'er zou te rugkeren naar Flamengo in Bra zilië. Vooral voorzitter Francisco Roig verzette zich daartegen. „Je kunt aan Romario zien dat hij weer wil. Als hij weer terug op zijn ni veau is, zal hij weer spelen," al dus Aragones. De Ierse voetbalbond heeft de UEFA gisteren in Londen ge vraagd het idee van het 'Gouden' doelpunt niet geheel los te laten. De Ieren willen de omstreden spelregel wel een andere invul ling geven. Het team dat als eer ste scoort in de verlenging, wint de wedstrijd indien na de volledi ge extra speeltijd de stand (weer) gelijk is. De UEFA voelt wel iets voor deze aanpassing. Tijdens een rondeta felconferentie in Engeland heeft voorzitter Johansson de Ierse de legatie verzocht de plannen snel uit te werken en daarna aan zijn organisatie over te dragen. Ook Terry Venables, ex-bondscoach van Engeland, reageerde positief op de Ierse voorstellen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft RBC-speler Maurice Verberne en De Vreede van ADO Den Haag voor een wedstrijd ge schorst. De wereldvoetbalfederatie FI FA heeft de WK-kwalificatie- wedstrijd tussen Bosnië-Herzeg- ovina en Kroatië een dag ver vroegd. Het duel in voorronde- groep 1 vindt nu op dinsdag 8 ok tober plaats. Om politieke redenen ontmoeten de landen, die tot voor kort in de burgeroorlog in het voormalige Joegoslavië waren verwikkeld, elkaar in het Renato dall'Ara- stadion in de Italiaanse stad Bo logna. Op 9 oktober, de oorspronkelijke datum, speelt Italië voor groep 2 in Perugia tegen Georgië. De voetbalbond van Bosnië-Her- zegovina had gehoopt dat de FI FA het duel in Sarajevo zou laten plaatsvinden. De wereldvoetbal federatie achtte het stadion nog niet voldoende hersteld van het oorlogsgeweld. Ook verplaatste zij de wedstrijd tegen Kroatië voor teams onder 21 jaar naar Italië, in Imola. HFC Haarlem, voorlaatste in de eerste divisie van het betaalde voetbal, heeft Meivin Donleben tot het einde van het seizoen ge huurd van AZ. Tevens werd de 21-jarige Maurice Gijzen, even eens afkomstig van de Alkmaarse eredivisieclub, gecontracteerd. De 20-jarige Donleben is mid- Prijs voor handbalarbiter Van Dongen Nieuwegein - Anton van Dongen uit Oosterhout en zijn collega Peter Brussel (Uithoorn) zijn gisteravond tijdens het Handbalga la van het NHV in Nieuwegein tot beste arbiterskoppel van het afgelopen seizoen uitgeroepen. Het duo kwam deze zomer uit op de Olympische Spelen in Atlanta. Verstappen eist duidelijkheid Estoril - Duidelijkheid over zijn toekomst als Formule 1-coureur laat waarschijnlijk nog een tijdje op zich wachten. Klaarheid eist Jos Verstappen wel over de veiligheid van zijn bolide, de Foot- work-Hart-wagen. Voordat hij vandaag instapt voor opnieuw vrije oefensessies en de kwalificatietraining voor de Grand Prix van Portugal wil de 24-jarige Limburger precies weten wat de oorzaak was van zijn uitglijder vrijdag tijdens de middagtraining. „Waarschijnlijke weer een gebroken stuurstang," meldde de Ne derlander in Estoril, waar hij op het Autodromo do Estoril de zes tiende tijd had neergezet. Wereldkampioen Michael Schumacher was met een tijd van 1.23,554 de snelste. De Engelsman Damon Hil, op het punt Schumacher op te volgen als titelhouder, reed in zijn Williams-Renault de tweede tijd (1.24,281). De Japanner Ukyo Katayama zette in een Tyrrell-Yamaha verrassend de derde tijd neer (1.24,359). „Ik wil in elk geval duidelijkheid," aldus Verstappen. „Het team moet de zaak goed onderzoeken. Dit keer reed ik niet zo hard, maar voor hetzelfde geld rijd ik me weer bijna te pletter zoals tij dens de GP van België. Ik heb van die keer nog steeds last van een zere nek. Een whiplash, denk ik." Riis bhjft Godefroot trouw Kopenhagen (AFP) - Bjarne Riis blijft minimaal de komende twee seizoenen nog voor de Duitse ploeg Telekom onder leiding van Walter Godefroot rijden. De eerste Deense winnaar van de ronde van Frankrijk bereikte gisteren een akkoord met de leiding van Telekom over verlenging van zijn contract. Tevens heeft Telekom een optie voor nog een jaar op de diensten van Riis. De 32-jarige Deen wilde oorspronkelijk een verbintenis voor de duur van drie jaar. „We hebben allebei wat water bij de wijn ge daan," verklaarde Riis na de onderhandelingen. Oud-international Schijvenaar overleden Den Haag - Oud-international Henk Schijvenaar is onlangs op 78-jarige leeftijd overleden. De voetballer kwam in de periode 1947-1951 achttien keer uit voor het Nederlands elftal. Acht van die wedstrijden waren tegen België, in die jaren de traditionele tegenstander van Oranje. Schijvenaar voetbalde in Oranje met spelers als Lenstra, Wilkes en löaak. In een van de interlands tegen de Belgen brak hij zijn been. Het verhaal ging destijds dat het geluid daarvan op de hele tribune te horen was. De rechtsachter was zijn hele loopbaan ac tief voor EDO uit Haarlem. Military-ruiter in coma Hannover - De Duitse military-ruiter Friedrich Otto wordt in een ziekenhuis in Hannover kunstmatig in coma gehouden. Hij kwam zondag tijdens een internationale wedstrijd zwaar ten val. Op de negentiende hindernis wierp zijn paard Chesney Corner hem af. De 37-jarige ruiter liep een bloedprop in de hersenen op. Hij werd met een helikopter naar het ziekenhuis gevlogen. Otto eindigde in juni als derde in de internationale military in Breda. Seizoen voorbij voor Veenstra Heerenveen - Voor Wiebren Veenstra zit het seizoen er op. De sprinter uit de Foreldorado-ploeg van Frits Schür kampt al gerui me tijd met maagklachten. Onderzoek in het ziekenhuis wees uit dat zijn maagwand aan de binnenkant ontstoken is. Dat probleem kan alleen operatief of met medicamenten verholpen worden. Belg Nelissen stapt naar rechter Gent - De Belgische beroepsrenner Wilfried Nelissen daagt zijn ploegleider Jean-Luc Vandenbroucke voor de rechtbank als deze op korte termijn niet het achterstallig salaris van vier maanden overmaakt. Nelissen raakte 10 april van dit jaar in de semi-klas- sieker Gent-Wevelgem bij een spectaculaire val ernstig gewond. Na verpleging in het ziekenhuis van Gent revalideerde de voor malige nationale kampioen van zijn land in de Lucaskliniek in Hoensbroek. Daar meldt Nelissen zich nog steeds driemaal per week. Het salaris van april werd nog volledig op de rekening van Nelis sen bijgeschreven. Eind mei kreeg hij echter nog slechts eenderde van zijn loon. Vervolgens niets meer. Het geld dat sponsors in de Lotto-wielerploeg investeren, wordt beheerd door de stichting 'Vandenbroucke Promotions'. Vanaf juni moet Nelissen rondkomen van de 1650,- die de ver zekering van de Belgische Wielerbond als ziekengeld elke maand uitkeert. Nelissen beweert dat hij in het contract met de Lotto-ploeg de clausule liet opnemen dat zijn salaris in een periode van inactivi teit door ongevallen volledig wordt doorbetaald. Ralf Schumacher tekent bij Jordan Estoril - De Duitse autocoureur Ralf Schumacher heeft gisteren een driejarig contract getekend bij het Formule I-team van Jor dan. De broer van wereldkampioen Michael Schumacher maakt in maart 1997 zijn debuut tijdens de Grote Prijs van Australië. Eddie Jordan, eigenaar van het team, reageerde vrijdag in de Por tugese badplaats Estoril verheugd op zijn nieuwste aanwinst. „Ralf heeft in de karts, in de Formule 3 en de Formule 3000 al be wezen een winnaar te zijn,aldus Jordan. „Ik ben heel blij dat wij een bijdrage kunnen leveren aan zijn sportieve toekomst." Ralf Schumacher is nu leider in de stand om het Japans kampioen schap formule 3000. denvelder, Gijzen is een spits. Haarlem, getraind door Ben Hen driks, versterkte zich eerder deze week met de 35-jarige aanvaller Piet Keur van AZ. Haarlem en AZ hebben een sa menwerkingsverband. Talenten die nog niet helemaal rijp zijn voor de eredivisie kunnen in Haarlem een verdere opleiding genieten. Zo werden in een eerde re fase al Daniels en Weeling in gelijfd. AZ-trainer Vonk achtte Gijzen nog te licht voor een plaats in de hoofdmacht. Hen driks wil nu nog de achterhoede van de eerste divisieclub verster ken om het doel, een plaats bij de eerste helft in de stand, te berei ken. De Oostenrijkse oud-interna tional August Starek is benoemd tot trainer/coach van Grazer AK. Starek neemt de plaats in van de Serviër Ljubo Petrovic, die door het bestuur van de club werd ont slagen nadat hij in de kleedkamer één van zijn eigen spelers had aangevallen. Het incident vond plaats na de UEFA-Cupwedstrijd op 11 september tegen Germinal Ekeren, die in België met 3-1 werd verloren. Starek (51) werkte in de jaren tachtig al drie seizoenen bij Graz. Zijn laatste werkgever was de Duitse eerste-divisieclub VfB Leipzig. BADMINTON Haarlem. Europa Cup, derde dag. Groep D. DUINWIJCK - DU- DELANGE (LUX) 7-0. Lens - Groff 15-1 15-5, Van Barneveld - Aulner 15-0 15-0, Glebbeek - Da Cruz 11-0 11-0, De Wit - Wagner 11-0 11-0, Meijer/Van Barneveld - Stauder/Emeringer 15-0 15-0, De Wit/Wijnen - Da Cruz/Wagner 15-0 15-4, Van Barneveld/Glebbeek - Emerin- ger/Mathieu 15-1 15-0. VOETBAL Frankrijk: Auxerre - Nantes 2- 2. Turkije: Besiktas - Sariyer 2-0. Duitsland: MSV Duisburg - Werder Bremen 3-2. BILJARTEN Rotterdam. Grand-Prixtoer- nooi, kwalificatie. Eerste ronde: Geelen - De Wilde 1-3, Paris - Balkas 2-3, Van Ma nen - Van der Stappen 3-0; tweede ronde: De Kleine - Van de Berg 3-0, Voogt - Habraken 0-3, Kostistansky (Oos) - Van Leuteren 3-0, Leppens - Hop mans 3-0. SCHAKEN Jerevan. 32e Olympiade Mannen, vierde ronde: China - Cuba 2'/2-l1/2, Rusland - Duits land 3-1, Armenië - Indonesië 4- 0, Engeland - Roemenië 2V2-1V2, Hongarije - Portugal 2V2-1V2, Spanje - Litouwen 3-1, Georgië - Polen 3-1, Bosnië - Frankrijk TENNIS Tokyo. Vrouwen, 700.000 gul den. Kwartfinales: Seles (VSt/1) - Sawamatsu (Jap/7) 6-1 6-4, Sanchez-Vicario (Spa/2) - Shi- ting Wang (Tai/8) 4-6 6-1 6-1, Date (Jap/3) - Coetzer (ZAf/5) 6- 3 6-0, Po (VSt) - Pierce (Fra/4) 7-5 6-4. Hongkong - Cintha Boersma heeft de rechter enkel gebroken. De aan- valster van het Nederlandse volleybalteam werd vrijdag in een zie kenhuis in Hongkong onderzocht. Ze blesseerde zich donderdag in de met 3-0 verloren wedstrijd tegen China. Boersma kwam bij een achterstand van 5-0 in de eerste set ongelukkig neer. Een dag later toonden röntgenfoto's de ernst van de blessure. De voet werd voor vier tot zes weken in het gips gezet. Boersma tekende onlangs een contract bij de Italiaanse club AS Firenze in Florence. Zonder Boersma verloor Oranje gisteren, in het duel met de Verenigde Staten, met 3-1. De setstanden waren 15-8 15-4 14-16 15-10. De ploeg van bondscoach Goedkoop, die in vier weken slechts twee wedstrijden won, sluit zijn tpernee vandaag af tegen Rusland. iabriek torn mei 35 trappen 16.30 uur, zat. 10.00-16.00 - Etten-Leur - Tel. 0/6-501^^

de Stem | 1996 | | pagina 15