Prijsstijging dure huizen voorbij DE STEM eksklusieve trappen Bles; Indeling tuin kwestie van gezond verstand RUST EN RUIMTE? U VINDT 'T IN VEGHEL EXCLUS ALLEEN IN TEIT TE KOOP éf- Huisprijs 144.300,- Dertie Mr A.W. VROOME Buitenhof Domburg NOTARIS gemeente.^ OOSTBURG executoriale verkoop Mr. G.Tj.R. Borgers de stem Schalken vei DE STEM WONEN Acceptatienorm Oplossing Rijpen TE HUUR: 24 GESCHAKELDE 2-ONDER-l-KAPWONINGEN ^BC Stevige OWTENT in BUNGALi OPENBARE KENNISGEVING VERKEERSMAATREGEL OPENBARE KENNISGEVING van "Van Opstal Bakker Notarissen" (0314) 36 40 40. EXECUTORIALE VERKOOP TE SAS VAN GENT KAVEL 1 HET WOONHUIS KAVEL 2 HET WOONHUIS VERMEULEN B.V. Steffi Graf hoopt dat vader fouten toegeeft ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1996 Door Wim van der Kleijn Hoewel de gemiddelde huizenprijzen nog blijven stijgen, blijkt dit vooral te danken aan de 'modale' sector. Een rondvraag bij een makelaar levert het beeld op dat de dui delijke prijsstijgingen voor de dure sector voorbij zijn. Daarbij moet gedacht worden aan woningen die minimaal vier tot vijf ton moeten kosten. Slechts in enkele vanouds dure woongebie den ligt die grens hoger. Dat het luxe woon huis niet meer in prijs stijgt, mag best enige verbazing wekken: want juist voor hoge in komens zijn de financieringsmogelijkheden dit jaar sterk toegenomen. Dure huizen liggen per definitie boven de grens om voor Nationale Hypotheek Garan tie in aanmerking te komen (die grens ligt op ƒ315.000). Financiële instellingen bepalen dus zelf hun acceptatienormen. Die zijn vaak nogal ruim. Bij de Postbank mogen mensen met een in komen van meer dan 160.000 bruto per jaar zelfs 40 procent daarvan aan hypo- theeklasten besteden. Dat betekent dat bij genoemd inkomen van 160.000 voor betaling van hypotheeklasten 53.000 beschikbaar is. Bij een hypotheekren te van 7 procent en een looptijd van.30 jaar komt dat overeen met een hypotheekbedrag van acht ton. De meeste mensen in deze in komensklasse hebben al een huis met enige vrije waarde en kunnen dat als 'eigen geld' inbrengen bij aankoop van een volgend huis. Ze kunnen al met al riante villa's kopen. Ook met een 'laag' topinkomen als bijvoor beeld 100.000 kan bij de huidige soepele normen en lage hypotheekrente een echt duur huis worden gekocht. Als we de Postbank-normen weer aanhou den dan kan 33 procent aan hypotheeklasten worden besteed (bij inkomens van 60.001 tot 100.000 is dit het toegestane woonlas tenpercentage), overeenkomend met een hy- pótheekbedrag van ruim vier ton. Hoge toegestane woonlasten betekenen ove rigens niet dat het ook altijd even makkelijk is hypotheek te krijgen. Naar verluidt zou den bij de Postbank gemiddeld slechts één op de drie aanvragen voor een hypotheek worden geaccepteerd. Bij veel andere instel lingen is dat minstens één op twee. Bij de ac ceptatie spelen vaak heel andere dingen mee dan alleen een cijfer dat het toegestane woonlastenpercentage aangeeft. Wat dat betreft is het in de praktijk zinvol te rade te gaan bij hypotheekadviseurs. De prijsstagnatie in de duurdere sector hoeft overigens geen sombere toekomst in te lui den. Ook in de periode '89-'93 was er sprake van stabiele, soms zelfs licht dalende prijzen in de top van de huizenmarkt, terwijl de prijzen van de meest gevraagde typen bleven doorstijgen. Toen in 1994 de rente fors begon te dalen trok ook de vraag naar dure wonin gen weer aan. Door Tom Brekelmans Om wat stormschade op te ne men, was ik even in een binnen tuin. De tuin was mij onbekend. Door de telefoon leek de schade aanzienlijk en hoewel ik in dat soort gevallen meestal doorver wijs naar een hoveniersbedrijf besloot ik in dit geval anders. Het was letterlijk om de hoek, dus ging ik tussendoor even kijken. Een metershoge klimhortensia was los gekomen, maar nauwe lijks gebroken. De ravage leek er ger dan dat het in feite was, want na aanhechten met muurankers zou de plant weer kunnen begin nen met nieuwe hechtwortels maken om daarna op eigen kracht weer door te groeien. Mijn oog viel op iets anders. In de met tegels bestrate binnentuin was er ter grootte van een tegel van veertig bij zestig centimeter een gemetseld bakje. Niet diep en omdat het zo keurig gemetseld was, viel het op. De bodem was hellend gemaakt van één tot vijf centimeter diep. Er stond water in. „Ja," zei de man, die kennelijk mijn blik had gevolgd, „dat is voor de vogels. Ik zorg dat er al tijd fris water in zit. Ook als er water in de dakgoten staat, ko men ze hier drinken en baden. De mussen in het ondiepe deel, de merels dieper, bij tijden is het een drukte van belang" Als je de rommel van de klim plant even weg dacht, had die binnenplaats sfeer; prettige af metingen, groene wanden en te gels. Verder niets, geen potten of andere prullaria, alleen centraal dat badje. Eenvoudiger kan het niet. Als ontwerper van tuinen word ik - en ik schat in dat dit bij veel collega's niet anders zal zijn - uitgenodigd als het proces op de een of andere manier vast zit. Wensen die onverenigbaar zijn met de ruimte, geen tijd of gebrek aan kennis of één thema waar binnen het aantal varianten groot is. Opdrachtgevers verwachten - hoe kan het haast anders - een passende oplossing. Maar uit de veelheid van wensen moet eens een keuze worden gemaakt. Een kwestie van gezond verstand en elimineren. Ik heb al wel eens eerder gepro beerd om de zaken tot de meest simpele proporties terug te bren gen, maar dan moet ik daarna mijn huiswerk niet zelden over doen. Zoveel eenvoud als in deze binnentuin lukt slechts als het gaat om een onderdeel van een grotere klus, waardoor df dacht op een andere nu centreerd is. Dat geldt ov? naar twee kanten. Dati«:J ook de boodschap aan jij die staat voor het opnij richten van een ruimte v gesteld dat naast praktij ken die ruimte ook aan so heid moet winnen. Wat is er goed aan de ruitt|( als die is? En wat ls er mis Wat wil ik in die ruimte doen? Wat is belangrijk' «f tijd voor is, is het goed omi lijke ingrepen even te pen. Pas daarna kan wi gewogen waar wat kan. Men kan zich troosten met® dachte dat beroepsmatige J kers nogal eens door co worden verguld met de woorden 'Beter goed om- slecht bedacht'. I Tom Brekelmans i tuinarchite^ In samenwerking met notarissen mrs. J. Everaert, J.M.E. Seijdlitz, J.P. Loof te Terneuzen 's-Gravenhofplein 9, Postbus 85, 4560 AB Hulst Telefoon 0114-314355, Telefax 0114-316255 VERKOOP WEILAND TE KOEWACHT Mr. A.W. Vroome notaris ter standplaats Hulst zal op verzoek van zijn opdrachtgever bij inschrijving verkopen een perceel weiland gelegen aan de St. Jacobstraat te Koewacht, kadastraal bekend gemeente Axel sectie N nummer 1184, groot 2 hectare 32 are 30 centiare. Aanvaarding Het perceel weiland kan worden aanvaard, vrij van pacht of enig ander gebruiksrecht, na betaling van de koopsom. Betaling van de koopsom en kosten (veilingtarief) binnen 6 weken na ope ning van de inschrijfbiljetten. Zakelijke lasten De zakelijke lasten, incl. de ruilverkavelingsrente, komen voor rekening van koper vanaf 1 januari 1997. Voorwaarden a. De prijs waarbij volle last wordt gegeven is bij de notaris gedeponeerd. b. Inschrijfbiljetten (ondertekend) dienen tezamen met een verklaring van een financiële gegoedheid van een bank uiterlijk op dinsdag 1 oktober 1996 om 16.00 uur ten kantore van voornoemde notaris ingeleverd te zijn, op welk tijdstip de biljetten worden geopend en waarbij alle inschrij vers aanwezig kunnen zijn. c. Indien bij de inschrijving de prijs van volle last niet is gehaald hebben van de aanwezige inschrijvers de drie hoogste inschrijvers het recht deel te nemen aan een tussen dezen direct na het openen der biljetten te hou den opbieding. d. De verkoopvoorwaarden liggen ter inzage ten kantore van voornoemde notaris, alwaar tevens inschrijfbiljetten verkrijgbaar zijn. Voor aanwijzing van het perceel kan contact worden opgenomen met de heer E. d'Hooghe, Emmabaan 80 te 4576 EG Koewacht (tel. 0114-362001). Voor verdere informatie kan men zich wenden tot het kantoor van genoemde notaris mr. A.W. Vroome (dhr. F.A.R. Josiassen). In het Oostbrabantse Veghel woont u in een rustige omgeving, terwijl u tegelijkertijd profiteert van goede verbindingen en uitgebreide voorzieningen. In de nieuwe wijk 't Ven heeft Pensioenfonds PGGM 24 riante, geschakelde woningen gerealiseerd. De huizen verspringen twee aan twee ten opzichte van elkaar en hebben daardoor het karakter van 2-onder-l-kapwoningen. De entree, bij de voordeur, is door een schuin uitgebouwde pui overdekt. De op vallend brede woonkamer geeft aan de achterzijde toegang tot de tuin. Op de begane grond vindt u verder een modern ingerichte keuken, een ruime hal en een toilet met fonteintje. Op de eerste verdieping AAN°HET°sNpZoEnKlJKW0^ heeft de woning drie slaapkamers en een luxe badkamer. Een vaste trap leidt naar de zolder waar volop ruimte is voor een grote kamer. Een dakraam is al aanwezig. Iedere woning beeft een ruime stenen berging. Bij enkele woningen is een garage aanwezig. Wilt u meer weten over de ruime en fraai afgewerkte woningen in Veghel, neemt u dan contact op met ABC Vastgoedbeheer, zij informeren u graag en uitvoerig over de woningen, de huurprijzen en de vestigingseisen. Vastgoedbeheer 13.00 UUR Postbus 511 5201 AM 's-Hertogenbosch Telefoon (073)644 25 55 Telefax (073) 644 30 57 EEN ADVERTENTIE IN DE STEM BEREIKT RUIM 260.000 LEZERS IN HET ZUIDWESTEN. VOOR MEER INFORMATIE BEL(0Z6)5 312 550 Laat u verleiden door de schone lucht, het water, de bosrijke omgeving en de allure van Nedcrland's 'Nr. 1'- badplaats, die én pittoresk én mon dain wordt genoemd (HP/De Tijd, 21 juni 1996). Al in de vorige eeuw genoten adel en kunstenaars van de grandeur van Domburg. Komt u ook genieten? Buitenhof Domburg is dé kans op een schitterend vrijetijds-landhuis op 300 meter van duin, strand, golfbaan en kuuroord. U kunt kiezen uit vier typen met diverse opties op luxe uitvoeringen en rieten kap. Het landhuis is een exclusief bezit, waarover u altijd vrij kunt beschikken. Uit bet speciale "Beleggers Memorandum" blijkt dat, bij verhuur, rendementen op eigen vermogen boven de 40% mogelijk zijn! BEZOEK ONS INFORMATIECENTRUM OP LOCATIE Alle dagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Goudomrande verbuurgarantie van Roompot Zeeland Vakanties (Zeeland's grootste) tot suSSS 38.500,-voor meerdere jaren! - hypotheek tot 90% van de koopsom incl. BTW mogelijk rentetarief vanaf 3,9 ■lassi®01® OOMBUWJ' WtSsmmty/. j_ Een project van: Roompot Recreatie Beheer B.V en Zeelenberg Architectuur. TtBNEUCN 7\ 1 AffrtrtBKb* Stuur mij de orochure van Buitenhof Domburg Stuur mij het speciale "Beleggers- Memorandum" Bel mij voor 'n afspraak REALISATIE: 1997 1998 %lres:_ PC/Plaats: Telefoon/Fhx: Burgemeester en wethouders van Oostburg brengen ter openbare kennis dat ten behoeve van een individuele invalidenparkeerplaats een parkeerverbod wordt ingesteld op een van de langsliggende parkeervakken ter hoogte van het pand Schuttebochtlaan 31 te Oostburg, door plaatsing van een verkeersbord volgens model E 6 van bijlage 1 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, met een onderbord waarop het kenteken van het voertuig van belanghebbende is aangeduid. De inwerkingtreding van dit besluit is bepaald op zes weken na de datum van deze kennis geving. Binnen zes weken kan door belanghebbenden bij ons een bezwaarschrift worden ingediend. De termijn van zes weken vangt aan op de dag na de datum van publicatie van dit be sluit. Het bezwaarschrift moet zijn ondertekend en dient tenminste te bevatten: de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een om schrijving van het besluit waartegen het be zwaar is gericht en de gronden van het be zwaar. Het bezwaarschrift moet binnen de hiervoor gestelde termijn door ons zijn ontvan gen. Tevens kan door belanghebbenden bij de Pre sident van de rechtbank te Middelburg een voorlopige voorziening worden gevraagd, in dien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk ver zoek gelden dezelfde vereisten als ten aanzien van een bezwaarschrift. Bovendien dient een afschrift van het bezwaarschrift te worden overgelegd. Ook is er griffierecht verschul digd. Burgemeester en wethouders van Oostburg brengen ter openbare kennis dat zij van plan zijn vrijstelling te verlenen als bedoeld in arti kel 18A van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning voor: - het oprichten van een paardenstal op het perceel Ter Moere 11 a te Nieuwvliet. Het bouwplan en de op de te verlenen vrijstel ling betrekking hebbende stukken liggen met ingang van maandag 23 september 1996 ge durende veertien dagen ter gemeentesecreta rie, Afdeling Vrom, Raadhuisplein 1 te Oost burg, ter inzage. U bent bevoegd gedurende de termijn van ter- visielegging eventuele bedenkingen tegen het verlenen van de vrijstelling schriftelijk en ge motiveerd aan ons kenbaar te maken. Oostburg, 21 september 1996 Burgemeester en wethouders voornoemd, J. Kruize, burgemeester C. Geerse, secretaris Openingstijden Inlo-Showioom na telefonische afspraak. Dinsdag t/m vrijdag van 08.30-12.30 en van 13.30-17.30 uur Zaterdag van 09.00-15 00 uur Maandag gesloten. Notaris mr. J.M. van Opstal Stationsstraat 16-18, Postbus 345 4600 AH Bergen op Zoom, telefoon 0164-243955 zal op verzoek van zijn opdrachtgeefster krachtens artikel 3:268 van het Burgerlijk Wetboek op woensdag 30 oktober 1996 bij inzet en op woensdag 6 november 1996 bij afslag, telkens 's avonds om 19.00 uur, in café "Het Wagenhuis", Hoogte 15 te Nieuw-Vossemeer, overgaan tot van de woning met garage, erf, tuin en verdere aanhorig- heden, aan de Kees van de Sandestraat 17, 4681 BZ Nieuw-Vossemeer, kadastraal bekend gemeente Nieuw- Vossemeer sectie B nummer 2537, groot 2 are 42 centiare; met inbegrip van de verpande roerende zaken als bedoeld in artikel 254 van Boek 3 van het Burgerlijk Wetboek. Aanvaarding Het te veilene kan vrij worden aanvaard, eventueel krach tens de grossen van de hypotheekakte en processen- verbaal van veiling, na betaling van de koopsom en de kosten; een eventuele noodzakelijke ontruiming komt voor rekening en risico van de koper. Betaling Betaling van de kosten uiterlijk 8 dagen na de gunning en van de koopsom uiterlijk 6 weken na de gunning. Veilingvoorwaarden Op de veiling zijn van toepassing de Algemene Veiling- voorwaarden voor Executieveilingen 1993 (AWE) en de bijzondere veilingvoorwaarden, die door de opdrachtgeef ster in afwijking van de AWE zijn gesteld. Alles ter in zage op voormeld notariskantoor. Legitimatie Gegadigden dienen zich op de veiling te legitimeren door middel van een geldig identiteitsbewijs en dienen desge wenst een bewijs van hun financiële gegoedheid te over leggen. Onderhandse biedingen Gegadigden kunnen tot 14 dagen voor de inzetveiling uit sluitend schriftelijk een bod uitbrengen ten kantore van Van Opstal Bakker Notarissen. Indien een bod zou lei den tot onderhandse verkoop, geschiedt deze na vooraf gaande rechterlijke goedkeuring en is er niettemin sprake van een executieverkoop. Nadere inlichtingen Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen ten kan tore van Van Opstal Bakker Notarissen. Bezichtiging In overleg met het kantoor Van Opstal Bakker Notaris sen. Aan eventuele onjuistheden en/of onvolkomenheden in deze advertentie kunnen geen rechten worden ontleend. u vindt ze in het Goldewijk Hulienboek Bent u van plan een eigen huis te bouwen? Blader dan eens op uw gemak door het 50 pagina's dikke Huizen- boek van Goldewijk. U krijgt het gratis. En het geeft u een uitgebreid beeld van wat er met traditionele bouw mogelijk is. Huizen in alle soorten en maten. Van twee- onder-één-kappers tot vrij staand. Van landhuizen tot villa's Van conventionele ontwerpen tot modern kubisme En overal staan overzichtelijke plattegronden bij met de maten en indelingen. Zo doet u ook voor de beste woonideeén op! Bel voor het gratis Huizenboek van Goldewijk: Nijverheidsweg 12, Postbus 320, 7000 AH Doetinchem. 314)364040 Notaris Stationsstraat 5 4571 LA Axel Tel. 0115-561414 zal op woensdag 25 september 1996 des midi om 15.00 uur in restaurant „Royal B.V." te Sas, Gent, Gentsestraat 11/13, krachtens artikel li van het Burgerlijk Wetboek, in één zitting, irj openbaar, bij opbod en afslag verkopen: met verder aanbehoren en tuin, staande en gi te 4551 AR Sas van Gent, Flankstraat 2, kadaslri bekend gemeente Sas van Gent sectie C numni 2801, groot een are achtendertig centiare, met verder aanbehoren en tuin, staande en gel te 4551 CH Sas van Gent, Oostdam 50, kadasiii bekend gemeente Sas van Gent sectie C mirre 1701, groot een are negentig centiare. Op de veiling zijn van toepassing, voorzover in veilingakte daarvan niet uitdrukkelijk is ken, de Algemene Veilingvoorwaarden voorExe tieveilingen 1993, die ter inzage liggen ten van genoemde notaris Borgers. Aanvaarding: Aanvaarding bij de betaling van de verder verschuldigde. Gebruik: Voor zover bekend zijn de onroerende! ken leeg en ontruimd. Indien de onroerende zak niet vrij van gebruik door de eigenaar en de zijl worden opgeleverd, kan de koper dé ontruiming! werkstelligen uit kracht van de grosse(n) van daartoe benodigde akte(n). Betaling: De koper op de veiling dient bij het verlijden de akte van gunning (uiterlijk de eerste werkda de openbare verkoop) aan genoemde notaris!: gers te betalen een bedrag gelijk aan de drachtsbelasting die bij de levering verschuldi zal zijn, alsmede een waarborgsom ten tien procent van de koopsom. In de plaats vang melde waarborgsom kan ook voor eenzelfde bedr een bankgarantie worden gesteld. De overige k( ten dienen binnen acht dagen en de koopsom dii binnen zes weken na de gunning te worden betaal Lasten e.d.: In afwijking van het bepaalde in artikel 9 Alg mene Veilingvoorwaarden komen alle kosten,' lastingen en heffingen (alsmede eventuele achü stand) voor rekening van koper. Tot veertien dagen voor de openbare verkoopt een onderhands bod worden uitgebracht bij een» genoemde notaris Borgers gericht geschrift. Gegadigden dienen desgevraagd, conform art» 14 van de Algemene Veilingvoorwaarden, ad> legitimeren, alsmede hun financiële gegoedheid: te tonen. Nadere inlichtingen, ook omtrent bezichtiging- kantore van genoemde notaris Borgers (dhi Goethals). rangas deOnis (afp)-De der tiende rit van de Ronde van cnanje betekende het einde van de aspiraties van Miguel T durain. Misschien luidde de ■Zwarte 20e september' wel het eindpunt van zijn hele il lustere loopbaan in. ne vijfvoudig winnaar van de Ronde van Frankrijk staakte de ftriid ontluisterd op 24 kilometer van de finish in Cangas de Onis. De Zwitser Alex Zülle verstevig de zijn koppositie door in de zwa re bergetappe tweede te worden achter de Fransman Laurent Ja- labert vluchtmakker en ploegge- Door Cas Overzier Haarlem - „In de Davis Cup gelden andere wet ten." Het Nieuw-Zeelandse tennisteam boorde aan de vooravond van het treffen met Nederland een inspira tiebron aan. De hoop van de 'underdog' bleek aller minst ij del. Nadat Jan Sie- merink de thuisploeg giste ren op voorsprong had ge zet, moest Richard Kraji- cek vervolgens met een blessure aan de rechterknie de strijd in Haarlem sta ken. Met een stand van 1-1 en zonder Wimbledon-kampioen moet de nationale tennisploeg haar plaats op het hoogste Davis Cup-plat form alsnog zien veilig te stellen. Hoewel bondscoach Franker het niet hardop wilde zeggen, zal hij nu een beroep doen op Sjeng Schalken. De 20-jarige Limbur ger maakt vanmiddag aan de zij de van Siemerink zijn Davis Cup debuut. Afhankelijk van de ernst van Krajiceks blessure, wordt Schal ken morgen ook op appèl ver wacht voor het enkelspel tegen Brett Steven, de compaan van Alistair Hunt. Die laatste lachte zich gisteren in de armen van zijn Nieuw-Zeelandse coach Jeff Simpson bijkans een breuk. Het feit dat de 23-jarige nummer 294 van de ATP-lijst bij een ach terstand van 2-1 in sets en een 4- 1-voorsprong in de vierde Kraji- cek zag opgeven, had niets met leedvermaak van doen, maar eer der met het gegeven dat Nieuw- Zeeland daarmee nog volop in de race is. Drama Het eerste optreden op Neder lands grondgebied na zijn memo rabele Wimbledon-triomf eindig de voor Richard Krajicek dus di rect in een drama. In de derde set, bij een stand van 3-3, scoorde Krajicek met een 'onmogelijke' volley. Die beweging, waarbij hij nagenoeg helemaal gestrekt ging, werd hem uiteindeljk fataal. Hij 5-4 liet hij zich door fysiothe rapeut Nick Fleury tapen en trok vervolgens al trekkebenend de derde set naar zich toe. In de vierde kon 'King' Richard niet meer. Zijn rechterknie kraakte. Fatsoenlijk lopen, laat staan vol uit gaan naar een geplaatste bal, lukte al helemaal niet meer. Elke Trappenfabriek Bonn (dpa/efe) - Steffi Graf heeft de hoop uitgesproken dat haar vader Peter de fou ten toegeeft die hij volgens haar gemaakt heeft. Dat zegt de 27-jarige tennisster in een vraaggesprek met de Süd- deutsche Zeitung. Peter Graf staat met zijn voormalige juridische advi seur Joachim Eckart terecht voor een rechtbank in Mann heim op verdenking van grootscheepse belastingont duiking. Steffi Graf zegt dat er dingen zijn gebeurd waar ze teleurgesteld over is. Ze heeft ingezien dat ze door ve- le zogenaamde zakelijke partners en raadgevers deels is uitgebuit. Over haar vader zei ze: „Ik weet dat er fouten «in gemaakt. Ik verwacht at hij dat ook zal toegeven. Maar wat er ook gebeurt, ik ai altijd zijn dochter blij- en Het zou fijn zijn als ik met hem kon praten over al- es wat er is voorgevallen." «tussen heeft Graf haar geldzaken zelf ter hand ge- omen. „Ik heb ook verkeer- Inschattingen gemaakt. Ik Ij.,, njet de verantwoorde- J heden genomen die ik moest nemen."

de Stem | 1996 | | pagina 14