P O ëX Zülle heer en meester AZW DE STEM Ajax betaalt gedupeerde fans terug Samaranch lacht om afkoopsom Berlioux 'Kater' Estlander speelt Nederlandse schakers in de kaart Siemerink opent| Davis Cup-duel Cruijff lijdt nederlaag in proces tegen Bar§a Schaatsers optimistisch over voorstellen KNSB UITSLAGEN STANDEN Aangeslagen Indurain in 4 net' gevangen door ONCE-ploeg Ian Rush niet tegen Oranje de STEM SPORTNIEUWS KORT Zaterdaghoofdkli ZATERDAGVOETBAL Juventus zou op Bogarde azen Van der Gucht ldopt team Zaman/Premiere Kringconcours pony's en paarden in Axel RBC legt Grünholz 5000 boete op Thema-dag 25 september EXACT voor WINDOWS bel voor informatie ^{software center mmiwijijamnJ 4m*\ pvsi Amsterdam (anp) - Ongeveer 1400 seizoenkaarthouders van Ajax krijgen een deel van hun geld terug. Het gaat om voet balfans die kaarten hebben voor de onderste vijf rijen achter de doelen in Amster dam Arena. Het zicht op het veld is daar te beperkt. Financieel-directeur Maarten 01- denhof van Ajax zegt dat de sei zoenkaarthouders het geld snel terug krijgen. Gemiddeld gaat het om 25 procent van het aan koopbedrag. „We hebben om een stadion gevraagd waar het spel overal goed te zien is. Dat is niet het geval, dus moesten we voor die mensen iets doen." Oldenhof weet nog niet of en zo ja op wie Ajax het geld gaat verha len. De Amsterdamse club moet zich daar nog over beraden. De supportersvereniging van Ajax toonde zich tevreden over de teruggave van geld. Voorlopig blijven de betrokken aanhangers zitten waar ze zitten, omdat nou eenmaal geen andere plaatsen beschikbaar zijn. Vol gens het bestuur van de vereni ging valt het wel mee met alle so res binnen de Arena. Voorzitter Theo Pouw noemt het ontbreken van de Ajax-ziel het grootste pro bleem. „Je hebt niet echt het gevoel dat je naar Ajax gaat." Jammer is volgens Pouw dat de vroegere F-side, de harde kern van supporters, uit elkaar is ge haald of is afgehaakt. Dat komt overigens mede door de fans zelf. „Daardoor is bijvoorbeeld de sa menzang minder. Als je als vroe gere F-sider begint te zingen en degene naast je houdt zijn mond, dan stop je al gauw." Pouw probeert in rust te overleg gen met de directie van de Arena en Ajax. „Het is niet ons beleid om onvrede van de daken te schreeuwen. Er gaat ook onge looflijk veel goed." Toch geeft hij toe dat het nodige misgaat, het geen soms tot zeer alledaagse za ken te herleiden is. Af en toe zijn bijvoorbeeld liften niet beschik baar voor invaliden. „Het ver wachtingspatroon was natuurlijk zeer hoog. Voor het Olympisch Stadion werden supporters als vee naar binnen gedreven en dat duurde dan veertig minuten. Nu staan ze twintig minuten in de rij, maar klagen ze toch." Pouw is persoonlijk tegenstander van het betaalsysteem, de arena- card, dat baar geld vervangt. „Je weet nooit precies hoeveel are na's je nog hebt. Het risico be staat dat je met een lege kaart staat. Bovendien is het onhandig voor incidentele bezoekers. Ik vind de arena-card toch geen goed idee, als je bedenkt dat bin nenkort de chipknip of de chip per door velen in gebruik zal zijn genomen," aldus de directeur van een bank in Diemen. Alto de Naranco (anp) - Mi guel Indurain, misschien wel bezig aan zijn laatste Ronde als groot renner, moest don derdag op de Alto de Naranco een gevoelige nederlaag in casseren. De Spanjaard had tijdens de twaalfde etappe van de Ronde van Spanje vol strekt geen antwoord op de versnelling van concurrent Alex Zülle, die zijn voor sprong op de vijfvoudig win naar van de Tour de France met een minuut uitbreidde. Zülle en Jalabert zijn dé kandi daten voor de eindzege, met een onderling verschil van 1.17. In durain is derde, op 2.04. De ritze- ge was na ruim 191 kilometer voor de Italiaan Daniele Nardel lo, die lange tijd tot een kopgroep van vier behoorde. Van het vier tal Nardello, Peron, Canzonieri en de Deen Meinert, ontsnapt na 71 kilometer, bleven hij en land genoot Peron over. Nardello won de eindsprint, Peron protesteerde omdat hij een duwtje kreeg. Nardello raakte in derdaad even de bips van Peron, maar dat was meer uit zelfbe scherming. Peron dreigde hem in het gewoel van de sprint te snij den. Viel donderdag op de berg van de eerste categorie de beslissing? Mogelijk wel. Duidelijk was dat Indurain, tijdens de laatste Ron de van Frankrijk als winnaar af gelost door Riis, het tempo niet kon bijhouden toen Zülle ver snelde tijdens de afsluitende, steile beklimming over vijf kilo meter. Dat gebeurde op twee ki lometer van de top. Jimenez bleef nog bij de olympisch kampioen tijdrijden, maar de 32-jarige In durain liep in de slotkilometers aanzienlijke achterstand op. Hij finishte als 24e, vier plaatsen be ter dan de beste Nederlander Maarten den Bakker. Indurain, kopman van Banesto, is in het klassement nu volledig ge vangen door het net van ONCE. Een en twee staan Zülle en Jala bert, die slechts drie seconden hoefde toegeven op de Zwitser. Vierde en vijfde zijn Mauri en Stephen, eveneens van ONCE. Afgezien van de afsluitende klim waren ook drie bergen van derde categorie in het parcours opgeno men. Blijlevens Jalabert en Indurain wisselden van positie. Zülle zei na afloop Barcelona (dpa) - Barcelona hoeft voormalig trainer Johan Cruijff geen schadevergoeding te betalen van ongeveer 1,3 miljoen gulden. Dat bepaalde rechter Isabel Gallardo don derdag in de Catalaanse hoofd stad. De vroegere voetballer is via zijn advocaat tegen de uit spraak in beroep gegaan. Cruijff eiste het geld, omdat het bestuur van Barcelona hem op 18 mei ontsloeg, kort voor het einde van het afgelopen sei zoen. Dat gebeurde na ruim acht succesvolle jaren. Volgens de Nederlander was dat ont slag rechtsongeldig. De rechter vond dat Barcelona gewoon een relatie met een werknemer beëindigde. Overigens heeft Cruijff toch nog ongeveer vier ton tegoed omdat Barcelona hem de ont slagaanzegging niet op tijd deed toekomen. De rechtsgang is nog lang niet voorbij. Cruijff denkt nog recht te hebben op premies en salaris over de maanden april en mei, ter hoogte van ongeveer 100.000 gulden. Bovendien heeft hij voorzitter Nunez aangeklaagd wegens laster. Den Haag - Soms confronterend, maar bovenal constructief was het overleg dat de vier schaatsers Martin Hersman, Gianni Romme, Jeroen Straathof en Annamarie Thomas donderdag voerden met de KNSB en hoofdsponsor Aegon. Conflicten wer den uitgepraat, contacten verbeterd, contracten nog niet gete kend. Volgende week pas wordt concreet of de sporters zich kunnen conformeren aan de wensen van de bestuursleden. Daniele Nardello bleek gisteren de sterkste renner in de rit naar Alto de Naranco bij Oviedo. anp dat waakzaamheid geboden blijft ondanks de gunstige posities. Maarten den Bakker is nu zes tiende in het klassement. Team genoot Jeroen Blijlevens, het spurtkanon, hees zich nog rede lijk gemakkelijk over de bergen. Vrijdag is de etappe echter veel zwaarder, met zelfs een col van buitencategorie. Het is de rit naar de klassieke finish in de Vuelta, Lagos de Covadonga. Gunstig voor Blijlevens, die mogelijk nog een keer op snelheid kan toe slaan, was het afhaken van con current Fabio Baldato. De voor malige gele-truidrager gaf op. Ronde van Spanje. Twaalfde etappe, Benavente - Alto del Naranco: 1. Nardello (Ita) 191,7 km in 4.30.19, 2. Peron (Ita), 3. Meinert (Den) 0.14, 4. Canzonieri (Ita) 0.22, 5. Zülle (Zwi) 2.26, 6. Jalabert (Fra) 2.31, 7. Rominger (Zwi) 2.33, 8. Pistore (Ita), 9. Dufaux (Zwi), 10. Rebellin (Ita) 2.39, 24. Indu rain (Spa) 3.26, 28. Den Bakker 3.39, 95. Nijboer 16.11,113. Blijlevens, 114. Cor- des, 128. Van Heeswijk, 135. Hoffman. Opgegeven oa Baldato (Ita). Algemeen klassement: 1. Zülle 82.17.32, 2. Jalabert 1.17, 3. Indurain 2.04, 4. Mauri (Spa) 3.09, 5. Stephen (Aus) 3.55, 6. Pistore (Ita) 4.07, 7. Dufaux 4.31, 8. Faustini (Ita) 5.47, 9. Zarrabeitia (Spa) 5.30,10. Julich (VSt) 6.43,14. Rominger (Zwi) 8.08, 16. Den Bakker 8.39, 17. Nardello 8.58, 81. Hoffman 32.18, 102. Nijboer 45.19, 104. Blijlevens 45.36, 123. Cordes 54.37, 124. Van Heeswijk 55.00. Oviedo (dpa) - Juan Antonio Samaranch heeft donderdag ontkend dat het IOC in 1985 een gouden handdruk ter waarde van zo'n twaalf mil joen gulden heeft gegeven om stilzwijgend van directeur Monique Berlioux af te ko men. Die beschuldiging aan het adres van de Spaanse IOC-voorzitter deed de Berli ner Zeitung deze week op grond van informatie uit de archieven van de voormalige Oost-Duitse staatsveilig heidsdienst (Stasi). „Als alle Stasi-documenten zo betrouwbaar zijn als deze dan viel er veel te lachen," reageerde Samaranch. De 76-jarige Cata laan bracht de verdachtmakin gen in verband met de aanstaan de presidentsverkiezing voor het Internationaal Olympisch Co mité. „Dan duiken er altijd van dit soort zaken op." Samaranch beslist eind dit jaar of hij nog een nieuwe termijn wil als voorzitter, na de zestien jaar die hij er dan heeft opzitten. Het is echter publiek geheim dat hij, mits zijn gezondheid het toelaat, de Olympische Beweging graag de volgende eeuw in wil leiden. De Berlijnse krant die het nieuws over de afkoopsom ('zwijggeld') bracht, beroept zich op een rap port dat de Duitse boksofficial Karl-Heinz Wehr, secretaris van de AIBA, indertijd uitbracht aan de geheime dienst van de DDR. Berlioux werkte van 1967 tot de IOC-vergadering van 1985 in Oost-Berlijn voor de olympische sportkoepel, als directeur en perschef.Berlioux, die naar het schijnt helemaal niet meer met Samaranch door de deur kon toen Parijs en Barcelona zich bei den kandidaat stelden voor de Spelen van 1992, zou zich in ruil voor een fikse vergoeding bereid hebben verklaard niet uit de school te klappen Vier uur duurde donderdag de bijeenkomst in het Haagse hoofd kantoor van initiatiefnemer Ae gon, hogelijk bezorgd om het mo gelijk verder uiteenvallen van het instituut kernploegen. Vorig sei zoen vertrok Rintje Ritsma al, de Europees- en wereldkampioen kon elders meer verdienen. Oud- olympisch kampioen Bart Veld kamp koos voor een omweg via België, hij was het jarenlang bek vechten met de schaatsbobo's beu. Het afgelopen weekeinde voelden ook Hersman, Romme en Straathof de tijd van gaan geko men. Zij voelden zich miskend door de bond, die de schaatsers verbood een eigen sponsor te strikken. Thomas had ook haar twijfels, hoewel een einde aan de samenwerking met coach Ab Krook niet de voorkeur genoot. Woensdag belde Aegons pr-man Ton Elias stad en land af om een spoedberaad te organiseren. Een dag later meldde voorzitter Wim Schenk van de KNSB zich in Den Haag, vooraf gegaan door schaat sers en coaches. Urenlang bleven de deuren van de vergaderruimte hermetisch gesloten, na afloop wilden alle betrokken partijen het liefste niets aan de openbaar heid kwijt. Er was goed gepraat, er was meer wederzijds respect getoond, er heerste optimisme. „Maar we gaan niet in op inhou delijke details", zei Elias. De toenaderingspogingen, die binnen een week tot een hereni ging zullen moeten leiden, waren succesvol. „Sinds ik in de kernploeg zit, heb ik nog nooit zo'n leuk gesprek met de schaatsbond en de spon sors gehad", zei Thomas. Leuk in de betekenis van goed, zijnde goed voor de financiële huishou ding, de oorsprong van alle pro blemen. „Alle mogelijkheden zijn open voor mij", zei de rijdster donderdag. Het tapijt richting de ploeg van vriend Bart Veldkamp is uitgerold, maar Thomas neigt naar een langer verblijf bij de KNSB. Ook Hersman, Romme en Straat hof konden vrijuit hun zegje doen. Zij krijgen maandag de nieuwe voorstellen van KNSB en de sponsors Aegon en Deloitte' Touche zwart op wit onder ogen. Dan kunnen de schaatsers reage ren, dan is ook Ard Schenk terug in het land. Cardiff (AFP) - Ian Rush en Ryan Giggs zijn de be langrijkste afwezigen in de voorlopige selectie van Wales voor de WK-kwali- ficatiewedstrijd tegen Ne derland, op 5 oktober in Cardiff. Bondscoach Bobby Gould deed ook in voorgaande duels tegen San Marino, met 5-0 en 6-0 gewonnen door de Britten, geen beroep op oudgediende Rush, die te genwoordig voor Leeds Uni ted speelt. Giggs, de dribbe laar van Manchester United, zag in de laatste wedstrijd tegen San Marino zijn twee de gele kaart. Hij is ge schorst. De voorlopige selectie be staat uit 21 man, van wie doelman Southall, midden velder Speed en de aanval lers Saunders en Hartson de bekendsten zijn. Voor Ne derland is de wedstrijd op 5 oktober de eerste in de kwa lificatiereeks. In groep 7 ko men ook Turkije en België uit. Selectie Wales: Southall en Speed (Everton), Marriott, Brace en Phillips (Wrexham), M. Bowen (West Ham United), Jenkins (Huddersfield), Cole man (Blackburn), Symons (Manchester Cicy), Melville (Sunderland), Browning (Bristol Rovers), Pembridge (Sheffield Wednesday), Legg, Home en J. Bowen (Birming ham), Robinson (Charlton), Saunders (Nottingham Fo rest), Hughes (Chelsea), Sava ge (Crewe), Taylor (Sheffield United), Hartson (Arsenal). Jerevan - De Nederlandse mannenploeg heeft in de vier de ronde van de schaakolym piade in het Armeense Jere van zijn positie in de subtop van de ranglijst geconsoli deerd. Tegen Estland won het viertal met 2 1/2-11/2, waar door Nederland uitzichten op een mooie eindklassering behoudt. Voor de Nederlandse vrouwen verliep de vierde van in totaal veertien ronden desastreus. Cuba won met maximale cijfers, 3-0. Nederland speelde tegen Estland voor de eerste keer op het po dium. Wie weieens op een Olym piade is geweest weet dat een dergelijke voorkeurspositie een team vleugels kan geven. De Ne derlanders waren aangenaam verrast dat Estland zijn sterkste speler, grootmeester Jaan Ehl- vest, buiten de ploeg had gelaten. Sommige boze tongen beweerden dat Ehlvest een oude gewoonte had opgepakt en zich de nacht voor de match zo ten goede had gedaan aan alcohol dat spelen niet mogelijk was. De kater zou hem van het schaakbord hebben weggehouden. Timman speelde nu aan het eerste bord tegen Lembit Oil en maakte met zwart moeiteloos remise. Aan het tweede bord bereikt Loek van Wely inmiddels zijn topvorm. Tegen de bepaald niet zwakke Mikhail Rytsjakov kwam Van Wely met voordeel uit een Grünfeld-Indische opening. Van Wely bestreed de agressieve strijdwijze van zwart met zijn lievelingswapen (Lf4 en Tel) en kwam uiteindelijk in een eind spel terecht waarin hij twee plus pionnen had. Volgens de toekij kende Genna Sosonko was dit ze ker niet gemakkelijk te winnen, maar Van Wely bewees ten over staan van zijn leermeester dat zijn techniek steeds beter wordt. Het volle punt was een terechte beloning.John van der Wiel maakte aan het derde bord remi se tegen Olav Sepp en de met wit spelende Friso Nijboer probeerde de score lange tijd een nog mooier aanzien te geven. Maar meer dan remise zat er voor de Amster damse grootmeester niet in, on danks zijn pluspion. In de wedstrijd tussen Rusland en Duitsland kwamen de sterkste spelers van deze 32e Olympiade, wereldkampioen Kasparov en zijn beoogde opvolger Kramnik, niet verder dan remise tegen Joe- soepov en Hübner. Een ronde eerder was Kasparov tegen Lau- tier ook al niet verder gekomen dan remise. Ondertussen is FIDE-president Kirsan Iljoemzjinov op eigen wij ze aan zijn lobby begonnen voor de presidentsverkiezingen die in het laatste weekend van de Olympiade op het programma staan. Diverse teams werden op gezette tijden persoonlijk door de omstreden FIDE-leider ontvan gen en getrakteerd op een pre sentje. Meestal waren dat foto's waarop de president van Kal- mukkië afgebeeld stond met een beroemde personage. Jerevan (Arm). Olympiade. Vierde speelronde: Nederland-Estland 2 1/2-1 1/2. Oil - Timman 1/2-1/2, Van Wely - Rytsjakov 1-0, Sepp - Van der Wiel 1/2-1/2, Nij boer - Zjoekin 1/2-1/2. Vrouwen, vierde ronde: Cuba-Neder- land 3-0. Hl! VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1996 |j' Haarlem (anp) - Jan Siemerink opent vandaag de Davis G wedstrijd tegen Nieuw-Zeeland in Haarlem tegen Brett Ster' Richard Krajicek treedt daarna aan tegen Alistair Hunt was het resultaat van de loting, donderdag in het Frans J museum in Haarlem. „De best mogelijke loting," meende Jeff Simpson, de coach van de Nieuw-Zeelandse ploeg. „De enige kans een voorsprong te nemen." Collega Stanley Franker zag de andere kant van de me daille. „Als Siemerink wint, is de wedstrijd meteen praktisch gelo pen." Franker voorziet geen problemen voor Siemerink. „Jan kan vrij uit spelen. Hij weet dat de nummer twee van Nieuw-Zeeland geen Jim Courier is. Als hij verliest, trekt Richard de stand weer ge lijk." Voor de Nieuw-Zeelanders betekent de openingspartij het sleutelduel. „Daar ben ik me van bewust"al dus Siemerink. „Steven moet winnen, ik wil niet verliezen." Spanning kent de Rijnsburger nog niet. „Kort voor de wedstrijd zal ik wel even ner veus zijn. Maar na een paar sla genwisselingen is dat over. Als ik mijn eigen spel goed kan uitvoe ren, heb ik de beste kansen fc Steven is een sterke allround, wiens ranking (80) te laag is" Als tweede man zet Nieuwi land Alistair Hunt in. tussen de 1 en 1000," zegt 4 over zijn plaats op de were!, ranglijst. Krajicek weet steeds niet wie Hunt is, „Ik^. alle drie zien trainen, maar» Hunt is weet ik niet. Ik ziehe wel op de baan." In topvorm" Krajicek nog niet. „Maar er progressie in." Al won hij in, afgelopen dagen geen setvanS» merink. Franker laat zaterdag Siemerin met Krajicek dubbelen. vanzelfsprekende zaak", von Siemerink. „Op de team'bespre king viel woensdagavond weit te zeggen. Het was duidelijk da Richard en ik zouden enkelen t dubbelen. Schalken en Vi Scheppingen zijn Die moeten gebracht de Davis Cup." Ooft weg bij Jubilo Iwata Tokyo - De Nederlandse trainer Hans Ooft heeft laten weten dal hij na het seizoen zal stoppen met werken bij zijn club Jubilo Iwa ta. De ploeg komt uit in de hoogste klasse van het betaalde voet bal in Japan.Ooft is al jarenlang actief in Azië. Hij is voormalig bondscoach van Japan. Hij slaagde er destijds net niet in zich met de nationale ploeg te plaatsen voor het WK van 1994. Bij Jubilo voetballen de Nederlanders Vanenburg en Huistra. Eerder maak te trainer Wim Jansen bekend na het seizoen te stoppen bij Hiros hima San Frecce. Zaterdag debuut Winter bij Inter Milaan - Aron Winter maakt zaterdag zijn competititiedebiuil voor Inter. Het gebeurt tegen zijn oude club Lazio Roma. De international van Oranje bleef tot nu toe afzijdig door een knieblessure. Winter speelde alleen in een bekerwedstrijd tegen Ravenna. Hij maakte een doelpunt alvorens met een kniekwet suur uit te vallen. Zaterdag is hij voldoende hersteld. Matthaei naar Volendam Den Haag - Rob Matthaei speelt de rest van het seizoen voor Vole ndam. De middenvelder kon eind vorig seizoen geen overeenstem ming bereiken met De Graafschap over een nieuw contract ei diende zijn ontslag in. Het contract met Volendam heeft een loop tijd van 1 jaar. Ook broertje Schumacher in Formule 1 Estoril - In navolging van broer Michael zal Ralf Schumacher vol gend jaar racen in de snelste bolides: de Formule 1-klasse. Vrijdag in Estoril, aan de vooravond van de Grand Prix van Portugal, zal de overgang van de 21-jarige officieel worden bekendgemaakt De Duitsers zijn daarmee het elfde broederpaar in de geschiede nis van de Formule I. Ralf Schumacher is momenteel actief in het Formule-3000-kam- pioenschap van Japan. Hij heeft gerede kansen op de titel. Vrijdag tekent hij een contract voor twee seizoenen. 'Schumi II', door sommige insiders gezien als een nog groter talent dan tweevoudig wereldkampioen in de Formule I Michael Schumacher, begint ia dezelfde ploeg als die van zijn oudere broer zes jaar geleden. Vrij spoedig verhuisde Michael destijds naar Benetton. Van onze sportmedewerker 1 Axel - De derde speeldag in de con tent voor hoofdklasser Hoek uitl tegen Katwijk en voor tweedeklas; acht gaan naar de eerste puntjes van deze dadendrang moet hier Terneuzense Boys krijgt Beveland en Zaamslag verkast naar VCK. Hoek deed het vorige week tegen ASW die Soepel verliep alles nog niet, m bleef met 2-1 in eigen huis en dat was nomen. Een terechte zege overigens zich vele kansen schiep. Dit scheppen een pluspunt, het niet verzilveren eer danks geeft het hoop voor de toekoms periode waarin duidelijk zal moeten Hoek er defensief voorstaat. AS WH was net als Veere niet echt eer Wijk, dat dinsdag Haarlem met 1-0 v één van de drie amateurs door mag daartoe wel gerekend worden. Hoek s een kraker en voor het antwoord op BADMINTON Haarlem. Europa Cup, tweede dag. Groep A: Kastrup Magleby (Den) - Raikan Meran (Ita) 7-0, Issy-les- Moulineaux (Fra) - Meteor Dn- jepropetrovsk (Oek) 0-7. Groep B: Olimpia Ljubljana (Slv) - Kristiansand (Noo) 5-2, Chip Mar- ket/BCN (Ned) - Alpha (Ier) 6-1; Edwin van Daim - Topping 15-0 15-12, Kuijten - Watt 10-15 0-15, Jonathans - Greenfield 11-1 11-1, Van Elven - Seaton 11-1 11-0, Edwin en Quinten van Daim - Henderson/Mckenna 15-2 15-8, Jonathan/Van Elven - Plun- kett/Russell 15-7 15-3, Quinten van Dalm/Fleurbaay - Top- ping/Plunkett 15-6 15-5. Groep C: Taby BMF (Zwe) - GD de Estreito (Por) 6-1, Spoje Bratisla va (Slw) - Reykjavik (IJs) 0-7. Groep E: Heiligenwald (Dui) - Olympic Lausanne (Zwi) 7-0, Honved Zrinyi (Hon) - Helsingfors (Fin) 3-4. f. 250,00 ontvangen. 5e prijs: winnaars die elk f. 25,00 ontvan gen. 6e prijs: 3941 winnaars elk f. 10,00 ontvangen. 7e pnjs- 54.179 winnaars die elk f. 5,W ontvangen. Cijferspel 37A. 6 cijfers goed: geen winnaar. 5 cij fers goed: 2 winnaars. 4 cijfer goed: 17 winnaars. 3 cijfers gpej 230 winnaars. 2 cijfers goed: 2W winnaars. Midweeklotto 37A. 5-6-10-11-32-41. Reservegetal: ao. Cijferspel 944 8 9 0. TENNIS GOLF Loch Lomond. World Invitational Stand na eerste ronde: 1. Spence (GBr) 67, 2. Coceres (Arg), Faldo (GBr), Clarke (GBr) 68, 5. Camp bell (NZe), Allenby (Aus), Baker (GBr), Drummond (GBr), Linhart (Spa), Lane (GBr) 69, 39. o.a. Muntz (Ned) 74. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 37A. Ie prijs: geen winnaar. 2e prijs: geen winnaar. 3e prijs: 68 winaars die elk f. 1000,00 gulden ontvan gen. 4e prijs: 130 winnaars die elk Bad Saarow. Mannen Challang - 85.000 gulden. Tweede ronde: Winnink (Ww Camporese (Ita/5) 4-6 6-2 Kwartfinale: Winnink - Sao* (Fra/4). Dubbelspel, eerste Groen/Santoro (Ned/Fra) - hl/Dzelde (Zwe/3) 6-2 6-3, nink/Rosner (Ned) - Capel ning (Dui) 6-3 3-6 6-3. VOLLEYBAL Hongkong. World Grand vrouwen o.i Rusland - Verenigde Staten (15-13 12-15 15-6 15-10), 1 f Nederland 3-0 (15-7 15-4 15-81 WIELRENNEN Stekene (Bel). Profkoers. 1. Spaenhoven (Bel) 158 W a(- uur 44, 2. Daelman (Bel), 3. b rs (Bel), 4. Renders (Bel), o- Malderghem (Bel), 7. VanC (Ned), 12. Koerts (Ned) <M"- Turijn - Ajacied Winston Bogarde verhuist mogelijk naar Voorzitter Luciano Moggi van de Italiaanse topclub meldt z'c daag bij Ajax om te onderhandelen over een transfer van c ger naar Juventus. Dat meldt de krant Tuttosport uit Turijn- Begin deze week opende ook Ajax de onderhandelingen me 1$ Zijn contract loopt aan het einde van dit seizoen af. Ajax 'eS jieji dediger een verbintenis van vier jaar voor. De speler zeil e zaakwaarnemer denken aan een overeenkomst met een loop 1 zes seizoenen. Over de duur van het contract dat Juventus u verdediger wil aanbieden, zijn geen bijzonderheden bekend. Hulst - In de hoogste klasse van het regionale zaalvoetbal is Van der Gucht voortvarend van start gegaan. De formatie van Marcel Verdurmen zegevierde in de der by met Zaman/Premiere met 5-1. In de eerst termijn van dit in Den Dullaert gespeelde duel opende Piet de Visser de score waarna Edwin Martens voor 2-0 tekende. Na de hervatting liep Van der Gucht verder uit naar 4-0 door treffers van Ingmar Martens eer Zaman/Premiere tegen mocht scoren. Edwin Martens bepaalde kort daarna de eindstand op 5-1. De overige teams in deze tweede klasse kpmen op 30 september in actie. Van onze paardensportmedewerker Axel - Door de ruitersportver eniging Axel, waarin de lan delijke rijvereniging De Oran- jeruiters en de ponyclyb De Kleppertjes samenwerken, wordt zaterdag 21 september een kringconcours gehouden voor paarden en pony's. Hiervoor zijn alle rijdende leden van de kring Zeeuws-Vlaanderen uitgenodigd. Plaats van hande ling is het fraaie ruitersportter rein tegenover de watertoren in Axel. De wedstrijden, zowel de dres suur als het springen, beginnen om 9.00 uur. Bij de dressuur worden zo'n tweehonderd starts verwacht in twee proeven. Bij het springen zijn er ruim honderd starts. De springruiters komen eveneens twee keer in actie. Eerst een klas siek parcours en na de middag wordt een bijzonder parcours voorgeschoteld. Parcoursbouwer is Bram Wattel uit Vrouwenpol der. Om ongeveer 13.00 uur is de Prijstuitreiking van de 's morgens verreden proeven. De uitslag van de tweede proef dressuur wordt na het sluiten van de laatste ring bekend gemaakt. De juryleden zijn Jan Hoondert, Mascha Bustraan, Jaap Dane, Ouyck, Gerard Zoutendijk, Piet Westveer, Ida de Braai, mevrouw Boort, Adrie Ruisaard en Jan van de Bijl. p3n °nze verslaggever Roosendaal - Edwin Grün- ntjn nioe^ bestuur van BC vijfduizend gulden beta- en RBC heeft de Hagenaar e boete opgelegd omdat hij onge week een partij zaal voetbal speelde terwijl hij met fhC tegen Veendam had moe ten voetballen. Grünholz heeft vrijdag tegen nier Jan Poortvliet gezegd dat hiii. av9nd met zijn zaalvoet- dat ?am ,®ndstore ging spelen en Ui] daar recht op had omdat vLmi1]n contract stond," zegt H "«er Theo Mangnus van de Pnny^^ eerste-divisieclub. nipt ^ii16 j kent natuurlijk ook contJ f details van de spelers- 2a a n .n en beeft hem laten aantal h!0lz heeft ook noS een avond" en gescoord die conralfj331 is echter dat in het dertpü Grünholz heeft on- foetbalW,'Staat dat hij ma§ zaal" uitknm T13317 voor ons moet avonri 6n ttBC °P vrijdag- geze„f,sPeeh- Grünholz heeft ons bern-o ntet meer zal ge in hem hebben vertrouwen ter. aldus de RBC-voorzit-

de Stem | 1996 | | pagina 10