Debuut HWP 1 in meesterklasse ip uit franje Kampioenschap voor Benny Weerman Thomas Wouterse sterkste in Goes Terneuzen strijdt voor handhaving WIELER SPATTEN ws KORT Zeeuwse schaakkalender Indeling KNSB-competitie 5 Eindhoven ndscoach e straf Graf impetitie IDEN triatlon voetbal" bestem SPORT ZEELAND B2 "biljarten Titelstrijd derde klasse driebanden in Walsoorden Sasse formatie wacht loodzwaar karwei in hoogste landelijke klasse schaken atletiek Gosse Kamminga: 'Beginfase belangrijk voor rust en vertrouwen' SPORTNIEUWS KORT Goud voor Linda Wouterse Malmedy te sterk voor Blue Diamonds Persoonlijk record Erik de Waard Van Acker vierde in Hilvarenbeek Trimlopen Hydro Agri Runners HV Hulst start met nederlaag 1BER 1996 ratie als thuisbasis ste thuiswedstrijd fcber tegen Wales en gespeeld, <1 augustus slechts schouwers naar de capaciteit van het tadion bedraagt nu belangstelling voor ;gen Brazilië werd deel toegeschreven (ge toegangsprijzen, heeft inmiddels la- aangekondigd, (tie van de bond vrijdag, met de in- gespreksonderwerp, aan het Philips Sta- agenda staan. De het WK van 1998 be- Oranje overigens op i oktober met een uit legen Wales. van Berti Vogts, dat orden van het overla- ndscoach deed giste- 'A (Europese Voetbal le nationale teams niet blemen te voorzien nu ;raks wordt uitgebreid ■ijden moeten worden UEFA zei de proble- &e afspraken gerespec- geen extreem hoge ge- pachim Plass gisteren proces tegen de vader op verdenking van be- miljoen gulden. :af uit de gevangenis te hij al dertien maanden ptraf niet hoog zou zijn. klager tegen de beslis- |t vrees voor een vlucht proces wordt vrijdag Baseball en Softbal ofdklasse honkbal aan- le clubs, dat op 25 sep- invoering van het Ame- De winnaars van beide ten in de Holland Series |sen de nummers laatst i de bond bestaat de ene sim, RCH en HCAW, in hout, Neptunus, Sparta •lub Flamengo wil Bom- V, ex-Barcelona) vroeg Santana was direct en- van de club uit Rio de i om de onderhandelin- 'erg ongelukkig' in zijn |te kunnen herenigen met ïoruna). Studenikova (Slw/6) - iArg) 6-3 7-6, Farina (Ita/oJ bva (Tsj) 7-5 4-6 7-5, Cns- r?e) - Hack (Dui/8) 6-2 6-2, (Oos/2) - Richterova (isj; I, Montollo (Spa) - Tatarko- jk) 6-1 6-7 6-4, Habsudova - Wagner (Dui) 6-2 4-6 - Ino (Spa) - Krajcovicova 1-6 6-2. tarovv. Mannen, nger, 85.000 gulden. ronde: Winnink (Ned) - T>ui) 6-7 7-6 6-2. rlTU-circuit, olympische af- (1,5 km zwemmen, 40 K" 10 km lopen): 1. Bign 1.55.57, 2. Rehula (1Hl' 3. Looze (Ned) 5' ;r Linden (Ned) 1.58.53, _t (Fin) 1.59.42, 6. Komor |(Dui) 2.00.49. na tien van de elf wed:s I Looze 665 punten, 2. inden 525, 3. Bignet 490, 490, 8. Zeetsen 300. Ven: 1. Kemp-Arendt (LUW 7, 2. Smet (Bel) 2.12.30, 3. Bel) 2.14.02. Q 2. 1. Kemp-Arendt 640, >15, 3. Blanco (Spa) 5ZU. and, tweede bekerronde: burg - Bremen 1-2. land, Bundesliga: ruhe-Stuttgart 0-2. Stuttgart 6-16, Bay Dortmund 6-13, Lev Köln 6-12, Breme .ui,. ruhe 6-10, HSV 6-9,Bocnu lostock 6-8, 1860 Mön g.7 ke'04 6-7, Düsse dort dbach 6-5, St. Paul jjburg 6-3, Freiburg 6-3, NUis" nder 21 jaar, gT°'f 4' «ersW trijd: Tsjechië-Malta 4 WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1996 Van onze biljartmedewerker Ssoorden-Benny Weerman !n de biljartvereniging De Sckel uit Hulst veroverde ut kampioenschap in de derde klasse driebanden van t district Zeeuws-Vlaande- !>n Iaeen aanvankelijk een zijdige finalepartij verzekerde «eerman zich van de titel in 5De scheldegalm te Wals en waar WBC voor de organisatie zorgde. [„de vijfde ronde kwam Weer man met negen punten aan de leiding. Een ronde later was hij die goede uitgangspositie reeds kwijt na verlies tegen de zo sterk begonnen George van Puyvelde. Het commando werd overgeno men door Mario Nachtegael, die in de zesde ronde in de kortste partij van het kampioenschap (20 caramboles in 28 beurten) van Toon van de Bosch won. Nachtegael stond er op papier het beste voor, maar wist dat hij bij verlies in de finale tegen Weerman de titel kon vergeten. Er was overigens nog een derde kaper op de kust in de persoon van Ronny de Koek. Als hij zijn slotpartij won kwam hij op elf matchpunten en zou bij winst van Weerman tegen Nachtegael op basis van een beter moyenne de titel kunnen grijpen. De Koek hielp die mogelijkheid om zeep door in maar liefst 76 beurten winst te boeken. Daardoor zakte zijn algemeen gemiddelde der mate, dat de titel vrijwel verge ten kon worden. In de slotpartij ging Weerman voortvarend van start. Na 25 beurten wees het scorebord 14-6 in zijn voordeel aan en na 40 beurten was er geen vuiltje meer aan de lucht bij de stand 19-9. Die ene carambole bezorgde Weerman bijna een trauma. De ene misser volgde de andere op en door die forse rij nullen kreeg Nachtegael de gelegenheid dich terbij te sluipen. Pas in de 56e beurt maakte Weerman aan alle onzekerheid een einde door die verlossende carambole te scoren en met de cijfers 20-17 de titel veilig te stellen. Hij gaat ook naar de gewestelijke eindstrijd, die van 18 tot en met 20 oktober in het district Bergen op Zoom gehouden wordt. De wedstrijd leiding in Walsoorden was in handen van Ro Baart. Eindstand: 1. Benny Weerman (De Smickel Hulst) 11 matchpun ten, algemeen gemiddelde 0,377 en hoogste serie 4 caramboles, 2. Ronny de Koek (HBC/De Trouba dour Clinge) 11-0,356-4, 3. Mario Nachtegael (Den Ouden Arend St.-Jansteen) 10-0,405-4, 4. George van Puyvelde (WBC Wals oorden) 8-0,415-3, 5. Leo van Hemert (Hof van Eede, Eede) 6- 0,355-4, 6. Toon van de Bosch (WBC) 4-0,333-4, 7. Ronny Ottjes (HBC/De Troubadour) 4-0,299-3, 8. Martin Dekker (KOT Terneu- zen) 2-0,297-4. Door Peter Snelders Sas van Gent - Men is zich erin Sas van Gent, en dan met name bij Het Witte Paard, goed van doordron- dat men voor een lood zware opgave staat. Het eerste team van de plaatse lijke schaakvereniging treedt toe tot het Wahalla van de Nederlandse schaaksport, de meester klasse. Een unieke presta tie die, als men tenminste verwachtingspatroon mag geloven, echter van korte duur zal zijn. Voorzitter Walter Cardon is er de man niet naar om direct het achterste van zijn tong te laten zien, maar nu is hij vrij gedeci deerd als de prognose van het eerste team in de hoogste natio nale schaakklasse ter sprake it. „Het wordt een zware kluif. Dat is niet iets dat we ons nu pas realiseren. Dat wisten we vorig seizoen ook al toen we op het punt stonden te promoveren. Maar wat wil je? Moet je als zich zo'n unieke situatie voordoet ar verliezen en niet promove- i? Nee, dat doe je niet. Daar- >r zijn wij als vereniging en ook al onze schakers individueel le sportief en eerzuchtig inge steld. We streven steeds naar het hoogste. Dat is bij deze bereikt." Uniek Inderdaad uniek. Cardon: „Zo mag men het noemen. Een clubje als het onze uit een plaatsje als Sas van Gent. Menigeen in Mid den- en Noord-Nederland moet eerst eens op de landkaart kijken voordat men naar ons afreist. Sas van Gent, waar ligt dat? Deze prestatie is vooral ook dek omdat het allemaal hoofd zakelijk 'liefdewerk' is binnen club. Wij betalen geen spe lers. Wij worden niet zwaar Deze prestatie is vooral tot stand gekomen door de loyaliteit en de vriendensfeer die door de jaren heen is opgebouwd binnen onze teams. Het is daar ook aan te danken dat tal van spelers van heinde en ver toch maar steeds naar ons blijven komen. Dat is zo gegroeid. Ook opgebouwd door de vele contacten via ons jaarlijkse ECI-toernooi. Daar aan hebben wij bijvoorbeeld ook te danken dat een internationaal grootmeester als Paul Motwani bij ons speelt. Hij was vroeger bij zowel het internationale jeugdtoernooi als het internatio nale meestertoernooi te gast bij ons. Zijn sterkte zullen we zeker nodig hebben in deze meester klasse." Hoop „Op hem en ook op mijn zoon Helmut is een beetje onze hoop op gevestigd. Al is het de vraag hoe vaak die mee kunnen doen. Paul speelt regelmatig interna tionale toernooien. Je kunt van hem niet verlangen dat hij die financieel aantrekkelijke gebeurtenissen laat schieten voor een clubwedstrijd van HWP 1. En Helmut zal ook niet iedere keer present zijn. De vraag is dan nog, hoe scherp hij speelt. Door zijn werkzaamheden kan hij niet meer trainen en nauwe lijks wedstrijden spelen. Ik denk dat Paul Motwani misschien een keer of vijf mee zal kunnen spe len. Hopelijk is dat in wedstrij den tegen de juist voor ons belangrijkste tegenstanders in de strijd tegen degradatie, maar onze andere spelers tellen net zo goed mee. Zij zullen eveneens moeten proberen zoveel moge lijk aanwezig te zijn. Iedere absentie op dit niveau betekent een aderlating. Wij verwachten er overigens niets van. Realistisch bekeken kan dat ook niet. De meeste clubs in deze meesterklasse wor den betaald. Daar speelt het crème de la crème bij. Namen als Van Wely, Piket, Kortsnoj en Van der Wiel, om maar enkele cracks te noemen. Het gemid delde verschil in rating bedraagt 150 punten. En dan zijn er nog Hulstenaar, lid van RKHAV, was op de driekamp op alle Merdelen met ruim verschil de este terwijl hij ook op de 1000 meter de concurrenten zijn hielen et zien. Hij haalde het voor °tan de Block van De Wielingen, e een nieuw clubrecord liep. Bij e meisjes zorgde A-pupille ,,ayleigh de Block van De Wie gen voor de enige Zeeuws- Naamse winst op de 1000 meter. de jongens pakte Guy de 1de van RKHAV bij de eerste- 1 ars A-pupillen de winst op de i»T8ter' 'Bubbels' waren er der voor Wouter Jansen (jon- &/PUpillen B) en Liedewij de 2 ®eisies-PuPillen B)> beiden van Atletica. UITSLAGEN drieGm NS"PUPILLEN c HöiAvfm Thomas Wouterse 877 punten, 2. Evert van de Wees Vereecken an onze sportmedewerker »a„'.e_n(®'^e ®ric Vereecken it u' -uuii; veieeucen fflnaar geworden van de w'rierronde in Kattendiike in Kattendijke m A-trimmers. riaakt!Stenaar' die eerst dee*uit" 'cht r Van een k°Pgr°ep van 12 kiiennerS' ontsnaPte daaruit „«ometer voor het einde en apron 6611 daPve minuut voor sts laf.1?8!,aan de eindstreep. WomJLVereecken (Hulst), 55 jen A van^ LL 2' op 30 secon" Nk«s Kt wm(?osterhout)' 3' N' hiSen(s„a LrWülebrord), 4. M. Ver- ünge) 6 p S.C de Wijze (Bieze- S)Yt w an Antwerpen (Nieuw- Jfeijer (pi.ttf? „rate (Yerseke), 8. R. Uur) in cd' C. Boot (Etten- h Rommers (Rilland). enkele clubs die uit universi teitssteden komen. Die worden hoofdzakelijk gedragen door studenten. Wij zijn het enige team dat uit een plaatsje van 5000 inwoners komt. Het is als David tegen Goliath, zonder ons overigens een minderwaardig heidscomplex aan te praten. Dat zeker niet. Want ik ben ervan overtuigd dat iedere speler voor honderd procent zijn best zal doen en zeker niet met knik kende knieën de strijd aan bindt." Tweede team Het tweede team van HWP speelt eveneens op vrij hoog lan delijk niveau. In de tweede klasse, waarin het vorig jaar moeizaam het vege lijf wist te redden. „Voor dat team geldt opnieuw dat het zwaar gaat worden. Als er enkele spelers van het eerste team ontbreken, moeten de sterksten van het tweede doorschuiven. Dan levert dat team kwaliteit in. Gezien het niveau van die tweede klasse kunnen we dat zeker niet gebruiken. Als dat team zich weet te handhaven, zou ik dat opnieuw een knappe prestatie vinden." De samenstellingen van de HWP-teams zien er, onder enig voorbehoud, als volgt uit: Spelersgroep HWP 1: Paul Mot wani, Johan Goormachtig, Geert van der Stricht, Walter Tonoli, Marc Lacrosse, Hans Groffen, Kees Nieuwelink, Wim Maes, Bernard de Bruycker, Gunter Deleijn, Ivo Timmermans, Hel mut Cardon en Mark de Waal. Spelersgroep HWP 2: Ivo Tim mermans, Mark de Waal, Peter de Jonghe, Frans Snijders, Mar- nix van der Zalm, Harry Pro voost, Gert van Rij, Jo Krijgel- mans, Mark de Bruijne, Adri den Hamer, André Galle en Jim van de Vreede. HWP rekent op de kracht van eerste bordspeler en internatio naal grootmeester Paul Mot wani. Door internationale ver plichtingen zal hij echter regel matig absent zijn. FOTO WIM KOOYMAN Van onze atletiekmedewerker Goes - Thomas Wouterse, afgelopen seizoen de beste bij de C- pupillen in de Zeeuwse pupillencompetitie, won ook de drie ramp en de 1000 meter tijdens de jubileumwedstrijden van het Goese AV'56. Zande (Delta Sport) 689, 3. Bart Let- terie (AV'56) 656. 1000 meter: 1. Thomas Wouterse 3.50,35, 2. Joran de Block 4.10,33, 3. Michiel van der Hooft (beiden Wielin gen) 4.14,52. JONGENS-PUPILLEN B Driekamp: 1. Wouter Jansen (Atle tica) 1127 punten, 2. Niels Geelhoed (AV'56) 1096, 3. Andres Vlaming (Atletica) 1093. 1000 meter: 1. Wouter Jansen 3.36,99, 2. Andres Vlaming 3.40,77, 3. Niels Geelhoed 3.59,36. JONGENS-PUPILLEN Al Driekamp: 1. Han de Graaff (Atletica) 1089 punten, 2. Niek Rentmeester (AV'56) 1078, 3. Bart van Kralingen (Delta Sport) 1067. 1000 meter: 1. Guy de Wilde (RKHAV) 3.38,76, 2. Niek Rentmeester 3.40,44, 3. Bart van Kralingen 3.41,64. JONGENS-PUPILLEN A2 Driekamp: 1. Dennis Verburg (Atle tica) 1288 punten, 2. Tim Raithel 1182, 3. Bram Arts (beiden AV'56) 1173. 1000 meter: 1. David Schrier 3.27,13, 2. Dennis Verburg 3.27,89, 3. Eric Wijnacker (allen Atletica) 3.38,31. MEISJES-PUPILLEN C Driekamp: 1. Melissa Hewitt 737 pun ten, 2. Lindy Mans (beiden AV'56) 676, 3. Caroline Thiebosch (Dynamo) 322. 1000 meter: 1. Nadine de Wilde 4.15,67, 2. Melissa Hewitt 4.21,53, 3. Lindy Mans (allen AV'56) 4.30,31. MEISJES-PUPILLEN B Driekamp: 1. Liedewij de Rijk (Atle tica) 663 punten, 2. Anoek Davidse 464, 3. Annemarie de Jonge (beiden AV'56) 433. 1000 meter: 1. Liedewij de Rijk 4.25,47, 2. Judith Brand (Dynamo) 4.29,15, 3. Anoek Davidse 4.56,67. MEISJES-PUPILLEN Al Driekamp: 1. Saskia Francke (Atle tica) 937 punten, 2. Anke de Feijter (Wielingen) 894, 3. Tara Wouterse (RKHAV) 821. 1000 meter: 1. Kayleigh de Block (Wielingen) 3.41,94, 2. Tara Wouterse 3.45,72, 3. Carola de Dijckere (beiden RKHAV) 4.08,96. MEISJES-PUPILLEN A2 Driekamp: 1. Rosalien de Rijk 1243 punten, 2. Linda Visser (beiden Atle tica) 1149, 3. Branda Mieras (Dynamo) 1147. 1000 meter: 1. Astrid den Herder (AV'56) 3.42,40, 2. Brenda Mieras 3.47,98, 3. Rosalien de Rijk 3.55,36. Door Peter Snelders Terneuzen - Bij het eerste team van de schaakvereni ging Terneuzen zijn voorzich tig optimistische geluiden te horen. Het word opnieuw moeilijk in de derde klasse van de landelijke schaakcom petitie. Maar geholpen door een nieuwe op til zijnde her indeling van de klassen, degradeert er maar één team uit de derde klasse. En juist dat kan van eminent belang zijn voor de formatie van teamleider Gosse Kamminga. „Vorig jaar scheelde het al wei nig. Toen hebben we ons gered door een tactisch remise-aanbod in de wedstrijd tegen Krimpen aan de IJssel. We hebben geen team om voor de topplaatsen te strijden. Als het echt allemaal meezit moeten we voortijdig veilig kunnen zijn. Daar ga ik voorlopig niet van uit. Het zal iedere wedstrijd knokken wor den voor de punten. In ons geval moet je maar hopen dat er echt een zwakke broeder tussen zit. Er is geen enkele speler van bui tenaf bijgekomen. We moeten het dus doen met dezelfde samenstelling als vorig seizoen. Het enige pluspunt kan zijn dat jongere spelers als Ralf Gom- mers en Jordi Gernaert een jaar tje ouder en opnieuw wat meer ervaren zijn geworden. Al moet ik daar direct aan toevoegen, dat die jongens vorig seizoen uitstekend gepresteerd hebben in de landelijke competitie. Ralf is natuurlijk een talent. Hij zal dan ook aan het eerste bord spe len. Dat is hem wel toever trouwd. Jordi moet het wat meer van degelijkheid hebben, maar pikt toch altijd knap zijn punt jes mee. Ik verwacht dat hij dit Van de altijd degelijk spelende Jordi Gernaert wordt verwacht dat hij ook in deze competitie puntjes bij elkaar zal sprokkelen. FOTO WIM KOOYMAN nu eveneens zal doen. Het is moeilijk om comcreet aan te geven voor welke plaats we spelen. Het belangrijkste is, dat we er in blijven. De kans daarop is toegenomen, omdat er sprake is van een verminderde degra datie. Voorheen degradeerden er twee teams uit iedere klasse en was ook de minst goede derde laatste van alle klassen de klos. Nu degradeert alleen de hek kensluiter. Voor de regionale competitie geldt een versterke promotie. Uit de hoofdklasse van Zeeland bijvoorbeeld pro moveren er komend seizoen twee ploegen. Dat is interessent. Het eerste team van Terneuzen is als volgt samengesteld: Chris Ghysels, Ralf Gommers, Jordi Gernaert, Daniël Lansay, Adri en Masjenka Dubbeldam, Gosse Kamminga, Jaap Dekker en zal met regelmaat aangevuld wor den door de spelers Albert-Jan Breukelman, Philip De Vroe en Kees Freeke. Kamminga zegt daarover: „Ik heb de indruk dat we er in de breedte iets op vooruit zijn gegaan. De tijd zal het echter leren." Over mogelijke kansheb bers in die derde klasse zegt hij: „Persoonlijk verwacht ik wel iets van Middelburg. Sinds vorig seizoen vier spelers van HWP teruggekeerd zijn op het oude nest en René Tiggelman van Vlissingen die gelederen kwam versterken kan men bogen op een sterk eerste team. Dat team werd ook vrij overtuigend kam pioen in de Zeeuwse hoofd klasse. Nu is een landelijk niveau nog even iets anders, maar de spelers van Het Witte Paard hebben natuurlijk al de nodige ervaring opgedaan op dat niveau. Ik verwacht eveneens iets van Groenoord Rotterdam. Daar moeten wij thuis de eerste wed strijd tegen spelen. Dan weten we direct hoe laat het is. We hadden misschien liever een op papier wat minder sterke tegen stander gehad. Al is dat ook betrekkelijk. In het verleden leverde dat meestal niet veel op. Het viel me op dat we vaak tegen hoger ingeschatte teams goed presteerden. Van belang is dat we in de beginfase wat pun ten pakken. Dan komt er rust en vertrouwen in het team." Amsterdam - De RKHAV-jeugd werkte succesvolle D-spelen (officieuze nationale kampioenschappen voor deze leeftijdscate gorie) af. Trainer Piet Lossie kwam met drie medaillewinnaars terug naar Hulst. Goud was er voor eerstejaars Linda Wouterse met de speer. Ze deed dit met een afstand van 29,20 meter, daar mee het clubrecord van Natascha Picavet uit 1996 (26,90 meter) ruimschoots overtreffend. Op de 1000 meter eindigde ze als elfde met 3.29,11. Zilver was er voor Wouter Verdurmen op de 1000 meter. Hij liet een tijd voor zich noteren van 2.55,84. Daniël Ward, pas enkele weken actief bij RKHAV, pakte de bronzen plak op de 80 meter. Dit met een persoonlijk record in zijn serie van 11,08. In de finale verbeterde hij die tijd opnieuw en liep naar de derde plaats in 11,03. Bij het verspingen werd hij vijfde met 4,59 meter. Tosca Hellebrekers liep naar een derde plaats en een persoonlijk record in haar serie 60 meter in 8,71. In de halve finale werd ze vierde in 8,74 en in de finale zevende in 8,85. Joyce Mortier maakte de RKHAV-delegatie compleet. Ze eindigde in haar serie 60 meter als derde in 8,69 en werd 23e bij het verspringen met 3,59 meter. Terneuzen - Blue Diamonds is er op eigen veld niet in geslaagd Malmedy te verslaan. De Terneuzense rugbyploeg verloor met 0- 29, nadat halverwege met een 0-5-score van speelhelft was gewis seld. „Het is geen schande van deze ploeg te verliezen. Vorig jaar ein digde Malmedy vele plaatsen boven ons in de strijd om het kam pioenschap van België," aldus Levien de Groote, voorzitter van Blue Diamonds. Minder blij was De Groote met het feit dat de onderhoudsploeg van de gemeente het terrein, zoals hij het noemde, omgebouwd had tot een zandbak. „Het leek of er een beachparty gehouden moest worden," aldus De Groote. Amsterdam - Tijdens de D-spelen in Amsterdam verbeterde Erik de Waard van De Wielingen zijn persoonlijk record met de kogel een halve meter. Hij kwam tot 7,99 meter waarmee hij elfde werd. In zijn serie op de 80 meter eindigde hij als vijfde in 11,90. Hilvarenbeek - Ronny van Acker uit Nieuw-Namen liep op de marathon van Hilvarenbeek naar een vierde plaats in 2.51.00. Op de halve marathon eindigde Luciën Hoop uit Kloosterzande als elfde in 1.44.32. Alex Mattheijssen, eveneens uit Kloosterzande, werd twaalfde in 1.44.48. Graauw - Graauw opent zaterdag 21 september het trimloopsei- zoen met de Hydro Agri-lopen. Voor de jeugd is er een 500 en 1500 meter. Start om 14.45 uur. De overige afstanden bestaan uit een zes, acht en zestien kilometer. Hun start is om 15.00 uur. Er kan vanaf 14.00 uur worden ingeschreven in het clubgebouw van SV Aloy, dat op organisatorisch vlak medewerking verleent aan de Hydro Agri Runners. Huist - De vrouwen van de handbalvereniging HV Hulst zijn met een nederlaag aan hun competitie begonnen. In Waasmunster werd verdiend, maar eervol, van de gelijknamige vereniging ver loren. De mannen van HV Hulst kwamen nog niet in actie. Zij begonnen met een vrij weekeinde. VROUWEN WAASMUNSTER-HV HULST 10-3 - HV Hulst nam verrassend de leiding, maar moest toch al vlug het initiatief laten aan een sterker Waasmunster. Defensief speelde HV Hulst, met een uit blinkende keepster Belinda Claessens, een goede wedstrijd. Aan vallend kon de Hulster ploeg echter geen vuits maken. Bij rust leidde Waasmuster dan ook verdiend met 5-1. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld. Verdedigend een goed spelend HV Hulst, maar aanvallend bleef het nog beneden peil. Waasmunster greep dan ook verdiend de winst. Voor HV Hulst scoorde Trees Valckx alle drie treffers. In de WAOD-koers in het Belgische Waterland-Oudeman ein digde RUDI RABOUT uit Koewacht als zevende. SJAAK BEUN uit Biervliet werd er zestiende. Van onze schaakmedewerker Terneuzen - Ook voor het seizoen 1996-1997 laat de schaakka lender van de Zeeuwse Schaakbond weer tal van activiteiten zien. Het programma voor het komende seizoen ziet er als volgt uit: Zaterdag 14 september: meisjestoernooi in Oostburg. Zaterdag 21 september: eerste ronde KNSB-competitie. Zaterdag 28 september: start persoon lijk Zeeuws jeugdkampioenschap in Terneuzen en '24 uur van Souburg'. Zaterdag 5 oktober: Zeeuws kampioen schap snelschaken teams in Sas van Gent. Zaterdag 12 oktober: Nederlands kam pioenschap rapid jeugd in Eindhoven; 1800-toernooi en jubileumrapid in Oost-Souburg. Zaterdag 19 oktober: tweede ronde KNSB- en eerste ronde ZSB-competitie. Zaterdag 26 oktober: Huttontoernooi in Nijmegen. Dinsdag 29 oktober: najaarsvergadering ZSB in Breskens. Zaterdag 2 november: persoonlijk Zeeuws jeugdkampioenschap in Oost burg. Zaterdag 9 november: eerste en tweede ronde persoonlijk Zeeuws kampioen schap senioren in Colijnsplaat. Zaterdag 16 november: Zeeuws kam pioenschap rapid ter gelegenheid van 50-jarig jubileum Landau in Axel. Zaterdag 23 november: derde ronde KNSB- en tweede ronde ZSB-competi tie. Zaterdag 30 november: Pepernotentoer- nooi in Oost-Souburg. Zaterdag 7 december: derde en vierde ronde persoonlijk Zeeuws kampioen schap senioren in Zierikzee. Zaterdag 14 december: vierde ronde KNSB- en derde ronde ZSB-competitie. Zaterdag 21 december: Kersttoernooi in Koudekerke. Zaterdag 11 januari: vijfde ronde KNSB- en vierde ronde ZSB-competi tie. Zondag 12 januari: zwemmen/schaken SV Colijnsplaat. Zaterdag 18 januari: persoonlijk Zeeuws jeugdkampioenschap in Vlissin gen. Zaterdag 25 januari: vijfde en zesde ronde persoonlijk Zeeuws kampioen schap senioren in Oostburg. Zaterdag 1 februari: persoonlijk Zeeuws jeugdkampioenschap in Oost-Souburg. Zaterdag 8 februari: open kampioen schap snelschaken Schouwen-Duive- land. Zaterdag 15 februari: zesde ronde KNSB- en vijfde ronde ZSB-competitie. Zaterdag 22 februari: zevende en acht ste ronde persoonlijk Zeeuws kam pioenschap senioren in Sas van Gent. Zaterdag 1 maart: jeugdtoernooi in Ter neuzen. Zaterdag 8 maart: zevende ronde KNSB- en zesde ronde ZSB-competitie. Zaterdag 15 maart: Zeeuws kampioen schap snelschaken senioren in Colijns- plaat. Zaterdag 22 maart: Zeeuws kampioen schap basisscholen in Goes en bedrij- venschaak in Oost-Souburg. Zaterdag 29 maart: open Zeeuws kam pioenschap snelschaken in Vlissingen. Zaterdag 5 april: achtste ronde KNSB- en zevende ronde ZSB-competitie. zaterdag 12 april: jeugdtoernooi Landau Axel. Zaterdag 19 april: 50-plus-toernooi in Goes. Zaterdag 26 april: negende en laatste ronde KNSB-competitie. Donderdag 1 tot en met zaterdag 10 mei: Nederlands kampioenschap A-jeugd, Maandag 5 tot en met zaterdag 10 mei: Nederlands kampioenschap B- en C- jeugd. Donderdag 8 tot en met zaterdag 10 mei: Nederlands kampioenschap D-jeugd. Dinsdag 13 mei: voorjaarsvergadering ZSB in Vlissingen. Zaterdag 17 mei: doorgeefschaaktoer- nooi in Oost-Souburg. Zaterdag 24 mei: Nederlands kampioen schap voor E-teams. Zaterdag 31 mei: Nederlands kampioen schap bassischolen. Zaterdag 7 juni: Rapidkampioensehap van Noord- en Zuid-Beveland. Zaterdag 21 juni: Nederlands kam pioenschap voor de groepen E, F, G, en H. Van onze schaakmedewerker Terneuzen - De indeling van de klassen van de KNSB-competi tie waarin Zeeuwse schaakploegen uitkomen ziet er als volgt uit: Meesterklasse: Philidor/Leeuwarden, HWP 1 (Sas van Gent), Panfox (Breda), Rotterdam 1, Amstelveen, Van Berkel/BSG (Bussum), HSG (Hilversum), Utrecht, SMB (Nijmegen), LSG 1 (Leiden). Tweede klasse C: Vianen, HWP 2 (Sas van Gent), Schaesberg, Rotter dam 3, De Pion (Roosendaal), Overschie, Bergen op Zoom, Stukkenja- gers (Tilburg), Venlo, LSG 2 (Leiden). Derde klasse E: Ortec/CSV (Capelle aan de IJssel), Sliedrecht, Char- lois (Rotterdam), Terneuzen, GESS (Sittard), Ivoren Toren (Rotter dam), Groenoord (Rotterdam), Krimpen aan de IJssel, De Wolstad (Tilburg), Middelburg.

de Stem | 1996 | | pagina 9