DB STEM Alex Zülle leider in Yuelta Debui Thomas sterkste in Bekkers schoenen Gouden handdruk van twaalf miljoen gulden voor IOC-directeur Bart Veldkampzakenman op schaatsen Nederlands Davis Cup-team in favorietenrol Feyenoord-Kuip uit de gratie bij Oranje UITSLAGEN standen K IStfWSÖSfcötóE Indurain in tang bij ONCE Sasse formatie v BIRKENSTOCK Blessures voor Nelissen en Sörensen Franker neemt in '97 afscheid van Davis Cup Nederland tegen Wales in Eindhoven sportnieuws KORT schaken sp0rtpr1jsvragen tennis DE STEM ITljarten Tit schaken atletiek Succes Vereecken voor dames, heren en kinderen Kerkstraat 10 - Oosterhout - 0162-453873 Spor Berlijn (anp) - Het ontslag van directeur Mo nique Berlioux in 1985 heeft het Internatio naal Olympisch Comité meer dan twaalf mil joen gulden gekost. De Frangaise kon niet overweg met voorzitter Juan Antonio Sama ranch. Zij ontving een miljoen dollar ineens en daarna nog 42 maanden 150.000 dollar per maand. Omge rekend aan de huidige koers is dat samen twaalf miljoen gulden. De bedragen zijn afkomstig uit de rapporten van de Staatssicherheitsdienst in de voormalige DDR. De Berliner Zeiting maakte ze deze week openbaar. Berlioux zou bovendien de rest van haar leven op kosten van het IOC auto mogen rijden alsmede haar recht op pensioen be houden. De informaties kwamen in de dossiers door Karl- Heinz Wehr, secretaris-generaal van de wereld- amateurboksbond AIBA, die destijds onder de naam Meeuw informeel medewerker van de Stasi was. Wehr beriep zich op gesprekken met Anwar Chowdry, tegenwoordig zijn voorzitter, destijds werkzaam voor Adidas. In de beginjaren tachtig streden Parijs en Barcelo na om de gunst van het IOC als kandidaat-organi sator van de Olympische Spelen in 1992. De ver kiezing, waaraan ook Amsterdam meedeed, was in 1986. Berlioux, persvoorlichter en directeur in het IOC-hoofdkwartier in Lausanne, lobbyde voor Parijs, Zij zou voorzitter van het organisatieco mité van Parijs worden. Samaranch en Adidas-ei- genaar Horst Dassier waren voor Barcelona. Ber lioux kreeg ontslag tijdens een algemene ledenver gadering van het IOC in Oost-Berlijn in juni 1985. De scheiding was met haar afgesproken. Zij zou zich in woord en gebaar nooit negatief uitlaten over het IOC. Dat heeft zij ook nimmer gedaan. Haar aangekondigde memoires verschenen niet. Naar nu blijkt tegen welke financiële tegemoetko ming Monique Berlioux was vanaf 1967 in dienst van het IOC. Zij ontwikkelde veel macht en gezag. Vanaf 1980 - verkiezing van Samaranch - botste zij voortdurend met de Spaanse voorzitter. Avila (anp) - Miguel Indurain staat voor een moeilijke klus. Hij zit in de tang. Na de tiende etappe in de Ronde van Spanje is de vijfvoudige Tourwinnaar in het alge meen klassement opgeklommen naar de tweede plaats, maar omgeven door vier renners van ONCE. Indurain heeft 1.04 achterstand op de nieuwe leider Alex Zülle. De Spanjaard wordt gevolgd door de Fransman Laurent Jala- bert (3e), zijn landgenoot Melchi- or Mauri (4e) en de Australiër Neil Stephens (5e). Allen ploeg- makker van Zülle. Tony Rominger won gisteren de tijdrit van El Tiemblo naar Avila. De Zwitser legde de 46,5 kilome ter af in 1.10.20. Landgenoot Zülle eindigde met twee secon den achterstand als tweede en onttroonde de Italiaan Fabio Bal- dato als koploper. Indurain fi nishte als derde op 27 tellen. Laurent Jalabert, vorig jaar eind winnaar van de Vuelta, werd vijf de op bijïïa tWéë minuten. De Fransman was de grote verliezer na de rit tegen hebuurwerk. 'Ja- Ja' had in de slotkilometers ook nog af te rekenen met een lekke band. „Zülle is een goed coureur, om ringd door een sterke ploeg," wist ook Indurain. „Sterker dan mijn ploeg Banesto. Bovendien heeft ONCE met Jalabert en Mauri bij de eerste vijf nog twee goede troeven in handen voor het klas sement. Het wordt moeilijk Zülle uit het amarillo te rijden." Pikant in dit verband is boven dien dat ONCE-ploegleider Ma noio Saiz naar de diensten van 'El Rey' voor volgend seizoen hengelt. De lange uit Villava houdt zich op de vlakte over zijn toekomst. Wel wilde de olym pisch kampioen tijdrijden kwijt dat hij de meest merkwaardige tijdrit uit zijn carrière had gere den. „De wind blies van alle kan ten. En dat maakte de race moei- Van onze verslaggever Breda - Danny Nelissen kan niet meedoen aan het WK wielrennen, begin volgende maand in het Zwitserse Lu gano. De renner uit Sweik- huizen liep in de Ronde van Nederland een peesontste king op. Artsen hebben hem twee weken absolute rust voorgeschreven. Daarmee is het seizoen voor bij voor Nelissen. Of hij op hét WK kans had gemaakt op een ereplaats, kan hij op voorhand niet zeggen. „Ik ken het parcours niet. Maar het is sowieso balen, want ik had dit naseizoen nog wel meer wedstrijden op het oog waar ik iets had willen laten zien." Nader onderzoek moet duidelijkheid geven over de oorzaak van de blessure van de renner uit de Rabobank- ploeg. Zijn ploeggenoot Rolf Sören sen komt dit seizoen even eens niet meer in actie. De Deen werd gisteren in Italië geopereerd aan de linkeren kel. Zaterdag scheurde Sö rensen de enkelbanden toen hij na afloop van Parijs - Brussel de rennersbus wilde verlaten. Zijn enkel wordt tot zes weken in het gips ge zet. Sörensen won vorige maand de profronde van Nederland. lijker dan verwacht." Na zeven tien kilometer had 'Miguelon', de grote Miguel, al tien seconden achterstand op Rominger en vier op Zülle. Twintig kilometer voor de aankomst was het verschil bijna een halve minuut op Ro minger, die de ritzege, de vierde van het seizoen, als een troost prijs beschouwde. Want de kan sen op een vierde overwinning in de Vuelta verkwanselde de 35-ja- rige Helveet verleden week in de vierde etappe op weg naar Alba- cete. „Ik ben tevreden. Dit maakt mijn Ronde van Spanje nog een beetje goed," meende de Zwitser. ",,'Zbndërhet missen van de goede waaier in de rit naar Albacete had ik nu nog volop meegedaan in de strijd om de eerste plaats." Alex Zülle was de enige die Ro minger, als 90e gestart, nog een paar benauwde momenten be zorgde. De Nederlands sprekende Zwitser bleef uiteindelijk op twee seconden steken. Het is niet de eerste keer dat hij het amarillo draagt in de Vuelta. Drie jaar ge leden was hij óók al enkele dagen leider in de Ronde van Spanje, toen zegevierde Rominger voor de tweede opeenvolgende keer. „Een leiderstrui stimuleert en motiveert," zei Zülle. „Het is niet de eerste keer dat ik Indurain voor blijf in een tijdrit. Wel voor het eerst over deze afstand. Hoe het verder gaat zien we wel. De strijd in de Ronde van Spanje is nu een duel van één tegen allen; Indurain tegen ONCE." UITSLAGEN Tiende etappe, El Tiemblo-Avila: 1. Rominger (Zwi) 46,5 km in 1.10.20 (39,668 km/u), 2. Zülle (Zwi) 0.02, 3.Indurain (Spa) 0.27, 4. Mauri (Spa) I.50, 5. Jalabert (Fra) 1.52, 6. Step hens (Aus) 2.02, 7. Andersson (Zwe) 3.11, 8. Casero (Spa) 3.14, 9. Nardel- lo (Ita) 3.26, 10. Peron (Ita) 3.46, 11. Dominguez (Spa) 3.50, 12. Dufaux (Zwi) 4.05, 13. Pistore (Ita) 4.05, 14. Jimenez (Spa) 4.09, 15. Escartin (Spa) 4.12, 30. Den Bakker 5.51, 58. Nijboer 7.52, 62. Cordes 8.12, 122. Hoffman 11.15, 127. Van Heeswijk II.23, 161. Blijlevens 15.54, 163. en laatste Casarotto (Ita) 18.30. Algemeen klassement: 1. Zülle 42.46.07, 2. Indurain 1.04, 3. Jalabert 1.18, 4. Mauri 1.51, 5. Stephens 2.27, 6. Pistore 4.00, 7. Dufaux 4.24, 8. Zarrabeitia (Spa) 5.00, 9. Faustini (Ita) 5.14, 10. Cuesta (Spa) 5.17, 11. Bobrik (Rus) 6.00, 12. Julich (VSt) 6.10, 13. Rebellin (Ita) 6.42, 14. Diaz Zabala (Spa) 6.47, 15. Totschnig (Oos) 6.56, 17. Den Bakker 7.26, 22. Rominger 8.01, 76. Hoffman 18.33, 108. Nijboer 31.34, 111. Blijlevens 31.51, 130. Cordes 40.52, 131. Van Heeswijk 41.15, 163. en laatste Men- gin (Fra) 1.06.55. Haarlem - Stanley Franker neemt in 1997 afscheid van de Davis Cup. „Dat wordt mijn laatste seizoen als bondscoach van de Davis Cup-ploeg," aldus de technisch directeur van de tennisbond. „Vanaf 1998 wordt Michiel Scha pers de baas." Richard Krajicek vindt dat Fran ker een mooi afscheid verdient. „We moeten volgend jaar maar eens ver reiken in de Davis Cup," aldus de Wimbledon-kampioen. „Stan heeft veel voor ons gedaan. Op die manier kunnen we wat te rugdoen." Veldkamp presenteert de namen van de leden van zijn ploeg tijdens een persconferentie in Lieshout. Door Danny van den Broek Lieshout - Af en toe kon hij een triomfantelijk lachje niet onderdrukken. Bart Veld kamp, de man die Nederland in 1992 voor het laatst een gouden Olympische plak bij het schaatsen bezorgde, bleek gisteren ook een ge slaagd zakenman. In het brouwershuis van Bavaria presenteerde de 28-jarige Haagse Belg zijn Internatio nal Speed Skating Team. Drie schaatsers telt de ploeg, die vorig seizoen nog als een een mansbedrijf (met alleen Veld kamp) langs de internationale ijspistes trok. Het voormalig lid van Jong Oranje, Marnix ten Kortenaar, werd enkele weken geleden al gecontracteerd, Neal Marshall maakte gisteren het team compleet. Met de Canadees haalde Bart Veldkamp een in ternationale kanjer op de 1500 meter binnen. Twee seizoenen geleden won Marshall de we reldbeker, in de afgelopen com petitie moest hij op de Japanner Noake slechts enkele tellen prijsgeven. „Ik heb Neal al in de winter be naderd. Voor ons team was hij interessant. Een topper op de 1500 meter. En dat terwijl de mogelijkheden in Canada be perkt zijn. Er is net geld genoeg voor één trainingskamp in de zomer en dan sturen ze hem naar Europa voor de wedstrij den. Bij ons krijgt hij de facili teiten van een kernploeg. Zo is hij is al meegeweest op hoogte stage. Dat was voor het eerst in zijn leven. Marshall kan dus al leen maar beter worden," zag Veldkamp het goud al blinken in Nagano. De directeur van Bart Veldkamp Promotions bv had nog meer in ternationale toppers benaderd, maar zag de onderhandelingen stranden omdat de betreffende bonden dwars lagen. „Op grote titeltoernooien zouden ze dan in het pak van de bond moeten rij den. Net zoals Ritsma het afge lopen seizoen werd verplicht. En dat is voor onze sponsors (Su perclub en Dr Foots, red) een breekpunt." Canada en Oostenrijk (voor welk land Ten Kortenaar zal starten) hadden na enig onder handelen geen moeite met het pak van het Veldkamp-team, een in het oogspringende out-fit waarin allerlei zuurstokkleuren in elkaar overlopen. „Ontwor pen door een vriend van mij," onthulde Veldkamp. „Zo zie je in de verte al dat er iemand van mijn ploeg in aantocht is." Veldkamp had ook nog een Ne derlandse subtopper benaderd voor zijn ploeg. De naam hield hij voor zich. Niet het bedrag. „Hij wilde 50.000 gulden basis salaris. Die dacht wel erg com mercieel." In overleg iqet zijn sponsors bepaalde directeur Veldkamp het salaris voor Marshall en Ten Kortenaar op 25.000 gulden. „Maar hoe meer wedstrijden ze rijden, hoe meer ze verdienen. En daarnaast bied ik ze prima faciliteiten en lopen ze er netjes bij." Medelijden had hij dan ook met zijn vriend Martin Hersman die zondag samen met Gianni Rom- me en Jeroen Straathof de bond de rug toekeerde. „Ik kwam ze tegen op de skeelerbaan. Ze droegen pakken van zeven jaar geleden. Die jongens hebben niks meer-. Maar-ik vind het wel klasse van zè. De bond behan delt ze als kwajongens, maar ze laten gewoon niet met zich sol len. Maar die drie even opnemen in mijn ploeg is niet zo eenvou dig. Ik zou alleen al vier ton extra nodig hebben." Een kwart van dat bedrag zou het International Speed Skating Team onmiddellijk uittrekken voor Veldkamps vriendin Anna- marie Thomas. „Het is mij heel wat waard om die binnen te ha len," zei Fitters van Superclub. „Wat mij betreft, gebeurt het vandaag nog, maar helaas heeft ze zich nog niet bij mij gemeld." Voorlopig blijft Thomas echter bij de bond die ze tot 1 oktober de tijd heeft gegeven om te rea geren op haar brief waarin ze meer geld eist nu de bond een vierde sponsornaam op het schaatspak niet toestaat. Door Cas Overzier Haarlem - Richard Krajicek is er helemaal klaar voor. Al thans dat zegt hij. De Wimble don-kampioen moet vrijdag als kopman de toon zetten voor het nationale Davis Cup team, dat over de rug van het nietige Nieuw-Zeeland zijn plaats in de wereldgroep moet zien veilig te stellen. Plaats van handeling is de Extran- hal in Haarlem, die plaats biedt aan vierduizend toe schouwers. Krajicek weet dat alle ogen op hem gericht zullen zijn. Hij, de triomfator van Wimbledon. De speler die deze zomer op het hei lige gras van 's werelds belang rijkste tennistempel a la Björn Borg knielde op het moment dat hij een jongensdroom verwezen lijkte. In een roes tenniste hij. Onoverwinnelijk. Een paar maanden later stond de 'Kraai' alweer met beide benen op de grond. Bij de US Open, het volgende Grand Slam-station, was de eerste ronde tevens de laatste halte. Stefan Edberg, de oldtimer die zijn racket na dit seizoen aan de wilgen hangt, bleek in zijn nadagen te sterk voor Krajicek. De Nederlandse nummer acht van de wereldranglijst zette zijn racket vervolgens in de kast en genoot met vriendin Daphne Deckers van een vakantie. Met de nederlaag tegen Edberg in de be nen stapt Krajicek vrijdag in Haarlem weer de baan op voor Richard Krajicek staat de pers te woord. Achter hem zit Jan Sie- merink. foto anp zijn eerste partij na drie weken. Maandag en gisteren trainde hij met Jan Siemerink, die bonds coach Stan Franker als tweede enkelspeler tegen Nieuw-Zee land zal opstellen. Paul Haarhuis (huwelijksreis) en Jacco Eltingh (wedstrijd past niet in zijn speel schema) ontbreken op appèl. Sjeng Schalken en Dennis "van Scheppingen zijn de reserves. Het is nog maar de vraag of zij aan hun Davis Cup-debuut toeko men. Voor Krajicek, al sinds 1991 vaste kracht van het nationale tennisteam, is meedoen vanzelf sprekend. Hoewel... Tijdens de laatste Davis Cup-ontmoeting in en tegen India voelde hij zich niet in mentale en fysieke vorm en na men Siemerink en Eltingh de honneurs in de enkelspelen waar, Ook in de weken voorafgaand aan het (verloren) duel met India had Krajicek zijn racket tijdelijk opgeborgen. Een veeg voorteken met het oog op de strijd tegen de Nieuw-Zeelanders? Volgens Krajicek niet. „In de training gaat het lekker. Alleen moet ik nog wat wedstrijdritme opdoen. Daarom speel ik geregeld enkele setjes." Gisteren verloor hij een trainingsset met 6-3 van Sieme rink. „Ik moet nog wat schaven," beseft Krajicek. Spelen voor de nationale kleuren in de Davis Cup. Het is niet iets waar Krajicek altijd reikhalzend naar uit kijkt. De teamsfeer spreekt hem wel aan, maar zijn resultaten zijn niet echt om naar huis te schrijven. Oké, hij klopte al eens Pete Sampras (op de Rot terdamse Mullerpier), maar ging op het Haagse Malieveld ook al eens onderuit tegen Magnus Larsson. „Het is normaal dat de mensen iets extra's van me verwachten," antwoordt hij op de vraag of hij als Wimbledon-kampioen het Nederlandse publiek wat wil bie den. „Ik hoop echt, uit de grond van mijn hart, dat dat gaat luk ken. Het is een uitdaging voor me. Maar het moeilijke van Davis Cup is dat je er vanaf de eerste partij moet staan. Het is eigenlijk meteen een finale." In Zweden, de Verenigde Staten en Duitsland trof het Nederland se team al geduchte tegenstan ders, Nieuw-Zeeland moet dus geen problemen opleveren. Of, zoals Franker gisteren aangaf. „Het zou me niet verbazen als we zaterdag met 3-0 voorstaan." Dat de bondscoach zijn formatie in een favorietenrol duwt, mag niet verwonderlijk heten. Uil WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1996 Bi Van onze verslaggevers Zeist - Het Feyenoord-stadion is uit de gratie als thuisbasis van het Nederlands voetbalelftal. De eerste thuiswedstrijd in de WK-cyclus, op zaterdag 9 november tegen Wales wordt in het Philips Stadion in Eindhoven gespeeld. Aanvankelijk was de interland toegewezen aan het Feye noord-stadion. Het duel met San Marino (29 maart 1997) was eerder al voor de Amster dam Arena gereserveerd. Mo gelijk wordt die keuze nog op nieuw bezien wanneer de gras mat in Amsterdam niet verbe tert. Voor de kwalificatiewed strijden tegen België (5 septem ber 1997) en Turkije (11 okto ber) moeten de stadions nog worden aangewezen. Het schrappen van de Rotter damse Kuip wijst er op dat de KNVB niet op een vol stadion (51.000 toeschouwers) rekent tegen Wales. De vriendschap pelijke interland tegen Brazilië trok op 31 augustus slechts 27.500 toeschouwers naar öe Arena. De capaciteit van het Philips Stadion bedraagt 30.000. De matige belangstelling voor Oranje tegen Brazilië werd voor een deel toegeschreven aan de hoge toegangsprijzen De KNVB heeft inmiddels la- gere prijzen aangekondigd. Een delegatie van de bond heeft voor vrijdag, met de in- terland als gespreksonderwerp, een bezoek aan het Philips Sta dion in de agenda staan. De weg naar het WK van 1998 be gint voor Oranje overigens op zaterdag 5 oktober met een uit- wedstrijd tegen Wales. Michels deelt vrees Duitse bondscoach Kopenhagen - Rinus Michels deelt de vrees van Berti de nationale elftallen de dupe dreigen te worden van het overla den programma van de clubs. De Duitse bondscoach deed giste ren in Kopenhagen een beroep op de UEFA (Europese Voetbal Unie) erop toe te zien dat de belangen van de nationale teams niet in het gedrang komen.Michels zei ook problemen te voorzien na het aantal clubs in de Champions League straks wordt uitgebreid en op Europees niveau steeds meer wedstrijden moeten worden gespeeld. Technisch directeur Andy Roxburgh van de UEFA zei de proble men te onderkennen en er op te letten dat de afspraken gerespec teerd worden. Rechter denkt aan gematigde straf Graf Mannheim - Peter Graf zal waarschijnlijk geen extreem hoge ge vangenisstraf krijgen. Dat liet rechter Joachim Plass gisteren doorschemeren in Mannheim tijdens het proces tegen de vader van tennisster Steffi Graf. Hij staat terecht op verdenking van be lastingontduiking voor een waarde van 21 miljoen gulden. Plass verklaarde dat hij had toegestemd Graf uit de gevangenis te ontslaan voor de rest van het proces omdat hij al dertien maanden opgesloten heeft gezeten en de resterende straf niet hoog zou zijn. Graf zit nog vast omdat de openbare aanklager tegen de beslis sing van de rechter in beroep is gegaan uit vrees voor een vlucht van vader Graf naar het buitenland. Het proces wordt vrijdag 'voortgezet. Nieuwe structuur honkbalcompetitie Den Haag - De Koninklijke Nederlandse Baseball en Sottbal Bond (KNBSB) wil de competitie in de hoofdklasse honkbal aan trekkelijker maken. In een voorstel aan de clubs, dat op 25 sep tember wordt besproken, is sprake van de invoering van het Ame rikaanse systeem van twee regiopoules. De winnaars van beide groepen spelen aan het eind van het seizoen in de Holland Series een finale om de nationale titel. De bond wil ook een degradatieserie tussen de nummers laatst van de twee regiogroepen. In de opzet van de bond bestaat de ene regiopoule uit Hoofddorp Pioniers, Kinheim, RCH en HCAW, in de andere poule spelen Twins uit Oosterhout, Neptunus, Sparta en ADO. Flamengo wil Romario terug Rio de Janeiro - De Braziliaanse voetbalclub Flamengo wil Rom ario huren van Valencia. De spits (ex-PSV, ex-Barcelona) vroeg Flamengo zelf om interactie, coach Joel Santana was direct en thousiast. Michel Assef, vice-voorzitter van de club uit Rio de Janeiro, is gisteren naar Spanje gevlogen om de onderhandelin gen te openen. Volgens Assef is Romario 'erg ongelukkig' in zijn huidige situatie. Santana hoopt Romario te kunnen herenigen met zijn kameraad Bebeto (ex-Deportivo La Coruna). Jerevan. Olympiade. Mannen, eerste ronde: Nederland - Tadzjikistan 2-2, Rusland - Fin land 3 1/2-1/2, Spanje - Luxem burg 3 1/2-1/2, Indonesië - Enge land 1/2-3 1/2, Hongarije - Oos tenrijk 3 1/2-1/2, Paraguay - Vere nigde Staten 1-3, Bulgarije - Bel gië 3 1/2-1/2, Tunesië - Duitsland 0-4, Ecuador - Bosnië/Herzegovi na 0-4, Slovenië - Ned. Antillen 3 1/2-1/2, Turkije - Armenië I 1/2-3 1/2. Tweede ronde: Nederland - Kirgi zië 3 1/2-1/2, Rusland - Bangla desh 3 1/2-1/2. Vrouwen, eerste ronde: Nederland - Ierland 2 1/2-1/2, tweede ronde: Nederland - Tsjechië 1 1/2-1 1/2. Toto 37: Eerste prijs: geen winnaar. Twee de prijs: 10 winnaars f. 634,00. Derde prijs: 148 winnaars f. 107,10. Tokyo. Vrouwen, 700.000 gulden. Eerste ronde: Sugiyama (Jap/6) - Gersi (Tsj) 6-1 6-4, Shi-ting Wang (Tai/8) - Hiraki (Jap) 6-1 6-3, Sung-Hee Park (ZKo) - Tanasgarn (Tha) 7-6 6-2, Glass (Dui) - Ell- wood (Aus) 6-4 6-4, Po (VSt) - Saeki (Jap) 6-2 6-1, Grande (Ita) - Nagatsuka (Jap) 6-4 2-6 6-2, Warschau. Vrouwen, 280.000 gulden. Eerste ronde: Nagyova (Slow) - Kandarr (Dui) 7-6 6-4, Olsza (Pol) - Heise (Dui) 6-3 6-4, Husarova (Slov) - Grzybowska (Pol) 7-57-5, Perfetti (Ita) - Teodorwica (Pol) 6- 4 4-6 6-2, Torrens-Valero (Spa) - Fusai (Fra) 7-6 6-3, Kschwendt (Oos/7) - Zarska (Pol) 6-0 6-2, Langrova (Tsj) - Dopfer (Oos) 6-3 4-6 6-0, Studenikova (Slw/6) - Fulco (Arg) 6-3 7-6, Farina (ItaW - Bobkova (Tsj) 7-5 4-6 7-5, Cns- tea (Roe) - Hack (Dui/8) 6-2 6-A Paul us (Oos/2) - Richterova OT 7-5 6-0, Montollo (Spa) - Tatarko- va (Oek) 6-1 6-7 6-4, HabsudoM (Slw/3) - Wagner (Dui) 6-2 4-6 6- 2, Ruano (Spa) - Krajcovicova (Slw) 7-6 6-2. Bad Saarow. Mannen, Challenger, 85.000 gulden. Eerste ronde: Winnink (Ned) - w serer (Dui) 6-7 7-6 6-2. TRIATLON ZT Brno. ETU-circuit, olympisch8'' stand (1,5 km zwemmen, 40 fietsen, 10 km lopen): 1. (Fra) 1.55.57, 2. Behuhi OT 1.57.41, 3. Looze (Ned) Van der Linden (Ned) 1.58.53, Olander (Fin) 1.59.42, 6 Kon® owski (Dui) 2.00.49. Stand na tien van de elf wed den: 1. Looze 665 punten, j- der Linden 525, 3. Bignet 4 Barel 490, 8. Zeetsen 300. Vrouwen: 1. Kcmp-Arendt 2.11.07, 2. Smet (Bel) 2.12-3". Suys (Bel) 2.14.02 2, Stand: 1. Kemp-Arendt jw. Suys 615,3. Blanco (Spa) 52U- VOETBAL Duitsland, tweede bekerronde- Oldenburg - Bremen 1-2- Duitsland, Bundesliga: Karlsruhe-Stuttgart 0-2^ Stand: Stuttgart 6-16, Bay 6-14, Dortmund 6-13, Lev q 6-12, Köln 6-12, Bremen Karlsruhe 6-10, HSV '"J. 6*7, 6-9, Rostock 6-8, I860 Mun Schalke'04 6-7, Düsseh M'gladbach 6-5, St.:P^U^biaï lefeld 6-3, Freiburg 6-3, uui 6-1. R pgrste EK onder 21 jaar, groep wedstrijd: Tsjechië-Malta van onze biljartmedewerker Walsoorden-Benny Weerman on de biljartvereniging De Smickel uit Hulst veroverde het kampioenschap in de Ede klasse driebanden van district Zeeuws-Vlaande- ren In een aanvankelijk een- riidige finalepartij verzekerde Weerman zich van de titel in !!fé De Scheldegalm te Wals eden waar WBC voor de organisatie zorgde. In de vijfde ronde kwam Weer- man leidi die kwij bego Het men in di part: (20 van' Nacl Door Peter Snelders Sas van Gent - Men is zich er in Sas van Gent, en dan met name bij Het Witte Paard, goed van doordron gen dat men voor een lood zware opgave staat. Het eerste team van de plaatse lijke schaakvereniging treedt toe tot het Wahalla van de Nederlandse schaaksport, de meester klasse. Een unieke presta tie die, als men tenminste het verwachtingspatroon mag geloven, echter van korte duur zal zijn. Voorzitter Walter Cardon is er de man niet naar om direct het achterste van zijn tong te laten zien, maar nu is hij vrij gedeci deerd als de prognose van het eerste team in de hoogste natio nale schaakklasse ter sprake komt. „Het wordt een zware kluif. Dat is niet iets dat we ons nu pas realiseren. Dat wisten we vorig seizoen ook al toen we op het punt stonden te promoveren. Maar wat wil je? Moet je als zich zo'n unieke situatie voordoet maar verliezen en niet promove ren? Nee, dat doe je niet. Daar voor zijn wij als vereniging en ook al onze schakers individueel te sportief en eerzuchtig inge steld. We streven steeds naar het Dat is bij deze bereikt." Uniek Inderdaad uniek. Cardon: „Zo mag men het noemen. Een clubje als het onze uit een plaatsje als Sas van Gent. Menigeen in Mid den- en Noord-Nederland moet eerst eens op de landkaart kijken voordat men naar ons afreist. Sas van Gent, waar ligt dat? Deze prestatie is vooral ook uniek omdat het allemaal hoofd zakelijk 'liefdewerk' is binnen onze club. Wij betalen geen spe lers. Wij worden niet zwaar gesponsord. Dez( gekc vrie: heer tean danl hein zo dooi jaar aan te d; groo bij bij jeug nale ons. nod: klas Ho „Op Heli op hoe Pau tion hem fina gebf voo: 1. E kee; dan Doe hij lijkJ dat kee: len. den belé de onzi goec moe lijk absi een Wij niet kan clul den crèi Van Var crac dele 150 Van onze atletiekmedewerker Goes - Thomas Wouterse, afgeloper pupillen in de Zeeuwse pupillencoi kamp en de 1000 meter tijdens de ju Goese AV'56. De Hulstenaar, lid van RKHAV, was op de driekamp op alle onderdelen met ruim verschil de beste terwijl hij ook op de 1000 tteter de concurrenten zijn hielen 'et zien. Hij haalde het voor Joran de Block van De Wielingen, uie een nieuw clubrecord liep. Bij «e meisjes zorgde A-pupille Kayleigh de Block van De Wie- 'ngen voor de enige Zeeuws- viaamse winst op de 1000 meter. 5,,de jongens pakte Guy de ude van RKHAV bij de eerste- L?rs A-pupillen de winst op de Kilometer. 'Dubbels' waren er erder voor Wouter Jansen (jon gens-pupillen B) en Liedewij de „'iK(®eisieS-pupillen B), beiden "an Atletica. .„„UITSLAGEN DrLl,» GENS"pUPILLEN C (HKFT a Thomas Wouterse 877 punten, 2. Evert van de an onze sportmedewerker hattendijke - Eric Vereecken winnaar geworden van de Vn epronde in Kattendijke voor A-trimmers. mLIulstenaar'die eerst deeluit" acht Van een k°PgroeP van 12 Jenners- ontsnapte daaruit 4 .Kilometer voor het einde en sprono6611. ve minuut voor- uitslag- ViaSp^ aan de eindstreep, kilometer"in i Y?r,eecken (Hulst), 55 lilin A var, r 2' °P 20 secon~ Peijkers1st voo, ?osterhout), 3- N- ^°rp)7t Antwe*pen (Nieuw- Meijer <p„Yfe?tstrate (Yerseke), 8. R. Leur\ A 9- C. Boot (Etten- Zan teri 100 3.5( Mie gen; Dri< tica (AV (Atl 100 2. Gee Dri" 108 (AV (De 100 3.3* 3.1 Dri tic£ 118 117 100 2. Wi; Dri ten 67f 322 100 4.1 Lir Dri tics 464 AV 10( 4.2 4.2 Dri tics (W (R1 10< (W 3.4 RK Dri pui tic; (D: 100 (A 3.4

de Stem | 1996 | | pagina 8