Gerecht Luik wil Mathot ondervragen guus meeuwis vagant frans bauer DEREN Waalse socialist Mathot blijft altijd buiten schot Stilte in Bosnië voor de verkiezingsstorm Politie in Suriname graaft drugsgeld op VS bereiden harde klap voor Soldaten in Bosnië naar de stembus ZEEUWSCH-VLAANDEREN HUELGAS ENSEMBLE DE DAG VAN ORANJE IMENTAAR BUITENLAND A5 [nd kort Koophandel is cp'86 landicapten rrest aan het werk ssement Moordwapen Cools gevonden festival van BUITENLAND kort Timorezen vluchten ambassade binnen Israël bestookt zuiden van Libanon Kohl krijgt groen Hcht voor bezuinigingen Roemenië wü verbod homoseksuabteit Leerlingen doodgetrapt of doodgedrukt Akkoord over losgeld Nederlanders Bossi opent campagne voor Padania In Tsjetsjenië dreigt weer oorlog Franse boeren massaal de straat op LAATSTE KAARTEN! DUS BESTEL SNEL! 0P=0P! 1BER 1996 A4 Sociaal en Cultureel apportage de ellende de gezondheid slech :omen lager, de uitval slachtoffer te worden groter dan in de rest eluid. De grote steden gesitueerden en men' oorkeuraan betereen ">ningen bijvoorbeeld .3 oude vooroorlogse ken - worden ghetto's at aan gedaan te wor gelijkheid kan een be oven. f,ook al jaren bekend de oudere wijken van dupering eveneens, ort wat overdreven is at met goede wil, inzet mverheffing waarmee emmeren daarenboven st van de situatie in de ch vastgesteld worden Vergelijk de situatie in 'g, die van Nederland met Centraal-Afrika en rwachtingen, gezond- inkomensniveau en lechter is gesteld dan aderlandse problemen I nijpender, problema- ït Nederland is niet de haafd waant, heeft ook van de wereld. dëSTBM i i I ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1996 Jrtal van dertig Kamers ngeveer twintig. Ver- Hjzigd. Dat staat in de *1, die de ministerraad |n fusies moet het aan- de Kamers effectiever 'ijken, groter worden, bedrijven de KvK's be ensten zullen dus fors in hoger beroep tegen iMendlik dat de frac- |emeester Peper meent kamer op het stadhuis ïaar wethouder H. Si- zomer op slot, op last 'dag in een kort geding bestaat. Wel is ervan I CP'86 naar de Tweede imons te komen, maar ma vandaan kwamen jehandicapte kinderen ulden als tegemoetko- [kinderen die meervou- 11500 gulden. Dit heeft hun gehandicapte kind kinderbijslag, terwijl |cht hebben op dubbele geruime tijd dat er iets best worden. ag die worden verdacht ng van onder meer de 'oorarrest. Dat heeft de De rechtbank heeft de 18 november vastge- hten in voorarrest blij- IH. en A. du M. van de 'onder de vader van H. Jllen méér. Elk van de onder wie Catharina fan toenmalig koningin 't gisteren de commissie if prof. dr. R. Diekstra al het werk van andere adse hoogleraar staats- assisteert de Groningse het plagiaat-onderzoek :ommissie geeft ook ad- moet worden. Diekstra thuis. het archeologisch pret- hoge mate onzeker. Het neer in. Vertrouwelijke B en W geschokt, aldus blijkt dat ook eenklei- llege vindt het niet ver- lachtige opzet te steken, D0Or Bert Schampers l b issel - 'De spreekwoorde- nh» kat met negen levens', 'schrijft BRTN-journalist khnv Vansevenant de Waalse socialistische politicus Guy Mathot. naam duikt in allerlei schan sen op maar nooit wordt zijn Kttrokkenheid aangetoond. Ook de zaak Cools ëebeurt dlt waarschijnlijk niet. nê mysterieuze anonieme getuige I de oplossing van de moord op Lis in oen stroomversnelling left gebracht, noemde zowel A ain Vanderbiest als een andere I ud-minister, Guy Mathot, als de «drachtgevers. Ook zou nog een Le niet géïndentificeerde, hooggeplaatste persoon m het complot zitten. De twee met naam genoemde politici ontken nen ten stelligste elke betrokken heid. Alleen zit Vanderbiest in de weinig comfortabele gevangenis van Lantin en loopt Mathot nog vrij rond. Wie is Guy Mathot? In alle boek jes die over de affaires Cools en Agusta zijn verschenen, zoals dat van journalist Johny Vanseve nant, wordt Mathot afgeschil derd als een regelrechte boef. De ene keer kwam hij in het nieuws in een zaak van vervalste cheques, de andere keer draaide alles om een vervalst schilderij van Jeroen Bosch of dook hij op in het koppelbazencircuit. Getuigen hadden weet van een lijk in de koffer van Mathot's au to en weer anderen beweren dat Mathot is omgekocht door een af- valbaron. Zijn politieke carrière heeft er - typisch voor België - nauwelijks onder geleden. Eind jaren '70, be gin '80, was Mathot nog vice-pre- mier in de regeringen van Wil- fried Martens. Als nationaal mi nister van begroting beweerde hij dat de torenhoge Belgische staatsschuld vanzelf wel zou ver dwijnen. De verdere federalisering van België deed Mathot in de Waalse regering belanden, waar hij begin 1994 als minister moest opstap pen wegens zijn vermoedelijke rol in de Agusta-affaire. Hij zou smeergeld hebben aange nomen van de Italiaanse helikop terbouwer en zichzelf hebben verrijkt met een mooie villa aan de Avenue Augusta in het Zuid- Franse Saint-Raphaël. Met Mathot verdwenen door Agusta nog twee andere Guy's van het politieke toneel: Guy Spi- taels en Guy Coëme. Maar na de verkiezingen keerden zowel Ma thot als Spitaels terug in de Waalse volksvertegenwoordi- Mathot was aanvankelijk een vertrouweling van de peetvader van de Luikse Parti Socialiste, de in 1991 vermoorde André Cools. Dat 'zijn' jongens in duistere zaakjes betrokken waren, zinde Cools niet of vond hij bedreigend voor zijn eigen positie. Hij hield geheime dossiers bij over andere leden van de PS, informatie die Cools op het gepaste moment wil de gebruiken als er afgerekend moest worden. Een vriend van de peetvader bezorgde de Luikse justitie na diens dood een hand geschreven nota van Cools, waar in hij over Mathot schreef 'Je hebt ons drie keer verraden'. Aan zijn omgeving had Cools la ten weten dat hij over een docu ment beschikte dat het voor Ma thot onmogelijk zou maken nog langer minister te zijn. Het docu ment is evenwel nooit gevonden en na de moord op Cools werd Mathot weer gewoon minister, todat Agusta hem dwong zijn portefeuille ter beschikking te stellen. De beschuldiging dat hij betrok ken zou zijn geweest bij de poli tieke afrekening in de Luikse PS- federatie - met andere woorden dat hij Cools mee zou hebben hel- Guy Mathot foto ap pen vermoorden - noemt Mathot schandalig. Om hem aan de tand te mogen voelen moet het Waals parlement zijn politieke onschendbaarheid opheffen. En dan nog is het zeer de vraag of de boef door de mand valt. Zijn come-back lijkt verze kerd. Van onze redactie buitenland Luik/Brussel - Het Luikse gerecht overweegt het Waalse parle ment te verzoeken de parlementaire onschendbaarheid van parlementslid en oud-minister Guy Mathot op te heffen. Justi tie wil Mathot ondervragen over zijn rol in de moordzaak- Cools. Mathot zelf ontkent ook maar iets te maken te hebben met de moord op de Waalse socialisten leider Cools. Zijn naam valt met in de verklaring van een ieme getuige. Het is deze IVverklaring geweest die de recente rrestaties in de zaak-Cools mo- tjelijk heeft gemaakt, ie naam van Mathot viel enkele aren geleden ook al in verband I met de moord. Mathot eist dat de getuige zijn identiteit prijsgeeft zodat hij zich kan verdedigen. Ineen interview met de Belgische radio zei de Waalse ex-minister dat 'men de zaken weer danig aan het verdraaien is en dat men de j werkelijke problemen wil toe dekken'. Het pistool dat afgelopen maan dag is aangetroffen in het Ourthe-kanaal in Luik, blijkt het wapen te zijn waarmee Cools in 1991 is vermoord. Dat is gebleken uit ballistisch onderzoek op het wapen. I Het pistool, dat samen met enke le andere wapens in een koffertje zat, bevatte nog twee kogels. Vol gens Brusselse onderzoekers ko- die overeen met de kogels die zijn aangetroffen in het lichaam van Cools. De politie vond het wapen op aanwijzing van Carlo Todarello, die vorige week is aangehouden. Justitie beschouwt Todarello als lid van de Belgisch-Italiaanse maffia. Zaak-Dutroux Het gerecht van Neufchateau heeft de Brusselse ex-makelaar Jean-Michel Nihoul (54) formeel in staat van beschuldiging ge steld van de ontvoering van Julie en Mélissa. De twee 8-jarige Belgische meis jes verdwenen in juni 95 en zijn jongstleden augustus dood terug gevonden in de tuin van Mare Dutroux in Sars-la-B'üïssiéré" Tot dusver beschuldigde justitie Nihoul alleen maar v.an bende-; vörming: De man otókétó'Tot dusver elke betrokkenheid bij de zedenzaak. De Belgische justitie heeft de aanhouding van de vier hoofd verdachten in de zedenzaak, Mare Dutroux, Michelle Martin, Michel Lelièvre en Jean-Michel Nihoul, met een maand verlengd. 'Een Bosnisch-Servische soldaat brengt zijn stem uit in Banja Luka in het Servische gedeelte van Bosnië. In heel Bosnië stemden militai ren gisteren, zodat ze vandaag de handen vrij hebben om de orde te handhaven als de rest van Bosnië naar de stembus gaat. foto reuter Paramaribo (anp) - De Surinaamse politie heeft in Casipora, 40 kilometer ten zuidwesten van Paramaribo, een miljoen dollar van een cocaïne-transactie opgegraven. Zes personen uit één gezin zijn aangehouden, één van hen is dorpshoofd van het indianendorp. Justitie hoopt dat de verhoren Wen tot het opnieuw aanhou den van één van de hoofdver dachten in de aanvoer van de De man, een ondernemer Ult Paramaribo, kwam vorige wand op last van de rechter op ®]e voeten, zonder dat het on derzoek was afgerond. vrijlating, na de grootste drugsvangst in de Surinaamse geschiedenis, riep veel vraagte kens op. Uit onderzoek bleek dat ondernemer materieel ter be- schikking stelde voor de verbre- ™8 van de weg waarop het vliegtuig landde. 'ads de illegale landing van het "legtuig met ongeveer 1250 kilo cocaïne in de omgeving van Ca mera in april nam de politie aan Jt de dorpelingen meer van de ^ivoer ran de drugs uit Colom bia wisten. De toen ook al aange houden kapitein van het dorp ontkende dat. Door buitenspori ge uitgaven van dorpsbewoners bleef de politie de zaak echter in de gaten houden. Eén van de weinige buitenlandse gasten die vandaag de installatie van de nieuwe Surinaamse presi dent Wijdenbosch bijwonen, is de controversiële moslimleider Louis Farrakhan. Hij kreeg don derdagavond op de luchthaven een groots welkom. Wijdenbosch werd vorige week gekozen voor de hoogste functie in de regering. Voor de verkiezing kwam de verenigde volksverga dering bijeen, het orgaan van parlementariërs en regionale ver tegenwoordigers. Wijdenbosch versloeg toen de zittende presi dent Ronald Venetiaan. Door Harald Doornbos Sarajevo - Na maanden van spanningen, onzekerheden en problemen maakt Bosnië zich op om vandaag dan toch naar de stembus te gaan. Diezelfde peilingen melden dat de nationalistische partijen in alle drie de gebieden op winst afsteve nen. „Vele inwoners van Bosnië zullen gaan stemmen volgens de etnische lijnen," meldt een Ame rikaans onderzoeksbureau. Dat betekent dat de moslims mas saal op de SDA van Izetbegovic zullen stemmen, de Serviërs op de SDS van Krajisnik en Plavsic en de Kroaten op de HDZ van Zu- bak. Grote kopzorg voor de OVSE, die de verkiezingen organiseert, blij ven de 'seperatistische neigingen' van de Bosnische Serviërs. Servi sche politici in de Republika Srpska, de Servische 'staat' in (ADVERTENTIES) Bosnië, blijven er maar op hame ren dat zij zich willen afscheiden van Bosnië en aansluiting zoeken bij het moederland Servië. Dat is verboden aangezien het Dayton-akkoord garandeert dat Bosnië-Herzegovina één land blijft, bestaande uit twee entitei ten - de Federatie van moslims en Kroaten en de Republika Srpska. De afgelopen weken riepen echter zo goed als alle Servische partijen op tot afscheiding van Bosnië en de formatie van een Groot-Servië. Ook Biljana Plavsic, de opvolgster van SDS-leider Radovan Karad zic, vertelde tijdens een bijeen komst in Banja Luka dat haar SDS-partij niets voelt voor sa menwerking met moslims en Kroaten na de verkiezingen. Dit leidde tot een door de OVSE opgelegde boete van 50.000 Duit se mark. Omdat de SDS echter ge woon doorging met haar 'afschei- dings-praat', eiste de OVSE dat Plavsic - de opvolgster van de van oorlogsmisdaden verdachte Rado van Karadzic - openlijk haar ex cuses aanbood op de televisie van de Bosnische Serviërs. Zo niet, dan zouden drie van de vijf bovenste kandidaten voor het parlement van de Republika Srpska van de lijst worden ge haald. Zover kwam het echter niet. Met duidelijke tegenzin las Plavsic in het Servische televisie journaal een door de OVSE opge stelde verklaring voor waarin stond dat de SDS geen afschei ding wil, maar juist een onopge- deeld Bosnië waarin Serviërs, Kroaten en moslims met elkaar samenwerken. In Bosnië is het aan de vooravond van de verkiezingen over het alge meen rustig. Er geldt sinds gister ochtend een verbod op het maken van propaganda. Alle partijen houden zich hier goed aan. De gang naar de stembus zal een ingewikkelde procedure worden. Iedereen moet vier keer zijn stem uit brengen. Moslims, Kroaten en Serviërs kiezen voor een presi dium voor Bosnië-Herzegovina bestaande uit drie kandidaten met elke een verschillende etni sche afkomst. Vervolgens stemt iedereen voor het parlement van Bosnië-Her zegovina. Dan stemmen moslims en Kroaten nog voor een Federa tie-parlement en voor Federale kantons. De Serviërs kiezen voor een president van de Republika Srpska en voor het parlement van Republika Srpska. In totaal zijn er 2.500 internatio nale waarnemers in Bosnië aange komen die moeten controleren of alles naar wens verloopt. Er zijn maar liefst 4000 stemlokalen ver spreid over het hele land. Iedereen is het er over eens dat de terugkeer van moslim-vluchtelin gen naar de Republika Srpska het grootste probleem zal worden. Volgens de spelregels van de ver kiezingen mogen moslims die aan het begin van de oorlog werden gezuiverd door de Serviërs, hun stem uitbrengen op de plek waar ze voor de oorlog woonden. Dit zal er toe leiden dat moslims de grens tussen de Federatie en de Republika Srpska over zullen moeten. Niemand weet echter hoeveel moslims dit gaan doen. Uit angst voor rellen en vijande lijkheden door Bosnische Ser viërs, heeft de Navo-vredesmacht, Ifor, negentien routes uitgestip peld waarover moslims kunnen reizen om de stembus te bereiken. o.l.v. Paul van Nevel met Julien schoenaerts, acteur dodendans Middeleeuwse elegieën, Totentanz van Hugo Distier en Le Grand Lest van saskia Macris. Donderdag 19 september, Nieuw Namen, r.-k. kerk. Aanvang 20.00 uur Toegang 25.-/15.-. CJP/Pas 65 5.- korting kaartverkoop: Zuidlandtheater, 0115 695555/Boekhandel v.d. San- de, Noordstr 55, Terneuzen of een half uur voor aanvang bij de kerk. Washington (anp) - Het is niet de vraag öf de Verenigde Sta ten Saddam Hoessein met luchtaanvallen afstraffen maar wanneer en hoe hard de klap zal aankomen. President Clinton zal verder gaan dan de speldenprikken die hij vo rige week uitdeelde, toen de Iraakse luchtafweer en radarin stallaties door 44 kruisraketten werden getroffen. Saddam erkent de no-fly-zones in Noord- en Zuid-Irak niet lan ger. Hij blijft provoceren met be schieting van Amerikaanse vlieg tuigen. Daarom heeft minister van Defensie Perry dit keer 'one venredig geweld' aangekondigd. Het lijkt er op dat de president het advies opvolgt van zijn Repu blikeinse critici onder aanvoe ring van oud-minister van Bui tenlandse Zaken James Baker. „Ik geloof niet dat ons antwoord sterk genoeg was," zei Baker te gen de senaatscommissie voor Defensie. „Het Irak van Saddam Hoessein begrijpt alleen de taal van geweld op grote schaal. In plaats van de luchtverdediging in het zuiden hadden we zowel militaire doelen in en rondom Bagdad moeten treffen als eenheden van de Re publikeinse Garde," aldus Baker. De 44 kruisraketten waren mili tair gesproken irrelevant. De Iraakse luchtmacht en luchtaf weer is van weinig belang voor Saddam. Zijn regime steunt op de elite-eenheden van de garde. Met gebruikmaking van Stealth- bommenwerpers die onzichtbaar zijn voor vijandelijke radar kan en moet Amerika Saddam Hoes sein een gevoeliger pak slaag ge ven. Maar het Witte Huis zit tussen twee vuren want elke golf lucht aanvallen gaat gepaard met een verslechtering van de betrekkin gen met de Amerikaanse bondge noten, zowel in West-Europa, het Midden-Oosten als Rusland. Behalve Engeland steunen geen van de coalitiepartners die in 1991 meededen aan de bevrijding van Koeweit de Amerikaanse ac ties. Frankrijk heeft grote vorderin gen op Irak en wil zo snel moge lijk tot zaken komen met Sad dam. Ook Rusland ziet brood in de wederopbouw van Irak. Turkije zit veel meer dan voor heen op één lijn met Bagdad ten aanzien van de Koerden in Noord-Irak. En de Arabische landen worden erg zenuwachtig als Amerika op komt voor de Koerden. Die zijn in de Arabische wereld gehaat en mengen zich in de binnenlandse aangelegenheden van een Ara bisch land. Saddam Hoessein heeft immers geen internationaal erkende grenzen overschreden. Clinton moet derhalve zijn weg zoeken tussen de druk in het bin nenland om harder op te treden en die uit het buitenland om te rughoudender te zijn. Op het binnenlandse verkiezings front staat hij redelijk sterk: 57 procent van de publieke opinie staat achter zijn Irak-poiitiek, slechts 22 procent gelooft dat de president op de verkeerde weg zit. Maar Clinton wil zijn tegenstan der Dole geen kans geven hem zwak leiderschap te verwijten. De optelsom van Amerikaans en presidentieel leiderschap geven daarom de doorslag ten gunste van de harde lijn. De vraag is hoe ver de VS deze crisis kunnen la ten escaleren. Saddam gokt erop dat hij kan winnen, hoe hard Amerika hem nu ook slaat. Want elke bom die op Irak valt leidt tot grotere sym pathie in de Arabische wereld en drijft een grotere wig tussen Amerika en zijn Europese bond genoten. Jakarta - Vijf Oost-Timorezen zijn de Spaanse ambassade in Ja karta binnengedrongen en hebben asiel aangevraagd. Sinds sep tember vorig jaar zijn 84 Oost-Timorezen via buitenlandse ambas sades naar Portugal gevlucht. Het Rode Kruis bemiddelde hierbij. Indonesië is de voormalige Portugese kolonie Oost-Timor in 1975 binnengevallen en heeft het gebied een jaar later geannexeerd. Jeruzalem - Israëlische gevechtshelikopters hebben gisteren ra ketten afgevuurd op stellingen van Hezbollah in het zuiden van Libanon. Er zijn geen meldingen over slachtoffers. Eerder vielen Israëlische soldaten een groep aanhangers aan van de door Iran gesteunde Hezbollah die de bezettingszone in het zuiden van Liba non was binnengedrongen. Daarbij kwam een guerrillastrijder om het leven. Bonn - De Duitse Bondsdag is gisteren akkoord gegaan met drie ingrijpende bezuinigingsvoorstellen. De stemmenverhouding was voldoende voor ontkrachting van een afwijzing, donderdag, in de Bondsraad waar de oppositie een meerderheid heeft. Na de verwerping in de Bondsraad was krachtens de grondwet in de Bondsdag een zogenoemde 'Kanzlermehrheit' nodig om de plahnen toch te kunnen laten doorgaan. De benodigde 337 stem men op een totaal van 672 Bondsdagleden werden gehaald doordat alle 341 parlementsleden van de coalitiepartijen CDU/CSU en FDP voor stemden. De betreffende wetsontwerpen voorzien in korting op het ziekte- geld, versoepeling van de ontslagbescherming en verhoging van de AOW-leeftijd. Ze leveren volgend jaar een totale besparing op van 70 miljard mark. Boekarest - Het Roemeense parlement wil homoseksualiteit tussen meerderjarigen opnieuw strafbaar stellen. Een grote meerderheid is voorstander van herinvoering van de wetten uit de tijd van de communistische dictator Ceausescu, waarbij homoseksuelen tot vijf jaar gevangenisstraf kunnen worden veroordeeld. De drijvende kracht achter het nieuwe wetsvoorstel is de Ortho doxe Kerk, die homoseksualiteit omschrijft als een tirannie van zelfzuchtige, steriele passie. Aangespoord door de kerk onderte kenden honderdduizenden Roemenen een petitie met een oproep tot herinvoering van het verbod. Het Roemeense parlement behan delt volgende week het omstreden wetsontwerp. Peking - In een basisschool in Lincang in de Zuid-Chinese provin cie Yunnan zijn 24 leerlingen doodgetrapt of doodgedrukt door hun medescholieren. Dat heeft de in Sjanghai verschijnende krant Wen Hui Bao gemeld. Ongeveer 1300 scholieren, op weg naar het ceremoniële hijsen van de vlag dat zij elke ochtend bijwonen, ver drongen zich op een één meter brede trap, toen enkelen van hen struikelden. De scholieren achter hen liepen over hen heen. Ande ren werden doodgedrukt. Naast de 24 doden vielen er 17 zwaar- en 57 lichtgewonden. San Jose/Den Haag - In de onderhandelingen met de ontvoerders van de Nederlanders Huite Zijlstra en Jetty Coers is een akkoord bereikt over de hoogte van het losgeld. Dat heeft het Costaricaan- se tv-station Canal 7 gemeld. Blijkbaar is nog onduidelijk waar het geld moet worden overhandigd en waar het echtpaar moet worden vrijgelaten. Volgens het station heeft het Nederlandse bedrijf Flor y Fauna er mee ingestemd 200.000 dollar (ruim 330.000 gulden) te betalen. De ontvoerders hadden aanvankelijk 1,5 miljoen dollar (zo'n 2,5 mil joen gulden) geëist. Het Nederlandse echtpaar werd op 25 augustus ontvoerd van een teakplantage van Flor y Fauna ten noorden van San José, de hoofdstad van het Midden-Amerikaanse land. Turijn - I)e leider van de Italiaanse partij Lega Nord, Umberto Bossi, heeft gisteren zijn campagne voor een onafhankelijk Noord- Italië onder de naam Padania geopend. Hij deed dat op 3000 meter hoogte op de plaats waar de rivier de Po ontspringt. Bossi deed een beetje Po-water in een fles. De vloeistof neemt hij mee in de catamaran waarmee hij over de rivier naar Venetië vaart. Daar hoopt hij morgen de onafhankelijkheid van Padania uit te roepen. Bossi richtte de Lega Nord zeventien jaar geleden op om het rijke noorden van Italië losser te maken van het arme midden en zuiden. Hij verwacht dat 1,5 miljoen mensen het Padaanse 'feest' meevie ren. Uit opiniepeilingen blijkt echter dat driekwart van de Noord- Italianen niets voor een onafhankelijke staat voelt. Moskou - De Russen en de Tsjetsjenen beschuldigen elkaar over en weer van het samentrekken van troepen buiten de hoofdstad Grozny. De spanningen wijzen op een dreigende hervatting van de gevechten, die door het vredesakkoord van eind augustus defini tief beëindigd leken. Ongeveer 200 rebellen zijn samengekomen in het dorp Alchan- Tsjoertsky ten noorden van Grozny en eisten, zwaaiend met zwar te vlaggen, dat de Russische troepen het gebied binnen twee dagen zouden verlaten. Volgens het persbureau ITAR-Tass verzamelden 200 andere rebellen zich elders in het gebied waar ze loopgraven en schuilplaatsen aanlegden. Maar ook Russische troepen trekken samen rond Grozny en langs de Tsjetsjeense grens, verklaarde rebellenwoordvoerder Movladi Oedoegov. Clermont-Ferrand - Meer dan 10.000 veehouders hebben gisteren in Clermont-Ferrand in Centraal-Frankrijk gedemonstreerd voor financiële steun van de Franse Staat en de Europese Unie. De prijs van rundvlees is sterk gedaald door de problemen met de gekke- koeienziekte BSE. De boeren, die uit heel Frankrijk kwamen, reden met tractoren door Clermont-Ferrand om de ministers van Landbouw van de EU-landen onder druk te zetten om volgende week met een goede regeling te komen. De ministers vergaderen maandag en dinsdag in Brussel. Ook in Toulouse demonstreerden boeren voor een schadeloosstelling. (ADVERTENTIE) Story presenteert Zondag 20 oktober: live in Sportpaleis Ahoy' met o.a. HANNY LINDA, ROOS JESSICA GERARD JOLING SUGAR LEE HOOPER ANDRÉ HAZES PETER KOELEWIJN IMCA MARINA LUV' ONE TWO TRIO En vele andere Nederlandse topartiesten. Presentatie: Hans van Vliet Open: 16.00 uur. Aanvang: 17.00 uur. Einde: 23.30 uur KAARTEN TE VERKRIJGEN bij Sportpaleis Ahoy', alle VVV-kantoren, Rotterdams Dagblad. Entree: 1 e Ring en arena-kaarten ƒ64,50,2e Ring ƒ49,50, VIP kaarten ƒ85,-. I Ook kunt u de kaarten telefonisch bestellen via calltickets 0691091011(75ct. p rrin.).

de Stem | 1996 | | pagina 5