DE STEM P E O IM E E Topstart. Voor functies van niveau I PERSONEELS FUNCTIONARIS PERFECTA gltpl Groepsi Vele weg hoofd magazijn INTERNATIONAL GEMEENTE ETTEN-LEUR Lid en plaatsvervangend lid m/v Projectleider-E (m/v) Software Engineer (m/v) Hoofd verkoop binnendienst (m/v) Projectcoördinator Werktuigbouw (m/v) Medewerker bouwkundige en techni sche dienst (m/v) Start. De kruiwagen voor gemotiveerd personeel. HBO-er met een praktische, zakelijke inslag Secretaresse m/v Werkplaatsassistent audiovisuele vormgeving- Programmamaken m/v organisator en inspirator met inzicht en overzicht ROOZEN VAN HOOF is advies, werving en selectie - GAOTA NOOIT NIE DE STEM ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1996 X Ti DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERIA DËSTEM Functies van niveau vereisen een specialistische aanpak: de aan pak van Topstart. Topstart ver vult tijdelijke en reguliere vacatu res op HBO- en academisch niveau. In alle sectoren waar op stap- en doorgroeikansen liggen voor hoger opgeleiden. Topstart beschikt over een landelijk net werk van vestigingen en maakt deel uit van de Start-organisatie. Met in 1995 een omzet van 1,2 miljard gulden, meer dan 350 vestigingen en ruim 175.000 be middelingen, behoort Start tot de grootste intermediairs op de Nederlandse arbeidsmarkt. Voor een opdrachtgever in Eindhoven zijn wij op zoek naar een Functie-inhoud: - leidinggeven aan projectmedewerkers (aantal afhankelijk van het project); - coördineren/initiëren van in- en externe contacten; - coördineren van de projectwerkzaamheden, bewaken van projectplanning; - opstellen rapportage projectverloop; - opstellen plan van aanpak, maken bestek, opstellen materiaal specificaties. Functie-eisen: - HTS-Elektro (Energie); - aantoonbare leidinggevende ervaring; - ervaring in soortgelijke functie; - zelfstandig kunnen werken. [7 kunt hiervoor contact opnemen met Geert Verschuren, TopStart Techniek Eindhoven, tel. (040) 246 75 74. Voor een bedrijf in de regio Eindhoven zijn wij op zoek naar een Functie-inhoud: - het in overleg met de klant opstellen van de functionele omschrijving; - het opstellen van de technische specificatie; - het ontwikkelen van nieuwe PLC- en SCAD A-besturing; - het testen en in bedrijf stellen van installaties met PLC-besturing; - het onderhouden en wijzigen van bestaande software; Functie-eisen: - HTS-E/HTS-Informatica of vergelijkbaar; - minimaal 2 jaar ervaring met PLC-systemen; - kennis van en ervaring met SCAD A-systemen; - ervaring met diverse besturingssystemen, waaronder UNIX; - ervaring met C/C++ is een pré; - stressbestendigheid; - goede contactuele vaardigheden; - ervaring in projectmatig werken; U kunt hiervoor contact opnemen met Michiel Evers, tel. (040) 246 75 74. Voor een opdrachtgever in Eindhoven zijn wij op zoek naar een Functie-inhoud: - aansturen/coördineren verkoop binnendienst, bestaande uit 20 medewerkers; - bewaken verkoopactiviteiten van de binnendienstmedewerkers; - verantwoordelijk voor opstellen offertes; - initiëren en coördineren van verkoopacties; - rapporteren van (verkoop-) resultaten aan het Hoofd Verkoop. Functie-eisen: - HBO-opleiding, bij voorkeur Techniek met commerciële affiniteit; - enige jaren relevante ervaring in, aan de bouw of techniek gerelateerde omgeving; - kennis van implementatie van automatiseringssystemen ten behoeve van marketing- en verkoopactiviteiten; - aantoonbare leidinggevende ervaring; - goede contactuele eigenschappen en tevens een goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid; - dienstverlenende, klantgerichte en stressbestendige houding. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met Geert Verschuren, TopStart Techniek Eindhoven, tel. (040) 246 75 74. Voor een bedrijf in de regio Eindhoven zoeken wij een Functie-inhoud: - adviseren van opdrachtgevers over werktuigbouwkundige installaties/projecten onder andere ac/cv-koelingsinsta!laties; - het realiseren van deze technische projecten; - het technisch uitwerken van een programma van wensen (lay-outs, kostenramingen, opstellen van offertes); - project en bouwstroomcoördinatie; - aansturen van onderhoudswerkzaamheden; Functie-eisen: - HTS-Werktuigbouwkunde (eventueel aangevuld met HIT); - kennis van begrotings-, plannings- en calculatietechnieken; - organisatorische en communicatieve vaardigheden; - minimaal 1 jaar relevante ervaring. U kunt hiervoor contact opnemen met Norbert van Heijst, tel. (040) 246 75 74. Voor een bedrijf in de regio Eindhoven zoeken wij een Functie-inhoud: - het ondersteunen van het hoofd technische en bouwkundige dienst, waarbij vooral de aandacht uitgaat naar: - ontwikkelen en implementeren van een onderhoudsplan; - werkvoorbereiding; - coördineren projectmatige werkzaamheden; - administratief afhandelen projectmatige werkzaamheden. Functie-eisen: - HBO-niveau (bij voorkeur Werktuigbouwkunde); - kennis van onderhoudswerkzaamheden (gebouwen en installaties); - ervaring in het vakgebied (minimaal 2 jaar); - communicatieve vaardigheden. U kunt hiervoor contact opnemen met Norbert van Heijst, tel. (040) 246 75 74. U kunt uw schriftelijke reacties sturen naar TopStart Techniek, Grote Berg 20, 5611 KK Eindhoven. •mtfft rrab - Jbbn- rgnoon r TopStart Techniek Breda, Van Coothplein 103, 4811 ND Breda, tel. (076) 521 88 22; TopStart Techniek Den Bosch, Orthen 4, 5231 XS Den Bosch, tel. (073) 644 44 32; TopStart Techniek Eindhoven, Grote Berg 20, 5611 KK Eindhoven, tel. (040) 246 75 74; TopStart Techniek Tilburg, Willem II straat 51-53, 5038 BD Tilburg, tel. (013) 535 05 00 s9ZI Perfecta International in Goes is een gezonde Nederlandse onderneming, die de merken Bison, Velpon en Gluton pro duceert en op de markt brengt. Naast deze bekende lijm- en afdichtingsproducten, worden soldeer- en smeermiddelen onder het merk CFS geproduceerd en verhandeld, zowel in Nederland als internationaal, met eigen vestigingen in België, Duitsland, Spanje en Frankrijk. Verder worden de producten geëxporteerd naar het Verre en Midden Oosten. Perfecta International heeft 200 medewerkers. Voor deze onderneming zoeken wij een Personeelsfunctionaris. In deze nieuwe functie ondersteunt u het lijn management van de hoofdvestiging in Goes en de buiten landse vestigingen bij het opstellen en uitvoeren van het personeelsbeleid. Met name de operationele kant van het personeelswerk en het intern opzetten van de P&O-functie zal veel van uw aandacht vragen. Concrete aandachts gebieden zijn werving en selectie, opleiding en training, personeelsregistratie, mede ontwikkelen van het arbeids voorwaardenbeleid en de informatievoorziening naar het management. U onderhoudt contacten met onder meer bedrijfsverenigingen, Arbodienst, GAK en uitzendbureaus. U rapporteert aan de Algemeen Directeur. Voor deze functie zoeken wij een jonge (vanaf 27 jaar) professional die meer zelfstandigheid en ver antwoordelijkheid zoekt en toe is aan een tweede loop baanstap. Uw opleiding is op HBO-niveau, bijvoorbeeld richting personeelsmanagement en/of bedrijfskunde. U beschikt over enige jaren ervaring en bent bekend met geautomatiseerde gegevensverwerking. U onderscheidt zich verder door een zakelijke instelling, organisatorisch en be- drijfseconomisch inzicht en een integere werkwijze. U bent communicatief sterk, beheerst het Engels goed en voelt zich thuis in zowel een commerciële als een productie- gerichte omgeving. Belangstellenden (m/v) worden uitgenodigd hun schriftelijke sollicitatie met curriculum vitae binnen 14 dagen te richten aan de heer drs. R. Dijkman van GITP, Sophiastraat 22, 4811 EK Breda, bij wie zij desgewenst nadere informatie kunnen verkrijgen (076-5225333). Een individueel assessment programma kan deel uitmaken van de selectieprocedure. GITP, adviseurs voor werving en selectie, personeelbeleid, opleiding en training, management en organisatie. Amsterdam, Breda, Doorn, Groningen, 's-Hertogenbosch, Maastricht, Nijmegen, Rotterdam, Tilburg en Antwerpen. "I"' HOGESCHOOL WESTBRABANT Met ingang van 1 oktober 1996 zijn er bij de Academie voor Beeldend Kunsten St. Joost van de Hogeschool West-Brabant, vacatures voor (16 uur per week) Algemene informatie De Academie St. Joost heeft drie Tweede Fase opleidingen: fotografie grafisch ontwerpen en vrije kunst. De coördinatie van de Tweede Fase berust bij de coördinatoren van de drie opleidingen, die in de dagelijkse gang van zaken worden bijgestaan door een secretaresse m/v. Functie-inhoud secretariële ondersteuning van met name Tweede Fase coördinatie, onder meer administratie, notulering, archivering, agendabeheer, correspondentie, etc. geven van informatie aan (toekomstige) studenten en de administratieve ondersteuning van de toelatingsprocedure coördinatie interne en externe communicatiestromen beheersmatige ondersteuning bij de praktische uitvoering van het reguliere programma en specifieke projecten. Functie-eisen aantoonbare interesse in de beeldende kunsten en vormgeving HAVO-/Secretaresse-opieiding, beheersing van de Engelse taal zowel zelfstandig als in teamverband kunnen werken ervaring met de p.c.: WP6.1, Lotus en Windows. Arbeidsvoorwaarden In principe is de functie voor twee dagen per week. Bij voorbereiding c.q. uitvoering van specifieke projecten zou, in overleg, gedurende bepaalde tijd meer dagen per week gewerkt kunnen worden. De honorering wordt voorlopig vastgesteld, op grond van leeftijd, ervaring en huidig salaris, op maximaal schaal 5 BBRA per maand 3.752,-) bij een volledige weektaak. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Alexandra Dikkers, directiesecretaresse, telefoon 076-5250307 (werk) of 076-5141354 (privé). (1 fte) Algemene informatie De werkplaatsassistent (e) die de uitdaging van het meewerken en -denken aan de totstandkoming van een gedigitaliseerde audiovisuele werkplaats aan wil gaan. Functie-Inhoud •dagelijkse verantwoordelijkheid voor het beheer en onderhoud van studio- en montageruimten en appratuur plannen van uitleen van apparatuur en gebruik van ruimten bieden van assistentie bij audio- en video-opnamen en bij zowel lineaire als non-lineaire montage bijhouden van de financiële administratie van de werkplaats Audio visuele Vormgeving-Programmamaken adviseren over en daarmee richting geven aan het beleid met betrekking tot de digitalisering van de afdefingsapparatuur. Functie-eisen aantoonbare ervaring in bovengenoemde taakgebieden •ten minste een MTS-Electronica of vergelijkbare opleiding •kennis van de AV-wereld, vooral van leveranciers, producenten en facilitaire bedrijven In staat 2ijn met een grote verscheidenheid aan mensen goed samen te werken bereidheid zonodig ook buiten normale kantoortijden te werken. Arbeidsvoorwaarden De honorering wordt voorlopig vastgesteld, op grond van leeftijd, ervaring en huidig salaris, op maximaal 4.336,- bruto per maand (schaal 7 BBRA) bij een volledige weektaak. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A. Meijsen, studierichtingsleider afdeling Audiovisuele Vormgeving-Programmamaken, telefoon 076-5250327 (werk) of 0111-401669 (privé). fP'V Uw sollicitatie Uw schriftelijke sollicitatie kunt u - voor 27 september a.s. en met vermelding van vacaturenummer 420 (secretaresse) en 419 (werkplaats- assistent) - richten aan Hogeschool West-Brabant, t.a.v. de heer B.H.P.J.M. de Louweren, hoofd Personeel Organisatie, Postbus 90116, 4800 RA Breda. Etten-Leur is een dynamische én groeiende gemeente, met circa 35.000 inwoners. In verband met tussentijds vertrek en een eerder me! opgevulde vacature nodigt het gemeentebestuur kandidaten uit voor de functies van van de commissie van advies voor bezwaar- en beroepschriften Algemeen: De commissie voor de behandeling van de bezwaar- en beroepschriften, die in 1995 is ingesteld, adviseert de gemeenteraad, het college van burgemeester en wethouders en de burgemeester met betrekking tot de bij hen ingediende bezwaar- en beroepschriften. Uitgezonderd zijn besluiten inzake belastingen en besluiten van de bestuurscommissie Sociale Zaken. De commissie bestaat uit 3 onafhankelijke leden, bijgestaan door een ambtelijk secretaris. Daarnaast is er een plaatsvervangend lid. De leden mogen geen deel uitmaken van en niet werkzaam zijn onder verantwoordelijkheid van het gemeentebestuur van Etten-Leur. De commissie komt eenmaal per 5 a 6 weken bijeen. De commissie bepaalt zelf het tijdstip van de vergaderingen. Vergoeding: Per vergadering (waarin meerdere zaken kunnen worden behandeld) wordt een vergoeding verstrekt van f 230,-. Bij een vergadering die langer duurt dan 3 uur wordt daarbovenop vergoed een bedrag van f 77,- per uur of c daarvan. Functie-eisen: een juridische achtergrond en/of relevante werkervaring op academisch- o, j HBO-niveau op bestuursrechtelijk gebied; een brede maatschappelijke belangstelling; beschikken over goede communicatieve vaardigheden, ervaring met de behandeling van bezwaar- en beroepschriften strekt lot aan- beveling. Informatie: De heer P.M. Berting, secretaris van de commissie, is graag bereid u nadere informatie te verstrekken, tel. (076) 502 42 65. Sollicitatie: Indien u belangstelling heeft, kunt u uw sollicitatiebrief vóór 25 september a.s. zenden aan burgemeester en wethouders van Etten-Leur, Postbus 10. KW 4870 GA Etten-Leur. Linksboven in de brief en op de enveloppe vacaturenummer 96/23 vermelden Wilt u in uw brief aangeven of u bereid bent tot het aanvaarden van een functie als plaatsvervangend lid. Onze relatie, Beerens Wiiikelintcrieurs B.V. gevestigd in Rijen, is een toonaangevend bedrijf op het gebied van winkelinrichting. Het leveren van een totaalpakket van ontwerp tot inrichting, maximale betrokkenheid bij de opdrachtgever, optimale kwaliteit in producten en dienstverlening en de scherpe prijsstelling zijn bepalend voor het succes. Meerdere gerenommeerde winkelketens in Nederland en België behoren dan ook toe de trouwe en vaste klanten van Beerens Winkelinterieurs. In de verdere groei neemt de functie van het magazijn, dat binnenkort met 4000 m2! wordt uitgebreid, een steeds vitalere positie in. Dit stelt andere eisen aan het nieuwe De functie U bent verantwoordelijk voor optimale doorstroom in het magazijn. Dit varieert van het verbeteren van ingangscontroles, het verder professionaliseren van de voorraadsystematiek tot het sluitender krijgen van de verzendklare orders. U geeft sturing aan 3 collega's en bent voortdurend alert op sluimeren de knelpunten. In uw aanpak en organisatie anticipeert u op de naderende uitbreiding en herinrichdng van het magazijn. Sollicitatieprocedure Schrijft u een korte brief met uitgebreid curriculum vitae naar Roozen van Hoof, advies, werving en selectie, Postbus 4271, 5004 JG Tilburg. Bezoekadres: Charles Stulemeijerweg 19 (bedrijvenpark 't Laar). Voor nadere informatie kunt u telefonisch contact opnemen: (013) 468 66 69. Een psycho logisch onderzoek kan deel uitmaken van de procedure. Roozen van Hoof is als arbeidsbemiddelingsbureau erkend door het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. De kandidaat Door praktijk en theorie heeft u een stevig mbo-niveau ontwikkeld. heen ervaring in een vergelijkbare functie en heeft specifieke cursussen gevolgd op het gebied van magazijnmanagement en/of logistiek. Als natuurlijk leider weet u met uw vakkennis en voorbeeldgedrag te inspireren; waar nodig steekt u ook zelf de handen uit de mouwen. Daarbij bent u kritisch ingesteld en bent u voortdurend op zoek naar verbetering van de organisatie (van het magazijn). Ook met automatisering kunt u goed overweg. Beerens Winkelinterieurs B.V. biedt u een: -zeer zelfstandige, vitale functie in een succesvolle onderneming; - baan waarin u üw organisatietalent volop kunt benutten; - omgeving met een aantrekkelijk produktenpakket en bekende winkelketens als Want; - goed basissalaris wat mee kan groeien met uw eigen ontwikkeling. unuKE Zeeuws-Vlaming kent Lm niet' de Terneuzense water- f n stoer en fier staat hij sinds jaar en dag aan de zeedijk. Onbe wogen laat hij alle verandenn- L aan zich voorbij gaam Zijn fpzag lijkt boven alles verheven, rijn aanwezigheid onaantast- haar Terwijl de stad zich ont wikkelt, verandert en zich uit breidt, blijft de toren op zijn markante manier het gezicht van fe Scheldestad bepalen. Niet alleen als baken voor alles wat langsvaart maar nog meer als houvast voor de Terneuzenaar, the dreigt zijn stad te verliezen. Als deze met z'n hondje langs de Tjk Wandelt, blikt de toren geruststellend op hem neer. Met belangstelling volgt hij de wan delaar en ziet welwillend toe hoe deze op het bankje vlak voor hem gaat zitten. Als het hondje verder wil krijgt de Terneuzenaar een samenzweerderig knipoogje van de toren. De verzekering dat alles hier nog bij het oude is. In de loop der jaren wisselt het uitzicht van de watertoren; imposante zeesluizen worden aangelegd, het ziekenhuis wordt gesloopt, het oude lyceum ver dwijnt. De toren lijkt het enige stabiele oriëntatiepunt. Het gemeentehuis in de Noordstraat wordt afgedankt en de toren krijgt het vervangende bouw werk als buurman. In snel tempo raakt hij zijn monopoliepositie WIE kent niet de betekenis van die witte strepen over de weg....een zebrapad wordt het genoemd. Van automobilisten wordt ver langd om netjes te stoppen, opdat voetgangers de kans krij gen zonder gevaar voor lijf en leden naar de overkant te lopen. Nu zijn er auto's die zelfs voor dieren stoppen, maar ook heel wat chauffeurs vinden dat over stekend wild erg lastig. Dat maken ze de tweevoeters, die vaak in de regen staan te wach ten om ook eens te mogen, van uit hun droge en warme ver voersmiddel al toeterend duide- DE STELLING dat een rechte lijn de korste verbinding is tus sen twee punten is niet besteed aan de vervoersonderneming ZWN. Deze voorzichtige conclusie valt althans af te leiden uit een brief van een lezeres uit Klooster- zande, waarin zij verhaalt over haar belevenissen tijdens een busreis van haar woonplaats naar Goes. Een reis via vele omwegen, om nog maar niet te Zeeland Rond verschijnt elke z: dagblad De Stem. Bijdragen Marjon Sarneel, Jeanette Verg De redactie stelt reacties op pr en niet op rijm. Voor tips, wete kingen belt u: 0115 - 645769.1 bus 145,4530 AC Terneuzen. *pTee oaa de ScAt Ons durplcen is nie groot, eer k Net zo goed snachs as overdag, Overdag oorde wat d'autoos ra 's Wa kleine gasten die lawijtet Sies van Leuven oord' op zijne Att'r enen dood is, oord't koor Vriesganzen roepen da't liefebl In de zomer vliegen die zwarte Affetoe oord' ook snachs wel Gene straoljaoger, zukken lik Van wijd oorde da geronk al k en dan oord't weer wegsterven Voor mij dan toch. Ank da d'o Ge lag tan in ouw bed en om't Ge wist nooit nie oft n'n Duits Maor dan nog, alt vroo d'ou aft Eaotij bommen vallen of begin Ge docht aon die man, stuik al Eel de wjèreld verduisterd, nie Bij im ook, de meterkes ost nie N n Ingelsman? Wa toetie ier tt moetij ngo wijd zijnEttij bon Zal't wel goed aflopen? Zittij i Want wie zal zeggen oft amme Wie ettij achtergelaoten? 'n Vr st ne jonge gsat die 'n lekkere Dor k snachs ne vlieger overkc an oor'k alt d'n oorlog weer.

de Stem | 1996 | | pagina 46