4 Jonger en moeten het maken' Scheldestroom keert terug Stormvogel heeft kampioenskansen Cees Rijnhout weer actief 'Dit niveau kunnen we aan' Lambert geroutineerd Na acht jaar weer actief in polocompetitie DE STEM SPORT ZEELAND B4 waterpoiomedewerker Patrick Vader wil weer meepraten in titeldebat 4We gaan dit jaar voor de titel' Handhaving positie doel Ganze Scheldestroom pakt opnieuw draad op Indeling water polocompetitie Jeugd bij Schelde krijgt veel aandacht Ria van der Hooft is optimistisch TROLEURS: kwaliteit van het eind- Bngen grondstoffen oakkingen en gewichten O/HLO niveau (n flexibiliteit it werken in 2-ploegen. ■biologie en analytische Hst. dhr. L. G. J. de Ruiter lONTEUR eventief onderhoud ssen van storingen paraties aan machines S/MTS niveau (WTB) n pneumatiek en elektra et werken in 2-ploegen- |rpakkingsmachines is niet noodzakelijk bankwerkers die voor len worden opgeleid, >digd te solliciteren. dhr. A. L. de Rijke ORS an ca. 7 inpak(st)ers i de afdeling Jleine reparaties aan de chines |u of MAVO/HAVO met ht het werken in 2-ploegen- /aring met verpakkings ervaring is gewenst dhr. H. Schot i bieden wij u: de, zelfstandige baan brksfeer in een gezond arden konform de CAO te- en Fruitverwerkende heeft voor een van deze het profiel voldoet willen I met u maken. U kunt uw Icitatie richten aan: OS BV Maartensdijk 14 projectbureaus in in portefeuille heeft, o dit moment zoeken mcties: nica) aat zich bezighouden t product en aan de s. U bent een zeer rkzaamheden worden en interessant project sekomst. otechniek) goede toekomst- ndaal. In deze functie allaties op, ;h gebied, in vereiste. linde) en berekenen van voert u maat- en onderhoudt contacten met AutoCAD 12.0. oortelijke functie. Akende mogelijkheden n deze functies, t bespreken, ctleiders. B BREDA to ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1996 Vlissingen - De mannen van Stormvogel misten yong sei zoen op een haar na de promo te naar de tweede klasse van fbondscompetitie. Dat wil len ze dit jaar rechtzetten. Patrick Vader, rechterhand van Ler Patrick van Ginneken en ra ner van de vrouwen: „We zijn u weer ingedeeld in de weste- ike klasse. Een klasse waarin de kwaliteit zeker hoger ligt dan de Lse waarin we vorig jaar speel den Het wordt daarom wellicht „ok een hardere competitie, maar met het huidige potentieel moeten we zeker een vooraanstaande rol kunnen spelen. Bovendien is de intentie van de vereniging dat ons tweede team, dat nu in de eerste klasse van de kringcompetitie speelt komend seizoen de stap naar het district zet. De kloof tussen ons eerste en tweede is nu veel te groot. Dat moet mogelijk zijn, want Pim Bekkers en Ad van 't Westende stellen zich niet meer beschikbaar voor het eerste en gaan in het tweede spelen, wat zeker een ver sterking betekent voor onze reserves. Patrick van Ginneken komt in het eerste team onder de lat te liggen. Met zijn kwaliteiten, hij Speelde jaren op het hoogste niveau in België, moet hij dit niveau zeker nog aankunnen. Bovendien hunkert hij weer naar het waterpolo waar hij als actief speler een poosje op uitgekeken was. Hij blijft ons nog wel trai nen, maar dat zal met mij onder ling beurtelings gebeuren. Patrick wil zich wat trainen betreft meer op onze jeugd gaan richten. Alleen maar een positief gegeven." Men wil bij de club van voorzitter Wim Buijs dus duidelijk hogerop. Nieuw in het keurkorps is Robin Jaranec, die overigens het afgelo pen jaar al een aantal keren aan het eerste mocht ruiken. Voor de rest is het de ploeg die de laatste jaren actief was. Dat betekent een goed ingespeeld team waar men van elkaar weet wat men kan en wat men niet kan. In het tweede zit een aantal jongens dié aan de deur naar het eerste staan te ram melen. Dit naast oudegedienden als eerder genoemden Pim Bek kers en Ad van 't Westende, maar ook een Rob Geervliet, de gebroe ders Navest en Henk Riemens. In het derde team, dat in de derde klasse van de kringcompetitie uitkomt, de jongens die puur voor het plezier het polospelletje beoe fenen met wat aanvulling vanuit de jeugd. Men heeft in Vlissingen dus duidelijk de lijnen uitgezet. Bij de vrouwen is men eveneens in de breedte versterkt. Dit met Natascha Swennen en Irma Heijboer. Vader: „Een goed ploegje, dat zeker weer een pro bleemloze competitie moet kun nen afwerken en wie weet wel eens voor een aangename verras sing kan zorgen. Fysiek is de ploeg echter nog wat aan de lichte kant, maar dat kan met de jaren groeien." De vrouwen spelen in de eerste klasse van het district. SELECTIES STORMVOGEL Mannen 1: Patrick van Ginneken, Sjaak Leijnse, Gerco Koks, Loek van 't Westende, Jan-Kees Mol, André van Zijp, Robin Juranec, Patrick Vader, Frank Leijnse, Kees Leijnse en Jeroen van de Broeke. Mannen 2: Bemd-Jan Bekkers, Sven-Erik Sandifort, Daniël Gavranovic, Jan Brink, Gert Navest, Ceel Navest, Arno van Ederen, Ad van 't Westende, Henk Riemens, André Snoep, Rob Geervliet en Pim Bekkers. Mannen 3: Paul Mechielsen, Albert Bauer, Danoystein Brusse, Flip van de Draai, Joey de Beer, Joan Brasz, Ivo Simon, Gabriël Gavranovic, Jerry van Heemskerk, Fedor van Hese, Danny Bemaerts, René de Rid der, Jos van Splunder, Michiel de Voogd en William van Wetten. Vrouwen: Marie-Noëlle Sole, Annick Kok, Lisette Lievense, Karin Maas, Marja Muselaars, Linda Versluys, Tessa Simon, Annemarie Dommisse, Loes Bekkers, Marjolein Kik, Irma Heijboer, Natascha Swennen, Claud- ine Eliette, Nicole van Kempen en Angelique Lok. Johnny van de Berghe van Bruinvis vol vertrouwen Van onze waterpoiomedewerker Sas van Gent - Optimistische geluiden uit het waterpolo- kamp van het Sasse Bruinvis, dat met een mannenteam in de tweede klasse van de kringcompetitie uitkomt. De 26-jarige polosecretaris en speler Johnny van de Berghe schat de kansen op een titel zelfs hoog in. „We hebben al een paar toer nooien afgewerkt en naar alle tevredenheid. In het Belgische Brasschaat werden we in een sterk bezet toernooi met ons ploegje zelfs tweede en afgaande Van onze waterpoiomedewerker Goes - Handhaven in de tweede klasse van het district is ook komend seizoen de doelstelling bij de mannen van het Goese Ganze. Vorig jaar werd de verjongingskuur in gang gezet. Dit wordt komend seizoen voortgezet. Piet Schop, René Kiel, Arco Wagenvoort en Bram van de Leden, jarenlang de vaste waarden, vonden dat de tijd van afbouwen gekomen is. Zij stellen zich indien het strikt noodzakelijk is nog wel beschikbaar, maar alleen dan als men met een spelerstekort kampt. Leo Morren en Erik Kuipers zijn definitief afgehaakt. „Handhaven als het kan," is dan ook het enige wat bij Sander van Rooyen, de 20-jarige secretaris van het Goese polo en doelverdediger van het tweede team, over de lip pen komt. „We zitten duidelijk in een overgangsperiode. Die werd vorig jaar voorzichtig in gang gezet en het zal echt wel een paar jaar tjes duren. Toch hebben we met Chayenne van Berkel en Jeroen Moerdijk twee talentvolle jongens in de gelederen. Vorig jaar moch ten ze er zo af en toe eens aan proe ven. Dit jaar zijn het vaste waar den geworden. Eerder kwamen Jaap Bovendorp en Erik Philipse al in de ploeg. Daarnaast is ook doel man Marcel Peterne weer beschik baar. Twee jaar geleden viel hij met een langdurige blessure weg. Nu pakt hij de draad weer op. In eerste instantie lag het in de bedoe lingen dat ik naar het eerste zou worden overgeheveld, maar nu Marcel zich weer beschikbaar heeft gesteld blijf ik graag weer in het tweede actief en eventueel als vervanger in het eerste." Van Rooyen beseft dat men bij Ganze verlegen zit om jeugdige aanwas. „Zeker, maar toch zie ik lichtpuntjes. Vanuit de aspiranten komen Arjan Westhuis, Maarten Buijs, Christian Stam en Jeroen Vermeulen over naar ons tweede mannenteam. Dat zijn toch jon gens die mede de toekomst van het Goese polo moeten gaan bepalen." Het tweede team, een mix en oud gedienden en jeugd, komt uit in de derde klasse van de kringcompeti tie. Dus drie klassen lager dan het eerste team. Van Rooyen: „Een kloof die te groot is en waar we met zijn allen gaan proberen wat aan te doen." De vrouwen van Ganze spelen komend seizoen in de eerste klasse van de kringcom petitie. Hier heeft men wel een uit stekende bezetting met vrijwel dezelfde ploeg die vorig seizoen actief was. Alleen doelvrouwe Est her Swaager zal er komend sei zoen niet bij zijn. Haar plaats wordt beurtelings ingenomen door het trio Inge Lefèvre, Maaike Geerlings en Sigrid Morren. Inmiddels dus een geroutineerd gezelschap, dat zeker mee zal spe len om de titel en zich wellicht op hetzelfde niveau kan tillen als de mannelijke collega's. SELECTIES GANZE Mannen 1: Marcel Peterse, Norbert Remijnse, Peter Kuipers, Jaap Boven dorp, Chayenne van Berkel, Jeroen Moerdijk, Erik Philipse en Marten Wiebrens. Mannen 2: Sander van Rooyen, Roland Boeyen, Jan-Joris-Jooss, Maarten Buijs, Christian Stam, André Klijn, Comé Franse, Jeroen Vermeu len, Arjan Westhuis, Neil Rak, Bram Priester, Rob Jansen, Frank Lucasse, Piet Schop, René Kiel, Arco Wagen voort en Bram van de Leden. Vrouwen: Ria Flore, Tamara Flore, Maaike Geerlings, Mariska Geerlings, Carola Kiel, Anja Boogaard, Saskia Smit, Inge Lefèvre, Sigrid Morren, Katinka Brouwer, Joyce Pieters, Jaqueline Onderdijk en Marjan Geer- naart. Van onze waterpoiomedewerker Breskens - Na acht jaar is het Bres- kense Scheldestroom terug in de waterpolocompetitie. Dit met een mannenteam, dat volgens de regels op het allerlaagste niveau, derde klasse van de kringcompetitie, moet beginnen. Al een paar jaar was een aantal enthousiastelingen bij de suc cesvolle Breskense zwemclub trou wens bezig om het polo nieuw leven in te blazen. Scheldestroom-voorzitter Louis Won- dergem is een van die stimulerende krachten. Samen met Rudy van de Vijver leidt hij komend seizoen, als er althans geen vaste trainer wordt gevonden, de trai ningen. De 43-jarige Wondergem, die zelf ook nog tot de selectie behoort, wil de blinde vlek in Zeeland opvullen. Zelf was hij jarenlang actief bij Stormvogel, maar na de oversteek naar de andere kant van de Westerschelde, Schoondijke, haakte hij daar af. „We zijn al een aantal jaren op de zater dagmorgen bezig met onderlinge partij tjes. Het oude zwembad 'De Veerhoek' was echter niet geschikt voor het polo. We hadden dan weer onze uitwedstrij den in Terneuzen of Vlissingen moeten spelen. Dat werkt niet. Het geeft geen aantrekkingskracht. Nu met de opening van de nieuwe sporthal 'De Eenhoorn' beschikken we over een schitterende accommodatie. We kunnen onze thuis wedstrijden dus ook thuis spelen en ik hoop dat dit zijn uitstraling heeft naar de club. Het is toch weer een extra tak aan onze club. Een bindend element voor de leden, want vaak zie je dat zwemmers op vrij jonge leeftijd afha ken. In het waterpolo zie je over het algemeen toch wat oudere gezichten, dus hopen we dat we de leden langer kunnen vasthouden. Het betekent overi gens wel een aanslag op onze financiële middelen. We zitten immers met uitzon dering van Stormvogel in een klasse met Brabantse ploegen tot in Rosmalen toe. We hebben al berekend dat het zo'n slordige 2100 kilometer per jaar per auto betekent. Pak vier auto's en tel uit je winst. We zijn nog aan het uitkie nenen hoe we die kosten gaan regelen. Het mag zeker niet ten koste van onze zwemtak gaan." Men begint bij Scheldestroom dus met een ploeg die weinig competitie-erva ring heeft. Louis van Wondergem, voorzitter en speler van Scheldestroom uit Breskens. foto wim kooyman Alleen Rudy van de Vijver, Frans Ver- planke en Louis Wondergem weten hoe dat in elkaar steekt. „Dat is op zich niet erg bezwaarlijk. Wat we wel hebben is veel conditie en snelheid in de ploeg. Het zijn allemaal meer dan behoorlijke zwemmers en dat moet het gebrek aan routine kunnen compenseren. We gaan zeker nog niet voor een titel, maar het is een start en daar zijn we al lang tevreden mee. Scheldestroom heeft te lang zonder waterpolo gezeten. Selectie Scheldestroom: Rudy van de Vijver, Jean-Jacques van de Vijver, Louis Wonder gem, Michiel Wondergem, Thijs Salomé, Stefan Anthonisse, Martin de Milliano, Frans Verplanke, Machiel Weimar en Jeroen Dellaert. Van onze waterpoiomedewerker Terneuzen - In het weekend van zater dag 21 en zondag 22 september gaat met een paar vooruitgeschoven wed strijden weer het waterpoloseizoen 1996-1997 van start. Vaandeldrager bij de mannen is nog steeds Stormvogel, dat in de derde klasse van de KNZB van start gaat en de enige Zeeuwse ver tegenwoordiger in de bondsrangen is. De mannen van Schelde spelen evenals de voorgaande jaren in de eerste klasse van het district, terwijl de Ganze-man- nen hun draai hebben gevonden in de tweede klasse van het district. In de kringcompetitie komen uit Stormvogel 2 (eerste klasse), Bruinvis (tweede klasse) en Stormvogel 3, Ganze 2 en Scheldestroom (derde klasse). Schelde stroom is dus na een aantal jaren afwe zigheid weer terug In competitie. Ook bij de vrouwen is Stormvogel de vaan deldrager van het Zeeuwse polo. Zij spelen in de eerste klasse van het dis trict. De vrouwen van Schelde zijn na een jaar in de kringcompetitie terugge keerd in het district. Zij maken hun opwachting in de tweede klasse. De vrouwen van Ganze zijn nu nog de enige Zeeuwse vertegenwoordigsters in de kring. Zij spelen in de eerste klasse. Ook terug van weggeweest op districts niveau is de jeugd van Schelde, inge deeld in de zware A-poule. In de jeugd- categorieën is verder alleen Schelde nog vertegenwoordigd. Schelde komt met een aspirantenteam onder de veer tien jaar in competitie. op dat gegeven moet het dit jaar mogelijk zijn om eindelijk weer eens uit de tweede klasse van de kring te geraken. Een klasse waar we overigens als enige Zeeuwse ploeg zijn ingedeeld. De meeste ploegen zijn geen onbekenden voor ons, want we draaien al zo lang op dit niveau mee, dat we inmiddels wel weten hoe het in zijn werk gaat." Bruinvis zag overigens in de stille periode wel een aantal pionnnen wegvallen. Danny Soetens wenste zich sportief te verbeteren en vertrok naar buurman Schelde, Ilja Vermast vertrok naar zijn huidige woonplaats Nijmegen, terwijl Werner van de Vijver en Matthy Allonsius stop ten. Terug van weggeweest is Mare Remery. Dat betekent dat men met een selectie van elf spe lers aan het nieuwe seizoen begint. Selectie Bruinvis: Arno Al, Johnny van de Berghe, Dirk de Braai, Wou ter Claeys, Martin Kieboom, Charles Rammeloo, Mare Remery, Jeremy Vercruysse, Jean-Pierre de Vriend, Johnny van Waterschoot en Henk Ramondt. Van onze waterpoiomedewerker Terneuzen - De Zeeuwse waterpoloclubs zijn volgens onderstaand overzicht inge deeld voor de nieuwe compe titie: MANNEN KNZB derde klasse: NVO/Barracuda (Nieuwerkerk aan de LJssel), Spartaan (Rotterdam), Walrus (Vlaardingen), Raket (Delft), DSZ (Den Haag), SZC (Schiedam), Poseidon'56 (Ridder kerk), RWV (Rotterdam), Hieronymus (Roosendaal), Kempvis (Spijkenisse), ZDHC (Den Haag) en Stormvogel (Vlissingen). Eerste klasse district: Aegir (Eindho ven), Schelde (Terneuzen), Hellas Sit- tard), DZT (Deume), WZV (Waal wijk), Mosa/Regio (Venlo), SPIO (Ven- ray), Merlet (Cuyk), De Rog (Weert), DEZV (Drunen), Breda, ZEPS (Stein). Tweede klasse A district: Arethusa (Oss), Gorgo (Heeswijk/Dinther), DIO (Etten-Leur), BZV (Den Bosch), Die Heygrave (Vlijmen), De Vennen (Don gen), Ganze (Goes), Warande 2 (Oos terhout), Warande 3, DEZV, De Treffers (Rosmalen), ZVDO'74 (Veen). Eerste klasse A kring: Stormvogel 2, Platella (Bladel), TZV (Tilburg), PSV (Eindhoven), Zegenwerp (St.- Michielsgestel), Zuidwesthoek (Hoogerheide), Njord (Veldhoven), TRB/RES (Tilburg), BZV, De Krab ben (Bergen op Zoom), Neptunus'58 (Schijndel). Tweede klasse A kring: Aegir, TZV, ESWV/Nayade (Eindhoven), PSV, Dokkelaers (Hilvarenbeek), Hierony mus, Warande, Bruinvis (Sas van Gent), Breda, Neptunus'58. Derde klasse A kring: Stormvogel 3, Tempo (Valkenswaard), DIO, De Ven nen, De Krabben, Ganze 2, DBD (Best), OZC'57 (Oisterwijk), Schelde stroom (Breskens), De Treffers, ZVDO'74. VROUWEN Eerste klasse district: Lutra (Hel mond), Stormvogel, Hellas, DZT, Zegenwerp, De Vennen, Zuidwest hoek, Njord, Warande, DEZV. De Treffers, PSV. Tweede klasse district: HZ&PC (Horst), Schelde, TZV, Zeester/Meer- vogels (Uden), RZL (Deume), Argo (St.-Oedenrode), De Dokkelaers, Njord, ESWV/Nayadê, Eszet (Swal- men), Daphnia (Hoeven), ZVDO'74. Eerste klasse kring; HZ&PC, Aegir, Zuidwesthoek, RZ (Roermond), De Vennen, MZ&PC (Maastricht), Ganze, Nuenen, Warande, Punderman (Someren), Breda, TRB/RES. District jeugd A: PSV, Schelde, TZV, DZT, Zegenwerp, Njord, Arethusa, HZ&PC, Wamande, Hieronymus, TRB/RES. Kring aspiranten: Arethusa, Schelde, TZV, PSV, Punderman, HZ&PC, Hieronymus, Nuenen, Warande, Zegenwerp, TRB/RES, Neptunus'58. Wüterpolodier' Cees Rijnhout stoomt de nieuwe generatie klaar voor het juiste niveau bij Schelde 011 emeuzen. foto wim kooyman Sff*, "We bebben hier bij I terus zaken een paar jaar I Een eensS°ed °P eenrijtje gezet. Tot mfe^arenp'annin8 gemaakt, op zltten we met onze jeugd moet ma twee sri20611611 kla«.!n ?n2e mannen het eerste- erschap behouden. Daarna want? ,or6estroomd worden, tino t komen er uit deze lich- hetJr°?'erls' Sereed zijn voor die ?°jere Werk- Er zijn er nu al mor™ ?eel met het eerste ze bt ™eedr?aien. Je ziet dan dat «loeten bebben. Uiteraard ze fysiek nog wat groeien, maar daar hoeven we weinig aan te doen. Het is ook een groep die wat voor elkaar over heeft, een zeer belangrijke factor in een team sport. Dat merk je het best zoals onlangs tijdens een trainingskamp. Ik heb jaren met 'de meiden' opge trokken en samen met hen een toch aardig niveau bereikt. Nu proef ik al een beetje hetzelfde met de jon gens. We zitten duidelijk al een paar treetjes hoger dan toen we er vorig seizoen mee begonnen. We gaan die positieve lijn dit seizoen in het district bij de jeugd onder de twintig jaar gewoon doortrekken en aangezien de oudste van de groep nog maar achttien jaar is, kunnen we nog twee seizoenen met elkaar optrekken." De jeugd (aspi ranten) onder de 14 jaar komt uit in de kringcompetitie. JEUGDSELECTIE.S SCHELDE District onder de 20 jaar: Serge van Bochove, Chris van Royen, Sander Cappendijk, Jeroen Huijssen, Joris van de Rest, Chris Usebaert, Remco Wak ker, Lodewijk van de Zanden, Lorenzo Wijffels en Leon de Blaey. Kring onder de 14 jaar: Dwight Burm, Bart van de Rest, Sven Schieman, Remco Kint, Stefan de Die, Jeroen Bleyenberg, Joyce van Oeffelen, Brenda Post, Suzan Tanghe, Inge Tanghe en Sharon Mirrer. Voor het tiende seizoen in mannenteam Schelde Van onze waterpoiomedewerker Axel - De 33-jarige Eddy Lambert begint aan zijn tiende seizoen in het keur korps van de Schelde-man- nen. Dit nadat hij bij het Sasse Bruinvis zijn oplei ding kreeg. Het wordt vol gens de opkomende verde diger weer een seizoen in de middenmoot. Een stek waaraan men in Terneuzen inmiddels in de eerste klasse van het district gewoon is geraakt. „Het wordt inderdaad mis schien wat eentonig, maar ik denk dat er met het huidige potentieel voorlopig niet meer in zit. Het is de laatste jaren een beetje schrapen om een vol waardig team op. de been te brengen. Er wordt echter bij Schelde opnieuw goed aan de weg getimmerd. Cees Rijnhout heeft weer een jeugdteam uit de grond gestampt dat komend seizoen in het district gaat spe len. Daar zit aardig wat talent bij en het is aan ons, de oude garde, om het eersteklasser schap nog een paar jaar vast te houden. Wachten op afwisse ling van de wacht en dat heb ik er graag voor over, ook al bekijk ik,het de laatste jaren van jaar toj: jaar." Schelde zag een oude getrouwe, Patrick Overgaauw, wegens werkzaamheden naar Amstel veen vertrekken. Dat verlies wérd gecompenseerd door de komst van Danny Soetens van De Bruinivs. Lambert: „Dat betekent ongetwijfeld een leuke versterking. Danny is een aan valler en juist in die linie schort het er bij ons wat aan. Scoren is al jaren ons grote probleem. We missen een specifieke midvoor. Danny heeft bovendien snel heid en in linkshandig. Dat laatste is leuk meegenomen. Een linkshandige is altijd moei lijk te bespelen. Cees van Hou- welingen blijft de motor van de ploeg. Heeft hij zijn dag, dan tilt hij de gehele ploeg een niveautje hoger. Heeft hij zijn dag niet, dan gaat het fout. Uiteraard geen goed gegeven, de afhanke lijkheid van één man, maar we zijn blij dat we zo iemand in ons midden hebben liggen." Blikt Lambert niet naar de top van de ranglijst, hij maakt zich ook geen zorgen voor wat betreft de onderkant van die zelfde ranglijst. „Ik verwacht geen degradatiezorgen, al is het wel zo dat we in het begin van de competitie een paar pionnen moeten missen. Freddy Simpe laar en Jeroen Rijnhout zijn dan niet beschikbaar. De vraag is dan hoe staan we er voor als we weer van hun diensten gebruik kunnen maken, want als de klad er eenmaal in zit, pas dan op. Afgaande op de toernooien die we gedraaid hebben in de voorbereiding moet het echter een probleemloos seizoen wor den en daar mik ik dan ook op." Selectie Schelde-mannen: Ronald Bril, Freddy Simpelaar, Bas Wes- dorp, Cees van Houwelingen, Eddy Lambert, Willy de Blaey, Jeroen Rijnhout, José de Pooter, Maarten ae Pooter, Bram van de Heuvel en Danny Soetens. Van onze waterpoiomedewerker Terneuzen - De vrouwen van Schelde zijn weer terug is het district. Er zijn er niet zo veel meer over van het zo succesvolle team dat onder Cees Rijnhout een aantal jaren lande lijk speelde. Slechts een kwartet met Ria van der Hooft, Pascal Bakker, Marouschka Wijf fels en Colinda Keesom. Zij vormen de hoek stenen van het nieuwe Schelde, dat vorig jaar in de eerste klasse van de kringcompetitie speelde, nadat ze op eigen verzoek waren gedegradeerd omdat vrijwel de gehele ploeg er mee kapte. Ook, noodgedwongen trouwens, Ria van der Hooft, die straks aan haar twintigste (haar jeugd jaren meegerekend) seizoen begint. Ze moest immers vorig seizoen toekijken want een, overi gens goed geslaagde, hernia-operatie hield haar uit het water. „Ik ben weer terug. Heb er duidelijk weer trek in. Lichamelijk en geestelijk gereed om aan de nieuwe competitie in de tweede klasse van het district te beginnen. Samen met Pascal Bakker gaan we proberen de jeugd te coachen. Vorig jaar promoveerden er vier teams uit de kringcompeti tie. Dat waren evenals ons ook geen hoogvliegers, dus waarom zouden we het dit seizoen niet kun nen rooien. We zijn inmiddels wel een ploeg geworden met een volledig Zeeuws-Vlaams tintje, want werd ons team al een aantal jaren aangevuld met meisjes van Bruinvis, nu zijn er ook meisjes van Scheldstroom naar ons toegekomen. Zowel bij Bruinvis als Scheldestroom kunnen ze geen vol waardig vrouwenteam op de been brengen en aan gezien het bij ons de laatste jaren ook niet over loopt, is deze ontwikkeling alleen maar toe te jui chen. Het enige probleem is, maar dat geldt ook voor onze eigen inbreng, dat het een zeldzaamheid is dat we als groep kunnen trainen. Door studie en andere beslommeringen is dat geen haalbare kaart. We gaan er echter voluit tegenaan en zijn niet van plan terug te keren naar de kringcompe titie." Selectie Schelde-vrouwen: Silvia van Belleghem, Ria van der Hooft, Marouschka Wijffels, Jolanda Jansen, Karin de Letter, Ilona Damen, Patricia Groeneveld, Eline Vel- gersdijk, Sandra Zegers, Evelyn Verplanke, Mirjam Wei- mar, Martine den Dekker, Qeeny Tieleman, Heike Schauwvlieghe, Pascal Bakker en Colinda Kee'som. Ria van der Hoofteen van de steunpilaren van het vrouwenteam van het Temeuzense Schelde. foto wim kooyman

de Stem | 1996 | | pagina 19