Yrgsiïiï**» m Ons handhaven in derde klasse' Gastheer Terneuzen in favorietenrol Goossen snelt naar winst in coopertest ZVH Morres en De Cocq starten met zege ZILVEREN SCHOEN fafeltennisploeg SAR/De Kombuis van start met nieuwkomer Verdurmen t Sh°°s 3ESTEM SPORT ZEELAND Streekduels Vogelwaarde-HW'24, IJzendijke-Breskens en STEEN-Philippine TAFELTENNIS pamslag verslaat Retor in beker I jMELER-KLASSEMENT ATLETIEK ZAALVOETBAL Op zoek naar winde Philippine 2 wint Cerestar-bokaal Kampioenschap driebanden Librekampioenschap jeugd Drie Zeeuwen naar WK duatlon Bevrijdingsloop in Axel Halve marathon in Arnemuiden Kringconcours hippique Hulst Winst voor Moerman en Ultee Sterke start Zeemeeuw Gemeente klopt V-Deco/La Chouette f, KNVB-voetbal komen Lag voor de tweede ronde t de competitie binnen de lij- L Dit houdt in dat Terneu- Lgastheer is van Dongen, rleshet Tilburgse RKTW op Lek krijgt en Zeeuws- |l anderen te maken krijgt Lt de streekduels Vogel- Lrde-HW'24, IJzendijke- Kens en STEEN-Philip- fcine. -TgR^ÖNDAGVOETBAL Leuzen begon bij Rood Wit I ven verwachting goed. Het had Lhter pech dat in de slotminuut Ie «elijkmaker werd gescoord, fcnders was een droomstart waar- leid geworden. „Ik ben er niet Intevreden mee, oordeelde trai ler Robby de Muynck achteraf, laar hii nog het meest door ver- Ui was, was het feit dat Ter- neuzen zich van zijn beste zijde liet zien. „Ging het in de aanloop niet best, zondag stonden we er," aldus De Muynck, die weet dat Dongen met een 0-1-nederlaag tegen Longa opende. Kansen dus voor Terneuzen, dat zich bij winst van een goede start kan verzekeren. In dezelfde tweede klasse E be gon Goes eveneens met een 1-1- gelijkspel. In Roosendaal brach ten de Goesenaren dat voor el kaar. Zondag krijgt Goes RKTW op visite. Een tegenstander die met 0-0 tegen MOC'17 begon. Goes moet dit duel kunnen win nen en is dus favoriet voor de ze ge. In de derde klasse A startte Axel met een 0-1-nederlaag tegen Vlissingen. Onnodig en dat kwam in Axel dus knap hard aan. Zon dag verkassen de oranjehemden naar RCS, dat met 1-3 bij Moerse Boys opende. Voor Axel dus op nieuw een loodzware tegenstan der. In Oost-Souburg één punt pakken, lijkt in eerste instantie 'winst' voor Axel. Dat er daar voor waarschijnlijk wel gescoord zal moeten worden, weet men in Axel. Daar ligt tevens het pro bleem. Nederlaag STEEN en Philippine begonnen beiden met een nederlaag. Dit be tekent tevens dat geen van die twee gebaat is bij opnieuw ver lies. Een puntendeling ligt als het ware voor de hand, maar levert eigenlijk te weinig op, omdat de kloof met de top dan toch al aan zienlijk wordt. STEEN, dat vol gens trainer Edy de Witte deze week eens goed in de spiegel moet kijken, weet dat het zich vorige week op organisatorisch vlak binnen de lijnen misdroeg. Het prijskaartje was een 2-0-neder- laag. Zondag eist Edy de Witte dan ook beter. Hetzelfde geldt min of meer voor Philippine, dat 'ongelukkig' van Sluiskil verloor. In het mossel dorp weet men intussen ook dat competitievoetbal weinig ca deautjes in petto heeft. Het tref fen bij STEEN is dus een strijd waarin de belangen al een aardi ge vorm hebben aangenomen. Dit geldt eveneens voor het treffen Vogelwaarde-HW'24. De Hul stenaren zijn en blijven heel dit seizoen de te kloppen ploeg. Een last die HW'24 mee zal moeten torsen en die mogelijk even 'ver lammend' heeft gewerkt in het openingsduel tegen Ijzendijke. Van die schroom zal men zondag verlost zijn. Vogelwaarde weet eveneens waarvoor het staat. En dat maakt deze ploeg altijd ge vaarlijk. Temeer daar de club van voorzitter Ferdi Hermans dan juist voor een uitschieter kan zor gen. Good old Bert van der Meyden weet daar alles van. „Ais ze maar willen en durven," is zijn credo. Lukt het trainer Jan Kolijn dit bij zijn spelers over te brengen, dan kan het aardig worden in Vogel waarde. Leuk kan het eveneens worden in IJzendijke waar de ploeg van coach Paul van der Hooft het op moet nemen tegen buurman Breskens. Dat juist in zo'n streekduel soms andere krachten dan de normale een rol kunnen spelen, werd al vaak genoeg be wezen. Breskens start deson danks als favoriet voor de winst, maar zal die rol dubbel en dwars moeten bewijzen wil het ook echt met de punten gaan lopen. Op een presentje hoeft het niet te reke nen. PROGRAMMA Tweede klasse E: Goes-RKTW, MOC'17-Terheijden, NOAD-SC Gastel, TAC/BWB-Rood Wit, Ter- neuzen-Dongen, Longa-Roosendaal. Derde klasse A: RCS-Axel, VC Vlis- singen-Patrijzen, Beek Vooruit-Uni- tas 30, Virtus-Zierikzee, BSC-Mid- delburg, Sprundel-Moerse Boys. Vierde klasse A: STEEN-Philippine, Sluis-Hansweertse Boys, Luctor'88- Walcheren, Koewacht-Domburg, Vogelwaarde-HW'24, IJzendijke- Breskens. Vijlde klasse A: Zeelandia-Graauw, Lewedorpse Boys-Corn Boys, Oost- burg-Clinge, Renesse-Aardenburg, Sluis-Robur, Hontenisse-Hulsterloo. Zesde klasse A: Noormannen-Jong Ambon, Ouwerkerk-Dreischor, Schoondijke-Zeeland Sport, Volhar- ding-Cortgene, Groede-Biervliet, Zonnemaire-kwadendamme. Zesde klasse B: SC Welberg-SDO, Nieuw Borgvliet-Rimboe, Val Aan- RIA, Vivoo-Lepelstraat, WW'67-FC Moerstraten, Vosmeer-Terhole. |an onze sportmedewerker Uoosterzande - Tafeltennisploeg SAR/De Kombuis gaat nde derde divisie van start met nieuwkomer Dennis Ver- lurmen. Het was voor de mannenploeg duidelijk dat ie- Eere vervanger voor Pascal Neve een verzwakking voor Ke ploeg z°u betekenen. Reden voor SAR/De Kombuis af Ie zien van de zojuist gerealiseerde promotie naar de weede divisie. ka het behalen van het kam- lioenschap tijdens de vorige fompetitie werd de ploeg uit Boosterzande verrast door het jangekondigde vertrek van Pas- leal Neve. Ondanks de behaalde Iromotie naar de tweede divisie de Kloosterse kopman Jerag te keren naar Rooigem, de tub uit Gent waarvoor Neve eer- ter in zijn carrière al eens uit kwam. fee keus voor Dennis Verdurmen sis vervanger van Neve was snel leitiaakt. Het talent van de 20-ja- fige Hulstenaar, ooit spelend joorReynaert, was al langer on- Éerkend. Vooral in het afgelopen leizoen maakte Verdurmen ech- [ler duidelijk het afdelingsniveau >te rijn ontgroeid. Met een nstpercentage van 86 in de afdelingsklasse en de on- i status in de play-offs ii het kampioenschap bewees de pulstenaar toe te zijn aan een op- den op landelijk niveau. Snel ler dan verwacht krijgt Verdur- bien naast de oudgedienden Jo- lan en Wim 't Hooft nu de kans. tijdens de voorbereiding kreeg 'R/De Kombuis echter op hieuw een tegenslag te verwer ken, Een ongelukje op de werk plek leverde Dennis Verdurmen p gebroken en een drietal gek- vingers op en dat bete lent dat de debutant zeker drie |f vier wedstrijden vanaf de kant il moeten toekijken. Mede hier- ioor verwacht Johan 't Hooft dat fijn ploeg een moeilijk seizoen te- jemoet kan zien. Punten piet alleen kost de gedwongen Ijzigheid van Dennis Verdur ven de ploeg punten, ook de in- •eling lijkt de Kloosterzanden- Tffl niet gunstig gezind. SAR/De Kombuis krijgt te maken met jrovinciegenoot Zand 2 uit Mid- Jelburg, dat versterkt werd met P uit het eerste afkomstige [eroen louws. Volgens Johan 't Bwft mogen de Middelburgers Jy' seizoen samen met de reserves TTCV/Nedlin uit Veghel tot F favorieten gerekend worden, s outsider geldt Pecos 4dat ge- jerneiizeii - In een spannende Ha de kekercompetitie pet3 jJams^aS Luctor vesiagen PCTOR-ZAAMSLAG 9-10 - paamslag was vooral in de twee- P elft sterker. De bezoekers I,„ ,e? s,terk maar Luctor kwam fmakiehjk langszij. Na de thee aamslag vooral in de re- an?ers te opereren, dat |eI?'n„h_tkreegmetlangdu- i*)'Sn1£"Ct0r: Cario Hamelink (2x)' Mari°- urinclt Geene en Peter t!ïi o Sandra Hame- laaköh Veïer Hamelink (2x), |r(hrt S beke (2x), Ernst de Put- Itter m4ue de Rooij en Alita de zien het grote arsenaal aan spe lers waaruit de club uit Oegst- geest kan putten als de grote on bekende kan worden bestempeld. Om de doelstelling voor dit sei zoen, handhaving, te realiseren menen de broers 't Hooft dat in eerste instantie afgerekend moet worden met Luto uit Tilburg en TOGB uit Berkel en Rodenrijs. Veel zal echter afhangen van de inzetbaarheid en de vorm van Dennis Verdurmen. Zelf ver wacht de Hulstenaar in de vierde wedstrijd zijn debuut te kunnen maken. Afgaand op het tijdens de voorbereiding bereikte spelpeil hoopt Verdurmen dan in staat te zijn een derde van zijn partijen in winst te kunnen omzetten. Als voorwaarde voor handhaving geldt in dat geval nog dat Wim en Johan 't Hooft hun niveau van vorig seizoen moeten zien te eve naren. Voor SAR/De Kombuis begint het seizoen zaterdag om 17.00 uur in het dorpshuis aan de Groenendijk met de Zeeuwse derby tegen Zand 2. Niveau Bij de vrouwen is SAR met in gang van dit seizoen niet meer vertegenwoordigd. De club slaagde er niet in een speelster te vinden die over voldoende niveau beschikte om samen met Naomi Schelfhout en Nathalie van Wolf- felaar in de landelijke vrouwen competitie uit te komen. Beide speelsters kozen vervol gens voor de aanbieding van 't Zand uit Middelburg, dat twee speelsters tekort kwam voor het eerste vrouwenteam. Met Maris- ka Goormachtig en Julia Salamo- ny treden Schelfhout en Van Wolffelaar nu namens 't Zand aan in de eerste divisie. Volgens het oordeel van de leiding van de Middelburgse club is er in blijven het hoogst haalbare voor dit team. Tijdens de presentatie van de Zeeuwse teams, afgelopen zater dag in Arnemuiden, werd Naomi Schelfhout en-passant uitgeroe pen tot speelster van het jaar. Schelfhout dankte de uitverkie zing aan haar prestaties op de toonaangevende landelijke toer nooien en het ongeslagen afslui ten van het seizoen in de hoogste landelijke meisjesklas. Voor de titel 'speler van het jaar' kwam slechts één speler in aan merking. Jeugdinternational Ka- lun Yu breidde zijn toch al impo sante erelijst in het afgelopen jaar dermate uit dat er voor deze titel geen concurrent te bedenken viel. Indeling landelijke competitie: vrou wen le divisie: Rijnsoever, GTTC Groningen, Perfection/Irene, 't Zand, Hoonhorst 2, Olympia(E) 3e divisie: Rijnsoever 2, Amstelveen 2, Avanti, US, Pecos, Middelburg-Zuid 4e divisie: Amstelveen 3, Hotak'68 3, Xerxes, Stiphout, de Repelaer, Mid delburg-Zuid 2 mannen Ie divisie: TTCV/Nedlin, STI/Westa, 't Zand, Sloun Interieur, AA Drink/SVE, Kluis 3e divisie: TTCV/Nedlin 2, TOGB, SAR/De Kombuis, 't Zand 2, Luto, Pecos 4 4e divisie: Arnemui den, TCS 2, Sprint/Lammerts, FVT/Visser 3, Wanzl/Belcrum 2, Papendrecht. destem I *®ateurs— hm (Goll^0?elie'21° punten, 2. D. Mesu (Middelburg) 225, 3. D. Bre- I ^0rP) 15fl r d F-Franse (Kwadendamme) 175, 5. A. Goense (Lewe- burg) en/5-Zas,se^ (Sluiskil)152, 7/8. J. van Schaik (Oost-Sou- I toniorenj10^ÖZ'15' D' Sc^aut (Sas van Gent) 51, 1 o/v-tivv' /T-r V i.o&, I/O. o. van ouiaiA pjuat-QUU- c-Schouwtys,radendamme) 138, 9. M. Rommers (Rilland) 133,10. vd-KlooStprfT A etinge) 10°'1L T- Vermeulen (Kloetinge) 75, 12. J. I ^hilipDj l ewedorp) 70,13. P. Tolhoek (Yerseke) 64, 14. F. Gommers Junip^il bZ' 15- D. Schaut (Sas van GantT 51 F. Koen (Hulst) 8, 3/4. P. èiese?MM(éS:iSTav?np<i1.der) 58 Punten, 2. ^eu\velingen. ^urg)en W. van Overbeke (Kapelle) 7. M. de RiHpwtj (^aPe^e) 115 punten, 2. E. Doedee (Kloosterzande) 75, |pelle) J Uioek) 64, 4. D. Langeberg (Kapelle) 52, 5.1. Luteijn (Ka- De ploeg van SAR/De Kombuis met vlnrDennis Verdurmen, Wim en Johan 't Hooft JAAP WOLTERBEEK Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Een sterk lopende Erik Goossen won bij de mannen de najaarscoopertest van AV Scheldesport. Goossen, lid van de organise rende vereniging, liep onder uitstekende weersomstandig heden in de twaalf voorge schreven minuten naar een af stand van 3925 meter en dat was maar 75 meter minder dan het bijna onaantastbare record dat Angelo Obrie een vijftal jaar geleden op het kunststof in het Zuidersportpark liep. Sjaak Luteijn werd op eerbied waardige afstand (190 meter) tweede, net voor Edwin de Jae ger. Bij de vrouwen liep Petra Rasenberg, evenals Goossen lid van de organiserende vereni ging, naar de winst. Zij over brugde 3050 meter, 25 meter meer dan Els den Hamer uit Hulst. Vijftig deelnemers kwa men hun conditie testen en dat was gezien de concurrentie van de Westdorpse Taartenloop een bevredigend aantal. UITSLAGEN Meisjes: 1. Christel de Koeyer 2830 meter, 2. Mireille de Koeyer (bei den Biervliet) 2825, 3. Pien Stams (Terneuzen) 2775, 4. Anne de Vlie ger (Hulst) 2710, 5. Stefanie Maen- hout (Terneuzen) 2640. Vrouwen: 1. Petra Rasenberg (Ter neuzen) 3050, 2. Els den Hamer (Hulst) 3025, 3. Annemiek Wee- maes (St.-Jansteen) 2750, 4. Mar griet Dooms 2715, 5. Gre Hendriks (beiden Terneuzen) 2600. Jongens: 1. Jack Luteijn (Oost burg) 2800, 2. Mark Verhage (Zaamslag) 2715, 3. Stefan van Damme 2630, 4. Niek van Erk 2450, 5. Joost Goossen (allen Ter neuzen) 1810. Mannen: 1. Erik Goossen (Terneu zen) 3925, 2. Sjaak Luteijn (Oost burg) 3735, 3. Edwin de Jaeger (Axel) 3700, 4. Henk van Tatenho- ve (Terneuzen) 3550, 5. Johan van Leeuwe (Sluis) 3535, 6. Angelo van Goethem (Terneuzen) 3465, 7. Nit- hin Klapwijk (Axel) 3400, 8. Chris Verhage (Zaamslag) 3365, 9. Sjaak den Hamer (Hulst) 3360, 10. Rinus Reijngoudt (Terneuzen) 3320 meter. Van onze sportmedewerker Axel - De regionale vertegenwoordigers in de eerste klas van het Zeeuwse zaalvoetbal zijn beiden met een overwinning van start gegaan. De Cocq had met 8-0 geen kind aan Groene Ster/Maroc en ZVH Morres pakte een nipte 0-2-zege bij Jonge- pier. De ruime zege kwam doordat de Vlissingers te aanvallend speel den en achterin veel ruimte lie ten," aldus Harry Coppens van De Cocq. Na 4-0 halverwege werd in de nieuwe sporthal 'De Eenhoorn' na de hervatting de score tot 8-0 opgevoerd. Voor de winnende treffers tekenden Robin Buiten dijk (2x), die evenals Stein Daguilar, debuteerde. Daguilar vierde deze entree met één doel punt. Mario de Vreeze (2x), Sjaak van den Broeke (2x) en Harry Cop pens maakten het achttal vol. Eerder won De Cocq in de eerste bekerronde van ZVB uit Tilburg. Deze derde divisionist werd met 5-3 verslagen en dat houdt in dat De Cocq zich plaatste voor de tweede ronde in de strijd om de zaalvoetbalbeker. JONGEPIER-ZVH MORRES - 0- 2 - Coach Henk Maas reisde voor dit eerste competitietreffen met een viertal invallers richting Vlissingen. In het treffen met gastheer Jon- gepier ontpopte de Hulsterse equipe zich tot een hecht team met een hoofdrol voor debutant doelman Robby Roctus. Hij hield in samenwerking met zijn maten zijn doel maagdelijk. Dit bete kende dat ZVH Morres aan de 0- 1 van Michel d'Olieslagers pal voor rust en de 0-2 van Paul Seg- hers in de 45e minuut voldoende had om wat men 'een zuinige ze ge' noemde binnen te halen. DE COCQ-GROENE STER/MA ROC 8-0 - „Het was een leuke te genstander om tegen te openen. De winde is een vissoort die veel witvishenge- laars regelmatig aan treffen in hun vangsten. Meest al betreft het klein spul, maar een enkele keer zitten er win des tussen van het formaat van een dikke voorn of zelfs wat groter. Een winde maakt aan de hengel heel wat meer kabaal dan een gemiddeld voorntje. Windes zijn sterk en bovendien echte grootgroeiers te herken nen aan hun kleine schubben. Een volwassen winde kan ge makkelijk meer dan 50 cm groot worden en meermalen worden windes aangetroffen van boven de 60 cm lengte. Het is begrijpelijk dat er hengelaars zijn die daarvoor wel enige be langstelling aan de dag leggen. Het zijn voornamelijk de vlieg- vissers die de winde als sportvis hebben ontdekt. Winde komt namelijk veelvul dig voor langs de boorden van ondiepe meren als het IJssel- meer en wateren als Hol- landsch Diep, Haringvliet voor. Men zoekt naar bewaad- bare plaatsen, plekken waar men tot net over de knie in het water kan staan om er te vis sen. Windes schuwen ondiep water niet. Zij jagen er juist tussen de ste nen op alles wat maar op voed sel lijkt. Vandaar dat imitatie-insecten die op kokerjufferslarven, gar naaltjes of jonge vis lijken, door een winde ais voedsel worden herkend en genomen. Het gaat daarbj haast nooit om kleine exemplaren. Vooral wanneer de duisternis begint in te vallen worden de windes ac tief. Zij jagen daarbij op scho len vis als ware het een school baarzen. Een perfect wapen om mee op windes te vissen is dan ook de match-hengel in combinatie met een dobber. Engelse pen nen met klinkende namen als Avon stick, waggler of zoomer zijn daarbij zeer geschikt. Zorg er wel voor dat zo'n pen uiterst secuur staat afgesteld, want ook een winde is niet helemaal van lotje. In de pennenkoker moeten zich pennen bevinden die zo wel in ondiep water als met eni ge golfslag of stroming moeten worden ingezet. In het Brabantse hebben we gelukkig nogal wat wateren waar windes voorkomen, de genoemde Haringvliet en Hoi- landsch Diep zijn daar voor beelden van. Topstekken zijn er ook. Aan beide zijden van de Haring vlietbrug bijvoorbeeld en zo oostelijk richting Moerdijk- bruggen. En dan de rivier de Mark. Daar zwemmen windes rond die echt tot de verbeel ding spreken al zijn er weinig vissers die ze weten te vangen. De beste vistijd is van zonson dergang totdat het echt donker wordt. Met graagte nemen win- DoorRienvan Nunen des dan een drijvende vlok, zo als wij ontdekten bij het kar pervissen. En reken erop dat dat kanjers zijn, want het verschil in vecht lust t.o.v. de karper valt keer op keer in het voordeel van de winde uit. Ook nieuwe viswateren als het Volkerak en het Zoommeer bevatten windes. Ook hier zijn topstekken, zoals de monding van de Mark bij Dintelsas, en de monding van de Steenberg- se Vliet. SPORTNIEUWS KORT Sas van Gent - Het team van Philippine 2 heeft de Cerestar-bo kaal van het zaalvoetbalrayon Sas van Gent gewonnen. In de fi nale versloeg die ploeg met 2-0 Benny Sport. Eerder won Philip pine 2 met 2-1 van SVG, met 0-1 van Cerestar en speelde 1-1 ge lijk tegen De Spetters. Na dit 'opwarmertje' werd de eerste ronde van de bekercompeti tie afgewerkt. De meest opmerkelijke uitslag was de forse 3-9- winst van De Gravin tegen Philippine 1. UITSLAGEN Bekercompetitie: De Graaff-De Spetters 6-2, Benny Sport 2-Benny Sport 1 2-12, ADÉG-Ranschaert 5-3, Philippine 1-De Gravin 3-9, 't Lo ze Vissertje-IZV 7-2, Outokumpu-Marinet 3-1, Cerestar-Philippine 2 1- 6. Eindstand Cerestar-bokaal: 1. Philippine 2, 2. Benny Sport 2, 3. Ceres tar, 4. 't Loze Vissertje, 5. IZV 3, 6. SVG, 7. De Spetters, 8. ADEG, 9. Ranschaert, 10. Outokumpu, 11. Marinet. Walsoorden - De biljartvereniging WBC uit Walsoorden werkt vandaag (zaterdag) en morgen de resterende ronden af van het kampioenschap derde klasse driebanden van het district Zeeuws- Vlaanderen. De wedstrijden beginnen vandaag om 12.30 en mor gen om 13.00 uur in café De Scheldegalm te Walsoorden. De fina lepartij wordt zondag omstreeks 19.00 uur afgewerkt. Eede - De biljartvereniging Hof van Eede uit Eede houdt vandaag (zaterdag) en morgen het kampioenschap zesde klasse libre voor de jeugd van het district Zeeuws-Vlaanderen. Deze titelstrijd be gint dagelijks om 13.00 uur in het multifunctioneel centrum Hof van Eede. De finale is zondagmiddag omstreeks half vier. Deelne mers zijn: Jos Dobbelaar (JBH Hulst), Stefan van Es, Thomas van Deursen, Davy Bauwens en Mark Ballegeer (allen Hof van Eede). Terneuzen - Drie Zeeuwen komen zondag 15 september in actie op het wereldkampioenschap duatlon in het Italiaanse Ferrara. Naast de wereldkampioene triatlon op de Long Distance, Terése van Lare uit Sluis, reizen ook Willy de Nooyer uit Serooskerke en Peter Picavet uit Hulst naar Italië. De Nooyer start bij de vrou wen-veteranen en Picavet bij de mannen-veteranen. De afstanden van dit wereldkampioenschap zijn: 10 kilometer lopen, 40 kilo meter fietsen en 5 kilometer lopen. Axel - De Axelse Road Runners beginnen zaterdag 14 september met de Bevrijdingsloop weer aan hun serie van vier najaarslopen. De jeugd loopt er een 500 of 1000 meter. Hun start is om 14.45 uur. Om 15.00 uur worden dan de drie, vijf, zeven en dertien kilometer weggestuurd. Er kan vanaf 14.00 uur worden ingeschreven in café Cambrinus aan de Axelse markt. De was- en kleedaccommodatie is gesitueerd in de plaatselijke sporthal. De overige data van de Road Runnerslopen zijn: Erpelkapperloop (29 september), Brood je Benloop (19 oktober) en Axel-Terneuzen-Axel (2 november). Arnemuiden - In de Oranjepolder nabij Arnemuiden wordt zater dag een halve marathon gelopen. De start is om 14.00 uur nabij recreatiecentrum 'De Witte Raaf' aan de Watersportweg, waar men vanaf 13.30 uur terecht kan om in te schrijven. Er moeten drie rondjes gelopen worden. Voor de prestatielopers is er een af stand van zeven kilometer. De organisatie is in handen van de at letiekvereniging Dynamo uit Middelburg. Hulst - Op het fraaie ruitersportterrein aan de Waterstraat in Hulst wordt zaterdag 14 september een kringconcours gehouden voor paarden en pony's. Voor de organisatie tekent de landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst. Alle leden van de kring Zeeuws-Vlaanderen zijn hiervoor uitge nodigd. Zowel dressuur als springen staat in het programma aan gekondigd. De springruiters komen twee keer in actie, eerst in een klassiek parcours, daarna in een speciaal parcours. Gezien de ruimte op het terrein is er voor de dressuurruiters maar één proef voorzien. Dat betekent zo'n tweehonderd starts zaterdag aan de Water straat. Waren de beginners bij de pony's de laatste jaren in de minderheid, nu lijkt er weer aanwas bij de pony's te bestaan, want er staan niet minder dan 25 deelnemers op de startlijst, ter wijl er bij de paarden maar tien zijn die in de B-klasse aan het vertrek komen. Veertig deelnemers hebben zich gemeld voor de springrubrieken. Parcoursbouwer is Bram Wattel uit Vrouwen polder. Het programma begint om 09.30 uur en om ongeveer 16.15 uur is de prijsuitreiking. Oostburg - De najaarscoopertest van de West-Zeeuws-Vlaamse atletiekvereniging de Wielingen leverde winst op voor Rachida Moerman (vrouwen) en Edgar Ultee (mannen). Op het gras van de SV Oostburg kwamen ze tot respectievelijk 2965 en 3105 meter in de voorgeschreven 12 minuten. Bij de jeugd die een halve (6 minu ten) coopertest afwerkte, ging de winst naar Kayleigh de Block en Robbert Lauret. Slechts 37 deelnemers kwamen zich aanmelden. UITSLAGEN Halve coopertest (6 minuten): Jongens: 1. Robbert Lauret 1355 mtr, 2. Joran de Block 1330, 3. gelijk: Michiel van der Hooft en Aris den Hollander (allen Oostburg) 1275. Meisjes: 1. Kayleigh de Block 145.0 mtr, 2. Cathy de Vries (beiden Oost burg) 1360, 3. Milou Anthonisse (Biervliet) 1355. Volledige coopertest (12 minuten): Mannen: 1. Edgar Ultee (Oostburg) 3105 mtr, 2. Nico de Hullu (Nieuw- vliet) 3100, 3. Erik de Munck (Oostburg) 2900. Vrouwen: 1. Rachida Moerman 2965 mtr, 2. Astrid Steyaert (beiden Oostburg) 2600, 3. Anita de Hulster (Biervliet) 2400. Oostburg - In het West-Zeeuws-Vlaamse competitievoetbal werd de vooruitgeschoven wedstrijd Bon Ami-Zeemeeuw gespeeld. Het werd 1-9 voor Zeemeeuw. Ook kwamen de clubs in de B-poule in actie in het kader van de voorronde voor de ZAVIO beker. Ver duin had zich afgemeld zodat alleen de wedstrijd Vooruit-Leen- houts werd gespeeld. Een walk-over voor Vooruit dat met 1-10 won. Belang had dat overigens niet want zowel Vooruit als Leen- houts bereikten door het afzeggen van Verduin de kwartfinales. Axel - In de strijd om de rayonbeker in het Axelse zaalvoetbal heeft Gemeente voor een verrassing gezorgd door het sterke V- Deco/La Chouette met 2-4 te kloppen. Gemeente plaatste zich daardoor in groep B zo goed als zeker voor de volgende ronde. In groep A geldt hetzelfde voor IZV, dat deze week met 5-3 over Rat jetoe zegevierde. UITSLAGEN ZSC-Lindenhof 3-3, Marine Service-Cysouw/Roeland 3-3, Engelhard- Maradonna Juniors 4-6. Primsu/Pluym-Disco Love 2-2, Broomchemie- Outokumpu 5-5, Den Doelder-Gemeentehuis/Van Waes 6-3. TOPSCORERS-KLASSEMENT 1. M. de Groote (SSV '65) 4 doel punten, 2 t/m 5. E. Leonhart (Dauwendaele), A. Human (Dauwendaele), R. Koole (Pa trijzen), A. Gladdines (Veere) 2 doelpunten, 6 t/m 48. W. Blan- ckaert (AZWj, C. de Smit (Breskens), P. de Putter (Bres kens), R. v.d. Velde (Dauwen daele), J. Heijnsdijk (Goes), R. Back (Hansw. Boys), J. Keijzer (Hansw. Boys), M. Oomen (Heinkenszand), A. Nijskens (Hoek), J. Lambert (Hoek), D. Rodrigo (HW '24), H. Rietjens (HW '24), H. Goethals (HVV '24), N. Borghart (Kapelle), P. Schipper (Kloetinge), M. Nieu- welink (Koewacht), P. Boone (Koewacht), A. Nieuwenhuyse (Kruiningen), L. Franssen (Mid delburg za), M. Pattikawa (Mid delburg zo), P. v.d. Berg (Mid delburg zo), H. Rentmeester (Pa trijzen), R. de Vos (Patrijzen), A. Smulders (Patrijzen), K. Wes- terweelde (RCS), O. Doeland (RCS), J. Rivarola (RCS), J. van Gorssel (Rillandia), P. Kamstra ('s Heer Arendsk.), R. de Jager ('s Heer Arendsk.), N. de Wolff (Sluiskil), P. Bom (SSV '65), R. Zegers (Tern. Boys), P. Landa (Tem. Boys), M. Hamelink (Ter neuzen), M. Lourens (Veere), P. Caumartin (Vlissingen), M. van Vlierbergen (Vogelwaarde), A. Wauters (Vogelwaarde), Y. Juy- per (Walcheren), E. Timmerman (Wemeldinge), A. van Hanegem (IJzendijke), W. Duerinck (Zaamslag) 1 doelpunt. Clubscore: 1 t/m 3. SSV '65, Dauwendaele, Patrijzen 5 doelpunten.

de Stem | 1996 | | pagina 17