sen ele trui geeft Baldato kracht KUK& BOUW ^sstm Van grasras tot uitstraling van het veld g Krajicek Ridder in Orde Nederlandse Leeuw IN Volleybalsters lijden zesde verlies op rij Goede start Van Leeuwen op NK driebanden Sefrche redenen Steffi Graf breekt met managementsbureau UITSLAGEN standen et vijver iden [taliaan opnieuw snelste in massasprint in Ronde van Spanje Jus de Pomme stierf aan acute shock sportnieuws KORT Tom van 't Hek verlengt contract Capiot keert terug naar TVM Waddie naar Falkirk Wedstrijd Roda - Schalke 04 vervroegd Limburg positief over nieuw stadion ATLETIEK GOLF PAARDENSPORT SOFTBAL SPORTPRIJSVRAGEN TENNIS VOETBAL '96 IE STEM ui SPORT ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1996 B2 t de vi] ver een bron,a. ideren gaan vallen slik ad niet tijdig verwijl an sterk vervuild ka„ fj l natief voor het schepjJ er schoonhouden mJJ Het apparaat wordt aaTI paciteit van tweed^l naamdespraybaren» aktewater de filterzak in l verschoond en teruJl vorst en is dus ook o - 1 ..OORSELESTRAAT 206 8930 MENEN (BI TEL. 003256513160- 003256513182 J Open iedere dag, pou,v' ook week-ends van 14 tot 18 uur nng ett u - terug ok. U heeft al een fraaie 149.500,- ex. BTW v.o.n. I de natuurgebieden van En als u dan ook nog hetto huuropbrengst van ur, dan is dat snel verdiend, en het hoogseizoen, met de omgeving. |af 149.500,- ex BTW v.o.n. nergie hikt voor vissers dehvoning bezichtigen? u wilt a Stuur mij vrijblijvend informatie over Hot van Zeeland- 1^ Bel mij voor een afspraak. Naam: Adres: I Plaats: ur deze bon in een gefrankeerde envelop x naar: Hof van Zeeland, Postbus 88, OAB Heinkenszand I Fax: 0113-569566 if~CESVOlF R VEKKOOP! in nff Stan reeds n "ovember '96' cotijken - «b laat bentil, QcAeicU^k' »0en Haag (anp) Richard Kraiicek is sinds gisteren lidder in de Orde van de Ne- iderlandse Leeuw. Staatsse- cetaris Erica Terpstra van soort speldde hem m het Haags Gemeentemuseum de versierselen op. Het was het hoogtepunt van de officiële I huldiging voor de verovering U de titel op Wimbledon op Waanzinnig," noemde een geë motioneerde Krajicek de ko- ninklijke onderscheiding. „Echt een complete verrassing. Dit is het mooiste moment van de dag." Die dag was lang voor Krajicek. Het begon bij tennis vereniging Breekpunt in Den Haag. Daar sloeg hij met 150 en thousiaste kinderen een balletje. Van Breekpunt ging hij naar het Spuiplein. Daar wachtten 2.500 man op de Wimbledon-kam- pioen. Ze werden in afwachting van zijn komst vermaakt door Marco Borsato en moppenkam- pioen Jeroen Smits. Hij kreeg er de sportpenning van de gemeen te Den Haag, deelde handteke ningen uit en beantwoordde vragen. Het officiële deel vond plaats in het Gemeentemuseum. De expo sitie Van Monet tot Matisse moest even wijken voor Kraji cek. „Artiesten onder elkaar," grijnsde de Hagenaar. Hij werd erelid van de tennisbond en ont ving een paspoort voor het leven voor Wimbledon. Van bonds voorzitter De Boer kreeg hij een heel bijzonder horloge, speciaal vervaardigd door een Haagse ju welier. Krajicek was overdonderd door de belangstelling en de komst van voorzitter Curry van Wim bledon, die de echte beker had meegenomen. Een unicum vol gens de Engelsman, de beker had Engeland nooit eerdér ver laten. Hij maakte een uitzonde ring voor Krajicek: „A nice chap." De huldigingen komen twee maanden na Wimbledon. „Laat," gaf de speler toe. „Maar het kon niet eerder." Hij onder brak er de voorbereiding voor op de Davis Cup-wedstrijd te gen Nieuw-Zeeland volgende week in Haarlem. Na die wed strijd richt hij zich op de Mas ters. „Nog één goed resultaat, een halve finale of zo, en ik ben zeker van deelneming." Dat resultaat wil hij behalen in de vier of vijf toernooien die hij voor half november speelt. „Ostrava, Stuttgart en Parijs staan vast, voor de vierde en eventueel vijfde kan ik kiezen uit Moskou, Stockholm, Singa pore, Lyon en Wenen. De toer- nooidirecties doen tegenwoor dig wat meer moeite mij te enga geren." Hij kon het rijtje toernooien nauwelijks opsommen. Hij was er niet bij met zijn gedachten. Te veel in beslag genomen door de feestelijkheden. „Het was leuk," vond hij. Hij werd geraakt door de woorden van Terpstra, die na een humoristische speech niet sprak van Richard Krajicek maar van Ridder Krajicek. .Marbella (anp) - Nooit eer der in zijn zesjarige carriè- L gis broodfietser stak Fa bio Baldato (28) twee ar men tegelijk in de lucht. [Gisteren deed hij het voor het eerst na zijn winst in de levende etappe in de Ronde Ivan Spanje. Het was dan [ook bijzonder moment voor |de Italiaan uit de MG-for- Ltie. Zijn tweede achter- leenvolgende overwinning Ld hij vooral te danken aan de leiderstrui. Die had Kern extra kracht gegeven. Zoals donderdag was Baldato in de rit van Malaga naar Marbella lover 171,1 kilometer de snelste in |de massasprint. Achter hem gle- en zijn landgenoten Lombardi ■en Sciandri als tweede en derde lover de streep. In het klassement Eergrootte Baldato, dankzij de Ibonificatieseconden aan de meet, Izijn voorsprong op Jalabert. Het ■verschil bedraagt nu 22 secon- Iden. ■Voor het eerst in de Ronde van ■Spanje moest een berg worden Jbeklommen: de Alto de Ojen, ■tweede categorie. Geen zware, |maar wel een lastige. Te lastig in r geval voor vier van de zes llfederlanders. Alleen de TVM'ers Bioffman en Den Bakker bleven lin het eerste peloton. Blijlevens, ■Mijboer, Cordes en Van Heeswijk Ikivamen op ruim een kwartier lachterstand binnen, in de tweede fcoep. |De Alto de Ojen zorgde, na 97 ki- ;r, voor een breuk in het pe- lloton. Onder aanvoering van io, ploegmaat van Baldato, Ireed een groep van negentig ren- Isers weg. Voorop lagen de Italia- Inen Zanette en Conté, die al na I vijftig kilometer waren ontsnapt. ■Hun vlucht duurde honderd kilo- I meter. ■Nadat het tweetal was achter- Ihaald, brak Andersson uit. De ■Zweed uit de Telekomformatie hield tot vijf kilometer voor de I streep stand. Op een heilinkje Wies hij zich op. Rominger pro beerde het, Casagrande deed nog een poging, maar de toppers kwamen niet weg. Aan de kop van het peloton sleurde Bugno voor zijn ploegmaat in het geel. Baldato kraakte, maar haakte Fabio Baldato steekt beide armen in de lucht terwijl hij als eerste over de eindstreep gaat in Marbella. niet af. „Als ik niet met het geel om mijn schouders had gereden, had ik het tempo niet vol kunnen houden," zei de winnaar, die zag dat Sciandri in de laatste kilome ters er vandoor ging. Drie keer eerder in de ronde probeerde hij op die manier de zege te pakken, maar voor de derde keer werd hij teruggepakt. Baldato passeerde hem aan de linkerkant, „On danks mijn moeilijkheden op die laatste helling, beet ik door. Daarom was ik ook zo blij met die zege. Normaal steek ik altijd één arm de lucht in, maar deze overwinning geeft me zoveel be vrediging. Ik deed in een opwel ling beide armen omhoog. De Russische wielrenner Sergej Ivanov heeft de tiende etappe in de Ronde van de Toekomst ge wonnen. In de Alpen-etappe van Aigueblanche naar Le Grand Bornand over en afstand van 138,5 km nam de Spanjaard Da vid Etxebarria de gele leiderstrui over van de Belg Glenn D'Hol- lander. UITSLAGEN Ronde van Spanje. Zevende etappe, Malaga - Marbella: 1. Baldato (Ita) 4.08.54, 2. Lombardi (Ita), 3. Sciandri (Ita), 4. Jalabert (Fra), 5. Apollonio (Ita), 6. Konisjev (Rus), 7. Faustini (Ita), 8. Vatteroni (Ita), 9. Pistore (Ita), 10. Chanteur (Fra), 29. Hoffman, 33. Den Bakker, Honolulu (anp) - Amerikanen houden ervan op te vallen. Dingen an tes te doen dan anderen. Daarom werd de derde ronde van de Grand ™x op Honolulu niet, zoals gebruikelijk, vrijdag geopend maar don- aerdag. Met bijgeloof omtrent vrijdag de dertiende had het niets te teken. Nee, er stond een wedstrijd tussen twee universiteitenteams op de rol. En die was net even belangrijker dan een 'potje' uit het sta- t'ge Grand Prix-toernooi. Geen volleybal dus op vrijdag de dertiende. Toch had Nederland ge® gelukkige dag. Amerika be- S de Ploeg van Bert Goed- de zesde achtereenvolgende in het evenement .wég 3, 45II RG Breskens "j0*1' WPa) - De autopsie «de universiteitskliniek in utrecht heeft uitgewezen dat de Pomme stierf aan een teJte shock. Het paard, waarmee de Duitser Uirich Smhoff op de Olympische Pelen twee gouden medail- es veroverde, overleed op 22 niiUStU^in een dierenkli- 'n Telëte in Duitsland, knm na zijn terug- fmst uit Atlanta. Aanvankelijk dachten de levnh de hengst aan de «ewlgen van een dunne- armontsteking was bezwe- ze d "iaar zeerheid konden tiiwvt ipven- Gta verzeke- richt p psie wrden ver warm. jnaren van het dier Wienko j Nederlanders Van de La en bX Vespers uit Prinsen- waaraan de complete wereldtop deelneemt: 3-1 (13-15, 15-0, 15- 12,15-8). Het zicht op een plek in de finaleweek, die over twee we ken plaatsvindt in het Chinese Shanghai, was al nevelig, maar door dit resultaat kan Nederland de eindronde helemaal vergeten. Wat het team rest, is spelen voor de eer. En alvast met een aantal zaken experimenteren voor de toekomst, zoals het spelen met een libero. Net als in het laatste duel van vorige week in China, bracht Goedkoop ook nu weer geregeld 'superverdediger' Mar jolein de Jong in. Het mocht niet baten. Nederland - met Fledderus, ondanks dat ze in de afsluitende ochtendtraining een pink uit de kom sloeg - start te nog wel goed en won de eerste set met 15-13. De tweede set ging met de be schamende cijfers van 15-0 verlo ren. In de derde kwam de forma tie nog wel van 11-2 terug tot 12- 11, maar verloor ze uiteindelijk toch (15-12). Hiermee spoelde het laatste restje vertrouwen weg. Hoewel Nederland in het vierde deel nog een beetje tegensputter de, was de zaak niet meer te red den, 15-8. In de tweede wedstrijd op Hawaii klopte Cuba Japan met 3-1. UITSLAGEN Honolulu. World Grand Prix. Vrou wen: .Verenigde Staten - Nederland 3-1 (13-15 15-0 15-12 15-8). Van onze verslaggever Tilburg - Maandenlang raakte hij geen keu aan. Gisteren zette Mar tin van Leeuwen in Tilburg de eerste stap richting een mooie eindnotering op het NK drieban den groot. Vooral in zijn eerste partij, tegen Guus van den Brande, maakte Van Leeuwen indruk. In 24 beur ten behaalde hij een zege met de overtuigende cijfers 40-12 en een moyenne van 1.666. „Solide," noemde Van Leeuwen zijn eerste optreden, zeker bekeken tegen de achtergrond van een maandenlan ge 'biljartstop'. Als assistent-be drijfsleider van een firma in Am sterdam had Van Leeuwen een voudig te weinig tijd om te oefe nen. „Dus deze eerste dag viel me bijzonder mee." Zo sterk als in de eerste wedstrijd, zo moeizaam verliep het tweede duel tegen Rini Zwiers. Lange tijd 'bevroren' de twee biljarters het spel, dat pas in de eindfase los kwam. Met een serie van vijf in de 52ste beurt trok Van Leeuwen de zege naar zich toe; 37-40 in 53 beurten. Van Leeuwen, samen met Frank Martens, Aart Gieskens en Jos Bongers tot de favorieten van het NK behorend, rekende zich ondanks de zwaarbevochten winst in de avondpartij niettemin al een beetje rijk. „Vorig jaar ein digde ik als tweede terwijl ik toen gezien mijn spel het gevoel had dat ik de beste was. Hopelijk zijn de zaken dit jaar omgekeerd," al dus Van Leeuwen, die destijds de meerdere moest erkennen in de nu afwezige Tilburger Dré Vermeer. Maar ook Jos Bongers acteerde aanvankelijk sterk. In zijn eerste partij had hij 29 beurten nodig. Zijn tegenstander Hans de Bruin reikte niet verder dan 24 caramboles en bleef met le ge handen. Het enige waar De Bruin zich na zijn nederlaag aan kon vastklampen was het feit dat hij voor de hoogste serie (tien) van Den Haag (anp) - Grasrassen, cultuur-technisch onderzoek, profiel, storende lagen, granu- laire samenstelling, bemes tingsgehalte, beworteling, wa- terdoorlatendheid, grasbe stand, stabiliteit en de uitstra ling van een veld. Het voetbal veld in een stadion van een be taalde club is meer dan een kwestie van een grasmatje aanleggen. Dat bleek uit een onderzoek van NOCNSF naar de kwaliteit van de velden van 36 clubs in het betaald voetbal, in opdracht van de KNVB. Gebleken is dat ongeveer de helft van de clubs (zestien) eigenlijk tot renovatie van het veld zou moeten overgaan. In vier gevallen is dat inmiddels gebeurd. FC Utrecht en PSV hebben bijvoorbeeld een be- drijfszeker veld, zoals dat in vak termen heet. In de stadions van Feyenoord, Heerenveen en Willem II liggen matten met een verhoogd waterbergend vermogen. Ook de nieuwe velden van NAC en RKC zijn van erg goede kwaliteit. Over de Arena, waar het meest bespro ken 'grasveld' van Nederland ligt, is de onderzoekers niets bekend. De mat in Amsterdam is daarvoor te laat aangelegd en niet in het on derzoek opgenomen. Een stadionveld is wat anders dan een gewoon trapveld op de hoek van de straat. In tegenstelling tot gras waarop koeien grazen, dient voetbalgras langzaam te groeien. Als het goed is, is er wekelijks top voetbal te zien en dat vereist be drijfszekerheid: waterdoorlatend- heid, stabiliteit onder natte condi ties, vlakheid. Ook moet een veld er goed uitzien, voor camera en toeschouwer. Clubs dienen met tal van aspecten rekening te houden en doen dat vaak te weinig. Vaak gaan ze in de fout, bijvoorbeeld door te snel en te veel te sproeien. Ze denken: als het veld mooi groen is, dan is het goed. Dat is dus niet zo: te veel water kan de stabiliteit verslech teren, de graszode verzwakt. Ook is er door tribunes rond de arena beperkte lichtinval en nau welijks wind. Minder licht bete kent mindere groei van gras en houdt tevens in dat velden slech ter kunnen drogen. Bij vochtige omstandigheden is gras vatbaar voor ziekte en neemt de conditie af. Ook wordt het gras soms heel kort gemaaid, waardoor juist diep wortelende grassen en grassen met ondergrondse uitlopers ver dwijnen. Voor elke club is een apart rap port opgesteld, met op maat ge sneden adviezen. Dat vindt de KNVB, die de clubs tegenwoordig oplegt een speelklaar veld af te le veren, fijn. Comptitieleider Will van Rhee: „Het mooie aan dit rap port is het specifieke advies per stadionveld. Ik zie het wel zitten om vaker zo'n rapportage te laten maken. Steeds meer clubs besef fen dat onderhoud belangrijk is." De vier clubs die al tot renovatie New York/Mannheim (sid) - Steffi Graf heeft gebroken met het managementsbureau Advantage en haar persoonlijke manager Phil de Picciotto. De breuk is een uitvloeisel van de belasting affaire waarvoor haar vader momenteel terechtstaat in Mann heim. De Picciotto behartigde namens Advantage de zaken van Steffi Graf sinds 1982, het jaar dat Graf prof werd. De speelster heeft Hans Engert uit Heidel- berg in dienst genomen als ma nager. De Graf bv wordt geves tigd in Brühl in Baden-Würt- temberg, haar woonplaats. Na haar carrière gaat haar bedrijf in de sportmarketing. Graf zal voortaan alle zaken zelf regelen. Van de belastingontdui king zegt ze niets te weten. „Ik werd nooit op de hoogte gehou den van zakelijke ontwikkelin gen. Mijn moeder ook niet. Wij zijn compleet overvallen door de belastingzaak. Wij hadden nooit enig vermoeden van fraude of verduistering." In Mannheim werd de voorlopi ge hechtenis tegen Peter Graf en zijn belastingconsulent Eckardt opgeheven. De rechter oordeelde dat er niet langer vluchtgevaar bestond. Bovendien vond hij de vrees dat beide verdachten documenten zouden vervalsen of vernietigen niet relevant. Desondanks ble ven Graf en Eckardt achter de tralies, omdat de officier van justitie hoger beroep aantekende tegen de uitspraak van de rech ter. FOTO ANP 118. Nijboer 15.41, 145. Van Hees- wijk, 163. Cordes, 164. Blijlevens. Algemeen klassement: 1. Baldato 30.33.02, 2. Jalabert 0.22, 3. Lombar di 0.26, 4. Werner (Dui) 0.44, 5. Pava- nello (Ita) 0.50, 6. Faustini 0.51, 7. Pistore, 8. Zülie (Zwi) 0.54, 9. Mauri (Spa) 0.57, 10. Apollonio, 40. Den Bakker 2.31, 48. Hoffman 8.14, 98. Blijlevens 16.57, 123. Nijboer 24.38, 129. Van Heeswijk 25.54,137. Cordes 33.36. de eerste dag had getekend. Ook de slopende tweede wedstrijd, te gen Bert Pijnenburg, leek Bongers in zijn voordeel te beslissen maar na 2,5 uur was het 35-40 voor Pijnenburg waardoor Bongers vandaag tegen Lion van de San- den vol aan de bak moet. UITSLAGEN Poule A: F. Martens - H. Wilkowski 40-27 (39 beurten, moyenne 1.026), W. van Beek - F. de Bruijn 40-33 (36/1.111). Poule B: A. Gieskens - H. Meijer 40-32 (51/0.784), J. Keur - H. Kok 40-35 (61/0.656). Poule C: M. van Leeuwen - G. van de Bran de 40-12 (24/1.666), R. Zwiers - J. Otten 40- 28 (34/1.176). Poule D: J. Bongers - H. de Bruin 40-24 (29/1.379), B. Pijnenburg - L. van de San- den 40-35 (50/0.800). overgingen, zijn PSV, De Graaf schap en de twee clubs met een nieuw stadion, NAC en RKC. Zo was het veld van De Graafschap vrijwel vernield nadat het in de strenge winter was afgedekt. Veertien velden bleken een te vet te toplaag te hebben, waardoor te veel vocht wordt vastgehouden. Bij regenachtig weer zijn ze zwaar te bespelen. De vlakheid van ne gen velden liet te wensen over. NOCNSF heeft door de jaren heen veel onderzoek gedaan naar sportveldenkennis. In sportcen trum Papendal is zelfs een proef station voor gazon, alwaar een tiental verschillende bedrijfszeke- re veldconstructies ligt. Expert ir. Ian Ouwerkerk, die in het vakblad Sportaccom uitwijdt over de pro blematiek: „Deze velden beschik ken over een goede waterdoorla- tendheid en waterberging en een uitgekiende stabiele toplaag, wat ze uitstekend geschikt maakt voor de specifieke eisen die stadions stellen." Bunnik - Tom van 't Hek zal zijn contract met de hockeybond met twee jaar verlengen. De oud-international blijft bondscoach van de vrouwenploeg tot en met het WK van 1998 in Utrecht. De verbintenis van Van 't Hek liep af op 31 augustus. Hij behaal de met de vrouwenploeg brons in Atlanta. Daarnaast, veroverde de ploeg de Europese titel in Amstelveen. Van 't Hek zal een be langrijke rol gaan spelen in de gehele vrouwenlijn. Hij wordt nauw betrokken bij Jong Oranje, waar de bond Caroline van Nieuwenhuyze als coach heeft aangesteld als opvolgster van Mar jolein Bianchi. Onder Van 't Hek speelde de vrouwenploeg 49 wedstrijden. Daarvan won de ploeg er 25 en speelde twaalf keer gelijk. Den Haag - De Belgische wielrenner Johan Capiot keert terug bij de Nederlandse profploeg TVM. De 32-jarige Capiot is voor twee jaar aangetrokken. Het is onder meer de bedoeling dat hij jongere renners van zijn routine laat profiteren en de sprint gaat aantrek ken voor Jeroen Blijlevens. Capiot was eerder jarenlang in dienst bij TVM. De laatste twee seizoenen fietste hij voor andere ploegen. De Belg kan goed sprin ten, maar met Blijlevens heeft de ploeg van Cees Priem al een spurtkanon in dienst. Capiot won in het verleden wedstrijden als Omloop Het Volk, Parijs - Tours en de Brabantse Pijl. Ploegleider Priem: „Johan is een soort wegkapitein, maar ook be langrijk in bij voorbeeld klassiekers. Bovendien kan hij de sprint voorbereiden voor Blijlevens. Hij wilde zelf graag terug naar TVM. Ik heb daarover lang nagedacht, omdat ik nog nooit een renner heb teruggehaald. Maar ik denk dat het goed is dat hij eens ergens anders heeft gekeken. Hij is in ieder geval gretig." Glasgow - De Engelse vleugelaanvaller Chris Waddie heeft een contract met een voorbehoud getekend bij de Schotse club Fal kirk, dat in de onderste gelederen van de eerste divisie vertoeft. De 62-voudig international bekijkt de situatie van maand tot maand. Waddie was een ploeggenoot van Reggi Blinker en Orlan do Trustfull bij Sheffield Wednesday. Eerder speelde hij bij New castle, Tottenham en Olympique Marseille. Arsenal, de club van Dennis Bergkamp en Glenn Helder, is toe aan zijn derde verantwoordelijke trainer van het nog prille sei zoen. Stewart Houston, die de zaken tijdelijk overnam van de vijf dagen voor de eerste wedstrijd ontslagen Bruce Rioch, is opge stapt en vervangen door Pat Rice. Rice, voormalige international van Noord-Ierland, is maandag de technische baas tijdens het duel met koploper Sheffield Wednes day. Waarschijnlijk is in de loop van volgende week de definitie ve benoeming te verwachten van de Fransman Arsène Wenger. Het gerucht is dat Houston de nieuwe assistent wordt van George Graham, ex-Arsenal, bij Leeds United. Kerkrade - De Europese voetbalunie (UEFA) heeft de Europese wedstrijd van Roda JC tegen Schalke 04 met een dag vervroegd. Het duel in Kerkrade zou aanvankelijk op woensdag 25 septem ber plaatshebben, maar is nu op dinsdag 24 september. De aan vangstijd is nog niet bekend. Roda en Schalke wilden de tweede wedstrijd in de eerste ronde van de UEFA-beker op woensdag afwerken, vanwege de telev isie-uitzending en de veiligheid. Het initiatief kwam van de Duit se televisie. De NOS en de beide clubs gingen akkoord, maar de UEFA hield het gisteren tegen. Roda JC moet een achterstand van 3-0 uit de eerste wedstrijd goedmaken. Maastricht - Gedeputeerde Staten van Limburg hebben zich gis teren in Maastricht positief uitgelaten over de haalbaarheid van een nieuw, multifunctioneel (voetbal-)stadion in Zuid-Limburg. In het onderzoek dat GS hebben laten uitvoeren, staat de conclu sie dat de exploitatieperspectieven uitstekend zijn. Het stadion zou de thuisbasis moeten zijn van de FC Zuid-Lim burg, een fusie tussen Roda JC uit Kerkrade, MW uit Maastricht en Fortuna Sittard. In mei 1996 hebben de clubvoorzitters al aan gegeven dat een samengaan van de clubs een reële mogelijkheid is. Volgens GS hebben financiers en ondernemers serieuze inte resse in participatie. In de plannen gaat het om een stadion met de capaciteit van 30.000 toeschouwers. Vijf locaties in Zuid-Lim burg zijn geselecteerd als toekomstige bouwplaats. Groningen, 10 mijl: 1. Marti ten Kate (AC TION) 51.31, 2. Smits (Argo '77) 51.59, 3. Voortman (HA C '63) 52.40, 4. Romkens (GVAV Rapiditas) 53.27, 5. Glas tra (GVAV Rapiditas) 53.44, 6. Vos (Argo "77) 53.49. Vrouwen: 1. Van Olm (GVAV Ra piditas) 1.06.19. Geysteren. NK matchplay profs. Kwartfinales: Gee wint van Sax ton op 19e hole, Van Mook wint van Bos met twee holes en nog één te gaan, Giles wint van Watkins op 22e hole, Allen wint van Voskamp met 3 en 2. Halve finales: Gee wint van Van Mook met 4 en 2, Allen wint van Giles met 4 en 3. Donaueschingen (Dui). CHI. Kwalificatie Grote Prijs: 1. Mi chael Whitaker (GBr) Magic Car pet 0-77,77, 2. Hendrix (Ned) Fi nesse 0-81,04, 3. Watson (GBr) Uptons 0-82,75, 4. Roguet (Fra) Anisette 0-83,18, 5. Mandli (Zwi) Joryrde 0-83,75. Internationaal springconcours: 1. Firestone (VSt) Major 0-39,88, 2. Simon (Oos) E.T. 0-41,44, 3. Kir- choff (Dui) Topsi 0-42,86. Dressuur Intermediaire: 1. Werth (Dui) Giorgio S 1.331 punten, 2. Schaudt (Dui) Cocktail 1.301, 3. Holzer (Dui) Chardonnay 1.291. Haarlem. Europa Cup 2 vrouwen, tussenronde. Groep 1: Sparks (Ned) - Rivas Va- cia Madrid (Spa) 10-0, Rivas - Stockholm (Zwe) 4-0. Groep 2: Horn Pirates (Ned) - Bol- late (Ita) 3-2, Pirates - Skelmers- dale Jets (Eng) 14-0, Ballerup (Den) - Bollate 1-12. Verliezersronde: Asul Golden Heads (Fra) - Mannheim Tornados (Dui) 3-5, Crows Kosice (Slw) - Crazy Chickiets (Oos) 1-12. Toto 37A. Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: geen winnaar. Derde prijs: 7 winnaars, elk bruto 1230,20. Olbia (Ita). Challenger. Mannen. Kwartfinale: Van Scheppingen (Ned/2) - Bruno (Ita) 6-2 4-6 6-2. Eerste divisie: RBC-Veendam 0-1 Eredivisie: Vitesse-Heerenveen: 1-1

de Stem | 1996 | | pagina 15