Van Wonderen rekent Rnssen in Ajax met v| debu DE STEM 'Kees, mag ik je sokken hebben? Roda kansloos tegen 'echte mannen' EERSTE DIVISIE UITSLAGEN standen Duitse teams doen hel goed op Britse bodem Van lier IBckkcrs schoenen DESTEM Feyenoord komt niet in problemen in uitwedstrijd tegen CSKA Moskou Schalke'04 binnen kwartier klaar met 'onschuldig' spelende Limburgers UITSLAGEN STAND Karakteristiek UEFA-BEKER KARAKTERISTIEKEN Vooronderzoek naar gedrag Eric Cantona Sws^rn hoogte M Handmade men's shoes Kerkstraat 10, Oosterhout, tel. 0162-453873 Sport Door Jacques Hendriks Moskou - Enkele maanden geleden speelde Kees van Wonderen nog bij NAC, in dienst en in de schaduw van spelmaker Ton Lokhoff. Van Wonderen, een nuttige be scheiden speler, maar geen jongen die nou zo verschrik kelijk aansprak bij het grote publiek. Hoe snel kan het gaan. Feye- noord-trainer Arie Haan zag in de 27-jarige controlerende mid- denvelder de speler met diep gang die hij zocht voor de rechtshalfpositie en haalde Van Wonderen naar de Kuip. Daar is de laatbloeier plots een held, de Wonderboy. In zijn competitiedebuut, uit te gen Roda JC (1-1), maakte Van Wonderen al de enige Feye- noord-treffer, een stunt die de voorheen helemaal niet zo fre quent scorende speler gistera vond bij zijn Europacupdebuut tegen CSKA Moskou maar even herhaalde. „Kees, mag ik je sok ken hebben," smeekte een ver liefd kijkende jongedame met onvervalst Rotterdamse tongval na de wedstrijd, terwijl de matchwinnaar omgeven was door journalisten. 'Ze wil de sokken van Kees van Wonderen hebben, wie had dat ooit kunnen denken', zag je Kees zichzelf af vragen, terwijl hij met ingetogen vreugde vertelde over zijn wed strijd. „Dit is natuurlijk een droomdebuut in de Europacup. En het mooie is dat het ook nog eens tegen een ploeg als CSKA is, niet tegen FC Lubljana of een ploeg uit Litouwen," zei hij. „Een heel belangrijke rugge steun voor dit jonge Feyenoord." Van Wonderen erkende dat zijn ploeg de gehele tweede helft de betere was geweest, maar dat Feyenoord niet durfde door te drukken tegen de Russen. „Daar had de trainer ons voor gewaar schuwd. Juist als je denkt dat je ze kunt pakken, slaan zij zelf keihard toe. Daarom ook is deze uitgoal extra kostbaar. We moe ten het nu kunnen halen, dit mo gen we niet meer uit handen ge ven." Zijn doeltreffende schot maakte van de reis naar Moskou opeens een 'wereldtrip' voor Van Won deren. „Eigenlijk had ik het ab soluut niet naar mijn zin hier, zo doods, zo grauw," bekende hij. „Tijdens de wedstrijd dacht ik daar niet meer aan, het lege sta dion deed me ook niks want die paar Russen maakten toch be hoorlijk wat herrie. Nerveus was ik ook niet voor mijn Europese debuut, het ging eigenlijk net als in de Nederlandse competitie. Alleen zo'n goal, jaaaah, dat is natuurlijk wel een stuk lekker der in een wedstrijd als deze..." Moskou - Feyenoord heeft het 'avondje' Moskou prima door staan. De gevreesde uitwed strijd tegen CSKA verliep aanzienlijk minder heet dan was voorzien. Zonder al te grote problemen, maar wel ten koste van vier gele kaar ten, bleven de Rotterdammers overeind. Vijf minuten voor tijd bezorgde Kees van Won deren zijn ploeg zelfs een on vermoede zege: 0-1. Over twee weken wacht de Kuip daar door een mooi voetbalfeestje, mits de ploeg van trainer Arie Haan aanvallend meer laat zien dan gisteravond. De Russische journalisten en voetballiefhebbers herkenden Feyenoord in het kille en akelig lege Dinamo-stadion nauwelijks meer. Ruim drie jaar geleden speelde de Rotterdamse ploeg ook in Moskou, in de kwartfina les van het Europa Cup-toernooi voor bekerwinnaars. Spartak was toen met 3-1 (en 1-0) te sterk voor de kampioensploeg van Wil lem van Hanegem. Van die selec tie zijn alleen De Goey, Fraser en Taument nog over. De schoon maakwoede van voorzitter Van den Herik en trainer Haan heeft Feyenoord binnen amper een jaar een heel nieuw gezicht gegeven. De Rotterdammers traden tegen CSKA Moskou aan met vier club debutanten op Europees niveau: Van Wonderen, Sanchez, Graff en Claeys. De basisplaats voor vormgever Sanchez was een klei ne verrassing, de uitverkiezing van verdediger Claeys niet. De robuuste Belg kreeg een nieuwe kans in het elftal, omdat CSKA voorin over veel lengte en (dus) kopkracht beschikte. Claeys was belast met de bewaking van de boomlange Jankauskas, een han dige centrumspits uit Litouwen. Door de herverkiezing van de nog prille Belgische international verdween Schuiteman naar de bank. Beweging CSKA Moskou, waarvan Feye noord na de loting hoegenaamd niets wist, presenteerde zich voor amper 5000 toeschouwers als een modern voetballende ploeg, met veel beweging in en tussen de li nies. Het team van trainer Tar- chanov speelde meestal met drie verdedigers, vier middenvelders en drie spitsen. Bij balbezit kreeg de aanval snel versterking en bij balverlies zakten meteen een paar vooruit geschoven pionnen terug. Het tamelijk behoudzuch tige Feyenoord had het maar moeilijk met de onberekenbare speelwijze van de Russen. Jankauskas was lastig voor Clae ys, rechtsback Fraser had heel wat te stellen met de gladde Ge- rassimov en linksback Graff moest Sjoetov soms laten gaan. De Braziliaanse spelmaker Leon- idas veroorzaakte echter de meeste onrust in de Rotterdamse defensie, niet in de laatste plaats door zijn verwende en verwaande gedrag. Hij maakte veel theater, zocht ruzie met Koeman en eiste in de opbouw bijna elke bal op. In de eerste helft lukte vrijwel niets - hij verprutste onder meer op lachwekkende wijze twee vrije trappen - maar Feyenoord was niettemin gewaarschuwd voor de kleine Braziliaan. Na een uur ging hij evenwel uitgeblust naar de kant. Overtredingen Hoewel de Haan-brigade voor de rust niet echt in de problemen kwam, hadden de Rotterdam mers nogal wat stevige overtre dingen nodig om de aandringen de Russen van het lijf te houden. Larsson, Claeys en Van Gastel kregen daarvoor terechte gele kaarten van arbiter Pedersen uit Noorwegen. Gerassimov dwong in de eerste helft de beste kans af voor de thuisploeg. De attente Graff bracht in de doelmond red ding. Feyenoord was nauwelijks ge vaarlijk. Dat kon ook moeilijk Matchwinner Kees van Wonderen velde het vonnis over CSKA Moskou. anders. De Rotterdammers leun den te veel op de verdediging en gokten puur op de counter. Tau ment kwam echter nauwelijks in het spel voor en ook Larsson liet zich weinig gelden. De Zweedse spits, bezig aan een redelijk goed seizoen, was alleen in de elfde minuut even in beeld. Uit een voorzet van Graff miste hij een fraaie schietkans. Feyenoord hield CSKA Moskou ook in de tweede helft redelijk simpel in bedwang. Toch ver trouwde Haan kennelijk niet op een (gunstige) 0-0. In de 56e mi nuut ruilde hij Claeys in voor Boateng. Die beschermende wis sel in de verdediging zorgde even voor onduidelijkheid bij Feye noord. Maar snel kregen de Rot terdammers weer vat op het duel. Fraser, die de bewaking van Jan kauskas overnam, kreeg nog wel de gele kaart, maar verdere scha de liep Feyenoord in de slotfase niet meer op.,, Het leeggespeelde CSKA daarentegen incasseerde door Van Wonderen, uit een pass van Larsson, een geweldige tik. Van Bronckhorst verzuimde in de laatste minuut nog zelfs de defi nitieve knock-out uit te delen. Trainer Arie Haan prees zich ge lukkig met Van Wonderen en met zijn elftal. „Iedereen heeft ge daan wat hij moest doen", meen de de coach, die dit seizoen met Feyenoord nog altijd ongeslagen is. „We wilden de wedstrijd con troleren en dat is gelukt." Minder te spreken was Haan over het aantal gele kaarten (vier) en over de pijnlijke misser van Van Bronckhorst in de laatste minuut. „Giovanni had die bal er natuur lijk gewoon in moeten tikken", mopperde de oud-international. „Dan was het meteen gebeurd ge weest met die Russen. Nu blijft het nog een linke zaak. We doen soms nog steeds domme en prachtige dingen in één wed strijd. Die wisselvalligheid moet er nog uit." Haan schilderde CSKA vooraf af als een gevaarlijke ploeg. Na de teleurstellende wedstrijd van Russische kant bleef hij bij zijn mening. „Vooral in de eerste helft heb je kunnen zien dat ze technisch be hoorlijk wat in huis hebben", stelde hij. „Na de rust moesten de spelers echter tol betalen voor het vele loopwerk. Wij hebben knap geprofiteerd van hun vermoeid heid." Door Henri van der Steen Gelsenkirchen - Europacup voetbal, dat is ook jongens- boeken-romantiek; spannend fantaseren over mooie reizen, beroemde tegenstanders, win nende doelpunten in verre, volle stadions. En dan later in de boeken! Roda JC kan weer een jaar dromen, want dit UE- FA-Cupseizoen zit er alweer op. Op en neer naar Gelsenkirchen, meer reisjes zitten er dit jaar niet in voor de Limburgers na de ont hutsende 3-0 nederlaag gisteren bij Schalke'04. Onthutsend was het, omdat Roda JC volmaakt on schuldig voetbalde. Het was een strijd tussen jongens en echte mannen, eentje tussen dromers en doeners. Natuurlijk begon Huub Stevens naderhand over fouten die tot de eerste twee goals hadden geleid en die het pleit al beslisten nog voordat er een kwartier was ge voetbald. „We hadden duidelijke afspraken gemaakt, maar die werden vergeten. Latal zou in de zone worden opgevangen. Dat gebeurde niet. Ja, dan is het snel afgelopen," oordeelde Stevens. Coaches hebben het altijd over fouten als de tegenstander scoort, de waarheid was gisteren echter breder; Schalke was sterker, in alle opzichten, Schalke won dus verdiend en heel gewoon, lekker ruim. Niks was er af te dingen op de eindscore, hoe graag Eddy Achterberg ook het tegendeel wilde beweren. „Als Van der He ijden die kans benut of Roelofsen kopt 'm erin, dan weet ik het nog zo net niet," sprak de immer fa natieke assistent-coach. Halve kansjes of minder waren het ech ter. De enige keer dat Roda echt een doelpunt had kunnen maken was het moment dat Sibon de vrije Van der Heijden voor de keeper had kunnen zetten. De de butant probeerde het zelf en ram melde de bal hoog over en naast de goal van Schalke. Was het de nervositeit die Huub Stevens later bedoelde toen hij zei dat zijn ploeg zich had laten beïnloeden door de hectische sfeer in het Parkstadion? Youri Mulder begon daar immers later ook al over. „Roda was onder de indruk van de omstandigheden en daar hebben wij goed van ge profiteerd. Ik had me al voorge nomen om meteen in de eerste minut een fanatieke siding te trekken en dat heb ik gedaan. En je zag dat ze geimponeerd waren, allemaal, behalve Roelofsen. De rest verloor steeds duels, was steeds net even te laat." De Schalke-spits achtte bewezen dat er toch wel een navrant groot verschil gaapt tussen de Duitse en Nederlandse sub-top en nie mand die dat zal bestrijden. Het verschil was gisteren in elk geval zo groot, dat er een behoorlijk vervelende wedstrijd ontstond. Geen moment wist Roda de in druk te wekken te kunnen scoren en de Duitsers speelden gaande weg zoals ze altijd spelen: verve lend, op de counter. Schalke was natuurlijk content 11 l|| WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 Bi foto anp Youri Mulder loopt na zijn treffer tegen Roda juichend weg. De Schalke-spits zou even later met een knieblessure het strijdtoneel verlaten. foto reuter met de 2-0 na dertien minuten voetbal, goals die door Wilmots (een hele mooie kopbal bij de eer ste paal na een schitterend voor zetje van Latal) en Mulder (re bound uit corner) werden ge maakt. De international van Oranje ging even later van het veld met een knieblessure. „Die liep ik al meteen in het begin op na een duel met Roelofsen. Ei genlijk had ik er meteen uit ge moeten, gelukkig heb ik die wis sel nog even uitgesteld." Met of zonder Mulder maakte daarna niet meer uit voor Schal ke dat ook na rust niks te vrezen had van Roda. Het werd zelfs nog 3-0, door Anderbrugge, met een door Wilmots van richting veran derd schot. Weer een goal van rechts, weer uit een dood mo ment. Die sofgoal maakte dat Roda nu zelfs niks meer te dromen heeft, anders dan over een nieuw avon tuur, volgend jaar. Dat geldt ze ker voor Arno Doomernik, die tot volgend seizoen geschorst wordt, aangenomen dat Roda pas over een jaar weer Europees mag spe len. De middenvelder kreeg twee keer geel en moest dus van het veld; een schorsing van een wed strijd volgt automatisch. Zo gaat dat in het echte voetbal leven: acht stoere Duitse verdedi gers en drie aanvallers winnen het meestal van elf aardige, aan vallende Limburgse sub-toppers. Boeken zijn inderdaad vaak leu ker, spannender, zeker jongens boeken. Het zou een best-seller opleveren als Roda over twee we ken nog een vervolghoofdstuk zou weten te bedenken. SCHALKE '04 (Dui) - RODA JC (Ned) 3-0 (2-0). 8. Wilmots 1-0, 14. Mulder 2-0, 73. Wilmots 3-0. Scheidsrechter: Cesari (Ita). Toe schouwers: 50.061. Rode kaart: 74. Doomernik (Roda JC). Gele kaart: Roelofsen, Ooijer (Roda JC), Dooley (Schalke 04). SCHALKE '04: Lehmann; Latal (82. Held), Thon (75. Dooley), Eigenrauch en Büsgens; Müller, Nemec, Mulder (34. Linke) en Anderbrügge; Max en Wilmots. RODA JC: Hesp; Senden, Roelofsen, Ooijer en Trost; Van de Luer (85. Schops), Doomernik, Van Hoogdalen en Van der Heijden (78. Opdam); Vu rens (53. Van Houdt) en Sibon. Cambuur- VW 2-0 GA Eagles 4 4 0 0 12 8-2 Emmen 4 3 1 0 10 13- 4 MW 4 2 2 0 8 8 -3 TOP 4 2 2 0 8 7-4 Veendam 4 2 2 0 8 4-1 Dordrecht 4 2 1 17 5-4 Zwolle 4 2 1 17 5-5 Den Haag 4 2 1 17 4-4 Eindhoven 4 1 3 0 6 3-2 Cambuur Heracles VW Helmond Sp. Den Bosch RBC Haarlem Excelsior Telstar 4 12 1 4 112 4 112 1 1 2 1 0 3 1 0 3 0 1 3 0 1 3 0 0 4 CAMBUUR - WV 2-0 (2-01. 3. Arts H Marbus 2-0. Scheidsrechter: Van Vliet Toe schouwers: 3500. Gele kaart Schol, Rayer (WV), 3-0 0-1 UEFA-beker, Ie ronde, Ie wedstrijd: Schalke 04 (Dui)-RODA JC (NED) CSKA Moskou (Rus) - FEYEN00R0 (NED) Tsjernomorets Odessa (Rus) - National Boekarest (Roe) Torpedo Moskou (Rus) - Dinamo Tbilisi (Geo) Dinamo Kiev (Oek) - Neuchatel Xamax (Zwi) Vladikavkaz (Rus) - Anderlecht (Bel) Germinal Ekeren (Bel) - Grazer AK (Oos) Guingamp (Fra) - Inter Milaan (Ita) Malmö (Zwe) - Slavia Praag (Tsj) Bodo-Giimt (Noo) - Trabzonspor (Tur) Odense BK (Den) - Boavista (Por) Celtic (Sch) - Hamburger SV (Dui) Bröndby (Den) - FC Aarau (Zwi) Apoel Nicosia (Cyp) - Espanyol (Spa) Arsenal (Eng) - Borussia Mönchengladbach (Dui) Club Brugge (Bel) - Lyngby (Den) Montpellier (Fra) - Sporting Lissabon (Por) Aston Vil. - Helsingbor Lens (Fra) - Lazio (Ita) Newcastle - Halmstad Aberdeen (Sch) - Barry Town (Wal) Ferencvar. - Olympiakos H. Krakow - Monaco AS Roma (Ita) - Dinamo Moskou (Rus) Tenerife - Tel Aviv Panathinaikos - Warschau Sp. Moskou - Silkeborg Valencia - Bayern M. RWD Molenbeek (Bel) - Besiktas (Tur) Parma (Ita) - Guimaraes Por) Tirol - Metz Rapid Boekarest - Karlsruher SC 4 3 3' vandaag 3-0 3-2 vandaag 3-0 0-0 2-1 0-0 UEFA-sup. Eerste ronde, eerste wed strijd. TSJERNOMORETS (Rusl - NATIONAAL BOEKAREST (Roe) 0-0. Toeschouwers: 12.000. TORPEDO MOSKOU (Rus) - DINAMO TBILISI (Geo) 0-1 (0-1). 35. Djamarauli 0-1. VLADIKAVKAZ (Rus) - ANDERLECHT (Bel) 2-1 (1-1). 5. Zetterberg 0-1, 21. Janovski 1-1, 49. Sjelia 2-1. Scheids rechter: Sedlacek (Oos). Toeschou wers: 28.000. GUINGAMP (Fra) - INTER MILAN (Ita) 0-3 (0-125. Ganz 0-1,72. Djorkaeff 0-2 (strafschop), 87. Sforza 0-3. Scheids rechter: Diaz Vega. Toeschouwers: 7800. Rode kaart Jozwiak (Guingamp). GERMINAL EKEREN (Bel) - GRAZER AK (Oos) 3-1 (0-1). 8. Strafner 0-1, 56. Radzinski 1-1, 58. Vandewalle 2-1 (strafschop), 84. Czerniatynski 3-1. Scheidsrechter: Sammut (Mal). Toe schouwers: 2800. MALMÖ FF (Zwe) - SLAVIA PRAAG (Tsj) 1-2 (0-0). 70. Asanin 0-1,81 An derssan 1-1, 86. Wagner 1-2. schouwers: 3961. FK BODÖ (Noo) - TRABZONSPOR (Tur) I 1 -2 1 -13. Arveca dze 0-132. Berg H 74. Karaman 1-2. Toeschouwers: 1' ODENSE BK (Den) - BOAVISTA (Por)!- j 3 (2-0). 43. Hemmingsen 1-0,44. Peder sen 2-0, 53. Simic 2-1,75. Gomez 2-2, 85. Tavares 2-3. Toeschouwers: 3111 DINAMO KIEV (Oek) - NEUCHATEUtt-1 MAX (Zwi) 0-0. CLUB BRUGGE (Bel)-LYNGBYIDenll- 1 (1-1). 1. Staelens 1-0,35. Bjerrel Scheidsrechter: Kowalczyk (Pol). Tot- J schouwers: 6000. MONTPELLIER (Fra) - SPORTING L SABON (Por) 1-1 (1-0). 8. Ferhaoui 1-0, 64. Hadji 1-1. CELTIC (Sch) - HAMBURGER S) 0-2 (0-1). 3. Baron 0-1,71. Schuppü! j Scheidsrechter: Collina (Ita). To<- schouwers: 45.412. Gele kaart McNi- mara (Celtic), Hollerbach, Schapp (Hamburg). Londen (anp) - Duitse voetballers presteren goed op het Brits eiland. Dat bewees het nationale team in juni met het wim®| van de Europese titel. In Londen genoot Borussia Móif chengladbach gisteren in de eerste ronde van de UEFA-bwj opnieuw. In een enerverende wedstrijd zorgde het team f" een verrassing door Arsenal met 3-2 te verslaan. Portugees Cadete maakte rust de gelijkmaker, scheidsrechter Collina te* het doelpunt af. Celtic P10'®'! alles, maar kende geen gel® de 71e minuut gaf Schupp Schotten de nekslag: 0-2. Bij Inter Milan, waar door een blessure ontbrak, s de Ganz in de 25e minuut I Pas in de 72e minuut bouw® Franse regisseur Djorkaeff, af de elfmeterstip, de stand naar 0-2. De thuisploeg naderende nederlaag nietI kroppen, want de Poolse i®I diger Marek Jozwiak schfP'^.J minuut later Zamorano one0 Dat leverde hem de tweed dus rode kaart op. Met tien was Guingamp helemaal t loos. De Zwitser Sforza nu in de 86e minuut de derdetri De Belgische ploegen dedei matig. Anderlecht verl» Noord-Ossetië van Vladik met 2-1, maar heeft f kansen alsnog de twei halen. De ploeg van t kamp was immers y. van het duel beter dan de sche tegenstander. Dat k» Club Brugge niet wordend Het team stelde thuis ziv leur tegen Lyngby uit T ken. Verder dan 1-1 ploeg van trainer Broos ffl leen Germinal Ekeren k' winst. (ju Het versloeg in Antwerp zer AK uit Oostenrijk. n was het tweede doelpu De Engelsen, waar de gekwetste Bergkamp al na achttien minu ten het veld ruimde voor Helder, maakten in de laatste minuut 3- 2. Door het doelpunt van Wright behield Arsenal een kleine kans om over twee weken alsnog de tweede ronde te halen. Het duel op Highbury was leven dig, met Effenberg als uitblinker. De regisseur van Borussia diri geerde zijn teamgenoten over het veld. Hij scoorde zelf een minuut na rust de 0-2. Daarvoor had de Pool Juskowiak in de 37e minuut de Duitsers op voorsprong gezet. Arsenal knokte zich terug in de wedstrijd, met steun van het fa natieke publiek. Merson maakte in de 54e minuut 2-1. Passlack vergrootte de voorsprong in de 80e minuut weer, waarna Wright de Engelse hoop levend hield. „We zijn er nog lang niet," tem perde trainer Krauss van Borus sia de euforie. Guingamp droomde van het sprookje zoals Bordeaux dat vo rig jaar beleefde. Vanuit de In- tertoto-competitie doorstoten tot de finale van de strijd om de UE FA-beker. Maar de Fransen wer den al in de eerste ronde wreed gewekt door Inter Milan, dat in Guingamp met 3-0 won. De re turn is over twee weken louter van statische waarde. Ook de droom van Celtic is vrij wel over. Het team van Pierre van Hooijdonk verloor thuis met 2-0 van Hamburger SV. De Duit sers speelden slimmer dan de energieke Schotten, die al snel op achterstand kwamen. In de derde minuut scoorde Baron 0-1. De j Do0r Peter de Jong ««daal - De selectie van RBC I B°°Jt niet versterkt met Marcel Veerman- Trainer Jan Poortvliet jp de rechtsbuiten graag ïnlij- maar voorzitter Theo Mang- van de Roosendaalse eerste- i J maar voorzitter Theo Mang- ,,an de Roosendaalse eerste- fejedubis van mening dat de "electie groot genoeg is. veerman speelde vorig seizoen bij I uet Belgische KFC Tielen en was Jaarvoor werkzaam bij onder I „„er Volendam en AZ. Hij was transfervrij en wilde graag weer I Nederland voetballen. In de «norbereiding op het nieuwe sei- oen trainde hij met RBC en voet balde hij mee in enkele oefenwed- j Melchiot voor h Van onze verslaggever Auxerre - Ajax kent vanavond ste Europese toernooi, de Chan De spelers zijn de Zuid-Amerik aan Babangida en de Nederlan; Samen met Frank de Boer vormt Mario Melchiot vanavond het hart van Ajax-defensie. De 19-ja- rige maakt zijn debuut in de basis derhalve gelijk op het hoogste podium, de eerste ronde van de Champions League tegen Auxer- re. I Louis van Gaal moet een beroep doen op de lange donkere speler, omdat Arnold Scholten gisteren niet door de diverse fitheidstests I heenkwam. Een blessure aan zijn I linkerdijbeen levert te veel hin der op. Een nieuwe tegenvaller voor de toch al zo geplaagde Van Gaal. Gisteren arriveerde assistent- I trainer Gerard van der Lem nog J samen met Dennis Schulp en Ro- 1 bert Gehring in het spelershotel I te Joigny, ongeveer dertig kilo- I meter van Auxerre. De twee jeug dige spelers - die illustratief voor de problemen van Ajax maandag met het tweede verloren van AZ 2 brachten de totale selectie in I Auxerre op een sterkte van 18 [man. I Dat lijkt een aardig aantal, maar Ivoor de basis-elf heeft Van Gaal I realistisch gezien eigenlijk geen I enkele keuze. Scholten is niet I I speelklaar en Reuser - die giste- I ren weer last van zijn been kreeg I - kan geen hele wedstrijd aan. I Blijven over: Van der Sar, Santos, I Frank de Boer, Bogarde, Juan, I Litmanen, Musampa, Babangida, I Honald de Boer en Overmars. Met J Liverpool (sid) - Eric Canto na was het al bijna vergeten. Maar het Franse 'enfant ter rible' moet zich volgende week in Liverpool melden voor een gerechtelijk voor onderzoek. De voetballer van Manchester United moet zich verantwoorden voor een vechtpartij in een hotel in Chester, in februari 1994. ,.e 3Harige vertegenwoor diger Tom Doyle zegt tweeë neenhalf jaar geleden door antona te zijn aangevallen. C'atgebeurde op de dag dat Qe Franse ster met wat colle ga s m het hotel een feestje vierde. J Het onderzoek moet uitwij- rfl, ,er daadwerkelijk ge- S* stappen tegen >,?na' dm vandaag met umted voor de Champions volgen® J Juventus sPeelt. Door Jaap Bakker I lifuTV "^et is n°gal moei Belgen, gemaakt dooik Vandewalle. Hij schoot ra" elf meter. tcicvibiecamera s, tc I S werd gevraagd wat hi venstllR u Georgische Haf venstad Batumr. De PSV-trai ^te„ddann,i<'delacher tienen1 had gistermiddag ol dinSS?luiden dat de lar te kant Hatumi aan de koii' wen n1St ,lk even ontzenJ meei va namelijk bel nuchter. 1 Batum? a landingsbaan val P«ntwaatd?7? !fglnt °P h| vertel d o u e ^ee eindigf ,niet bih Wat niJ ^hUebben^f'^^g11 emw n 20 steeds mfadan zwarf vos maar dichterbij

de Stem | 1996 | | pagina 8