Voorzieningen yoor jeugd n Heikant Hulst in de frontlinie Opa Ad Po tjel wil 45.000 gulden uittrekken voor restauratie archiefstukken se Hengelaars muien van GOA Axel ÈSTEM Rsiezee,an* Een kwart eeuw kleuterjuf in Vogelwaarde txel vraagt het Rijk Subsidie Betonwijk DAG KLAPPER POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS jficiat! rgh Annie wordt 60 jaar! Gefeliciteerd! ons Milan j u lorgen... Tachtig ESTEM ZEELAND C2 wethouder Weemaes 4m Oproep chuldeisers Diepste geheim Granaten Monument Ongeluk Kattenhater Honderd piek kwijt Aanrijding Trainingspak Kruimeldiefstal Koewacht Axel St.-Jansteen „n7e verslaggever 1 De gemeente Axel wil 45.000 M uittrekken voor restauratie ut oude stadsarchief en andere faen van historische waarde uit "bevolkingsadministratie en bur- erlijke stand. «root deel van de archieven van de ente Axel verkeert in slechte staat, 'fis volgens burgemeester en wethou- "£>3^ rm j"/. \"JA iculieren bibileum, huwelijk, verlovjn» 1, examen, Abraham enz. f 0,65 incl. B.T.W., één grote verplicht. ;t 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.W. tnvraag. Foto's worden niet 12.313 of geef uw tekst 2 dagen één van onze kantoren, ichten aan: De Stem, Postbus i t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. voor teksten, foto 's en tekeningen tn redenen te weigeren. Be opdrachtgever van deze uitgever bekend te zijn. Indien gen met opgave van een it wordt, is men verplicht zich te ning van misbruik. Uitgever is opdrachtgever bekend te maken, ntwoordelijk voor de in de torkomende teksten. nen Diergeneeskunde aan c Utrecht is geslaagd an van Deijck n onze verslaggever eikant - De gemeente Hulst is bereid een aantal recreatieve jorzieningen te treffen voor de wat oudere jeugd in het dorp eikant. Wethouder P. Weemaes zegde dat toe tijdens een bij- éomst met de plaatselijke jeugd en de dorpsraad Heikant. Ir gefeliciteerd Ier Heijden in Rijsbergen el in Raamsdonksveer. Is het niet prachtig, ons (o)pa wordt i met klein- phanie Jeroen. H.g. Ma, kinderen en kleinkinderen. wordt heden Saar,Feesten doen we zaterdag maar! OMA 5x10 WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 ders zeker het geval voor de registers van de burgerlijke stand. Juist deze archief stukken zijn door het vele gebruik nogal beschadigd. Zo zijn vele banden totaal versleten, de bladzijden zijn losgeraakt en steken buiten de bescherming van het boekenblok. Bovendien zijn de registers bruin gekleurd door optredende verzu ring. Niet alle archieven kunnen me- teen gerestaureerd worden. Burgemeester en wethouders van Axel hebben bij het stel len van prioriteiten gelet op de 'raad- pleegfrequentie' van de archiefstukken. „Die bepaalt namelijk niet alleen de his torische waarde van stukken, maar ook de mate waarin deze documenten aan achteruitgang onderhevig zijn," aldus het college in zijn voorstel aan de gemeenteraad. Vandaar dat begonnen wordt met het opknappen van de bevolkingsadminis tratie en de burgerlijke stand. „Vervol gens komt het oude stadsarchief van Axel voor restauratie in aanmerking," stellen B en W. Het Restauratie Atelier Sterken denkt voor bijna 45.000 gulden de betrokken archiefstukken een goede beurt te kun nen geven. De werkzaamheden zullen bestaan uit opnieuw binden, verwijderen van schadelijk plakmateriaal, verstevi ging van bladzijden en het ontzuren daarvan. De gemeente Axel heeft sinds 1994 elk jaar 10.000 gulden voor restauratie van archiefstukken opzij gezet. Bovendien heeft de gemeente van waterschap Hul ster Ambacht een vergoeding van 15.000 gulden gekregen voor tijdelijke plaatsing van het oud-archief van het waterschap in de gemeentelijke archief-bewaar plaats. De leden van de raadscommissie Sociale Zaken, Welzijn en Onderwijs bespreken het collegevoorstel vandaag in hun ver gadering. Aanvang 19.30 uur in het stad huis. t jongere kinderen is er een aispeeltuintje op het veldje bij basisschool en dat wordt nog rir als er straks nog een iodern klimwerktuig bij komt. li jeugd in de leeftijd van tien jt zestien jaar moet het op dit t doen met een versleten Jje en een zelf aangelegde ttoossbaan. Daar gaat nu dus at aan gebeuren. k uitnodiging van de dorpsraad as wethouder Weemaes deze te gast in het gemeen- chapscentrum 't Heike, om er te lisleren naar de wensen van de laatselijke jeugd. Er kwamen i'n 35 jongeren in de leef tij ds- roep van tien tot zestien jaar op Ie inventarisatie leidde tot een waslijst. Nieuw doelen op et trapveldje, een modernere «staan, een goede omheining, [hommels, zitbanken, klimtui- een basketbalpaal, een rol- iskatebaan, om er maar eens a paar te noemen. wethouder beloofde dat het rapveld in orde zal worden maakt, dat er een fatsoenlijke «heining komt en dat de doelen orden opgeknapt. Verder wordt een hoekje ingericht met een zitje, een schommel, een basket balpaal en en klimwerktuig. „Want dat zijn gewoon zaken die bij een basisvoorziening voor deze leeftijdscategorie horen," aldus de wethouder. Een skate- bordbaan is echter teveel van het goede. De gemeente oriënteert zich nog op de mogelijkheden om voorzieningen te treffen voor deze sport. „Maar als er een ska- tebordbaan komt, dan zal dat hoogstwaarschijnlijk een voor ziening worden voor de hele gemeente en dan is het logisch dat die in Hulst komt." Bij de gemeente gaat men nu aan de slag om een plan te maken voor het Heikantse trapveldje. Vervolgens krijgt de jeugd nog gelegenheid om er een mening over te geven. De wethouder ver wacht dat alles in maart, of uiter lijk april, volgend jaar in orde zal zijn. Het initiatief om naar de jeugd zelf te gaan en er de wensen aan te horen gaat de gemeente ook toepassen voor de Dullaertwijk, de wijk Hulst-Zuid en in Clinge. „Daar zijn nog hiaten in de speel- voorzieningen en die hebben, na Heikant dan, de eerste priori teit." H.G Melroy 'leden van GOA wonnen zater- fg wel de tweede wedstrijd, F de achterstand opgelopen i Je eerste wedstrijd die in 'Inge gehouden werd, kon niet orden goedgemaakt. Aan de teede wedstrijd werd deelgeno- p door 56 leden van beide Gevist werd op het water Mariëlle Lisannf Remko Annemw Hiep hiep hoera 1 jaar nog geen behang no 9| nna en onja -is mr. G.R. van donk te Breda, boe- taris van de benefi- aanvaarde nalaten- i van de heer Adam ïlis Josephus van geboren te Prin- age op 2 april 1934, t gewoond hebbend NX Breda, Heilaar- t 207, alwaar zijn lijk overschot is ge en op 6 augustus verzoekt hierbij Jdeisers van ge ide overledene hun eringen vóór 12 ok- r 1996 te zijn kan- (Postbus 9519, 4801 Breda) schriftelijk in enen. |t ministerie van VROM heeft f een potje van 12 miljoen y®lvoor duurzame bou w-pro- EDITIE ZEELAND g—«tCli; f."*M32,4532CG |VI15-6457d9, fax 0115-645742. ffdwen: Peter Oggel (editiechef), l: nAssenn' frank van Cooten, Ha' u iedcRe'n van der •'■Harold de Puysseleijr. feat 1,4461 JK 'ax °B 3-273701 il'99evertBMaaS(prOVincie' lit: ft«61 ES tot 7277°' °114-372771 teVwrae,rènhH0ChStenbaCh' '5g0U50-645753751 de-exploitatie en ZVK Ueuzen. !fef32,4532CG jjjjanwoordigers: "ian Verstraet H0'6' -Pr'Vé 01Pt-314570, erstraeten privé 0114-316755 ^tijden: %Vr-8,30-17.00 uur Juf Magda van Bambost-Van Bunderen vierde gisteren dat ze 25 jaar verbonden is aan basisschool De Schakel in Vogelwaarde. FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever Vogelwaarde - De basisschool De Schakel in Vogelwaarde heeft gisteren juf Magda van Bambost-Van Bunderen in het zonnetje gezet. Ze vierde namelijk het feit dat ze al 25 jaar aan de school in Vogel waarde verbonden is. Het grootste deel van die periode had ze de kleuters onder haar hoede. Op de basisschool van tegenwoordig is het onderscheid tussen kleuters en wat vroeger lagere school heette weggeval len. Maar juf Magda is nog een echte kleuterjuf. In de afgelopen kwart eeuw heeft ze voor heel wat inwoners van Vogelwaarde de basis gelegd voor hun verdere ontwikkeling. Juf Mggda, die zelf in Sas van Gent woont, werd gistermiddag met haar echtgenoot feestelijk op school ontvangen en toege zongen door de leerlingen. Die hadden verschillende cadeau's in petto voor de jubilerende juf. Maar zelf werden ze ook ver wend, want ook voor hen was het feest. Voor de ouderen trad het Theater Opgepast op en ook voor de kleinsten was er een optreden. Voor ze naar huis gingen kregen alle kinderen nog een traktatie. Met een informele receptie op school werd het jubileumfeest afgesloten. in onze correspondent iel - De hengeltweekamp tussen De Clingse Hengelaars en «duld Overwint Alles (GOA) uit Axel is gewonnen door eerst- inoemde club. van de Grote-, en de Kleine kreek. Winnaar werd R. Bertram van GOA met 5830 gram gevangen vis. Zijn clubgenoot J. Stevens werd vierde werd met een vangst van 2400 gram. Tweede werd D. Gilles (3470 gram) en vierde J. van Cleemput (3390 gram) beiden GOA. E. van de Bosch (De Clingse Hengelaars) legde beslag op de vijlde prijs met 2840 gram. rn onzs verslaggever ®1-Voor de herinrichting van Betonwijk West in Axel, pro- W de gemeente Axel een stimuleringssubsidie van het Rijk Een aanvraag voor die subsidie is inmiddels de deur jecten. De gemeente Axel wil Betonwijk West als een soort voorbeeldproject naar voren schuiven en hoopt daarom voor een deel van die rijkssubsidie in aanmerking te komen. Volgens gemeentewoordvoerder C. van Meurs zijn er honderden projecten bij het ministerie inge diend. „Dus de kans dat we iets krijgen, is niet erg groot. Maar wie niet waagt die niet wint." De herbouw van de Betonwijk West in Axel gebeurt op een zoda nige manier dat de schade voor het milieu in alles fasen, van ont werp tot sloop, zoveel mogelijk beperkt blijft. Duurzaam bouwen dus, milieuvriendelijke huizen neerzetten. Betonwijk West valt volgens de gemeente precies in het straatje van de provincie Zeeland die via het opstellen van het 'Zeeuwse Convenant Duurzaam Bouwen' in de toekomst wil waarborgen. Dat idee is twee jaar geleden gelanceerd door de Zeeuwse Milieufederatie en daarna zijn overheden, woningbouwcoöpera- ties, en organisaties van aanne mers en architecten rond de tafel gaan zitten om de overeenkomst op te stellen. Volgende maand zul len betrokken partijen het conve nant ondertekenen. Burgemeester en wethouders van Axel vragen de gemeenteraad deze maand in te stemmen met ondertekening van het convenant. De leden van de commissie VROM behandelen dat voorstel vanavond in hun vergadering. Aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. Door George Sponselee HET KLONK ZO echt dat je het geloofde: reserve-kapitein Gerard Reve - de schrijver - vertelde tegen het ANP over een aanval op een Indonesisch dorp. Er wordt dan opdracht gegeven de vijand 'uit te reke nen'. „Dan stuur je twee man de boom in om met een drie hoeksmeting de positie van de vijand te bepalen. Vervolgens schiet je een granaat erachter, de tweede ervoor en de derde er bovenop." Achteraf blijkt het allemaal verzonnen, Reve is zelfs nooit in dienst geweest, maar toch is het niet ver van de werkelijk heid vandaan. Het is ook altijd, zegt men, het eerste salvo dat, relatief veel, slachtoffers maakt: niemand is immers op de beschieting verdacht. In Hulst zal het ook wel zo gegaan zijn die dertiende september van het jaar 1944. Het was toen een heel andere samenleving dan nu. Om te beginnen was het oorlog en de Duitse bezetting duurde al ruim vier jaar. Radio's om te luisteren naar de toestand in de wereld waren er officieel niet. Die had men in moeten leveren. Wie er nog wel een had, moest daar in het diepste geheim gebruik van maken. Televisie bestond nog niet voor het grote publiek. Toch was er nieuws genoeg. Het Duits-geallieerde front schoof op in noordelijke rich ting. Antwerpen was al bevrijd, de Duitsers staken niet meer onder stoelen of banken dat ze op de terugtocht waren en de bevrijding stond voor de deur. Tot dan toe was Hulst genadig door de oorlog gekomen: in 1940 was er niet gevochten en de bezettingsjaren waren ook rustig verlopen, weliswaar niet altijd even gemakkelijk, maar toch zonder gerichte bombar dementen en zo. De mensen zaten dus 's avonds Gedenkteken van zes burgers die gedood werden bij de bombardementen in Hulst op 13 sep tember 1944. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE vaak buiten om nieuws uit te wisselen. In de buurtschappen zette men zich tegen een dijk of achter een heg, meestal alleen het mannenvolk, in de dorpen en stadjes groepte men wijks- gewijze samen. In Hulst kwa men er regelmatig mensen bij een op de hoek van de Lange en de Korte Nieuwstraat met de Zomerstraat bij de schoenhan- del van Kramers recht tegen over wat tegenworodig De Vos- Eggermont is. Juwelier De Bruijn bewoont de vroegere schoenhandel. Om negen uur precies die avond viel de eerste granaat in de tuin van de pastorie aan de Steenstraat, de tweede viel op de straat op bovengenoemd pünt. Zes mensen werden op slag gedood: August Kramers, Izaak van Driel en Hypoliet Truyens uit de Lange Nieuw- strdat, Louis Danckaert uit de Gróte Bagijnestraat, Honoré Repling, die op de hoek van de Lange Nieuwstraat met de Zomerstraat woonde en Petrus Picavet uit de Zomerstraat. Daarnaast waren er nog enkele gevonden. Naar verluidt wer den er bij die beschieting in totaal 24 granaten op Hulst afgevuurd. Ze vond plaats vanaf De Klinge. Op de dag dat de slachtoffers begraven werden vond er opnieuw een beschie ting plaats. Iedereen die aan wezig was op de begraafplaats aan de Zuoutestrat/Glacisweg moest dekking zoeken. Deze aanval eiste echter geen slacht offers. Wei die van 17 septem ber, die om half zes in de namiddag plaatsvond. De keu ken van hotel Brand-Het Bonte Hert aan de Markt kreeg twee voltreffers en de hotelier Ludo- vicus Brand werd dodelijk getroffen. Op 18 september werd door de geallieerden de spits van de toren van de basiliek afgescho ten. De aanval begon om tien over drie en er waren 70 scho ten nodig om het doel te berei ken. De Duitsers gebruikten, tot het eerste schot viel, de toren als uitkijkpost. Bij deze beschieting vielen geen slacht offers, maar de toren werd erg gehavend en het koorgedeelte van de kerk liep schade op omdat de spits door het dak viel. Zes van de zeven slachtoffers van de aanval op 13 en 17 sep tember zijn bij elkaar begraven en er is een monument op het graf geplaatst. Izaak van Driel heeft zijn laatste rustplaats op het algemeen gedeelte van de begraafplaats, omdat hij prote stant was. Het gedenkteken is een ont werp van architect J.J.M. v.d. Avoird uit Hulst. Het oprichten van monumenten was aan regels gebonden. Op 27 mei 1946 verleende Middelbrug toestemming voor de plaatsing. Behalve de namen van Brand, Reuling, Picavet, Truyens, Kramers en Danckaert draagt het navolgend opschrift: Dit monument herinnert den bezoeker aan wreede oorlogs daden. Zes vredige burgers werden voor de vrijheid neer geslagen. Zij brachten het grootste offer, het offer van hun leven. Moge dit aan 't volk van Hulst de ware vrede geven. Met dank aan Eddy Taelman te Hulst. MUZIEK ZEEUWS-VLAANDEREN Concerten - org. Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen - middag- en avondconcerten - kerken en zalen in acht gemeenten (tot 30 sept) DIVERSEN HOEK Excursie - Flora en Fauna in De Braakman - Recreatiecentrum De Braakman -19.00 uur 2,50) MIDDELBURG Circus Plume - circustent Molen water - do 5 t/m zo 15 sept - ma t/m za 20.00 uur - zo 19.00 uur - niet op ma 9 sept 40/37,50/35 - kinderen t/m 12 jr 27,50/25/22,50) NIEUW-NAMEN Geologisch avontuur - fossielen, gesteenten en zandlagen op het oudste strand van Zeeland - aan melden bij dhr. Bleyenberg 0114- 345384 - Meester van der Heyden- groeve 2,50) SLUIS Belfort Sluis - bezichtigen Belfort- 13.00-17.00 uur CLINGE Koersbal - ANBO - Malpertuus - 13.30 uur ST.-JANSTEEN Schieting - KBO - De Warande - 13.30 uur AXEL Koersbal - Gregoriuscentrum - 13.30 uur Vleeskaarting - De Halle - 14.00 uur Expositie - abstracte olieverfschil derijen - Eugène-Emile Demane uit Damme - streekmuseum Het Land van Axel - 13.30-17.00 uur (woe t/m zat t/m 28 sept) SAS VAN GENT Kaarting - De Regenboog - 14.00 uur TERNEUZEN Expositie - olieverfschilderijen, aquarellen en pastels - mevrouw Dekker - centrale hal Ter Schorre - 09.00-21.00 uur (t/m lokt) Jokeren - 't Schelpenhoekje -19.30 uur KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers -13.30 uur HULST Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur FILMS GOES Grand Theater 14.00 uur A Goofy Movie 20.00 uur Twister HULST De Koning van Engeland 14.00 uur A Goofy Movie 20.00 uur Twister 20.00 uur Striptease 20.00 uur Eraser 20.00 uur Phenomenon 20.00 uur Mission Impossible VLISSINGEN Alhambra 1 - 14.00 en 20.00 uur Twister Alhambra 2 - 14.00 uur A Goofy Movie 20.00 uur Mission Impossible Alhambra 3 - 14.00 uur It Takes Two 20.00 uur Eraser Alhambra 4 -14.00 uur Flipper 20.00 uur Striptease BRUGGE Kennedy Complex 14.30 en 20.00 uur Phenomenon 20.00 uur City Hall 14.30 uur Rumble in the Bronx 20.00 uur From Dusk till Dawn 20.00 uur Le huitième jour 14.30 uur Clueless 14.30 uur Flipper GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Trainspotting 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Phenomenon 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Bound 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Striptease 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Twister 14.30, 17.00 en 20.00 uur It takes Two 14,30 en 17.00 uur Flipper 20.00 en 22.30 uur Eraser 22.30 uur From Dusk till Dawn 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Rock 14.30, 17.00,20.00 en 22.30 uur The Craft 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Spy Hard 14.30 en 17.00 uur Dunston Checks In 22.30 uur Primal Fear- 20.00 uur Le Huitième Jour KNOKKE Beverly Screens 15.00 en 20.00 uur Phenomenon 15.00 en 20.00 uur Twister 15.00 en 20.00 uur Striptease 15.00 uurltTakesTwo 20.00 uur The Rock Terneuzen - Een 9-jarig jonge tje uit Terneuzen is maandag op de Binnenvaartweg bij het oversteken geschept door een 46-jarige automobilist uit Phi lippine. Het jongetje stak plot seling over. Hij hield enkele schaafwonden op zijn rechter arm over aan het incident. Hulst - Een 22-jarige vrouw uit Hulst heeft bij de politie haar beklag gedaan over dierenmis handeling. Haar katertje is afgelopen weekend in de buurt van het Houtenkwartier de schedel ingeslagen. Het beestje is inmiddels aan die verwon dingen bezweken. Hulst - Een 46-jarige vrouw uit Koewacht raakte haar tas kwijt in het buurthuis aan het Houtenkwartier. Er zaten per soonlijke spulletjes in en 100 gulden. Sluiskil - Twee auto's raakten beschadigd bij een aanrijding gistermorgen op het kruising Frankrijkweg/Oostkade. Een 58-jarige automobilist uit Ter- neuzen, hij was niet in het bezit van een rijbewijs, kwam van de Finlandweg en gaf op de krui sing geen voorrang aan een 42- jarige man uit Zuiddorpe. Beide auto's liepen de nodige deuken op. De bestuurders ble ven ongedeerd. De Terneuze- naar kreeg een proces-verbaal. Hulst - Een 20-jarige man zon der vaste woon- en verblijf plaats is op de Grote Markt aangehouden omdat hij ver dacht werd van diefstal van een bromfiets van een vrouw uit St.-Jansteen. De diefstal vond plaats op het Cornelis de Vosplein in Hulst. Toen de politie de man aanhield, droeg hij een groen trainingspak. Dat pak bleek eerder te zijn gesto len uit een winkel aan het Oranjebolwerk. De man kreeg een dagvaarding. Terneuzen - Een 17-jarige Ter- neuzenaar is in een winkel aan de Oranjestraat betrapt op het stelen van een potje verf van vier gulden vijftig. Hij wordt aan bureau HALT toever trouwd. In de vooravond van maandag werd een 31-jarige man uit Westdorpe aan de Kennedylaan in Terneuzen aangehouden. Hij was in een winkel vergeten een boortje van drie gulden vijftig af te rekenen. VISWEDSTRIJD - Juniorenle den van de Hengelaarsverening Koewacht visten zondag op het water van de Konijneputten te Koewacht de laatste wedstrijd in dit seizoen meetellend voor het clubkampioenschap 1996. Uitslagen Categorie 8 t/m 11 jaar: 1. N. van Bam- bost, 2630 gram aan gevangen vis, 2. R. Baert, 810 gram, 3. M. van Houten, 57 gram. Categorie 12 t/m 15 jaar: 1. M. Martens, 1260 gram, 2. D. Vermond, 930 gram, 3. R. Baert, 770 gram. HENGELEN - Jeugdleden van de Axelse hengelsportvereni ging GOA (Geduld Overwint Alles) visten de derde keer, tevens laatste in dit seizoen, voor het clublampioenschap 1996 meetellende wedstrijd op het water van de Kleine Kreek te Axel. Hieraan werd door veertig juniorenleden deelgeno men. De vangsten waren uitste kend. Na afloop ontvingen de kampioenen een trofee die hun werd uitgereikt door de voorzit ter van de jeugdcommissie Ferry Lippens. Eindstanden kampioenschap Categorie tot en met 11 jaar: 1. Mark Dieleman, 2. Michiel Goos- sens, 3. Sven Haeck. categorie 12 t/m 14 jaar: 1. Ingeborg Audenaerd, 2. Tonny Koekkoek, 3. Menno Mar tens. Uitslag derde wedstrijd: cate gorie t/m 11 jaar: 1. Mark Dieleman met 1220 gram aan gevangen vis, 2. Sven Haeck, 1160 gram, 3. Michiel Goossen, 710 gram. Categorie 12 t/m 14 jaar: 1. Ingeborg Audenaerd, 940 gram, 2. Menno Martens, 620 gram, 3. Tonny Koekkoek met 540 gram. TONEELVERENIGING - De Steense Camere van Rhetorica St.-Jan ten Steene heeft nog steeds behoefte aan nieuwe, vooral jonge, leden waardoor het repertoire een stuk uitge breider kan worden. Informatie bij Henk van den Branden, grif fier der Camere, 0114-312201. Bij de laatste ledenvergadering kon de toneelvereniging reeds drie nieuwe leden verwelko men, te weten Rose-Marie Blommaaert, Peter de Cock en Renee de Cock.

de Stem | 1996 | | pagina 13