BC Terneuzen speelt landelijk iLooiij Veel veranderd bij BC Den Ossaert BC Sjuttul met drie teams in competitie Trimloop Terneuzen voor Marlon Roels Vereecken klopt Van Renterghem in spurt) Nieuwe gezichten in bestuur van Terneuzense badmintonclub District Zeeland jubileert Zwemmer Tom Pieterse op dreef in Roermond KNAU stuurt geen ploegen naar WK halve marathon Reorg ams< DE STEM SPORT ZEELAND Hulster club in nieuw seizoen naar slechts één speelavond SPORTNIEUWS KORTI BC Schepnet bloeiende vereniging Indeling badmintoncompetitie BC Groot Sas actief met twee teams ZVA met bekervoetbal van start Scheldesport-atleten in Deurne Uitstekende wielersport in Nieuw-Namen 'Uitspraak Raac I De Raad van State stelde gisteren Ide gemeente Oostburg in het gelijk. De gemeente mag door de I uitspraak dwangsommen tot I maximaal twaalfduizend gulden Aantal doden in het verkeer stijgt Zeeuws-Vlaanderen I Gemaskerde mannen plegen overval op kei Middelburg WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1996 B3 Van onze badmintonmedewerker Hulst - De Hulster badmin tonvereniging Den Ossaert, die al meer dan twintig jaar aan de weg timmert, is inmid dels uitgegroeid tot een vere niging met meer dan honderd leden. Dit seizoen is er echter veel veranderd. In het verleden speelde de vereni ging op twee speelavonden, na melijk dinsdag en woensdag. In de belevingssfeer van veel leden leek het daardoor alsof er twee verenigingen waren. Daarnaast was de toenemende financiële druk, veroorzaakt door de zaal- huur, voor het bestuur aanleiding om de beide speelavonden samen te voegen tot één grote speel avond. Voorzitter Jeroen Berben is ver heugd over dit feit. Hij zegt: „We gaan weliswaar naar één spel- avond toe, maar we kunnen dan ook langer spelen en we krijgen meer banen tot onze beschik king. Van september tot en met februari spelen we van 20.00 tot 23.00 uur op twaalf banen en van maart tot en met mei op twaalf banen van 20.00 tot 22.00 uur. De speelhal is nu exclusief voorbe houden aan de badmintonsport en dat is een groot voordeel. In het verleden hebben diverse toernooien al aangegeven hoe ge zellig het was als de gehele vere niging op één avond speelt. Eveneens kunnen we beter en ef ficiënter omgaan met alle des kundigheid in huis, daar waar het gaat om trainingen, begelei ding en opvang van nieuwe le den. We kunnen meer doen, ter wijl er op minder vrije tijd beslag gelegd wordt van al diegenen die binnen onze vereniging actief zijn. Een ander voordeel van de ze stap is dat de contributie niet hoeft te worden verhoogd. Als bestuur zijn wij er van overtuigd met deze beslissing een positieve stap te hebben gemaakt. Uiter aard spelen we mee in de compe titie. Dit seizoen spelen we in het district Zeeland met twee sterke competitieteams." Zowel Den Ossaert 1 als Den Os saert 2 komt uit in de derde klas se van het district. Voor de jeugdleden worden dit jaar weer examens georganiseerd voor de deeldiploma's. Het deeldiploma- systeem is ontwikkeld om spelers via gerichte modules op een ple zierige manier meer vaardigheid en kennis bij te brengen over hun favortiete spel. Er zijn in totaal zes diploma's te behalen. Het eerste is uiteraard het gemakke lijkste en het zesde en laatste deel het moeilijkst. De badmintonvereniging Den Ossaert laat gezelligheid en sport hand in hand gaan. Dat al meer dan twintig jaar. De club speelt in de zuidhal van Den Dullaert. Volwassenen op woensdag van 20.00 tot 23.00 uur (na 1 maart tot 22.00 uur) en de jeugd van acht tot en met zestien jaar op woensdag van 18.00 tot 20.00 uur. Naast het spelen op de gewone speelavonden kan men bij de badmintonvereniging Den Os saert meespelen in uitwisselings- toernooien, competitiewedstrij den, jeugdtoernooien, diverse re- creatietoernooien en trainingen. Tijdens de speelavonden is des kundige begleiding aanwezig. Minimaal één keer per jaar wordt een feestavond gehouden samen met de badmintonvereni gingen uit Tilburg en Goirle. Dit jaar zal dat voor de twaalfde keer zijn in Hulst Nieuwe leden zijn welkom. Ter introductie mag men twee speel avonden gratis komen alvorens te besluiten of men lid wordt van de vereniging. Voor meer infor matie kan men tijdens de speel avonden terecht bij de bestuurs leden of bellen met Annette Bosch. Van onze badmintonmedewerker Terneuzen - BC Terneuzen is de enige Zeeuws-Vlaamse badmintonvereniging die nog een team in de landelijke competitie heeft. BC Terneuzen 1 is ingedeeld in de vier de klasse, afdeling 11. Daarin speelt ook Avanti 2 uit Mid delburg. Verder heeft Terneuzen nog vijf teams in de dis trictscompetitie, waarvan het tweede team in de eerste klasse A uitkomt. In het eerste team spelen Martijn van Hoije, Ron Kest, Robin Houterman, Chantal van Hoije en Marleen Masclee. Laatstgenoem de is nieuw in het team, waaruit Brigitte Maas is vertrokken. Het béstuur is deels vernieuwd met een andere voorzitter, secre taris en penningmeester. De trai ningen en de wedstrijen worden gehouden in sporthal Oude Vaart. Aan de jeugdcomeptitie levert Terneuzen vier teams. Aan de ba sis van het jeugdgebeuren staat Edy van Hoije, de man die alles in het werk stelt om de jeugd aan het spelen te houden. Verenigingen als Den Ossaert, Groot Sas en Sjuttul hebben geen jeugdcompe- ti'tieteams. BC Terneuzen hoopt dit seizoen een potentieel aantal nieuwe le den te kunnen begroeten. Dit zijn 55-plussers die tot voor kort via de gemeente Terneuzen gezellig een shutteltje konden slaan. Door dat de gemeente te kennen heeft gegeven deze groep mensen niet meer te kunnen begeleiden, wer den zij voor het blok gezet om een andere oplossing te vinden. Om deze groep enthousiaste badmin tonners niet in de kou te laten staan heeft BC Terneuzen aange boden deze mensen (voor wie geïnteresseerd is) in hun vereni ging op te nemen om onder goede begeleiding hun favoriete sport te kunnen blijven uitoefenen. Organisatorisch is de club er in geslaagd om aan zoveel mogelijk wensen van deze groep te kunnen voldoen. Een van deze wensen was om overdag te kunnen bad mintonnen. Dit past tevens in het kader van de Nederlandse Badminton Bond en de Zeeuwse Sportraad stimule ringsactiviteiten, namelijk Sport Overdag en Sport voor Ouderen. Door lid te worden van de BC Ter neuzen kunnen deze mensen te vens profiteren van allerlei andere activiteiten die deze vereniging voor zijn leden organiseert. Zowel voor de recreanten als voor de competitiespelers. Beide cate gorieën komen ruimschoots aan bod. Al deze activiteiten en ander nieuws worden via het clubblad Het Slagblad, dat vijf keer per sei zoen verschijnt, aan de leden ge presenteerd. Activiteiten die dit seizoen op het progamma staan zijn onder ande re: 5 oktober PEP-toernooi (Ple zier En Prestatie) voor recreanten, 6 oktober uitwisseling Brasschaat voor recreanten en competitiespe lers, 7 november PEP-toernooi voor recreanten, 19 december kersttoernooi voor recreanten en competitiespelers, 6 januari nieuwjaarsreceptie/toernooi voor recreanten en competitiespelers, 19 januari en 23 februari PEP- toernooi voor recreanten, 1 en 2 maart clubkampioenschappen voor recreanten en competitiespe lers, 30 maart laatste PEP-toer nooi voor recreanten. Het eerste en tweede team van BC Terneuzen. Staande van links naar rechts: Frans Midavaine, Barbara Staal, Mireille van Es, Moni que Houtzager, Ruud Hogervorst en Danny Elve. Zittend van links naar rechts: Brigitte Maas, Martij van Hoye, Chantal van Hooye, Ron Kest en Robin Houterman. foto camile schelstraete Volop activiteiten voor Zeeuwse badmintonners Van onze badmintonmedewerker Terneuzen - Het jaar 1996 is het jaar dat het district Zee land van de Nederlandse Bad minton Bond 25 jaar bestaat. Voor de viering van dit jubi leum is eind 1995 gekozen voor een opzet waarbij een zo breed mogelijk badmintonpu- bliek bereikt kan worden. Zo is er gekozen voor een sprei ding van activiteiten over een aantal evenementen in 1996, ver spreid over alle regio's van' de provincie Zeeland. Inmiddels kan met voldoening worden terugge keken op de in een ander jasje ge stoken districtsjeugdkampioen- schappen met naast het hoofd toernooi een runner-up-toernooi. Verder de clinic met topspelers als Astrid van der Knaap, Daryo- no Budisantoso, Chantal Kessels en Dirk Heijmans, alsmede de extra feestelijk aangeklede dis trictskampioenschappen voor ve teranen in Goes en de Zeeuwse Grand Prix-jeugdtoernooien, verspreid over heel Zeeland. Die kregen veel belangstelling. Op het programma staat nog het seniorenkampioenschap, dat 23 en 24 november in Cadzand wordt gehouden. De organisatie van dit kampioenschap berust bij BC Sjuttul onder verantwoorde lijkheid van de districtscommis sie wedstrijdwezen, omdat ook deze vereniging een lustrum te vieren heeft. Hoe het jubileum van het district Zeeland dit jaar afgesloten wordt, is nog niet he lemaal bekend. Wel zal het eerst komende informatie-orgaan van het distrtict, 'De Zeeuwse Bab belaar', een speciale editie zijn die volledig in het teken staat van deze mijlpaal. Inmiddels staat de start voor de nieuwe competitie, zowel op lan delijk als op districtsniveau, voor de deur. Het district Zeeland le vert zes teams voor de landelijke competitie. Dit zijn Backhand 1 in de eerste klasse, Backhand 2 in de tweede klasse en Backhand 3 uit 's-Gravenpolder in de vierde klasse, Avanti 1 en 2 uit Middel burg in de vierde klasse en Ter neuzen 1 in de vierde klasse. In de districtscompetitie, die ver deeld is in vier klassen, komen 58 teams uit. Zeeuws-Vlaanderen heeft twaalf teams in de strijd, waarvan Groot Sas 1, Sjuttul 1 en Terneuzen 2 uitkomen in de eer ste klasse. Actieplan Badminton leeft nog volop in de provincie Zeeland. Toch wordt er een actieplan voor de komende jaren opgesteld om te werken aan ledenbehoud en ledenwerving. Uit onderzoek is gebleken dat de markt, waar badminton beoefend wordt, groot is. Veel badminton ners blijken zich echter vaak niet aan te willen sluiten bij de Ne derlandse Badminton Bond. On derzocht zal moeten worden wat de reden hiervoor kan zijn, zodat hierop ingespeeld kan worden. Het is namelijk te eenvoudig ge steld dat er ook bij badminton nen een tendens van verschuiving bestaat van gestructureerde be oefening naar meer geïndividua liseerde beoefening. Dit gegeven baart niet alleen het district zor gen, maar ook de Bond. Een be zinning op dit probleem verdient absoluut aandacht. Getracht moet worden om duidelijk te ma ken wat het betekent om aange sloten te zijn bij een bond als de NBB. Voor het bestuur van het district Zeeland is een aanzet gemaakt met het samenstellen van een brochure, waarin in eenvoudige bewoordingen omschreven staat wat of het district kan betekenen voor de verenigingen en het indi viduele lid. Dit is een eerste aan zet. Daarnaast zal in het actieplan opgenomen worden op welke wij ze er voor de komende jaren structureel middelen verworven kunnen worden om het district Zeeland gezond te houden. Een district dat al 25 jaar bestaat heeft zich bewezen en een plaats verworven binnen het sportge beuren in de provincie Zeeland. Dit gegeven verdient nog steeds een toekomst en daar zal het be stuur aan werken. Van onze badmintonmedewerker Oostburg - De Oostburgse badmintonvereniging Sjuttul neemt dit seizoen met slechts drie teams deel aan de competi tie. Men heeft in Oostburg veel te kampen gehad met blessu res, waardoor het vierde team vorig seizoen steeds met inval lers moest spelen. Daarom is het aantal teruggebracht tot drie. Het jeugdteam van Sjuttul is in zijn geheel verdwenen. Het eerste team, dat nogal eens op en neer reisde van de landelijke competi tie naar het district, speelt nu voor het tweede achtereenvol gende seizoen in de eerste klasse A van het district. Bij de mannen spelen Edo Pfaff en Ed van Hom- melen en bij de vrouwen Anja Catsburg, Marije Pfaff en Ria den Dunnen in het eerste team. In het tweede team, dat uitkomt in de tweede klasse, spelen Piet van Hoorn, Angelo de Rechter, Miranda Pieters, Lydie Jansen en Janny Pfaff. Het derde team, dat na promotie vorig seizoen uit komt in de derde klasse, bestaat uit Johan Hardeman, Geert de jaeger, Rita van Dierendonck en Jean-Marie van Overbeke. Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Marlon Roels won de trimloop over 15 kilometer van Dow Jogging Club in Terneuzen. De Axelaar, de laatste maanden zich steeds sterker manifesterend, hield veteraan Fons Warrens, die toch ook aardig uit de voeten kan, ruim achter zich. kilometer had gekozen. Hij was het dan ook die zich na één rondje met ruim verschil als eerste bij het PV-gebouw van de organiserende Dow Jogging Club meldde. ATLETIEK Een aantal jaren geleden was Roels een van de grote talenten in de triatlonsport tot het moment waarop studie hem uit de picture deed verdwijnen. Dit jaar legt hij zich toe op het lopen, hetgeen hem goed af gaat. De 56 minuten en 13 seconden op de 15 kilometer in Terneuzen, waar hij het vrijwel helemaal alleen moest doen, alleen Patrick de Boevere die de vijf kilo meter liep en Jan de Jonge hielden hem even gezelschap, was een uit stekende tijd. Op de 10 kilometer zegevierde Ed dy Vink. De Westdorpenaar is een oudgediende, maar ook hij was een poosje uit beeld in het trimlopers- peloton. Peter Jansen heeft duide lijk de smaak van het winnen te pakken. De Sluiskillenaar was af gelopen vrijdag in Zaamslag al een klasse apart en dat was hij ook in Terneuzen, waar hij voor dé vijf UITSLAGEN Jeugd 1200 meter: 1. Emiel Goud zwaard (Terneuzen) 4.42. 5 KM Mannen: 1. Peter Jansen (Sluiskil) 16.53, 2. Patrick de Boevere 18.13, 3. Jan Geelhoedt 19.48, 4. Leon van Ba- vinckhoven 19.50, 5. Paul Erades (allen Terneuzen) 20.28. Vrouwen: 1. Petra Rasenberg (Terneu zen) 20.47, 2. Hester Vink (Westdorpe) 25.06, 3. Coby Bom (Terneuzen) 26.53. 10 KM Mannen: 1. Eddy Vink (Westdorpe) 39.21, 2. Jaap den Engelsman 39.26, 3. André Maes 39.57, 4. Freddy Jansen 40.00, 5. Ebe Blauw (allen Terneuzen) 40.14. Vrouwen: 1. Tanneke Herenthals (Ter neuzen) 49.11, 2. Nora de Pooter (Axel) 54.47. 15 KM Mannen: 1. Marlon Roels (Axel) 56.13, 2. Fons Warrens (Kloosterzande) 58.50, 3. Jan de Jonge 59.11, 4. Jack van Duuren-den Hollander 59.19, 5. Rinus Reijngoudt (allen Terneuzen) 1.01.49. Van onze zwemmedewerker Terneuzen - In de laatste lan- gebaanwedstrijd van het sei zoen, die in het recreatiege bied 'De grindmeren' bij Roer mond werd gehouden, stond volledig in het teken van de landelijke eindklassementen. De 15-jarige Ruud Pieterse van de zwemclub Koewacht had een goede kans op een derde plaats, maar dan moest hij wel vooraan eindigen en het onderlinge verschil met de winnaar moest niet groot zijn. ZWEMMEN Het was opvallend dat alle kan didaten voor de top 3-positie aanwezig waren. Er ontstond vanaf het begin een felle strijd om de leiding. Omdat dit op grote afstand van de kant plaatsvond kon de Koewachtse aanhang de strijd niet zo goed volgen. Er was een kopgroep van elf man die el kaar geen centimeter voorsprong gunde. In die kopgroep zaten ook de Zeeuwen Tom Pieterse en de Vlissinger Joey den Beer. Op de laatste 150 meter gooide iedereen zijn laatste krachten in de strijd en het was Arnold van Bavel uit Waddinxveen die de sprint won voor Alexander van Leendert uit Wageningen en Tom Pieterse uit Koewacht. Een grote opluchting voor de Koewachtse supporters, want het onderlinge verschil was zo klein dat Pieterse de derde plaats in het eindklassement over twaalf landelijke wedstrijden had veilig gesteld. Joey den Beer moest in de eindsprint de groep laten gaan, maar hij eindigde toch op een goede elfde plaats. Ook Saskia Herrebout van de Stormvogel uit Vlissingen schreef geschiedenis. In een prachtige wedstrijd bij de categorie tot 13- jarigen versloeg zij de sinds twee jaar ongeslagen Katinka van Vastenhoven uit Amsterdam met een verschil van 6 seconden. Car- lien Schrijvershof deed het op de schoolslagopnieuw voortreffe lijk. Zij werd echter het slachtof fer van het combine-zwemmen van de zwemsters van Vlaardin- gen en Barendrecht die haar niet toestonden in te voegen. Daar door kwam zij aan de verkeerde kant van de groep te liggen waar door zij in de eindsprint om de derde plaats met miniem verschil werd geklopt. Ankie Buijs en Susan de Baar kwamen na Schrijvershof respectievelijk als vijfde en zesde aan. Voor de Koewachtse vrouwen- ploeg zat er deze keer geen natio naal clubkampioenschap in. Koe wacht werd tweede en Stormvo gel verrassend derde. Ook de mannenploeg van Koewacht moest evenals vorig seizoen ge noegen nemen met de tweede plaats. Voor trainer José van den Berghe was dat geen verrassing. „Door het wegvallen van een paar sterke krachten is de aankomende jeugd nog niet sterk genoeg om met de kopgroep mee te kunnen. Maar we zitten niet stil en onze jongste jeugd staat gereed. Het is alleen een kwestie van tijd." RESULTATEN ZEEUWEN MANNEN 1000 meter schoolslag: 4. Rens Pie terse (ZCK). 400 meter vrije slag tot 11 jaar: 3. Ruud Pieterse (ZCK), 7. Roeloef van Eijk (ZCK). 800 meter vrije slag tot 13 jaar: 2. Charles Potin (STV), 12. Bart Broek man (ZCK). 1000 meter vrije slag tot 15 jaar: 3. Tom Pieterse (ZCK), 11. Joey den Beer (STV). 2000 meter vrije slag all in: 31. Pas cal Vernaeve (ZCK), 49. Adriaan van de Sar (ZCK). VROUWEN 400 meter vrije slag tot 11 jaar: 7. Pe tra Vink (ZCK), 10. Anneloek Schrij vershof (STV), 14. Marinka Bil (STV), 17.Cynthia Potin (STV), 18. Erica Broekman (ZCK). 800 meter vrije slag tot 13 jaar: 1. Saskia Herrebout (STV), 5. Linda Vink (ZCK), 6. Selena van Hoek (STV), 18. Nicole van Putten (ZCK), 19. Lidewij de Koeijer (ZCK), 22. Linda van Éijk (ZCK). 1000 meter vrije slag tot 15 jaar: 9. Kim Verheijden (SCH), 13. Sylvia de Heus (STV). 2000 meter vrije slag all in: 17. Inge borg Hamelink (ZCK). 2000 meter schoolslag all in: 4. Car- lien Schrijvershof (STV), 5. Ankie BuijiffZCK), 6.Susan de Baar (ZCK), 17. Brechje Taelman (ZCK). Sluis - Badmintonclub Schepnet uit Sluis is een bloeiende vereni I ging met een kleine honderd leden, waarvan de helft uit jeugd be staat. De club speelt mee in de competitie en doet mee aan diver" se uitwisselings- en recreantentoernooien. Verder worden er regelmatig gezelligheidstoernooien gehouden Op dinsdag en woensdag wordt er getraind in sporthal De Vliete in Sluis. De trainingen worden verzorgd door Vera de Baets, dje de jongste jeugd de beginselen van deze sport spelenderwijs aan- leert en de Belgische trainer Paul Vandenbussche, die de oudere jeugd en de senioren voor zijn rekening neemt. Op dinsdag- donderdagavond kan er tevens vrij worden gespeeld. Door diverse omstandigheden heeft Schepnet dit jaar geen senio-1 renteam in de competitie. Er is wel een meisjesteam, dat in dj jeugdcompetitie uitkomt. Nieuwe leden zijn uiteraard we" Men kan vrijblijvend een kijkje komen nemen op een van c gen in sporthal De Vliete. Terneuzen - De indeling van de badmintoncompetitie van het dis. I trict Zeeland voor het seizoen 1996-1997 ziet er als volgt uit: Eerste klasse A: Astroïden 2, Groot Sas 2, Marathon 2, Sinar 1, Sjuttul 1 Smash 1, Stenge 1, Terneuzen 2. Eerste klasse B: Astroïden 1, Avanti 3, Backhand 4, Kolibrie 1, 1, Marathon 3, Rillandia 1, Zierikzee 1. Tweede klasse A: Astroïden 3, Avanti 4, Backhand 6, Kolibrie 2, Mara-1 thon 4, Stenge 2, Terneuzen 3, Terneuzen 5. Tweede klasse B: Backhand 5, DOK, Kats 1, Kolibrie 3, Netwerk 1,Sjut tul 2, Terneuzen 4, Zierikzee 2. 1 Derde klasse A: Astroïden 4, Avanti 6, Den Ossaert 2, Groot Sas 2, Net. werk 2, Rillandia 2, Terneuzen 6, Zierikzee 3. Derde klasse B: Astroïden 5, Avanti 5, Backhand 7, Den Ossaert l, Ma-1 rathon 5, Rillandia 3, Sjuttul 3, Stenge 3. Vierde klasse: Astroïden 6, Kolibrie 4, Marathon 6, Rillandia 4, Zierikzee 4, Sinar 2, Kats 2, Marathon 7, Zierikzee 5, Pluumpje 1. 1 Sas van Gent - BC Groot Sas speelt dit jaar met twee teams in de I districtscompetitie. Het eerste team speelt in de eerste klasse A, het tweede team in de derde klasse A. Omdat er in de eersteklas: se nog een plaats over was kon BC Groot Sas 1, dat vorig jaar ge- degradeerd is, alsnog in de eerste klasse spelen. Het team zal het daar dit jaar weer bijzonder moeilijk krijgen. Klaas van Gelder ontbreekt zeker de eerste helft van het s vanwege een blesssure. De inzet van Gerrie van der Zalm is even-1 eens twijfelachtig, waardoor het team behoorlijk is verzwakt, EC Groot Sas 1 bestaat uit Chantal Wauters, Carla Platschorre, La de Bock, Piet Bezemer en Marjo Platschorre. BC Groot Sas 2 speelt in ongeveer dezelfde samenstelling als vo-1 rig jaar en zal zich zonder al te veel problemen in de moeten kunnen handhaven. Het team bestaat uit Bruno Bugnazet, I Paul van de Vijver, Janneke Ploegaert, Ilse Olieroock en Miriam de Maat. BC Groot Sas is een kleine en gezellige vereniging, kent g wachtlijst en besteedt veel aandacht aan de recreatiebadminton-1 ner. Voor de beginnende badmintonner is er deskundige opvang aanwezig en er worden regelmatig activiteiten in de zaal georga niseerd. Verder houdt de vereniging elke maand een druk bezocht I en gezellig recreatietoernooi. De vereniging kan nog een aantal leden gebruiken. Axel - De Axelse zaalvoetballers zijn met bekerduels van s gaan. In vier groepen van vier teams werd een begin gemaaktmet een halve competitie. Voor de beste twee teams uit die wacht de volgende ronde. UITSLAGEN IZV-Engelhard 5-6, Ratjetoe-Maradonna juniors 5-4, V-Deco/La I Chouette-ZSC 6-2, Gemeente-Lindenhof 4-0, Cysouw/Roeland-Ge- meentehuis/Van Waes 6-4, Primus/Pluym-Broomchemie 11-2, DiscoLo- ve-Outokompu 5-1, Marine Service-Den Doelder 10-3. Deurne - Een drietal atleten van AV Scheldesport uit Terneuzen I kwam in actie tijdens de 'tien kilometer van Deurne'. Bij de senio ren liep Tonny Lauret uit Zaamslag naar een tijd van 38 minuten en 54 seconden. Romain van Hoecke uit Terneuzen (veteraan 1) noteerde een tijd van 44.44 en IJzendijkenaar Carlos Verbuyt(ve-1 teraan 2) had 42.26 nodig. Nieuwegein (anp) - Nederland zal geen deelnemers afvaardigen v« de strijd om de wereldtitels halve marathon die 29 september in Pal- ma de Mallorca wordt gehouden. Op advies van bondscoach EugèneI Jansen besloot technisch directeur Bert Paauw van de Koninkhjke] Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) de ploegen thuis te laten, „We hadden tevoren gezegd dat er alleen teams zouden gaan een redelijke kans zouden hebben bij de eerste helft van het land» klassement te eindigen," aldus Paauw. „Met de beschikbare atletenalj dat er zowel bij de mannen als de vrouwen niet in. Eerder hadden W| al besloten geen individuele lopers of loopsters te sturen ploegen niet haalbaar zouden zijn." Door Eddy de Schrijver Nieuw-Namen - Erik Vereecken boekte gistermiddag zijn vie'-1 de seizoenoverwinning. In een enerverende spurt met de Bel-1 gische kampioen Patrick van Renterghem liet de Hulstenaar0| geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. en Vereecken weg. Even kwamen alleen nog Van Ren'I hem en Vereecken door. Die W I maakten onderling uit w>e I wist mocht pakken. Weg!" van de bloemen was er niet Vereecken won met een PI lengten voorsprong. Van KI erghem voerde het legertje B gen aan met daarachter Boiss®! Meul, Pauwels, de gebw»®» Weststrate en Maurer. Dca I moest op het eind de rol maar werd wel knap 1 van de B/C-groep. Een gc steker voor de Europese K J pioenschappen duathlon va» terdag in Italië. „Ik vind dit een mooie overwin ning, want Van Renterghem is niet voor niks kampioen en ik weet nu zelf uit ondervinding dat de trimmers net zo hard gaan als de amateurs. Wat me hier trou wens opviel, was de goede pu blieke opkomst. Ze stonden op hun tenen om de renners toe te juichen," aldus Vereecken. Het Feestcomité van Nieuw-Namen hoorde dit alles lachend aan. Het was ook een ware promotie voor de wielersport in Nieuw-Namen. Er kwamen 34 trimmers hun rugnummer afhalen. Een mooi aantal, maar het Feestcomité denkt misschien volgend jaar aan een avondcriterium voor trimmers. Het spel werd al snel op de wagen gebracht door Hen- nie Gijsel. De Hulstenaar was wat overmoedig en moest dit be kopen. De Belgen Pauwels, Van Renterghem, Meul en Bolssens lieten zich direct zien. Leon en Jaap Westrate alsmede Erik Ver eecken, Peter Picavet en de ster ke Jack Maurer pikten hun wa gonnetje aan en de strijd was ge streden. Wat ook mannen als Po lak, De Wijze, Warnier en Ra- bout probeerden, ze kwamen niet dichterbij. Kurt Pauwels kreeg met pech af te rekenen. In een indrukwek kende achtervolging kwam hij bijna terug. Net op tijd sprongen Bolssens, Meul, Van Renterghem boor Frank van Cooten Breskens - Loonbedrijf D. Kunst dreigt uit Breskens te verdwijnen. Door een uit spraak van de Raad van State komt namelijk de bedrijfsvoe- Iring in gevaar. Het vertrek van Kunst kan een verlies beteke nen van vijftien arbeidsplaat sen in West-Zeeuws-Vlaande- jren. I Van onze verslaggever Middelburg - Het eerste halfjaar van 1996 zijn er vier verkeersdo den meer in Zeeuws-Vlaanderen gevallen dan in het eerste half jaar van 1995. |Dit blijkt uit nieuwe cijfers van het provinciebestuur. In de eerste zes maanden van dit jaar vielen Jer in Zeeuws-Vlaanderen negen [verkeersdoden te betreuren. Er was sprake van 60 gewonden die naar het ziekenhuis moesten (een lichte stijging), en 82 mensen die .lichter gewond raakten. Iln die periode vielen in heel Zee land 21 doden, waarvan de mees- Jten (11) in het Oosterscheldebek- |ken een ongeluk kregen. Van onze verslaggever Middelburg - Drie gemas kerde jonge mannen hebben gisterochtend een overval [gepleegd op een supermarkt aan de Euromarkt in Middel burg. Daarbij zijn twee leve ranciers en de beheerder korte [tijd gegijzeld. Ze zijn geboeid bij de supermarkt achtergelaten. De beheerder en de leveranciers hebben zich ver zet. Bij de worsteling die ont stond vielen geen gewonden. Hoeveel is buitgemaakt maakte de politie gisteren niet bekend. De overval gebeurde kort voor acht uur. Drie mannen bedreig den de beheerder met een vuur wapen en wisten hem het geld ifhandig te maken. Je daders zijn vermoedelijk gevlucht in een zwarte Alfa Romeo 33. Het gaat volgens de politie om donker getinte mannen tussen de 118 en 25 jaar. Ze spraken Neder lands met een zwaar buitenlands «ccent. UITSLAGEN A-trimmers: X. E. Vereecken jj 66 kilometer in 1.44.32, e Renterghem (België), 3. P »°5 gl (België!, 4. J. Meul (Bel£^r,ll Pauwels (België), 6- /\5nes) f.J (Goes), 7. L. Weststrate (00» ,„l Maurer (Bergen op Zoom)- .^1 Loon (Oosterhout), 10. (Goes), 11. M. Diependaele(%r wacht), 15. K. de Wijze (G°esi B/C-trimmers: 1. P. Pl„caïf 2. K. Harms (Axel), 3. H. ^„til koorn (Kapelle), 4. W. WRombou(j| (Sommelscfijk), 5. F. «om 5/C-tHmmers:T.P.Vicavet^l 9 'A",V 3' Wielhou^" BonJ, (Zundert), 6". Martens 7. J. Bollaert (België), j0.U_ (België), 9. R. Smits (OjnFj. I van Hooydonk (St. D. Decaesteker (BelgiêL len(Bei- laert (België), 13. G.Verm^.t| gië), 14. H. Gijsel (H« Rijckaert (Nieuw-Namen)- Meubelzaak raakt afdelii Van onze verslaggever Axel/Waalwijk - Woningin richting Pot BV in Axel raakt ue afdelingen inkoop en nnanciële administratie kwijt. De afdelingen worden» overgeheveld naar de Piet Kierkx-groep in Waalwijk, waarvan Pot onderdeel is.f «et Klerkx Holding BV is een volle dochter van het Qetaühandelsconcern Macin tosh NV. De reorganisatie treft zes van d< lm vijftig medewerkers voo: SLM^verleÊ met de Diensten- 6en sociaal Pla» een a i De kans bestaat da j We„i ivan het personeel naai D-hd r-i u wordt overgeplaatst, binn 5]kheid daar°ver ontstaal ZfÏT1 aIs er nieuw. B sprekken met betrokken werk mers worden gevoerd, van T mana§er personeelzaker Whct t Klerkx-groep J S Waalwijk krijgen dt naiaa?611 medewerkers in hel Gedwnr,een concreet voorstel. De ren in nlet aan "e orde vonn! gamSatle moet in hel DeSlannVani997ziinafgerond' mknr n de administratie er gibeZmt Axel we8 ta baler mo«fer °P van he' SC°T2 Macintosh dal van VenH Stoutenbeek-groeI beek m t6X overnam- Stouten Holland lgmgen in Noord groen Hi e<Ln sPeciaalzaken] opereert tl111 betzelfde segmen ^__®tals Pot en de Cosy-for

de Stem | 1996 | | pagina 10