irSss DE STEM Staafgooier moet Ajax half miljoen gulden betalen Iedereen start met nul punten' Chaos in groezelig Moskou Pete Sampras terug aan de top Vuelta is al voorbij voor Tony Rominger EERSTE DIVISIE UITSLAGEN standen UEFA-Cup live: CSKA Moskou-Feyenoord vanavond «om 18.55 uur. CEDING 2 e n s ;weg 74 loosendaal 55 65 00 ^an Gaal over Champions League: Troosteloze, hernieuwde kennismaking Feyenoord met Russische hoofdstad B1 UITSLAGEN STAND KARAKTERISTIEK sportnieuws KORT Jans Koerts naar Rabobankploeg Trainer zet Romario uit selectie Mulder in basis tegen Roda Ajax in overleg over pensioenfonds ATLETIEK GOLF SPORTPRIJSVRAGEN TENNIS VOETBAL X 54 <en met essen print, erde RVS spoelbak. |it, elektrische oven, 1st en geïntegreerde i lichtlijsten. 7.100,- Shc*. MDF front, naadloos if aanrechtblad met spoelunit. Incl. meng- jgkplaat, vlakscherm- rde 170 Itr. koelkast agnetron. ten en verlichting. 13.500,- Ml Sport "71 Amsterdam (anp) - De sup per van Ajax die zeven ]aar lieden een staaf het veld op- Ude en de doelman van Austria Wien raakte, is door je rechtbank veroordeeld tot ,en schadevergoeding van een «li miljoen gulden. Boven- lien moet hij de proceskosten an de civiele procedure van ,ijna 15.000 gulden betalen, jat meldde voorzitter Van Praag ,an Ajax gisteren, voor het ver- tfk naar Auxerre, waar de landskampioen woensdag voet balt voor de Champions League. Overigens was de uitspraak al in mei, maar is die nu pas bekend gemaakt. De fan gooide in september 1989 de staaf in de slotfase van de Eu ropa-Cupwedstrijd tegen Au stria Wien. De arbiter staakte de wedstrijd en Ajax was uitgeschakeld. De UEFA sloot de Amsterdammers voor een jaar uit van Europees voetbal. Het seizoen daarop moest Ajax voor straf de eerste drie thuisduels op een flinke af stand van Amsterdam afwerken. Dat gebeurde in Düsseldorf. Van Praag was in die tijd juist aange treden met zijn nieuwe bestuur. Mede door een affaire met zwart geld balanceerde Ajax een tijd op de rand van faillissement. Mede daarom was Ajax fel in de aanpak van de boosdoener. De procesgang nam jaren in beslag. Met de rechtbank is afgesproken het vonnis ten uitvoer te bren gen, ongeacht de financiële draagkracht van de man. Op welke manier dat gebeurt, wilde Van Praag niet zeggen. Advocate M. Hersman van de staafgooier veroordeelt de opstelling van Ajax. „Mijn cliënt is duidelijk de zondebok. Hij is na het strafpro ces nog eens verzeild geraakt in een nu zeven jaar durende proce dure, die hem voor de rest van het leven ruïneert. En daar gaat het de club blijkbaar om." „Ajax weet ook heel goed dat het onwaarschijnlijk is dat mijn cliënt ooit de rente over het be drag kan betalen, laat staan de hoofdsom zelf. Hij kan in het beste geval honderd gulden per maand afdragen. Voor hem is dat het zout in de pap, voor Ajax een druppel op een gloeiende plaat. Ajax wil door een hoop bombarie andere supporters afschrikken," denkt Hersman. „Maar op deze manier, met deze fantasiebedragen, werkt dat echt niet." Freek Zwang van de Landelijke Federatie Supporters Verenigin gen Betaald Voetbal snapt de strafmaat niet erg goed. „Natuurlijk vind ik het logisch dat er wordt gestraft. En die 15.000 gulden proceskosten vind ik ook prima. Maar een half mil joen valt voor die knul echt niet op te hoesten. Dat is onwezen lijk, het dwingt hem bijna een bank te overvallen." De staafgooier kreeg destijds een levenslang stadionverbod voor De Meer, tot vorig seizoen de thuishaven van de landskam pioen. De man zag Ajax onlangs wel weer aan het werk in de Arena. /an onze verslaggever Amsterdam - Voor Louis van Gaal is het even wennen. 'De bes- coach van Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en de rest van ie wereld', is de laatste tijd vooral een verliezende coach. ,Maar het is niet een heel nieu- k ervaring. In de tweede helft vorig seizoen hebben we ook en paar keer verloren," friste ïan Gaal gisteren even ieders ;eheugenop. 'orig seizoen werd echter nog wel de landstitel behaald en dat zal in deze competitie, amper lijf speelronden oud, heel wat noeilijker worden. „We staan al acht punten ach ter, dus de kans dat we kam- lioen worden, is niet echt groot, ïto doelstelling blijft echter dat we ieder seizoen minstens ién prijs willen halen. Woensdag ;int de Champions League, ie- een start daarin met nul pun- dus is die competitie een uitstekende gelegenheid om voor een geslaagd seizoen te zorgen. Pan Gaal weet echter dat de eer ste tegenstander, AJ Auxerre, een lastige hindernis is. !n niet omdat Ajax in maart .993 door diezelfde Fransen «rd uitgeschakeld voor de hal ve finale in het toernooi om UE- ?A-Cup. Auxerre heeft sinds dien - net als Ajax - een bijna complete gedaanteverwisseling mdergaan. „In mijn ogen is het luidige Auxerre sterker dan drie aar geleden," oordeelde Van laai gisteren op basis van drie spionagetochten die hij en zijn assistenten de voorbije weken Haakten. ?an Ajax kan dat momenteel even niet gezegd worden. De Amsterdammers rollen al weken van het ene dieptepunt naar het andere. „Natuurlijk probeer ik er een vinger achter te krijgen, werk ik nog harder dan normaal. Maar het ligt niet altijd in je ver mogen een situatie als de onze ten goede te keren. Dat vermo gen ligt normaal gesproken vooral bij je spelergroep. Maar onze spelers zijn op het moment grotendeels geblesseerd, ge schorst of niet speelgerechtigd. Anderen - zoals Litmanen en Overmars - komen terug van blessures. Normaal doen ze eerst ritme op in het tweede, nu moe ten ze noodgedwongen in het eerste aan de bak." Het lek is dus nog niet boven, daarvoor ontbreken bij Ajax te veel spelers. Ook voor het duel tegen Auxerre moest Van Gaal weer een ruime greep uit het potentieel van spe lers uit het tweede doen. Blind, Witschge, Wooter, Dani, Ga- brich, Hoekstra, Veldman en Kluivert bleven om uiteenlopen de redenen in Amsterdam ach ter. De halffitte Ronald de Boer en Scholten reisden wel mee naar Frankrijk, evenals Winston Bo- garde, die gisteren succesvol een fitheidstest onderging. Een meevallertje voor Van Gaal die daardoor dertien spelers uit de A-selectie kon meenemen. Willems, Turpijn en Melchiot brachten het gezelschap gisteren op zestien in getal. Vandaag volgt assistent-trainer Van der Lem met nog eens twee of drie spelers uit het tweede team dat gisteravond moest aantreden te gen AZ 2. Ubacete (anp) - Voor Tony Rominger is de Ronde van Spanje al 'oorbij voordat de wedstrijd goed en wel is begonnen. Gisteren tide derde etappe van Cuenca naar Albacete (167,2 kilometer) 'aaktede drievoudige winnaar van de Vuelta (1992, '93 en '94) vim zeven minuten achter op ritwinnaar Laurent Jalabert. indere favorieten als Miguel Indurain en Alex Zülle bleven wel ti het spoor van de Fransman. be winnaar van verleden jaar - W vijf etappezeges - onttroon- 'e de Italiaan Biagio Conté als Mer. Jeroen Blijlevens was de leste Nederlander in het dag- assement op de dertiende laats. Die positie neemt de S9 °°k op algemene rang- wkking in. 130 kilometer kwam de Por- MssGamito dusdanig ten val 7i\ L°0r onc'erzoek naar het ekenhuis moest worden ver- Wra. let tweede slachtoffer na Mirko imf* zonc*ag *n de eind- pnnt op het wegdek stuiterde. Italiaan verscheen niet meer m de start. «CE speelde in de finale kop al Laurent Jalabert uit. De i ns®an profiteerde slim van an jm?-6 uitbraak van de Itali- I 0 Baldato en passeerde jfïste de finish. Voor Gio- I m Lombardi. wftÜ' „a'8emeen klassement "ansman vijf seconden rfi'T8 op BaWato en tien Indurain staat op torscha' rleden iaar beg°n de l ippij van Jalabert ook in oen k,e,etaPPe- Hij veroverde tam amariUo' en stond het iet meer af. RabobStrf^fr IIenk kogels uit de leeft van Jan Raaa tan ?1 de zesde etappe 'toonnen V3n r^oekomst WtrnZ!^ Magnus Baeksted tem T e,.de Fransman Vin- »an ak leider' Niels Steen uit de ploeg van Cees Priem eindigde op 20 se conden als derde. In het alge meen klassement staat de TVM- renner vierde op 1.37. UITSLAGEN Ronde van Spanje Derde etappe, Cuenca-Albacete: 1. Laurent Jalabert (Fra) 167,2 km in 3.23.40 (49,257 km/u), 2. Lombardi (Ita), 3. Baldato (Ita), 4. Wesemann (Dui), 5. Konisjev (Rus), 6. Apollo- nio (Ita), 7. Smetanine (Rus), 8. Dietz (Dui), 9. Werner (Dui), 10. Da- vide Rebellin (Ita), 11. Julich (Dui), 12. Canzonieri (Ita), 13. Blijlevens (Ned), 14. Audehm (Dui), 15. Pistore (Ita), 26. Zülle (Zwi), 36. Voskamp, 40. Den Bakker, 42. Indurain, 91. Nijboer 7.23, 109. Rominger, 114. Hoffman, 124. Van Heeswijk, 137. Cordes 16.52, 174. en laatste Brog- nara (Ita) 27.05. Algemeen klassement: 1. Jalabert 12.11.20, 2. Baldato 0.05, 3. Lom bardi 0.10, 4. Werner 0.17, 5. Wese mann 0.22, 6. Konisjev, 7. Julich, 8. Dufaux (Zwi), 9. Canzonieri, 10 Arenas (Spa), 11. Pistore, 12. Faus- tini (Ita), 13. Blijlevens, 14. Pava- nello (Ita), 15. Oetsjakov (Oek), 16. Indurain 0.27, 34. Zülle 0.28, 43. Den Bakker, 50. Voskamp, 60. Hoff man 7.45, 95. Van Heeswijk 7.51, 97. Rominger, 104. Nijboer, 133. Cordes 17.20, 174. en laatste De Las Cuevas 28.20. Ronde van de Toekomst Zesde etappe, Saint-Eloi-Ies-Mi- nes-Saint-Etienne: 1. Vogels (Aus) 231 km 6.20:03 (37,258 km/u), 2. Delbove (Fra) 0.03, 3. Van der Steen (Ned) 0.20, 4. D'Hollander (Bel) 0.22, 5. Backstedt (Zwe), 6. Hunt (GBr) 5.47, 7. Ivanov (Rus) 18.27, 8. Fleischer (Dui), 9. Gerits (Bel), 10. Aebersold (Zwi). Algemeen klassement: 1. Backstedt 29.55.53, 2. D'Hollander 0.24, 3. Vo gels 1.04, 4. Van der Steen 1.37, 5. Delbove 6.25, 6. Templier (Fra) 17.07, 7. Diaz-Justo (Spa) 17.39, 8. Ivanov 17.41, 9. Petilleau (Fra) 18.16, 10. Heulot (Fra) 18.21. Feyenoorder Jean-Paul van Gastel komt uit de catacomben van het bouwvallige Dinamo-stadion in Moskou voor een training. foto anp Door Jacques Hendriks Moskou - Met verbazing on derging Feyenoord gistermid dag de hernieuwde kennis making met de Russische hoofdstad Moskou. Alhoewel, 'hernieuwd'. Van de achttien spelers die Arie Haan meege nomen heeft voor de Europa cup III-wedstrijd van van avond tegen CSKA Moskou speelden er slechts twee mee toen de Rotterdamse club in maart '93 uitgeschakeld werd door Spartak Moskou: Ed de Goey en Gaston Taument. Henk Fraser maakte eveneens deel uit van de toenmalige selec tie, maar was toen geblesseerd. In vergelijking met Z'A jaar gele den mag er bij Feyenoord een hoop veranderd zijn, dat geldt zo op het eerste gezicht niet voor Moskou. Drie woorden spookten door de hoofden van de Neder landse delegatie, kort na aan komst op het vliegveld van Mos kou: chaos, grauw, groezelig. De chaos begon al bij de douane waar het hele gezelschap ander half uur in de rij moest staan. Vervolgens eisten de twee krui ers, die de tassen van Feyenoord de bus in hadden gedragen, 250 dollar voor hun inspanningen! Een absurd bedrag dat manager Hans Hagelstein tot 'slechts' 100 dollar wist te reduceren... Grauw was het weer in Moskou, waar het vorige week nog zomer was en 25 graden, maar nu een grijze hemel, treiterige regenbui tjes en een temperatuur van am per 12 graden de herfst meedo genloos inluidden. Grauw, groe zelig zelfs bleek het onoverdekte Dinamo-stadion, dat 54.000 man kan herbergen maar volgens de leiding van Centralny Sportivnyi Klub Armiyi Moskou vanavond hooguit 20.000 toeschouwers hoeft te verwachten. Het tijdstip (21.00 uur plaatselijke tijd, 19.00 uur in Nederland) en de toe gangsprijzen, 4 a 5 dollar per kaartje, houden de mensen weg bij de club, die vanwege het le- gerverleden toch al niet de popu lairste is van deze metropool. En uit Rotterdam is slechts een handjevol fanatiekelingen gear riveerd. Arie Haan zei tijdens de - ook al - chaotische persconfe rentie niet te bang te zijn dat zijn over het algemeen onervaren spelers door de troosteloze ambi ance bevangen zullen worden. „Ik denk dat het wel mee zal val len," dacht Haan. „Volgens mij kan een jonge speler beter eerst in een ambiance als hier ervaring opdoen dan wanneer hij bij Bar celona of Atletico Madrid voor de leeuwen geworpen wordt." Over zijn opstelling was Haan nog wat vaag. Zeker is dat Van Gastel en Fraser, beiden zater dag tegen Willem II uitgevallen, gewoon meedoen. Fraser is even tueel zelfs bereid om met een ver dovende injectie te spelen om de pijn aan gekneusde ribben te maskeren. Boateng kan een ba sisplaats waarschijnlijk vergeten omdat hij gisterochtend maar net op het nippertje het vliegtuig binnenstapte. Verwacht wordt dat Haan met een extra mandek ker, Claeys, in plaats van aanval lende middenvelder Sanchez voor meer zekerheid kiest. „Die aanpassing houdt mede verband met de lengte van de spelers van CSKA," verklaarde hij. „Met na me bij corners en vrije trappen moeten we daar erg voor opppas- sen. Aan de andere kant zou het wel prettig zijn om zelf te scoren. Met 0-0 ben ik op zich wel tevre den, maar 1-1 of 2-2 is natuurlijk veel beter omdat je dan CSKA dwingt om straks in Rotterdam meer initiatieven te nemen," Bij CSKA maakt de Braziliaanse aanvaller Leonidas (21) mogelijk zijn rentree. Hij kampte eerder met een knieblessure. Behalve deze spits loopt er ook nog een middenvelder uit Brasil rond bij CSKA, Samaroni (22). Leonidas speelde voor Gremio en Co rinthians, Samaroni onder meer voor Palmeiras. „We liepen ze vorig jaar tegen het lijf toen we daar wat oefenduels afwerkten," vertelt een woordvoerder van de club laconiek. Op de vraag hoe een Russische club de salarissen van twee Brazilianen kan beta len, volgt een vage glimlach: „Ze zijn niet zo duur als Romario." Naast deze twee tropische ver rassingen heeft zevenvoudig landskampioen CSKA voorna melijk jonge spelers, die opgeleid zijn op de eigen sportschool. „Na de perestroika is CSKA ver weg gevallen omdat spelers naar het buitenland mochten, maar nu krabbelen we met eigen kweek langzaam weer overeind. Feye noord is een mooie test voor onze jongens," aldus de woordvoerder van de club die eerder Heeren- veen-speler Korneev en Ajacied Demtsjenko opleidde. VERMOEDELIJKE OPSTELLINGEN CSKA MOSKOU: Tyapushkin; Minko, Boestsjmanov, Masjkarin, Ivanov; Gutsj- kin, Samaroni, Semak, Khoklov; Jan- kauskas en Leonidas. FEYENOORD: De Goey; Schuiteman, Koeman, Fraser, Claeys, Graff; Van Won deren, Van Gastel, Van Bronckhorst; Taument en Larsson. New York (anp) - Pete Sampras won in 1990 zijn eerste US Open. Hij was toen 19 jaar en 28 dagen, de jongste winnaar ooit op Flus hing Meadows. Hij versloeg Ivan Lendl, John McEnroe en André Agassi in de laatste drie ronden. De Grand Slam verliep voor hem zo soepel en vloeiend, dat hij zijn eigen prestaties nauwelijks naar waarde kon inschatten. Zeven Grand Slam-titels later weet hij beter. „In de loop der jaren heb ik leren beseffen wat er nodig is om Grand Slams te winnen," zei hij zondag in New York na zijn onberispe lijke zege in drie sets (6-1 6-4 7-6) op Michael Chang in de finale van de US Open 1996. Het was zijn vierde US Open titel, zijn achtste Grand Slam in zijn loopbaan, zijn eerste dit jaar. „Het vraagt goed tennis en een beetje geluk, maar vooral lang en hard werk, toewijding en motiva tie." Die lessen werden er bij hem ingepompt door Tim Gullikson, de coach die op 3 mei aan hersentu mor overleed. Onder zijn voogdij bracht Sampras (25) het tot de nummer één plek op de wereld- »Pete Sampras, de nummer 1 in New York en de nummer 1 van de wereld. foto anp ranglijst en tot drievoudig Wim- bledon-kampioen. En zo leek het alsof de tennisgo- den zondag samenzworen door Sampras op de US Open tot Grand Slam-kampioen te kronen op de dag dat Gullikson zijn 45e verjaardag had moeten vieren. „Ik ben een pragmaticus, iemand die de baan opgaat met het vaste doel de ander te verslaan." Dat was een andere les van Gullikson, wiens dood de jonge kampioen zo hard raakte dat hij weigerde zich voor te bereiden op Roland Garros en Wimbledon. In Parijs legde hij al le emoties in de uitputtende vijf setters tegen Bruguera, Martin en Courier voordat hij fysiek ge sloopt in de halve finale een speel bal was van de latere winnaar Ka felnikov. In Londen struikelde hij in de kwartfinale over de latere winnaar Krajicek. Tim Gullikson is nooit ver uit de gedachten van Pete Sampras. Daardoor was het voor hem des te aangrijpender dat hij na de wed strijd het gezicht van Tim zag in dat van zijn tweelingbroer, Tom Gullikson. „Ik zag Tom toen ik de beker omhoog hief," zei een emo tionele Sampras. „Het was een mooi moment. Ik zag Tom en dacht aan Timmy." Er waren geen tranen zoals vorig jaar. Hij zei niet in de camera 'this one is for you, Timmy.' Hij droeg de overwinning op aan Timmy. „Ik weet dat Pete de US Open dol graag wilde winnen voor Tim," zei Tom Gullikson, die als Davis Cup- coach van de Amerikaanse ploeg regelmatig samenwerkt met Sam pras. „Pete realiseerde zich het hele toernooi dat de finale op onze verjaardag was. Hij raakte erdoor geobsedeerd. Hij wilde, hij moest winnen ter nagedachtenis aan Tim." „Tim was een geïntegreerd deel van zijn tennisleven, van zijn dagelijks leven," zei Tom over de bijdrage van zijn broer aan de ten- nis-successen van Sampras. Tom Gullikson sprak de wens uit dat Sampras na dit verjaardagsca deau in staat zal zijn op eigen be nen verder te gaan. „Ik hoop dat hij de dood van Tim achter zich zal kunnen laten en weer een beet je voor zichzelf gaat spelen. Dat is gezonder voor hem." Voor Sampras betekenden Grand Slams de graadmeters van het sei zoen. De laatste drie jaar had hij een abonnement op twee overwin ningen. Dit jaar stond hij nog droog. „Ik ben ongelooflijk blij, een beetje high zelfs," bekende hij. „Deze overwinning redde de finitief mijn jaar. De rest van dit seizoen wordt plezierig. Ik voel me bevrijd van allerlei spanningen. Deze overwinning zal ik koeste ren." DINSDAG 10 SEPTEMBER 1996 I I Excelsior - GA Eagles 0 -1 GA Eagles Emmen MW TOP Veendam Dordr. '90 FC Zwolle ADODenHaag Eindhoven VW 12 8- 1013- 8 8- 8 7- 8 4- 7 5- 7 5- 7 4- 6 3- 4 2- Heracles Helm.Sport Den Bosch RBC Cambuur L. Haarlem Excelsior Telstar 4 1 1 1 0 3 1 0 3 4 0 1 4 0 1 4 6-7 4 3-6 3 4-6 3 4-9 2 0-1 1 2-5 1 1-6 4 0 0 4 0 6-14 EXCELSIOR - GO AHEAD EAGLES 0-1 (0-1). 41. Peelen 0-1. Scheidsrechter: Oskam. Toe schouwers: 1200. Gele kaart: Polak, Rijaard (Excelsior). Den Haag - Jans Koerts rijdt met ingang van 1 januari voor de profwielerploeg van de Rabobank. Gisteren kwam hij een tweejarig contract overeen met ploegleider Jan Raas. Koerts (27) is sinds 1992 beroepswielrenner en reed dit seizoen voor het Belgische Palmans. Dit jaar behaalde Koerts, afkomstig uit Eefde maar woonachtig in Baarle-Nassau, negen overwinningen. De Fransmannen Laurent Madouas (29) en Benoit Salmon (22) en de Belg Jo Planckaert tekenden gisteren bij de Lotto-ploeg. Valencia - Romario is gisteren door trainer Luis Aragones van Va lencia uit de selectie verwijderd voor de UEFA-bekerwedstrijd te gen Bayern München, vandaag in het eigen Mestalla-stadion. De Braziliaan pikte zijn verwijdering niet. „De trainer of ik eruit," liet hij weten. Aragones was nooit ingenomen met de aankoop van Ro mario. „Het was een persoonlijke aankoop van voorzitter Roig te gen mijn wensen in," aldus Aragones. „Namen tellen voor mij niet. Ik stel spelers op die bewijzen in conditie te zijn en dat is niet het geval met Romario." Gelsenkirchen - Youri Mulder heeft vandaag in de eerste Europa Cup-wedstrijd tussen Schalke en Roda een basisplaats. Dat ver klapte de Duitse trainer Jörg Berger gisteren. Verdere details over de opstelling hield hij echter geheim. Mulder speelde zaterdag pas zijn eerste competitiewedstrijd. De tweede Nederlander in dienst van Schalke, voormalig Roda-speler Johan de Koek, mist de eerste Duits-Nederlandse confrontatie in Gelsenkirchen. Hij is geschorst. Amsterdam - Ajax gaat overleggen met het ministerie van Sociale Zaken over het verplichte storten van spelerssalarissen in het pen sioenfonds CFK. Met name buitenlandse topspelers voelen daar voor weinig. Ze zien het geld liever meteen uitbetaald. Een deel van het salaris van profvoetballers verdwijnt verplicht in het CFK, op dat de speler na zijn loopbaan nog een tijdlang van een pensioen kan genieten. Vooral buitenlanders voelen echter weinig voor die regeling. Volgens penningmeester Van Os komt de pensioenrege ling bij elke buitenlandse transfer ter sprake en meestal heeft die geen gunstig effect op de verdere onderhandelingen. Sarajevo. IAAF Solidariteit Gala. Mannen, 100 m: 1. Osmond Ezin- wa (Nig) 10,23, 2. Campbell (GBr) 10,52, 3. Aliu (Nig) 10,67; 400 m: 1. Bada (Nig) 46,25, 2. Yego (Ken) 46,66, 3. Tellez (Cub) 46,85; 1000 m: 1. Maiakwen (Ken) 2.15,89, 2. Tanui (Ken) 2.16,60, 3. Kibet (Ken) 2.16,80; 1500 m: 1. El Guerroudj (Mar) 3.34,38, 2. Komen (Ken) 3.35,16, 3. Kosgei (Ken) 3.35,78; 2000 m: 1. Mayock (Gbr) 5.00,91, 2. Hissou (Mar) 5.00,95, 3. Sghir (Mar) 5.02,69; hoog: 1. Austin (Vst) 2,27, 2. Hoen (Noo) 2,24, 3. Kreis- sig (Dui) 2,21; kogelslingeren: 1. Kiss (Hon) 77,60, 2. Konovalov (Rus) 75,48, 3. Nemeth (Hon) 72,30; polshoog: 1. Tarasov (Rus) 5,70, 2. Manson (VSt) 5,50, 3. Trandenkov (Rus) 5,50. Vrouwen, 100 m: 1. Ajunwa (Nig) 11,43, 2. Trandenkova (Rus) 1,152, 3. Pintoesevitsj (Oek) 11,69; 400 m: 1. Afolabi (Nig) 53,60, 2. Collodny (Isr) 53,97, 3. Ferrari (Ita) 56,34; 1500 m: 1. Sacramento (Por) 4.15,37, 2. Podkopajeva (Rus) 4.15,57, 3. Brzezinska (Pol) 4.16,82; 100 mh: 1. Engquist (Zwe) 12,78, 2. Bukovec (Slv) 12,98, 3. Baumann (Zwi) 13,48; ver: 1. Ajunwa 6,60, 2. Nielsen (Den) 6,24, 3. Sintsjoekova (Rus) 6,16. Portland. Vrouwen, LPGA-cir- cuit: 1. Pepper (VSt) 202 slagen (65 70 67), 2. Johnson (VSt) 204, 3. Webb (Aus), Croce (Ita) 208. Lotto 36. Ie prijs: geen winnaar. 2e prijs: 1 winnaar die bruto f. 100.000,00 ontvangt. 3e prijs: 19 winnaars die elk f. 1000,00 ontvangen. 4e prijs: 83 winnaars die elk f. 250,00 ont vangen. 5e prijs: 1287 winnaars die elk f. 25,00 ontvangen. 6e prijs: 2890 winnaars die elk f. 10,00 ont vangen. 7e prijs: 27.653 winnaars die elk f. 5,00 ontvangen. Cijferspel 36. 6 cijfers goed: geen winnaar. 5 cij fers goed: 5 winnaars. 4 cijfers goed: 24 winnaars. 3 cijfers goed: 233 winnaars. 2 cijfers goed: 2570 winnaars, (onder voorbehoud). Wereldranglij sten. Mannen: 1. Sampras (VSt) 4543 punten, 2. Chang (VSt) 4010, 3. Muster (Oos) 3752, 4. Ivanisevic (Kro) 3161, 5. Kafelnikov (Rus) 3059, 6. Becker (Dui) 2785, 7. Fer- reira (ZAf) 2701, 8. Krajicek (Ned) 2434, 9. Agassi (VSt) 2292,10. Rios (Chl) 2108, 28. Haarhuis 1269, 29. Siemerink 1253, 45. Schalken 872, 111. Van Scheppingen 441, 178. Davids 227, 189. Wibier 212, 197. Eltingh 203. Vrouwen: 1. Seles (VSt) 341,90 punten, Graf (Dui) 326,93, 2. San chez Vicario (Spa) 226,28, 3. Mar tinez (Spa) 193,58, 4. Majoli (Kro) 185,31, 5. Huber (Dui) 153,00, 6. Davenport (VSt) 136,66, 7. Novot- na (Tsj) 135,89, 8. Date (Jap) 132,93, 9. Mary Joe Fernandez (VSt) 122,06, 10. Pierce (Fra) 108,11, 15. Schultz 93,86, 36. Ore mans 37,93, 53. Boogert 28,93,153. Kamstra 8,75, 193. Noorlander 6,74. Bournemouth. Mannen, 600.000 gulden Eerste ronde: Frederiksson (Zwe) - Beecher (GBr) 6-3 6-2, Orsanic (Arg) - Alvarez (Spa) 6-4 6-1, Sapsford (GBr) - Truyol (Spa) 6-3 6-4, Zabaleta (Arg) - Rybalko (Oek) 7-5 6-4, Perez-Roldan (Arg) - Lee (GBr) 6-3 6-2, Skoch (Tsj) - Norval (ZAf) 6-4 7-5. Boekarest. Mannen, 750.000 gul den Eerste ronde: Schalier (Oos/7) - Gorriz (Spa) 6-1 4-6 6-2, Blanco (Spa) - Sekulov (Aus) 6-2 7-6, Moya (Spa/3) - Vicente (Spa) 7-6 5-7 6-3, Moldovan (Roe) - Tarango (VSt) 6-4 2-6 6-0. Praag. Vrouwen, 270.000 gulden. Eerste ronde: Studenikova (Slw/4) - Wagner (Dui) 6-2 6-3, Perfetti (Ita) - Farino (Ita/8) 6-3 6-1, Chladkova (Tsj) - Cecchini (Ita) 6- 3 1-0 opg. KNVB-beker. Groep 4. GVVV- VITESSE 0-3 (0-1). 6. Ma- hlas 0-1, 47. Van den Brom 0-2, 67. Van Wanrooy 0-3. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Sondag, De Jager (GVW), Van Wanrooy (Vitesse). (ADVERTENTIE) Actuele programma-informatie dagelijks op Sport7 Text. ER IS MEER TE BELEVEN MET SPORT7

de Stem | 1996 | | pagina 9